Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανουλες Χριστουγεννων 2009!!!Νο4!!!


Recommended Posts

Ο Μικρός ήταν πολύ κακόκεφος.

Κλείστηκε στο δωμάτιο

κι άρχιζε να στριφογυρίζει

κι όλα τα πράγματα ν΄ αναποδογυρίζει.

Τις ζωγραφιές από τον τοίχο ξεκολλούσε

Κι όλα τα παιχνίδια του χαλούσε.

«Θεέ μου!» είπε η Μαμά «τι έχεις πάθει;»

«είμαι ένα ανάποδος

και γκρινιάρης

και κανείς δε μ΄αγαπάει» είπε ο μικρός.

«Μικρέ μου» είπε η Μαμά « όπως και να ΄σαι,

εγώ πάντα θα σ΄αγαπώ».

« κι αν ήμουνα αρκούδος, πάλι θα με φρόντιζες

και θα μ΄ αγαπούσες;» ρώτησε ο Μικρός.

«Φυσικά» είπε η Μαμά.

«Εγώ θα σ΄ αγαπώ ό, τι κι αν γίνει»

«Αν όμως γινόμουν πράσινο έντομο,

πάλι θα μ΄αγαπούσες,

πάλι θα με αγκάλιαζες και θα με φιλούσες;»

«Φυσικά» είπε η Μαμά.

«Εγώ θα σ΄ αγαπώ ό, τι κι αν γίνει»

«Ό, τι κι αν γίνει;» είπε ο Μικρός.

«Κι αν ήμουνα κροκόδειλος;»

«Θα σε αγκάλιαζα και θα σε αγαπούσα

και τη νύχτα θα σου τραγουδούσα»

είπε η Μαμά.

« Χαλάει ποτέ η αγάπη;»

ρώτησε ο Μικρός.»

«Α, δεν ξέρω» είπε η Μαμά « το μόνο που ξέρω

είναι ότι θα ΄ αγαπώ και τα δυο σας για πάντα».

«Κι όταν πεθάνουμε και χαθούμε,

θα μας΄αγαπάς ακόμη;» είπε ο Μικρός?θα μας βλεπεις?

Θα μας προσεχεις?

Θα υπάρχει ακόμα η αγάπη;»

Η Μαμά πήρε στην αγκαλιά της

τον Μικρό και την αδελφουλα του και κοίταξαν μαζί

από το παράθυρο τον ουρανό.

Το φεγγαράκι έφεγγε ψηλά

και τ΄αστεράκια ήταν φωτεινά.

«Κοίτα, Μικρέ μου , τ΄αστεράκια

πώς λάμπουνε στον ουρανό.

Ξέρεις πως πολλά απ΄αυτά

έχουν πεθάνει εδώ και χρόνια πια;»

«Τα βλέπεις όμως πώς φωτίζουν ακόμα στον ουρανό;

Η αγάπη της μανας είναι σαν τ΄ αστέρια: ποτέ δεν πεθαίνει

και πάντα μα παντα ζει και ανασαινει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 939
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΣΟΦΑΚΙ ΜΟΥ ΤΕΛΕΙΟ,ΠΟΛΥ ΤΕΛΕΙΟ ΤΟ ΠΟΙΗΜΑΤΑΚΙ ΣΟΥ ΠΑΛΙ!!ΧΑΧΑ,ΠΟΛΥ ΓΕΛΑΣΑ ΜΕ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ,ΛΕΣ ΝΑ ΓΙΝΩ ΠΕΤΡΙΔΗΣ;;ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ!!ΠΑΝΤΩΣ ΑΚΟΜΑ ΔΕ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΔΙΑΦΟΡΑ,ΑΛΛΕΣ 4 ΦΟΡΕΣ ΘΑ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΩ Κ ΜΕΤΑ ΠΕΤΡΙΔΗΣ!ΧΑΧΑ!!

ΕΓΩ ΤΩΡα ΤΑΙΖΩ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΝΑΜΕ Κ ΜΠΑΝΑΚΙΑ Κ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΑΤΙ ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ.ΕΙΝΑΙ Κ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΕΔΩ Κ ΤΩΡΑ ΜΟΥ ΣΙΔΕΡΩΝΕΙ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsakia ti kanete??/egw molis teliwsa doulies fagito mpanio kai taisma mwrou kai twra koimatai!!!simera ksekinisame milo mou pe i paidiatros den tha tis areei mallon poli tha faei ligo !!!ti ligo 2 mila efage liwmena!perisotero tis arese ayto apo tis kremes!!!kalitera gia mena!!twra trwme froutosoupa to prwi anthos orizis i athos aravositou to apogeuma!kala pame!!poli zesti kata ta alla parigila klimatistiko to anamenw na erthei!!!

