Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Οι τελευταίες των Μοικανών..Δε με πειράζει όμως,θα συνεχίσουμε και όλο και κάποιες θα προστεθούν,είμαι σίγουρη.Έρχομαι,ξεκινάω,παίρνω τα παιδάκια μου και βάλε τον καφέ να γίνεται.Πίνω νες με γάλα,μέτριο οκ; :))~o) Μετά θα πιούμε και καμιά μπυρίτσα έτσι για το καλό. [smilie=occasion14.gif] Θα τα πούμε αύριο :!::idea:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 440
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεωργια μου οτι θες και μπυριτσα και κρασακι και θα ψησουμε και μπριζολιτσες,α τον καφε ετσι τον πινω και εγω ειμαστε πολυ μακρια μωρε κριμα

σε ευχαριστω που εγραψες στο ποστ για το αγχος του γιωργου,το εκανε και πιο πριν απο το σχολειο μαλλον σαν αντιδραση απο ζηλεια για τον μικρο αφου εγω αναγκαστικα επρεπε να ασχοληθω περισσοτερο με το μωρο αφου το θηλαζα κιολας αλλα προσπαθω να ασχολουμαι οσο μπορω τωρα περισσοτερο μαζι του χθες καναμε μπισκοτα και με βοηθουσαν και οι δυο και το χαρηκε πολυ,δεν ξερω τι να κανω προσπαθω τι λες κι εσυ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φοβερό σκηνικό με το κρασάκι και τις μπριζολίτσες.Προσπαθώ να κάνω και δίαιτα,να χάσω 6 κιλά και δεν τα καταφέρνω.Πρέπει να κόψω το φαγητό να μην τρώω τίποτα.Γαμ...ο ποτέ δεν είχα τέτοιο πρόβλημα και δεν είχα κάνει ποτέ μου δίαιτα.Και τώρα προσπαθώ ένα χρόνο,καλά μην φανταστείς και καμιά σοβαρή προσπάθεια,και τζίφος.Αυτές τις ημέρες είμαι ψόφια,παρακολουθώ ένα σεμινάριο από τη δουλειά μου και μετά θα πρέπει να δώσω και εξετάσεις τον Νοέμβριο.Να δω πότε και πώς θα διαβάσω,που δεν προλαβαίνω ούτε να ανασάνω που λέει ο λόγος.Μας δώσανε και μια υπεύθυνη δήλωση από τον παιδικό για το αν αφήνουμε το παιδί μας να πάρει μέρος σε δύο επισκεψεις που θα κάνουν,στο μουσείο Γουλανδρή τον Νοέμβρη και στο Θέατρο Τέχνης Κουν τον Απρίλιο.Φυσικά και θα αφήσω τον Γιάννη να πάει.Θα είναι ωραίο.Εσείς πώς τα πάτε;Τι γίνεται με τον Γιώργο σου;το κάνει ακόμα;Μίλησες με τον παιδίατρό σου μήπως και σου δώσει κάποια λύση;Μην ανησυχείς,πιστεύω ότι δε θα είναι κάτι,μάλλον ζήλεια.Φιλιά. :x:YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεωργια μου αυτες τις μερες προσπαθω και ασχολουμαι πολυ μαζι του,δεν τον μαλωνω τον ενθαρρυνω συνεχεια και του κανω πολλες γλυκες και εχω παρατηρησει οτι ειναι πολυ χαρουμενος και δεν το κανει πια,αντε να δουμε σε ευχαριστω παντως για το ενδιαφερον σου φιλη μου,και εγω τα ιδια στην διαιτα εβαλα 26 κιλα στην τελευταια μου εγκυμοσυνη και ενω στις αλλες τα εχασα αμεσως τωρα παιδευομαι και δεν τρωω ρε στο καλο και εχω κολησει στα 65 θελω τουλαχιστον να φτασω 60 γιατι να φτασω στα κιλα που ειχα πριν ειναι απιαστο ονειρο 54 ξεκινησα,καλο διαβασμα κοπελα μου,πιστευω θα τα προσεχουν τα παιδια στις επισκεψεις που θα πανε ε;τα λεμε παλι φιλεναδα φιλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ετσι θέλω να πιστεύω και εγώ ότι θα τα προσέξουν στις επισκέψεις.Γιατί θα τα πάνε με μικρά πουλμανάκια που έχουν ζώνες ασφαλείας.Δεν μπορώ να πω ότι δεν ανησυχω λιγάκι αλλά και τι να κάνω,να μην τον στείλω.Αφού το περιμένει με χαρά.Αστα Κατερινάκι έχω κολλήσει στα 56 με 57 κιλά και θα μου πεις καλά θέλεις να χάσεις.Και βέβαια θέλω να φτάσω στα 50,γιατί αυτά τα 6 κιλά ειναι επιπλέον για μένα.Πριν μείνω έγκυος για πρώτη φορά ήμουνα 46 και στην δεύτερη εγκυμοσύνη ξεκίνησα από τα 50.Εκεί θέλω να ξαναγυρίσω γιατί δεν είμαι και το όρθιο χιλιόμετρο.Μου είναι όμως δύσκολο να κάνω δίαιτα.Υπάρχουν μέρες που μπορεί να μη φάω τίποτα και τότε πέφτω στα 55 αλλά μόλις φάω τα ξαναπαίρνω.Μόνο η γυμναστική θα με σώσει,χρόνος όμως;Κατά τα άλλα,καλά είμαστε,στο τρέξιμο όπως πάντα,ευτυχώς ήρθε το Σ/Κ. Καλά κάνεις και ασχολείσαι με τον Γιώργο σου,ίσως είναι και ο λόγος που το κάνει,για να σου τραβήξει την προσοχή.Ασε λίγο καιρό να περάσει και παρακολουθήσέ το.Πιστεύω ότι θα πάνε όλα καλά. ;):mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεωργια μου πολυ λιγα μου φαινονται τα κιλα που γραφεις αν και καποτε ημουν κι εγω 50 κιλα αλλα ημουν εγω και τα κοκαλα μου γιατι ειμαι 1,70 και ηταν πολυ λιγα,εσυ ποσο υψος εχεις και θελεις να εισαι 46 κιλα;και εγω εχω αγανακτησει δεν χανω και δεν τρωω ρε στο καλο,αφου σκεφτομαι να κανω ορμονολογικες εξετασεις μηπως και φταιει κατι αλλο,ο γιωργακης απο τοτε που τον εχω με το καλο και ασχολουμε περισσοτερο μαζι του εχει αλλαξει πολυ και δεν το κανει πια αυτο,ειναι πολυ χαρουμενος και σημερα τους δωσανε παραμυθακι απο τα νηπια για να το διαβασουμε το σκ και ηρθε μεσα στην καλη χαρα,αυριο λεμε να τους παμε σε παιδοτοπο το απογευμα και την κυριακη εχουμε να παμε σε γενεθλια,τα λεμε παλι φιλεναδα πολλα να περασετε καλα φιλια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσιαααα ηρθα κ γωωωω...επιτελους!!στις αρχες του μηνα εριξε κατω η μαρια μου το λαπτοπ κ εσπασε η οθονη!εκανε μια βδομαδα να ερθει ο υπολογιστης που παραγγελαμε κ μετα δεν μπορουσα να μπω μαμμυ!! :?:( προπσαθουσα με mozilla κ σημερα μου ηρθε η φαεινη ιδεα να μπα με internet explorer!κ μπηκααααααα!!!!

