Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανουλες Χριστουγεννων 2009!!!Νο4!!!


Recommended Posts

δεν ξερω!!!!!!τι θα γινει με την συναντηση..μαλλον αναβαλεται για αυριο...κριμα :(

καλο σιδερο ματινακι...φιλακια στην κουκλιτσα σου :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 939
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΜΑΤΙΝΑ ΚΑΝΕ ΟΤΙ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ ΔΙΚΙΟ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΕΙ Η ΓΙΩΤΑ.ΣΤΗΝ ΗΛΗΚΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΠΑΓΜΑ ΕΙΝΑΙ Η ΔΙΑΤΡΟΦΗ.ΠΑΡΕ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΜΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΓΝΩΜΗ ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΦΥΓΕΙ ΕΜΑΣ ΤΟ ΑΓΧΟΣ!! ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ΚΑΝΤΟ ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ??

ΛΟΙΠΟΝ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΜΕΤΑ ΤΟ ΜΠΑΝΙΟ ΣΤΑ ΝΙΝΑΚΙΑ ΣΑΣ Κ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΤΟΣΟ ΝΩΡΙΣ.ΑΛΗΘΕΙΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΠΩΣ ΤΑ ΚΟΙΜΗΖΕΤΕ ΝΑ ΔΩ ΜΗΠΩΣ ΕΓΩ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΛΑΘΟΣ...ΜΗΝ ΜΕ ΞΕΧΑΣΕΤΕ ΕΙΝΑΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΓΚΑΛΟΠ!! :)

ΓΙΩΤΑ ΜΟΥ ΑΣΧΕΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΦΩΤΟ Η ΕΙΝΑΙ Ο ΙΑΣΩΝΑΣ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινα με λενε,ευχαριστω πολυ bourique1983 και εσυ να χαιρεσαι τα παιδακια σου,το Σαββατο θα κανουμε παρτυ.Αν θηλασεις τοσο πολυ μετα πως το κοβεις?δεν θα ειναι πιο δυσκολο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

O δικος μου κοιμαται κατα τις 8 με 8μιση συνηθως,και θα κοιμηθει στο στηθος καθως τρωει ή με λιγο κουνημα στο ρηλαξ.Αλλα ολη την μερα δεν μπορω να πω οτι πολυκοιμαται ειναι λιγο ζιζανιο.Ο δικος σου κοιμαται την μερα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιώτα μου ήθελα να σε ρωτήσω και όλο το ξεχνάω... τελικά που βρήκες την κουδουνίστρα?? Έστειλα στη Ρένα μήνυμα στο fb και μου είχε πει ότι μάλλον δεν θα μπορούσε να έρθει. Η συνάντηση μάλλον αναβάλεται .. τι κρίμα... τελικά γιωτίνι αν εσύ και εγώ μέναμε κοντά όλο έξω θα βγαίναμε :laugh: :laugh:

Πασχαλίτσα , τι κάνεις βρε κοπέλα μου καιρό έχω να σε ακούσω... φιλάκια στον μικρούλη σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια!!!

εχω μια ερωτηση :

ποσες φορες τη μερα κανουμε κακακια?ειδικα οσα μπεμπακια θηλαζουνε χωρις στερεες τροφες?

εμενα 1 μπορει και 1 φορα στις 2 μερες ο γιατρος λεει ειναι οκ αλλα τοσο καιρο εκανε 3-4 τη μερα και εχω παραξενευτει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχαχα!!!!!!γιωτακι!!!!!!!!!με πιανεις!!!!!!!χαχαχα!!!!!! :laugh:

αννουλα,εμενα κανει ακομα 3 με 4 φορες τη μερα!!!!ποσο ακριβως ειναι εσενα το μωρακι????