tha as valw kai nees photo tis mpempas sto fb na deite poli gelio i mikri!filakia koritsakia mou kai sta mwrakia sas!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσαρες καλησπερα,

επιτελους τα βλασταρια μου κοιμηθηκαν και εγω χαλαρωνω,πολυ κουραστικη μερα σημερα ολη μερα κηνηγαω τον δευτερο που εχει βαλθει να παιζει με τα νερα και να γινεται μουσκεμα,ολη μερα ρουχα αλλαζουμε το ζιζανιο,ευακι συμπεθερα θα στον στειλω στην αμοργο απο τωρα τον γαμπρουλη σου :lol:

σημερα του εδωσα μηλο και μπανανα,μια χαρα το κατεβασε του αρεσε,αυριο αχλαδακι μια χαρα τρωεθ προς το παρον φτου φτου το μαναρακι μου :)

σοφακι εγραψες παλι,και οι διευθυνσεις που μας εδωσες εχουν πολυ ωραια πραγματα,ελα και απο εδω να δεις τι γινεται απο φωνες,εμεις φωναζουμε και τσιριζουμε ολοι ευτυχως δεν εχω κανεναν διπλα,ποτε βαφτιζεις;

χρυσα μεγεια το δοντακι σας ,ειμαστε στο ιδιο σταδιο και ο δικος μου εβγαλε το πρωτο και το δευτερο ειναι ετοιμο αντε με το καλο και τα δευτερα μας και ισως ησυχασουμε λιγο ;)

γιωτου μου να περασετε καλα και καντε και καμια βουτια και για μας ;)

φιλακια σε ολες τις γλυκες μανουλες :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα μανουλιτσες!!!Εμεις χθες πηγαμε Χαλκιδικη γυρισαμε το απογευμα και το βραδυ πηγαμε σε γενεθλια .

Χρυσα καλοριζικο το δοντακι ..Εμενα συνεχεια εχει τα χερακια μες στο στομα.Χθες αλλαξαμε καμια δεκαρια σαλιαρες .

Βικακι πως την κανεις τη λευκανση?

Εγω κοριτσια ξεκινησα χαπακια λεκιθινης για να χασω κιλα και κανω καθε μερα sauna belt ,δηλ μια ζωνη γυρω απο την κοιλια .Ελπιζω να δω αποτελεσμα .Δεν μπορω αλλο μ αυτα τα κιλα .

Γιωτακι καλα να περασετε και καλα μπανια!!!!

Καλα να περασετε σημερα.. :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φιλενάδες μου!!!!!!!!!!!!!!

Ευτυχώς δρόσισε σήμερα1Έχουμε να πάμε σε μια βάφτιση και σκεφτόμουν πολύ την ζέστη που θα έκανε...

Λοιπόν επιτέλους η μπέμπα ξεκίνησε να πίνει νεράκι μόνο με το εκπαιδευτικό ποτηράκι!!! Ενθουσιάστηκα και δεν το περίμενα ότι θα έπινε γιατί όταν της έβαζα νερό στο μπουκάλι δεν το ήθελε με τίποτα...

Λεμονάκι με 'γεια το δοντάκι και στα υπόλοιπα με υγεία και χωρίς γκρίνια σου εύχομαι!!!!!!! Επίσης με 'γεια και το φόρεμα με τα παπουτσια ακούγονται ωραία! Περιμένουμε φώτο!!!!!!!!!!

Ευάκι, μπάνια μαθαίνω :angry: :laugh: :laugh: ΖΗΛΕΥΩΩΩΩΩ

Μάγδα οι μπουμπουνιέρες τέλειες τις είδα και από κοντά!!!! Είχα πάει αν παραγγείλω προσκλητήρια.. τελικά επέλεξα αυτά http://www.an-agapas.gr/prosklitiria/ba ... sis-forema σας αρέσουν???

