Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανουλες Χριστουγεννων 2009!!!Νο4!!!


Recommended Posts

Μάγδα χαρούμενα μηνογενέθλια! Να χαίρεσαι τη μικρή σου!!

Νορβηγία μένεις? Σε ποια πόλη? Είχα μείνει και εγώ ένα τετράμηνο στο Trondheim το 2004.

Η μικρή μου με το αχλάδι μια χαρά σήμερα έφαγε μισο αχλάδι και λίγο παραπάνω :cheer: ευτυχώς το καταπίνει

αλλαξαν και τα κακακια της,έγιναν πιο σφιχτα και πιο σκούρα, να υποθέσω οτι είναι φυσιολογικό?

σας χαιρετώ για την ώρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 939
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ!!!

ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ???

ΕΓΩ ΝΥΣΤΑΖΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΟ!!!!!!!

ΑΧ ΒΡΕ ΜΑΓΔΑ ΜΟΥ ΠΩΣ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ.... ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΕΙΣΑΙ Ε?? Κ ΕΓΩ ΠΟΛΥ,ΑΣΤΑ ΝΑ ΠΑΝΕ :(:(:( ΧΡΟΝΙΑ ΣΑΣ ΠΟΛΛΑ Κ ΠΟΛΛΟΥΣ ΥΠΝΟΥΣ ΕΥΧΟΜΑΙ!!!!!ΕΚΑΝΑ ΠΟΝΗΡΙΑ,ΕΒΓΑΛΑ ΤΟ ΕΝΑ ΚΑΓΚΕΛΟ ΑΠ ΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ Κ ΤΗΝ ΕΔΕΣΑ ΔΙΠΛΑ ΣΤΟ ΚΡΕΒΒΑΤΙ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΜΠΑΙΝΩ ΕΓΩ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ ΤΟΥ ΟΟΟΛΗ ΝΥΧΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΟ ΒΥΖΙ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ :woohoo: :woohoo: ΤΙ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ????

ΜΑΤΙΝΑΑΑΑΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗΝ ΜΑΓΙΚΗ ΘΕΤΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΠΟΥ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΚΑΠΟΥ ΜΠΛΟΚΑΡΕΙ ΣΤΕΙΛΕ ΕΝΑ ΚΟΜΜΑΤΙ ΚΑΛΕ ΜΟΥ Κ ΑΠΟ ΕΔΩ ΤΡΕΧΟΥΝ ΣΑΛΑΚΙΑ!!ΧΙ ΧΙ ΧΙ

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟ ΠΟΤΗΡΑΚΙ ΕΧΕΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΣΤΑ ΤΖΑΜΠΟ ΤΑ ΕΙΔΑ ΣΗΜΕΡΑ ;)

ΓΙΩΤΑ ΜΕΓΕΙΑ ΤΟ ΜΑΛΛΙ!! ΑΠΑΞΙΩ ΝΑ ΣΧΟΛΙΑΣΩ ΤΙΣ ΩΡΕΣ ΥΠΝΟΥ ΣΟΥ :evil:

ΠΑΤΣΥ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΠΑΛΙ??ΜΑΣ ΒΑΡΕΘΗΚΕΣ??????? :(:(

ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΒΙΚΑΚΥ!!

ΠΗΓΑ ΤΖΑΜΠΟ ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΡΑ ΚΑΤΙ ΤΡΑΠΕΖΟΜΑΝΤΙΛΑ ΓΙΑ ΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΒΑΦΤΙΣΗ Κ ΓΛΥΦΙΤΖΟΥΡΙΑ ΝΑ ΡΙΞΩ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ! ΕΠΙΣΗΣ ΠΗΡΑ Κ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΜΠΟΥΡΜΠΟΥΛΗΘΡΕΣ(ΠΩΣ ΛΕΓΟΝΤΑΙ ΚΑΛΕ??) ΝΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΤΑ ΜΙΚΡΑΚΙΑ ΣΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ. Κ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΗ ΠΙΣΙΝΟΥΛΑ ΜΟΛΙΣ 2 ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΝΑ ΧΩΡΑΕΙ ΣΤΟ ΣΑΛΟΝΙ ΝΑ ΤΟΥ ΒΑΖΩ ΛΙΓΟ ΝΕΡΑΚΙ Κ ΝΑ ΔΡΟΣΙΖΕΤΑΙ Κ ΕΝΑ ΜΑΓΙΟΥΔΑΚΙ ΜΕ ΕΝΑΝ ΠΕΙΡΑΤΗ ΕΠΑΝΩ :P

ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΓΙΑ ΧΙΛΙΟΣΤΗ ΦΟΡΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΦΩΤΟ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΦΩΣ...

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ!!!!!! ΕΒΑΛΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ!!!! ΔΟΚΙΜΑΣΑ Κ ΠΕΤΥΧΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΦΟΡΑ!!! ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΕΒΑΛΕΣ Κ ΕΣΥ ΤΟ ΧΕΡΑΚΙ ΣΟΥ!!!! ΘΕΝΚΣ!!!! :kiss:

ΛΟΙΠΟΝ ΘΑ ΠΕΡΑΣΩ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΑΠΟ ΚΙΝΗΤΟ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ Κ ΕΑΝ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΣΑΣ ΒΑΛΩ ΚΙ ΑΛΛΕΣ ΠΟΛΛΕΣ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ ΧΑΧΑΧΑΧΑ ΝΑ ΜΑΘΕΤΕ ΠΟΥ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΕΣΕΙΣ ΒΑΖΕΤΕ Κ ΕΓΩ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ!!! ΑΧ ΠΟΛΥ ΧΑΡΗΚΑ!!

ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΤΩΡΑ! :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΟΦΑΚΙ ΜΟΥ ΕΧΕΙΣ ΠΛΑΚΑ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ Ε;ΧΑΧΑ!!

ΑΧ ΕΧΩ ΒΑΡΕΘΕΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΜΕ ΚΛΕΙΣΤΑ ΠΑΡΑΘΥΡΑ,ΣΕ ΛΙΓΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΜΕ ΕΔΩ ΠΙΟ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΑΣ,ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΔΑΣΑΚΙ Κ ΨΗΛΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΚΑΦΕ.ΚΟΡΙΤΣΙΑ Κ ΕΔΩ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΒΡΕΘΟΥΜΕ ΓΙΑ ΟΣΕΣ ΟΔΗΓΕΙΤΕ!ΑΧ,ΕΛΑΤΕ!!!!

ΚΑΤΕΡΙΝΑΚΙ ΜΟΥ ΝΑΙ,ΕΜΕΙΝΕΣ Κ ΕΣΥ ΧΩΡΙΣ ΚΡΕΜΟΥΛΑ!Ε ΚΟΝΤΕΥΕΙΣ Κ ΕΣΥ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΣΟΥΠΡΙΤΣΕΣ ΕΒΑΛΑ ΦΩΤΟ!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo: ΠΟΛΛΕΣ!!!!

ΒΙΚΑΚΥ ΜΟΥ ΕΙΜΑΙ ΤΣΑΧΠΙΝΑ ΓΙ ΑΥΤΟ!! ΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑ ΑΝΤΕ ΚΑΛΟ ΚΑΦΕΔΑΚΙ!!

ΚΑΛΕ ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΣΗΜΕΡΑ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΠΗΓΑΜΕ ΣΗΜΕΡΑ ΝΑ ΓΡΑΨΟΥΜΕ ΤΗΝ ΝΕΦΕΛΗ ΜΙΚΡΑ ΝΗΠΙΑ,ΤΟ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΣΤΟ ΥΠΟΓΕΙΟ ΤΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ,ΟΥΤΕ ΕΞΟΔΟΣ ΚΙΝΔΥΝΟΥ ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ.ΧΑΛΙΙΙΙ.ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ.Κ ΥΠΟΓΕΙΟ Κ ΧΩΡΙΣ ΑΛΛΗ ΕΞΟΔΟ..ΤΙ ΩΡΑΙΑ!!!!ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΣΧΟΛΕΙΑ..ΑΣΕ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ 1820.ΧΤΕΣ ΠΗΓΑΜΕ ΚΑΒΟΥΡΟΤΡΥΠΕΣ..ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΚΑΛΟΥΤΣΙΚΑ.ΕΚΑΝΕ Κ Ο ΓΙΟΣ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΤΟΥ ΜΠΑΝΙΟ Κ ΓΕΛΟΥΣΕ ΔΥΝΑΤΑ ΑΠ ΤΗΝ ΧΑΡΑ ΤΟΥ.ΤΡΕΛΑΘΗΚΕ...ΧΑΧΑΧΑ.ΣΑΣ ΦΙΛΩ.ΙΣΩΣ ΣΑΣ ΓΡΑΨΩ ΑΛΛΗ ΩΡΑ.ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΜΑΓΔΑ ΜΟΥ Κ ΒΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ Η ΜΑΡΚΕΛΑ ΜΑΣ..ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΜΠΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσουλίνι έγραψε:

της έδωσα πατατα και αύριο πατάτα και καρότο sorry δεν θυμάμαι ποια το είπε και αν το είπε έτσι ακριβώς .. Εγώ της έδωσα μονομιας κολοκύθι, καρότο , πατάτα και σέλινο (καλά στο λιώσιμο το έβγαλα το σέλινο) για δύο ημέρες και από εχθές της βάζω και κρέας .. όλα καλά??? :huh::dry:

Ωπ! Εγώ ήμουν αυτή με την πατάτα και με την πατάτα-καρότο που έδωσα σήμερα και κάτι έφαγε η μικρή :) Τα δίνω ένα-ένα γιατί έχουμε μια ευαισθησία με αλλεργίες...Μου είχε βγάλει και τα εκζεματάκια αυτές τις μέρες και δεν ήθελα να τη φορτώσω γιατί μετά δε θα ήξερα τι την πείραξε. Μια χαρά εσείς. Τα λαχανικά είναι άλλωστε πολύ αθώα...

Ματινάκι δεν την έκανα τελικά τη σοκολατόπιτα -έκανα μπράουνις- αλλά μου φαίνεται πολύ μιαμ-μιαμ και θα τη δοκιμάσω σίγουρα! Δεν έχω και κονιάκ τώρα...

