Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανουλες Χριστουγεννων 2009!!!Νο4!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 939
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΤΕ ΤΑ ΜΑΝΑΡΙΑ ΣΑΣ!! ΧΡΟΝΙΑ ΤΟΥΣ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ....

ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΣΑΣ ΑΡΕΣΑΝ!

ΓΙΩΤΟΥΛΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΨΑΧΝΕΙΣ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ ΡΕ ΣΥ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ! ΑΕΡΟΣΤΑΤΟ,ΠΟΔΗΛΑΤΟ,ΟΥΡΑΝΙΟ ΤΟΞΟ,ΚΑΡΟΥΖΕΛ,ΜΩΡΑΚΙ,ΚΑΡΟΤΣΙ ΠΑΙΔΙΚΟ,ΣΒΟΥΡΑ,ΚΑΠΟΙΟ ΖΩΑΚΙ ΟΠΩΣ ΤΙΓΡΑΚΙ ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ,Η ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΑ ΜΩΡΟΥΔΙΣΤΙΚΟ ΟΠΩΣ ΚΟΥΔΟΥΝΙΣΤΡΑ,ΠΑΙΔΙΚΟ ΦΟΡΜΑΚΙ,ΠΑΙΔΙΚΑ ΚΑΛΤΣΑΚΙΑ-ΠΑΠΠΟΥΤΣΑΚΙΑ Κ ΠΟΛΛΑ ΑΚΟΜΑ ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΕΧΩ Κ ΑΛΛΕΣ ΙΔΕΕΣ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ,ΑΥΤΑ ΜΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΤΩΡΑ Κ ΓΙΑ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΙΔΕΕΣ ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΡΙΞΕ Κ ΕΔΩ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ www.evendi.gr/B72C34A7.el.aspx ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΑ!

ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΤΙΣ ΠΙΟ ΓΛΥΚΕΣ-ΥΠΕΡΟΧΕΣ-ΠΑΝΕΜΟΡΦΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΣΥΓΝΩΜΗ ΘΑ ΠΙΑΣΩ ΠΟΛΥ ΧΩΡΟ ΑΛΛΑ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΕΤΕ!!

Ο Θεός κάλεσε τον πιο αγαπημένο Του άγγελο και του παρουσίασε ένα πρότυπο μητέρας. Στον άγγελο δεν άρεσε αυτό που είδε.

- Εργαστήκατε πολύ, Κύριε, δεν ξέρετε πλέον τι κάνετε, είπε ο άγγελος. Κοιτάξτε! Φιλί ειδικό, που θεραπεύει όλες τις αρρώστιες, έξι ζευγάρια χέρια για να μαγειρεύει, να πλένει, να σιδερώνει, να φροντίζει, να ελέγχει, να καθαρίζει. Δε θα δουλέψει!

- Το πρόβλημα δεν είναι τα χέρια, αντέτεινε ο Θεός. Είναι τα τρία ζευγάρια μάτια που χρειάστηκε να βάλω: ένα, για να βλέπει το παιδί της πίσω από κλειστές πόρτες και να το προστατεύει από ανοιχτά παράθυρα, ένα άλλο, για να το κοιτάζει με αυστηρότητα, όταν πρέπει να του μάθει κάτι ουσιώδες και το τρίτο, για να του δείχνει διαρκώς τρυφερότητα και αγάπη, όση δουλειά κι αν έχει εκείνη!

Ο άγγελος εξέτασε το πρότυπο της μητέρας πιο προσεκτικά.

- Κι αυτό τι είναι;

- Ένας μηχανισμός αυτοθεραπείας. Δε θα έχει χρόνο να αρρωσταίνει, θα πρέπει να ασχολείται με το σύζυγό της, με τα παιδιά, με το σπίτι.

- Νομίζω ότι πρέπει να ξεκουραστείτε λίγο, Κύριε, είπε ο άγγελος. Και να επιστρέψετε στο κλασικό πρότυπο με τα δύο χέρια, τα δύο μάτια, κ.λπ.

Ο Θεός συμφώνησε με τον άγγελο. Αφού ξεκουράστηκε, μεταμόρφωσε τη μητέρα σε κανονική γυναίκα. Εξομολογήθηκε όμως στον άγγελο:

- Χρειάστηκε να της δώσω μια τόσο δυνατή θέληση, ώστε να νομίζει ότι θα έχει έξι χέρια, τρία ζευγάρια μάτια και ικανότητα αυτοθεραπείας. Αλλιώς, δε θα καταφέρει να εκπληρώσει το καθήκον της.

Ο άγγελος την εξέτασε από κοντά. Κατά τη γνώμη του, αυτή τη φορά ο Θεός είχε επιτύχει. Ξαφνικά όμως πρόσεξε ένα λάθος:

- Αδειάζει. Αναρωτιέμαι, Κύριε, μήπως βάλατε ξανά υπερβολικά πολλά πράγματα σε αυτό το πρότυπο μητέρας.

- Δεν αδειάζει. Αυτό ονομάζεται δάκρυ.

- Και σε τι χρησιμεύει;

- Για να δείχνει χαρά, λύπη, απογοήτευση, πόνο, θυμό, ενθουσιασμό.

- Κύριε, είστε μεγαλοφυΐα! αναφώνησε ο άγγελος. Ακριβώς αυτό ήταν που έλειπε, για να συμπληρωθεί το πρότυπο.

Ο Θεός πρόσθεσε με ύφος μελαγχολικό:

- Δεν το έβαλα εγώ. Όταν συναρμολόγησα όλα τα μέρη, το δάκρυ εμφανίστηκε από μόνο του.

Ο άγγελος συγχάρηκε πάλι τον Παντοδύναμο κι έτσι δημιουργήθηκαν οι μητέρες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!ΒΙΚΑΚΙ ΚΑΙ ΚΑΤΕΡΙΝΑΚΙ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΤΕ ΤΑ ΒΛΑΣΤΑΡΙΑ ΣΑΣ!ΚΑΤΕΡΙΝΑΚΙ-Κ,ΣΟΥ ΕΒΓΑΛΕ ΑΛΛΕΡΓΙΑ ΤΕΛΙΚΑ Η ΜΙΚΡΗ!ΤΩΡΑ ΘΑ ΠΑΤΕ ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΤΕ ΤΙ ΘΑ ΣΑΣ ΠΕΙ!

