Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΑΝΜΑΙΑΚΟΣ νο 6....και η λίστα μας παίρνει χρώμα!!


Recommended Posts

το ινστιτουτο που λες αλεκα τι ειναι?

κοριτσια εγω στο face δεν ερχομαι γιατι ανα πασα στιγμη θελω να κραταω την ανωνυμια μου και να μπορω να βρισω τον πεθερο μου αφοβα.

τυχαιο? δεν νομιζω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 796
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

new_mammy έγραψε:

το ινστιτουτο που λες αλεκα τι ειναι?

διδυμομανουλα μου αυτο ειναι που οταν γεννιουνται τα μωρακια που τους περνουν αιματακι σε μια καρτελιτσα απο τη φτερνα για θυρεοειδη και για ελλειψη ενζυμων και τα στελνουνε σε αυτο το ινστιτουτο που βρισκεται στο Παιδων Αγια Σοφια. Αυτοι συγκεντρωνουν στοιχεια για τα μωρακια και κρατανε στατιστικες και ενημερωνουν τους γονεις αν το παιδι εχει καποιο προβλημα. Μας εστειλαν γραμμα και μας ειπαν οτι η Σαντυ εχει ελλειψη ενζυμου και επαναλαβαμε τις εξετασεις (ξαναστειλαμε αλλη καρτελα με το παιδιατρο) και μας βρηκαν αυξημενο το TSH του θυρεοειδη και μας πηραν τηλεφωνο για κανουμε εξετασεις και εμεις εδω στη Ροδο για επιβεβαιωση. Σημερα τους πηρα τηλ στο ινστιτουτο και τους ειπα τα αποτελεσματα για να τα βαλουνε στην καρτελα της μπουμπους, τον ρωτησα τι σημαινει και μου ειπε τα ιδια με το παιδιατρο επαναληψη εξετασης σε ενα μηνα και αν ειναι παλι αυξημενο φαρμακευτικη αγωγη σε συνεννοηση με ενδοκρινολογο. Παντως ειναι κατι το οποιο ελεγχετε και θεραπευεται αρκει να το κανουμε απο πολυ νωρις. Μου εξηγησε επισης οτι το ινστιτουτο αυτο κραταει πληρη φακελο τον νεογνων γιατι 1 στα 4000 μωρα γεννιουνται με υποθυρεοειδισμο.

Εχω ηρεμησει αρκετα αν και περιμενω τηλεφωνο απο τον ενδοκρινολογο μου για να ξεχαστω εντελως.

Συμπεθερα συμφωνω με την new mammy για το facebook, ειναι ανασφαλες. Εγω το λεω f@c@ingbook παντως τοσα ακουμε!!!

Περιμενω να γινει το φαγητακι μου και να παω να ξαπλωσω περιμενοντας τηλεφωνο απο το γιατρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια......

alekagala μου μη στεναχωριέσαι όλα θα είναι καλά.......

Έχετε κανένα νέο από το Βικτωράκο??????

Εμείς κοιμηθήκαμε επιτέλους!!!!!Κοιμότανε στον ώμο μου και μόλις τον έβαζα κάτω κλάμα κλάμα......10 φορές το ίδιο πράγμα!!!!!!Στο τέλος τον θήλασα και κοιμήθηκε......

Θα πάρω και γω θήλαστρο γιατί χρειάζεται.....ξέρετε πόσο μπορούμε να φυλάμε το γάλα στο ψυγείο και στην κατάψυξη?????Μετά το ζεσταίνουμε και το βάζουμε στο ισοθερμικό?????

Χθες τολμήσαμε τη βόλτα τελικά......φυγαμε στις 12 απ το σπίτι, στη διαδρομή έκλαψε λίγο του έδωσα πιπίλα και αποκοιμήθηκε.....Κατά τις 2 ξύπνησε αφού πήγαμε σε 2 καταστήματα και πείναγε.....πήγαμε στη μαμά μου φάγαμε και ήρθαμε σπίτι κατά τις 3......κάναμε μπανάκι και κοιμηθήκαμε μέχρι τις 7!!!!!!Κορίτσια τι σας είπαν οι παιδίατροι για τον ήλιο?????Βάζετε αντηλιακό????

Φύσαγε κιόλας και από χτες τα κακά μας είναι πράσινα και φοβάμαι μην κρυολόγησε......

