Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Απριλίου 2010 (Νο 2)


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσακια!!! Τι κανετε?

Δυστυχως δεν προλαβαινω να μπαινω να σας βρω και να σας μιλησω λιγάκι, να κανουμε παρεούλα..! Ο χρονος ειναι λιγος πλέον. Εφυγε και για 15 μερες η κυρια που εχω εσωτερικη και εχει ερθει μια αλλη, που δεν ξερει απο μωρακια, κι ετσι, καθαριζω-ταϊζω-μπανιαριζω εγω και τις δυο. Και όταν πεινανε ταυτοχρονα... κόλαση!!! χαχα, σκεφτομαι οτι θα τα θυμάμαι κάποτε όλα αυτα και θα γελάω.... :unsure: !!!

Πώς πάτε με τις ζεστες? Εμενα άρχισαν να μην πολυτρωνε. Ειδικά η μπουκιτσα, εχτες εφαγε μόνο 350γρ γαλα όλη μερα. Πήρα τηλ την παιδιατρο και μου ειπε να την παρακολουθήσω σημερα και αν δεν φαει, να παω να τη δει μηπως εχει κατι... Στεναχωρηθηκα και αγχωθηκα..δεν κοιμηθηκα τη νυχτα...

Ξυπνησε κατα τις 3 (τη νυχτα) και εφαγε 110γρ,τα πρωτα 80γρ γρηγορα, τα υπόλοιπα σιγα-σιγα και οχι με πολυ κεφι... Δεν ξερω αν εχει παθει κατι,..πάντως ειναι πολύ χαρούμενη και ζωηρη. Γελάει συνεχεια και δυνατα...

Αυτα απο μενα. Ευχομαι και ελπίζω να εισαστε όλες καλά και τα μπεμπάκια σας ακόμα καλύτερα!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 956
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημέρα μανουλίτσες μου! :)

τι μου κανετε? Ολγακι κουράγιο.

καλωσορίζω τις Μαριες!

κοριτσια παραγγειλα το προσκλητηριο,τις μπομπονιερες

για τη βαφτιση και μου μένει φωτογραφος!

α!και το ζαχαροπλαστειο τωρα το θυμηθηκα!

το θεμα μας τελικα θα ειναι η νεραίδα.

οσο για την μπεμπουλα μου εχει 2 βραδια που κοιμαται απο

τις 9 εως τις 6! :blink: γλιτωσα το μεσονυχτιο ξενυχτι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠιτερΠαν, είσαι ηρωίδα, το χω πει εγώ! Αλλά η ανταμοιβή σου θα είναι διπλή όταν αρχίσουν να μιλάνε και να λένε "σ' αγαπώ μανούλα"!! Αχ, από τώρα το σκεφτομαι κι ανυπομονώ!!!

Κι εμένα με τον καύσωνα κοιμόταν όλη μέρα και τον ξύπναγα για να φάει, έτρωγε όμως. Δεν παίρνεις θερμοκρασία μήπως έχει πυρετούλι; Να ξέρεις ότι με τις ζέστες αφυδατώνονται τα μωρά.

Μπουνίτα, πολύ ωραίο το θέμα σας! Πόσα γεύματα κάνει η μπεμπούλα σου; Εμένα πλέον κάνει 5. Και παρόλα αυτά τρώει πιο πολύ! Σαν να άνοιξε το αντεράκι μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πίτερ Παν! :silly: :silly: Τι κάνεις?Ίσως από τη ζέστη να μην έχει όρεξη...μην ανησυχείς!

Μπουνιτάκι!!!!Ετοιμάζεσαι γρήγορα! :woohoo: Βάλε φώτο να δούμε!Στείλε με πμ το mail σου!!!!!! ;););););)

Εμείς θα πάμε σε 1 εβδομάδα για το δεύτερο εμβόλιο!Ανυπομονώ να δω πόσο βάρος και ύψος πήρε! :P Κάνει εδώ και 3 μέρες 5 γεύματα αλλά η παιδίατρος μου είπε είναι λίγο. :(:( Δεν ξέρω!

Αυτά!Το απόγευμα έχω γυμναστήριο και να πάω να δω μια φίλη μου που γέννησε!! :silly: :silly: :):):) Ο μικρός θα μείνει με τον μπαμπά του! ;);););)

Φιλάκια μανούλες και μωράκια,πάω να σιδερώσω(ΠΑΛΙ!!! :angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry: )

:kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

piter pan τωρα διαβασα τα νεα σου!και εμενα η δικια μου τι βλεπω οτι χαζολογαει οταν πινει γαλα. ;)

πεπιτακι θηλαζω ακομη.

marvelako mou πηγαινεις και γυμναστηριο?

αλιμονο απο εμενα!που να κρατηση ο δικος μου τη μικρη... στην τουαλετα πηγαινω και εκει....μου φωναζει οτι κατι θελει η μικρη!γαμωτο... :S

εσυ δεν εκλεισες τιποτα για τη βαφτιση?

α!αυριο εχουμε το δευτερο εμβολιο... θα παρω και ωτοασπιδες μαζι μου

γιατι θα βαλει τη σειρηνα παλι! :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mπουνιτάκι!!!Ξεκίνησα γυμναστήριο,να χάσω πιο εύκολα τα 8 κιλά που έμειναν! :angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry:

Είδα προσκλητήρια(δεν κατέληξα),μπομπονιέρες παιδικές(πήρα!!)και για τους μεγάλους έχω καταλήξει! ;);)

Πήρα το mail!!!! :silly: :silly: :silly: Θα σου στείλω σε λίγο!

