Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Απριλίου 2010 (Νο 2)


Recommended Posts

Καλημέρα!!!

Μια που μιλάτε για ύπνο, εμείς κάναμε ρεκόρ χθες! Η μπέμπα κοιμόνταν χθες από τις 6.30 το απόγευμα μέχρι τις 4.30 τα ξημερώματα με ένα διάλειμμα στις 8 για τσάι, μετά κοιμήθηκε 6 τα ξημερώματα με 9 το πρωί και μόλις τώρα ξανακοιμήθηκε.....Τέλεια!!!!!!

Μήπως φταίει η πολύ ζέστη, τι να πώ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 956
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Jona έτσι είναι, φτου φτου μη τη ματιάξω!!!! Κι εσείς κοιμηθήκατε καλά απ' οτι διαβάζω!Έβαλες τον μπέμπη και στο δωμάτιο του, τέλεια!Κι εγώ αρχίζω να τη βάζω τα μεσημέρια για να μαθαίνει σιγά-σιγά. Αλλά έχει πολύ χώρο στην κούνια και όλο γυρίζει ανάποδα και σφηνώνει στα κάγκελα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Jona μόνο 505ευρώ?

Δηλαδή 200 ευρώ είναι οι κρατήσεις?Εγώ θα κάνω τα χαρτιά μου από εβδομάδα, αλά φαντάζομαι τα ίδια χρήματα θα είναι για όλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εριξα ενα σιδέρωμα.... αφου καμία σας δεν ερχετε να βοηθηση!

συμπεθέρα.... αστα αυτά τώρα.... τις αμαρτιες σου τις κάνεις πάντως..χιχι

bambina μια χαρά η μπέμπα σου.μηπως θέλεις να ανταλλάξουμε τα μωρά μας?μπας και κοιμηθω και εγω λίγο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mpounita άσε, ούτε στου παπά δεν θα το πω.Μόνο σε εσάς!Αχ κι εγώ έχω σίδερο....τί σύμπτωση!

Κατά τα άλλα κορίτσια νιώθω σαράβαλο. Πότε χέρια μου πονάνε, πότε πόδια , πότε η μέση....Εσείς πονάτε πουθενά?Με ρήμαξε η εγκυμοσύνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eμενα bambina μου η μεση μου ηταν χαλια και το ενα μου ποδι δε μπορουσα να το πατησω, απο τον 9ο μεχρι να 40ντησω περιπου. Τωρα που και που με ενοχλει η επισκληρηδιος!

Εγω παλι το εχω γλυτωσει το σιδερο εδω και καιρο, το εχει αναλαβει η καλη μου μανουλα! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια κι εγώ πονάω κατά καιρούς..Είναι και το μπισκοτάκι μπαμπάτσικο..σαν τον Σβατζενειγκερ θα γίνω!!

Συμπεθέρα!! ;) Είμαι αμαρτωλή..!Θα με συγχωρέσεις??!!!χιχιχι!!!!

Εχω κι εγώ σίδεροοοοοο!!! :blink::blink::blink: 5-6 λεκανίτσες...Αν συνεχίσω έτσι δεν θα έχουμε ούτε ένα μπλουζάκι σιδερωμένο!Θα φοράμε του παιδιού..lol :silly: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ετσι τον θελω τον γαμπρο μου σβατσενεικερ!

κοριτσια τι επαθα... αυτες τις ημερες με πονουσε σε ενα σημειο η τομη τις καισαρικης.ε σημερα εκανα πειραματα... το πατησα,το ξαναπατησα και εβγαλε ενα πυον.μαλλον τριχα γυρισε.θελω να πιστευω δηλαδη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και χειρούργος η συμπεθέρα!!χαχαχα!!

Συμβαίνει πάντως.Κι εγώ το έπαθα.Πριν ..κουρευτώ!χαχαχα!!