Επίσης Μαγδούλα είναι πανεύκολο να βρεις το μαγαζί. Από την έξοδο 15 βγαίνεις και πας προς Παλλήνη κέντρο...ο δρόμος σε βγάζει στην Λεωφόρο Μαραθώνος καθώς προχωράς (από Αγία Παρασκευή προς Παλλήνη)στο αριστερό σου χέρι θα δεις μια εκκλησία (επί της λεωφόρου Μαραθώνος) εκεί θα στρίψεις και το μαγαζί βρίσκεται σε εκείνο το στενό λίγο μετά την εκκλησία στο αριστερό σου χέρι.. ( είναι μικρό μαγαζί)

Γιωτίνι και εμένα αυτόν το μήνα 300 γραμμάρια έβαλε αλλα ο γιατρός μου είπε ότι δεν είναι άσχημα .. ίσα ίσα τώρα θα παίρνουν λιγότερο βαρός από ότι πριν ..Να περάστε όμορφα και να ξεκουραστείτε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Συγνώμη που δεν σχολιάζω κάτι 'άλλο , αλλά πρέπει να φύγω... Σε όλες μα όλες στέλνω τα φιλιά μου με αγάπη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσουδια μου,καλημερα!!!!!!!!!!!!!!!!!!

αρχισαν οι διακοπες ε??????? :laugh: τελεια!!!!!!!!!!!!!!!!! :woohoo:

καλα να περαστε γιωτου!!!!!!!!!

χρυσα,δοντακι????? :woohoo: αντε,ευχομαι να μην εχετε πολλες γκρινιες!!!!

χρυσουλινι,μου αρεσαν πολυ τα προσκλητηρια!!!!!πρωτοτυπα!!!!!! ;)

ολια μου,παντα πρωινη-πρωινη!!!!!

πολλα μπλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλ στις γνωστες...... :P:P:P

παω θαλασσα!!!!μακια σε ολες!!!!!!!!!!!!!!!!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!ΔΙΑΒΑΣΑΣ ΓΡΗΓΟΡΑ ΤΑ ΝΕΑ ΣΑΣ!ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΦΕΥΓΟΥΜΕ ΑΥΡΙΟ ΓΙΑ ΤΟ ΧΩΡΙΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΠΛΟΥΜ ΣΤΗ ΚΟΛΥΜΠΗΘΡΑ!ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ ΚΑΙ ΣΥΓΚΙΝΗΜΕΝΗ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΟΝΟΜΑ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ!ΘΑ ΜΠΩ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΑΥΡΙΟ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΝΕΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΣΕ 10 ΜΕΡΕΣ!ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΕΧΩ ΚΟΣΜΟ!

ΣΑΣ ΦΙΛΩ ΟΛΕΣ ΓΛΥΚΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ Κ ΑΠΟ ΜΕΝΑ!!! :) ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ;

ΕΓΩ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΧΑ ΓΟΝΕΙΣ Κ ΓΙΑΓΙΑΔΕΣ,ΦΑΓΑΜΕ ΕΔΩ ΜΑΖΙ Κ ΜΕΤΑ ΕΦΥΓΕ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ Κ ΟΙ ΓΙΑΓΙΑΔΕΣ Κ ΕΜΕΙΝΕ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ Κ ΘΑ ΚΑΤΣΕΙ ΜΕΧΡΙ ΒΡΑΔΥ ΓΙΑ ΠΑΡΕΑ. :)

ΕΧΩ ΒΑΡΕΘΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΛΙΓΟ ΑΛΛΑ ΚΑΝΩ ΥΠΟΜΟΝΗ ΝΑ ΓΥΡΙΣΕΙ Ο ΜΠΙΛΑΚΟΣ ΜΟΥ ΝΑ ΠΑΜΕ ΠΑΛΙ ΤΙΣ ΒΟΛΤΕΣ ΜΑΣ.Ο ΚΑΗΜΕΝΟΣ ΧΘΕΣ ΕΚΑΝΕ ΔΟΥΛΕΙΕΣ Κ ΜΑΣΤΟΡΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΙΣ 10 ΤΟ ΠΡΩΙ ΕΩΣ ΤΙΣ 9 ΤΟ ΒΡΑΔΥ.Κ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΤΙ ΛΙΓΑ.ΤΩΡΑ ΠΗΓΕ ΓΙΑ ΜΙΑ ΒΟΥΤΙΑ :angry: ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ,ΝΑ ΜΗ ΠΑΕΙ;ΚΡΙΜΑ ΕΙΝΑΙ.. :angry::angry::angry::angry: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΑΥΡΙΟ ΓΥΡΙΖΕΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ Κ ΕΧΩ Κ ΕΜΒΟΛΙΟ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΤΟΥ ΜΠΕΜΠΟΥΛΗ.