Αύριο έχετε εμβόλιο!!!!!!Να μην πονέσετε και να μην κλάψατε! ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου συμπεθέρα μου!!

Καλά που το είπες..Τώρα το είδα! :blush:

Οταν περάσεις μου στέλνεις!Θα σου στείλω κι εγώ του γαμπρού!!χιχι!!

Τι βλέπω..!Ετοιμασίες για τη βάπτηση??!!!!Νεράιδα ε??!!!!!Μπράβο Μπουνιτάκι!!!Με το καλό!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Jona!!!!!!!!Τι μου κάνεις?Εγώ καλά,γεμάτη μέρα είχα σήμερα!Πήγα να δω και τη φίλη μου!Καλέ μου φαίνεται ότι πέρασε καιρός από τότε που γεννήσαμε!Αφήστε που ήταν στο ίδιο δωμάτιο και κρεβάτι με εμένα!Αλλά εγώ δεν έχω καλές αναμνήσεις κορίτσια μου.... :(:(

Μπουνίτα..........είναι κούκλαααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :):):):):):):):):):):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια!

Μπουνιτάκι το θυμάμαι ότι θηλάζεις αλλά πόσες φορές την ημέρα; Μου κάνει πολλή εντύπωση το 9 με 6. Εγώ δεν θηλάζω κι ακόμα δεν το κάνουμε. Μια φορά έφαγε 7:30 και ξύπνησε 7 το πρωί (!) αλλά δεν το ξανάκανε. Τον ξυπνάω στις 12 και τον ταϊζω γιατί αν τον αφήσω θα ξυπνήσει στις 3!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθέραααααα!!!!!

Καλέ τώρα το είδα το μήνυμα!!!!!!Εγώ νόμιζα οτι μόνο πμ μου έστειλες! :blink::blush:

ΕΙΝΑΙ ΚΟΥΚΛΑΑΑΑΑΑ!!ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ!!!!

Να την χαίρεσαι!!!!!Μα τι νύφη είναι αυτήηηηη!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά είμαστε κι εμείς. Ο μπέμπης μου έφαγε στις 8 με τα χίλια ζόρια! Όλο βόγγαγε. Μια τράβαζε το μπιμπερό μια το έδιωχνε! Στην αρχή λέω είναι πονάκια, έκανε κακάκια του ψιλοηρέμησε. Μετά από λίγο πάλι τα ίδια. Τελικά ξανάκανε κακάκι οπότε λέω αυτό ήταν. Λίγα λίγα μου τα έκανε. Μπορεί να ξεκινάνε και δοντάκια γιατί βάζει συνέχεια όλο το χέρι στο στόμα και σαν να διακρίνω λίγο άσπρο ένα σημείο στα ούλα του! Και σάλια έχουμε κι απ' όλα. Πάντως τελικά το ήπιε όλο το γάλα αλλά κάναμε μισή ώρα με κλάματα και γκρίνιες! Ενώ είναι τόσο ήσυχο το καημένο το πιάνει την ώρα του φαγητού και πονάει. Μου σπαράζει την καρδιά το μανάρι μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε Πεπιτάκι!Εμένα τον τάισε ο μπαμπάς του στις 7.30!Εγώ τον βάζω μπρούμητα και μου τρώει το χέρι!Πολλά σάλια!Αφού ρουφάει δυνατά!Πλάκα έχει!Ανακουφίζεται πάντως! :silly: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly:

Τώρα λαγοκοιμάται εμένα,σε λίγο θα κάνουμε μπανάκι! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

k emena mou leipsate polu alitheia....to deutero 22 iouliou!!

tha kanw 80 prosklitiria ola ta exw etoima ektos tis photo pou tha tin vgalw to septemvri!!!

jonaki mou polu kala eimaste eseis????twra koimomaste aurio to prwi tha sikwthoume mam k nani!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Pepita ποδοσφαιρόφιλος εε??!!!Μπράαααβο!!! ;)

Υπομονή..Κάτι θα τον ενόχλησε...Αφού έφαγε, όλα καλά!!

Εμείς φάγαμε βυζάκι στις 8:30 και κοιμόοοοοοομαστε!!!Θα ξυπνήσει κατά τις 3 και μετά πάλι το πρωί.Τον τελευταίο καιρό μέχρι τις 9 το βράδυ έχει κοιμηθεί..Λες κι έχει σχολείο την άλλη μέρα!χιχι!! :blink::blink:

Ελενάκι όταν θα είσαι έτοιμη ρίξε προτάσεις για τη βάφτηση!Για εμάς που θα το καθυστερησουμε το θέμα!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επανηλθα!pepita εχω χασει τον αριθμο του θηλασμου,δεν μετραω πλεον.θα ετυχε μαλλον γιατι κουραστηκε χθες απο την γκρινια που ειχε!

jona και εμένα στις 9 τουφα η μικρη!Εγω κοριτσια θα καλέσω λίγα ατομα παντως στη βαπτιση,γυρω στα 50 ατομα,τους πιο κοντινους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...