ματινακι,εισαι η πετρα του σκανδαλου!!!!!!χαχαχα!!!!! :laugh: οτι πιστευεις καλυτερο για το μωρακι σου κανε....κι εμενα μου ειπε να αρχισω κρεμα βανιλια μολις μπει στον πεμπτο αλλα δεν θα τον ακουσω...στον εκτο θα αρχισω με φρουτα και λαχανικα!!!!της πατσουρου το διαιτολογιο θα ακολουθησω!!!!παντως εχει αρχισει να δειχνει ενδιαφερον για τα φαγητα που τρωμε εμεις!!!!εχει πλακα οπως τα κοιταει!!!!χαχαα!!!!! :P

σοφακι μου καλο,ας το!!!!!μη το ψαχνεις το θεμα!!!!!!δε προκειται να κοιμηθει ο ανταρτης σου οτι κι αν κανεις!!!!!χαχαχα!!!πλακα κανω φυσικα!!!!!εμενα η κοιμαται στο στηθος η τη βαζω στην κουνια και κοιμαται μονη της.... ;)

χρυσουλινι μου,εχουν ανοιξει ποστ που λεει "με αφορμη το γκρουπ I hate children".μπες να διαβασεις.

δηλαδη,κοριτσια παλι δε θα σας δω??????? :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ;

ΕΧΩ ΝΑ ΜΠΩ ΕΝΑ 24ΩΡΟ Κ ΧΑΜΟΣ ΕΓΙΝΕ ΠΑΛΙ Ε;ΧΑΧΑΧΑ!!

ΣΟΦΑΚΙ ΜΟΥ ΕΜΕΝΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΑΡΓΑ,ΣΥΝΗΘΩΣ ΜΕΤΑΞΥ 11 ΜΕ 12 Κ ΑΥΤΟ ΑΝΑΛΟΓΑ ΠΟΤΑ ΘΑ ΤΑΙΣΩ,ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΚΟΥΝΑΩ ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΤΟΝ ΒΟΛΤΟΥΛΕΣ Κ ΕΤΣΙ ΜΟΥ ΚΟΙΜΑΤΑΙ.ΕΤΣΙ ΕΧΟΥΜΕ ΜΑΘΕΙ ΕΜΕΙΣ.

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΕΓΩ ΑΝ ΕΧΕΙ ΤΕΤΟΙΟ ΚΑΙΡΟ ΔΕ ΘΑ ΕΡΧΟΜΟΥΝ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΕΙΝΑΙ ΚΡΥΩΜΕΝΟ Κ ΔΕΝ ΤΟΝ ΒΓΑΖΩ ΕΞΩ ΑΥΤΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ,ΒΑΣΙΚΑ ΛΟΓΩ ΚΑΙΡΟΥ,ΑΝ ΕΙΧΕ ΖΕΣΤΗ ΘΑ ΤΟΝ ΕΒΓΑΖΑ.ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ Κ ΕΚΤΟΣ ΑΥΤΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΑΣ,ΜΟΝΟ Η ΤΡΙΤΗ ΕΙΝΑΙ;

ΕΥΑΚΙ ΜΟΥ ΤΗ ΤΡΙΤΗ ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕΣ;

ΜΑΤΙΝΑΚΙ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΕΣ;ΔΕ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΙ ΜΟΥ ΕΧΕΙΣ ΠΕΙ.

ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΓΙΑΟΥΡΤΑΚΙ ΟΝΤΩΣ Κ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΞΑΝΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ,ΑΛΛΑ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΞΑΝΑΚΟΥΣΕΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ Κ ΠΕΡΑ ΑΣ ΜΗΝ ΕΙΜΑΣΤΕ Κ ΤΟΣΟ ΑΠΟΛΥΤΕΣ ΑΝ ΚΑΝΕΙ Η ΟΧΙ.Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΛΕΕΙ ΑΝ Κ ΣΙΓΟΥΡΑ ΥΑΡΧΟΥΝ ΜΑΛΑΚΕΣ ΓΙΑΤΡΟΙ,ΤΟ ΕΧΩ ΖΗΣΕΙ Κ ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ,ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΣΧΕΤΙΚΑ "ΕΥΚΟΛΟ'ΘΕΜΑ Κ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΘΑ ΤΟ ΕΧΕΙ ΔΩΣΕΙ Κ ΣΕ ΑΛΛΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ.Κ ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΝΑΙ ΝΕΑ ΤΑΣΗ ΑΦΟΥ ΕΙΝΑΙ Κ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ.ΑΣ ΠΑΡΕΙ Κ ΜΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΓΝΩΜΗ,ΕΣΕΙΣ ΙΣΩΣ ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΕ ΤΑ ΔΥΟ ΠΑΙΔΑΚΙΑ.

ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΜΟΥ Ο ΑΔΕΛΦΟΣ ΜΟΥ ΣΠΟΥΔΑΖΕΙ ΚΟΖΑΝΗ,ΕΧΩ ΕΡΘΕΙ 3 ΦΟΡΕΣ ΣΤΗ ΠΟΛΗ ΣΑΣ,ΠΟΥ ΚΟΝΤΑ ΜΕΝΕΙΣ;

ΔΕ ΘΥΜΑΜΑΙ ΝΑ ΣΧΟΛΙΑΣΩ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ,ΔΙΑΒΑΣΑ ΠΟΛΛΑ Κ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΞΕΧΑΣΑ ΚΑΠΟΙΑ.

ΧΘΕΣ ΚΛΕΙΣΑΜΕ Κ ΤΑ ΒΑΦΤΙΣΤΙΚΑ ΜΑΣ,ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΑ Κ ΟΛΑ ΣΕ ΜΠΛΕ ΣΚΟΥΡΟ ΜΕ ΛΕΥΚΟ.ΒΑΣΙΚΑ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΠΑΜΕ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΤΟ ΡΟΥΧΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΑΛΛΟ ΜΑΓΑΖΙ Κ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΑΞΕΣΟΥΑΡ ΑΠΟ ΛΑΠΕΝ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας όμορφες!

Ματινάκι να πεις του γιατρού σου ότι οι φίλες σου στο μάμμυ δε συμφωνούν καθόλου και ότι θα ακούσεις αυτές :P :laugh: Πέρα από την πλάκα...πολύ μπέρδεμα στην Ελλάδα που ο κάθε παιδίατρος λέει άλλα...Στη Νορβηγία ακολουθούν κοινή τακτική κι έτσι δεν έχουμε τέτοια προβλήματα. Σου δίνουν κι εξαρχής ένα βιβλιαράκι με διάφορες οδηγίες για την ανατροφή του παιδιού και μπορείς πάντα να καταφεύγεις εκεί όταν έχεις απορίες. ;)

Σοφία εμείς την κάνουμε μπανάκι κάθε μέρα στις 20.30 και μετά την παίρνω εγώ στο δωμάτιό μας,κλείνω πόρτα και φώτα -έχω μόνο ένα μικρό φωτάκι στην πρίζα- και τη θηλάζω το κρεββάτι μέχρι να αποκοιμηθεί. Τώρα θέλει κανά μισάωρο περίπου για να την πάρει ο ύπνος αλλά όταν ξεκινήσαμε αυτή τη ρουτίνα όταν ήταν περίπου 3 μηνών μπορεί να έπαιρνε και 1 μιση ώρα... :S

ΚΑ1 καλώς μας ήρθες και να χαίρεσαι τα παιδάκια σου! Κι εμείς θηλάζουμε κι έχω σκοπό να την αφήσω να αποθηλάσει όποτε θέλει αυτή. Ο πιο εύκολος τρόπος να αποθηλάσει το μωρό σου είναι να το κάνεις όταν θα είναι έτοιμο αυτό!

annoula1982 εμένα τελευταία τα κάνει 1 φορά την εβδομάδα.... Φαντάσου ποσότητα όμως... Σκατοθύελα χαχαχαχα

Κορίτσια θα το φάω το ζουζουνάκι μου! Μου δίνει φιλάκια! Μόνο που δεν το έχει πιάσει το θέμα πως δουλεύει ακριβώς και απλά ρουφάει :silly: Μου έκανε μια μελανιά στο σαγόνι :blink: :laugh:

:kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΝΟΥΛΑ ΕΜΕΝΑ ΚΑΘΕ 3 Η 4 ΜΕΡΕΣ Κ ΤΟΥ ΔΙΝΩ ΓΑΛΑ ΣΚΟΝΗ ΥΠΟΑΛΕΡΓΙΚΟ.ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ Κ ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗΣΗ Κ ΑΥΤΟ ΤΟΥ ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΕΠΙΣΗΣ ΔΥΣΚΟΙΛΙΟΤΗΤΑ.ΟΤΑΝ ΘΗΛΑΖΑ ΕΚΑΝΕ 3 ΤΗ ΜΕΡΑ ΣΙΓΟΥΡΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα μανουλες!!!

Χαθηκα αλλα ολο με πεταει!

