Μετάβαση σε περιεχόμενο

poies perimenoume didimakia? Νο3


lena

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 722
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

ΣΟΥΛΑ, ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΙΔΙΟ!!!! ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΟ ΔΙΠΛΟ ΚΑΛΟ!!!!!

ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΟΜΩΣ ΕΧΕΙ Ο ΘΕΟΣ!!!!

ΓΙ ΑΥΤΟ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΠΙΣΤΗ ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΤΕΛΙΚΑ, ΑΠΛΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΟΤΑΝ ΤΟ ΘΕΛΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ!!!!

ΖΕΤΟΥΛΑ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΟΥ ΛΟΓΙΑ. ΑΛΗΘΕΙΑ Η ΚΟΡΟΥΛΑ ΣΟΥ ΘΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΣΕ ΕΥΓΝΩΜΟΝΕΙ!!!! ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ΠΡΑΓΜΑ ΤΑ ΑΔΕΡΦΙΑ ΚΑΙ Η ΜΕΓΑΛΗ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ!!!!!

ΕΓΩ ΤΗ ΠΕΜΠΤΗ ΕΧΩ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΜΕ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΠΩΣ ΚΑΙ ΠΩΣ ΝΑ ΔΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΜΩΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΝ ΘΑ ΑΝΤΕΞΟΥΜΕ ΝΑ ΜΠΟΥΜΕ ΣΤΙΣ 36 ΕΜΔΟΜΑΔΕΣ. ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΕΧΩ ΚΑΤΙ ΠΟΝΑΚΙΑ ΧΑΜΗΛΑ ΣΑΝ ΑΥΤΑ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ. ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΑΣ ΕΛΠΙΣΟΥΜΕ ΟΤΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ, ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ 36η ΝΑ ΜΗΝ ΦΤΑΣΟΥΜΕ, ΓΙΑ ΔΙΔΥΜΑ ΚΑΙ ΕΔΩ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ!!!

ΣΑΣ ΕΠΡΗΞΑ ΣΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΟΛΥΛΟΓΙΑ ΜΟΥ Ε;;;; ΣΟΡΥ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σιγά μην μας έπρηξες 2002, εδώ κάνουμε πως και πως να γράψει κάποια για να περάσει λίγο η ώρα και να ξεχαστούμε.

Και εμείς την Πέμπτη έχουμε ραντεβού, για να δούμε τι θα δούμε, μάλλον το κόβω για κρίσιμο ραντεβού!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντε κοριτσακια μου, ολες καλα νεα να εχετε την πεμπτη!!!!

με το καλο να παρετε αγκελιτσα κι εσεις τα μωρακια σας!!!!

περιμενουμε και νεα απο τα κοριτσια που γεννησαν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα...

ΦΙΛΕΝΑΔΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ να σου ζησει η ζετουλα να την χαιρεσαι να την καμαρωσεις οπως επιθυμεις..

παντα γερη..

Με το καλο να πας σημερα στην πατρα!

κοριτσακια εσεις τι κανετε?

οολες κοντευεται...τι καλαααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω δεν εκανα εξωσωματικη αλλα προσπαθουσαμε πανω απο 3 χρονια να κανουμε παιδακι!

οταν μαθαμε κι εμεις το double :silly: :silly: :silly: :silly: :silly:

παθαμε ντουβρουτζα!!!

πανω που εχεις παρει τη χαρα οτι περιμενεις μωρακι και λες ειναι οτι πιο ευχαριστο μπορουσα να ακουσω..

σου λενε μετα εχεις διδυμα και πλεον ξεχυλιζεις!!!!

τουλαχιστον εγω ετσι ενιωσα!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια μου!!

καλε εγω εχω παρει σειρα για την επομενη γεννα!!!

τη δευτερα θα ξερω σιγουρα που θα παω στο γιατρο.και θα κανονισουμε ή εκεινη τη βδομαδα ή την επομενη.αν και εγω το εχω το προαισθημα οτι την αλλη πεμπτη ή παρασκευη θα κραταω τα μωρα μου στην αγκαλια μου!

ζετουλα να χαιρεσαι την κορη σου κ ολα σου τα παιδακια!

α!το καροτσι το εχω ακομα μεσα στο σαλονι κ το χαζευω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φιλενάδες μου ΕΓΙΝΑ ΜΑΝΟΥΛΑ :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

ακόμη δεν το πιστεύω!!!!!!!!!!

είμαι σπίτι και τα δύο μου αγγελούδια κοιμούνται δίπλα μου!

όλα πήγαν τέλεια. η μπεμπούλα μας γεννήθηκε 2220 και ο μπέμπης μας 2760! κανένα δεν χρειαστηκε θερμοκοιτίδα. είναι δύο υγειέστατα και πανέμορφα αγγελούδια. είναι σχετικά ήσυχα, ειδικά ο μπέμπης. η μπέμπα είναι πολύ χαδιάρα και τσαχπίνα, θέλει όλο αγκαλίτσες! αχ,είμαι τόσο ευτυχισμένη!!!!!