Που είσαι εσύ καλε σήμερις???!!Εχεις φασίνα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπορει να γραφω μετα απο 3 ωρες αλλα εδω ειμαι!όπως το ειπες φασίνα!

ερχονται η κουμπαροι αυριο με τη μικρη τους,θα πάνε στην Πάρο διακοπες και θα μείνουνε 2 ημερες σε εμας.είπα να κάνω λίγο καθαριοτητα...μη μας πει η θεσ/νικια ότι ειμαστε βρώμικες! χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορίτσια...πώς είστε μαμάδες και μωράκια????

εμείς την πέμπτη πήγαμε παιδίατρο και είμαστε 6385 κ ,ύψος 63.5..

καλά είναι??? εμενα μου φαίνεται λίγο το βάρος.. :(:(

ο γιατρος λέει καλα είναι...αλλά δεν πολυτρώει...

εσείς πιπίλα της νούκ το νούμερο ένα έχετε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Μαρία! Πότε γεννήθηκε; Εμένα 3 μηνών ήταν 60εκ και 5,5 κιλά. Κανονικά τρώει, όχι υπερβολικά αλλά είναι αδυνατούλης. Η γιατρός μου λέει ότι είναι μια χαρά. Στο μέσο όρο.

Πιπίλα έχουμε της chicco που είναι όλη καουτσούκ. Μου την έφεραν δείγμα μαζί με κάτι διαφημιστικά και τη βολευτήκαμε. Μετά πήρα μια 2η για να τις αποστειρώνω εναλλάξ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πεπίτα 29/4 γεν. 3 μηνων και κάτι είναι η μικρή τωρα...

ααα... σόρυ ήθελα να ρωτήσω με ποιά θηλη τα ταίζετε...νο.1 της νουκ??

αλλά εσυ το θηλάζεις ε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία καλησπέρα!

Εμείς πίνουμε μπιμπερό και χρησιμοποιώ την θηλή με την μικρή ροή ακόμα.Είχα ρωτήσει και τον παιδίατρο στο τελευταίο ραντεβού, όταν κλείσαμε τον τρίτο και μου είπε να μην αλλάξω ακόμα.Πίνει μια χαρά, δεν ζορίζεται, έχω τα μπιμπερό της chicco και απλά στρίβω λίγο το λαιμό για μεγαλύτερη ροή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γειά σας κ από μένα, είμαι κ γώ μια νέα μανούλα μιας κ έφερα στο κόσμο το βλασταράκι μου στης 19Απριλίου με Κ.Τ. 3800!Έκανα σχεδόν ένα μήνα για να καταφέρω να διαβάσω όλες τις σελίδες που έχετε γράψει στις <μανούλες απριλίου 2010>!!!ο χρόνος βέβαια που άργησα να το κάνω αυτό ήταν γιατί έπρεπε να είμαι κ γώ απίκο στον μικρό μου μπόμπιρα κ όπως καταλαβαίνετε λίγο δύσκολο να τα συνδυάσω όλα λόγο του ότι δεν έχω καμία βοήθεια.(no parents).Η αλήθεια είναι ότι έχουν απαντηθεί κάποια ερωτήματα που είχα για την ανάπτυξη του μπέμπη μου μέχρι σήμερα γιατί είσαστε μια καταπληκτική παρέα κ τα λέτε όλα τόσο <οικογενειακά> ευχάριστα που μου αρέσει να σας διαβάζω!! Νιώθω σαν να σας ξέρω ήδη!χιχιχι Απλά θέλω να δώσω κ γώ λοιπόν το παρόν που λένε κ να σας πω ότι θηλάζω αποκλειστικά, σε 2 βδομάδες θα κάνουμε το τρίτο εμβολιάκι μας (infarix Hexa)και μέχρι τους 3μήνες ήμασταν 6300κιλάκια κ 61πόντους!Το Σεπτέμβρη λέμε να βαφτίσουμε το μπουμπούκι μας κ ψάχνομαι για τα σχετικά..Απο θέμα ύπνου έχουμε φτιάξει πρόγραμμα κ κοιμάται γύρω στης 10.30 κ τον ξυπνάω αναγκαστικά λόγο πρηξίματος!!γύρω στης 7 το πρωί όπου μετά κοιμάται ξανά μέχρι της 10.30περίπου.Αυτό το μήνα βέβαια μου περνάει το άλμα ανάπτυξης (λογικά σε όλες μας)κ μου είναι κάπως ανήσυχος που κ που.Όμως με την αγκαλίτσα μου όλα ξεπερνιούνται σχετικά εύκολα…ουφ αυτά προς το παρόν ελπίζω να μη σας ζάλισα Όπως καταλάβατε διακοπές για μας δεν ισχύουν γιατί καθότι ο άντρας μου θα πάρει άδεια στην βάφτιση κ μετά μένουμε σε εξοχική περιοχή (Κινέτα Μεγάρων)όπου ο καθαρός αέρας (προς το παρόν) κ το απέραντο γαλάζιο είναι το φόντο μας!Εδώ κ μια βδομάδα ξεκίνησα εγώ το εξάμηνο του ΟΑΕΔ γιαυτό κ το καθισιό από μέρους μου. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα ilioulina, να χαίρεσαι την μπεμπούλα σου!!!Η δικιά μου την περνάει 2 ολόκληρες μέρες!Κι εμείς εμβόλια την άλλη εβδομαδα, να δούμε θα κλάψουμε?Την πρώτη φορά ούτε που το καταλάβαμε, την δεύτερη πόνεσε το φάρμακο.