τι μου κανετε βρε??τα ζουζουνακια σας??

ο μεγαλος μου φετος θα βγει στην παρελαση κ θα πει κ ποιημααα!!!!ο γλυκουλης μου!κ να τον ακουγατε πως το λεει!!αχ!αχ!αχ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και έλεγα που χάθηκες Αντριάννα μου. :YMHUG: Με γεια ο καινούργιος Η/Υ σου.Με mozilla μπαίνω γιατι το Internet explorer δεν το πολυεμπιστεύομαι. Καλά είναι τα ζουζούνια μου,στο τρέξιμο όπως πάντα.Σήμερα προσπάθησα να ξεκαθαρίσω τα ρουχα των παιδιών και πάλι δεν τα τέλειωσα.Αυριο θα τα συνεχίσω,έχουμε και το διάβασμα,να δω τι και πόσα θα προλάβω. :ymtongue: Στο μεταξύ η μαμά μου φωνάζει και λέει καλά ακόμα δεν τα τακτοποίησες τα ρούχα.Πότε περιμένεις να τα κάνεις;Και εκεί τα παίρνω και εκνευρίζομαι.Μπράβο που το ζουζούνι σου θα πει ποίημα. :ymapplause: Να τραβήξεις και φωτο,βίντεο,είναι ωραίο να τα βλεπεις μετά μαζί με τα παιδιά.Εμάς δεν μας έχουν πει τίποτα ακομα ούτε για γιορτούλα ούτε για ποιήμα.Πέρσι στο σταθμό είχαν κανει όλα τα παιδάκια μαζί παρέλαση στο πεζοδρόμιο.Μάλλον και φέτος το ίδιο θα κάνουν αν δε βρεχει.Είναι πολύ ωραία.