Εμεις τα ιδια!

Εσεις βλεπω πολλα θεματα ανοιξατε!!!

Καταρχην καλωςηρθες ΚΑ1!

Ματινακι κι εγω θα σου πω τα ιδια με τα κοριτσια αλλα δικο σου παιδι ειναι κανε οτι θες!

Σοφια εγω τον κανω μπανιο κατα τις 8 μετα τρωει καθεται και κατα τις 10 ξανατρωει και τον περνει ο υπνος.

Τον βαζω καναπε και μετα απο μιση ωρα ξυπναει να ρευτει.

Τον ξανακοιμιζω αγκαλια με την κουβερτα στα μουτρα,οπως και ο Μιχαλης μου!

Βιτσια!!!

Φυσικα ξαναξυπναει μερικες φορες αλλα τον σηκωνω και τον κουναω παλι.

Τελικα κοιμαται κατα τις 10 αλλα 12 ξαναξυπναει για μαμ εδω και ενα μηνα και το βραδυ καθε δυο με δυομιση ωρες αλλα κοιμαται κατευθιαν.

Θελω να μου πεις τα αποτελεσματα απο το γκαλοπ σου!!!!

Φιλακια σε ολες!

Γραψατε τοσα πολλα που θυμαμαι ελαχιστα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας.τι κανετε?σοφακι εγω τον κανω μπανακι,του δινω μετα βυζακι και κοιμαται.ετσι στον υπολογιστη.κατερινα καλως ηρθες.να χαιρεσαι τα παιδια σου κ χρονια πολλα στον γιο σου.σοφακι δεν μπορω να μπω στον ναρλη κ την ψωνισα.βοηθα με.τι αλλο?α.εγω θηλασα την κορη μου 2 χρονια.κ οταν σταματησα της ειπα νεφελη τερμα το γαλατακι της μανουλας.κ δεν ειχαμε προβλημα.ειπα αρρωστησαν τα βυζακια...χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια σας ευχαριστω πολυ να χαιρεστε ολες τα παιδακια σας.Ο αντρας μου επιμενει να τον κοψω μολις κλεισει τους εξι μηνες γιατι μετα θα ειναι δυσκολο να τον κοψουμε και επειδη εχει κολησει μαζι μου λογω θηλασμου και θελει συνεχεια αγκαλια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ.

ΕΧΕΙ ΔΙΚΙΟ Η ΕΥΑ ΟΤΙ Κ ΝΑ ΚΑΝΩ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΤΕΛΙΚΑ ΧΑΧΑΧΑ

ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΝΩ Κ ΕΓΩ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ΜΠΑΝΙΟ ΣΤΙΣ 8.30 Κ ΜΕΤΑ ΣΤΗΘΟΣ ΑΛΛΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΜΕΤΑ ΞΑΝΑ ΘΕΛΕΙ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΤΟΥ ΠΟΛΥΜΙΛΑΩ ΝΑ ΜΗΝ ΞΑΓΡΥΠΝΑΕΙ Κ ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΤΑΛΗΓΕΙ ΝΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕΤΑ ΤΙΣ 12 ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟ 3.30 ΤΟ ΠΡΩΙ 1.30 ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟΣ ΑΘΛΟΣ.ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΜΗΠΩΣ ΚΑΝΩ ΤΙΠΟΤΑ ΛΑΘΟΣ ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΤΑ ΚΑΝΩ.

ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΧΡΥΣΟΥΛΊ ΜΟΥ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΜΟΥ :silly: :P

ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΚΑΛΗ ΜΟΥ Κ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΟΥΣ ΑΝΤΡΕΣ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΣΟΥ.

ΕΓΩ ΘΗΛΑΖΩ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΑΛΛΑ ΚΑΚΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΘΕ 3-4 ΜΕΡΕΣ ΑΠΟ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ ΕΧΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ.ΔΕΝ ΣΦΙΓΓΕΤΑΙ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΤΑΛΑΙΠΩΡΕΙΤΕ,ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ.