ΟΛΙΑ ΜΟΥ Ο ΜΠΙΛΑΚΟΣ ΕΧΕΙ ΕΝΑΝ ΘΕΙΟ ΟΔΟΝΤΟΤΕΧΝΙΤΗ Κ ΕΙΧΑΜΕ ΠΑΕΙ ΕΚΕΙ ΜΑΣ ΠΗΡΕ ΜΕΤΡΑ Κ ΜΑΣ ΕΦΤΙΑΞΕ ΚΑΤΙ ΜΑΣΕΛΑΚΙΑ ΔΙΑΦΑΝΑ.ΜΕΣΑ ΕΚΕΙ ΛΟΙΠΟΝ ΒΑΖΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΣΤΑΓΟΝΙΤΣΕΣ ΕΙΔΙΚΕΣ Κ ΤΟΠΟΘΕΤΟΥΜΕ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ 2ΩΡΟ ΜΕ 3ΩΡΟ ΣΤΑ ΔΟΝΤΙΑ ΜΑΣ ΓΙΑ 5 ΜΕΡΕΣ.ΑΥΤΟ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΘΕ 6ΜΗΝΟ.

ΧΡΥΣΟΥΛΙΝΑ ΤΕΛΕΙΕΣ ΟΙ ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΕΣ,ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΟΛΥ ΡΟΜΑΝΤΙΚΕΣ Κ ΚΟΡΙΤΣΙΣΤΙΚΕΣ :) !ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΩΡΑ Κ Η ΒΑΦΤΙΣΗ ΣΑΣ!ΕΣΕΙΣ ΠΟΤΕ ΒΑΦΤΙΖΕΤΕ;Κ ΠΟΥ;;

Κ ΕΜΕΝΑ ΜΑΝΙΑ ΜΕ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΑΛΛΑ ΔΟΝΤΑΚΙ ΑΚΟΜΑ ΤΙΠΟΤΑ.

Α,ΣΗΜΕΡΑ ΤΟΥ ΕΔΩΣΑ ΠΑΤΑΤΟΥΛΑ!ΦΑΝΗΚΕ ΝΑ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕ,ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΦΑΓΕ Κ ΠΟΛΥ.ΑΧ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΔΕ ΘΑ ΜΑΘΕΙ ΝΑ ΤΡΩΕΙ ΠΟΤΕ!ΑΚΟΥΩ Κ ΕΣΑΣ ΠΟΥ ΤΡΩΝΕ ΠΟΣΟΤΗΤΕΣ Κ ΕΜΕΝΑ ΔΕ ΤΡΩΕΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ,ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΗ ΩΡΑ ΜΟΥ ΣΠΡΩΧΝΕΙ ΤΟ ΧΕΡΙ,ΜΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΟΤΙ ΔΕ ΘΕΛΕΙ ΑΛΛΟ.

ΜΑΤΙΝΑΚΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ Κ Η ΔΙΚΙΑ ΣΑΣ ΒΑΦΤΙΣΗ,ΕΣΕΙΣ ΠΩΣ ΘΑ ΤΗ ΒΓΑΛΕΤΕ;Κ ΕΓΩ ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ ΝΑ ΤΟΝ ΒΑΦΤΙΣΩ,ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ Κ ΓΕΝΙΚΑ ΝΟΜΟΖΩ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΞΕΧΩΡΙΣΤΗ ΗΜΕΡΑ! :cheer::cheer:

ΦΙΛΕΣ ΜΟΥ ΓΝΩΣΤΕΣ ΥΠΟΠΤΕΣ ΜΠΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ!!!!!! :P:P:P:P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φιλεναδες καλησπερα

σημερα φαγαμε στην πεθερα και τωρα χαλαρωνουμε με τον μπεμπουλη μιας και τα αλλα δυο θηριακια μου εμειναν εκει και εχουμε ησυχια :P ο μπεμπουλης μου τρωει μια χαρα και τα φρουτακια του αλλα νερο δεν πινει καθολου ενω τις πρωτες μερες που του εδωσα επινε αρκετο ποιος ξερει μηπως ξεδιψαει απο το στηθος;αυτη την στιγμη του εστρωσα ενα παπλωματακι και τον εβαλα στο πατωμα μαζι με το γυμνστηριο και κανει βαρελακια εχει ξετρελαθει να στριφογυριζει :P

χρυσουλινι πολυ ωραια τα προσκλητηρια σου ποτε βαφτιζεις;

ματινακι μου με το καλο να βαφτισεις την κορακλα σου,την νυφουλα μου :)

ολια δεν εισαι η μονη με τα κιλα και εγω εχω μεινει στασιμη εχασα τα μισα και κολλησα εκει και ειχα παρει και πολλα η αρκουδα ασε και εφοσον θηλαζω δεν μπορω να κανω και διαιτα ακομη δεν πειραζει αργοτερα πες μας αν θα εχεις αποτελεσματα με τα χαπια

βικακι μην απελπιζεσαι σιγα σιγα θα μαθει να τρωει ;)

φιλακι σε ολλες :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας μανουλίτσες!!!!