ΚΑΤΕΡΙΝΑΚΙ 1 ΣΟΥ ΣΤΕΛΝΩ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ!

ΟΛΙΑ ΜΟΥ ΜΙΑ ΧΑΡΑ Ο ΜΙΚΡΟΥΛΗΣ ΣΟΥ!

ΠΑΤΣΥ ΠΑΕΙ ΤΟ ΡΗΛΑΞ!ΜΑΣ ΤΕΛΕΙΩΣΕ!!!!

ΣΟΦΑΚΙ ΜΕ ΑΝΑΤΡΙΧΙΑΣΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΣ ΜΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ!!!!

ΜΑΓΔΟΥΛΑ ΜΟΥ,ΟΤΑΝ ΜΟΥ ΤΟ ΕΒΓΑΛΕ ΔΕΝ ΠΟΝΕΣΑ ΜΕΤΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΠΟΝΑΓΑ ΑΛΛΑ ΠΗΡΑ ΠΑΥΣΙΠΟΝΟ ΚΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ!ΛΟΓΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΠΛΗΓΗ ΕΙΝΑΙ!

ΓΙΩΤΑΚΙ ΜΟΥ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ!ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΤΙ ΕΓΙΝΕ?

ΧΡΥΣΑ ΦΙΛΑΚΙΑ!

ΣΗΜΕΡΑ ΗΡΘΕ ΤΟ ΧΡΥΣΟΥΛΙΝΙ ΣΠΙΤΙ ΕΦΑΓΕ ΤΗΝ ΣΟΚΟΛΑΤΟΠΙΤΑ ΚΑΙ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΤΗΣ ΑΡΕΣΕ,ΕΤΣΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ.ΠΑΝΤΩΣ ΤΗΝ ΤΙΜΗΣΕ ΔΕΟΝΤΩΣ!ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΠΗΓΑΜΕ ΜΑΖΙ ΣΤΟ ΑΝ ΑΓΑΠΑΣ ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΤΟΝ ΣΤΟΛΙΣΜΟ ΤΗΣ ΚΟΛΥΜΠΗΘΡΑΣ!

ΑΥΤΑ ΤΑ ΝΕΑ ΜΑΣ ΓΙΑ ΣΗΜΕΡΑ.Η ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΑ ΜΟΥ ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ!

ΦΙΛΑΚΙΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΞΑΝΑ!

ΚΑΓΚΟΥΡΑΚΙ ΜΟΥ ΝΑ ΧΑΙΡΟΜΑΣΤΕ ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΜΑΣ,ΑΦΟΥ ΕΓΡΑΨΑ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΜΕΤΑ ΕΙΔΑ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΣΟΥ Κ ΘΥΜΗΘΗΚΑ ΟΤΙ ΜΑΖΙ ΓΙΟΡΤΑΖΟΥΝ ΤΑ ΜΩΡΑ ΜΑΣ!! :laugh: ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ Κ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΣΟΥ,ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!

ΜΑΤΙΝΑΚΙ ΛΕΩ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ Κ ΕΓΩ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΟΥ,ΔΕΧΕΣΑΙ ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ ΞΑΝΑ; :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

ΣΟΦΑΚΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΟ ΤΟ ΚΕΙΜΕΝΑΚΙ ΣΟΥ,ΚΑΠΟΥ ΤΟ ΕΧΩ ΞΑΝΑΔΕΙ,ΠΟΛΥ ΝΟΗΜΑ ΕΧΕΙ.ΜΕΤΑ ΘΑ ΔΩ ΤΗ ΦΩΤΟ Κ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ Κ ΕΓΩ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΤΙΜΙΑ Κ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ! :laugh: :P

ΛΟΙΠΟΝ ΠΗΡΑ ΤΗ ΣΑΞΩΝΗ Κ ΤΕΛΙΚΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΑΡΧΙΣΟΥΜΕ ΤΟ ΦΡΙΖΟΛΑΚ ΤΟ ΥΠΟΑΛΕΡΓΙΚΟ.ΟΠΟΤΕ ΤΟ ΚΟΒΟΥΜΕ ΤΟ ΝΕΟΚΑΤΕ,ΕΙΜΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΠΩΣ ΘΑ ΤΟ ΔΕΧΤΕΙ.ΓΙΩΤΟΥ ΜΟΥ ΝΟΜΙΖΩ ΤΟ ΑΝΕΦΕΡΕΣ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΣΟΥ ΝΩΡΙΤΕΡΑ.

ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΓΡΑΨΕΣ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ ΠΑΛΙ ΜΕ ΕΚΑΝΕΣ ΝΑ ΓΕΛΑΣΩ! :laugh: :laugh: :P:P ΕΙΣΑΙ ΦΟΒΕΡΗ!!! :laugh:

ΧΡΥΣΑ Κ ΚΑΚΕΜΠΑΚΙ ΜΠΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ :P:P:P:P:P !!!!!!!!! :laugh:

ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΟΥ ΧΑΘΗΚΕ ΤΟ ΕΥΑΚΙ;ΠΑΛΙ ΚΟΙΜΑΣΑΙ ΕΥΑ;;;; :laugh: :laugh: Η ΜΗΠΩΣ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΡΙΞΕΙ ΣΤΑ ΜΠΑΝΑΚΙΑ!! :laugh:

ΧΡΥΣΟΥΛΙΝΙ,ΚΑΤΕΡΙΝΑΚΙ,ΟΛΙΑΚΙ,ΓΙΩΤΟΥΛΙ,ΕΥΟΥΛΙ,ΠΑΣΧΑΛΙΝΑ Κ ΟΠΟΙΑ ΞΕΧΝΑΩ ΣΑΣ ΑΓΑΠΩ Κ ΦΙΛΟΥΡΕΣ!!!!ΧΑΧΑΧΑ!!!!! :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα μανουλες!

