Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανουλες Χριστουγεννων 2009!!!Νο4!!!


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ τι ζεστη ειναι αυτη;;;;;;;;;;;;;;;πωπω ετσι θα παει απο δω και περα;;;;;αχ κι αργουεμ να φυγουμε διακοπες...μου ειπε ομως ο αντρας μου οτι πηγε praktiker και πηρε μια πισινουλα για το μπαλκονι!!!!!!!!!Ωραια θα ειναι να πλατσουριζω με το μπεμπη!Αν και σκεφτομαι οτι θα γεμιζει συνεχεια φυλλα απο τις γλαστρες και φοβαμαι και τις μελισσες ρε γμτ!Αντε να δω!ευτυχως εχουμε τεραστιο μπαλκονι(63 τ.μ.!!!)και δεν θα πιασει ολο το χωρο!

Εμεις σημερα δοκιμασαμε αχλαδι!!!!!!!!!!!1του αρεσε αλλα ρε γαμωτο ειχε κατι κομματακια που δε λιωσανε καλα στο μπλεντερ και τον ανοχλουσανε και εκλεινε τα ματια και κουνουσε το κεφαλι σαν να ελεγε οχι οχι!Εβαλα και λιγο νερακι (βρασμενο) για να γινει το μιγμα πιο ομοιογενες αλλα ειχε πολλα κομματακια ρε παιδι μου...καμια συμβουλη;;;ενταξει οταν προσθεσουμε κι αλλα φρουτα θα λιωνει πιο καλα φανταζομαι!

Του ξεκινησα σιγα σιγα και ξενο γαλα το frisomel της νουνου.Την πρωτη μερα ηπιε μονο 50 μλ αλλα σημερα το ρουφηξε ολο (210 μλ) 2 φορες που του εδωσα .Τον θηλασα κι αλλες δυο (μια 5 το πρωι και μια τωρα το μεσημερακι).Μια χαρα παντως τον πηρε ο υπνος και με το μπιμπερο!(το χα ενα αγχος αν θα κοιμηθει χωρις βυζι!)Τωρα με την τρελη ζεστη παντως ρε παιδια το παιδι στο θηλασμο γινεται λουτσα(και του βαζω και σεντονακι να μην ιδρωνει)..εγω δε!μπανιο κανω... ενταξει φανταζομαι σε κανα δυο εβδομαδες θα αποθηλασουμε φυσικα και ομαλα...

Χρυσουλινι αληθεια εσυ δινεις ακομα δικο σου γαλα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 939
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΑΓΑΠΗΜΕΝΕΣ ΜΟΥ ΦΙΛΕΣ!ΒΛΕΠΩ ΘΡΑΥΣΗ Η ΣΟΚΟΛΑΤΟΠΙΤΑ!ΛΟΙΠΟΝ ΣΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΟΛΕΣ ΝΑ ΤΗΝ ΤΣΑΚΙΣΟΥΜΕ!ΔΙΑΒΑΣΑ ΤΑ ΝΕΑ ΣΑΣ ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΑ ΚΑΙ ΔΕ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ!

ΕΜΕΙΣ ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΑΛΛΕΡΓΙΑ ΑΛΛΑ ΥΠΟΦΕΡΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΗ ΖΕΣΤΗ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΣΗΜΕΡΑ ΨΗΛΑ ΣΤΟ ΜΠΟΥΤΑΚΙ ΠΟΥ ΑΚΟΥΜΠΑΕΙ ΤΟ ΜΠΕΜΠΙΛΙΝΟ ΚΑΝΑΜΕ ΣΑΣ ΣΥΓΚΑΜΑΤΑΚΙ.Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΣΥΧΝΑ ΜΠΑΝΙΑ,ΑΙΡ ΚΟΝΤΙΣΙΟΝ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΝΑ!ΜΕΙΝΑΜΕ ΣΤΗ ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΕΧΤΕΣ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΕΦΤΙΑΞΑ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ ΜΟΥ ,ΤΑ ΕΒΑΨΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΑΦΤΙΣΗ ΚΑΙ ΒΓΗΚΑΝ ΤΕΛΕΙΑ.ΞΑΝΘΕΣ ΑΝΤΑΥΓΕΣ.ΜΕΤΑ ΠΗΓΑ ΣΤΟΝ ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΟ ΓΙΑ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟ ΚΑΙ ΣΦΡΑΓΙΣΜΑ ΚΑΙ ΚΑΤΕΛΗΞΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΞΑΓΩΓΗ ΦΡΟΝΙΜΗΤΗ!ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΛΛΑ ΤΕΣΣΕΡΑ ΣΦΡΑΓΙΣΜΑΤΑ,ΚΑΛΑ ΠΑΩ!ΤΩΡΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΟΝ ΑΔΕΡΦΟ ΜΟΥ!ΣΑΣ ΦΙΛΩ ΟΛΕΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΓΔΑ ΠΕΣ ΤΟ Κ ΕΓΙΝΕ!!! ΕΡΧΟΜΑΙ ΝΑ ΞΕΝΥΧΤΑΜΕ ΠΑΡΕΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ!! :silly:

ΑΧ ΒΡΕ ΓΙΩΤΑ ΜΟΥ ΤΙ ΠΑΙΔΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ?? Α ΠΑ ΠΑ ΠΑ ΠΑ ΣΕ ΛΥΠΑΜΑΙ ΚΛΟΤΟΥΛΑ! ΤΙ ΤΡΑΒΑΣ ΚΑΚΟΜΟΙΡΑ ΜΟΥ....