Χρύσα μπραβο για το δοντακι αντε και τα επόμενα χωρίς γκρίνια,

η δικια μου ακόμη τίποτα αν και τα βάζουμε όλα στο στόμα με μεγάλη μανία

Σοφία και μένα απο ουρλιαχτά και στριγκλίες άλλο τίποτα, ρώτα και τα κορίτσια όταν συναντηθήκαμε πως ακουγόταν η μικρή αλλά νομίζω ότι το κάνει από ευχαρίστηση.

Ματίνα με το καλό η βάπτισή σας να περάσετε όμορφα και να μας βάλεις φώτο να σας θαυμάσουμε

Βικάκι υπομονή με το φαγητό και μένα τα ίδια κάνει αλλά βλέπω ότι μέρα με τη μέρα πάμε καλύτερα

Χρυσουλίνι πολύ ρομαντικές οι μπομπονιέρες σας, πότε είναι η βάπτιση πως θα την πείτε?

έχουμε και εμεις αύριο παιδιατρο, εμβόλιο και μέτρημα, θα ρωτήσω και για νεράκι γιατι δεν της έχω δώσει ακόμα.

αντε να πέσει λίγο ο ήλιος να τη βγάλω βολτούλα

θα τα πούμε αργότερα φιλια σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου .Εμεις εδω ευτυχως δροσισε και ειμαστε καλα..

Χρυσα ετοιμαζεσαι και συ γιατη βαφτιση .Μονο εγω δεν κανω τιποτα.Δεν ξερω νιωθω τρομερη κουραση και πονανε πολυ τα ποδια μου . Πρεπει να παω στο γιατρο και ολο το αναβαλλω.

Μαγδα τελεια η μπομπονιερα .

Χρυσουλινι και το δικο σου προσκλητηριο πολυ ωραιο.Πρωτοτυπο..

Ματινακι με το καλο και η δικησας βαφτιση .Αυτη την κυριακη ειναι ?

Βικακι πες μας αποτελεσματα απο τα δοντια .

Κατερινα 1 νομιζω πως αρχισα να βλεπω αποτελεσματα ειδικα με τη ζωνη που βαζω στην κοιλια αλλα εχω ακομη δρομο μεχρι να φτασω στα προ εγκυμοσυνης κιλα..

Φιλια σε ολες :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!!!!

σημερα η μικρη δεν εφαγε το φρουτο της....μολις λιγες κουταλιες,μετα ηπιε λιγο νερακι κι αρχισε να κλαιει...δε σταματαγε με τιποτα αν δεν την εβαζα στηθος.... :dry: λετε να εχει συνδιασει τη στερεα τροφη με θηλασμο????κι οταν παω για δουλεια τι γινεται????βεβαια,ειναι λιγο νωρις ακομα....εχουμε καιρο....εσας τρωνε ολο το φαι???γιατι εμενα ποτε δεν τελειωνει το πιατακι....εγω τα τρωω ολα στο τελος... :blush:

ολια,για ποτε λες να βαφτισεις???εγω λεω χριστουγεννα γαμο-βαφτιση και εννοειται πως ακομα δεν εχω ψαξει για τιποτα.... :huh:

ματινακι,με το καλο να βαφτιστει η κουκλιτσα σου!!!!!να περασετε τελεια και να μας βαλεις πολλες φωτο!!!!νομιζω ειναι το τριτο μωρακι που βαφτιζεται απ την παρεα μας ε????? :)

κατερινακι,που εισαι????η μικρη ρωταει που ειναι ο γιωργακης????χαχαχα :laugh: :laugh: :laugh:

αααααααααααα,να μην ξεχασω....μπλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλ στις 3 τρελες και φιλακια στις υπολοιπες!!!!!!!!!!! :woohoo: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσαρες γεια σας,

χτες το βραδυ ξυπνησαμε μια φορα μονο,φαγαμε το φρουτακι μας και τωρα γκρινιαζουμε,χτες ηρθε και ο αντρουλης μου και ειμαι πολυ χαρουμενη :)

εδω παραδροσισε σημερα ψυχρουλα εχουμε αντε απο τον καυσωνα στο κρυο χαλια :angry::angry:

ευακι ο δικος μου το φρουτο το κατεβαζει ολο μεχρι στιγμης αλλα νερο δεν θελει καθολου,καλα μην περιμενεις παντα να εχει την ιδια ορεξη και ωσπου να συνηθισουν να τρωνε καλα θα περασει καιρος,ο γαμπρουλης σου ειναι σχολειο ευτυχως ησυχαζω λιγο τα πρωινα,αφου τον ψαχνει η νυφουλα μου να στον στειλω τοτε :P

