Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΑΝΜΑΙΑΚΟΣ νο 6....και η λίστα μας παίρνει χρώμα!!


Recommended Posts

Και εμενα 5600 ειναι η Σαντυ αλλα δεν εχει χερακια και σκατουλακια, στο κουνελο (μαρσιπο) και συνεχεια εξω βολτουλες. Τωρα θα την ξυπνησω να φαει και να παμε μπανιο. Λετε να την καταφερω σημερα να μπει? Η μαμα βρηκε φορεμα στα μετρα της, εγω πολυ ακριβα βρηκα και δεν αγορασα μαλλον προς το τελος των εκπτωσεων με βλεπω. Φιλακια θα σας πω μετα τις εμπειριες μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 796
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

πηρα και γω μαρσιπο αλλα τωρα με την ζεστη δεν μπορω να πω οτι του αρεσει και ιδιαιτερα ασε που το λυπαμε και γω εκει μεσα.

Εμεις θα φυγουμε αυριο και θα παμε προς Πινδο μερια,στο χωριο μου στο Ζιακα Γρεβενων για να παρουμε λιγο καθαρο αερα γιατι για θαλασσα δεν την κοβω φετος,η παιδιατρος μου ειπε οτι αν θελω να παω θα πρεπει να παω μετα της 5 το απογευμα να βουτιξω το μωρο και να φυγουμε...σκετη ταλεπωρια και για τον μπεμπη και για μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η δικια μου δεν την ενοχλει καθολου ο κουνελος της αρεσει κιολας, αν γκρινιαξει βαζουμε το πιπιλο και κοιμαται μεσα. Καλα θα κανετε και θα πατε στο χωριο να δροσιστειτε και λιγο. Δυστυχως και σημερα δεν ηθελε τη θαλασσα, παλι μας ακουσε ολη η παραλια, αφηστε που ηρθε ενα κυμματακι και τη κουκουλωσε τη καημενη εκει ηταν το αποκορυφωμα του κλαματος. Την βαζω στο βυζι, τρωει, χεζει τη πετσετα, συνεχιζει το κλαμα μεχρι που σταματησε και κοιμηθηκε κρατωντας τη χεσμενη πετσετα της στα χερια. Και εγω αυριο θα παω στους γονεις μου να φαω παιδακια (τι γουρουνα ειμαι!!!).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ουφφφ!!!υδρωσα μεχρι να καταλαβω πως να της βαλω :lol: σε ευχαριστω πολυ και εσυ οτι ποθεις για τη κορουλα σου.

χαχαχα παλι καλα που ηταν μονο η πετσετα εμενα το μεσημερι μου εκανε χαλια το ριλαξ. :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ααα εμας μας αρεσει το πιπι οταν ειμαστε χωρις την πανα....

Τωρα θα την ξυπνησω τη σκατουλα να την ταισω και να την ξαναβαλω για νανι. Εμεις καναμε μεγαλο αγωνα με το μπιμπερο να καταφερω να την κοιμησω 5 ωρες σερι! Βαριεμαι να βγαλω με το θηλαστρο αποψε να δουμε ποσες ωρες θα κοιμηθει με απλο βυζακι μες στη ζεστη. Εσεις πως τα πατε με τη ζεστη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βαζω κλιματιστικο και ετσι εχουμε δροσουλα εχω και το παραθυρο στην ανακληση εκει που ειναι το παιδι και no problem ετσι μου ειπε να κανω η παιδιατρος για να ανακυκλωνετε ο αερας.Εσυ δεν βαζεις κατι για να δροσιζετε η μπεμπουλα σου;

Θα ξανα μπω σε 1 βδομαδα ελπιζω να μην με ξεχασετε μεχρι τοτε φιλακια στα μπουρμπουλιθρινια σας σμουυυυτσς... :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα μανουλες. Ξυπνησαμε λιγο νωρις για το φαρμακακι και γκρινιαζει επειδη πειναει το κακομοιρο (και εγω πειναω!!!). Να φαμε και να ετοιμαστουμε για τον παπου και τη γιαγια!

Αχ Στελιτσα δεν μπορω να το αναψω το σκασμενο γιατι ειναι ακριβως πανω απο τη κουνια της... Καλα να περασετε στο χωριο, μην αγχωνεσαι εδω θαμαστε δε θα παμε πουθενα!!!

