Μετάβαση σε περιεχόμενο

ιδιαιτερα κοριτσιστικα ονοματα


zetoyla

Recommended Posts

Κάρμεν έγραψε:

τωρα σκεφτομαι να του πω οκ αν θες να βγαλεις τη μανα σου για να ακουστει ντε και καλα θα την βγαλουμε αλλα εφοσον κ η ιδια δεν ειναι διατεθειμενη να υποχωρησει να ακουγεται εστω το βαφτιστικο της που ειναι Γιωργια κ θελει ντε και καλα να την φωναζουμε Τζωρτζια, θα τη πουμε Γιωργια στην εκκλησια κ μετα θα την φωναζω κ εγω οπως θελω πχ Δαναη κ ας γιορταζει του αγ Γεωργιου. Δεν θα συμφωνησει αλλα δεν με νοιαζει οπως επιμενει η μανα του επιμενω κ εγω που ειναι παιδι μου

Συγνώμη κιόλας πάνε καλά?Εδώ δεν θέλει αυτή να ακούει το βαφτιστικό της θα το φορτωθεί το παιδί?Εξήγησε στον αντρούλη σου ότι αν κάνεις γιο θα βγάλεις το μπαμπά του για να διαιωνιστεί το όνομα και το επίθετο ένα του και ένα σου αλλιώς βρες το ελάττωμά του και πάτα τον εκεί.Όλοι έχουν την αχίλλειο πτέρνα τους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 241
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κάρμεν έγραψε:

τωρα σκεφτομαι να του πω οκ αν θες να βγαλεις τη μανα σου για να ακουστει ντε και καλα θα την βγαλουμε αλλα εφοσον κ η ιδια δεν ειναι διατεθειμενη να υποχωρησει να ακουγεται εστω το βαφτιστικο της που ειναι Γιωργια κ θελει ντε και καλα να την φωναζουμε Τζωρτζια, θα τη πουμε Γιωργια στην εκκλησια κ μετα θα την φωναζω κ εγω οπως θελω πχ Δαναη κ ας γιορταζει του αγ Γεωργιου. Δεν θα συμφωνησει αλλα δεν με νοιαζει οπως επιμενει η μανα του επιμενω κ εγω που ειναι παιδι μου

Συγνώμη κιόλας πάνε καλά?Εδώ δεν θέλει αυτή να ακούει το βαφτιστικό της θα το φορτωθεί το παιδί?Εξήγησε στον αντρούλη σου ότι αν κάνεις γιο θα βγάλεις το μπαμπά του για να διαιωνιστεί το όνομα και το επίθετο ένα του και ένα σου αλλιώς βρες το ελάττωμά του και πάτα τον εκεί.Όλοι έχουν την αχίλλειο πτέρνα τους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AX ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΤΙ ΘΕΜΑ ΠΑΛΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ...ΚΑΡΜΕΝ ΜΟΥ ΠΑΤΑ ΠΟΔΙ ΚΑΙ ΔΩΣΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΠΟΥ ΕΠΙΘΥΜΕΙΣ ΕΣΥ ΣΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΣΟΥ...ΔΕ ΘΑ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΟΥΜΑΝΤΟ Η ΠΕΘΕΡΑ ΣΟΥ...ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΕΧΕΙΣ ΚΙ ΕΣΥ ΜΙΑ ΜΑΜΑ...ΔΗΛΑΔΗ ΑΝ ΤΩΡΑ ΒΓΑΛΕΙΣ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ ΠΕΘΕΡΑΣ ΣΟΥ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΚΑΝΕΤΕ ΑΓΟΡΙ-ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΔΩΣΕΙΣ ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΠΕΘΕΡΟΥ ΣΟΥ- ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΣΟΥ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ;;;;