ΑΝ ΣΕ ΠΙΑΣΩ ΜΑΡΗ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΓΩ!! :angry::angry:

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ ΜΟΥ ΕΙΣΤΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ!!

ΕΠΙΣΗΣ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΟΤΙ ΟΙ ΓΡΗΓΟΡΕΣ ΕΝΑΛΑΓΕΣ ΤΩΝ ΧΡΩΜΑΤΩΝ ΚΛΠ ΣΧΕΤΙΖΟΝΤΑΙ ΜΕ ΕΠΛΗΠΤΙΚΕΣ ΚΡΙΣΕΙΣ,ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΙΣΧΥΕΙ ΑΛΛΑ ΦΟΒΗΘΗΚΑ ΠΟΛΥ Κ ΠΡΟΤΙΜΩ ΝΑ ΜΗΝ ΒΛΕΠΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ! ΕΞΑΛΟΥ ΜΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ ΕΧΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΝΕ! ;) ΦΥΛΑΓΕ ΤΑ ΡΟΥΧΑ ΣΟΥ ΝΑ ΧΕΙΣ ΤΑ ΜΙΣΑ ΛΕΝΕ...

ΘΕΛΩ Κ ΕΓΩ ΓΛΥΚΟ ΜΑΤΙΝΑΑΑΑΑ ΜΕ ΞΕΧΑΣΕΣ??? ΣΤΕΙΛΕ ΚΟΜΜΑΤΙ ΛΕΜΕΕΕΕΕ :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑ ΜΑΙ ΚΙ ΕΓΩ.ΟΧΙ ΚΑΤΕΡΙΝΑΚΙ1.ΟΤΑΝ ΘΗΛΑΖΕΙΣ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΠΕΡΙΟΔΟ.ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ ΑΥΤΟ ΣΑΝ ΚΑΝΟΝΑΣ.ΑΛΛΕΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ,ΑΛΛΕΣ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ,ΑΛΛΕΣ ΟΠΟΤΕ ΝΑ ΝΑΙ ΚΛΠ.Η ΝΕΦΕΛΗ ΕΣΠΑΣΕ ΤΟ ΡΙΛΑΞ ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΥ Κ ΕΓΙΝΕ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΗΣ ΠΟΤΑΝΑΣ..ΑΣΤΑ ΝΑ ΠΑΝΕ..ΤΡΕΛΑΘΗΚΑ...ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΤΣΙΡΙΖΩ.ΕΛΕΟΣΣΣΣΣ.ΑΥΤΑ..ΠΟΛΥ ΖΕΣΤΗ.ΦΙΛΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και πάλι!!!!!!!!!!!

Είχα πάει βόλτα με το καρότσι και κοιμήθηκε η μπουμπου .. θα την αφήσω εκεί γιατί φοβάμαι μην ξυπνήσει..

Ετοιμαζόμαστε για την βάφτιση .. εγώ είχα ξεχαστεί νόμιζα ότι είχα χρόνο επειδή είναι Σεπτέμβρης ... και ξαφνικά αγχώθηκα.. Μπουμπουνιέρες ευτυχώς έκλεισα... προσκλητήρια είναι ένα θέμα.. πήγα σε ένα γνωστό που δεν μου άρεσαν καθόλου και πρέπει να πάρω γιατί έχω υποχρέωση ... μου άρεσαν πολύ από το "αν αγαπάς" και τώρα σκέφτομαι να δω τι θα κάνω... :dry: πως θα την σκαπουλάρω...??? :blush:

Παρεμπιπτώντος .. αυτό με την τηλεόραση το έχω ακούσει και εγώ .. αλλά τα άτιμα αν τυχόν έχεις τηλεόραση ανοιχτή όλο εκεί πάει το μάτι τους...

Μάγδα και Σοφάκι έχετε ακούσει αν ισχύει το ίδιο για το κομπιούτερ?? καλά εκεί δεν έχει γρήγορες εναλλαγές εικόνων αλλα μήπως το φώς που εκπέμπει προκαλεί κάτι??

Πάτσυ, υπομονή....

Παχαλίτσα ακόμα θηλάζω :woohoo: .. Δεν το περίμενα ότι θα το καταφέρω γιατί στην αρχή όπως σου είχα πει τα είχα βρει λίγο σκούρα...

Σας φιλώ !!!!!!!!!!!

Υ.Γ. Αμάν αυτό το μουντιάλ.... :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ματίνα εξαγωγή φρονιμήτη? :x Πώς ήταν? Πόνεσες? Τώρα πονάς? Πρέπει κι εγω να βγάλω τους 2 κάτω -ο ένας έχει αρχίσει να χαλάει κι όλας- αλλά όλο το αναβάλλω γιατί τρέμω στην ιδέα...

