Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

κοριτσακια μου γεια σας

Αντριανα μου λεμε για την απογραφη,ειμαστε απογραφεις και εγω και η Αλεκα και ο αντρας της Γεωργιας,

Αλεκα τελειωσες εμενα μου μεινανε τα ακατοικητα και ενα επανελεγχος και τελειωνω

σας ζηλευω με τον καιρο εδω εχουμε βροχες και ακομα δεν βαλαμε κοντομανικα καλα καλα,χθες εριξε μια βροχη αστα να παει κολοκαιρο εχουμε αντε να δουμε ποτε θα ανοιξει,γενικως τρεχω πολυ αυτες τις μερες μια με την απογραφη εκανα και γενικη στο σπιτι και την Κυριακη θα κανουμε και παρτυ γενεθλιων στον μεγαλο,πολυ κουραση

τα λεμε κοριτσια παω για νανακια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 440
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κοριτσια !!!

καλα τα εχω παρει με τον καιρο...ειμαι αρρωστη...ποναω ...ο λαιμος μου !!!!

ειχα κ κατι δεκατα...μονο τις μικρες σκεφτομαι ,ενα χειμωνα δεν αρρωστησαν ,μακαρι να το εχω μονο εγω!

τι κανουν τα προνηπια μας????

εδω ετοιμαζουνε πυρετοδος την μεγαλη γιορτη του καλοκαιριου ,λεει η Μαρια μου! :lol:

κατι απο ελληνικο κινηματογραφο θα κανουνε....

εχουνε το ναυσικαααα...με την βουγιουκλακη,εχουνε φσιτ ποινκ απο βουτσα :lol: μιαου βρε γατουλα ....κ ο πιο καλο ο μαθητης :lol::lol::lol:

θα εχει πολυ γελιο λεμε!!!!

το σαββατο κ την κυριακη ,οπως καθε χρονο ο συλλογος κανει μπαζαρ στην παραλια ...δινουμε πραγματα που για μας δεν ειναι χρησημα ,αλλα για αλλους μπορει κ να ειναι κ τα πουλαμε σε χαμιλη τιμη ....πανικος γινετε ,αρεσει πολυ στον κοσμο!!!

Α! ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΠΟΥ ΜΑς ΠΕΡΑΣΕ Η μΑΡΙΑ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ με τον μπαμπα της το πρωτο μπανιο στην θαλασσα!!!

αυτοι κανανε εγω ειμαι αρρωστη :shock::shock:

αυτα....φιλακια πολλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κουκλες

πατριδα περαστικα σου,ασε εδω ειμαστε χειροτερα παλι καλα εσεις κανετε και μπανακι,εδω καθε μερα βρεχει μας ταραξε και οπως ειπες ολο το χειμωνα δεν αρρωστησανε τα παιδια και αυτες τις μερες ολα με μυξες ειναι,εχω βαρεθει με τον παλιοκαιρο να φανταστεις καλοκαιρινα δεν βαλαμε ακομα κανενα κοντομανικο μονο και για πεδιλα δεν το συζητω ακομα

κι εγω τελειωσα απογραφη αλλα ακομη δεν ηρθε η τομεαρχης μου να να παρει,αντε να δουμε ποτε θα πληρωθουμε καλο χειμωνα θα τα παρουμε

στα νηπια εμεις θα εχουμε καραγκιοζη βλεπεις οι κυριες μας βαριοταν να κανουν σκετσακια με τα παιδια,δεν μπορουμε να τα μαζεψουμε ταχα μου ειπαν,εχουν το μυαλο τους εξω και δεν συγκεντρωνονται,καλα δεν λενε οτι βαριουνται,εντωμεταξυ εκεινη η βλαμενη αν θυμασαι που ειχαμε το θεματακι ακομα χρωσταει στο συλλογο τα λεφτα απο τα ημερολογια απο τα Χριστουγεννα,και τις το υπενθυμισαν οι κυριες και τι τους ειπε,πεστες να με παρουν τηλεφωνο ακου να δεις,εμενα πιοις με πηρε τηλεφωνο για να τα δωσω,ειναι πολυ ηλιθια συγχηζομαι παλι,αν μου δωθει η ευκαιρια θα την κανω ρεζιλι μπροστα σε ολους,οχι μονο μας το επαιζε υπερανω και τωρα στερει τα 50 ευρω απο τα παιδια οχι απο μενα ,εγω γραμμενη την εχω ουφ σε ζαλισα παλι,πως σου φαινεται να αναφερω στη γιορτη<<να πληρωσουν οσοι χρωστουν στο συλλογο,και κυριως καποιο μελος του συλλογου>>τι λες ,χωρις να αναφερω ονομα πως θα φανει;