Φιλάκια πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ. ΤΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΛΕΤΕ ? ΤΙΣ ΚΑΝΟΥΝ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ? ΓΙΑΤΙ ΕΚ ΤΩΝ ΥΣΤΕΡΩΝ ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.

ALEKAGALA ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ. ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ. ΟΧΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΑ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΟΒΕΤΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΓΑΛΑ.

ΜΑΡΙΝΑΚΙ ΚΑΙ ΤΟΥ ΦΔΙΚΟΥ ΜΟΥ ΤΑ ΚΑΚΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΣΙΝΑ. ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ. ΕΜΕΙΣ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΩ ΚΙ ΕΓΩ. ΜΠΡΑΒΟ ΣΑΣ ΠΟΥ ΠΗΓΑΤΕ ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΗ ΒΟΛΤΙΤΣΑ. ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΑΚΟΜΗ ΑΥΤΟ. ΜΟΝΟ ΕΔΩ ΚΟΝΤΑ ΜΕ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΜΙΑ ΩΡΙΤΣΑ ΤΟ ΠΟΛΥ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsakia pos eisaste emeis to brady eixame glentia mikri koimithike apo nwris kai tin nixta tin ekane mera 4 wra koimithikame xipnisame 7 xanakoimithike xipnise 9 kai apo ekeini tin wra koimate xipnaei se ligo tha tin kanw mpanio na iremisei na xekourastw k egw ligo.alekagala kai egw itan na vgw stin douleia augousto alla me tin mikri diskolo kai etsi tha katsw spiti kai tha balw me tin pethera mou misa misa ta lefta na plirwsoume ta ensima na min xasw anergia :laugh:.kati allo pos tha sas brw koritsia sto facebook na sas kanw apodoxi? :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρινακι επιασα το βιβλιαρακι απο το θηλαστρο που γραφει τους χρονους για το γαλα.

Φρεσκο Μητρικο Γαλα : 1. Μην φυλασετε σε θερμοκρασια δωματιου

2. Στο ψυγειο αντεχει 3 με 5 μερες σε θερμοκρασια περιπου 4 βαθμους. Μην τοποθετειτε το γαλα στην πορτα του ψυγειου.

3. Καταψυξη ψυγειου αντεχει μεχρι 6 μηνες σρ θερμοκρασια περιπου -16

4. Καταψυκτης αντεχει 12 μηνες σε θερμοκρασια περιπου -18

Εγω χρησιμοποιω για το ψυγειο φυσικα αφου το θελω για λιγες ωρες. Αφου το βγαζω το πρωι παραδειγμα το βαζω στο ψυγειο και μολις ειμαι ετοιμη να φυγω απογευμα οπως ειναι κρυο το βαζω στη τσαντα γιατι οπου και να παω θα βρω μια καφετερια να το ζεστανω. Ο παιδιατρος μου ειπε οτι μπορω να ζεστανω και να παγωσω και να ξαναζεστανω το γαλα οσες φορες θελω αρκει το γαλα που εχει το μπιμερο να ειναι μεχρι 24ωρων γιατι μετα χανει τα συστατικα του. Φυσικα καθε φορα που το βγαζεις απτο ψυγειο το κουνας και μετα το ζεσταινεις γιατι σχηματιζει σαν λιπος που καθεται στα τοιχωματα. Τωρα με τη ζεστη θα το βολευτει και ο μικρος σου πιο ευκολα να το ξερεις. Χθες το βραδυ αν και ειχαμε γυρισει σπιτι την ταισα πρωτα με το στηθος και μετα για να κοιμηθει τσουπ το μπιμπερο στο στοματακι και την πηρε ο υπνος στην αγκαλια μου με το μπιμπερο στο στομα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρενατα μου στο νοσοκομειο που γεννησα μας τρυπησαν το ποδαρακι και βαλανε το αιμα σε μια καρτελα με τα στοιχεια του μωρου και τα δικα μου και το εστειλε το ιδιο το νοσοκομειο στην Αθηνα. Μετα η Αθηνα μας ενημερωσε.

