Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Απριλίου 2010 (Νο 2)


Recommended Posts

Μπουνίτα,θα κάνεις τραπέζι? :dry:

Εμείς όχι,θα κάνουμε μπουφέ έξω από την εκκλησία.

Από άτομα κοντά στους 230 μεγάλους και 50 παιδιά!! :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Και δεν ανοιγόμαστε!Μεγάλο σόι και πολλοί φίλοι! :silly: :silly:

Στο γάμο μας είχαμε 650!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 956
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

marvel1984 έγραψε:

Μπουνίτα,θα κάνεις τραπέζι? :dry:

Εμείς όχι,θα κάνουμε μπουφέ έξω από την εκκλησία.

Από άτομα κοντά στους 230 μεγάλους και 50 παιδιά!! :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Και δεν ανοιγόμαστε!Μεγάλο σόι και πολλοί φίλοι! :silly: :silly:

Στο γάμο μας είχαμε 650!!!!!!

:woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

pepita έγραψε:

Καλά είμαστε κι εμείς. Ο μπέμπης μου έφαγε στις 8 με τα χίλια ζόρια! Όλο βόγγαγε. Μια τράβαζε το μπιμπερό μια το έδιωχνε! Στην αρχή λέω είναι πονάκια, έκανε κακάκια του ψιλοηρέμησε. Μετά από λίγο πάλι τα ίδια. Τελικά ξανάκανε κακάκι οπότε λέω αυτό ήταν. Λίγα λίγα μου τα έκανε. Μπορεί να ξεκινάνε και δοντάκια γιατί βάζει συνέχεια όλο το χέρι στο στόμα και σαν να διακρίνω λίγο άσπρο ένα σημείο στα ούλα του! Και σάλια έχουμε κι απ' όλα. Πάντως τελικά το ήπιε όλο το γάλα αλλά κάναμε μισή ώρα με κλάματα και γκρίνιες! Ενώ είναι τόσο ήσυχο το καημένο το πιάνει την ώρα του φαγητού και πονάει. Μου σπαράζει την καρδιά το μανάρι μου!!!

Γεια σας κοριτσια!!!!

Μήπως βρε συ τον ενοχλεί το γάλα; Δοκίμασες να αλλάξεις μάρκα; Εμείς αλλάξαμε και σωθήκαμε από τις γουλίτσες και τις ρουκέτες...

Κι εμένα κοιμάται η μικρή μου από τις 11 μέχρι τις 6 έως 8 το πρωί!!!!Τέλεια είναι!

Πρώτα την θηλάζω και μετά της δίνω μπουκάλι...τώρα με τις ζέστες δεν τρώει πολύ από το μπουκάλι...μέχρι 110μλ το πολύ...εσάς;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου καλά!!! Ευχαριστώ ΠΟΛΥ!!!!!!

Από που να ξεκινήσω... Καταρχήν, Mpounitaki τέλειο το θέμα Νεραιδα!! Πολύ μου άρεσε!!! Εύχομαι να πάνε όλα καλά!! Πλησιάζει η μέρα!!

Marvelaki μου, μου είχες πει να σου στείλω το μαιλ μου και δεν ειχα προλάβει! Στο στέλνω τώρα! ;-)

Θέλω και εγώ να ανταλλάξουμε φωτογραφίες οεο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jona μου ακριβώς το ίδιο πρόγραμμα κάνει τις τελευταίες μέρες και ο Ρεβυθουλάκος μου!! Χαχα!!!

Καλέ, κάπου διάβασα ότι σου μένουν να χάσεις μόνο 3-4 κιλά;;;; ΔΕν το πιστευωωωω!!! Μπράβο!!! Ουφ, εγώ πάω με ρυθμό χελώνας!

Είχα να χάσω 10... Τώρα έχω να χάσω 9!!! Φοβερή διαφορά!!!

Ρε συ Ελενίτσα, ξέρεις τι έπαθα;;; Νόμιζα ότι έμενες ΑΘήνα!! Ξεχάστηκα και δεν είχα καταλάβει ότι ήρθες Αθήνα για λίγο!!!! Γμτ!!!!!!!!!!! Στεναχωρέθηκα τώρα!! Ήθελα να βρεθούμε!!! :-(

Εμείς πάντως κοριτσάκια μου, εχουμε τα απίστευτα σάλια!!