Κοριτσια εχω διλιμμα : οπως σας εχω ξαναπει η μαμα μου δεν δουλευει και ερχεται σχεδον μερα παρα μερα και με βοηθαει στο σπιτι. Τωρα ξαφνικα αποφασισε οτι δεν θελει να επιστρεψει εκει που δουλευε και θελει να κοιταει τη Σαντυ το πρωι. Το συζυτησα με τον αντρα μου και καταλληξαμε οτι η μαμα μου θα την εχει ολη μερα στα χερια και θα την κακομαθει. Απτη μια ναι θα μου φροντιζει το σπιτι, ναι θα μου εχει και ενα πιατο ετοιμο να φαω, ναι θα ειναι η Σαντυ στη τριχα αλλα απτην αλλη κλαει η Σαντυ χερια, εκλασε η Σαντυ χερια, γελαει η Σαντυ χερια και θα ανεβοκατεβαινει 1ωρα δρομο καθε μερα. Εσεις τι λετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ :blush::blush: .ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ????? ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΑΝΟΥΛΑ ΜΑΙΟΥ ΕΙΜΑΙ ΑΛΛΑ ΣΑΣ ΠΗΡΑ ΛΙΓΟ ΑΡΓΑ ΧΑΜΠΑΡΙ. ΜΕ ΘΕΛΕΤΕ ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ???? ΤΟ ΨΥΧΟΥΛΟ ΜΟΥ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΕΙ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥ ΣΥΝΟΜΙΛΙΚΟΥΣ ΤΟΥ.!!!!!! :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου μπήκα να σας πω μια συντομη καλησπέρα!

Να ξέρετε πως σας σκέφτομαι συνέχεια, απο αρχες Αυγούστου που εχω break θα επανακάμψω!!!

Ο Βικτωράκος μου είναι πολύ καλά!

Έχω παρα πολλές απορίες, μόλις ηρεμήσω θα σας βομβαρδίσω με ερωτησούλες :P

Φιλιά πολλάααααααα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα και από μένα!! Καλωσήρθατε Στέλλα και elenatsak στην παρέα μας!!

Πολύ θα χαρούμε να τα λέμε!! Φτου φτου στα μωράκια σας, κουκλάκια είναι! Να 'ναι πάντα καλά να τα χαίρεστε!!

Εγώ είμαι η Μαρία, γέννησα 1η Ιουνίου (τελικά με καισαρική γιατί ο μπέμπης μου είχε κουραστεί και δεν έλεγε να βγει μόνος του) τον Κωνσταντίνο μου, 3,600 kg και 52 εκ. Θηλάζουμε αποκλειστικά και γενικά είμαστε ήσυχα παιδάκια!!!

Alexdim μου μας έλειψες!Περιμένουμε νέα σου!!