Σοφία κι εγώ είχα διαβάσει για τηλεόραση και επιληψία...Ήταν μια γαλλική έρευνα, αλλά δε μπορώ να βρω το άρθρο τώρα :dry: Κι εγώ πάντως δεν την ανοίγω όταν είναι η μικρή γιατί κολλάει...

Για την οθόνη του υπολογιστή δεν ξέρω...Εμένα βασικά με το πληκτρολόγιο θέλει να παίζει όταν την έχω κοντά μου :P

Χρυσουλίνι εξαρτάται από την υποχρέωση που έχεις...Αν είναι μεγάλη, διάλεξε κάτι απλό από εκεί και δεν πειράζει και να μην είναι κι οι καλύτερες.

Το αν αγαπάς έχει όντως πολύ ωραίες! Εγώ πήρα αυτές http://www.an-agapas.gr/baptisi/mpompon ... dilato-roz

Βασικά όλα από το αν-αγαπάς τα πήρα εκτός από τα προσκλητήρια που έχει φτιάξει ένα σκιτσάκι ο αδερφός μου και θα τα τυπώσω σε μια φίλη γραφίστρια. Το σκιτσάκι το είδα σήμερα και είναι πολύ σούπερ!!! Είναι ένα μωράκι που φοράει καπελάκι βίκινγκς (αυτό με τα δυο κερατάκια) και τρέχει πάνω σε τρίκυκλο ποδηλατάκι, και το κυνηγάνε δυο με την κολυμπήθρα στα χέρια :lol: έχει πολύ πλάκα!

Πάτσυ τις άκουσε η Νεφελίτσα ε? Εμένα πάντως το ρηλάξ και να μου έσπαγε καθόλου δε θα καταλάβαινα την απώλεια...Ζήτημα να κάθεται 5 λεπτά τη μέρα :S

Πασχαλάκι δεν ξυπνάει εσένα το βράδυ για βυζοπιπίλισμα? Μια χαρά φαίνεται να τα πάτε με τον αποθηλασμό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαγδα μου εδω και αρκετο καιρο να μη το ματιασω δεν ξυπναει παρα μονο το πρωι κατα τις 5 με 6.Μωρε νομιζω πως και αυτος εχει κουραστει.Σημερα το βραδυ με τη ζεστη δυσανασχετουσε στην αγκαλια μου ειχα γινει λουτσα και γω κι αυτος.Νομιζω πως το αγορακι μου θα το παρει μια χαρα και τελικα μαλλον το μεγαλυτερο θεμα σχετικα με τον αποθηλασμο το εχουμε οι μαμαδες και οχι τα μωρα που ουτως ή αλλως τα πνιγουμε στις αγκαλιες και στα φιλια.Εγω τουλαχιστον στην περιπτωση μας βλεπω οτι η εξαρτηση ειναι περισσοτερο δικη μου παρα δικη του.

Καλα οι μπομπονις=ερες σου ΤΕΛΕΙΕΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ ειδα και γω μια αποκει με αλογακι καρουζελ που θα ναι και το θεμα μας αλλα ειναι πανακριβη 4,5 ευρω....ενταξει ειχα πει θα δωσω μεχρι 3.4,5 ειναι παρα πολλα.Αλλα ειναι πολυ ομορφη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα σας...

διαβαζα ολα οσα γραφετε και μου ηρθε μια ζαλαδα παλι :S:S:S

εμεις τα ιδια...δεν εχω καθολου ορεξη σημερα :( ακεφειες....

ουτε σιδερωσα..αυριο...

ματινακι χιλια συγνωμη μου εκλεισε απο μπαταρια το κινητο...και δεν μπορουσα να το φορτισω..γιατι οπως σου ειπα εκανα μπανιο τον ιασωνα :blush::blush::blush: να φανταστεις ακομα κλειστο ειναι :silly: :silly: :silly:

χρυσουλινι περιμενω μηνυμα :)

ευη με κουταλιες δεν ξερω να σου πω αλλα με ml τρωνε απο 180 εως 240....

μαγδα και εγω ξερω οτι η τηλεοραση δεν κανει..αλλα με τον υπολογιστη τι γινεται;;; :dry: γιατι εμενα τον χαζευει πολυ :(

ωραιο το μπραουνις ε;;;θελω και εγω...ολο γλυκα θελω να τρωω τις τελευταιες μερες...πριν απο λιγο τσακισα μια σοκολατιτσα(μαυρη :( )

στον μικρο ξεκινησα παλι φρουτα γιατι την χορτοσουπα ουτε με σφαιρες δεν την ηθελε...αυριο θα του βαλω και μπανανα...

πολυ ωραια η μπουμπουνιερα σας :)

πατσυ παει το ριλαξ;;;;εκατσε πανω και εσπασε;;;;και εμενα καθεται πολλες φορες ο ταλιμπαν αλλα ακομα ζει :P

πασχαλια μου μπραβο που αποθηλαζετε τοσο καλα.. :) οσο για το αχλαδακι βασικα παιζει ρολο και το μπλεντερ...γιατι στον ταλιμπαν δεν ειχα καλο...βασικα ειχα αυτο με την μονη λεπιδα και εμενα κομματακια και μετα πηρα αυτο με την διπλη και ολα ηταν οκ... ;) για δες μηπως φταιει αυτο...