μαρακι εχεις και την πεθερα κατι ειναι και αυτο εμενα ουτε να το κρατησει 2ωρες δεν μπορει οχι να με πληρωσει κιολας. Ας της παρει ενα ρουχαλακι πρωτα ετσι για το καλο... και βλεπουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μολις με πηρε ο ενδοκρινολογος τηλεφωνο. Μου ειπε να επαναλαβω τις εξετασεις σε 15 μερες ετσι ωστε αν ειναι παλι αυξημενο να ξεκινησουμε αμεσα θεραπεια. Ευτυχως η θεραπεια δεν ειναι εφορου ζωης απλως θα την ξεκιναμε και μετα απο καθε χρονο θα την διακοπτουμε για ενα διαστημα να βλεπουμε πως πηγαινει το μωρο και αν ειναι θα τν ξαναρχιζουμε ή θα την σταματαμε. Ενταξει μην με παινει και η απαισιοδοξια ολα θα πανε καλα αφου το οριο ειναι 6.5 και εμεις εχουμε 7.15. Ελπιζω τοτε να πεσει και να μην χρειαστει το αγγελουδι μου χαπακια απο τοσο μικρη junke θα γινει :laugh: :laugh: :laugh:

Παμε για μαμ λιγο ακομη και νανι και οι δυο μας μου εφυγε ενα αγχος! Και παλι σας ευχαριστω κοριτσια που μου στεκεστε σε αυτη την δυσκολια που περναω. Φιλακια στα μπουτακια των αγγελουδων σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΙΔΕΣ ALEKA MOY ΠΟΥ ΑΓΧΩΝΟΣΟΥΝ ? ΟΛΑ ΚΑΛΑ !!!

ΣΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑLEX. Ο ΒΙΚΤΩΡΑΚΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ. ΑΠΛΑ ΚΑΙ Η ΙΔΙΑ ΕΧΕΙ ΠΗΞΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΟΙΛΑΒΑΙΝΕΙ ΝΑ ΜΠΕΙ ΣΤΟ MAMMY.

ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΤΟΥ ΠΑΝΜΑΙΑΚΟΥ ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΑ.ΚΑΝΑΜΕ ΓΕΡΗ ΟΜΑΔΑ !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΤΑ ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΣΑΣ ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ??ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ΔΙΝΕΙ ΚΑΜΙΑ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ?ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΣΤΟΝ ΜΗΝΑ ΠΑΝΩ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΤΟΝ ΘΗΛΑΣΜΟ Κ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΞΕΝΟ,ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΕΧΕΙ ΔΙΣΚΟΙΛΙΟΤΗΤΑ ΤΟ ΜΩΡΟ.ΜΕ ΤΟ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΚΑΚΑ?ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΜΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ?ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΣΑΝ ΠΛΑΣΤΕΛΙΝΗ ΕΜΕΝΑ Κ ΑΝΥΣΗΧΩ ΠΟΛΥ!ΤΗΣ ΔΙΝΩ ΚΑΙ ΧΑΜΟΜΗΛΙ Κ ΠΑΛΙ ΣΚΛΗΡΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙ.ΟΠΟΙΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια μου!!!

Μου λειψατε ρε γμτ!!!

Αλλα τι να κανουμε, μου τρωει ολο το χρονο η μπομπονελα μου!!

...και το σπιτι φυσικα..πλυσιμο, σιδερωμα, σφουγγαρισμα, μαγειρεμα..ουφφφφφφ!! Ατελειωτες αυτες οι δουλειες!!

Συνονοματη, κι εγω τοσο περιπου θηλασα.

Μετα δεν επαιρνε βαρος και αναγκαστικα της εδωσα ξενο. Κι εμενα τα κακακια της ετσι ηταν ακριβως. Σαν πλαστελινη. Τωρα δειχνει να εστρωσε λιγακι. Αλλα πολυ ζορι βρε παιδακι μου. Κλαιει και οδυρεται μεχρι να τα κανει. Και μολις τα κανει εκει να δεις .., η χαρα της μανας!!!

Πλεον χαρα του γονιου ειναι τα κακα του μικρου!! :laugh: :laugh: :laugh:

Κατα τ'αλλα καλα. Σε λιγες μερες θα κανουμε και το πρωτο μας εμβολιο.

Φοβαμαι μη μου ανεβασει πυρετο. Θα δειξει..

Σας φιλω πολυυυυυυυυ!! :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάρες καλημέρα και από μένα!!