ΕΓΩ ΠΑΛΙ ΕΧΩ ΑΛΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ...ΕΙΧΑ ΠΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΟΤΙ ΑΝ ΚΑΝΩ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΘΑ ΔΩΣΩ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ ΜΟΥ -ΑΘΑΝΑΣΙΑ- ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΒΕΒΑΙΑ ΔΕ ΜΟΥ ΠΟΛΥΑΡΕΣΕΙ...ΟΜΩΣ ΤΗ ΜΑΝΟΥΛΑ ΜΟΥ ΤΗ ΛΑΤΡΕΥΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΜΗΝ ΔΩΣΩ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ...ΕΞΑΛΛΟΥ ΚΑΙ ΕΝΝΟΙΟΛΟΓΙΚΑ ΕΙΝΑΙ "ΓΟΥΡΙΚΟ" ΣΑΝ ΟΝΟΜΑ...ΟΜΩΣ ΕΛΕΓΑ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΔΙΝΑ ΚΑΙ ΤΗΣ ΠΕΘΕΡΑΣ ΜΟΥ, ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΑΓΑΠΩ ΠΟΛΥ...ΟΥΤΕ ΒΕΒΑΙΑ ΝΑ ΤΟ ΑΚΟΥΩ ΔΕ ΘΕΛΩ ΤΟ ΟΝΟΜΑ...ΧΑΡΙΚΛΕΙΑ,(ΤΗ ΦΩΝΑΖΟΥΝ ΧΑΡΑ)....ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΟΜΩΣ ΑΦΟΥ ΜΑΘΑΜΕ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ, Η ΠΕΘΕΡΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΠΑΘΕ ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΟ...:( :(

ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΙΤΣΙ ΘΑ ΤΗΣ ΔΩΣΩ ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΗΣ ΟΝΟΜΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗΣ ΜΑΝΟΥΛΑΣ ΜΟΥ...ΤΩΡΑ ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ, ΤΙ ΝΑ ΠΩ;;;;;;;;;

ΛΕΩ ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΔΩΣΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΤΗΣ ΜΑΝΑΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΝΟΥΜΕ 2Η ΚΟΡΗ ΝΑ ΔΩΣΩ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ ΣΟΥ, ΑΛΛΑ ΕΚΕΙΝΟΣ ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΖΗΤΑ...ΘΕΩΡΕΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΝΑ ΔΩΣΩ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ ΜΟΥ...ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ!

ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΣΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ;;;;

ΔΕ ΘΑ ΠΕΙ ΤΙΠΟΤΑ Η ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ, ΑΛΛΑ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΚΑΤΑ ΒΑΘΟΣ ΘΑ ΣΤΕΝΟΧΩΡΗΘΕΙ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AX ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΤΙ ΘΕΜΑ ΠΑΛΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ...ΚΑΡΜΕΝ ΜΟΥ ΠΑΤΑ ΠΟΔΙ ΚΑΙ ΔΩΣΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΠΟΥ ΕΠΙΘΥΜΕΙΣ ΕΣΥ ΣΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΣΟΥ...ΔΕ ΘΑ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΟΥΜΑΝΤΟ Η ΠΕΘΕΡΑ ΣΟΥ...ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΕΧΕΙΣ ΚΙ ΕΣΥ ΜΙΑ ΜΑΜΑ...ΔΗΛΑΔΗ ΑΝ ΤΩΡΑ ΒΓΑΛΕΙΣ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ ΠΕΘΕΡΑΣ ΣΟΥ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΚΑΝΕΤΕ ΑΓΟΡΙ-ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΔΩΣΕΙΣ ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΠΕΘΕΡΟΥ ΣΟΥ- ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΣΟΥ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ;;;;