Κι εγώ άρχισα εξάμηνο ΟΑΕΔ, πάλι καλά που υπάρχει και αυτό αλλιώς πώς θα αποχωριζόμασταν τα μπουμπούκια μας!!!

Πολλά φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!

Καλέ που είστε όλες?? :huh::huh:

Πήγατε διακοπές??!! ;):P:P

ilioulina καλώς ήρθες στην παρέα μας και να σου ζήσει ο μπέμπης!!

Μας πέτυχες βέβαια σε φάση "επιστρέφουμε σύντομα και με νέα επεισόδια" ,αλλά δεν πειράζει!χχιχι!

Ο μπισκοτένιος μου έκανε για πρώτη φορά κάμπινγκ το ΣΚ που μας πέρασε!! :woohoo: :woohoo: :silly: Ωραία ήτανε!!!

Εύχομαι να είστε όλες καλά και να επανέλθετε σύντομα!! :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koρίτσια μου, καλημέρα!!!

Καιρό έχω να σας γράψω αλλά δεν προλαβαίνω...πολλές δουλειές!

Λοιπόν τα νέα μας εν συντομία:

Ξεκινάω δουλειά τη Δευτέρα 16 Αυγούστου!

Τουλάχιστον θα έχω μειωμένο ωράριο για 2 χρόνια από τις 7.30 μέχρι τις 13.00 και για άλλα 2 από τις 7.30 μέχρι τις 14.00. Και επίσης η δουλειά μου απέχει από το σπίτι μου 2 λεπτά με τα πόδια, οπότε ούτε λεωφορεία, ούτε μετρό, ούτε κίνηση.

Ilioulina καλώς μας ήρθες. Να σου ζήσει το μωράκι σου. Έχουμε κάνει ένα κλειστό group στο facebook και τα λέμε και από εκεί καθημερινά. Αν θέλεις έλα κι εσύ! Πες μου μόνο για να σου πώ τη διαδικασία γιατί είναι κλειστή ομάδα ("Απριλιάτικα μωράκια 2010" λέγεται).

Κατά τα άλλα η μπεμπούλα μου είνaι μια χαρά. Είχε 2 μέρες γκρίνια αλλά τωρα μας πέρασε και όλα καλά. Στις 20 Αυγούστου θα κάνουμε τα εμβόλια του 4ου μήνα που είναι επαναληπτικα του 2ου.