ΝΑ ΔΩ Κ ΕΓΩ ΣΤΙΣ 27 ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΕΜΒΟΛΙΟ ΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΕΤΕΠΕΙΤΑ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΙΣ ΚΡΕΜΕΣ ΚΛΠ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΧΑΛΑΣΟΥΜΕ ΕΚΕΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΑΛΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ Κ ΑΛΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ Κ ΜΕΤΑ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΜΕ ΑΛΛΕΡΓΙΕΣ Κ ΤΕΤΟΙΑ Κ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΕΓΩ ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ ΑΛΛΑ Κ ΕΣΥ ΕΚΑΝΕΣ ΤΟΥ ΚΕΦΑΛΙΟΥ ΣΟΥ...ΓΕΝΙΚΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΛΗ ΣΥΝΝΕΝΟΗΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ...ΕΙΔΩΜΕΝ!

ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΤΑ ΠΑΤΟΥΣΑΚΙΑ ΕΙΠΑ ΣΗΜΕΡΑ??? ΟΟΟΧΙΙΙΙΙ???? ΑΧ ΤΙ ΞΥΛΟ ΘΕΛΩ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφακι δοκιμασε λιγο κλασσικη μουσικη. καποια κοπελα το ειχε αναφερει κιολας. εγω τον ταιζω στο σκοταδι και του βαζω μουσικουλα απο το περιστρεφομενο. βεβαια ειναι και αναλογα το παιδι. ο δικος μου οτι ωρα και να πεσει για υπνο το αργοτερο στις 7μιση το πρωι εχει ξυπνησει. και ξυπναει αλλη μια φορα μεσα στη νυχτα. καθε μωρακι ειναι διαφορετικο. υπομονη και δυναμη. ισως να του λειπει και η αγκαλια σου και να ξυπναει. δοκιμασε να το βαζεις για υπνο την ωρα που αρχιζει να νυσταζει και αν γκρινιαξει αστον λιγο. αν κλαιει ....αγκαλια. μην αφησεις το παιδακι να κλαιει.

καλως σας βρηκαμε καινουργιες μανουλες

φιλια σε ολες!!!!!!!!!!! στις μυτουλες!!!!!!! τα πατουσακια ειναι πιασμενα!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!ΛΟΙΠΟΝ ΟΛΕΣ ΟΙ ΓΝΩΜΕΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕΒΑΣΤΕΣ!ΟΜΩΣ ΑΝ ΠΑΡΩ ΚΑΙ ΑΛΛΗ ΓΝΩΜΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΔΕ ΘΑ ΜΠΕΡΔΕΥΤΩ?ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΑΛΙ ΣΤΗΝ ΑΜΦΙΒΟΛΙΑ!ΕΠΕΙΔΗ Ο ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΔΕΙΞΕΙ ΚΑΛΑ ΔΕΙΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΗΤΑΝ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΓΑΛΑ ΟΤΑΝ Η ΜΙΚΡΗ ΕΚΑΝΕ ΕΜΕΤΟΥΣ ΚΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΔΕ ΦΤΑΙΕΙ ΤΟ ΓΑΛΑ,ΛΕΩ ΝΑ ΤΟΝ ΕΜΠΙΣΤΕΥΤΩ ΓΙΑ ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΕΑΝ ΔΩ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΔΕ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΤΟΤΕ ΘΑ ΜΙΛΗΣΩ ΚΑΙ ΜΕ ΑΛΛΟΝ ΓΙΑΤΡΟ!

ΚΡΙΜΑ ΠΟΥ ΔΕ ΘΑ ΣΥΝΑΝΤΗΘΟΥΜΕ ΑΥΡΙΟ.

ΕΥΑΚΙ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΤΙ ΩΡΑ ΕΡΧΕΣΑΙ?ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΟΝΙΣΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΥΝΑΝΤΗΘΟΥΜΕ!ΠΕΣ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ!

ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!!!!!!!!!!!!!!