λοιπον...ειμαι αρκετα στεναχωρεμενη...ο μικρος εβαλε μονο 300γρ...και πηρε μονο ενα ποντο.... :(:(:( αρχισε να πεφτει στις καμπυλες!...

το θεμα ειναι οτι πρεπει παλι να αρχισω αυστηρη διαιτα η αλλιως φαι της πεινας γιατι αν και δεν φαινεται να τον ενοχλουν αυτα που τρωω εντουντις δεν περνει το αναμενομενο βαρος...ετσι απο αυριο ξεκιναμε παλι τις παλιες καλες εποχες :(:(:(:( δεν με πειραζει τοσο για μενα..αλλα γι αυτον...και απλα αισθανομαι τοσο μεγαλη απογοητευση γιατι προσπαθω με νυχια και με δοντια να αντιστεκομαι και προκοπη δεν κανουμε...

τερμα λοιπον...απλα ελπιζω να αρχισει να περνει τα πανω του...

μου ειπε επισης οτι μια τροφη απο την αλλη πρεπει να απεχει 5 μερες...ετσι αλλωστε λεει και η σαξωνη...και τελος οτι ετοιμαζεται να βγουν τα δοντια του...ειναι πολυ φουσκωμενα τα κατω ουλα...γι αυτο το μαναρακι μαλλον ξυπναει και παλι....

επιτελους τελειωσα και το σιδερο.....και αυριο φτιαχνω βαλιτσες...

ρε κοριτσια μου κοπηκαν τα φτερα μου :(:(:(:( τοση προσπαθεια στο κενο...στο τιποτα! :(:(:(:(

βικακι πολυ προσοχη τωρα με τον μικρο...στις τροφες...χρονια σας πολλα! :cheer:

σοφακι πραγματικα ειναι πολυ ομορφα αυτα που μας γραφεις :) σε ευχαριστω και για τις ιδεες...να σαι καλα...θα παω να δω και τις φωτο... ;)

κατερινακι(κανγκουρο)να χαιρεσαι την κορουλα σου :) ...και ελπιζω να ξεπερασετε και εσεις την αλλεργια σας συντομα.... :cheer:

ματινακι...κριμα που δεν προλαβα να φαω την σοκολατοπιτα...σε κανα χρονο ομως θα μπορω....οποτε το σημειωνω γιατι χρωστας :P

πατσυ δαγκωσε την γλωσσα σου βρε :ohmy::ohmy::ohmy:

πασχαλια μου..θα παω μια και καλη στην γυναικολογο οταν γυρισω...παντως δεν πιστευω οτι υπαρχει τετοιο ενδεχομενο μιας και ολοκληρωμενη επαφη δεν ειχαμε :blush: απλα ειμαι πολυ κουρασμενη :side:

κατερινακι 1 αντε με το καλο οι κρεμες σας..καλη αρχη :)

ευακι ακομα πλατσουριζεις :angry::P

χρυσα μου με γεια τα κλιματιστικα.. :) καλες δροσιες :laugh:

φιλακια κοριτσια :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα φιλες μου!!!Εχθες δοκιμασαμε πρωτη φορα την κρεμα βανιλια της Μιlupa και δεν του αρεσε .Σημερα θα δοκιμασω της Γιωτης.Η γιατρος μου εδωσε δειγματα απο ολες.Δεν ανοιγε το στομα .Τις προηγουμενες μερες που του εφτιαχνα σκετο ρυζαλευρο με το δικοτου γαλα το ετρωγε ολο .Τινα πω ισως δεν του αρεσε η γευση της συγκεκριμενης κρεμας.

Γιωτα και γω χθες ετρεχα στο κεπ για αμκα του μωρου γιατι μου το ζητησαν για τα εμβολια .Ευτυχως το εβγαλα αμεσως και δεν ταλαιπωρηθηκα.

Βικακι οι εξετασεις που καναμε για αλλεργια ηταν αιματολογικες .Δεν εδειξαν τιποτα .

Σοφακι ειδα τις φωτο στην ομαδα.Ολα ειναι τελεια .Μπραβο σου .Αντε με το καλο η βαφτιση.Και ο γιος σου ειναι ιδιος εσυ.Καρμπον...

Γιωτακι υπομονη με τον Ιασωνα και κοιτα να ξεκουραζεσαι και λιγο..

Μαγδα που εβαλες τις μπομπονιερες και δεν μπορω να τις βρω???

Κατερινακι 1 οντως ομπεμπης μου ειναι μεγαλουτσικος αλλα δεν του φαινεται γιατι ειναι και ψιλουλης..

Ρε κοριτσια ξεχασα πως βαζουν φωτο στην ομαδα .Ας με βοηθησει καποια..

Πολλα φιλακια σε ολες :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KAΛΗΜΕΡΑ ΟΜΟΡΦΙΕΣ!

ΓΙΩΤΑ ΜΟΥ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΘΗΚΕΣ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ Ε?? ΚΡΙΜΑ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ...ΕΛΠΙΖΩ ΤΩΡΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ...ΑΦΟΥ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΜΦΑΝΙΖΕΙ ΑΛΛΕΡΓΙΑ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΤΡΩΣ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ ΡΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ?? ΑΜΑΝ ΑΥΤΟΣ Ο ΘΗΛΑΣΜΟΣ..ΕΧΕΙ ΧΙΛΙΑ ΚΑΛΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ Κ ΒΑΣΑΝΟ ΤΕΛΙΚΑ...

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΑΓΧΩΘΗΚΑ ΛΙΓΟ ΤΩΡΑ,ΗΠΙΑ 3-4 ΓΟΥΛΙΕΣ ΑΠΟ ΛΗΓΜΕΝΟ ΓΑΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΔΑ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ ΑΛΛΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΣΤΗΝ ΓΕΥΣΗ Κ ΤΟ ΑΦΗΣΑ Κ ΚΟΙΤΑΞΑ ΜΕΤΑ ΤΟ ΜΠΟΥΚΑΛΙ :angry: ΛΕΤΕ ΝΑ ΠΕΙΡΑΞΕΙ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ ΜΟΥ?? ΠΩΣ ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΑ ΕΤΣΙ?