Αλέκα μου,ζόρι τραβάς... Πάντως η μαμά είναι άλλο πράγμα όταν βοηθάει!! Το λέω εγώ που την έχω αποκλειστική και μου τα κάνει όλα και δε λέει κουβέντα η καημένη.Και το σπίτι τέλειο, και ζεστό φαγάκι, και το παιδί στην τρίχα και όλα πλυμμένα και σιδερωμένα καθημερινά..Είναι μεγάλο το δέλεαρ!!Τί να σου πω? Εγώ πάντως της έχω πει και της έχω ξεκαθαρίσει πως το παιδί θα το μεγαλώσω όπως θέλω εγώ, με τους δικούς μου κανόνες και όρια..φυσικά συμφωνάμε :P , αλλά και πάλι της τα χω πει! Μήπως αν της μιλήσεις και της τα ξεκαθαρίσεις? Παίρνει από λόγια? Θα τηρήσει αυτά που θες εσύ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΜΑΡΑΚΙΧΑΡ! ΕΜΕΙΣ ΕΧΟΥΜΕ ΕΠΕΤΕΙΟ ΣΤΙΣ 1 ΙΟΥΝΙΟΥ. ΤΗΑ ΤΟ ΓΙΟΡΤΑΖΟΥΜΕ ΜΑΖΙ!!!!ΕΜΑΣ ΤΟ ΨΥΧΟΥΛΟ ΓΕΝΝΗΘΙΚΕ 3 ΚΙΛΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΚΑΙ 51 ΠΟΝΤΟΥΣ ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΟΣΟ ΦΑΙ ΠΟΥ ΡΙΧΝΕΙ(180 ΜΛ ΓΑΛΑ) Η ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΤΟΥ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΤΑΙ!!!!! ΚΑΙ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΟΕΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΑΕΙ ΚΙ ΑΛΛΟ. Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΑΧΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΦΗΝΕΙ ΓΑΛΑ ΣΤΟ ΜΠΟΥΚΑΛΙ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΞΕΙ ΟΤΙ ΧΟΡΤΑΣΕ ΕΓΩ Κ 240 ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΔΩΣΑ ΤΑ ΦΑΓΕ ΟΛΑ ΤΟ ΖΩΑΚΙ!!! ΕΤΟΙΜΑΖΟΜΑΣΤΕ ΑΥΡΙΟ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΜΕ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙ ΠΟΣΟ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ Κ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ!!!! ΠΩΣ ΤΟ ΠΗΡΑΝ ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΣΑΣ??? ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΚΑΜΙΑ ΣΤΟ ΙΚΑ? Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΜΕ ΠΑΡΟΤΡΥΝΕ ΝΑ ΠΗΓΕΝΩ ΣΤΟ ΙΚΑ ΓΙΑ ΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑ ΑΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ ΙΚΑ... ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟ!!ΓΙΑ ΕΝΕΗΜΕΡΩΣΤΕ!!!! ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΛΥ ΥΣΙΧΟΙ ΚΟΙΜΟΜΑΣΤΕ ΤΑ ΒΡΑΔΙΑ ΕΝΑ 8ΑΩΡΟ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΟΙ ΜΕ ΤΟ ΜΠΙΜΠΙ ΜΑΣ ΜΟΛΙΣ ΜΑΣ ΠΕΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΠΕΡΝΟΥΜΕ ΕΝΑ ΥΦΑΚΙ ΤΡΟΜΕΡΟ...Κ ΓΕΝΙΚΩΣ ΔΕΝ ΕΝΟΧΛΟΥΜΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΗΝ ΜΑΜΑ!!!!ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ ΜΑΣ ΜΗΝ ΑΛΑΞΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΠΑΜΕ ΤΕΛΕΙΑ... ΑΥΤΑΑΑΑΑΑ ΓΙΑ ΜΑΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια εμεις γυρισαμε χτες βραδυ πειραια :(:(:(

ειμαστε καλα και προσπαθουμε να βρουμε την σειρα μας χαχχαχααχ

μεσα σ'ολα αδιαθετησα κιολας για 2 φορα μετα την γεννα :angry::angry:

zoumpalou και elenitsak καλως ηρθατε στην παρεα μας

Εγω ειμαι η θαλεια γεννησα 14 μαιου εναν μπεμπη τον νικολα μας

3500 και 51 εκατοστα με φυσιολογικο τοκετο

χωρις επισκληριδιο!!!! :blink::blink::blink:

πριν 4 με 5 μερες καναμε τα πρωτα μας εμβολια και τη πηγαμε αρκετα καλα αν και κλαψαμε απο το τσιμπιματακι στα μπουτακια και ο μπεμπης και παραλιγο και η μαμα :blush::blush::blush::blush:

Αλεκα μου η βοηθεια της μαμας ανεκτιμητη και εμενα τον επερναν ολοι συνεχεια αγκαλια αλλα δεν με πειραζε τους ελεγα συνεχεια τι τοσο λιγο θα τον κρατησεις???? :silly:

και αυτοι ελεγαν ε φτανει να μην μαθει στα χερια και μετα αντε παλι αγκαλιτσες χαχαχαχαχαχα

τωρα εδω στο πειραια ειμαστε μονοι οι δυο μας οποτε θα του λειψουν οι αγκαλιες!!! :lol::lol:

ειναι πολυ καλο να ειναι η γιαγια στο σπιτι το παιδι θα ειναι γεματο αγαπη φροντιδα και αγκαλιτσες (((ε δεν πειραζει γιαγια ειναι απο αγαπη το κανει αν και πιστευω οτι και η γιαγια σιγα σιγα θα δει και μονη της οτι δεν χρειαζονται τοσες πολλες αγκαλιτσες θα δεις ολα μια χαρα θα πανε!!!!!)))

ΑΑΑ!!!! ο νουνουκος μας ειναι καταπληκτικος πηρε στον μπεμπουλη τα πιο υπεροχα πραγματακια ειναι πραγματικα ονειρο το εν απιο ωραιο απο το αλλο κλεισαμε και προσκλητηρια και μπουμπουνιερες αλλα δεν μαφησαν να τα βγαλω φωτο :angry::angry: ηθελα να σας τα δειξω!!!!