βικακι εχει αλλεργια στο πληρες γαλα και στο HA...οποτε λογικα μπορειτε να πατε σε αλλο γαλα...απο το νεοκατε στο αλφαρε η στο αλμιρον πεπτι...να το αλλαξετε γιατι και το νεοκατε δεν ειναι οτι καλυτερο...

ολια περιμενουμε φωτο :)

αυτα..δεν θυμαμαι κατι αλλο...φιλακια :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέραααααα!!!!!!!!!!!

Μαγδούλα τελεια η μπουμπουνιέρα!!!!! είναι χαριτωμένη και σικ και πρωτότυπη!!!!!!!!!!!!! Ποδήλατο έχω ξανά δει.. τρίλυκλο όμως όχι και θα ταιριάζει με τοσκίτσο του αδελφού σου, που θα βάλετε στην πρόσκληση!!!!!!!!!!

Εγώ διάλεξα χαρταετό για την βάφτιση..

Πασχαλιά μου και εμένα μου βγαίνουν ακριβές οι μπουμπουνιέρες αλλα επειδή δεν θα κάνω τραπέζι , μόνο κάτι στο όρθιο .. είπα να δώσω έμφαση σε αυτές!!!

Γιωτού θα σου στείλω μήνυμα αν πάω Παλλήνη.. αν και ψάχνω να βρω κατάστημα προς τα μέρη μου που να πουλάει τις ίδιες προσκλήσεις... ίδομεν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κουκλες!

Ζεστη ζεστη ζεστη!!!

Εχουμε σκασε λεμε!!!!

Εμεις χθες πηγαμε για καφεδακι με τον αντρα μου και ηρθε κι ο κουμπαρος μας να μας γνωρισει την νεα νονα!

Ο μικρος μου εριξε κατι υπνους εξω που ελεγα δεν θα κοιμαται με τιποτα μετα!

Τελικα τον θηλασα στις 11 και κοιμηθηκε κατευθιαν!!!

Ξυπνησε στις 4 μονο και ξανακοιμηθηκε!

Τελικα κοριτσια εχω διαπιστωσει οτι ηθελε το μωρο μου να φαει στερεες.

Απο τοτε που αρχισαμε να τρωμε κοιμαται καλυτερα και χθες με τα λαχανικα ακομα καλυτερα!

Σημερα θα κατεβουμε αγορα για ψωνια για την βαφτιση ρουχα και σχετικα.

Α ρε Πατσυ παει το ρηλαξ ε;

Κι εμενα στην αρχη ηθελε να καθεται αλλα του το κοψα αμεσως.

Και το καροτσι γλυκοκοιταει καμια φορα αλλα τον βαζω πισω ορθιο που εχει βαση για τα ποδια για δευτερο παιδι και συμβιβαζεται.

Εγω κοριτσια δεν μπορω να σας βαλω φωτο ουτε απο μπομπο ουτε προσκληση γιατι μου χαλασε ο Μιχαλης την φωτογραφικη.

Λεω να παρω καινουργια γιατι πια ειναι παμφθηνες γιατι για να την φτιαξω στανταρ δεν θα αξιζει.

Χθες παραγγειλαμε και τα κλιματιστικα.

Δεν παλευεται αλλιως.

Τωρα βαζω τον ανεμιστηρα εξω απο την πορτα μας και κοιμομαστε ετσι!

Σας φιλω ολες!!

Θα τα πουμε αργοτερα αμα μπορεσω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα φιλες μου!!!Τι θα κανουμε με τη ζεστη ????Εχθες πηρα τα αποτελεσματα απο τις εξετασεις .Ολες ειναι πολυ καλες.Και αυτες που καναμε για αλλεργια στα γαλακτομικα εδειξαν οτι δεν εχει.Τις πηγα στη γιατρο και μου ειπε απο σημερα να του ξεκινησω κανονικη κρεμα και αν δω οτι τα παει καλα να του δωσω και σκετο γιαουρτακι ..Μου εδωσε ενα σωρο δειγματα απο κρεμες οποτε δεν χρειαζεται να αγοραζω.Θα δω πως θα τα παει το απογευμα.Γαλα μου ειπε να συνεχισω με το υποαλλεργικο αφου το πινει να μην κανουμε πολλες αλλαγες..

Πατσουλινι παει το ρηλαξ ?Φανταζομαι τι θα ακουσε η Νεφελη ..

Χρυσα μια χαρα ο μικρος σου .

Αχ εχω να κανω καποιες δουλειες εκτος σπιτιου και το σκεφτομαι μ αυτη τη ζεστη .