ΕΓΩ ΠΑΛΙ ΕΧΩ ΑΛΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ...ΕΙΧΑ ΠΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΟΤΙ ΑΝ ΚΑΝΩ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΘΑ ΔΩΣΩ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ ΜΟΥ -ΑΘΑΝΑΣΙΑ- ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΒΕΒΑΙΑ ΔΕ ΜΟΥ ΠΟΛΥΑΡΕΣΕΙ...ΟΜΩΣ ΤΗ ΜΑΝΟΥΛΑ ΜΟΥ ΤΗ ΛΑΤΡΕΥΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΜΗΝ ΔΩΣΩ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ...ΕΞΑΛΛΟΥ ΚΑΙ ΕΝΝΟΙΟΛΟΓΙΚΑ ΕΙΝΑΙ "ΓΟΥΡΙΚΟ" ΣΑΝ ΟΝΟΜΑ...ΟΜΩΣ ΕΛΕΓΑ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΔΙΝΑ ΚΑΙ ΤΗΣ ΠΕΘΕΡΑΣ ΜΟΥ, ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΑΓΑΠΩ ΠΟΛΥ...ΟΥΤΕ ΒΕΒΑΙΑ ΝΑ ΤΟ ΑΚΟΥΩ ΔΕ ΘΕΛΩ ΤΟ ΟΝΟΜΑ...ΧΑΡΙΚΛΕΙΑ,(ΤΗ ΦΩΝΑΖΟΥΝ ΧΑΡΑ)....ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΟΜΩΣ ΑΦΟΥ ΜΑΘΑΜΕ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ, Η ΠΕΘΕΡΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΠΑΘΕ ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΟ...:( :(

ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΙΤΣΙ ΘΑ ΤΗΣ ΔΩΣΩ ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΗΣ ΟΝΟΜΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗΣ ΜΑΝΟΥΛΑΣ ΜΟΥ...ΤΩΡΑ ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ, ΤΙ ΝΑ ΠΩ;;;;;;;;;

ΛΕΩ ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΔΩΣΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΤΗΣ ΜΑΝΑΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΝΟΥΜΕ 2Η ΚΟΡΗ ΝΑ ΔΩΣΩ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ ΣΟΥ, ΑΛΛΑ ΕΚΕΙΝΟΣ ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΖΗΤΑ...ΘΕΩΡΕΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΝΑ ΔΩΣΩ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ ΜΟΥ...ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ!

ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΣΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ;;;;

ΔΕ ΘΑ ΠΕΙ ΤΙΠΟΤΑ Η ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ, ΑΛΛΑ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΚΑΤΑ ΒΑΘΟΣ ΘΑ ΣΤΕΝΟΧΩΡΗΘΕΙ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΤΗΣ ΑΠΟΨΗΣ ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ ΠΕΘΕΡΑΣ ΣΟΥ ΑΦΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΡΡΩΣΤΗ.ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ ΝΑ ΣΤΕΝΑΧΩΡΕΘΕΙ, ΑΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΘΑ ΤΗΣ ΔΩΣΕΙΣ ΜΕΓΑΛΗ ΧΑΡΑ.Κ ΤΗ ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΧΑΡΑ ΤΗ ΛΕΝΕ Κ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΟΧΟ ΟΝΟΜΑ.ΠΕΙΤΕ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΣΤΗ ΜΑΜΑ ΣΟΥ ΕΙΤΕ ΕΙΝΑΙ ΑΓΟΡΙ ΕΙΤΕ ΚΟΡΙΤΣΙ ΑΦΟΥ ΤΗ ΛΑΤΡΕΥΕΙΣ.ΕΓΩ ΕΤΣΙ ΘΑ ΕΠΡΑΤΤΑ ΑΠΟ ΚΕΙ Κ ΠΕΡΑ Η ΑΠΟΦΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΗ ΣΟΥ.ΦΙΛΙΑΑΑ:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΤΗΣ ΑΠΟΨΗΣ ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ ΠΕΘΕΡΑΣ ΣΟΥ ΑΦΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΡΡΩΣΤΗ.ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ ΝΑ ΣΤΕΝΑΧΩΡΕΘΕΙ, ΑΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΘΑ ΤΗΣ ΔΩΣΕΙΣ ΜΕΓΑΛΗ ΧΑΡΑ.Κ ΤΗ ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΧΑΡΑ ΤΗ ΛΕΝΕ Κ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΟΧΟ ΟΝΟΜΑ.ΠΕΙΤΕ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΣΤΗ ΜΑΜΑ ΣΟΥ ΕΙΤΕ ΕΙΝΑΙ ΑΓΟΡΙ ΕΙΤΕ ΚΟΡΙΤΣΙ ΑΦΟΥ ΤΗ ΛΑΤΡΕΥΕΙΣ.ΕΓΩ ΕΤΣΙ ΘΑ ΕΠΡΑΤΤΑ ΑΠΟ ΚΕΙ Κ ΠΕΡΑ Η ΑΠΟΦΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΗ ΣΟΥ.ΦΙΛΙΑΑΑ:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννούλα μου το ζήτημα είναι ότι αν μετά κάνω γιο, θα πάρει σίγουρα το όνομα του πεθερού μου! Εμένα τη μαμά μου δεν τη νοιάζει καθόλου για το όνομα...Ίσα ίσα που επιμένει να δώσω της πεθεράς μου! Αλλά δεν μπορώ! Την αγαπάω την πεθερούλα μου, αλλά τη μανούλα μου την έχω πάνω από όλα! Δεν κατάλαβα δηλαδή! Όλα μου τα παιδιά θα πάρουν τα ονόματα από το σόι του άντρα μου;;;;Αποκλείεται! Αλλά σκέφτομαι και την πεθερά μου...Να μη στενοχωηθεί!