Κατερίνα μου δεν είμαι και πολύ ψηλή για αυτό μόλις βάλω επιπλέον κιλά φαίνονται.Είναι όλα βέβαια στην κοιλιά μου,εκεί έχω το πρόβλημα.Θα τα χάσω όμως το έχω πάρει απόφαση,θα κόψω όλες τις βλακείες. :!::!::!: Είδες τελικά που ο μικρός σου το έκανε από αντίδραση για να σου τραβήξει την προσοχή.Φιλιά σε όλες @};-

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιωργια μου πολυ χαρηκα που ξαναγυρισα στο μαμμυλαντακι μας!!! :D

καλε ναι κ γω mozilla εχω,αλλα δεν μπορουσα να μπω μαμμυ κ ετσι εχω τον explorer για το μαμμυ!! ;) to mozilla ειναι κ πιο γρηγορο!!!

εγω τα κατεβασα τα χειμωνιατικα,αλλα οι σακουλες ακομα κατω ειναι!παντου υπαρχουν καλοκαιρινα,μια τα βαζω,μια τα βγαζω!! :roll::mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντριανα μου καλως ηρθες και παλι,και ελεγα στη γεωργια οτι μειναμε οι δυο μας,και εμας δεν μας ειπαν τιποτα για γιορτη αλλα οπως ξερω απο τον μεγαλο μου κανουν μονοι τους γιορτη και κανουν παρελαση μονο,στον παιδικο περυσι ειχαν πει ποιηματα σε ολες τις γιορτες και τον καμαρωσα πολυ ,μεγαλη συγκινηση θα δεις

γεωργια μου ελα μωρε θα τα χασουμε τα παλιοκιλα μην μου στεναχωριεσαι

δεν σας ειπα και τα νεα μου,κατεβαινω στις εκλογες υποψηφια για το τοπικο συμβουλιο για προεδρος του χωριο μας,αν και δεν εχω πολλες πιθανοτητες θα δουμε

αυτα απο μενα κοριτσαρες τα λεμε παλι φιλιαααα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ka1 καλη επιτυχια στις εκλογες!!!!!! :):):)

βρε γιωργια τι σκας για τα κιλα!!???!οσο σκας κ αγχωνεσαι τοσο θα μενουν!!να μην το σκεφτεσαι κ θα φυγουν,θα δεις!!!ειναι κολπο αυτο!!!αμα σταματησεις να δινεις σημασια...θα βρουν αλλου να πανε!!! ;):lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια να χαίρεστε τα παιδάκια σας! Εχω και'γω τον Λαμπράκο μου,που γίνεται 4 τον Δεκέμβρη.

κοντέυουν 4 χρόνια βρε κορίτσια και ακόμη δεν παίρνω τα μάτια μου απο πάνω του...

τον κοιτάζω και δε μου φέυγει απο το μυάλο η είκονα του όταν γεννήθηκε!!!!

ΑΛΗΘΕΙΑ,ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΕΥΤΥΧΙΑ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια

χαθηκαμε παλι,popi καλωσηρθες στην παρεα μας να χαιρεσαι κι εσυ τον μικρουλη σου

τελικα σημερα τους δωσανε ποιηματακια αρα θα κανουνε γιορτουλα,ωραια θα καμαρωσουμε παλι,

ανδριανα μου σε ευχαριστω πολυ,πως τα πατε τα παιδια καλα;

