Μετάβαση σε περιεχόμενο

Δεν παει καλά ο κόσμος....


Recommended Posts

Λοιπον ξεραθηκα στα γελια...

καταρχας τα ματακια θα μεινουν γαλαζια...ειναι του μπαμπα..και να μη μεινουν σε νοιαζει;;;

και εμενα ειχαν λυσσαξει θα αλλαξουν...αχ μακαρη να μην αλλαξουν τα ματια κλπ κλπ...οσπου νευριασα και τους ειπα οτι αρκει να βλεπει..και θα του παρω φουξ φακους επαφης....ε μα πια

Τωρα στο βαρος...εμενς ειχαν λυσσαξει..ο μικρος με εβαζε 1200, 1200, 1000 και ολοι λεγανε θα γινει παχυσαρκο θα γινει παχυσαρκο..ε μα πια...το ματιαξε το καημενο....δεν επαιρνε μετα τοσο βαρος.

Στον χρονο ηταν 10300 και 76 εκατοστα..και ειναι ελυρος στρουμπουλο..οσο πρεπει δηλαδη να ειναι ενα παιδακι...

ελεος δηλαδη...τα μωρα πρεπει να ειναι υγυη οχι παχουλα η κοκκαλιαρικα..μα και εσυ τι ακαρδη που εισαι..κατστρεφεις το μελλον του παιδιου...δεν βλεπεις η θειά τηνπροοριζει για μοντελο διεθνους κυρους!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mariagl έγραψε:

ανθρωπακι και αθηνα τα μωρα σας ειναι τελεια!! και εγω αντιμετωπιζω παρομοιες καταστασεις, αφου η αδερφη μου για πλακα φωναζει τη μπεμπα παχουλοκομψή! εμενα παλι μου επιμενουν να κοψω τον μεταμεσονυχτιο θηλασμο και να κανω κατι γιατι το γαλα μου δεν την "πιανει"!!! Τι τους νοιαζει? Αυτοι ξυπνανε?? Ασε που αν η μικρη δεν ξυπνησει ξυπναω μονη μου πια, εχει συνηθισει ο οργανισμος μου. Στις 2πμ ακριβως! ουτε ρολοι να ειχε καταπιει η μικρη! Απο κα(κ)λοπροαιρετες θειες, αλλο τιποτα!!

Καλέ τι εννοούν οτι το γάλα σου δεν την <<πιάνει>>????..Ελεος πια τόση κουταμάρα...Οσο για τον βραδινό θηλασμό..(μην τον λες μεταμεσονύκτιο, απλά αργοβραδυνό :laugh: ), μια χαρά απόλαυση είναι ειδικά εαν θηλάζετε ξαπλωτές στο κρεβατάκι σου... Εμείς όταν την θηλάζω κατά της 1πμ ή 2πμ τον λέμε απλά βραδυνο..όταν ξυπνουσε κατά τις 4:οο ήταν μεταμεσονύκτιος :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Cesilia έγραψε:

Λοιπον ξεραθηκα στα γελια...

καταρχας τα ματακια θα μεινουν γαλαζια...ειναι του μπαμπα..και να μη μεινουν σε νοιαζει;;;

και εμενα ειχαν λυσσαξει θα αλλαξουν...αχ μακαρη να μην αλλαξουν τα ματια κλπ κλπ...οσπου νευριασα και τους ειπα οτι αρκει να βλεπει..και θα του παρω φουξ φακους επαφης....ε μα πια

Τωρα στο βαρος...εμενς ειχαν λυσσαξει..ο μικρος με εβαζε 1200, 1200, 1000 και ολοι λεγανε θα γινει παχυσαρκο θα γινει παχυσαρκο..ε μα πια...το ματιαξε το καημενο....δεν επαιρνε μετα τοσο βαρος.

Στον χρονο ηταν 10300 και 76 εκατοστα..και ειναι ελυρος στρουμπουλο..οσο πρεπει δηλαδη να ειναι ενα παιδακι...

ελεος δηλαδη...τα μωρα πρεπει να ειναι υγυη οχι παχουλα η κοκκαλιαρικα..μα και εσυ τι ακαρδη που εισαι..κατστρεφεις το μελλον του παιδιου...δεν βλεπεις η θειά τηνπροοριζει για μοντελο διεθνους κυρους!!!!!!!

Καλέ μην το λες αυτό..δεν καταστρέφω το μέλλον του παιδιού..μόνη της καταστρέφεται :P ..Ακούς εκει, ολο μαμ- κακά -γελάκια -κ νανάκια :blink: . Ούτε ενα γυμναστήριο δεν παει η τεμπελίτσα...κ οσο για το μαμ /...τις είπα τέλος το βυζί..2 φορές την ημέρα κ πολύ σου είναι..θα ξεχνας την πείνα σου με νεράκι :laugh:.