Τί κάνετε?

Alekagala μου, ηρέμησε και θα δεις που όλα θα πάνε καλά! Λίγο πάνω από το όριο είναι, θα κατέβει σύντομα!! Think positive και θα δεις που θα γίνει μια ανάμνηση αυτό για να τη διηγήσε της μπουμπούς όταν μεγαλώσει!!

Alexandra μου εγώ τώρα έκοψα το συμπλήρωμα και θηλάζω μόνο αλλά όταν έδινα συμπλήρωμα τα κακάκια του ήταν σαν πλαστελίνη όπως λες.. και όταν αρχίσαμε αποκλειστικό θηλασμό ήταν ..νερουλά :blush: , και είχα τρομοκρατηθεί ότι είχε διάρροια αλλά με καθησύχασαν ότι έτσι είναι με το θηλασμό.Με το ξένο είναι πιο ..πηχτά!!!! :S:lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!

Κορίτσια κι εγώ δεν μπόρεσα να θηλάσω... οπότε πίνουμε έτοιμο γαλατάκι... Εμείς πίνουμε το HUMANA AR γιατί ο μπέμπης έκανε εμετούς με τα άλλα και αυτό είναι ειδικό αντιεμετικό (είναι πολύ πιο πηκτό από τα υπόλοιπα)... Τα κακάκια μας αναλόγως... ή θα είναι εντελώς νερουλά ή θα είναι πιο σφικτά σαν πολύ πηκτή κρέμα ας πούμε...

Αν έχετε όμως πρόβλημα, ρωτήστε τον παιδίατρο και αυτός θα σας πει τι να κάνετε... Ίσως πρέπει να αλλάξετε γάλα!

Πάντως εμένα ο παιδίατρος δεν με αφήνει να του δίνω τίποτε άλλο εκτός από γάλα (χαμομήλι, τσάι κτλ.)

Ελπίζω να βοήθησα...

Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθερούλα μου!!! Είδες? Ο ενδοκρινολόγος σε ηρέμησε μια χαρά!!! Όλα θα πάνε μια χαρά!!! Μη φοβάσαι τίποτα. Η νυφούλα μου είναι κορίτσαρος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα μανουλιτσες. Μολις γυρισαμε σπιτι ειμασταν λαικη πηγαμε μεχρι ενα σημειο με το αυτοκινητο ευτυχως καθισε στο καθισματακι της(γκρινιαζε για υπνο) και μετα μολις κατεβηκαμε απτο αυτο την εβαλα στο μαρσιπο με ενα καπελακι. Δεν εβγαλε τσιμουδια κυρια!!! Κοιμηθηκε κιολας, γεμισε και την μπλουζα μου με σαλια αλλα ηταν μια χαρα. Ειχα ενα φοβο μη μου φυγει και με το ενα χερι την κρατουσα. Της φορουσα καπελακι και μακρυ παντελονακι μιας και ειχε ηλιο. Φυσικα βαλαμε και αντηλιακη της frezyderm πηρα γιατι δεν ειχε την fissan το φαρμακειο. Παντως περπατησαμε και ψωνισαμε φρουτακια. Καναμε μπανακι αλλα δεν ηθελε να φαει και την επεσε για νανι, εεε σε καμια ωρα θα σηκωθει για μαμ.

Αχ ο Βικτωρακος ειναι καλα. Μπραβο του το μωρακι ειναι δυνατος! Ολα μας τα μωρακια ειναι δυνατα και ναναι παντα υγιη!