η καισαρική είναι λίγο δύσκολη τις πρώτες 3 μέρες κυρίως αλλά μετά τα πράγματα φτιάχνουν αρκετά γρήγορα. επίσης δυσκολεύομαι ακόμη πολύ με το γάλα γιατί αρχικά μου πέτρωσε αλλά το παλεύω ακόμη.

ελπίζω να πάνε σε όλες σας το ίδιο καλά τα πράγματα και σύντομα να ανταλλάσουμε νέα για τα μωράκια μας!δεν πρόλαβα να διαβάσω τα νέα σας γιατί ακόμη είμαστε σε κατάσταση πανικού μέσα στο σπίτι. είδα μόνο ότι η ζετούλα φεύγει για πάτρα, με το καλό!!!!!!!!!!!!

η λιλαλού γέννησε? η marsoupilami τί κάνει?

κορίτσια ευχαριστώ πολύ για τη συμπαράσταση και την παρεούλα που μου κρατήσατε τόσο καιρό, όποτε μπορώ θα μπαίνω να τα λέμε αν και δεν μου αφήνουν πολύ χρόνο τα ζουζουνάκια μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλικη περιμενα πως και πως να μπεις να πεις τα νεακια σου!!! εμπαινα εδω στις δυδιμομανουλες και εψαχνα συνεχεια!!! :blush:

να σου ζησουν τα μωρακια σου!! γερα και τυχερα να ειναι!! :woohoo:

κοριτσια με το καλο και οι υπολοιπες δυδιμομανουλες!! και οσες εχου ηδη γεννησει να σας ζησουν τα μωρακια σας!!! B)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΛΙΚΗ!!!!! ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΟΥΝ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΟΥ!!! ΤΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΝΕΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ;;;;; ΚΑΝΕΝΑ ΔΕΝ ΜΠΗΚΕ ΘΕΡΜΟΚΟΙΤΙΔΑ Ε; ΜΠΡΑΒΟ ΚΟΠΕΛΙΑ!!!! ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΓΕΡΑ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΑ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΟΥ. ΤΑ ΘΗΛΑΖΕΙΣ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ Ή ΔΙΝΕΙΣ ΚΑΙ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστώ πολύ κοριτσάκια μου!πολύ λίγο πίνουν από το δικό μου γιατί δεν έχω προς το παρόν, ελπίζω να φτίαξει σιγα σιγά.

τα δημόσια νοσοκομεία είναι πολύ χάλια, δεν βοήθησαν καθόλου στο θηλασμό.

επίσης θέλω να σας πω να μην αγχώνεστε για τα κιλά, μπήκα 62 στο νοσοκομείο και βγήκα 51,5!!!

πάω για υπνο καμιά ωρίτσα όσο κοιμούνται και θα τα ξαναπούμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλέ κοριτσακιιιιιιιιιιιι τι τελεια νεα ειναι αυτάααααα. Μπραβο αγαπη μου να σου ζήσουν τα μωρουλινακια σου κ να ναι παντα γερα κ τυχερά κ να χουν την μανουλα τους κ τον πατερουλη τους να τα αγαπανε. Τι τελεια που δεν χρειαστικαν καν θερμοκοιτιδα κ πηγαν ολα τοσο καλά. Αρα κ με τον θηλασμό θα πανε ολα καλά. Κοιτα να ξεκουραζεσαι οσο προλαβαινεις κ οταν κοιμουνται ξεκλεβε κ εσυ λιγο χρονο για σενα. Αχ παντα τετοια νεα να ακουμε.

Να μας γραψεις πως πηγε η γέννα κοριτσακι. Πιστευω να βγηκε κ η λιλαλου.

Αχ τι τελεια πολυ το χαρηκα ηταν πολυ αισιοδοξο ολο αυτοοοοο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητήρια Αλίκη, να σου ζήσουν τα κουκλάκια σου. Καλύτερα νέα απ΄αυτά που μας είπε δεν γινόταν, το βάρος τους τέλειο, ούτε θερμοκοιτίδα, τα κιλάκια σου μια χαρά.

Από δω και πέρα μόνο χάρες για σένα και τα μωράκια σου.

Πολλά πολλά φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σας ζησουν αλικη μου!να ναι γερα και χαμογελαστα!

πολυ χαρηκα που πηγαν ολα καλα!μην χαθεις ε;;;;;

αντε μια μια να τελειωνουμε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια!

ALIKY να σου ζησουν!!!!! Βρηκα την αφηγηση σου νοτα αισιοδοξιας!!!!!!!!! Να σαι καλα και να χαρειτε τα μωρακια σας!

Ηθελα να σας ρωτησω γενικα για τις εγκυμοσυνες σας. Υπηρχε / υπαρχει καποια απο σας που τα μωρακια να χαν διαφορα σε βαρος κατα τη διαρκεια της κυησης ή ηταν παντα σχεδον ιδια?

Εμεις εχουμε 2 κοριτσακια αλλα απο την αρχη ανησυχουμε πολυ για το ενα γιατι ειναι παντα πιο μικρο (στη β επιπεδου 415 το ενα, 500 το αλλο).