Είμαι λίγο ιδιότροπη, αλλά δε γίνεται...Έχω κι εγώ γονείς.. Και στην τελική ο άντρας μου έχει δύο ακόμα αδερφούς! Ας παντρευτούν να βγάλουν αυτοί τα ονόματα των γονιών τους...

Ούφφφφφφ...:angry: :angry: :angry:

Έγινα πολύ κακιά τώρα!:dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννούλα μου το ζήτημα είναι ότι αν μετά κάνω γιο, θα πάρει σίγουρα το όνομα του πεθερού μου! Εμένα τη μαμά μου δεν τη νοιάζει καθόλου για το όνομα...Ίσα ίσα που επιμένει να δώσω της πεθεράς μου! Αλλά δεν μπορώ! Την αγαπάω την πεθερούλα μου, αλλά τη μανούλα μου την έχω πάνω από όλα! Δεν κατάλαβα δηλαδή! Όλα μου τα παιδιά θα πάρουν τα ονόματα από το σόι του άντρα μου;;;;Αποκλείεται! Αλλά σκέφτομαι και την πεθερά μου...Να μη στενοχωηθεί!

Είμαι λίγο ιδιότροπη, αλλά δε γίνεται...Έχω κι εγώ γονείς.. Και στην τελική ο άντρας μου έχει δύο ακόμα αδερφούς! Ας παντρευτούν να βγάλουν αυτοί τα ονόματα των γονιών τους...

Ούφφφφφφ...:angry: :angry: :angry:

Έγινα πολύ κακιά τώρα!:dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ Κ ΓΙΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΚΑΛΙΣΤΑ ΝΑ ΤΟ ΠΕΙΣ ΣΤΗ ΜΑΝΑ ΣΟΥ.ΠΟΥ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ?:dry: ΕΓΩ ΟΠΩΣ ΣΟΥ ΞΑΝΑΕΙΠΑ ΘΑ ΤΟ ΛΕΓΑ ΣΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΑΠ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΚ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΜΟΥ Κ ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΝΑΙ Κ ΑΡΡΩΣΤΗ.ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΟΛΗΜΑΤΑ ΜΕ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΤΟ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΑΜΕ ΤΟ ΕΝΑ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΤΟ ΑΛΛΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΠΡΩΤΑ Ο ΘΕΟΣ ΟΤΑΝ ΕΡΘΕΙ ΕΚΕΙΝΗ Η ΩΡΑ:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ Κ ΓΙΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΚΑΛΙΣΤΑ ΝΑ ΤΟ ΠΕΙΣ ΣΤΗ ΜΑΝΑ ΣΟΥ.ΠΟΥ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ?:dry: ΕΓΩ ΟΠΩΣ ΣΟΥ ΞΑΝΑΕΙΠΑ ΘΑ ΤΟ ΛΕΓΑ ΣΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΑΠ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΚ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΜΟΥ Κ ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΝΑΙ Κ ΑΡΡΩΣΤΗ.ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΟΛΗΜΑΤΑ ΜΕ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΤΟ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΑΜΕ ΤΟ ΕΝΑ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΤΟ ΑΛΛΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΠΡΩΤΑ Ο ΘΕΟΣ ΟΤΑΝ ΕΡΘΕΙ ΕΚΕΙΝΗ Η ΩΡΑ:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννούλα μου ο άντρας μου δεν το διαπραγματεύεται...Αν το 2ο παιδάκι μας βγει αγόρι θα δώσει το όνομα του πατέρα του... Γι'αυτό κιόλας επιμένει τωρα να πάρει το όνομα της μαμάς μου η κορούλα μας...Γι'αυτό εγώ νευριάζω..Δε γίνεται και το πρώτο και το δεύτερο παιδί να πάρουν ονόματα από το σόι του..Κι από το δικό μου καθόλου...;;;:angry::angry:

Να φανταστείς ώρες ώρες σκέφτομαι να δώσω στην μπεμπούλα μου άσχετο όνομα...Αλλά μετά που το ξανασκέφτομαι, πεισμώνω...Για να είναι καλά οι γονείς του άντρα μου δηλαδή, θα πάω εγώ κόντρα στη θέλησή μου και θα στενοχωρήσω τη μανούλα μου;;;Γιατί μπορεί να μην το παραδέχεται αλλά πιστεύω ότι θα πικραθεί αν δεν δώσω το όνομά της...Εξάλλου, με λατρεύει,είναι δίπλα μου και μας έχει βοηθήσει όσο κανένας άλλος...:huh: :huh:Δεν μπορώ! Τέλοσπντων, ας είναι καλά το κοριτσάκι μου και το τελευταίο που με απασχολεί είναι το όνομα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννούλα μου ο άντρας μου δεν το διαπραγματεύεται...Αν το 2ο παιδάκι μας βγει αγόρι θα δώσει το όνομα του πατέρα του... Γι'αυτό κιόλας επιμένει τωρα να πάρει το όνομα της μαμάς μου η κορούλα μας...Γι'αυτό εγώ νευριάζω..Δε γίνεται και το πρώτο και το δεύτερο παιδί να πάρουν ονόματα από το σόι του..Κι από το δικό μου καθόλου...;;;:angry::angry:

Να φανταστείς ώρες ώρες σκέφτομαι να δώσω στην μπεμπούλα μου άσχετο όνομα...Αλλά μετά που το ξανασκέφτομαι, πεισμώνω...Για να είναι καλά οι γονείς του άντρα μου δηλαδή, θα πάω εγώ κόντρα στη θέλησή μου και θα στενοχωρήσω τη μανούλα μου;;;Γιατί μπορεί να μην το παραδέχεται αλλά πιστεύω ότι θα πικραθεί αν δεν δώσω το όνομά της...Εξάλλου, με λατρεύει,είναι δίπλα μου και μας έχει βοηθήσει όσο κανένας άλλος...:huh: :huh:Δεν μπορώ! Τέλοσπντων, ας είναι καλά το κοριτσάκι μου και το τελευταίο που με απασχολεί είναι το όνομα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 5 weeks later...

Καρμεν μου θα σου πω καποια κοριτσιστικα ονοματακια που σκεφτηκα και ειναι ιδιαιτερα!:P Και ελπιζω να βρεις το καταλληλοτερο για την ζουζουνα σου!