ειμαστε σε καλο δρομο παντως με τις ετοιμασιες!!!!

αυτα τα νεα μας προς το παρον!!!!

φιλακιαααα :kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια τελικα επεστρεψα νωριτερα,χθες που πηγαμε στο χωριο μας πηρανε τηλ. απο το νοσοκομειο και μας ειπαν οτι ο αδερφος μου επαθε ατυχημα με την μηχανη γιατι ενας ηλιθιος ξαφνικα αποφασισε οτι θελει να κανει αναστροφη και τον παρεσειρε ευτιχος ειναι ζωντανει και αυτος και η κοπελα του συρθηκανε στην ασφαλτο και ευτιχος φορουσαν κρανη τα ποδια τους απο την μερια που τους χτυπησε ανοιξαν σαν τριανταφιλλο και χειρουργηθηκαν αλλα ακομα η κατασταση ειναι σοβαρη η γιατρη ειπαν να παρακαλαμε να μην παθει καμια φλεγμονη, αφηστε ειμαι πολυ χαλια ψυχολογικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

zubalu ΣΤΑ ΕΙΠΑ ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ.ΘΑΛΕΙΑ ΚΑΛΩΣ ΣΕ ΒΡΗΚΑΜΕ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ Ο ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΟΣ ΣΟΥ Κ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ. ΕΜΕΙΣ ΘΑ ΠΑΜΕ ΠΕΜΠΤΗ ΓΙΑ ΕΜΒΟΛΕΙΟ :(:(:( . ΠΟ ΠΟ ΤΙ ΘΑ ΤΡΑΒΗΞΕΙ ΤΟ ΚΑΙΜΕΝΟΥΛΗ ΜΟΥ.. ΤΕΛΙΚΑ ΑΚΑΝΕ ΚΑΜΙΑ ΣΑΣ ΤΟ ΕΜΒΟΛΕΙΟ ΣΤΟ ΙΚΑ???????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα η παιδιατρος μου ειναι και στο ικα οποτε μου γραφει τα εμβολια και τα κανω στο ιατρειο της αλλα εχω μια φιλαναδα μου που τα κανει στο κεντρο μανας και παιδιου και ειναι ευχαριστημενη απλα εγω εκενα και το εμβολιο για την γαστρεντεριτιδα που δεν το καληπτη το ικα και στοιχιζει γυρω στα 45 ευρω και θα το ξαναεπαναλαβουμε το σεπτεμβριο ευτιχος ειναι ποσιμο και οχι βελονιτσα οπως τα αλλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εμας ο παιδιατρος ειναι στο ικα πηγαμε εκει με ρωτησε τι εχουμε και του λεω τα πρωτα μας εμβολια :S:S μας εκανε απο 1 τριπλο σε καθε μπουτακι :blink::blink: και 1 ποσιμο

το ποσιμο μονο πληρωσαμε 60 ευρω ειχε και ενα ποσιμο παλι για την ιδια αρωστια αλλη εταιρια με 40 ευρω που γινοταν σε 3 δοσεις

ενω αυτο με τα 60 ειναι δυο δοσεις ουσιαστικα τα ιδια χρηματα

απλα δεν το χορηγει το ικα και το πληρωνεις αλλα αφου πρεπει να γινει.

αυτα αν μπορω να βοηθησω και σε κατι αλλο πολυ αυχαριστως

φιλακιααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλημερα ειμαι πτωμα ολο το πρωι ετρεχα. Θα σας πω τα νεα μου μετα που θα σας διαβασω ολες. Ειδα και αφιξεις!!! Καλως ορισατε ολες, κλεινουν τα ματια μου θα τα πουμε μετα φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μολις ξυπνησαμε, φαγαμε μανουλιτσα, χεστηκαμε (ως την πλατη και τα σεντονια) και τωρα καθομαστε ησυχες στο πορτ μπεμπε. Βρε μανουλες ολες σας γιους εχετε? Καντε και καμια κορη αφου την δικια μου την εχω καπαρωσει με μαγιατικο συζυγο!!!