οι υπολοιπες που χαθηκατε παλι;πολλα φιλια :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ;

ΕΓΩ ΤΩΡΑ ΤΑΙΖΩ ΤΟΝ ΞΑΝΘΟΥΛΗ.ΕΔΩΣΑ ΠΑΤΑΤΟΥΛΑ ΠΡΙΝ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΦΑΓΕ ΚΑΛΑ :( ,ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ Κ ΑΓΧΩΝΟΜΑΙ.ΔΗΛ ΜΟΝΟ ΜΕ ΓΑΛΑ ΘΑ ΤΗ ΒΓΑΖΟΥΜΕ;ΤΗΝ ΕΥΚΟΛΗ ΛΥΣΗ;ΤΙ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΚΑΝΩ,ΚΑΝΩ ΟΤΙ ΤΡΩΩ Κ ΕΓΩ Κ ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΕΤΟΙΑ ΑΛΛΑ ΔΕ ΤΡΩΕΙ ΠΟΛΥ.ΜΕΤΑ ΚΑΝΕΙ ΣΑΝ ΝΑ ΘΕΛΕΙ ΕΜΕΤΟ. :dry:

ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΜΕΡΑ,ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ ΖΕΣΤΗ ΓΙΑ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ Κ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΚΑΘΟΜΑΙ ΜΠΑΛΚΟΝΙ.

ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΩΡΕΣ ΘΑ ΕΡΘΕΙ Κ ΜΠΙΛΑΚΟΣ ΜΟΥ,ΜΟΥ ΕΛΕΙΨΕ ΠΟΛΥ. :)

Κ ΕΜΕΙΣ ΣΗΜΕΡΑ ΕΧΟΥΜΕ ΕΜΒΟΛΙΑΚΙ,ΑΝΤΕ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΜΕ Κ ΜΕ ΑΥΤΟ.

Α ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΝΕΡΟ ΤΟ ΠΙΝΕΙ ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΑ.ΟΠΟΤΕ ΤΟΥ ΔΙΝΩ Κ ΤΟΥ ΤΟ ΠΑΙΡΝΩ ΚΛΑΙΕΙ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΕΙ Κ ΑΛΛΟ.ΚΑΤΙ ΕΙΝΑΙ Κ ΑΥΤΟ.. :unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια,καλοκαιριασε και χαθηκατε??????????????????????????? :laugh: B) :laugh:

κατερινακι,στειλε τον γαμπρουλη μας!!!!!!τον περιμενουμε!!!!!!!!!!!!! :laugh:

βικακι,κι εγω το ιδιο λεω....μονο στηθος?????τωρα που φαγαμε λαχανικα παλι το ιδιο εκανε...εκλαιγε μεχρι να τη βαλω στο στηθος...αλλα θα συνηθισουν μωρε.... ;)

μακιαααααααααααα :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά και χαρά σας όμορφες μανούλες!!!!!!!!!!!!!!!!!

Χάρηκα που σας άρεσαν τα προσκλητήρια...!!!!!!! βαφτίζω στις 4/9 και θα την πούμε Βασιλική .. !!!!!!!

Βασιλικούλα , με το καλό το εμβόλιο!!!

Όλια , ναι το Ματινάκι βαφτίζει την Κυριακή!!

Ξέχασα να σας πω ότι συναντήθηκα με την Ματίνα και έφαγα από την σοκολατόπιτα που έφτιαξε... κορίτσια ήταν τέλεια .. να προσπαθήσετε να την κάνετε!!!!!

Όλο ήθελα να ρωτήσω και όλο το ξέχναγα... τι είναι αυτό το ΜΠΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ :angry::angry::angry::angry::angry::angry:

Εγώ με το φαγητό δεν έχω παράπονο.. τρώει η καημενούλα.. δεν τρελένεται για την σούπα όσο με τα άλλα , αλλα τα καταφέρνει ... ευτυχώς!!!

Ευάκι , μην ξεχάς .. που και που κάνε καμιά βουτιά και για εμάς .....

Φιλιά σε όλες!!!!!!!!!!!!!!!! :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπερα μανουλες!!

Χαθηκα παλι!

Χτες ειχα μαστορια για τα κλιματιστικα!

Ηρθανε στις 830 το πρωι και φυγανε στις 630!!!

μετα να συμαζεψω το σπιτι παει η μερα.