αυτα απο μενα και συγνωμμη αν σε κουρασα,φιλια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατερινα πλακα κανεις???? καλα οι δικες σας ειναι απαραδεχτες :o

τι θα πει δεν συγκεντονοντε κ ποια ειναι οι δουλεια τους?

τι να πουνε τα δικα μας που απενατη απο το σχολειο εχουνε θαλασσα ...θα επρεπε να εχουνε λυσαξη αυτα :lol:

νομιζω οτι επρεπε να το κανετε θεμα αυτο!

εαν ειχαν ορεξη για γιορτουλα θα εβρισκαν κατι ενδιαφερον για τα παιδακια κ ολα θα ακολουθουσαν ,ειμαι σιγουρη !

οσο για την δικια σου ,φυσικα κ να πεις για τα λεφτα κ να πεις κ ονομα πχ...η κ ταδε εχει να δωσει την εισφορα της ,μια που εισαστε κ στο συλλογο να δωσετε το παραδειγμα.... κατι τετοιο να πεις ;)

εχθες πηγαμε στο μπαζαρ ,ειχε κοσμο κ οργανοσαμε κ τσουβαλοδρομιες κ αυτο με το κουταλι κ το αυγο που το εχουν στο στομα κ τρεχουνε.... :lol: ξετρελαθηκαν τα μικρα!!!!!

πολυ γελιο κ πολυ τσιριδα λεμε!!!

εχει κ για σημερα το απογευμα μπαζαρ κ παιχνιδια παντομιμα για τα παιδια !!

μονο εμεις μειναμε πατριδα????

που ειστε κοριτσια???? φιλακια :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πατριδα τι κανεις;;καλα οι υπολοιπες εξαφανιστηκαν παλι,Γεωργια που εισαι ρε κοριτσι;;ειστε καλα;;

Αντριαννα ολη μερα στις παραλιες ειστε;και χαθηκες;;;; :D

Αλεκα μου αρκετα εγιναν φετος δεν μπορω αλλο,οτι θελουν ας κανουν,και με τη λεγαμενη η διευθυντρια δεν θελει να το κανω θεμα,αν δεν θελει ας μην τα δωσει λεει δεν θα την παρακαλαμε κιολας,εγω τις ειπα οτι δεν σκεφτεται οτι αυτα τα λεφτα τα στερει απο τα παιδια;;;μπορουμε να κανουμε κατι να αγορασουμε κατι που λειεπει τελοσπαντων δεν θα κατσω εγω να σκοτιζομαι αν δεν θελει αυτη να χαλαστει με την αλλη χεσμενες τις εχω,σκεφτομαστε να κανουμε και καποιο αναμνηστικο δωρακι στα παιδια αλλα το ταμειο ειναι μειον χρωστανε ακομα συνδρομες καποια ατομα,περυσι ειχαν παρει μπαλες και δεν ξερω αν θα βρουμε κατι πολυ φθηνο,να βγει η χρονια να τα παρατησω να ησυχασει το κεφαλι μου μια το ενα μια το αλλο και αν δεν εχεις ανθρωπους να μπορεις να συννενοηθεις χαλια μαυρα,τρια ατομα τρεχαμε ολη τη χρονια και ανταποκριση καμια,ευτυχως του χρονου δεν θα την εχουμε την μεγαλοκυρια θα παει σε αλλο σχολειο τι ωραια!!!!!!!

θα την φανε αλλες στη μαπα :lol::lol:

ωραια πραγματα κανετε παντως εκει!!!!!τα παιδια τι κανουν μπανακια κανετε;;;;τυχερουλα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ακομα δεν ηρθε το καλοκαιρι κ χαθηκατε ολες?????????????????