Φιλια πολλα σε ολες !!!!! :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmeeera!

ti zesth pali shmera re koritsia!emena o dikos mou exei pesei se lh8argo logo zesths!xaxa!telika phgame sto parti ths libero!xasate!htan teleio ki o zouzounos mou en8ousiasthke!8a sas balw foto!xixi!ase posa dwra mazejame!afroloutra manthlakia kai poulousan kai tis panes 50% f8hnotera!alla to kalutero htan pou eixe apeires drasthriothtes gia oles tis hlikies!akoma kai gia mas ta xapata!xaxa!

magda teleia h bonboniera!egguhsh to an m'agapas!allo ena mpravo sth giwta!xxixi!

pasxalaki to xa dei ki egw auto to karouzel pou les alla einai polu akribo re gamwto!bebaia einai panemorfo alla siga ... mhn trela8oume!8a breis kati analogo f8hnotero!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!

Μαγδα τελεια η μπομπο!! πολυ μου αρεσε!!

λοιπον επειδη διαβασα αυτο πρωι πρωι κ συγκηνηθηκα το βαζω κ σε σας να το δειτε κ να το θυμηθητε...

Η καρδιά της μάνας

Ένα παιδί, μοναχοπαίδι αγόρι,

αγάπησε μιας μάγισσας την κόρη.

-Δεν αγαπώ εγώ, του λέει, παιδία,

μ’ αν θέλεις να σου δώσω το φιλί μου,

της μανας σου να φέρης την καρδιά

να ρίξω να την φάη το σκυλί μου

Τρέχει ο νειός, την μάνα του σκοτώνει

και την καρδιά τραβά και ξεριζώνει

και τρέχει να την πάη μα σκοντάφτει

και πέφτει ο νειός κατάχαμα με δαύτη.

Κυλάει ο γυιός και η καρδιά κυλάει

και την ακούει να κλαίη και να μιλάη.

Μιλάει η μάνα στο παιδί και λέει:

-Εχτύπησες, αγόρι μου;…και κλαίει!

Αγγελος Βλάχος

παντα νε συγκινουσε πολυ μα τωρα που εγινα μανουλα.....οταν το διαβαζω κλαιω...ποσο δικιο ειχαν οι μαναδες μας οταν ελεγαν,''θα γινεις μανα κ τοτε θα δεις''...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δειτε κ αυτο...λεω να το γραψω στο ευχολογιο που του φτιαχνω!

Τα παιδιά σου δεν είναι παιδιά σου

Είναι οι γιοι και οι κόρες της λαχτάρας της Ζωής για τη Ζωή.

Δημιουργούνται διαμέσου εσένα, αλλά όχι από σένα

Κι αν και βρίσκονται μαζί σου, δε σου ανήκουν.

Μπορείς να τους δώσεις την αγάπη σου, αλλά όχι τις σκέψεις σου

Αφού ιδέες έχουν δικές τους.

Μπορείς να δίνεις μια στέγη στο σώμα τους, αλλά όχι και στις ψυχές τους

Αφού οι ψυχές τους κατοικούν στο σπίτι του αύριο

που εσύ δεν πρόκειται να επισκεφτείς ούτε και στα όνειρά σου.

Μπορείς να προσπαθήσεις να τους μοιάσεις

αλλά μη γυρέψεις να τα κάνεις σαν εσένα

Αφού η ζωή δεν πάει προς τα πίσω ούτε ακολουθεί στο δρόμο του το χτες

Είσαι το τόξο από το οποίο τα παιδιά σου

ωσάν ζωντανά βέλη ξεκινάνε για να πάνε μπροστά.

Ο τοξότης βλέπει το ίχνος της τροχιάς προς το άπειρο

και κομπάζει ότι με τη δύναμή του

τα βέλη του μπορούν να πάνε γρήγορα και μακριά.

Άς χαροποιεί τον τοξοτή ο κομπασμός του

Αφού ακόμα κι αν αγαπάει το βέλος που πετάει

έτσι αγαπά και το βέλος που μένει στάσιμο.”

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας μανουλες :)

σημερα απο το πρωι στο ποδι...σηκωθηκαμε απο τις 7 και μιση για να παμε στο κεπ για το αμκα και μετα ικα για να γραψω το εμβολιο...πολυ ζεστη ειχε και ητανε ακομα πρωι :S

αχ!τι μας περιμενει το απογευμα που εχουμε παιδιατρο...παλι καλα εχει αιρκοντισιον :)

γυρισαμε σπιτι στις 9..και με επιασε μια τρελη ταση για εμετο..και παλι ζαλαδες...με χτυπησε η ζεστη λεμε :side::side::side:

πηρα τηλεφωνο και την γυναικολογο για να παω για τεστ παπ....οποτε μολις γυρισω απο το χωριο πρεπει να παω...

το βραδυ παλι σιδερω εχω :S:S:S ουφφφφφφ δεν μπορω αλλο...και αυριο εχω βαλιτσες...σαν τον βεγγο τρεχω αυτες τις μερες για να τα προλαβω ολα :silly:

και σαν μην μου εφταναν αυτα με περνει και το ευακι τηλεφωνο για να μου πει οτι ειναι στην θαλασσα και κανει μπανιο :evil: :evil: :evil: και το αποκορυφωμα μετα με περνει το χρυσουλινι και μου λεει οτι το απογευμα θα παει να φαει σοκολατοπιτα στο ματινακι :evil::evil::evil: ....οχι οχι δεν ζηλευω καθολου :whistle::whistle::whistle: ...κλαψ..κλαψ...καμοια δεν με λυπαται...μου τρεχουν τα σαλια :P :laugh: :laugh: :laugh:

σοφακι τι ωραια ειναι αυτα που εγραψες... :woohoo: ειδικα το δευτερο... ;)

ολια καλο κουραγιο με τις εξωτερικες δουλειες και καλη αρχη με τις κρεμες :)

λενακι γαμωτο δεν το ηξερα οτι ειναι τοσο ωραια....αλλιως πραγματικα θα ερχομουνα :( ...μια φορα το χρονο γινεται αυτο;;; :dry:

φιλακια! :kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

χαίρομαι που σας άρεσαν οι μπομπό μας :) Όταν ετοιμαστεί και το προσκλητήριο θα σας το βάλω να το δείτε!