Κατερίνα1, για ρίξε συνταγή για κέικ με κρασί - ενδιαφέρον ακούγεται ;)

Σοφάκι κατάλαβα...κάνεις ακροβατικά όλο το βράδυ δηλαδή :P Που θα πάει...θα στρώσουν - έτσι έλεγα και πριν 3 μήνες :S :laugh: Μπαίνω να δω και τις πολλές φωτό σας!

ΒΙΚΑΚΙ τέλεια η καινούρια φωτο σου! Θέλω κι εγώ να την αλλάξω να βάλω καμιά πιο καινούρια της μικρής και δε μπορώ να τις μικρύνω ρε γμτ...Γιαυτό και δεν έχω βάλει και στην ομάδα καμία...

Πάτσυ σοβαρά τόσο χάλια το σχολείο??? Μα καλά αν χτύπα ξύλο γίνει καμιά στραβή δεν έχουν έξοδο κινδύνου??? Απαράδεκτοι...Δεν υπάρχει έλεγχος πουθενά...

Κανγκουράκι στο Τρόντχαϊμ μένω κι εγώ! Είμαι εδώ από Φλεβάρη του 2005! Παραλίγο και να συναντηθούμε :P Πώς κι από δω εσύ?

Κορίτσια ευχαριστώ για τις ευχές και μακάρι αυτή του ύπνου να πιάσει από.....ΤΩΡΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα περα για περα :P :laugh:

επιτελους τελειωσε το σιδερο για σημερα :angry: παρολο που ειχα το κλιματιστικο εσταζα απο τον ιδρωτα...κωλοσιδερο :angry::angry::angry: ...αυριο εχω να βαλω να πλεινω 3 πληντυρια οποτε καταλαβαινετε τι με περιμενει το βραδυ :S:unsure:

πολυ ζεστη ρε γαμωτο...και αυριο πρεπει να τρεχω να βγαλω αμκα του μικρου...για να γραψω το εμβολιο...ελεος πια...θα παω πρωι πρωι γιατι μετα θα κουδουνισουμε απο την ζεστη :S

τα μαλλια μου βασικα ειναι καστανα αλλα κοκκινιζουν κιολας :silly: καλα ειναι...τα εβαψα γιατι τωρα που ειναι καλοκαιρι θα επρεπε να ημουνα καθε τρεις και λιγο στο κομμωτηριο να περναω ανταυγειες...και που χρονος...το μονο που σκεφτομαι ειμαι μηπως τα ανοιξω σιγα σιγα...αλλα και παλι δεν ξερω :silly: τι με εχει πιασει με τα μαλλια;;;ολο αλλαγες κανω.. :dry:

χρυσουλινι και εγω τα δινω ενα ενα τα λαχανικα και γενικως το ιδιο ισχυει και για τα φρουτα...ασχετως αν το παιδι εχει αλλεργια η οχι...δεν μπορεις να τα δινεις ολα μαζι...

κανγκουροκατερινακι και μενα τα κακα του ηταν αρκετα σκουρα και πιο ομοιομορφα :blush: ...λογικα ετσι θα πρεπει να ειναι.. B)

μαγδουλα ωραιο το μπραουνις;;;;μιαμ...μιαμ..

ματινακι και χρυσουλινι κανονιζετε καφεδακι χωρις εμενα;;; :evil::evil::evil: κλαψ..κλαψ..θα επρεπε να κοκκινεζετε απο ντροπη :blush:

σοφακι ποια εγραψε οτι κοιμαται το παιδι της τοσες πολλες ωρες;;;; :ohmy: θα επρεπε να ντρεπεται :whistle::whistle::whistle: :laugh: :laugh: :laugh:

παω να δω τις φωτο σας :)

βικακι οταν γυρισω απο χωριο θα κανονισουμε να ερθουμε και απο τα μερη σου :cheer:

πατσυ ελεγα οτι εδω εχουν χαλια παιδικους αλλα και εκει δεν πανε πισω..ελεος πια οι αχρηστοι :angry::angry::angry::angry:

φιλιαααα :kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εντωμεταξυ στο ιντερνετ αλλα λεει απο το υποργειο οτι θελει για την εγγραφη και στο νηπιαγωγειο αλλα.της χρυσας αλλα.οτι να ναι ολοι.κι εγω θελω να βαψω τα μαλλια.α και φυσικα αφου εδωσα ποσα λεφτα σε τεσ μου ηρθε η βρωμοπεριοδοσ παλι...και με τοση ζεστη.γρρρρρρρρρρ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ..ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΜΙΑ ΩΡΑ ΝΑ ΤΟΝ ΚΟΙΜΗΣΩ Κ ΔΕ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ..ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΑΥΠΝΙΑ.ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΕΒΑΛΑ ΤΑ ΚΛΑΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑ ΝΑ ΤΟΝ ΚΟΙΜΗΣΩ Κ ΑΥΤΟΣ ΓΕΛΟΥΣΕ...ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ..ΔΕ ΝΥΣΤΑΖΕΙ;;ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΠΡΑΓΜΑ.Α ΡΕ ΣΟΦΑΚΙ Κ ΜΑΓΔΟΥΛΑ..ΗΡΩΙΔΕΣ...Κ ΠΕΙΝΑΩΩΩ!!!!!!