εμεις μια χαρα ...αυτες τις μερες θα εχουμε ολο τραγουδι κ χαρα!!!!

αυριο εχουμε στο λιμανι εκδηλοσεις ,αθλητικες ......η Μαρια μου παει ρυθμικη κ θα παρουσιασουνε χορογραφια ...με στεφανια κ θα φορανε σουπερ κορμακια με στραζακια...θελει να την βαψω κοιολας :lol: θα τις βαλω κατι να γιαλιζει λεει :lol:

αυριο θα παρουνε κ φωτογραφια αναμνηστικη στο σχολειο...δωρο του συλλογου ;)

κ την Δυτερα με το καλο θα γινει κ η εκδρομη της εκτης ...καθε χρονο ναυλονουνε μεγαλο καικι κ πηγαινουνε πανω στα νησια που κανονικα απαγορευτε λογο θαλασσιου παρκου ...το λιμεναρχειο ομως δινει μονο σε μας μια φορα το χρονο αδεια

;) φαντασου καταπρασινα νερα κ απατητες παραλιες...εμεις κ οι φωκιες :lol:

25ευρο το ατομο ,οχι τα παιδακια φυσικα.....μονο 30ατομα κ δρομο..... θα φυγουμε το πρωι κ θα ερθουμε βραδι :D

μακαρι να ειναι ο καιρος καλος!!!!!

κ την Τριτη το απογευμα εχουμε την γιορτη του νηοιαγωγειου.......μιουζικαλ !!!!

σας ειπα ολα τα νεα μας ....

ευχομαι ολες να ειστε καλα κ να γραφετε κ τιποτα καλα θα ηταν :lol: φιλλακια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεκα μου οσο και να λες εμεις οι δυο μειναμε,δεν πειραζει μωρε θα λεμε εμεις τα δικα μας και οσοι πιστοι προσελθετε.................

σημερα καναμε την γιορτουλα μας κι εμεις και τελος η χρονια,ειδαμε Καραγκιοζη και ειπανε και τραγουδακια τα παιδια,μετα κεραστηκαμε απο τον μπουφε που καναμε οσες μαμαδες θελανε να φερουν κατι και τελος,τελικα δεν ειπα τιποτα για την ηλιθια δεν με αφησε η διευθυντρια τελοσπαντων δεν ασχολουμε αλλο μαυτην εχω κουραστει,την επιασε η αλλη κοπελα γιατι αν την επιανα εγω θα μας ακουγανε ολλοι δεν ειχα ορεξη για φωνες και καυγαδες τωρα και εδωσε μονο 15ε η ξεφτιλισμενη υπερανω κτλ γιατι λεει δεν πουλησε τα υπολοιπα ημερολογια και θα τα φερει πισω,εγω αν την μιλουσα θα της ελεγα να τα βαλει εκει που ξερει η χοντοκωλα :twisted::twisted: σορρυ κιολας να μην σε κουραζω αλλο ευτυχως του χρονου θα παει σε αλλο σχολειο

θα πας και εσυ εκδρομη;;αφου λες ειναι η εκδρομη της εκτης;;

τα λεμε παλι πατριδα!!!!φιλιααααα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλενάδες μου δεν μείνατε οι δυό σας, είμαι και εγώ εδώ. Ο παιδικός θα κάνει μια γιορτουλα αλλά δεν ξέρω πότε ακριβώς. Δε μας έχει πει ακόμα. Χθες στο σχολείο του μεγάλου μου είχε τις επιδείξεις του hip hop και πήγαμε όλοι οικογενειακώς. Ηταν πολύ ωραία. Και την Τρίτη το απόγευμα θα γίνει η σχολική γιορτή και η τάξη του θα παίξει δυο παλιά παιχνίδια, το μαντήλι και τις μουσικές καρέκλες. Τετάρτη πρωί θα πάρει το απολυτήριο και τέρμα το σχολείο. Αφήστε έχω γράψει τον μεγάλο μου να πάει κατασκήνωση από 26/6 έως 11/7 για να μην είναι και τα δύο μαζί, όμως βρε κορίτσια έχω ένα άγχος τρελό, προσπαθώ να μην το δείξω στο παιδί, ομως μέσα μου νιώθω χάλια. Στο μεταξύ ο μικρός του λεει να τον πάρει μαζί του, μέσα στη βαλίτσα του να τον κρύψει. Πλάκα μεγάλη. Φοβάμαι μήπως στενοχωριέται στην κατασκήνωση, αν θα τον βοηθάνε εκεί.