Τωρα εχουμε κι αλλους λογους να ανησυχουμε γιατι τα χερακια του δειχνουν πιο μικρα απο το φυσιολογικο συν του οτι βρηκαμε ηχογενη εστια στην καρδια.

Ψιλοδραμα...

Ο συνδυασμος των παραπανω με το γεγονος οτι ειναι παντα πιο μικρο μας ανησυχει αρκετα...

Σας ευχαριστω και σας φιλω.

:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MARAGR ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΕΜΕΝΑ ΤΑ ΔΙΔΥΜΑΚΙΑ ΜΟΥ ΕΙΧΑΝ ΠΑΝΤΑ ΔΙΑΦΟΡΑ. ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΜΙΚΡΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΟΥ. ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΤΟΙΜΑΖΟΜΑΙ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΜΕΓΑΛΗ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΜΑΣ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΥΖΗΤΑΜΕ ΕΔΩ ΜΕ ΤΑ ΑΛΛΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΑ ΔΙΔΥΜΑ.

ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΣΑΣ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΕΜΑΤΑ ΥΓΕΙΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακι μου κ εμενα καποια στιγμή συμβαδιζαν απο θέμα βαρους κ τώρα εχουν καλή διαφορά παρολο που ειναι κ σε διαφορετικους σάκους.

Παραγγειλα σημερα ενα βιβλίο που λεει αναλυτικά για την ανατροφή διδυμων απο την ώρα που γεννιουνται. Δεν ξερω αν θα εχω καν τον χρονο για να το διαβάσω αλλα νομίζω οτι αν εχω καμια απορια θα βοηθαει.

Αυριο το πρωι θα μαζεψω τα τελευταια κ μετα θα παω να βγαλω κ τα εισητηρια κ να χορτασω κ την μικρη οσο προλαβαινω κλαψ. Ακομα καλα ειμαι αλλα αυριο δεν νομιζω να ειμαι τοσο καλά. Τις πρωτες μερες δεν τις πολυφοβαμαι γιατι θελω να παω κ jumbo mothercare sprider κ α να ψωνίσω τα τελευταια. Να παρω κ την ζωνη για μετα την καισαρικη, κρεμα για τις θηλες, σακουλακια φύλλαξης μητρικού γαλακτος κ κατι αλλα ψιλοπραγματακια κ ενα δωρακι βεβαια που θα φερουν τα μωρα στην μικρή. Μετα που θα φυγει ο αδερφος μου κ θα μεινω ολομόναχη θα ειναι λιγο καπως. Αν κ βρε κοριτσια δεν ξερω αν θα καταφερω να φτασω στην 36η εχω αρχισει κ νιωθω κατι πονάκια σαν περιοδου δυο μερουλες τώρα κ η κοιλια μου εχει χαμηλώσει αρκετα. Δεν ανησυχώ για τα μωρα μιας κ εχουμε κανει κ τις ενεσεις κ ολα απλα οκ θα ειμαι τελειως μονη ελπιζω να εχω κ εκεινη την ωρα την ψυχραιμια να καλεσω ενα ταξι να φυγω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

2002

σε ευχαριστω πολυ πολυ και ευχομαι πο την καρδια μου με το καλο!!!!!!

ζετουλα

Να πανε ολα τελεια!!!!!! Με το καλο να τ αγκαλιασεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λιονταράκι, όσες φορές πήγα στο γιατρό δεν μου ανέφερε τίποτα, τώρα έχω ραντεβού την Πέμπτη, οπότε θα κάνω και καρδιοτοκογράφημα για να δούμε τι θα δείξει. Πάντως τις τελευταίες 2-3 μέρες άρχισαν να δυσκολεύουν τα πράγματα, λιγο πονάει η μέση μου, έχω κάτι πονάκια περιόδου, περισσότερες συσπάσεις. Τι να πω όσο πάει. Να δούμε τι θα μας πει ο γιατρός μεθαύριο.

Κορίτσια δεν έχω κάνει και τις ενέσεις κορτιζόνης, λέτε να πειράζει σε περίπτωση που γεννήσω στα κοντά? Ο δικός μου ο τρελογιατρός λέει μετά την 34η εβδομάδα δεν παίζει ρόλο, αλλά από ότι ακούω όλοι άλλοι γιατροί τις κάνουν μέχρι την 36η εβδομάδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

soyla μου το ιδιο ακριβως εγραψα κ εγω παραπανω οτι δεν με βλεπω να φτανω 36η μιας κ εχω κ εγω αυτα τα ψιλοπονακια. Κ χθες ξυπνησα για κατουρημα κ ειχα τρομερο βαρος χαμηλά κ πονακια. Κ σημερα παλι πριν λιγο ειχα τετοια κοψιματακια. Εγώ στον καρδιοτοκογραφο θα μπω απο την ερχομενη απο οτι καταλαβα αν δεν γινει τιποτα εκτακτο.

Βρε κοριτσια εχω κ τρομερη καουρα εκτος των αλλων

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...