Καλως την alexandra27. Οι δουλειες του σπιτιου ειναι λιγο μανικι οταν εχεις μωρο μες στο σπιτι. Εγω βαζω προγραμμα με τις δουλειες ωστε να κοιμαμαι και να την προσεχω και λιγο και να κανω καμια δουλιτσα. Με τα κακακια προσεξε το αν ειναι πες το στο παιδιατρο να σου αλλαξει το γαλα. Εμεις εχουμε προβλημα με τις πορδιτσες αλλα με το infacolic ηρεμησε η Σαντυ. Της εδινα χαμομηλακι καθε πρωι πριν την ταισω για τα κακα της ηταν πιο μαλακα αλλα το ιδιο ζορισμα και μετα ενα πλατυ χαμογελο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα! Είχα μέρες να μπω αλλα πολύ ταλαιπωρία τραβήξαμε, ευτυχώς είναι όλα πολύ καλά τώρα. Μπήκαμε την περασμένη Παρασκευή στο ΠΑΙΔΩΝ, ήταν ίσως η χειρότερη μέρα της ζωής μου. Μου τον πήρανε κάποια στιγμή στο εξεταστήριο να περάσουν ορό. Εμεις απ'έξω και να τον ακούω να ουρλιάζει. Μας τον βγάζουν με 200 σωληνάκια, ορό στο πόδι, καλώδια στη μύτη για να απορροφούν γαστρικά υγρά, άλλο ορό στο χέρι...εγω κουρέλι (εκεί τράβηξα την 1η λιποθυμία). Όλο το βράδυ καθόμασταν απο πάνω του για να μην τραβήξει τα σωληνάκια, ο Βικτωρας να κλαίει και να κρατάει τόσο σφιχτά με το ενα χέρι το δικό μου δάχτυλο και με το άλλο του Σωτήρη. Πρωί Σαββάτου μας λένε φερτε τον μεσα στο χειρουργείο, του βάζουν το ρομπάκι και τον έχουμε αγκαλιά, έρχεται ο χειρούργος και τον παίρνει...δεν θα ξεχάσω ποτέ εκείνο το βλέμμα του Βίκτωρα...δεν έκλαιγε, μόνο μας κοιτούσε κατάματα όλο απορία. Βγήκε μετα απο 45 λεπτά ο γιατρός και μας είπε όλα πήγαν υπέροχα (εκει τράβηξα την 2η λιποθυμία). Άλλες 3 μέρες καθίσαμε μέσα. Ο Βίκτωρας πολύ πέινα και πόνο, ξεκινήσαμε να τον ταίζουμε 10 γραμμάρια και σιγά σιγά ανεβαίναμε...σήμερα είμαστε στα 120 γρ.

Είναι πολύ δυνατούλης! Τα κατάφερε υπέροχα!

Σας ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ για τις ευχές σας!

Είμαστε πλέον καλά.

Να κάνετε τον σταυρό σας κάθε μέρα που είναι καλά τα παιδάκια μας...το τι είδα και άκουσα μέσα στο ΠΑΙΔΩΝ...γι'αυτό σας το λέω.

Φιλια πολλάα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεξάνδρα μου με πήραν τα ζουμιά!!!! Περαστικούλια και πάλι στο Βικτωράκο μας!!! Τέλος καλό όλα καλά!!! Άλλο κακό να μη σας βρει!!!

Να του δώσεις πολλά πολλά φιλιά από όλες μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΛΕΞ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΙΔΕΡΕΝΙΟΣ Ο ΒΙΚΤΩΡΑΚΟΣ!!

ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΑΠΟ ΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΕΙΣ ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΑΚΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΤΟΥ ΠΑΝΜΑΙΚΟΥ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?

ΠΩΣ ΕΙΣΤΕ ΣΗΜΕΡΑ?

ΕΓΩ ΝΙΩΘΩ ΛΙΓΟ ΠΕΣΜΕΝΗ ΣΑΝ ΝΑ ΜΟΥ ΕΡΧΕΤΕ ΝΑ ΚΛΑΙΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ!!!!

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ!!!!

ΒΓΗΚΑΜΕ ΚΑΙ ΒΟΛΤΟΥΛΑ ΤΟ ΠΡΩΙ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΔΕΝ ΚΟΙΜΟΤΑΝ ΑΛΛΑ ΗΤΑΝ ΗΣΥΧΟΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ ΚΑΙ ΧΑΖΕΥΕ ΓΥΡΩ ΓΥΡΩ!!!