ΟΛΙΑ ΜΟΥ ΘΑ ΠΑΤΗΣΕΙΣ ΑΝΟΙΓΜΑ ΜΕ ΖΩΓΡΑΦΙΚΗ Κ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΣ ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ 40 Κ ΣΤΑ 2 ΜΕΤΑ ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΗ Κ ΕΤΣΙ ΘΑ ΤΗΝ ΒΑΛΕΙΣ.

ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ Κ ΣΤΑ ΜΩΡΟΠΑΤΟΥΣΑΚΙΑ ΜΟΥ!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ ΜΙΑ ΑΚΟΜΗ ΠΟΙΗΤΙΚΗ ΚΑΛΗΜΕΡΑ...

Βάλε στο μέρος της καρδιάς το πρωινό φιλί μου

κι έλα για λίγο να σε δω, άστρο και γιασεμί μου.

Έλα και σου ’χω έτοιμα φτερά για να πετάξεις

τα όνειρα σου μάτια μου για να τα κάνεις πράξεις.

Στον ουρανό φτερούγισε σε θάλασσες, σε δάση.

Μα όσο μακριά μου κι αν πετάς ποτέ να μη ξεχάσεις,

στις προσευχές θα βρίσκεσαι και μες στην αγκαλιά μου

στη σκέψη και στα όνειρα στους χτύπους της καρδιάς μου.

Την πρωινή μου την ευχή σου στέλνω πριν χαράξει,

από το μάτι του κακού αυτή να σε φυλάξει.

Κι όταν ξυπνάς κάθε πρωί τον ήλιο σαν κοιτάξεις,

στην αγκαλιά του πρωινού ποτέ να μη ξεχάσεις,

να ψάχνεις μέσα στη ζωή, τα άνθη τα λευκά της

και την ευχή μου θα τη βρεις μέσα στη μυρωδιά της.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!ΓΙΩΤΑΚΙ ΜΟΥ ΜΗ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΤΑ ΠΑΝΩ ΤΟΥ Ο ΜΙΚΡΟΣ!ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΡΩΕΙ ΚΑΙ ΛΟΓΩ ΤΩΝ ΔΟΝΤΙΩΝ ΤΟΥ!ΘΑ ΣΟΥ ΦΤΙΑΞΩ ΜΙΑ ΣΟΚΟΛΑΤΟΠΙΤΑ ΓΙΑ ΠΑΡΤΗ ΣΟΥ.ΒΙΚΑΚΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΟΠΟΤΕ ΘΕΣ!

ΟΛΙΑ ΜΟΥ ΠΑΣ ΠΡΟΣΘΗΚΣ ΦΩΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ Η ΦΩΤΟ ΝΑ ΕΧΕΙ ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ ΜΕΧΡΙ 600 ΚΙΛΟΒΙΤΕ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα ομορφες!!!!!! :)

με ψαχνατε ε?????????καπου στο αιγαιο θα με βρειτε!!!!χαχαχ!!!!! :laugh: σημερα θα παω για μπανιο απογευματακι οποτε ειπα μπω να δω τι κανουν οι φιλες μου!!!!!!! ;)

σοφακι,πολυ συγκινητικα ολα αυτα τα ποιηματα!!!!!!!! :)

ματινακι και χρυσουλινι,θα επρεπε να ντρεπεστε!!!!!!!!!! :angry: κι εγω που θα φτιαξω γλυκο ψυγειου θα το φαω ολο μονη μου για να μαθετε...!!!! :P :laugh: :P

μαγδουλα,ακολουθω γιατρο και πατσουρου σε συνδιασμο!!!!!!θα στα πω στο μσν!!!!! ;)

βικακι μου,σε εψαχνα χτες για να σε σκουντησωωωωωωωωωωωωωωωω!!!!!!! :laugh: :laugh: :laugh:

ολια,φιλακια στο γιγαντακι σου!!!!!! :kiss:

τα κατερινακια μας,καλα????????????φιλακια και σε σας!!!! :kiss:

γιωτου μου,να σε ρωτησω....εχεις σκεφτει το ενδεχομενο της ουρολοιμοξης?????μιας ξαδερφης μου της ειπαν να κανει εξετασεις για ουρολοιμοξη στο μωρακι επειδη δεν παιρνει βαρος....ελπιζω βεβαια,απλως να θελει να διατηρησει σιλουετα ο ιασωνακος!!!!!!πως πανε τα μαζεματα????? ;)

χρυσα,που εισαι εσυ?????????????? B)

πατσουλινι,θα κερδισουμε την αργεντινη και μην εισαι γρουσουζααααααααααααααααα!!!!!!! :P:P:P:P

ευη,μη χανεσαι βρε!!!!ετοιμαζεις κι εσυ βαλιτσες????????τελειαααααααααα!!!!!

παω να δω τις φωτο στην ομαδα!!!!!

μακια!!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευακι μου αρεσε το " γιγαντακι ""Τωρα μολις εφαγε και παιζει στο κρεββατι του..

Σοφακι που τα βρισκεις τα ποιηματακια πολυ ωραια!!

Γιωτα θα συμφωνησω με την Ευα .Και μεις τοτε που επαθε ουρολοιμωξη δεν ετρωγε και οταν το ειπα στη γιατρο με εστειλε κατευθειαν για εξετασεις.