ειμαι χαλια....εχω απιστευτες ζαλαδες...ξεκινησαν απο χθες στο βραδυ..το πρωι ημουν οκ και μετα απο το μεσημερι ειμαι χαλια :( μου ερχεται να πεσω κατω...εκτος αυτου και το στομαχι μου ειναι χαλια...δεν μου φτανουν οσα εχω εχω και αυτα τωρα :unsure:

σοφακι εγω τον μικρο τον κανω μπανιο στις 7 και μιση μετα τρωει και τον κοιμιζω στο καροτσι....δηλαδη δεν κοιμαται στο βυζι...η τελικη ωρα υπνου ειναι στις 8 με 8 και μιση...βεβαια κατα τις 11 ξυπναει παλι για μαμ και μετα ο θεος και η ψυχη του...βασικα ο θεος και το στομαχι του :P :laugh:

α!!!!!!τελεια η φωτο που εβαλες...ειστε και οι δυο σας κουκλοι :)

αννουλα εμενα κανει περιπου 3 φορες κακα...αλλα τα παιδακια που θηλαζουν μπορει να κανουν και πολλες μερες χωρις να ενεργηθουν.. ;)

κατερινακι πιστεψε με και στον 6 μηνα να προσπαθησεις να κοψεις το θηλασμο θα ειναι το ιδιο "δυσκολο" οπως και αν το εκοβες στο χρονο η στα 2...να ξερεις οτι το θεμα ποτε θα κοψεις το θηλασμο αφορα εσενα και το μωρο σου,οχι τον αντρα σου...οσο για τα χερια δεν φταιει ο θηλασμος...απλα ειναι το παιδι ετσι...εμενα ολη την μερα την βγαζει η στο καροτσι του η ξαπλα στον καναπε...

ματινακι αν παρεις μια γνωμη γιατρου και ειναι διαφορετικη απο αυτη του τωρα γιατρου σου εκει βλεπεις ποιος θα σε πεισει πιο πολυ...δηλαδη αν ο καινουργιος γιατρος σου δωσει τεκμηριωμενες απαντησεις στα ερωτηματα σου τοτε δεν βρισκω λογω αμφισβητησης...πραγμα το οποιο δεν εκανε ο τωρινος..γιατι οταν τον ρωτησες για αυτο που διαβασες στην συσκευασια η μονη του απαντηση ηταν οτι θα ακους αυτο που σε λεει εκεινος...και αυτην δεν ειναι απαντηση γιατρου...

χρυσα μου τι μου κανεις;;;χαθηκαμε :( πως πανε οι μοναξιες;;;;

ευακι ειδες;;;ολα τα πιανω! :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

γραψε μας ποτε θα ερθεις και ποτε θα φυγεις για να κανονισουμε να τα πουμε...θελω πολυ να τα πουμε απο κοντα....

τελικα πως σου περασαν οι ζαλαδες;;;και απο τι ηταν;;;

α!!!!!!!!η φωτο δεν ειναι δικια μας...ειναι κλεμμενη :P :laugh:

καλο βραδυ σε ολες :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

eimaste 5m kai 18hmeron!

einai kamia evdomada pou thn exei piasei ayth h dyskiliothta prin ekane 3-4 fores th mera...einai pou ksanarxisa ta galaktokomika mallon giati eixame ypopsies gia allergia pou telika den exoume eytyxos, den deixnei omos na piezetai kai olo prits prits oi porditses ths alla kakakia tipota!

fagame kai thn proth mas kremoula shmera!yum yum!!!sas vazo kai foto!

me ton ypno kata tis 10.30 koimatai, mpanaki stis 9 kai trome amesos meta me xamhlo fos kai siganh thleorash meta ligo na nanouristoume na gkriniaksoume kai meta pali sto sththos pipilame kai ypno h an einai poly neyrikh thn kounao ligo me to karotsi...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλημερα, πως ηταν η νυχτα σας;ο μπεμπουλης μου κοιμηθηκε στις 8και μιση και ξυπνησε στις 3 και μετα στις 6 και τελικα στις 7 και μιση μια χαρα ηταν κοιμηθηκαμε λιγο :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!!!!

κα1,καλη ηταν η βραδια σας!!!!τα μεγαλα σου αγορακια κοιμουνται κανονικα το βραδυ????

γιωτουλα μου,οι ζαλαδες ηταν απο την ιωση που με τριγυριζε και την κουραση.μονες τους περασαν μαζι με την ιωσουλα!!!!

σοφακι,ωραια φωτο!!!!!!φιλακια και στους 2!!!!!!!

μαγδουλα,φιλακια και σε σας!!!!!!

αννουλα,δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα!!!!εβαλες φωτο???δεν την ειδα.... :blush:

χρυσα???????παλι χαθηκες??????