ΦΙΛΑΚΙΑΑΑΑΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΕΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΔΩΣΑΤΕ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΣΚΟΙΛΙΟΤΗΤΑ!ΤΗΣ ΕΧΩ ΑΛΑΞΕΙ ΓΑΛΑ Κ ΤΗΣ ΔΙΝΩ ΕΙΔΙΚΟ ΓΙΑ ΔΙΣΚΟΙΛΙΟΤΗΤΑ ΑΛΛΑ ΤΗΣ ΔΙΝΩ Κ ΧΑΜΟΜΗΛΙ 2 ΦΟΡΕΣ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΑΠΟ 50ml.ΑΝ ΔΕΝ ΤΗΣ ΔΩΣΩ ΧΑΜΟΜΗΛΙ ΔΕ ΤΗΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΚΑ ΤΗΣ.ΑΝΤΕ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΝΑ ΑΡΧΙΣΟΥΜΕ ΤΑ ΦΡΟΥΤΑΚΙΑ Κ ΤΙΣ ΚΡΕΜΕΣ ΜΠΑΣ Κ ΣΤΡΩΣΕΙ!!!ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΤΑ ΜΠΑΜΠΑΚΙΑ ΣΑΣ Κ ΠΑΛΙ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

alexandra83 γειά σου κι από εμένα.

Κατ'αρχήν να σου ζήσει το μωράκι σου!!

Το ίδιο πέρασε και η κόρη μου όταν σταμάτησα το θηλασμό. Η παιδίατρος μου είπε ότι θα περνούσε μία περίοδο προσαρμογής το μωρό και οι κενώσεις της σε λίγο καιρό θα επανερχόταν πάλι και θα γινόταν σα μουστάρδα. Και έτσι έγινε. Η δυσκοιλιότητα κράτησε περίπου 3 εβδομάδες και από τότε όλα καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα μανουλες! Τι κανετε? Εμεις φαγαμε χεστηκαμε και τωρα κοιταμε το υπερπεραν!!! Σε λιγο θα ετοιμαστουμε για να παμε στο παππου και στην γιαγια με το αυτοκινητο! Χθες το απογευμα την πηραμε βολτουλα με το μπαμπα της αλλα στου μπαμπα της το αυτοκινητο κλαιει ρε γαμωτο ενω στο δικο μου μια χαρα. Μετα ο μπαμπας της φορεσε το μαρσιπο και πηγαμε βολτουλα. Μια χαρα καθησε και στο μπαμπα της κοιμηθηκε κιολας, αφηστε που κοιμοταν και τον ειχε ανοιξει τα χερακια της και τον κρατουσε αγκαλια γραπωμενη απτη μπλουζα του. Πολυ ομορφη εικονα!!! Δακρυσα μολις τους ειδα ετσι, εγω χερακι χερακι με τον αντρα μου και η Σαντυ στη αγκαλια του!

Καλα να περασετε σημερα Κυριακατικα, εμας το μενου μας εχει βυζακια για τη Σαντυ παϊδακια για μενα. Φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ συμπεθερούλα μου, τι ωραία εικόνα?!?!?!?!?! Συγκινήθηκα!!! Την επόμενη φορά να τους βγάλεις φωτό και να την ανεβάσεις να τη δούμε!!!

Εμείς σήμερα θα πάμε στα πεθερικά μου!!!

Α!!! Το βράδυ κοιμήθηκε σχεδόν 10 ώρες σερί!!! Ξύπνησε λίγο στις 6 του έδωσα την πιπίλα και κοιμήθηκε μέχρι τις 8!!! Βέβαια χθες ήταν ασταμάτητος αλλά τουλάχιστον κοιμηθήκαμε το βράδυ!!!

Αλήθεια κορίτσια κρεμούλες πότε τα αρχίζουμε ξέρετε? Είναι νωρίς βέβαια ακόμη αλλά έτσι από περιέργια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από μένα μανούλες!!

Alekagala μου όντως πολύ όμορφη και γλυκιά εικόνα αυτή που μας περιέγραψες!! :cheer:

χαχαχα!!Αυτό με το υπερπέραν που έγραψες, το κάνει και μένα και το σχολιάζουμε με τη μαμά μου και γελάμε!!!Συνέχεια κοιτάει τις γωνίες στο ταβάνι!!Ρε του γυρίζουμε το κεφαλάκι,τίποτα..το βλέμμα καρφωμένο εκεί!! Εγώ λέω ότι κοιτάει να δει άμα είμαστε καθαρές!!! :laugh: :laugh:

Γεωργία μου αν και δεν ξέρω σίγουρα νομίζω γύρω στους 6 μήνες.. Πιθανόν να κάνω και λάθος..