γεωργια φιλη μου που εισαι;;;ολα καλα τι κανουν τα ζουζουνια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και από μένα.Popi να χαίρεσαι και εσύ τον μικρό σου και να μπαίνεις να μας λες νέα σου.Αλήθεια τον στέλνεις στα προνήπια;Πράγματι και εγώ κοιτάω τα παιδάκια μου και αναρωτιέμαι πώς πέρασε ο καιρός.Από τη μια χαίρομαι που μεγαλώνουν και είναι καλά και από την άλλη με πιάνει μια νοσταλγία για τότε που ήταν μωράκια.Εύχομαι όλα τα παιδάκια να είναι γερά.Κατερίνα μου καλή επιτυχία στις εκλογές.Μακαρι να βγεις μπας και γίνει και κάτι καλό εκεί στην περιοχή σας.Πες σε όλους τους γνωστούς σου να σε ψηφίσουν.Σήμερα ο μικρός μου,μου είπε ότι στον παιδικό βάλανε τον εθνικό ύμνο και κάναμε παρέλαση,κρατάγανε και την σημαία.Μάλλον πρόβα.Το πιθανότερο εαν δεν βρέχει,θα κάνουν την παρέλαση στο πεζοδρόμιο που είναι μπροστά από τον παιδικό.Ποιηματάκια δεν νομίζω να τους δώσουν.Ασε που μου είπε ότι ένα άλλο παιδάκι τον χτύπησε.Αντριάνα μου τα κιλά δε μου φεύγουν,εχουν εγκατασταθεί μόνιμα και ψιλοαγχώνομαι.Πέστε μου καμιά διαιτα εύκολη βρε κορίτσια μήπως και τα χάσω. :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεωργια μου και εγω τα ιδια με τα κιλα μου,εχω κολησει δεν χανω αν βρεις καμια καλη διαιτα πεστην και σε μενα,εγω το μονο που κανω ειναι να μην τρωω γλυκα και το βραδυ τρωω κανενα κριτσινι και κανενα φρουτο δεν κανω συγκεκριμενη διαιτα,ευχαριστω πολυ αν και ειναι λιγο δυσκολο να βγω οι περισσοτεροι ειναι προκατελημενοι μωρε τι γυναικα προεδρο θα εχουμε και τετοια,θα δειξει

σημερα πηγα στο νηπειαγωγειο και ειδα και τις εργασιες του γιωργου που μου της εδειχνε ολο χαρα και καμαρι το μαναρακι μου,τελικα θα κανουν την γιορτη χωρις γονεις,θα πουν μονα τους ποιηματακια εμεις μονο στην παρελαση θα ειμαστε,μιλησα και στην δασκαλα του για αυτο που εκανε με το αγχος του και μου ειπε θα το παρατηρησει αν και στο σπιτι ειναι πολυ καλυτερα πια

αυτα απο μενα πολλα φιλιααααα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανουλες! εμεις στα προνηπια θα κανουμε γιορτη,θα πει κ ποιημα το κοριτσακι μου!!!!κ θα κανει παρελαση..θα της φοραω παραδοσιακη τοπικη φορεσια ,τωρα την ραψαμε για την Μαρια μου!!

Εχουμε ενα θεματακι με τοσχολειο ,δλδ με την τουαλετα του σχολειου!θελει κ τη δασκαλα της μαζι,γιατι φοβατε να μην πανε τα αγορια κ την κοροιδεψουνε!την πρωτη μερα της συνεβει αυτο κ η δασκαλα με ενημεροσε ,μου ειπε οτι δεν θα ξανα γινει κ μου σθτησε συγνωμη....,λεω οκ !παιδακια ειναι ...δεν εγινε εσκεμενα,πρωτη μερα ηταν ,θα μπουνε σε κανονες κ προγραμμα...ομως η Μαρια δεν το εχει ξεπερασει κ νιωθει ανασφαλεια κ φοβο!η δασκαλα πηγενε μαζι της ,αλλα τ5ωρα δεν ειναι λυση αυτο πρεπει να μαθει να εμπυστευετε την δασκαλα που της λεει ,πηγενε κ εγω θα προσεχω απο εδω ,δεν χριαζετε να ειμαι μεσα μαζι σου ,δε θα ερθει κανεις ,θα προσεχω εγω.... Στεναχωρεθηκα σημερα που τα ειπαμε με την δασκαλα !

στεναχωρεθηκα ,που δεν ειμαι εκει να την προσεχω εγω!!!!!θελω να νιωσει ασφαλεις,δεν θελω να νιωθει φοβο...με τρομαζει αυτο!