Σημερα ειχαμε παιδιατρο αλλα δεν καναμε εμβολιο γιατι εχουν ελλειψη και θα ξαναπαμε την αλλη Παρασκευη.

Δεν τον ζυγισαμε τον μπεμπη αν και ηθελα αλλα ειπε η γιατρος την αλλη φορα.

Μου πε να του αρχισω και κοτοπουλακι του μικρου.

Τα φρουτακια εμενα μια τα τρωει μια οχι και μετα τα δινω στον Μιχαλη!!!

Σημερα παντως καροτο πατατα δεν εφαγε!

Το εφτυνε ολο!

Δοκιμασε και η πεθερα μου να τον ταισει και την ελουσε με το φαι!!!

Νερακι παντως πινει εμενα και με το ποτηρακι και με το κουταλακι αν ειμαστε καπου και δεν εχω το ποτηρι μαζι!

Αυριο θα παμε αγορα να παρω τσαντα για τα ρουχα μου και τελειωσαμε με τα ψωνια!'

Περιμενω και τα σογια το Σαββατο!!

Αυτα φιλες μου!

Σας φιλω ολες!!!

Δεν σχολιαζω γιατι πανα θεμα μας ειμαστε και πολλες!!!!!!!

Παω να δω φωτο στην ομαδα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κι από μένα :)

Χάνομαι γιατί με ξενυχτάει πολύ η μικρή και είμαι συνέχεια κομμάτια...

Τώρα μόλις κοιμήθηκε...άντε να δούμε τι θα γίνει και σήμερα. Μιλάμε με πιάνει απελπισία όταν πλησιάζει η ώρα του ύπνου και φαντάζομαι τι με περιμένει :S

Από φαγητό εμένα δεν πολυτρώει...άντε λίγη πατατούλα και λίγη πατάτα-καρότο...Κι όταν λέμε λίγη εννοούμε με το ζόρι 1-2 κουταλάκια του γλυκού... Δοκίμασα και αχλαδάκι σήμερα - τίποτα πάλι...Δε φαίνεται να δείχνει ιδιαίτερο ενδιαφέρον.

Χρυσουλίνι ευχαριστώ για τις οδηγίες! Εύκολο φαίνεται...κοίταξα και λίγο στο χάρτη. Τα προσκλητήριά σου είναι πολύ όμορφα! Με μπομπό τι έκανες τελικά?

Φιλάκια σε όλες :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κουκλιτσες!

Χρυσουλινι τελεια τα προσκλητηρια!

Εμεις τη Δευτερα που ερχεται κλεισαμε ραντεβου να παμε να δουμε μπομπονιερες, προσκλητηρια(εκεινο με το καρουζελ πο σας ειχα βαλει φωτο) και στολισμο στο stigmes events.Ελπιζω να καταληξω και να τα κλεισω ολα απο κει!!

Εμενα κοριτσια το αχλαδι το τρωει με μανια ανοιγει διαπλατα το στομα!Αυριο θα βαλω και βερυκοκο να δουμε αν θα του αρεσει!και πατατα καροτο κολοκυθι τελος τη; εβδομαδας ξεκιναμε.παρεπιπτοντως χρυσουλινι κι εμενα η παιδιατρος τα λαχανικα μου ειπε ολα μαζι κι οχι ενα ενα σαν τα φρουτα.

Απο γαλα ενω στην αρχη επινε 240 μλ τωρα το πρωι πινει 180, το μεσημερι 210 το πολυ μπορει και 180 και το βραδυ 130.Ρε κοριτσια λιγο δεν ειναι;;;;εσας που πινουν μπιμπερο ποσο πινουν;;;μου ειπαν οτι θα επρεπε να πινει πανω απο 200 :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα καλημερα!!Τι βροχη σημερα και κρυο .Απο τους 28 βαθμους πεσαμε στους24.

Εμεις φαγαμε το πρωι και τωρα ξανακοιμηθηκε.

Χρυσα ετοιμη για τη βαφτιση?Βαλε φωτο να δουμε..

Πασχαλακι εμενα ο δικος μου πινει γυρω στα 230 καθε φορα .Βεβαια απο στερεες τροφες τρωει μονο κρεμα μονο .130 παντως ειναι λιγο για βραδυ εκτος αν ξυπναει και του δινεις και κατα τη διαρκεια της νυχτας.

Μαγδουλα υπομονη με τη μικρη .Που θα παει καποια στιγμη θα κοιμηθει και η δικια σου..

Πατσυ δουλειες ε? Και γω εχθες το απογευμα σιδερωνα δυο ωρες και ακομη δεν τελειωσα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κλοτες και κλοτοπουλα!!!!!!!!