Κρεμούλες εμείς ξεκινάμε στους 5,5 μήνες δηλαδή αρχές Οκτωβρίου.

Αυτά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κ από μένα!! Σας ευχαριστώ για το καλωσόρισμα !!

Bambina μου ελπίζω ο μπεμπης μου να μη κλάψει στο εμβολιάκι που θα του κάνουμε την άλλη βδομάδα γιατί δεν θα το αντέξω!! όσο αφορα τον ΟΑΕΔ δεν λές τίποτα!!! Πραγματικά μεγάλο βοήθημα από όλες τις απόψεις (αν κ δεν ξέρω τι λεφτά θα πάρω προς το παρόν γιατί δεν έχουν μπει ακόμη).

Jona κάμπινγκ σε τέτοια ηλικία ο μπέμπης σου?? για πολύ προχω το μωρουλίνι σου!!! Ζηλεύω αφάνταστα!

Marouli θέλω οπωσδήποτε διευκρινήσεις για το f.b θέλω κ γω να επικοινωνώ με όλες σας. Όσο αφορά το διήμερο της γκρίνιας , το πέρασα κ γώ χτές κ προχτές είναι όμως το άλμα άναπτυξης που περνάει εμένα ο δικός μου κ έχει διάφορα τέτοια…όμως όλα καλα! Ανυπομονώ για τις κρέμες κ γώ να του δώσω αν κ λιγο με αγχώνει το γεγονός με το θηλασμό, πότε κ πόσες φορές θα πίνει γάλα…αλλά με τις οδηγίες της παιδιάτρου όλα θα πάνε κατευχήν ευελπιστώ !!

Φιλάκια πολλά μανούλες

:cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλως μας ήρθες ilioulina! Φιλενάδες... καταρέω!3 ημερες εμεινε η βαφτιστήρα μου και βγηκα off!ειναι 18 μηνων και κώλο δεν εβαζε!αφήστε που να πεταει όλα τα παιχνιδια στο κεφαλι της μπεμπας!τι καλο νινι τις λεγαμε μας εγραφε αυτη!το δε σπιτι...βομβαρδισμενο...το πάτωμα μέσα στο τρίμα!Εριξε και όλη την κοκα κολα πάνω στο κρεββατι!πως να πλυνω το στρωμα? Τι μας περιμένει!!! Στο 2ο παιδι να μας δω!Σαν τις τρελες!marouli32 επιστρεφεις στη δουλεια ε!εγω πηρα το 9μηνο.θα βαλεις γυναικα για το μωρο ή εχεις καποιον δικό σου?συμπεθερα και κάμπινκ!εγω μετραω μερες για να φυγω! 6 και σήμερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mpounita καλησπέρα!

Το μωρό θα το κρατάει η πεθερά και ο πεθερός τα πρωινά.

Κι εσύ στο δημόσιο είσαι?

Εγώ αν και θα ήθελα να παρω το 9-μηνο δε γινόταν γιατί ήμουν διορισμένη σε νησί της παραμεθορίου και μόλις πριν 3 μέρες μετατάχθηκα στο Δήμο της περιοχής μου και ήταν "όρος" από μέρους τους να παρω το μειωμένο ωράριο. Δεν πειράζει όμως, για 4 χρόνια θα δουλεύω λιγότερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τζα!

Ολη μέρα σιδέρωνα...Και έχω ακόμα...

Μπουνίτα μου κουράστηκα μόνο από την περιγραφή σου!!Αντε να περάσει η εβδομάδα να πας διακοπούλες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βλέπω τις μεγάλες ωρες μπαινεις συμπεθερα!το ξενυχτάμε!

marouli του δημοσιου και εγω,αλλα εμενα δεν με βολευει το μειωμένο.

ειμαι και μακρια απο τη δουλεια,ποιος να μου κρατηση τη μικρη δεν εχω...οταν επιστρεψω θα τραβηξω ζορια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...