Λοιπον τα νεα της μανουλας τωρα! Αυριο ξεκιναω δουλεια 7 με 1 το βραδυ. Σημερα θα ταιζεται η κυρια απο δω και περα μονο με μπιμπερο απο το μπαμπα της αφου οταν θα σχολαει εκεινος θα φευγω εγω. Δυστυχως επειδη ειμαι εποχιακη δεν εχω την αδεια απο τον ΟΑΕΔ. Σημερα λοιπον πηρα τα τελευταια λεφτα απο την αδεια λοχειας (ευτυχως γιατι εχω δανειο) και πηγα στο ξενοδοχειο να μιλησω με το αφεντικο για να κανονισουμε τις ωρες που με βολευουν. Ευτυχως ειμαι χρονια στο ιδιο ξενοδοχειο και δεν ειχα προβλημα μεχρι και το γαλα μου θα μπορω να βγαζω χωρις αγχος!!! Και ομως υπαρχουν ακομα τετοια αφεντικα που δεν ξινιζουν με τις απαιτησεις που εχει μια νεα μανουλα. Αυριο θα παω στον ΟΑΕΔ να τσεκαρω τι προυποθεσεις χριαζομαι για ανεργια αφου το χειμωνα δεν εργαζομαι καθολου και τραπεζα και μετα σπιτι να γεμισω μπιμπερο για να ειναι ετοιμος ο μπαμπας μας για την αλλαγη βαρδιας. Τελικα δεν θα την βλεπει η μαμα μου λογω αποστασης δεν θελω να την ταλαιπωρω. Προτιμω να ερχεται οπως ερχοταν το πρωι και μου εκανε δουλειες παρα καθε μερα πανω κατω μες στη ζεστη και στην κινηση.

Καλως ορισες λενακι στην παρεα μας. Να σου ζησει ο παιδαρος κουκλος ειναι. Τα μωρακια του Μαιου ειναι φαγανωτατα να το θυμασαι αυτο. Ρωτησες για τα εμβολια στο ΙΚΑ. Εγω τα εκανα και τα δυο στο ΙΚΑ και δεν ειχα καποιο προβλημα. Ο παιδιατρος που την βλεπει τη Σαντυ ειναι στο ΙΚΑ αλλα επειδη εχουμε θυρεοειδη την πηγαινω και στο ιατρειο του. Δεν πληρωσα τιποτα και τα κοριτσια που της καναν τα εμβολια ηταν ευγενικοτατα και την επαιζαν. Εμεις καναμε στα δυο μπουτακια και κλαψαμε 1 λεπτο. Δεν καναμε πυρετουλη μονο λιγη ανυσηχια ειχαμε. Μην αγχωνεσαι για τα εμβολια με μια αγκαλιτσα θα ειναι ενταξει το ψυχουλο σου!!!

Στελλακι μου μην στεναχωριεσαι ολα καλα θα πανε με τον αδελφο σου. Και εμενα ο αντρας μου οδηγαει μηχανη και καθε φορα τρεμω μην γινει κατι κακο. Μη στεναχωριεσαι γιατι το καταλαβαινει το μωρακι σου και θα ειναι ανυσηχο χωρις να ξερεις το γιατι. Εχει ο Θεος για ολους μας...

Alexdim οποτε παρεις break εδω θαμαστε!!! Κραταμε ενεργο τον ΠΑΝΜΑΙΑΚΟ!!!

Θαλιτσα μου δυσκολη η επιστροφη ναι??? Αντε να τακτοποιηθεις και να μας πεις πως τα παει ο παιδαρος σου στο σπιτι του!!!

Βρε συμπεθερα που χαθηκες??? Πηγες διακοπες???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φιλεναδούλες μου!!!

Χάθηκα γιατί έχουμε πολύ ζέστη και πηγαίνουμε κάθε μέρα στη μαμά μου για δροσιά!! Σήμερα θα βάλουμε κλιματιστικό γιατί δεν πάει άλλο.... Το σπίτι μου είναι ΑΧΟΥΡΙ!!!

Zoumbalou και elenatsak καλώς ήρθατε στην υπέροχη παρεούλα μας και να σας ζήσουν τα αγγελούδια σας!!! Ο μπόμπιράς μου γεννήθηκε στις 15 Μαΐου (εγώ 7 και ο άντρας μου 10!!!) με ΦΤ μετά από 13 αφού μου έσπασαν τα νερά!!! Zoumbalou μου περαστικούλια για τον αδερφό σου και την κοπέλα του!!! Εύχομαι όλα να πάνε καλά (και θα πάνε είμαι σίγουρη!!!)