Ευτυχώς ο παιδικός θα είναι ανοιχτός έως τελος Ιουλίου, οπότε έχω λύσει το πρόβλημα για το ποιος θα μου τα κρατάει.

Όσο για την απογραφή, μάλλον θα αργήσει ο άντρας μου να τα πάρει τα χρήματα, γιατί του είπε η επόπτρια ότι θα τα έλεγξει πρώτα και σίγουρα αυτό θα πάρει ένα τριμηνο με τετράμηνο. Εσείς τι μου κάνετε; Όλα καλά; φιλάκια στα ζουζούνια σας και σε σας :lol:

Α! και καλο καλοκαίρι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεωργια μου που εισαι ρε ψυχη;;χαθηκες,μην αγχωνεσαι για την κατασκηνωση ισα ισα θα μαθει να ειναι πιο αυτονομος,εσυ να του λες οτι ειναι μεγαλο παιδι και θα τα καταφερει μια χαρα και μονος του,οταν ημουν κι εγω στην ηλικια του θυμαμαι ειχα παει για πρωτη φορα κατασκηνωση,στην αρχη εκλαιγα θυμαμαι αλλα μετα δεν ηθελα να φυγω μου αρεσε πολυ,λογικο ειναι να αισθανεσαι ετσι αφου τον αποχωριζεσαι για πρωτη φορα και εγω ετσι θα ενιωθα αλλα πρεπει να εχουμε εμπιστοσυνη στα παιδια μας και να ταδινουμε πρωτοβουλιες,συμφωνεις;;ολα καλα θα πανε θα δεις,οσο για τα λεφτα δεν ειναι στο χερι του τομεαρχη το ποτε θα τα παρουμε,και σιγα να μην θελει και ενα χρονο να τα ελεγξει να της πεις σε λιγες μερες θα κανει τον ελεγχο ανετα και τα λεφτα θα τα παρουμε σε 3-4 μηνες δεν σας εστειλαν email

απο τη στατιστικη;;εκει το λεει καθαρα

ε να μπαινεις πιο συχνα να μας λες νεα σου κανονισε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πατριδα που εισαι τελειωσανε τα σχολεια και εξαφανιστηκες κι εσυ;;;που εισαι το ριξατε στις βουτιες;;η γιορτουλα σας πως πηγε;;;περιμενω νεα..............................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινα μου!!!!

χαθηκα λογο ε???

ναι ξεκινησαμε τα μπανακια κ τα πρωινα παω κ στο μαγαζι....

ειναι η μαμα μου εδω κ εχει την μικρη την Μαρια την στελνω στον παιδικο σταθμο για λιγο καιρο κ ειναι χαρουμενη γιατι ειναι ολοι μερα εξω στην αυλη κ παιζουνε

:lol:

η γιορτη ειχε πολυ γελιο ηταν ομορφα κ οι δασκαλες μας εκαναν ,δωρακι στα παιδακια ανεμομυλους μεγαλους με διαφορα χροματα !

η εκδρομη εγινε προχθες τελικα κ πηγα με την Μαρια .....το ωραιοτερο ηταν οτι πετυχαμε ενα κοπαδι με δελφινια κ σταματησαμε να τα δουμε ηταν τοσο κοντα στο σκαφος που ακουγαμε κ τον ηχο που βγαζουνε ,μου ερχοταν να βουτηξω μεσα!!!!!!

εσυ τι κανεις πως περνατε χωρις σχολειο??????????

φανταζομαι ολοι μερα παιχνιδι!!!