ΓΙΩΤΑΚΙ ΘΑ ΣΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΩ.ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΠΕΣ ΜΗ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ ΠΙΣΩ Ε;;ΧΑΧΑΧΑ!!!ΑΧ ΕΧΩ Κ ΕΓΩ ΣΙΔΕΡΟ..ΑΧ ΠΟΤΕ;;;ΑΧ ΔΕ ΜΠΟΡΩ...ΕΧΩ ΠΟΛΛΑ ΝΕΥΡΑ ΤΩΡΑ.ΤΟΝ ΤΑΙΖΩ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ Κ ΒΛΕΠΕΙ ΤΙ-ΒΙ Κ ΔΕ ΓΛΑΡΩΝΕΙ..ΓΚΡΡΡΡΡ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια μου!

Εμεις χτες πηγαμε μπανακι και ηταν τελεια!

Ο Μιχαλης βρηκε την αγια χαρα του και βουτηξε και το κεφαλι του πρωτη φορα!

Ο μικρος δε τρελαθηκε!

Ολο γελουσε και κουνουσε τα ποδαρακια του!

Εγλυφε και τα χερακια του που ειχαν αλατι πανω και χασκογελουσε!

Μετα πηγανε σε ενα ταβερνακι για φαγητο και γυρισαμε σπιτι και την πεσαμε ολοι για υπνο!

Το απογευμα κατεβηκαμε λιγο κηπο και μετα πηγαμε βολτα απο την πεθερα οπου εμεινε κι ο Μιχαλης.

Το βραδυ ο μικρος δεν μπορουσε να κοιμηθει απο τη ζεστη και βαλαμε ανεμιστηρα!

Σημερα θα παει ο αντρας μου να δει για αιρ κοντισιον.

Δεν παλευεται αλλιως..

Λετε για σιδερο ε;

Κι εγω εχω ενα βουνο μζευτηκε παλι με τις χχθεσινες πετσετες αλλα βαριεμαι...

Θα τα βαλω μαλλον αργοτερα ομως γιατι εχει ρουχα που χρειαζομαι και δεν γινεται να τα αφησω αλλο.

Τα φιλια μου σε ολες!

Α Μαγδα να χαιρεσε την Μαρκελλα σου!

Και φυσικα καλους υπνους!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κι απο μας!!!!!

μολις φαγαμε αχλαδακι,ηπιαμε λιγο νερακι και τωρα κοιμομαστε στο βυζι.... :) τι πρωτοτυπο!!!!!!!!! ;) οτι και να γινει το βυζι ειναι ειδος πρωτης αναγκης!!!!! :P

δε σχολιαζω γιατι δεν εχω χρονο!!!!!θα ξαναμπω αργοτερα!!!!!σας φιλω κλοτουλες!!!!!μακια-μακια!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου καλημερα

χτες ξυπνησαμε παλι δυο φορες κλασικα αλλα το πρωι ο μαγκας ξυπνησε στις 9μιση τι ωραια :P και ευτυχως χτες κοιμηθηκε ευκολα αντε να δουμε :dry:

βικακι και εγω τα ιδια εχω μου βγαζει την ψυχη ωσπου να κοιμηθει μονο χτες κοιμηθηκε πιο ευκολα φτου φτου και εχω και τα αλλα δυο να τα κανω μπανιο και να βαλω γαλατακι να πιουν ,ευτυχως πηγαινουν μονα τους για υπνο

τι ωραια πατσυ,χρυσα και ευα που κανατε μπανακι αλοιμονο σε μας ψηθηκαμε εδω περα ,θα αρχισω το μπουγελο με το λαστιχο στην αυλη μου φαινεται :P

πατσυ ευτυχως εδω το νηπειαγωγειο μας ειναι πολυ ωραιο και φωτεινο,το δημοτικο ειναι λιγο παλιο αλλα καλουτσικο ειναι,ασε ενα σωρο χαρτια απο γιατρους χρειαζονται τρεξιμο :angry:αφου θηλαζεις πως σου ηρθε κιολας η ακατανομαστη λετε τωρα με την διατροφη που αρχζουνε τα μωρα να ερθει σε ολες μας; :angry:

μαγδουλα για να μικρινεις τη φωτο πας ανοιγμα με ζωγραφικη και αλλαγη μεγεεθους 40%,το κεικ αυτο γινεταο πολυ ωραιο βαζω την συνταγη

1 βιταμ

2 ποτηρια του κρασιου ζαχαρη

4 αυγα

1 μπεικιν παουντερ

1 βανιλια1 ποτηρι του κρασιου κοκκινο κρασι

2 ποτηρια του κρασιου αλευρι

2 κουτ.σουπας κακαο

1 κουτ.γλυκου γαριφαλο

1 κουτ.γλυκου κανελα

100γρ.τρουφα

ολα στο μιξερ,πρωτα αυγα,ζαχαρη,βιταμ και μετα τα αλλα στο τελος το αλευρι και ψηνουμε στους 175 για 55 λεπτα με μια ωρα περιπου καντο και πεσ μου ;)

γιωτου μου μη μιλοσ για σιδερο γιατι με περιμενει μια στοιβα θεορατη και δεν εχω κλιματιστικο πως θα σιδερωσω;ουφ :huh:

συμπεθερα ευα φιλια πολλα :kiss: ,και υμπεθερα ματινα επισης :kiss:

και πολλα φιλια σε ολες τις μανουλες :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα φιλες μου και απο μενα..Εγω αυτες τις δυο μερες ετρεχα.Τη δευτερα πηγαμε στη γιατρο για εμβολιο και μετρηση.Το παληκαρι μου εφτασε τους 72,5 ποντους και στα κιλα ειναι 9160.Ειναι πολυ καλος και το κεφαλακι του μια χαρα .Παει αναλογα με το υψος.Η γιατρος μας εγραψε ενα σωρο αιματολογικες εξετασεις και για αλλεργια στο γαλα και καλλιεργεια ουρων.Ευτυχως βρηκα ενα μικροβιολογικο στη γειτονια που ξερει να παιρνει αιμα απο μωρα.Δεν τον ταλαιπωρησε καθολου.Πρωτα πηγα και σε ενα αλλο και μου ειπε οτι δεν παιρνει .Φυσικα δεν ξαναπαταω γιατι ειχε και ενα υφακι αυτη που το ειχε.Τα αποτελεσματα θα βγουν αυριο.

Βικακι μην στενοχωριεσαι γιατο φαγητο και μεις ακομη δεν ξεκινησαμε και μαλλον θα αργησουμε και αλλο.

Γιωτα καλο ταξιδι και καλα να περασετε.Εμεις θα φυγουμε αρχες ιουλιου και θα γυρισουμε τελη αυγουστου.

Χρυσα ,Κατερινακι 1,Κangaroo ,Πατσυ,Μαγδουλα Χρυσουλινι Ματινακι,Σοφακι πολλα φολακια.Δεν πιστευω να ξεχασα καμια... :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας :)

αχ!θεε μου τι ζεστη ειναι αυτη;;;;και αυριο ερχονται τα χειροτερα..θα ψηθουμε...κλοτες στα καρβουνα :laugh: :laugh: :laugh:

εχουμε και παιδιατρο αυριο :unsure: βαριεμαι ακομα και εκει να παω....τεσπα..

α!να σας ρωτησω..εσας σας ζητησαν αμκα για να γραψετε τα εμβολια;;;; :dry:

γιατι τελικα σημερα νυσταζα και δεν πηγα :blush:

σημερα κρεμασα και κατι κουρτινες στο σαλονι..τις καλοκαιρινες μας :P και πρεπει να βγαλω το υφασμα απο τον καναπε να το βαλω για πλυσιμο...αμαν αυτες οι δουλειες..δεν τελειωνουν ποτε :angry:

εχω και τον μικρο που στριφογυρναει στο κρεβατι..πολυ γελιο εχει :laugh:

εφαγε σημερα παλι αχλαδακι..του αρεσει παρα πολυ :) αυριο λεω να του βαλω και μπανανα :cheer:

αχ!αντε να περασουν οι μερες να παω στο χωριο να κανω και κανα μπανακι...ζηλευω θελω μπανια στην θαλασσα :woohoo: :silly:

ολια τι τελεια που θα φυγεις τοσο καιρο....να σου πω την αληθεια αν ειχα και εγω παρεα θα καθομουνα ολο το καλοκαιρι στο χωριο...αλλα τι να κανω μοναχη εκει;;; :dry::(

βικακι το ξερω ειναι πολυ σπαστικο να μην κοιμαται ευκολα...νευρακια τσαταλακια λεμε :angry:

α!δεν το περνω πισω...εκλεισε...θα ερθουμε στα μερη σου :) γιατι αλλιως δεν παιζει να τα ξαναπουμε...η συμπεθερα σου τι κανει;;;χαθηκε :(

κατερινιω...ξεκινα τα μπουγελα στον κηπο...εμενα ξυπνησε χθες βραδυ στις 5 :( παλι μου το ματιασατε το παιδι μου :(

φιλακια :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!

Γιωτα μου ναι εμενα μου το ζητανε καθε φορα το αμκα για τα εμβολια.

Οποτε πρεπει να πας σημερα να το βγαλεις σε ενα κεπ.

Εμεις σημερα φαγαμε πατατα καροτο και κολοκυθι κι ο μικρος ξετρελαθηκε!

2 κουταλιες του δωσα και ηθελε κι αλλο!!

Εντωμεταξυ αν δει το ποτηρακι του ξεσηκωνεται!

Ο καημενος διψαει πολυ με αυτη τη ζεστη!

Αντε παω να φαω!

Τα λεμε αργοτερα φιλακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΟΜΟΡΦΟΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!

ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΛΙΓΟ Κ ΕΙΠΑ ΝΑ ΜΠΩ ΝΑ ΔΩ ΤΑ ΝΕΑ ΣΑΣ...

ΓΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ Μ ΑΡΕΣΕΙ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ,ΠΟΛΥ ΖΕΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΟΥΣΚΕΜΑ! Α ΠΑ ΠΑ ΠΑ ΧΕΙΜΩΝΑΣ Κ ΠΑΛΙ ΧΕΙΜΩΝΑΣ!! :P

ΑΧ ΚΑΗΜΕΝΗ ΓΙΩΤΑ ΜΟΥ...ΚΡΙΜΑ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ,ΜΑ ΝΑ ΣΕ ΞΥΠΝΗΣΕΙ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΝΥΧΤΑ??? ΣΑ ΔΕΝ ΝΤΡΕΠΕΤΑΙ!! :laugh: :laugh: :laugh:

ΠΑΩ ΝΑ ΔΩ ΤΙΣ ΦΩΤΟ ΠΟΥ ΒΑΛΑΤΕ Κ ΦΥΣΙΚΑ ΝΑ ΣΧΟΛΙΑΣΩ ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ!! ΑΝ ΠΡΟΛΑΒΩ ΒΕΒΑΙΑ!