Πασχαλάκι εμένα πάντως έχει ακόμα πλήρη εξάρτηση με το στήθος... Έχω προσπαθήσει να την κοιμίσω με πιπίλα, με αγκαλιά, να ξαπλώσω μαζί της, να την αφήσω μόνη της, με το μπαμπά της, με, με, με...τίποτα δε γίνεται.... Μόνο στο στήθος ηρεμεί να κοιμηθεί. Αλλιώς κλαίει με λυγμούς και δάκρυα και αν την αφήσω πάνω από 1-2 λεπτά μετά δε μπορώ να τη συνεφέρω με τίποτα...

Τελευταία δε, έχει κολλήσει πάρα πολύ πάνω μου. Νομίζω της έπεσαν μαζί δοντάκια-εμβόλιο-έκζεμα και θέλει συνέχεια παρηγοριά! Δεν κοιμάται με τίποτα στην κούνια της, κι αν την αφήσω και ξυπνήσει και δεν είμαι δίπλα κλαίει και δε σταματάει παρά μόνο αν την πάρω εγώ αγκαλιά. Πείτε μου ότι είναι φάση και θα περάσει....είμαι πάρα πολύ κουρασμένη :(

Σοφάκι ωραία αυτά που μας γράφεις. Ανατριχιαστικό το πρώτο και πολύ σωστό το δεύτερο!

Τα παιδιά σου δεν είναι παιδιά σου

Είναι οι γιοι και οι κόρες της λαχτάρας της Ζωής για τη Ζωή.

Κι αν και βρίσκονται μαζί σου, δε σου ανήκουν.

Πολύ σωστο!!!

Μπουρέκι όλο ζαλάδες μου είσαι....Μήπως ετοιμάζεις τίποτα? (πέρα από τις βαλίτσες εννοώ :P )

Φιλιά μανούλες :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσαρες καλησπερα

πηγαμε παιδιατρο το πρωι και αισιως ξεκιναμε και εμεις να τρωμε ασε που εγω προχτες του εδωσα κρεμουλα μια χαρα τρωει το πουλακι μου προς το παρον,απο βδομαδα ξεκιναμε φρουτα πρωτα τα κλασικα μπανανα,μηλο,αχλαδι και πορτοκαλι και σιγα σιγα να προσθετω ροδακινο,βερυκοκο,πεπονι και καρπουζι και μολις κλεισουμε τους εξι να αρχισουμε χορτοσουπα βαρος δεν εβαλε καθολου πριν 10 μερες τον ειχα ζυγισει ηταν 7200 καιτωρα ηταν 7260 θα αρχισουμε τις στρερες και βλεπουμε,απο ζεστη και εδω χαμος γινεται ψηνομαστε :angry:

καλα ρε ολια τι το ταιζεις το μωρο και ειναι τοσο μεγαλο :ohmy: μπραβο το μαναρακι σου γερο να ειναι :)

γιωτου μου κουραγιο και εμενα με εξαντλει η ζεστη,και εγω σιδερωσα λιγα χτες το βραδυ εξω στο μπαλκονι δεν παλευεται μαυτη τη ζεστη :angry:

λενακι τι ωραια στη γιορτη μακαρι να μπορουσα να ερθω κι εγω μονο την προσκληση πηρα :dry::dry:

πασχαλακι θα συμφωνησω μαζι σου για τον αποθηλασμο,δεν ξερω κατα ποσο ετοιμο ειναι το μωρο παντως ργω δεν ειμαι ετοιμη ακομη εχω ενα αγχος γι αυτο :huh:

σοφακι μου τι ωραια που ειναι αυτα που μας γραφεις μπραβο κοπελα μου :)

μαγδουλα η μπομπονιερα σου ειναι πολυ ομορφη,εμεις για τα παιδακια κλεισαμε μολυβια και για τους μεγαλους μαλλον φαναρακια θα τις παρει η νονα μας γιαυτο λεω μαλλον,θα βαλω φωτο αργοτερα

ματινακι κρατα κανενα κομματι σοκολατοπιττα και για μενα :P

πολλα φιλια σε ολες ευα,ματινα,χρυσα.χρυσα,σοφια,γιωτα,μαρια ,ολια,κατερινα,βικακι,πατσυ,μαγδα,πασχαλια δεν νομιζω να ξεχασα καμια :kiss::kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωτα πολλες ζαλαδες ακουω...δεν παιρνεις κανενα τεστακι πριν πας στο χωριο;;;;clear blue εννοειται που ειναι αξιοπιστο.Αντε γιατι σε λιγο θα μας πεις οτι εισαι εγκυος 3 μηνων ετσι οπως πας!! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας μανουλιτσες