μακαρι να σε προλαβω...εισαι μεσα τωρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεκα μου μεσα ειμαι ποτε εξαφανιστηκες κιολας;;εμεις ενας χαμος λειπει ο αντρας μου και ειμαι μονη με τα παιδια και οι δουλειες στο φουλ,κηπος,γκαζον,λουλουδια,γατες, ποτισματα στο φουλ και τα παιδια να θελουν βολτες μεσα στην γκρινια ειμαστε ασε,ο μικρος τα δικα του ολη μερα σβουρα δεν σταματαει τα εχω παιξει λιγακι η μανα :roll::lol: και εγω αυτες τις μερες εχω την μαμα μου αλλα την Πεμπτη θα μου φυγει θα ερθει προς τα μερη σας για διακοπες Σκοπελο θα παει,φανταζομαι θα ενθουσιαστηκε η Μαρια με τα δελφινια τελεια θα ηταν,κατα τα αλλα τα ιδια εμεις θελω και εγω μπανακι :cry::cry:

πολλα φιλια να περνατε καλα και κανε και καμια βουτια και για μας τους βουνισιους!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιναμε 5 χρονων!!!!!

καναμε κ πριγκηπικο παρτυ...ο χαμος ,χορεψανε κ Πατυ :lol:

ειχα πολυ κοσμο κ επαθα ενα πανικο αλλα δεν πειραζει καθολου! :lol:

χαθηκα φιλεναδα ασε...πηγενα μαγαζι κ μετα το απογευμα βολτες...ασε που η Μαρια εχει εκτροχιαστει εντελος κ κοιματε 11-12 η ωρα την νυχτα :shock: τι θα κανω με αυτο το παιδι δεν θελει καθολου τον υπνο...ποτε δεν τον ηθελε! ολοι μερα χοροπηδαει κ θαλασσα κ παιχνιδι,εγω δεν αντεχω...αυτη μες την τρελη χαρα :lol:

αυριο παω Βολο για λιγες μερες ,οαεδ,παιδιατρο,εμβολια ....

Τι λεει οι δικοι σου ειναι Σκοπελο????

να κανουν την εκδρομη για Αλοννησο να δουνε τη ομορφη Χωρα εχουμε!!!!!!

εσυ τι κανεις ,τα μικρα??? αυτος ο μικρουλης ,ο γλυκας .τι κανει ?????

μου θυμιζει ολο αυτο ,που οταν ημουν μικρη αλληλογραφουσα με την φιλες μου :lol: ..πολυ μου αρεσει!!!!

τις φιλες απο την πατριδα ;)

φιλια κουκλα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φιλεναδα τι κανεις;;οντως ετσι ειναι λες και αλληλογραφουμε :D

να χαιρεσε την κουκλα σου,πολυχρονη να τα εκατοστισει [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion16.gif

εμεις τα ιδια εχει και εναν κωλοκαιρο εδω ψοφοκρυο τα νευρα μου :evil::evil: ,τρεις μηνες καλοκαιρι και αυτο με το ζορι τα νευρα μου, θελω καυσωνααααα!!!!

ευτυχως τα δικα μου κοιμουνται σχετικα νωρις 10 ο μικρος και μεχρι τις 10μιση την πεφτουν και οι αλλοι δυο και εχω ηρεμια και εγω μετα

η μανα μου με τον φιλο της ειναι στη σκοπελο ειναι χωρισμενοι οι γονεις μου δεν ειναι μαζι εδω και 21 χρονια

τα ξαναλεμε κοπελα μου πολλα φιλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καθριν ηρθα!!!

πηγα ,ηρθα ενας πανικος !!!

μπηκαμε κ στον ρυθμο μα ςπαλι ;)

ευχαριστω για τις ευχες σου!!!!

η Μαρια μου περασε ενα 24ωρο με πυρετο ,χαλαρα με ντεπον ....δεν καταλαβε κ τιποτα γιατι ειναι κατσικι δεν σταματα ..... :lol:

τωρα λεει ποναει ο λαιμος ...πηγα ντοκτορ δεν εχει λεει τιποτα καραμελιτσες να παρει απο φαρμακειο....λιγο ερεθισμενος λαιμος ....παγωτα κ θαλασσα ολοι μερα κ ο καιρος μια ζεστη κ μια κρυο!!!

σημερα δεν εχει τιποτα...απλα γκρινιαζει γιατι θελει θαλασσα κ εγω δεν την παω....

αυριο μπορει να παμε σκιαθο ,εχει γενεθλια ο ανηψιος μου....θα ερθουμε βραδι ...

διακοπες θα πατε φιλεναδα???/που?????

α! να ρωτησω οι αλλες που ειναι ?????καλα χαθηκαν ολες ?????