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΕΣ! Α ΣΤΑ ΠΑΤΟΥΣΑΚΙΑ ΠΙΟ ΠΟΛΛΑ :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!!!!!!!!!!!

Η ζέστη αφόρητη........ δεν έχω κουράγιο να κάνω πολλα πολλά .. γενικώς όλο βαριέμαι σήμερα...

Όλια μου , ο μικρός σου ξεπέρεσε και την δίμετρη Μαρκέλα... !!!!!!! Καλά να είναι τα ψιλά μωρά σας !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σοφάκι , εύχομαι τώρα με τις ζέστες ο μικρός σου να μην ξυπνάει συχνότερα γιατί μάτι δεν θα κλείσεις ... Θα ψάξω καλύτερα στα JUMBO για το ποτηράκι... θα το προσπέρασα χωρίς να του δώσω σημασία μάλλον ..

Γιωτού ,άντε καμάρι μου να δεις το κινητό σου και μετά να τσαντίζεσαι :laugh: :laugh: ... άλλο η σοκολατόπιτα της Ματίνας και άλλο το καθιερωμένο καφεδάκι .... :laugh: :laugh: :laugh:

Ματίνα δεν πιστεύω να την φάγατε όλη ????

Κατερίνα1 μου άνοιξες την όρεξη με το κεκάκι σου :cheer:

Φιλιά !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου καλημέρα!!!!

Πως τα πάτε με τη ζέστη? Θέλω να σας ρωτήσω σχετικά με τη φρουτόκρεμα και τη χορτόσουπα του μωρού σας μέχρι πόσο πρέπει να φάει γιατί εμένα είναι φαγανούλα και κάθε φορά προφληματίζομαι πόσο πρέπει να τρώει. Εγώ υπολογίζω και της δίνω γύρω στις 20 μικρές κουταλιές άντε 25 το πολύ. Ποια είναι η γνώμη σας, καλά δεν είναι σαν ποσότητα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ!ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ;;

ΠΟΛΥ ΖΕΣΤΗ,ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΙΠΟΤΑ. :angry:

ΕΜΕΙΣ ΠΗΓΑΜΕ ΣΗΜΕΡΑ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΤΣ Κ ΑΝΤΕΔΡΑΣΕ ΣΤΟ ΠΛΗΡΕΣ ΓΑΛΑ Κ ΣΕ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΒΑΘΜΙΔΑ ΠΙΟ ΚΑΤΩ ΜΑΣ ΕΙΠΕ.ΑΛΛΑ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΜΕ ΜΕΧΡΙ Κ ΑΥΡΙΟ Κ ΘΑ ΤΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΗΣΩ.ΑΧ ΜΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΑΛΕΡΓΕΙΕΣ.. :angry:

ΓΙΩΤΑΚΙ ΑΜΚΑ ΕΜΕΙΣ ΕΙΧΑΜΕ ΒΓΑΛΕΙ Κ ΓΙΑ ΝΑ ΓΡΑΦΟΥΜΕ Κ ΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑ.Κ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΒΡΕΙΣ ΜΕΣΩ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ.

ΟΛΙΑ ΜΟΥ ΤΕΛΕΙΟΣ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ Κ ΤΕΛΕΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΤΣΕΤΕ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΓΙΑ ΔΙΑΚΟΠΕΣ! :) ΑΧ ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ Κ ΕΓΩ ΝΑ ΦΥΓΩ!ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΟΛΟ ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ.

Α,ΤΕΛΙΚΑ ΧΘΕΣ ΚΟΙΜΗΘΗΚΕ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ΕΓΡΑΦΑ ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΣΠΑΣΕΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΠΟΥ ΔΕ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 8.30 ΤΟ ΠΡΩΙ! :laugh: :laugh: Κ ΜΕΤΑ ΑΓΚΑΛΙΑ ΜΟΥ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 10.30! :P

ΠΑΩ ΝΑ ΔΩ Κ ΕΓΩ ΦΩΤΟ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε Ιάσωνα...βρε Ιάσωνα!

Χάλασες τον ύπνο της μανούλας? :laugh:

Γιωτού συνεχίζεις να προκαλείς! Άκου σε ξύπνησε μια φορά :angry::P

Εμείς τα ίδια, να μην επαναλαμβάνομαι....Αγκαλιά κοιμηθήκαμε (και καλά) πάλι....

Το μπράουνις έγινε τέλειο - είχε 300 γρ κουβετούρα, πολύ σοκολατένιο, αλλά φαντάσου θερμίδες...

Κα1 θενκς για το κεκάκι :) Μαζεύω συνταγές για γλυκά χωρίς γαλακτοκομικά γιατί τσαντίζομαι που έξω δε μπορώ να πάρω τίποτα.