Δες το και αυτο μηπως για αυτο δεν παιρνει βαρος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KΑΛΗΜΕΡΑ Κ ΑΠΟ ΜΕΝΑ!ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ;

ΕΓΩ ΤΑΙΣΑ ΤΟΝ ΞΑΝΘΟΥΛΗ Κ ΤΩΡΑ ΤΟΝ ΚΡΑΤΩ ΟΡΘΙΟ ΓΙΑΤΙ ΚΟΙΜΗΘΗΚΕ.ΣΗΜΕΡΑ ΞΥΠΝΗΣΕ ΝΩΡΙΣ,9.45 :laugh: :laugh: Ε Κ ΝΥΣΤΑΞΕ ΤΟ ΚΑΗΜΕΝΟ.. :laugh: :laugh: :P

ΓΙΩΤΑΚΙ ΟΝΤΩΣ ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΔΕΙΣ ΓΙΑ ΟΥΡΟΛΟΙΜΩΞΗ;Κ ΜΗ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ,ΟΛΑ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΚΑΤΙ ΕΧΟΥΝ Κ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΟΜΑΣΤΕ,ΑΛΛΑ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΑ.ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΤΑ ΠΑΝΩ ΤΟ ΙΑΣΩΝΑΚΙ ΣΟΥ Κ ΟΛΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ!Κ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΤΕ ΘΑ ΤΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΟ!! :)

Κ ΕΓΩ ΕΧΩ ΤΗ ΔΕΥΡΤΕΡΑ ΕΜΒΟΛΙΟ Κ ΠΗΡΑ ΤΗΛ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΣΤΟ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΩ.Κ ΝΑ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΩ Κ ΤΟ ΝΕΟ ΜΑΣ ΓΑΛΑ.

ΟΛΙΑ ΜΟΥ Κ ΕΜΕΙΣ ΑΙΜΑΤΟΛΟΓΙΚΕΣ ΚΑΝΑΜΕ Κ ΜΑΛΙΣΤΑ ΜΑΣ ΣΤΟΙΧΙΣΕ Κ Ο ΚΟΥΚΟΣ ΑΗΔΟΝΙ,ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΚΑΝΑΜΕ ΛΕΓΟΝΤΑΙ ΡΑΣΤ ΤΕΣΤ.Κ ΣΕ ΕΜΑΣ ΒΓΗΚΕ ΑΡΝΗΤΙΚΟΣ ΣΤΟ ΓΑΛΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ.ΜΕ ΤΑ ΠΑΤΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΜΕ ΚΑΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΛΛΑ Κ ΠΑΛΙ ΕΓΩ ΑΝ ΔΩΣΩ ΔΕΙΛΑ ΔΕΙΛΑ ΤΡΟΦΕΣ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΤΙΠΟΤΑ.ΡΑΣΤ ΤΕΣΤ ΚΑΝΑΜΕ Κ ΤΟΤΕ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ Κ ΠΑΛΙ ΕΙΧΕ ΒΓΕΙ ΑΡΝΗΤΙΚΟΣ.Κ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΔΕ ΞΑΝΑΚΑΝΩ ΓΙΑΤΙ ΤΖΑΜΠΑ Η ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ Κ ΤΑ ΛΕΦΤΑ Κ ΔΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ.. :angry::dry:

ΣΟΦΑΚΙ ΜΟΥ ΤΕΛΕΙΟ ΠΑΛΙ ΤΟ ΠΟΙΗΜΑΤΑΚΙ ΣΟΥ..ΘΑ ΤΟ ΓΡΑΨΩ Κ ΣΕ ΕΝΑ ΧΑΡΤΙ ΝΑ ΤΟ ΕΧΩ.ΠΟΛΥ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ.

Α ΔΗΛΑΔΗ ΕΥΑΚΙ ΜΟΥ ΠΑΣ Κ ΠΡΩΙ Κ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΓΙΑ ΜΠΑΝΙΟ Ε;; :angry: Κ ΔΕ ΝΤΡΕΠΕΣΑΙ ΠΟΥ ΤΟ ΛΕΣ ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ;; :P:P:P ΚΑΝΕ ΚΑΜΙΑ ΒΟΥΤΙΑ Κ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΠΛΙΖ!!! :P :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα μανουλες :cheer:

κοριτσια το θεμα της ουρολοιμωξης το γνωριζω...το συζητησαμε και με την παιδιατρο..αλλα λεει οτι δεν εχει...και οτι ειναι απο αυτο...το θεμα ειναι οτι οντως η αλλεργια δεν αφηνει να περνει βαρος το μωρο....γιατι πχ εγω μπορει να τρωω μοσχαρι και στον μικρο να μην φαινεται οτι τον ενοχλει...δηλαδη να μην εχει βλεννη,αιμα,αναγωγες...αλλα να κανει φλεγμονες στο εντερο και ετσι να μην περνει το απαιτουμενο βαρος..

ο μικρος εχει πολυ ορεξη για να φαει...με το παραπανω μαλιστα...κανει σιγουρα 10 θηλασμους την μερα και απο σημερα τρωει σχεδον ολοκληρη την φρουτοκρεμα...

βεβαια λεω οταν γυρισω απο το χωριο να του κανω μια καλλιεργια για να δω...

δυστυχως ομως η αλλεργια ειναι πολυ υπουλη...

κατα τα αλλα ειμαστε καλα...

ακομα ζεστενομαι πολυ...

το απογευμα θα βγουμε για κατι ψωνια και μετα αφου κοιμησω τα μωρα θα σιδερωσω αλλο 1 πληντυριο της τελευταιας στιγμης και θα φτιαξω επιτελους τις βαλιτσες μας :)

σοφακι πραγματικα ειναι πολυ ομορφα ολα...μπραβο σου... :)

βικακι εφοσον τα πατσ εδειξαν αλλεργια τοτε σιγουρα εχετε :(

εξαλλου δεν νομιζω οτι υπαρχει αμφισβητηση γι αυτο...