κι εδω δεν εχει ωραιο καιρο...πολυ αερα...δεν ειναι για μπανιο αλλα τη βολτα μας θα την παμε γιατι εχω δουλιτσες και εννοειται οτι θα παρω και το αυτοκολλητακι μου μαζι!!!!!μπουχαχαχα!!!! :P σημερα το μηλο το εφαγε σχεδον ολο και στηθος την εβαλα μετα απο μια ωρα!!!αντε,να συνηθιζουμε σιγα0σιγα.... ;)

πατσυ,εσυ δουλευεις τον κοσμο!!!!!!!!μπουχαχαχαχ :P :laugh: :P

χρυσουλινι,στη νεα φιλαδελφεια θα βαφτισεις?????

χρυσα,πως ειστε με τα δοντακια?????σου δαγκωνει το στηθος????

κατερινακι-συμπεθερα,που εισαι να πουμε καμια κουβεντα????????? :laugh:

πασχαλακι,δε θηλαζεις καθολου τωρα?το στηθος σου πως ειναι????παντως,εκανες πολυ ομαλο αποθηλασμο!μπραβο και στους δυο σας! ;)

ολια,εσυ ποτε λες για βαφτιση?????

μαγδα,ποτε ερχεσαι ειπαμε???????ξεχασα..... :blush:

βικακι μου,μαλλον δε θα ερθω αυτο το μηνα τελικα...λεω να κανω το εμβολιο εδω...τελος ιουλιου ομως θα ερθω σιγουρα!!!που θα εισαι εσυ τοτε?????

παω να κανω καμια δουλεια τωρα που κοιμηθηκε η μικρη!!!!μακια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • @annie! @Katiana1987 @Xrisa95 @Elk @Antonia2 σας ευχαριστώ πολύ για τις όμορφες ευχές σας!!❤️ @Mpourmpoulo κορίτσι μου εύχομαι αυτή τη φορά να πάνε όλα τέλεια και να κρατήσεις στην αγκαλιά σου το θαύμα που τόσο λαχταράς❤️🙏
    • Ιωάννα μου καλημέρα!!! Κι εμένα βγήκε τέλεια η καμπύλη, παρ'ολο που το προηγούμενο βράδυ έφαγα κ δύο κομμάτια κέικ 🤣. Πάλι καλά!! Εγώ με το που έκλεισα το τρίμηνο μου έγραψε ασβέστιο μαζί με βιταμίνη D το calciform D3, σίδηρο πλέον διπλό το tardyferon γιατί έπεσε ο αιματοκρίτης κ τα αιμοπετάλια, φυλλικό το felicine και για μαγνήσιο το trofocard 3 φορές την ημέρα, γιατί ξεκίνησαν οι κράμπες κ το πρώτο που μου έδινε μου έκανε διάρροιες.. Όσο για το ασβέστιο που δεν ήξερε τι να σου γράψει θεωρώ πως θα έπρεπε να γνωρίζει εναλλακτικές, γιατί κάποιο από αυτά μπορεί να μην ανταποκρινόταν στον οργανισμό σου..  Το εμβόλιο τελικά θα το κάνω κι εγώ κ ο άντρας μου κ μετά τη γέννα θα κάνω κ της ερυθράς, γιατί δεν έχω αντισώματα κ σκάω που μου απαγορεύει ο γιατρός να μην έρχομαι σε επαφή με παιδάκια κ ειδικά που δε μπορώ να πάρω τη βαφτιστηρα αγκαλιά, γιατί πάει σε βρεφικό...
    • Καλημέρα κορίτσι μου!!! Τα αισθήματα είναι αμοιβαία να ξέρεις❤️ Ναι την Παρασκευή ακούσαμε την καρδούλα του, είχε 140 παλμούς το σποράκι. Όπως φαίνεται πάει πολύ καλά!!!!🙏
    • Προσωπικά να μην κάνεις άλλη χοριακη, να πας για υπέρηχο.  Αχ δεν μπορώ να θυμηθώ το ψευδώνυμο της φίλη μου να την έκανα ταγκ. Είναι στο θέμα εξωσωματικη 2022 Έκανε χοριακες είχε κάτι παρόμοιο με εσένα κραταει την κορούλα της στην αγκαλιά της. Και η μικρή μας είναι σχεδόν 2 Χρ     
    • Σοφία μ με το καλο το μωρακι σ! Ναι εγω κανω συσπάσεις απο 19 εβδ περίπου κ παίρνω μαγνήσιο. Ελα στην ομαδα που σ ειπε η @Tonakiv ειμαστε αρκετά κορίτσια εκει
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...