Στα σοβαρά τώρα επειδή δουλεύω με παιδιά με ειδικές ανάγκες, εχω απλά να πω οτι πρέπει να χαιρόμαστε κ να εκτιμούμε την υγεία των παιδιών μας, γιατί δεν είναι αυτονόητη. Οσο για το χρώμα των ματιών της..ακριβώς αυτό πιστεύω ΟΤΙ Ολα τα χρώματα είναι υπέροχα, απλά χαίρομαι που βλέπει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτο ακριβως...βλεπουμε το δεντρο και χανουμε το δασος..αντι να λεμε δωξα τον θεο που τα παιδακια μας ειναι γερα δυνατα με υγεια...σε ποιον μοιαζει και αχ μοιαζει στον μπαμπα...και οχι να μη μιαζει στην μαμα που εχει μεγαλη μυτη...και να μυασει στο μυαλο του παπου που ειναι αρχιτεκτονας... και αχ ειναι στρουμπουλο και αχ ειναι αδυνατο...

βλακιες

ειχα μια σκασηλα τωρα που ο μικρος δεν εχει αυτα τα μπλε ματια..πρασινογαλαζοκαφετι γινανε...με χαρωποιει που βλεπει και το μικροσκοπικο μυρμιγκη..

και αμα θελει να μοιασει στον μπαμπα του..να μοιασει..μπαμπας του ειναι..και αμα θελελι να μη μοιασει του παπου αλλα της γιαγιας και απο αρχιτεκτονας να γινει σεφ...αρκει να τον ευχαριστει αυτο στη ζωη του.

Και που εισαι ακομα...κατσε να θηλασεις λιγο παραπανω..εκει να δεις τι θα ακουσεις...και αμα δεν θα θηλασεις θα πρεπει να δικαιολογησαι που δεν θηλασες παραπανω ...ασε.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχα.τι κουκλάκι είναι αυτό? Πάντως τα μωράκια που θηλάζουν αποκλειστικά παίρνουν πολύ βάρος στην αρχή. Ειδικά στους 3-4 μήνες ο δικός μου ήταν ολοστρόγγυλος και χοντρός. Σαν το ανθρωπάκι της michelin ενα πράμα. Τάισε το καλέ το μωρό και άσε τις θιάδες να λένε. Μετά θα κάνει κορμί λαμπάδα από το τρέξιμο και να δω τι θα λέει η θεία σου μετά. Σιγά μην κάνει και φέτες κοιλιακούς πές της. Γαλάζιο μάτι πάντως θα έχει. Είναι πολύ ανοιχτόχρωμο για να αλλάξει τώρα.. Να σου ζήσει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παρεπιπτώντως έχω έναν παίδαρο που θηλάζει ακόμα θες να συγγενέψουμε να λένε τις εμπειρίες τους? Έχουμε και αδυναμία στις ωραίες γυναίκες πως να το κάνουμε. :laugh: :woohoo: :woohoo:

Και που είσαι ακόμα!! Πόσα κουφά έχεις να ακούσεις για το θηλασμό ειδικά αν ξεπεράσεις και 1 χρόνο θηλασμού!!! Εκεί να δεις πάρτυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Τι έχουν να ακούσουν και τα δικά μου τα αυτάκια σε λίγο καιρό... :blink: :laugh:

Δεν πάει καλά ο κόσμος... πράγματι!!!

Είναι υπέροχο μωράκι το κουκλάκι σου!!!!Φτου φτου!!!

Ζήλεψε η θειάκα γιατί το δικό τους το μωράκι δεν έχει τέτοια μαγουλάκια για τσίμπημα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έτσι εξηγούνται οι ματάρες οι μπλε!!!! :woohoo: Αφού υπάρχει το γονίδιο!!!!

Τα κορίτσια συνήθως στους μπαμπάδες μοιάζουν. Οπότε, μην ανησυχείς τα μάτια της γαλάζια θα παραμείνουν! Άλλη μία θεά με γαλάζια μάτια!!!

Αλοίμονο σε εμάς τις μεσογειακές καστανομάτες και καστανομάλλες!!!! :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marygeo έγραψε:

Έτσι εξηγούνται οι ματάρες οι μπλε!!!! :woohoo: Αφού υπάρχει το γονίδιο!!!!

Τα κορίτσια συνήθως στους μπαμπάδες μοιάζουν. Οπότε, μην ανησυχείς τα μάτια της γαλάζια θα παραμείνουν! Άλλη μία θεά με γαλάζια μάτια!!!