Πολύ σίδερο ρε κορίτσια έχει πέσει.... Εγώ όπως έχω ξαναπεί, ούτε που ξέρω που είναι :blush: Ο άντρας μου φόρεσε σιδερωμένα πουκάμισα τον Ιανουάριο που ήταν εδώ η μάνα μου. Η οποία του σιδέρωνε μέχρι και τα σώβρακα :blink: Άστονε ρε μάνα τον άνθρωπο που πας να τον κακομάθεις με το ζόρι της έλεγα :P

Σέβελιν εμένα τώρα άρχισε να τρώει και ακόμα παλεύουμε να φάμε 2-3 κουταλίτσες...

Γιώτα τώρα του δίνεις μόνο φρούτο ή και λαχανικά?

Λέμον αν βρω βιολογικό κολοκύθι θα της κάνω κι εγώ αύριο πατάτα-καρότο-κολοκύθι. Σήμερα κάτι ψιλοέφαγε πατατα-καρότο αλλά δε μπορώ να πω ότι ξετρελάθηκε κι όλας.

ΒΙΚΑΚΙ συμβουλή -άμα θες την ακούς βέβαια ;) Μην αφήνεις τον ξανθούλη να χαζεύει τηλεόραση. Όταν είναι τόσο μωρούλια δεν προλαβαίνει ο εγκέφαλος να επεξεργαστεί τις εικόνες που εναλλάσονται τόσο γρήγορα και τους δημιουργεί υπερένταση!

Όλια, έχεις το πιο πμεγάλο μωράκι της παρέας ή μου φαίνεται? Τέλειος είναι!

Σοφάκι άμα θες νον-στοπ χειμώνα σε περιμένω στο όμορφο ΤρόντχαΪμ :laugh:

Ευάκι τι κάνεις τελικά από διατροφή της μικρής? Ακολουθείς Πατσούρου? Ο παιδίατρος τι σου είπε που δε δίνεις κρέμες?

:kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

BIKAKI έγραψε:

Α,ΤΕΛΙΚΑ ΧΘΕΣ ΚΟΙΜΗΘΗΚΕ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ΕΓΡΑΦΑ ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΣΠΑΣΕΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΠΟΥ ΔΕ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 8.30 ΤΟ ΠΡΩΙ! :laugh: :laugh: Κ ΜΕΤΑ ΑΓΚΑΛΙΑ ΜΟΥ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 10.30! :P

Χαχα :laugh: κι εγώ σου γράφω για τηλεόραση και υπερένταση :blink: Τίποτα δεν παθαίνει ο ξανθούλης!

Άκου μέχρι τος 8.30...Ααααααααααααααααα εγώ πότεεεεεεεε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια τι ζεστη ειναι αυτη?Τωρα τελειωσα τις δουλειες απο το πρωι.Ειχα σημερα τον κουζινα και επιτελους την τελειωσε αλλα εκανε ολο το σπιτι χαλια.Απο το πρωι τωρα εκατσα λιγο να ξεκουραστω.Μολις μπορεσω θα σας βαλω φωτο απο το σπιτι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΓΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΗΞΕΡΑ ΓΙΑ ΤΗ ΤΙ-ΒΙ,ΣΟΒΑΡΑ Ε;;ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΕΧΩ ΤΟ ΝΟΥ ΜΟΥ ΝΑ ΜΗ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑΤΙ Ο ΚΟΥΤΣΟΜΠΟΛΗΣ ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΤΑΙΖΩ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΓΥΡΝΑΕΙ Κ ΚΟΙΤΑΕΙ! :laugh:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΟΙΤΑΖΑ ΤΙΣ ΦΩΤΟ Κ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΤΑ ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΕΤΣΙ;Η ΜΗΠΩΣ ΤΕΛΙΚΑ ΟΛΑ ΤΑ ΜΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΟΜΟΡΦΑ;ΒΑΣΙΚΑ ΠΑΡΑΤΗΡΩ Κ ΟΠΟΥ ΠΑΩ Κ ΑΛΛΑ ΜΩΡΑ,ΑΛΛΑ ΔΕ ΒΛΕΠΩ ΠΑΝΤΑ ΤΟΣΟ ΩΡΑΙΑ ΜΩΡΑ.ΕΜΑΣ ΟΛΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΙ ΞΕΧΩΡΙΣΤΟ. ;):lol: :silly:

ΟΛΙΑΚΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΦΩΤΟ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΑΚΙ ΣΟΥ!ΟΝΤΩΣ ΠΟΛΥ ΖΕΣΤΗ ΕΜΕΙΣ ΕΧΟΥΜΕ ΚΛΕΙΣΤΕΙ ΠΑΛΙ ΜΕ ΚΛΙΜΑΤΙΣΜΟ.ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΤΟ ΛΑΤΡΕΥΩ,ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΕΧΕΙ ΤΟΣΟ ΖΕΣΤΗ ΔΕ ΜΠΟΡΩ.ΕΚΤΟΣ Κ ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΝΗΣΑΚΙ Η ΓΕΝΙΚΑ ΔΙΑΚΟΠΕΣ.ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΔΕ ΛΕΕΙ. :S

ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ ΜΙΣΩ ΧΕΙΜΩΝΑ Κ ΔΕ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ Η ΒΡΟΧΗ,Η ΣΥΝΝΕΦΙΑ Κ ΤΟ ΚΡΥΟ. :)

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΩΣΩ ΚΡΕΜΑ ΤΩΡΑ Κ ΝΑ ΠΑΡΩ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΝΑ ΤΟΥ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΚΑΝΕΝΑ ΦΡΟΥΤΑΚΙ.