-Νεφέλη

-Αννα

-Ιολη

-Ιοκαστη

-Μελιτινα (υπαρχει και στο εορτολογιο)

-Μαρινα

-Μαριεττα

-Ερσα

-Μικαελλα

-Δαναη

-Ειριαννα(Ειρηνη και Αννα)

-Φαιη

-Αριαδνη

-Θεοφανια

-Μαριλια(ειναι πολυ παιχνιδιαρικο και κοριτσιστικο ονομα:P )

-Αρτεμις

Επισης μπορεις να πας στην εκκλησια και να ζητησεις ενα βιβλιο που

γραφει ολα τα ονοματα οπως μου ειπε οτι εκανε μια γνωστη μου.Εχω ακουσει πως υπαρχει ενα βιβλιο στο εμποριο με ονοματα.

Καλη επιτυχια και να χαιρεσαι την κορουλα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε συ μαριζα το εριθεγλη τι ονομα ειναι??θα μπερδευτει πολυ μεχρι να το μαθει:P αλλα το κορυφαιο ειναι που εγραψεσ το αννα..καλε αυτο δεν ειναι ιδιαιτερο ονομα:P

εμενα μαρεσει πολυ το αλικη,δεσποινα,ελισαβετ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Maria Louisa το βιβλίο αυτό λέγεται "συναξάρι'' και έχει κάθε μέρα τον άγιο-αγία που τιμάται και εορτάζεται. Αν πάλι επιλεγεί κάποιο ξενόφερτο όνομα, καλό είναι να το γιορτάζει το παιδί, των Αγίων Πάντων. Προσωπικά τα αρχαιοελληνικά δεν μου αρέσουν. Το όνομα του καθενός μας, συνοδεύεται από ένα βίο, που καλό είναι το παιδί να ακολουθεί και να τιμά, όταν πρόκειται για μάρτυρα, άγιο της εκκλησίας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιατι βρε Αννακι δεν ειναι ιδιαιτερο το ονομα Αννα;;;;) Εμενα προσωπικα ειναι απο τα αγαπημενα μου.Το βρισκω πολυ ομορφο.Ειναι αρκετα διαδεδομενο αλλα ταυτοχρονα δεν εχει ''πηξιμο'' οπως τα ονοματα Μαρια,Γιαννης κτλ,που χανουν την ομορφια τους γιατι τα ακουμε συνεχεια και δεν μας φαινονται περιεργα.Εγω αν κανω κοριτσακι Αννα θα το βγαλω:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα μου αρεσει το Ισμηνη ,Αριαδνη,Νεφελη,Αναστασια.......και το ΑΝνα καλο ειναι αλλα μαλλον δεν το συμπαθεις λογω της πεθερας σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΑΝ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΩ ΒΓΕΙ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

ΘΑ ΤΟ ΟΝΟΜΑΣΩ ΚΛΕΟΠΑΤΡΑ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΤΗ ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ

Κ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΑΓΑΠΗΜΕΝΑ ΜΟΥ ΟΝΟΜΑΤΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...