Αλοίμονο σε εμάς τις μεσογειακές καστανομάτες και καστανομάλλες!!!! :laugh: :laugh: :laugh:

Καλέ τι λες μια χαρά είμαστε κ εμείς οι καστανομάτες -καστανομάλλες!!!

Αλλωστε στην ζωή όλα εχουν 2 όψεις: Τα μπλε ματια είναι πιο εντυπωσιακά κ σπάνια, αλλά τα καστανά είναι πολύ ζεστά κ λιγότερο φωτοευαίσθητα. Δεν είναι τυχαίο οτι το καστανό είναι επικρατουν γονίδιο ;) . Οπότε κ τα 2 έχουν τα καλά του :)

Papaki70, λες να ταλογοδώσουμε απο τώρα?? :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα διαφωνησω οτι οταν θηλαζουν αποκλειστικα βαζουν πολυ,η προσωπικη μου εμπειρια (μικρη βεβαια) απεδειξε το αντιθετο,προφανως υπαρχουν και εξαιρεσεις,,,,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anthropaki έγραψε:

Καλέ τι εννοούν οτι το γάλα σου δεν την <<πιάνει>>????..Ελεος πια τόση κουταμάρα...Οσο για τον βραδινό θηλασμό..(μην τον λες μεταμεσονύκτιο, απλά αργοβραδυνό :laugh: ), μια χαρά απόλαυση είναι ειδικά εαν θηλάζετε ξαπλωτές στο κρεβατάκι σου... Εμείς όταν την θηλάζω κατά της 1πμ ή 2πμ τον λέμε απλά βραδυνο..όταν ξυπνουσε κατά τις 4:οο ήταν μεταμεσονύκτιος :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Δεν θα του έκανα την χάρη να τον αφήσω έτσι.... Ας μην την βλέπει αλλά θα την αναγνωρίσει και θα δίνει ότι πρέπει για το παιδί του!!!!εγώ όχι δεν θα του έκανα αυτή την χάρη.... Γιατί δεν έγινε μόνο του το παιδί!!! 
    • @maroo8 @Gioher κορίτσια την παρήγγειλα και τώρα αν τυχόν στην πρώτη μετακίνηση από το μαιευτήριο στο σπίτι δεν έχει έρθει δε νομίζω ότι χάλασε κι ο κόσμος.. οριακά είναι, μάξιμουμ έως 14 Αυγούστου μας έχει πει ο γιατρός..
    • 500 ανα ετος;; εμενα προσφατα ρωτησε μια φιλη μου που θα γεννησει συντομα και σκεφτεται να το κανει και της ειπαν 1500 για ολη την 20ετια.. εχουμε κανει πολλες συζητησεις γι αυτο το θεμα και η αληθεια ειναι οτι κι εγω δεν ξερω τι παιζει με αυτο το θεμα και αν ισχυουν ολα αυτα που λενε..
    • Ειναι λογικο να υπαρχουν αυτα τα συναισθηματα. Ολοι αισθανομαστε καπως οταν ανακαλυπτουμε οτι υπαρχει καποιο θεμα. Προσωπικα περασα δυσκολα αλλα το πιο σημαντικο ηταν να στηριξω τον συζυγο ωστε να μην νιωσει ουτε στιγμη ασχημα. Ολοι θελουν τον χρονο τους. Τωρα για τις θεραπειες θα συμφωνησω με την κοπελα παραπανω που σου εγραψε να δωσεις το τριμηνο να δειτε πως θα παει αλλα παραλληλα μπορεις να δεις τα χαρτια που χρειαζεται να συγκεντρωσεις για να περασεις απο επιτροπη εξωσωματικης γιατι θα χασεις κι εκει αρκετο χρονο αν χρειαστει τελικα να το κανεις. Εμεις καταφυγαμε σε αυτην την επιλογη γιατι η αληθεια ειναι οτι ειδαμε μια μικρη βελτιωση με τη θεραπεια αλλα οχι κατι θεαματικο ωστε να μας δινει σοβαρες πιθανοτητες να συλλαβω κανονικα. Βεβαια ο καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος οποτε ποτε δεν ξερεις. Παντως οπως γραφτηκε με την εξωσωματικη παρακαμπτονται αυτες οι δυσκολιες με το σπερμα οποτε στο τελος θα πανε ολα καλα και θα πετυχετε τον στοχο σας. Ευχομαι κοριτσι μου το καλυτερο να εχετε δυναμη και να αποκτησετε το θαυματακι σας!
    • Εχω παρει εγω, σιγουρα χρειαζεται για μεγαλες αποστασεις , τωρα αν εισαι κοντα στο μαιευτηριο δεν εγινε και κατι λογικα θα βαλεις τη ζωνη και θα εισαι οκ...
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...