τι κάνετε? πολύ ζέστη τώρα που γύρναγα από τη δουλεια το θερμόμετρο εγραφε 39. χθες δεν τα καταφερα να μπω γιατι ημουν στη μαμα μου, ποσα πολλά γραψατε καλέ

εμεις σήμερα ειμαστε 6 μηνων, πως περασε μισος χρόνος... :):) σα χθες μου φαινεται που την κράτησα αγκαλιτσα πρωτη φορά.ποσο γρηγορα μεγαλώνουν

τα νεα μας ειναι οτι εχουμε αλλεργια στο αγελαδινο γάλα και στην α λακταλβουμηνη καπως ετσι τη λενε και τωρα το απογευμα θα παμε στην αλλεργιολογο για τα δερματικά τεστ.

με το αχλαδακι τα παμε πολύ καλά, το τρώει ολο και δείχνει να της αρεσει αύριο θα βάλουμε και μήλο.

σας χαιρετώ για την ώρα

αν προλαβω θα μπω και το βράδυ

φιλια σε όλες :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ ΜΟΥ!! :)

ΠΟΛΥ ΖΕΣΤΗ ΠΙΑ,ΑΝΤΕ ΛΙΓΟ ΝΑ ΠΕΣΕΙ Η ΘΕΡΜΚΡΑΣΙΑ ΠΙΑ..

ΙΝΕ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΤΟΣΟ ΩΡΑΙΑ ΣΤΟ ΠΑΡΤΥ Ε;ΑΧ ΘΕΛΩ Κ ΕΓΩ!ΜΟΥ ΕΣΤΕΙΛΑΝ ΜΗΝΥΜΑ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ Κ Η ΓΙΩΤΟΥ ΑΝ ΗΞΕΡΑ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΤΟΣΟ ΩΡΑΙΑ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΑΜΕ ΓΑΜΩΤΟ. :(

ΜΑΓΔΟΥΛΑ ΤΕΛΕΙΑ Η ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΑ,ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΠΗΚΑ ΣΤΟ ΣΑΙΤ,ΕΧΕΙ ΤΕΛΕΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ;ΟΤΑΝ ΛΕΕΙ 0.43 ΤΟ ΤΕΜΑΧΙΟ ΤΟ ΕΝΝΟΕΙ :laugh: ;ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΤΙΜΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ;ΓΙΑΤΙ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΤΕΛΕΙΕΣ!Κ ΣΤΕΛΝΟΥΝ Κ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ;ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ Ε;ΜΗ ΜΕ ΞΕΧΑΣΕΤΕ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ!! :P

ΟΛΙΑ ΜΟΥ ΚΑΝΑΤΕ ΑΙΜΑΤΟΛΟΓΙΚΕΣ ΓΙΑ ΑΛΕΡΓΕΙΑ;ΡΑΣΤ ΤΕΣΤ;ΓΙΑΤΙ Κ ΕΜΕΙΣ ΤΑ ΚΑΝΑΜΕ Κ ΒΓΗΚΕ ΑΡΝΗΤΙΚΟΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΓΚΥΡΕΣ..

ΕΓΩ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΤΙΣ ΚΟΚΙΝΙΛΕΣ ΠΟΥ ΤΟΥ ΑΦΗΣΑΝ ΤΑ ΠΑΤΣ Κ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΟΠΩΣ ΧΘΕΣ.ΟΠΟΤΕ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΤΗΛ ΣΤΗΝ ΣΑΞΩΝΗ ΓΙΑ ΟΔΗΓΙΕΣ!

ΓΙΩΤΑΚΙ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΓΑΛΑΤΑ Ε;ΤΑ ΒΡΙΣΚΩ ΜΟΝΟ ΣΕ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ;Κ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΘΟΛΟΥ ΠΟΣΟ ΕΧΟΥΝ;Κ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ Κ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΟ ΝΕΟΚΑΤΕ ΑΝ ΣΕ ΔΩ ΜΣΝ.. ;)

ΚΑΤΕΡΙΝΑΚΙ ΜΟΥ ΞΕΚΙΝΑΤΕ Κ ΕΣΕΙΣ ΚΡΕΜΟΥΛΕΣ Κ ΦΡΟΥΤΑΚΙΑ Ε;ΜΙΑ ΧΑΡΑ,ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ!! :)

ΣΟΦΑΚΙ ΜΟΥ ΤΕΛΕΙΑ ΤΑ ΠΟΙΗΜΑΤΑΚΙΑ Κ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΕΙΔΙΚΑ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ.ΠΟΣΟ ΔΙΚΙΟ ΕΧΕΙ Ο ΠΟΙΗΤΗΣ..

ΣΗΜΕΡΑ Ο ΞΑΝΘΟΥΛΗΣ ΓΙΝΕΤΑΙ 6 ΜΗΝΩΝ!! :P ΠΕΡΑΣΕ Ο ΚΑΙΡΟΣ..