λοιπον,βικακι,ματινακι,γιωτουλα,χρυσουλινι,μαρακι και οποια αλλη μπορει για συναντηση σας ενημερωνω οτι θα ερθω η τη δευτερα η την τριτη.μπορω σιγουρα τριτη απογευμα οπου θελετε!!!!αν ερθω απο δευτερα θα μπορω και δευτερα απογευμα αλλα δεν ειναι σιγουρο....την τεταρτη θα φυγω μαλλον...εκτος απροοπτου!!!!εχω και παρελαση γιατρων τη τεταρτη το πρωι και το μεσημερι!!!!! :huh:

και αν με ρωτησετε για τη χτεσινη νυχτα...... :blink: δεν εχω λογια!!!!κοιμηθηκε η μικρη 10:30.στις 1:30 ηθελε την πιπιλα της.στις 3:30 ηθελε ξανα την πιπιλα της.στις 4:30 ηθελε μαμ και μετα....ξυπνησαμε οικογενειακως..... :dry: καποια στιγμη ουτε και ξερω τι ωρα ξανακοιμηθηκαμε ολοι μαζι στο κρεβατι μας....δεν χρειαζεται να σας πω πως ειμαι ακριβως..... :blink: καπως ετσι!!!!!χαχαχαχ :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Τι κάνετε ρε κορίτσια; Εμένα με έχει φάει η αϋπνία τις τελευταίες μέρες από τους πόνους στη λεκάνη..δεν ξέρω πώς να κάτσω πια..και δε φτάνει αυτό θέλουν να μου φέρουν τώρα να κρατήσω και τα μικρά του αδερφού μου για πόσες ώρες για να πάνε για φαγητό. Μα καμία ενσυναίσθηση; Γκρρρ τα νεύρα μου..
    • Κορίτσια αποφάσισα να αλλάξω γιατρό. Ή τουλάχιστον να πάρω δεύτερη γνώμη. Τα PI της μητριαίας αρτηρίας είναι πάνω από 2..δν ξέρω. Έχω αγχωθεί με την απάθεια του γιατρού και ότι είναι τόσο απρόσιτος.  Θέλω να ξέρω ότι έχω κάνει ό,τι μπορώ για να προλάβω τις πιθανότητες. Έστω ασπιρίνη προληπτικά.. δεν ξέρω. Ακόμη και το μέτρο στο αλάτι εγώ του το ρώτησα.. καμία οδηγία.. απλά "συνεχίζουμε κανονικά".
    • Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου!! Ευτυχώς με τον άντρα μου έχουμε πολύ καλή επικοινωνία σαν ζευγάρι και η απόφαση για το δεύτερο μωράκι, πάρθηκε επειτα από πολλή συζήτηση και ανάλυση της υπάρχουσας και ενδεχόμενης μελλοντικής μας κατάστασης. Οπότε είμαι χαρούμενη που ξέρω ότι αυτό το μωράκι το θέλουμε εμείς οι δυο πάρα πολύ (όσο και να αγχωνόμαστε). Απλά, ξέρεις... Ίσως είναι και οι ορμόνες... απλά θα ήθελα ένα πιο υποστηρικτικό περιβάλλον, ειδικά όταν γνωρίζουν τι έχω περάσει. Τελοσπαντων, είμαι με κομμένη ανάσα μεχρι την Τρίτη 🙏🙏  Θα περιμένω και τα δικά σου νέα, θυμάμαι ότι έχεις ραντεβού να δεις το μικρουλι σου και εσύ την Τρίτη 🙏  Σε άλλα νέα, η μπέμπα σήμερα είπε πρώτη φορά μπαμπά, πολλές φορές κιόλας και συγκινήθηκα τόσο πολύ... Αχχχ τι ευτυχία που προσφέρουν αυτά τα μικρά πλάσματα, ξεχνάς αμέσως όλη την κούραση. Κάντε κουράγιο αγαπημένες μου, σε μερικούς μήνες θα έρθουν τα θαυματακια μας,και τότε ούτε που θα θυμόμαστε τις δύσκολες αυτές στιγμές του άγχους και του φόβου ♥️♥️  
    • Να μην αγχώνεσαι καθόλου!!! Έτοιμη είναι όταν αισθανθεί σίγουρη θα περπατήσει κ μόνη της!!!😍😍😍 Μεγαλώνουν πολύ γρήγορα!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...