Τόσο πολύ που επειδή ακόμα και σαλιάρα να του βάλω, μέσα σε 5 λεπτά την

στύβεις και στάζει... τον εχω γυμνούλη και είμαι συνέχεια με ένα πανάκι να του σκουπίζω την πλατίτσα του και την κοιλιά του γιατί τα σαλάκια του φτάνουν έως εκεί!!

Αφήστε που μέσα στο στόμα του βάζει και τα δυο του χέρια ή το χειροτερο είναι συνέχεια πλατσα πλούτσα με τον αντίχειρα στο στόμα! :-) :-) :-)

Izaki μου, μου έλειψες!! Σου έγραψα και στο Msn!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαριλού!!!!!!! :woohoo: :woohoo:

Εμένα τρώει 120-130 την ημέρα και 140-160 το βράδυ!

Κοριτσάκια,πάμε για μπανάκι και μαμ!!!!Καληνύχτα....θα τα πούμε αύριοοοοοοο!!!!!!!!!!!!!!!!! :):):):):):):):):)

Ολγάκι!! :woohoo: :woohoo: Θα μπω σε λίγο να το δω και να σου στείλω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marvel1984 έγραψε:

Μαριλού!!!!!!! :woohoo: :woohoo:

Εμένα τρώει 120-130 την ημέρα και 140-160 το βράδυ!

Κοριτσάκια,πάμε για μπανάκι και μαμ!!!!Καληνύχτα....θα τα πούμε αύριοοοοοοο!!!!!!!!!!!!!!!!! :):):):):):):):):)

Ολγάκι!! :woohoo: :woohoo: Θα μπω σε λίγο να το δω και να σου στείλω!

Αχ κι εμένα έτσι έτρωγε τον προηγούμενο μήνα καιαυτόν μου ελλάτωσε...

Πάντως βάρος βάζει κανονικά και είναι στρουμπουλούλα...μήπως κατάλαβε ότι πάχυνε και ξεκίνησε δίαιτα; :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άσε Jona μου!! Σέρνομαι ψυχολογικά, αλλά μπήκα στο Mammyland μπας και ξεχαστώ...

Σήμερα έγινε η κηδεία! Δεν πήγα γιατί με τον θηλασμό δεν μπορούσα, αλλά από το πρωί είμαι χάλια... Βλέπω και την μανούλα μου τόσο στεναχωρημένη να κλαίει συνέχεια και γίνομαι χειρότερα...

Αλλά μετά, φοράω μια μάσκα, ένα όμορφο χαμόγελο και χαμογελάω στον γιόκα μου γιατί δεν πρέπει να με βλέπει έτσι... Ουφ!

Καληνύχτα κοριτσάκι μου! Πάω για ύπνο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mpounita: Καλημερα, να χαιρεσαι την κουκλιτσα σου!

Επειδη κι εγω σαν θεμα της βαφτισης εχω σκεφτει τις νεραιδες μηπως θα μπορουσες να μου δειξεις τι εκανες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Μαριλού μου, λες να τον πειράζει το γάλα; Και τώρα ξαφνικά; Τόσο καιρό δεν έδειχνε να ενοχλείται. Δεν το κάνει σε κάθε γεύμα. Σαν πονάκια φαίνονται απλώς τον πιάνουν την ώρα του φαγητού. Δείχνει να θέλει να πιει αλλά πονάει. Θα ρωτήσω και την παιδίατρο να δούμε.

Ολγάκι μου, συλλυπητήρια, ξέχασα να στα πω χθες. Ευτυχώς έχετε τον Ρεβυθούλη να παίρνετε κουράγιο και αισιοδοξία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα μαμαδες!!!

Μαριλουυυυυυ, που χαθηκες εσυ βρε κοριτσι?? Μην μας ξεχνας...να μπαινεις οποτε εχεις χρονο, να γινουμε παλι πολλες!

Πεπιτακι, οταν τα μωρα πινουν γαλατακι ενεργοποιειται το εντερακι τους και μεχρι να αεριστουν η να κανουν τα κακακια τους εχουν πονακια. Σιγουρα βεβαια θα παιζει ρολο και το ποσο βαρυ τους καθεται το καθε γαλα, στην ενταση του πονου. Και εγω προτεινω να αλλαξεις γαλα, μηπως του κατσει καλυτερα το καινουργιο.