δεν πειραζει...εμεις δω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεκα μου περαστικα στο Μαρακι σου,και εδω χαλια ο καιρος ακομα καλοκαιρι δεν ειδαμε εκει που κανει ζεστη εκει βρεχει και παλι απο την αρχη

διακοπες λεμε για τελη Αυγουστου κατα Πρεβεζα-Παργα ακομα δεν αποφασισαμε που ακριβως,παντως θελω καπου να ειναι η παραλια διπλα στο σπιτι και να πηγαινουμε με τα ποδια,ασε που ξερω οτι θα ειναι μεγαλη ταλαιπωρια με τρια παιδια αλλα αυτα τρελενονται και περιμενουν πως και πως να πανε θαλασσα και δεν μπορω να τους το αρνηθω

κατα τα αλλα τα ιδια εμεις πολυ τρεξιμο,λειπει ο αντρας μου ακομα και τα εχω ολα πανω μου,ποτισματα,παιδια,γατια,δουλειες,κηπος κτλ..........

να χαιρεσε τον ανηψιο σου και να περασετε καλα,οι αλλες εξαφανιστηκαν δεν πειραζει εμεις συνεχιζουμε αλληλογραφια που λες κι εσυ ;):D

πολλα φιλια στις κοριτσαρες σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι δεν είσαστε μόνες, είμαι και εγώ εδώ, ξαναγύρισα. Τι μου κάνετε; Αλέκα χρόνια πολλά για την μικρή σου να τα εκατοστήσει και να είναι πάντα καλά, γερή και ευτυχισμένη.Εμείς κορίτσια, στις 15 Ιουλίου θα γίνουμε 5 χρονών και δεν ξέρω αν θα κάνουμε κάτι. Μάλλον οικογενειακά σε πολύ στενό κύκλο. Κατερίνα μου, αν δεν κάνω λάθος ο μεγάλος σου είχε γενέθλια, να τον χαίρεσαι, να είναι γερός και πάντα χαρούμενος. Τελικά ο άνδρας μου, δουλεύει εποχικός για 4 μήνες στα ΕΛΤΑ. Είχε κάνει αιτήσεις για εποχικούς σε αρκετές προκηρύξεις και τελικα τον φώναξαν. Με τα λεφτά της απογραφής τι έγινε; Τα πήρατε ή ακόμα; Θυμάστε που σας είχα πει ότι θα έστελνα τον μεγάλο μου σε κατασκήνωση; Λοιπόν πήγε και κάθησε 10 μέρες. Στο επισκεπτήριο τον πήραμε γιατί δεν ήθελε να μείνει άλλο. Το πρώτο βράδυ με πήρε ο αρχηγός της κατασκήνωσης και μου ειπε ότι το παιδί έκλαιγε. Του μίλησα και στο τηλέφωνο αλλά η φωνή του δεν έβγαινε ούτε η αναπνοή.Τόσο χάλια ακουγόταν, χάλια και εγώ. Τις επόμενες μέρες μιλάγαμε, ήταν κάπως καλύτερα αλλά μας είχε πει ότι ηθελε να γυρίσει. Κάποια μέρα τον πήγανε και στο ιατρικό κέντρο γιατί τον πόναγε η κοιλίτσα του, του κάνανε εξετάσεις αίματος και ούρων, φοβήθηκαν για σκωληκοειδίτιδα, τελικά όλα καλά. Τώρα εδώ και μια βδομάδα που έχει γυρίσει, τον γράψαμε σε ένα summercamp,και πηγαίνει μαζί με τον φίλο του. Τον μικρό μου τον κρατάει η μαμά μου, μετά να δω τι θα κάνω.Όσο για την πεθερά μου, δεν μας έχει βοηθήσει καθόλου. Μας τα είχε κρατήσει ένα καλοκαιρι, όταν ο Γιώργος ήταν 6 και ο Γιαννάκης 2 μόνο για δύο βδομάδες και μετά μας άφησε στα κρύα του λουτρού, ενώ είχαμε κανονίσει για περισσοτερες μέρες, όμως αυτή το αρνιόταν. Από τότε ούτε μας έχει ρωτήσει αν χρειαζόμαστε βοήθεια. Μόνο την εγγονή της κρατάει, ιδια ηλικία με τον Γιώργο, που είναι παιδί του άλλου της γιού. Καμιά φορά σκέφτομαι, η αδικία που γίνεται δεν μπορεί κάπως θα ξεπληρωθεί. Όταν τα σκέφτομαι, στενοχωριέμαι. Λέω του άνδρα μου, δεν είναι εγγόνια της; Ξέρει όταν έρχεται σπίτι να τα δει, να φέρνει δώρα και να λέει ότι τα αγαπάει. Λόγια. Πράξεις μηδέν. :roll:

Σας φιλώ και θα ξαναμπώ να διαβάσω τα νέα σας και να πω τα δικά μας. Ωραία δεν θα ήταν να συναντιόμασταν οι τρείς μας με τα παιδάκια μας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!!!!!!

αντε βρε γεοργια...ειπα κ εγω...που εισαι??????

εχει καυσονα εκει,?εδω σημερα εχει πολυ ζεστη...αναψα κληματιστικο ;)

σημερα πρωι απογευμα θαλασσα ;)

πατριδα εαν μου πεις κ σημερα οτι δεν εχει καλοκαιριασει κ εκει θα τρελαθω!!!!

βγαλατε το παπλομα????? :lol:

πλακα κανω ε!

μια φοτο προφιλ της μικρης μου καλοκαιρινη...ετσι για να σας δροσισω!!!!!!!!!!

φιλακια μανουλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κουκλες

Αλεκα μου αλοιμονο αν δεν καλοκαιριαζε και τωρα θα ειμασταν για κλαματα,και εδω εχει πολυ ζεστη,τι καλα που εχετε τι θαλασσα διπλα εμεις λεμε να παμε προς Παργα-Πρεβεζα να τελειωσει ο αντρας μου και να κλεισουμε το μονο που θελω ειναι να ειναι η παραλια διπλα στο σπιτι δεν μπορω αλλη ταλαιπωρια με τα παιδια θα ψοφησουμε που θα ψοφησουμε τουλαχιστον να ειναι λιγο πιο ξεκουραστα

τι ωραια φωτο η μικρη στην παραλια για ζουληγμα ειναι!!!!

Γεργια ευχριστω για τις ευχες σου κοπελα μου και ο Γιωργος μου 14 Αυγουστου κλεινει τα 5 αλλα δεν ξερω ακομα ποτε θα του κανω παρτυ,ζοριστηκατε λιγο με την κατασκηνωση εε;;παντα η πρωτη φορα ποναει.....και εμεις αυτη τη φορα που λειπει ο αντρας μου δεν με βοηθησαν και τοσο τα πεθερικα μου,να φανταστεις ουτε να πει ο πεθερος μου να σας φερω κατι οταν παει σουπερ ενα γαλα για τα παιδια ενα ψωμι αδιαφορια τελειως τελοσπαντων μονο στα ποδια μου βασιζομαι και ας κανουν οτι θελουν,οσο για τις αδικιες που λες που θα παει θα γυρισει και ο τροχος μην πολυσκας

θα ηταν πολυ ωραια να συναντιομασταν αλλα κομματακι δυσκολο πολυ μακρια ειμαστε ολες δυστυχως

φιλια κοπελες μου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

διακοπες πηγατε ολες???????????????

εμεις τα ιδια κοριτσια.....θαλασσα παρκο κ αυλη ......εναλλαξ :lol:

ευχομαι ολες να περνατε καλα!!!!!!!!!!

φιλια ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα ρε πατριδα εμεις δεν φυγαμε ακομα στις 22 του μηνος θα παμε Αμμουδια στην Παργα για 5 μερες κλεισαμε μαζι με τον κουνιαδο μου,εχουν κι αυτοι 2 παιδια και τρια εμεις ενας χαμος θα ειμαστε μας φανταζομαι στην παραλια ο ενας να φαει ο αλλος να χ..... μεσα στην τρελη χαρα :lol::lol: το καλο ειναι οτι ο μεγαλος τους ειναι 10 χρονων και προσεχει τον μικρο και ετσι θα χαλαρωσουμε κι εμεις λιγο

κατα τα αλλα τα ιδια ησυχια,κι εμεις ολη μερα στην αυλη μας την βγαζουμε και καμια βολτα εδω γυρω,κοντευουν και τα γενεθλια του Γιωργακη μου και θα αρχισω και ετοιμασεις σε λιγες μερες,θα σου βαλω φωτο την τουρτα που θα κανω να κεραστεις !!!!!