Α Κ ΜΟΥ ΠΕ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΝΑ ΔΩΣΩ ΜΗΛΟ Κ ΜΕΤΑ ΠΑΤΑΤΟΥΛΑ.ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΩΣ ΘΑ ΤΑ ΔΕΧΤΕΙ..

ΧΘΕΣ ΒΡΑΔΥ ΠΑΛΙ ΕΝΩ ΚΟΙΜΗΘΗΚΕ 11.30 Η ΩΡΑ ΞΥΠΝΗΣΕ ΚΑΤΑ ΤΙΣ 12 ΜΕ ΠΟΛΥ ΕΝΤΟΝΑ ΚΛΑΜΑΤΑ Κ ΔΕ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΤΟΝ ΣΥΝΕΦΕΡΩ,ΑΦΟΥ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΤΡΟΜΑΞΑ.ΤΕΛΙΚΑ ΜΕ ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΚΟΙΜΗΘΗΚΕ Κ ΣΗΜΕΡΑ ΠΑΛΙ ΕΙΧΕ ΓΚΡΙΝΙΑ..ΤΙ ΝΑ ΠΩ,ΕΧΕΙ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ..ΜΕ ΚΟΥΡΑΖΕΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΤΩΡΑ Κ ΛΕΩ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΟΥΤΕ ΝΕΟΓΕΝΗΤΟ ΔΕ ΤΑ ΕΚΑΝΕ..ΑΧ ΘΕΛΩ ΔΙΑΚΟΠΕΣ.. :P ΘΕΛΩ ΜΠΑΡΑΚΙΑ,ΘΑΛΑΣΣΑ,ΜΠΙΤΑΚΙΑ ΤΕΡΜΑ Κ ΜΟΧΙΤΟ ΠΑΓΩΜΕΝΑ..ΕΝΑ ΠΑΚΕΤΟ ΤΣΙΓΑΡΑ,ΞΑΠΛΩΣΤΡΑ Κ ΒΟΥΤΙΕΣ!!Κ ΦΥΣΙΚΑ ΧΩΡΙΣ ΤΟ ΜΩΡΟ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΟΜΩΣ Ε;;Ε ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΜΠΟΡΩ Κ ΠΟΛΥ ΜΑΚΡΙΑ ΤΟΥ.. :P :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΙΚΑΚΙ μου να χαιρεσαι τον ξανθουλη σου!!!!!!!!!!!!Αντε σε λιγο θα κλεισουν χρονο και θα περπατανε και δε θα παρουμε χαμπαρι!!!!

Για το αν μάγαπας αυτα που λεει 0,43 ευρω κλπ δεν ειναι ολο το προσκλητηριο αλλα μονο το αντικειμενο πανω σε αυτο(πχ το αυτοκινητακι ή το καραβακι!!!)αν ηταν τοσο φθηνα θα ειχα ηδη παραγγειλει!!!ξεγελαει η αληθεια ειναι ετσι οπως τα γραφουν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΑΣΧΑΛΙΑ ΜΟΥ,ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ!!!ΚΟΝΤΕΥΕΤΕ Κ ΕΣΕΙΣ Ε;;

ΑΑ ΜΑ ΛΕΩ Κ ΕΓΩ..ΤΟΣΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΟ..ΠΑΝΤΩΣ ΕΓΩ ΓΙΑ ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΑ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΗΞΕΙ ΜΑΛΛΟΝ ΣΕ ΕΝΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΔΕΙ ΣΤΑ ΛΑΠΕΝ ΟΤΑΝ ΨΑΧΝΑΜΕ ΒΑΦΤΙΣΤΙΚΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΕΡΟΣΤΑΤΟ,ΓΑΛΑΖΙΟ ΜΕ ΛΕΥΚΟ Κ ΕΧΕΙ ΒΑΣΗ ΓΙΑ ΡΕΣΟ.ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΟ Κ ΕΙΧΕ ΕΞΑΝΤΛΗΘΕΙ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΚΛΕΙΣΑΜΕ ΤΑ ΒΑΦΤΙΣΤΙΚΑ ΑΛΛΑ ΜΑΣ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΞΑΝΑΒΓΕΙ.ΕΧΩ Κ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΦΙΛΗ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΕΚΕΙ ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΗ ΠΑΡΩ ΤΗΛ ΝΑ ΤΗ ΡΩΤΗΣΩ,ΜΗ ΤΟ ΧΑΣΩ ΠΑΛΙ.ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΩ Κ ΜΕ ΑΥΤΑ ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΘΑ ΦΥΓΟΥΜΕ ΔΙΑΚΟΠΕΣ Κ ΕΓΩ ΘΑ ΚΑΤΣΩ Κ ΑΛΛΟ Κ ΘΑ ΓΥΡΙΣΩ ΤΕΛΗ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου δειτε λιγο στην ομαδα να μου πειτε την γνωμη σας! εβαλα φωτο απο αυτα που ετοιμαζω για την βαπτιση..την αληθεια θελω γιατι αν κατι δεν ειναι καλο να προλαβω να το αλλαξω!!

φιλακια πολλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...