Ξεχασα να σας πω , οτι αδικα χαρηκα με τα αποτελεσματα των εξετασεων για τις αλλεργιες. Αυτα λαμβανονται υποψιν μονο αν ειναι θετικα. Τα αρνητικα σε τοσο μικρη ηλικια δεν ειναι εγκυρα. Μετα τους 18 μηνες δειχνουν σωστα και παλι παιζεται. Ειχαμε αιμα ξανα και ξανα και τελικα εκοψα τα παντα, γιατι εκτος απο τα γαλακτοκομικα ειμαι πλεον σιγουρη οτι εχει αλλεργια στο αυγο , την ντοματα τον μπακαλιαρο και την γαριδα. Δεν ξερω σε τι αλλο, αλλα θα κοψω καθε τι αλλεργιογονο για καλο και για κακο. Για να σταματησω τον θηλασμο δεν το συζητω....δεν μου παει η καρδια.....δεν το θελω με τιποτα. Προτιμω να στερηθω εγω πραγματα , παρα το νινι μου το γαλατακι μου. Ετσι οπως ηρθαν τα πραγματα , θα προσπαθησω να την θηλασω για τουλαχιστον ενα χρονο.

Μαλλον αρχισαν να μας ξεχναν και οι κολικοι.....ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!!!!!!

Ιζάκι,καλά κάνεις! ;) Μην αγχώνεσαι καθόλου! :) Όσο περισσότερο μπορέσεις τόσο το καλύτερο! ;) Στείλε μου και εσύ το mail σου!

Εμείς καλά,κοιμηθήκαμε από τις 12 παρά μέχρι τις 8!Μια χαρά!Θα πάω να πάρω και το εμβόλιο σήμερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Ιζάκι! Μια χαρά βρε, θα κάνεις και δίαιτα ταυτόχρονα!! Και με το θηλασμό λένε ότι χάνεις 600 θερμίδες την ημέρα! Στυλάκι θα γίνεις!

Πάντως και παλιότερα τον έπιανε καμιά φορά την ώρα του φαγητού και πόναγε και ρώταγα την παιδίατρο αν έφταιγε το γάλα και είπε μάλλον όχι και παρακολούθησα και το έκανε και με το δικό μου, άρα δεν ήταν το γάλα. Και αν ήταν δεν θα μου το έκανε κάθε φορά; Θα το παρακολουθήσω και θα δω. Αν συνεχίσει θα της πω να το αλλάξω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

izaki: Κι εμενα η μπουμπου εχει αλλεργεια. Ευτυχως μονο δερματικα τα συμπτωματα.

Κι εγω εχω κοψει γαλακτοκομικα,αλλαντικα,ξηρους καρπους, πορτοκαλι, φραουλες, ακτινιδιο κι οτι εχει σουσαμι. Απο τον αλλο μηνα θα αρχισω δοκιμες.

Οσο μπορεις να το αντεξεις θυλασε γιατι απο οσο γνωριζω βοηθα στο να ξεπεραστει πιο γρηγορα η αλλεργεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α Μαρια και εσυ συμπασχουσα??

Πεπιτα, εβαλα 8 κιλα στην εγκυμοσυνη και εφτασα σημερα χωρις να κανω διαιτα τα μειον 15. Βεβαια πριν μεινω εγκυος τα ειχα τα κιλακια μου και δεν μπορεις να με πεις και πετσοκοκαλη τωρα , αλλα αν συνεχιστει αυτο που θα φτασω?? Δεν θελω να χασω αλλα κιλαααααα. Ηδη εχει κρεμασει το μεμε, αν αδυνατισω και αλλο θα ακουμπισει αστραγαλο....χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δωστοοοοο...ετσι κι αλλιως θα το χασω ευκολα....με στραγγιξε η μικρη!!