ολια οι αιματολογικες που κανατε για αλλεργια σχεδον σε ολες τις περιπτωσεις βγαινουν αρνητικες...ειδικα σε αυτην την ηλικια...ισως τα πατσ να σας εδειχναν κατι... ;)

ευακι κανε και μια βουτια για μενα...η μικρη πως τα παει με την θαλασσα;;;την συνηθισε;;;; :dry:

ματινακι κραταω την υποσχεση για την σοκολατοπιτα ;):P

φιλιααααααααα :kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑΙ ΓΙΩΤΑΚΙ ΟΝΤΩΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΜΦΙΣΒΗΤΗΣΗ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΑΛΕΡΓΕΙΑ ΤΟΥ ΞΑΝΘΟΥΛΗ,ΔΥΣΤΥΧΩΣ,ΑΛΛΩΣΤΕ ΕΧΕΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΤΟΥ ΠΟΥ ΤΟ ΛΕΓΑΜΕ Κ ΠΡΙΝ ΓΕΝΝΗΘΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΙΘΑΝΟ ΝΑ ΤΟ ΚΛΗΡΟΝΟΜΗΣΕΙ,ΔΥΣΤΥΧΩΣ. :(

ΔΕ ΓΙΝΟΤΑΝ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ;; :angry: ΤΙΠΟΤΑ ΔΕ ΜΕ ΠΕΙΡΑΖΕΙ.. :)

ΑΠΛΑ ΛΕΓΟΝΤΑΣ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΤΡΟΦΕΣ ΔΕΝ ΕΝΝΟΩ ΟΤΙ ΔΕ ΠΙΣΤΕΥΩ ΤΑ ΠΑΤΣ,ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ,ΟΠΩΣ ΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΕΓΚΥΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΡΑΣΤ.Κ ΑΝ ΕΙΧΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΚΑΛΑ ΟΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΡΑΣΤ ΔΕ ΘΑ ΕΚΑΝΑ.ΧΑΙΡΩ ΠΟΛΥ ΤΟ ΟΤΙ ΒΓΗΚΑΝ ΑΡΝΗΤΙΚΑ. :( ΑΠΛΑ ΑΛΛΑ ΕΙΧΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ Κ ΕΓΩ. :unsure:

ΤΩΡΑ ΕΝ ΤΩ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΠΡΙΝ ΤΗ ΔΟΚΙΜΗ ΤΟΥ ΝΕΟΥ ΓΑΛΑΤΟΣ ΝΑ ΤΟΥ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΙΑ ΜΑΓΙΕΡ ΚΟΠΡΑΝΩΝ.ΑΛΛΑ ΕΚΑΝΕ ΤΩΡΑ ΚΑΚΑ ΤΟΥ Κ ΤΟΥ ΤΑ ΦΥΛΑΞΑ ΣΤΟ ΨΥΓΕΙΟ.ΠΟΣΟ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΑΦΗΣΩ ΕΝΤΟΣ ΨΥΓΕΙΟΥ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βικακι απο οσο γνωριζω την μαγιερ την πας σχετικα γρηγορα..δηλαδη οταν κανει κακα πρεπει να την πας μεσα 2 ωρες....

δεν ειμαι και σιγουρη ομως...γιατι δεν ρωτας την παιδιατρο;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΛΟΤΕΣ-ΚΥΛΟΤΕΣ-ΚΑΠΟΤΕΣ ΓΕΙΑ ΣΑΣ...ΠΑΡΘΕΝΕΣ ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΣ.ΓΙΩΤΑΚΙ ΣΟΥ ΣΤΕΙΛΑ ΜΗΝΥΜΑ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ..ΒΡΕΣ ΜΙΑ ΛΥΣΗ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ!!!!!ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΚΙΛΑ ΤΟΥ ΙΑΣΩΝΑ ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ...ΣΕ ΛΙΓΟ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ Η ΑΛΛΕΡΓΙΑ.ΘΑ ΒΑΛΕΙ..ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ.ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ...ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΚΙ ΕΓΩ ΘΑ ΚΟΨΩ ΤΑ ΧΑΖΑ ΟΧΙ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΑΛΛΑ ΓΙΑΤΙ ΤΡΩΩ ΣΑΝ ΓΟΜΑΡΙ ΚΑΙ ΕΒΑΛΑ ΚΑΙ ΔΥΟ ΚΙΛΑ,.ΤΙ ΜΟΥ ΦΤΑΙΕΙ ΤΟ ΚΑΗΜΕΝΟ ΤΟ ΓΟΜΑΡΙ...ΠΟΝΑΕΙ Ο ΚΩΛΟΣ ΜΟΥ....ΜΕ ΕΧΕΙ ΣΤΕΙΛΕΙ ΤΟ ΜΠΡΙΜ ΠΑΡΑΘΕΡΗΣΗ.2 ΜΕΡΕΣ ΟΛΟ ΤΟΥΛΕΤΑ ΕΙΜΑΙ.ΚΙ ΕΧΩ Κ ΑΙΜΟΡΟΙΔΕΣ.ΑΣΤΑ ΝΑ ΠΑΝΕ...ΑΙ ΑΙ ΑΙ ΤΟ ΚΩΛΑΡΑΚΙ ΜΟΥ ΠΟΝΑΕΙ..(ΚΩΛΑΡΑΚΙ ΛΕΜΕ ΤΩΡΑ-ΚΩΛΑΡΑ)ΧΑΧΑΧΑ.ΕΥΑ ΜΕΓΑΛΑ ΟΝΕΙΡΑ ΚΑΝΕΙΣ.ΚΟΙΤΑ ΚΙ ΕΓΩ ΘΑ ΘΕΛΑ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙ Η ΕΛΛΑΔΑ ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΓΕΙΩΜΕΝΗ....ΜΟΝΟ ΑΝ ΣΤΗΣΑΝΕ ΤΟ ΜΟΥΝΤΙΑΛ ΘΑ ΚΕΡΔΙΣΟΥΜΕ.ΑΛΛΙΩΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΦΑΜΕ ΚΑΤΩ ΑΠΟ 4.ΜΑΤΙΝΑ ΚΙ ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΣΟΚΟΛΑΤΟΠΙΤ.ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΑΠΟΣΧΟΛΕΙ ΤΙ ΘΑ ΤΡΩΩ ΣΤΙΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ.ΟΠΟΤΕ ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΚΛΕΙΣΩ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΦΩΤΟΥΛΑΚΗ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ.ΡΤΤΗΝ ΒΑΦΤΙΣΗ ΘΑ ΤΗΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΕΛΙΚΑ ΟΚΤΩΒΡΙΟ.ΟΛΟ ΛΕΦΤΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ.ΧΕΣΕ ΜΕΣΑ ΠΟΛΥΧΡΟΝΗ.ΠΑΩ ΣΕ ΛΙΓΟ ΝΑ ΒΑΛΩ ΡΟΥΧΑ ΝΑ ΠΑΩ ΣΟΥΠΕΡ ΜΑΡΚΕΤ.ΑΝΤΕ ΦΙΛΙΑ ΚΟΡΤΣΟΥΔΙΑ ΜΟΥ..ΧΡΥΣΑ...ΤΟΝ ΠΑΙΡΝΕΙΣ?ΕΣΥ ΒΙΚΑΚΙ?ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΜΠΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ΦΥΣΙΚΑ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου καλησπερα