Συγνωμη σας ζαλισα...ηθελα να τα πω σε εσας που εχετε παιδακια σε αυτη την ηλικια!!πως να το χειριστω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλέκα μου καλησπέρα.Θεωρώ φυσικό η μικρή σου να νιώθει άσχημα με αυτό που συνέβει.Εμένα ο μικρός μου πηγαίνει στα προνήπια αλλά σε σταθμό του δήμου.Βέβαια πηγαίνει στην τουαλέτα μόνος του και η δασκάλα βοηθάει μόνο στο σκούπισμα. Αλλά σίγουρα θα πηγαίνουν και άλλα παιδάκια εκείνη τη στιγμή. Τα αγόρια που πήγανε και την κοροιδέψανε ήταν στην δική της τάξη ή ήταν μεγαλύτερα;Πάντως για αρχή θα μπορούσες να ζητήσεις από την δασκάλα,όταν θέλει να πηγαίνει στην τουαλέτα,να την στέλνει μαζί με ένα άλλο κοριτσάκι και η ιδια να τα παρακολουθεί χωρίς να πηγαίνει μαζί τους.Ίσως έτσι το ξεπεράσει και αισθανθεί περισσότερη ασφάλεια και να ξεκινήσει πλέον να πηγαίνει και μόνη της.Της έχει δημιουργηθεί φοβία και δεν χρειάζεται πίεση.Νομίζω ότι αυτός είναι και ο πιο κατάλληλος τρόπος.Να πηγαίνουν δύο δύο τα παιδάκια μαζί στην τουαλέτα,έτσι ώστε το δεύτερο να κρατάει και την πόρτα για να μην σκέφτεται η κορούλα σου ότι κάποιο αγοράκι θα την ανοίξει.Εμένα όταν ο μεγάλος μου ξεκίνησε το νηπιαγωγείο αυτό έκανε η νηπιαγωγός τους.Όταν ένα παιδάκι ήθελε να πάει στην τουαλέτα,το έστελνε μαζί με άλλο παιδάκι του ίδιου φύλου.Και αυτή τα παρακολουθούσε από την πόρτα.Ελπίζω να σε βοήθησα και πιστεύω ότι σιγα σιγά θα το ξεπεράσει.

:!:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κιέμείς κορίτσια είμαστε του 2006,2 Δεκεμβρίου γεννήθηκε ο μοναχογιός μου.Ξεκινήσαμε προνήπιο τον Σεπτέμβριο και ακόμα δεν μπόρω να το ξεπεράσω... που λείπει τόσες ώρες απο το σπίτι.Τον πάμε ολοήμερο λόγω του οτι είναι κοντά στο σπίτι μας,γιάτι το κλασικό είναι μακριά και δε βολέυει καθόλου.Ετσι όταν γυρνάμε 2 το μεσημέρι εμείς σπίτι μας φαίνεται άδειο,ούτε τρώμε,ούτε τίποτα μέχρι να έρθει 15:30 να τον πάρουμε.Αχ,τι σας λέω ανησυχίες που έχουν οι μανούλες...! ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΕΡΑ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΚΑΙ ΑΛΛΟ Τ Ι Π Ο Τ Α!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω πολυ! να κατι που δεν το εβαλα στο μυαλο μου :) αυριο κιολας θα το ζητησω απο την δασκαλα!

σημερα μου ειπε η δασκαλα οτι πηγε μονη αλλα πηγε πολλες φορες,μαλλον πηγενε αλλα δεν εκανε η προσπαθουσε να τσεκαρι κ δεν εννιωσε αμεσως ασφαλια...μου ειπε οτι αργα κ με υπομονη θα τα καταφερη θελει υπομονη δεν θα αλλαξη απο την μια μερα στη αλλη...σιγα σιγα

κ παλι ευχαριστω !!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι είμαι καινούργια και δεν ξέρω πως λειτουργεί το σύστημα γι'αυτο και δεν απαντάω πολύ καλά.Θα τα βρώ στην πορεία! Κι'εμείς στο προνήπιο θα κάνουμε γιορτούλα μόνο με τραγουδάκια μας είπαν και χωρίς κόσμο επειδή είναι αρχή ακόμα και τα παιδάκια ντρέπονται,θα περιμένουμε ως τα Χριστούγεννα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου κ απο μενα!

σε καταλαβαινω κ σε μενα οταν πρωτο πηγε παιδικο ηταν 2,5χρονων κ εκλεγε κ εφευγα κ εκλεγα κ εγω στο δρομο :cry:

τωρα στο προνηπιο ολα καλα κ σημερα ειχανε προβα παρελασης ,μην τομΑΖΕΤΕ ΜΟΝΟ ΘΑ ΠΕΡΠΑΤΑΝΕ ΧΕΡΑΚΙ ΧΕΡΑΚΙ ΤΗΠΟΤΑ ΤΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΑΛΛΑ ΠΕΡΗΜΕΝΟ,να την καμαροσω με την φορεσια !!!!