πολλα φιλια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

ΧΑΘΗΚΑ ...ΤΡΕΧΩ ΟΛΟΙ ΜΕΡΑ....ΤΟ ΠΡΩΙ ΒΟΗΘΑΩ την πεθερα στα ενοικιαζομενα...το μεσημερι παω μαγαζι ...το απογευμα μπανιο κ βολτα, για τις μικρες το κανω εγω κουραση κ βαρεθηκα αυτο το καθε μερα θαλασσα :o

εχθες το βραδυ δεν σε προλαβα να τα πουμε λιγο ....

ειδα φοτο ...ρε φιλεναδα μοντελο εισαι????

οι αντρες της οικογενειας πρεπει να σε προσεχουνε ;)

ασε ειμαι να σκασω..οι δικοι μου ειναι πανω...ναι εκει στο χωριο...πηγανε την γιαγια μου για λιγες μερες!

θελω κ εγω!!!!!!

εαν πανε ολα καλα τον Οκτωβριο θα παμε Βολο κ θα παρουμε την γιαγια να ερθουμε λιγες μερες....

θελω να μυρισω λιγο λιγνιτη...λιγο νεφος βρε παιδι μου :lol::lol:

καλα για τις αλλες δεν ρωταω...εξαφανιζολ λεμε!!!!!!!!!!

αντε να χειμωνιαση να μαζευτουμε ολες!!!!!!

φιλια πολλα!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

γεια σου πατριδα

εμεις ολα καλα πηγαμε και διακοπουλες και περασαμε τελεια,πρωτη φορα με τα παιδια και περασαμε τοσο ξεκουραστα,ειχαμε παρεα τον κουνιαδο μου με την οικογενεια του γιαυτο, ο ενας βοηθουσε τον αλλο τα παιδια παιζανε ολα μαζι και το μικρο μου τρελαθηκε με τη θαλασσα πλατσουριζε ολη μερα και δεν μας κουρασε καθολου

φανταζομαι κουραση καθε μερα θαλασσα,εμεις για 5 μερες πηγαμε και με κουρασε αυτο το πηγαινε ελα κουβαλα ενα σωρο πραγματα,πλυνε απλωσε μαγιο συνεχεια,φανταζομαι εσυ που τα εχεις καθε μερα,τα παιδια φυσικα μεσα στην τρελη χαρα εεε!!!και τα δικα μου δεν εβγαιναν απο τη θαλασσα μουλιαζαν χερια,ποδια και αυτα εκει!!!!

αντε σε λιγες μερες αρχιζουν τα σχολεια παλι...............

αν ερθεις να κανονισουμε να βρεθουμε,πριν λιγες μερες συναντηθηκαμε με μια κοπελα που μιλαμε στις μανουλες χριστουγεννων ηρθε στο σπιτι μου με την οικογενεια της

τι μοντελο καλε μου λες;;; :o με δουλευεις;;;μια συνιθισμενη γυναικα ειμαι ακου μοντελο :o:oops:

σε ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια και τις ευχες σου!!!

πολλα φιλια στις κοριτσαρες σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

ΚΑΛΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ !!!!!!!!!!!!

τι κανεις φιλεναδα μου?????

μπηκατε σε ρυθμους σχολικους?????

η Μαρια μου ειναι πολυ ξετρελαμενη ,εχουν ωραια δασκαλα ,δεν εχει κ πολλα παιδακια φετος ειναι ηρεμα ...πεωτη μερα σημερα κ ειναι χαρουμενη!!!!!

εχθες κοιμηθηκε με την τσαντουλα στο κρεβατι :lol::lol::lol::lol:

7η ωρα ηταν ορθια ,εβαλε κ ωραιο φουστανη ...

να δω ποσο θα κρατησει ολο αυτο?????

σε λιγο καιρο θα λεει...παλι σχολειο?????? :?

εσεις πως τα πηγατε πρωτη μερα?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...