καρμεν μου εχω δυο κοριτσακια την πρωτη την λενε αντωνια και την δευτερη σκεφτομαστε δημητρα.ειναι ονοματα απο τους παππουδες γιατι οι γιαγιαδες δεν εχουν ιδιαιτερα ωραια ονοματα.το ονομα σου ειναι ωραιο ειναι ξενο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολυ ωραια τα ονοματακια σας κοριτσια μου,που διαλεγετε:) Εγω την δικια μου θα βγαλω την πεθερα μου που εχει ενα παρα πολυ ωραιο ονομα και ιδιαιτερο θα ελεγα,πολυτιμο.Οι παλιες το γνωριζουν,θα την βγαλω Ρουμπινη απο την πεθερα μου και Αννα που της το εχω ταμενο.Ρουμπινη-Αννα θα λεγετε το μωρο μου θα την φωναζω Ρουμπιάννα.:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια! Εγώ σήμερα ξύπνησα πολύ καλά αλλά παρατήρησα ότι το στήθος μου κάπως ξεπρηστηκε - εξακολουθεί να είναι γεμάτο και να πονάει στην αφή αλλά δεν είναι πρησμένο όπως τις προηγούμενες μέρες. Οπότε κάπως άρχισα ν ανησυχώ, έκανα και τη μ*****α να γκουγκλαρω και με κυρίευσε το άγχος. Οπότε έστειλα μνμ στο γιατρό ο οποίος με πήρε πίσω κατευθείαν και μου Μ έβαλε στη θέση μου 😅😅 μου είπε πως αν δεν υπάρχει αίμα ή καφέ εκκρίσεις να μη τρελαίνομαι, αλλά καλά έκανα και τον ενημέρωσα για την ηρεμία μου περισσότερο 🙏 είπα να το γράψω κι εδώ για οποία χρειαστεί να το ακούσει ❤️ Κατα τ αλλά μίλησα και με την άλλη κολλητή μου η οποία κατενθουσιαστηκε και η χαρά της μου έδωσε πολύ θετική ενέργεια και αισιοδοξία! Το μικρό μπιζελακι είναι ήδη τόσο αγαπητό σκέφτομαι και χαϊδεύω την κοιλίτσα μου 🤰🏼 ξέρω ότι κάποιοι δε συμφωνούν με τις ανακοινώσεις τόσο νωρίς, κι εγώ έτσι έκανα πέρυσι στην παλινδρόμη, αλλά δ αυτή την εγκυμοσύνη που το ξέρουν οικογένεια και κολλητές πραγματικά παρατηρώ ότι με βοηθάει να γεμίζω με θετική ενέργεια και κατευνάζεται το άγχος 🙏 είναι κάπως λυτρωτικό να έχω όλη αυτή τη στήριξη κι αγάπη ❤️
    • Ευτυχώς δεν έχω πολλά πάνω κάτω ακόμα και θα κανονίζω να γίνουν σε μέρες και ώρες που δε θα έχει πολύ κόσμο! Δεν ξέρω. Μου είπε να τα ξανά πούμε μετά τις 28 εβδομάδες. Αλλά τότε θα είμαι Αθήνα. Τεσπά δεν πειράζει... Ότι χρειαστεί θα κάνω για την μπεμπούλα μου! Θα δω τι θα μου πει και η καινούρια γιατρός όταν με δει αλλά τον γιατρό μου τον εμπιστεύομαι με κλειστά τα μάτια είναι η αλήθεια! Και μάλλον επειδή είναι το 1ο μου παιδάκι και σε προχωρημένη ηλικία είναι λίγο υπερπεοστατευτικός!!! 
    • Καλά αποτελέσματα το ξέρω ότι δεν θα έχω τουλάχιστον να μην έχει ξεφύγει πολύ😅 δεν ξέρω ποτε θα βγουν τα αποτελέσματα γιατί έχω και άλλες εξετάσεις όποτε λογικά θα μου τα στείλουν όλα μαζί 
    • Είναι ταλαιπωρία το ταξίδι και όσο περναει ο καιρός γίνεται ακόμα πιο δύσκολο είναι η αλήθεια Ωχ γιατί σου είπαν όχι για το μπάνιο στην θάλασσα ;    εγω τον καινούργιο γιατρό δεν τον ρώτησα αλλά ο παλιός μου είχε δώσει το οκ στην πρώτη εγκυμοσύνη τουλάχιστον..για αυτήν δεν ρώτησα θέλει τον άλλο μήνα που θα πάω να το ρωτήσω  και εμείς έχουμε ζεστουλα, σκόνη λίγη για την ώρα δεν με ενοχλεί 
    • Ωωωω άντε καλά αποτελέσματα να έχεις!!!να μας πεις την εμπειρία σου κ τα αποτελέσματα (δεν ξέρω αν βγαίνουν αμέσως)
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...