Εμείς σήμερα σπίτι θα κάτσουμε αφού δε σαραντίσαμε..Θα τον πάω με τη μαμά μου,αφου ο άντρας μου δουλεύει, σε λίγο καμιά βόλτα με το καρότσι έξω και μετά να γυρίσουμε..Τώρα γκρίνιαζε λίγο και τον έχω βάλει στο καρότσι,στην καλάθα,δίπλα από το παράθυρο και χαζεύει έξω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Νομίζω υπάρχει πάντα κάποιος εφημερεύον γιατρός! Εγώ είχα πάει σε αργία σκέψου…πάρε ένα τηλέφωνο κορίτσι μου κ δες αν συνεχίσεις να αγχώνεσαι, να πας για να σου φύγει!! 
    • Σ'ευχαριστώ! Εχω αλλα 3 παιδια και στα 3 ειχα τρελαθεί στις αναγουλες στους εμετούς κτλ. Απλα σε καποιες ξεκινησαν τα συμπτώματα απο τις 5+4 περιπου ενω σε αλλες μετα την 6+. Σημερα ειμαι 5+2. Ειναι καπως το στομάχι μου ειναι η αλήθεια αλλα οχι κάτι τρομερό. Πρέπει να σκέφτομαι θετικά. Το ξερω. Αργεί πολυ ο γιατρός ισως αυτο με εχει επηρεασει. 10/6 εχω το 1ο ραντεβού. Αλλα σίγουρα μια πιο ηρεμεί εγκυμοσύνη με 3 μικρα παιδια , θα ήταν προτιμότερο...
    • Κορίτσια μου σας χιλιοευχαριστω για τις απαντήσεις σας. @Rena92 δεν ήξερα ότι είχα την επιλογή να πάω σε αυτή την κλινική κ να ζητήσω στο άσχετο να μου κάνουν υπέρηχο!!! Αν αύριο ξανασηκωθω έτσι θα πάω εκεί.. σήμερα δυστυχώς πρέπει να φύγουμε εκτός Θεσσαλονίκης για μια υποχρέωση κ θα γυρίσουμε αργά το απόγευμα...μπορώ κ τότε να πάω?? Με εχει φάει η αγωνία αν κ βαθιά μέσα μου λέω ότι όλα είναι καλά... Όμως επειδή στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν είχα κανένα σύμπτωμα ούτε καν στήθος ,δεν μπορώ να συγκρίνω... Τώρα εκτός από το στήθος δεν έχω τίποτα άλλο. Τώρα που έχασα κ αυτό πανικοβλήθηκα
    • Καλημέρα! Δεν είναι δεδομένο ότι πρέπει να έχεις κράμπες, δεν έχουν όλες οι κοπέλες ή σε όλες τις κυησεις δεν είναι ίδια τα συμπτώματα! Εγώ πχ στην προηγούμενη δεν είχα τίποτα πέρα από τα βασικά, πρήξιμο κούραση στήθος.. αυτά.. Τώρα.......;! Χαχαχαχαχα!! Για την κυστική ίνωση δεν έχω να πω πολλά πέρα από το να ευχηθώ να πάνε όλα κατ'ευχήν και το μωράκι σας να είναι υγιέστατο!! Καταλαβαίνω τους φόβους σου που είναι απόλυτα λογικοί αλλά επειδή μου αρέσει πολύ να στηρίζομαι στα μαθηματικά τα οποία ποτέ δεν ψεύδονται, να θυμίσω ότι οι πιθανότητες να νοσεί το έμβρυο είναι 25% οπότε στατιστικά οι πιθανότητες το μωράκι σας να φέρει απλά τη νόσο ή να είναι απόλυτα υγιές είναι πολύ περισσότερες συνδυαστικά!! Ξέρω βέβαια ότι επειδή το έχεις ήδη βιώσει μια φορά δυστυχώς, δεν πρόκειται να ηρεμήσεις μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα της τροφοβλάστης.. μαζί θα αγωνιούμε να ξέρεις, ίδια μέρα έχουμε αυχενική! Μακάρι να μας πάνε όλα δεξιά με υγιή μωράκια πάνω απ'όλα! 🙏🙏🙏🙏 Εγώ έκλεισα σήμερα την 9η εβδομάδα και με το καλό μπαίνουμε στη 10η.. μαζί θα πηγαίνουμε!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...