σημερα το πρωι ειχαμε γιορτουλα στον παιδικο,ειπε το ποιηματακι του ο γιωργακης μου α;λλα ευτυχως δεν τελειωνουν ακομα εχουν ενα μηνα ακομη

γιωτακι μου μην στεναχωριεσαι και ο δικος μου τον προηγουμενο μηνα 400γρ πηρε μονο και ειχα ρωτησει τη γιατρο για ουρολοιμωξη και μου ειπε οτι τα παιδακια που εχουν κατι φαινονται εχουν πολυ γκρινια ειναι ανυσηχα δεν ξερω τι να πω τουλαχιστον ξερεις οτι εχει αλλεργιες, υπομονη λετε να εχει και ο δικος μου καποια αλλεργια και να μην το ξερω;πως το καταλαβαινεις;υπαρχυν καποιες ενδειξεις;

γεια σου ρε πατσυ με την τρελα σου πολυ γελασα :laugh:

σοφακι που τα βρισκεις τοσο ωραια ποιηματακια :)

κατερινακι και βικακι να χαιρεσται τα μωρακια σας αν και λιγο καθυστερημενα :)

συμπεθερα ευα που χανεσαι παλι μπανιο κανεις τυχερη;κανε καμια βουτια και για μας,ψηθηκαμε εδω περα

πολλα φιλια σε ολες τις γλυκες μανουλες :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας μανουλίτσες

σας ευχαριστώ για τις ευχές, να χαίρεστε όλες τα μπεμπακια σας!!!

γιωτα όλα καλά θα πάνε με τον μικρούλη, άτιμο πράγμα οι αλλεργίες, να δεις θα αλλάξει περιβάλλον, καθαρό αέρα και θα πάρει τα πάνω του, καλά να περάσετε και να ξεκουραστείς και εσύ ;)

σοφακι πολύ ωραία και συγκινητικά αυτά που μας έγραψες.είδα και τις φωτο από τα της βάπτισης σας, πολύ όμορφα όλα έχεις ταλέντο και ωραίες ιδέες.

εύα και πάτσυ σας ζηλεύω θέλω και εγώ θάλασσα, μπανάκια, διακοπές :woohoo:

σχετικά με την αλλεργία οι αιματολογικές έδειξαν ότι έχει αλλεργια στο αγελαδινό γάλα, στην αλλεργιολόγο που πήγαμε χθές μας έκανε δερματικά τεστ στο χεράκι,έσταζε σταγονίτσες και έβλεπε μετά απο ένα τεταρτάκι τι έκανε θετική αντίδραση. έ αυτά έβγαλαν ότι δεν έχει στο γάλα αλλά έχει στο αυγό...άντε βγάλε άκρη

(πόσο σε καταλαβαίνω βικάκι)

μας είπε λοιπόν να της δώσουμε γάλα αλλά υπο παρακολούθηση, οπότε θα πάμε πάλι την τρίτη να πιει εκεί γάλα και αν δεν αντιδράσει θα μπορεί να τρώει την κρέμα βανίλια.και όλα αυτά για την κρέμα γιατι της το ξεκαθάρισα όσο έχω γάλα θα συνεχίσω τον θηλασμό δεν της δίνω ξένο, ευτυχώς η παιδίατρος συμφωνεί μαζί μου!

αυτά για την ώρα, πάμε για μπανάκι, φαγάκι και ύπνο

πολλά φιλιά σε όλες της γλυκιές μανούλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσαρες! :P

δυστυχως ολο το απογευμα τρεχαμε για δουλειες και ψωνια και δεν εφτιαξα τις βαλιτσες :angry: ...οποτε αυριο τρεχατε ποδαρακια μου..θα ψωφισω...χωρια που θα ειμαι μεσα στο αγχος αν θα εχω ξεχασει κατι :ohmy:

παλι καλα θα παρει αυριο τον ταλιμπαν ο παναγιωτης και ετσι θα εχω μονο τον εναν να κυνηγαω :silly:

το βραδυ εχουμε να παμε και σε παρτι..και την κυριακη το πρωι σε βαπτιση...να δω με τι κουραγια θα οδηγησω τοσες ωρες :S:S:S θα φυγουμε και βραδυ...ουφφφφφφφφφφφφ...........κουραστικα απο τωρα...

πατσυ πολυ γελασα :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: ειχες παλι οιστρο σημερα :P

καγκουροκατερινακι τα ρεστ τεστ οταν βγουν θετικα δεν αμφισβητουνται...αλλωστε αυτα που σας εκανε με τις σταγονιστες ειναι τα πλεον αναξιοπιστα...αλλα δεν καταλαβαινω γιατι δεν περνεις κρεμες χωρις γαλα;;; :dry: οσο για την δοκιμη κανονικου γαλακτος στο ιατρειο της κανονικα ειναι εγκληματικο..αυτο γινονται μονο σε νοσοκομεια...οχι σε ιατρεια...ο καθενας οτι του κατεβει κανει μου φαινεται :angry:

κατερινακι 1 φανταζομαι καμαρι ο γιωργακης σου ε;;;;αχ!!!πως μεγαλωνουν ετσι :silly: :):cheer:

φιλακια! :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιατί τόση στενοχώρια βρε Γιωτούλι? Καταρχήν κι εμένα κάπου τόσα έβαλε την τελευταία φορά...Συγκεκριμένα έβαλε 380 σε 1 μήνα και 1 εβδομάδα. Δεν είναι λίγα... Πόσα κιλά είναι τώρα? Διπλασίασε το βάρος γέννησης?