ΣΕ ΜΙΑ ΩΡΑ ΘΑ ΞΥΠΝΗΣΩ Κ ΤΟΝ ΜΠΙΛΑΡΑ ΝΑ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΛΙΓΑ ΣΤΟ ΣΟΥΠΕΡ. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • υπάρχει συγκεκριμένο χρόνος που σου λέει μέχρι ποτε πρέπει να ανακτήσει το βαρος γεννήσεις του αλλά δεν θυμάμαι ποσο χρόνο σου λένε 2-3  βδομάδες ; Δεν θυμάμαι τώρα 😅
    • Κορίτσι μου ούτε εμένα μου είπαν να το κάνω και δεν το έκανα ούτε στην πρώτη εγκυμοσύνη ούτε τώρα όλοι οι γιατροί δεν έχουν κοινή γραμμή σε αυτά, για αυτό σου είπε και όχι.. τώρα αν εσυ θέλεις να το κανείς πες του ότι θα το κανείς με δικιά σου ευθύνη και λογικά θα στο δώσει παιδιατρος δεν νομίζω ότι μπορεί να το συνταγογράφηση στην φάση που είσαι τώρα 🤷‍♀️
    • Καλημέρα κορίτσι μου! Καταρχάς χαίρομαι που νιώθεις πιο ήρεμη με την εγκυμοσύνη σου σήμερα ✨✨🌈🌈❤️❤️ Απ' αυτά που μας περιγράφεις ίσως αυτή η στάση των πεθερικών σου να σ έκανε κι εσένα υποσυνείδητα να αμφιβάλλεις για το μωράκι σου. Η απουσία της χαράς και της ενθάρρυνσης από την μεριά τους είναι δικό τους θέμα, σημασία έχει εσύ κι ο άντρας σου πως νιώθετε με το γεγονός ότι μεγαλώνει η οικογένεια σας και ποιο είναι το δικό σας πλάνο. Η απόκτηση ή μη παιδιών είναι μια απόφαση που αυστηρά αφορά εσάς και κανέναν άλλο. Μη στέκεσαι και αφήσεις να σε βασανίζει το ότι χάρηκαν λιγότερο ή περισσότερο, αν σε προβληματίζει τόσο πολύ κάνε μια κουβέντα με τον άντρα σου για να δεις και να τσεκαρεις ποια είναι η δική του στάση. Όχι να του πεις ευθέως αν συμφωνεί ή όχι με τον πατέρα του, απλά να τσεκαρεις μαζί του ότι εξακολουθείτε να είστε σύμφωνοι ότι θέλετε τα ίδια πράγματα (γεγονός που πιστεύω ήδη το ξέρεις, μιας κι αν είχε ο ίδιος ενδοιασμούς για το δεύτερο παιδί, θα σου το είχε πει). Σε κάθε περίπτωση, άσε τα πεθερικά εκεί που είναι, η αντίδραση τους είναι σεβαστή οποία κι αν ειναι, δε μπορείς να την αλλάξεις, αλλά εσύ να είσαι αφοσιωμένη στο στόχο και το πλάνο που έχεις δημιουργήσει με το σύντροφό σου για την οικογένεια ΣΑΣ.
    • ναι το έχω πάθει και εγω ειχα θετικο τεστ εγκυμοσυνης αλλά μετά από 2 μερες μου ήρθε περιοδος όπως και σε εσενα η χοριακη την μέρα που μου ήρθε το αίμα ήταν 8  δυστηχως λογικά είναι βιοχιμικη και συμβαίνει συχνα  😕 κρατησε το θετικό ότι υπήρχε σύλληψη αλλά για κάποιο λόγο δεν προχώρησε η φύση ξέρει και καλύτερα που έγινε νωρίς γιατί αργότερα είναι ακόμα χειρότερο  Παρε το χρόνο σου και όταν είσαι έτοιμη σήκωσε τα μανίκια και προχωρά δυνατά  εγω σκέψου περσυ τον Αύγουστο είχα παλινδρόμηση 8 εβδομάδων και έπρεπε να κάνω αποξεση άσχημη εμπηρια αλλά τον επόμενο μήνα με το που ήρθε η πρώτη περιοδος άρχισα αμέσως προσπάθειες και ξανά μενω εγκυος τώρα είμαι 7,5 μηνών τον Αύγουστο γεννάω   Σου εύχομαι σύντομα ένα θετικό αποτέλεσμα 
    • Δυστηχως πάλι δεν βλέπω κάτι ελπίζω όμως να είναι νωρίς και να σου δείξει αργότερα έτσι και αλλιώς ακόμα δεν είσαι σε καθυστέρηση όποτε περίμενε λιιιγο ακόμα  δεν ξέρω μετά από πόση ώρα βγαίνει η εξατμίσεις μην σου πω ψέμματα απλά ξέρω ότι βγάζουν  εγω 2 φορές τα πήρα αυτά τα τεστ με τον σταυρο αλλά τα έκανα με καθυστέρηση και ήξερα ότι θα βγουν θετικά γιατί είχα κάνει άλλο τεστ πιο μπροστά 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...