Λοιπόν.... Χθες πήγαμε παιδίατρο για τα πρώτα μας εμβόλια!!! Είμαστε (κρατηθείτε κορίτσια) 6300gr!!!!! και 59εκατοστά ύψος!!! Μας είπε ότι (σύμφωνα με τις καμπύλες ανάπτυξης) λίγο ακόμα και θα μιλούσαμε για παιδί....Φασούλα!!! Τα εμβόλια τα κάναμε στα μπουτάκια!!! Έκλαιγε ο καημενούλης μου πολύ.... Ουσιαστικά ηρέμησε όταν γυρίσαμε σπίτι και αφού έφαγε....

Έλενα, εμείς εδώ και 2 εβδομάδες πίνουμε 230ml γάλα (7 μεζούρες)!!!!

Αχ θαλίτσα μου βλέπω έτοιμοι είστε για την βάπτιση.... Άντε να δώ εγώ πότε θα προλάβω να ετοιμαστώ.... με τη μαμά μου να τρέχει όλη μέρα στα νοσοκομεία.... Τον Αύγουστο θα πρέπει να τα κάνω όλα....

Συμπεθερούλα μου όλα καλά με τη Σάντυ μας βλέπω!!! Θα κάνει τη θεραπειούλα της και όλα ΤΕΛΕΙΑ!!!! Είδες που φοβόσουν? Κι εγώ έχω πρόβλημα με το θυρεοειδή μου αδένα... Έχω το σύνδρομο Χασιμότο (ούτε υπέρ ούτε υπό...) Εμφανίστηκε από την Α' Γυμνασίου!!! Από τότε παίρνω χαπάκια και απλώς το παρακολουθώ... Δεν είναι τίποτα μη φοβάσε... Ούτε ειδική διατροφή ούτε τίποτα (όπως για παράδειγμα θέλει ο διαβήτης...) Όσο για τη μανούλα σου, πιστεύω ότι αν της μιλήσεις για τις φοβίες σου και τις σκέψεις σου θα σε καταλάβει και θα ακολουθήσει τις οδηγίες σου στη φροντίδα της κουκλίτσας μας!!! Σαν τη μανούλα μας δεν έχει!!!!

Συγνώμη για το πολύ μπλαμπλά αλλά είχε καιρό να σας...μιλήσω :) :) :) :)

Φιλάκια πολλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζουμπουρλουλης ζουμπουρλουλης ο πασας μου!!! Φτου του φτου του!!!

Αρμεγομαι απο το πρωι για να εχει γαλα ο μπαμπας μας το βραδυ. Χθες τα πηγε σχετικα καλα με τη Σαντυ αλλα ημουν και εγω διπλα του σημερα ομως δεν θα ειμαι.... Αχ πως θα το αντεξω να ειμαι 6ωρες μακρια απο την κουκλιτσα μου???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας μανουλες!!!!

σημερα κοριτσια μου ειμαι πολυ καλυτερα γιατι εμαθα οτι και ο αδερφουλης μου παει καλυτερα αν και εχει πολυ δρομο ακομα μπροστα του.

καλε κοριτσια πολυ φαγανα ειναι τα μωρουλια σας φτου φτου,εμενα ο δικος μου που ειναι και λιγες μερουλες μεγαλητερος τρωι 5 γευματα και σε καθε γευμα τρωι μετα βιας 130-150γρ. και γω τον φωναζω φουσκομαγουλιθρα :woohoo: Βρε κοριτσια πως καθαριζετε τη μυτουλα απο τα μωρουδελια σας,αν την καθαριζετε με φυσιολογικο ορο πως ακριβως το κανετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας.Στις 13 Μαιου έφερα και εγώ στον κόσμο μια απίστευτα γλυκειά φατσούλα που κάθε μέρα που περνά τον αγαπώ ακόμη περισσότερο.Κορίτσια Πόσα κιλά γεννήθηκαν τα μπεμπάκια σας και εκατοστά?

Τώρα πόσο είναι?

Εμείς γεννηθήκαμε 3130 51 εκατοστά,βγήκαμε 2960 και την Δευτέρα που ζυγιστήκαμε 'ημασταν 4690 και 58 πόντους.

Θηλάζω και δίνω συμπλήρωμα παράλληλα με το στήθος 2-3 φορές την ημέρα.Εχουμε παλλινδρόμηση από την αρχή και τα βγάζει ο καημενούλης.Ευτυχώς κάποιες μέρες είναι καλύτερα.

Εσείς θηλάζετε?Κάθε πόσες ώρες?Τα βράδυα κοιμάστε????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...