Το άλλο που δεν καταλαβαίνω είναι τι διατροφή θα κάνεις αφού δε δείχνει να τον πειράζει τίποτα από αυτά που τρως τώρα... Τι θα κόψεις? Και πώς θα εισάγεις πάλι τροφές αφού λες ότι τον πειράζον αλλά δεν έχει συμπτώματα... Δεν ξέρω, λίγο υπερβολικά μου φαίνονται...

Και για τον 1 πόντο που πήρε...από ότι θυμάμαι την προηγούμενη φορά είχε βάλει κανα πεντάρι ή και παραπάνω σωστά? Μα αν ήταν να τους παίρνει 5-5 τους πόντους, στα 2 χρόνια θα είχε γίνει Φασούλας το παιδί :blink:

Μαι χαρά θα είναι ο Ι ασωνάκος σου! Άρχίσε να τρώει φρουτάκια, όπου να'ναι θα τρώει και φαγάκι και θα πάρει τα πάνω του ;)

Καλές διακοπέεεεεεες!

Σοφάκι, συγξενύχτισα :laugh: τέλεια τα έχεις κάνει τα της βάπτισης! Μου άρεσε πολύ και το κεράκι - μπουκαλάκι για το λάδι!!!

Κανγκουράκι δε μου είπες....τι γύρευες στα μέρη μας το 2004?

ΒΙΚΑΚΙ ακόμα στο ψυγείο τα κακά? πιφ-πιφ :P :laugh:

Καλά δε φαντάζεστε τι καιρό έχουμε πάλι :S Βροχή - αέρας και θερμοκρασία κάτω από 10...Αφού λέτε ότι σκάτε από τη ζέστη και μου φαίνεται πολύ περίεργο...πολύ μακρυνό...Δε βαριέσαι, σε λιγότερο από 2 εβδομάδες έρχομαιαιαιαιαιαι!

Φιλιά :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

oliax73 έγραψε:

Μαγδα που εβαλες τις μπομπονιερες και δεν μπορω να τις βρω???

Ολιάκι εδώ

http://www.an-agapas.gr/baptisi/mpompon ... dilato-roz

Φιλιά στο γιγαντάκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαγδα το θεμα ειναι οτι επεσε στις καμπυλες...και οχι τοσο οτι δεν πηρε πολυ βαρος...δηλαδη αν ειχε παρει 300 γρ..και δεν ειχε πεσει καμπυλη τοτε οκ...αλλα τωρα ειναι ενα θεμα...γεννηθηκε 2800 και βγηκαμε απο το μαιευτηριο 2700...τωρα ειναι μολις 6300... :( τεσπα...ελπιζω να αρχισει να περνει τα πανω του γιατι αλλιως εγω θα παρω τα πολυ κατω μου :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Αφου πίνεις κεφίρ, σούπερ! Εγώ δεν το μπορώ καθολου 😜 Και το ξινολάχανο/τουρσί έχουν προβιοτικά και πρόβειο γιαούρτι!  Εγώ σωματικά κάπως καλύτερα αν και σήμερα είπα να κάνω λίγη άσκηση και έβγαλα αίμα πάλι αλλά οκ λογικό ακόμα καθαρίζω. Ψυχολογικά πότε έτσι πότε αλλιώς. Είμαι σε φάση που θέλω να βγουν αποτελέσματα να δούμε τι γίνεται. Θυμώνω κι απ’ την μία που μπορεί να είναι κάτι που δεν βρήκαν, απ’ την άλλη απλά το αποδέχομαι. Θα φανεί το επόμενο διάστημα!  
    • Μια απόφαση είναι και τα ψώνια! Ίσως τα κάνεις και μαζεμένα! Εμείς τα κάναμε λίγα λίγα για να μη μας φανούνε 😀 Εγώ έχω παραγγείλει ένα μαξιλάρι θηλασμού της kika b.. αλλά δε μου έχει έρθει ακόμη..για εγκυμοσύνης προς το παρόν λέω μήπως το γλιτώσω χρησιμοποιώντας άλλα μαξιλάρια..
    • Κορίτσια έχω χάσει επεισόδια! Αυτή η βδομάδα ζοριστηκα κι εγώ πολύ με τη ζέστη. Είμαι σε σχολείο χωρίς καθόλου κλιματισμό στον πάνω όροφο και είμαι σε μια τάξη με 26 παιδιά. Σήμερα πρωί πρωί ζαλίστηκα και άφησα μια συνάδελφο στην τάξη και κάθισα λίγο στο γραφείο των δασκάλων να συνέλθω.. @Demy93 @Katiana1987 με την το καλό να κάνετε το Doppler!! @nanouko αυτό με τη βοήθεια ειδικά από τα πεθερικά είναι ένα θέμα! Κι εγώ πιο πολύ στον άντρα μου βασιζομαι που όντως και λόγω δουλειάς του έχουν πέσει και θα του πέσουν πολλά!! Μπράβο που έκανες τα ψώνια σου. Εγώ δεν θέλω να σκεφτεί τι έχω να ψωνίσω  @Χρύσακιποιο μαξιλάρι εγκυμοσύνης έχεις εσύ; Σκέφτομαι να πάρω τώρα γιατί άρχισα να δυσκολεύομαι ακόμα και όταν κάθομαι στον καναπέ   
    • Εγώ πήρα πάνες-υποσέντονα και αν χρειαστεί φορητή αλλαξιέρα θα το δούμε στην πορεία!!
    • Εμένα κάποιοι δεν ξέρουν καν πότε γεννάμε! 😅 Δε ρωτήσανε.. άσε καλύτερα έτσι, μόνοι μας!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...