Την Τεταρτη θα γινει 3 μηνων και χτες που την ζυγισα ηταν 6900, οποτε καταλαβαινεις τι εχω παθει...χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mαρία1202,εμένα μου έμειναν 8...αλλά θέλω και άλλα 7 μετά!Έχω δρόμο μπροστά μου! ;);););) Έχεις facebook εσύ? :dry:

Ιζάκι,το πήρα,θα σου στείλω και στα δύο! :P:P

Γκρίνιαζε λίγο ο μικρός και έφυγα,τώρα κοιμήθηκε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωραια μαρβελακι!!! Αντε να τα λεμε και απο το μσν...να δω απο που θα τα πρωτολεμε...χαχαχα

Jona...ασχετο, αλλα σημερα θυμηθηκα οτι εχω επισκευτει το μπαρακι που λεγαμε. Εχω πιει πολλες φορες καφε εκει περα, γιατι η δουλευα εκει κοντα τα τελευταια 3 χρονια. Φοβερο μαγαζι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Καλησπέρα και καλή επιτυχία σου εύχομαι!!! Εγώ έχω μία άλλη περίπτωση συγγενούς ανωμαλίας, έχω δίκερο μήτρα που είναι χωρισμένη σε 2 κοιλότητες. Όσους γυναικολόγους είχα επισκεφθεί μου έλεγαν ναι θα κάνεις παιδί αλλά θα έχεις 2-3 αποβολές μέχρι να ανοίξει λίγο η μήτρα! Ταλαιπωρη΄θηκα αρκετά και άλλαξα 4 γιατρούς μέχρι να καταλήξω στον τωρινό. Στο μεταξύ είχα 4 αποβολές και ανακαλύψαμε και μία αδυναμία στο σπέρμα. Εν τέλει έχω τώρα την κόρη μου, 15 μηνων, με φυσική σύλληψη! Είμαι τώρα 40 ετών, ελπίζω να σου έδωσα θάρρος!!!
    • Καλησπέρα @AGAPOULLA1993! Το αντιμετώπισα κ εγώ αυτό με την μικρή μου. Διήρκησε λιγο παραπανω απο χρονο , μετα σταδιακά τα προσθέσαμε κ τώρα στα 2.5 έτη τρώει τα πάντα.  Ως προς τον θηλασμό ναι , δεν έτρωγα τίποτα που να περιέχει έστω κ ίχνη. Είναι λίγο δύσκολο στην αρχή αλλά μετά είναι μια συνήθεια. Εμείς θηλασαμε μέχρι τα 2 έτη,  οπότε όπως καταλαβαίνεις το περάσαμε μαζί!! Σου στέλνω μπόλικη δύναμη και υπομονή!! 
    • Άντε ωραία ξεκινήσατε και εγω τώρα λέω αύριο να κάτσω να τα ξεδιαλέξω να βγάλω αυτά που θα χρειαστώ για τους πρωτους μηνες γιατί τα έχω λίγο μπερδεμένα όλα μαζί καλοκαιρινά χειμωνιάτικα δεν τα έχω χωρίσει 
    • Και εγω δεν έχω πάρει μπιμπιλινα καθόλου και μερικά αλλά πραγματακια που θα χρειαστώ  γιατι αγχώνεσαι μήπως τελικά δεν σου τα στείλει καθόλου και ψάχνεσαι τελευταία στιγμή ; Γιατί αν σου τα στείλει και αργότερα δεν σε πειράζει ένα καθάρισμα θα θέλουν μόνο  αλλα να πω την αλήθεια και εμένα μου έστειλε η ξαδέρφη  μερικά πράγματα πληρωσα μεταφορική να έρθουν στο χωριό και τελικά ήταν άχρηστα πχ το κάθισμα του αυτοκινήτου ήταν για πέταμα αγόρασα άλλο τελικά και μερικά ακόμα που μου έστειλε τα πέταξα έκλαψα τα λεφτά που έδωσα στην μεταφορική 😕
    • Εγω γενικα κοιμάμαι το βράδυ λίγο όταν αλλαζω πλευρό ζορίζομαι και η ζεστη με ενοχλεί αρκετα αλλά γενικα κοιμάμαι ακόμα  εγω καμία φορά πονάω ανάμεσα από τα πόδια στους προσαγωγούς με πιάνουν κάτι απότομα για λίγο και με αφηνει  Και τα πόδια μου πρήζονται αρκετά αλλά γενικα δεν έχω κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα  ακόμα τουλάχιστον 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...