εχουνε μαθει κ τον εθνηκο υμνο κ το ντουτσο με την σκουφια την ...ολοι μερα τραγουδαει :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!! ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΙΧΑΜΕ ΠΑΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΠΑΙΔΙΚΟ,ΠΗΓΑΜΕ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΠΡΟΝΗΠΙΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΕΝΙΚΩΣ ΔΙΑΦΟΡΑ,ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΣΑΣ ΖΗΤΗΣΑΝ ΕΣΑΣ ΝΑ ΠΑΤΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΥΛΙΚΑ? ΕΜΑΣ ΜΑΣ ΕΔΩΣΕ ΜΙΑ ΛΙΣΤΑ ΠΟΥ ΚΟΣΤΙΖΕΙ 100 ΕΥΡΩ,ΞΕΣΗΚΩΘΗΚΑΝ ΜΕΡΙΚΟΙ ΓΟΝΕΙΣ.ΕΓΩ ΝΑ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΑ ΑΓΟΡΑΣΑ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΑΝ ΠΟΛΛΑ! ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ ΔΕ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΕΚΕΙ ΜΟΝΟ ΚΑΜΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΙΟΡΤΟΥΛΑ ΔΕ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΤΙΠΟΤΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου ΠοπΙ ,

Σε μας εκαναν μια λιστα με πραγματα ,μαρκαδορους κ κολλες Α4 μερικα πραγματακια γραφιλης υλης χρωματα δλδ κ ντοσιεδες ,μας κοστισαν γυρο στα 20-30 ευρο! οκ για σχολικη χρονια ,νομιζω ενταξη :?

Επισεις εχω παθει πλακα με αυτα που μου λεει η κορη μου δλδ,εχουνε μαθει σχεδον ολοι την ιστορια του 1940 για την Πινδο τους Ιταλους ,τον Μουσολινη :shock: κ για την Ελλη μας :shock: που βουλιαξε :!:

τεαγουδανε κ τον υμνο!!!!! :o καθε μερα μου λεει κ κατι καινουριο...κανουνε καλη δουλεια ,

ετοιμαζουνε κ σουπερ γιορτουλα με τους γονεις παρον ,θα φορανε μπλε τζινακι κ ασπρο μπλουζακι

:) δημοσιο νηπιαγωγειο ειναι!

αλλα 100ευρο ειναι πολλα...εχουμε κ οικονομικη κριση δεν καταλαβαινουνε?

μηπως εαν πας τζαμπο τα παρεις σε καλθτερη τιμη...κανε μια ερευνα

;););););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια γεια σας

αλεκα1 θα συμφωνησω με την φιλη μου τη γεωργια για την τουαλετα ο πιο καλος τροπος για να εξοικειωθει η μικρη σου ειναι να εχει ενα κοριτσακι για παρεα ετσι πιστευω κι εγω δεν θα φοβαται και θα εχει και παρεουλα και δεν θα εχει και προβλημα η δασκαλα να αφηνει τα αλλα παιδακια απλα θα τα εχει στο νου της πες μας τι εγινε,α και καλωςηρθες στην παρεα μας

ποπη εμεις δινουμε 80 ευρω και αγοραζουν οι δασκαλες οτι χρειαζεται,εγω ειμαι προεδρος του συλλογου κηδεμονων στο νηπειαγωγειο και εμεις πηραμε την αποφαση για το ποσο που θα δινουμε και θεωρω οτι ειναι λογικο,τωρα για το τι κανουνε εκει μπορεις να ρωτησεις και να ζητησεις να δεις τις εργασιες που κανουνε,εμεις εχουν ποιηματακια αλλα κανουνε μονα τους γιορτη χωρις τους γονεις τα χριστουγεννα θα ειμαστε κι εμεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

απο τα τζαμπο τα αγορασα και μου ηρθε 20 ευρω πιο φτηνα,οπως και να εχει ειναι πολλα,αλλα στην Ελλαδα ζουμε και το ξερουμε οτι δωρεαν δημοσια παιδεια δεν υπαρχει οπως και υγεια.αλεκα1 μπραβο που τα μαθαινουν ολα αυτα.εμενα σου λεω κανενα τραγουδακι που και που μου λεει και καποιες προσευχες,προνηπιο ειναι το κοριτσακι σου? μπραβο μεγαλη προοδος.Θα δουμε εμεισ στη συνεχεια παντως εχω αρχισει να αγχωνομαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...