Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΝ ΤΟΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ ΤΟΥ 2010


Recommended Posts

athinouli έγραψε:

Καλημέρα κοριτσάρες! Εμείς χτες το βράδυ βγήκαμε για πρώτη φορά με την μπέμπα για φαγητο. Κυρία! Την περισσότερη ώρα κοιμόταν και όταν ξύπνησε παρακολουθούσε τον κόσμο και γελούσε κατά παντώς υπευθύνου :laugh: 11 μαζευτήκαμε, τόσο καλά καθόταν. Παρακολουθώ την κουβέντα για τις κρέμες και με χτυπάει εκεί που πονάω. Η παιδίατρος είπε ότι επειδή είναι πάντα στην υψηλότερη κλίμακα του βάρους δε θα φάει το παιδί μου ποτέ κρέμα :( Είναι όμως και στην υψηλοτερη κλίμακα του ύψους. Δεν τη λες χοντρη :(:( Έχω καταστενοχωρηθεί με αυτό το θέμα. Τι λέτε να κάνω; Να πάρω και μια δεύτερη γνώμη παιδίατρου;

Καλή μου, το οτι δεν θα φάει κρέμα πρέπει να σε χαροποιεί!

Οι κρέμες προσθέτουν μόνο θερμίδες. Το καλύτερο είναι φρουτάκια και φαγάκι!

Σε ποιά καμπύλη βρίσκεται το μωρό σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 651
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κάτσε τώρα γιατί μπερδεύτηκα. Τι εννοείς σε ποια καμπύλη; Στο βιβλιάριο υγείας αν κοιτάξεις εκεί που λέει το βάρος κοριτσιών, είναι στην υψηλότερη θέση. Νομίζω 2η μας είχε πει η γιατρός στις 19/4 Τώρα τρέμω πόσο θα έχει πάει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΟΙΠΟΝ ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΕΓΩ ΠΟΥ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΛΟΥΚΑΝΙΚΟ...ΜΑΚΡΥ???

ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΙΤΣΙ...63 ΠΟΝΤΟΥΣ ...ΣΤΟ ΥΨΟΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΟ 90% ΣΤΟ ΒΑΡΟΣ ΣΤΟ 70% ,ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΜΗΝΑ ΔΕ ΠΗΡΑΜΕ ΒΑΡΟΣ ΠΟΛΥ 600ΓΡ.ΑΛΛΑ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕΓΑΛΗ 3750, Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΔΕ ΣΟΥ ΒΑΖΕΙ ΚΟΥΚΙΔΕΣ ΣΤΗΝ ΚΑΜΠΥΛΗ ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ???ΣΥΝΗΘΩΣ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΙ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΓΕΝΝΗΣΗΣ ΤΟΥ ΣΤΟΥΣ 4 ΜΗΝΕΣ.

ΣΑΣ ΣΤΕΛΝΕΙ ΦΙΛΑΚΙΑ Κ ΚΑΛΗΜΕΡΕΣ Η ΠΑΣΤΑ ΦΛΩΡΑ ΜΟΥ...ΤΗΝ ΕΧΩ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΠΕΜΠΕΔΑΚΙ ΤΑ ΚΙΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΓΑΛΑ ΜΗ ΤΑ ΦΟΒΑΣΑΙ, ΑΠΟ ΤΙΣ ΣΤΕΡΕΕΣ ΤΡΟΦΕΣ Κ ΜΕΤΑ ΘΕΛΕΙ ΠΡΟΣΟΧΗ.

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΕΞΩ...ΕΜΕΙΣ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΕΞΩ ΕΙΜΑΣΤΕ, ΠΡΩΙ - ΑΠΟΓΕΥΜΑ, ΜΕΝΩ Κ ΚΕΝΤΡΟ ΣΕ ΜΙΚΡΗ ΠΟΛΗ Κ ΑΠΟ ΓΕΥΜΑ ΣΕ ΓΕΥΜΑ ΣΟΥΛΑΤΣΑΡΟΥΜΕ

ΤΑ ΠΡΩΙΝΑ ΤΗΝ ΠΑΙΡΝΩ Κ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ -ΝΑ ΚΑΝΩ Κ ΚΑΜΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ- ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΚΙΟΛΑΣ :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααα είσαι καλή που την παιρνεις στη δουλεια. Εγώ θα δουλέψω του χρόνου τον Γενάρη ξανα και άντε να δούμε πώς θα την ξεκολλήσω που την έχω συνέ χεια κοντά μου. ΚΟρίτσια άσχετο....την έχω δίπλα μου ξαπλωμένη και μόλις ανακάλυψα ότι έχει φύγει από εκεί που την άφησα :laugh: :laugh: Καλεεεεεεεεεεεεε αυτή θέλει προσοχηηηηηηη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nanabill Καλα κανεις τα παιδακια χρειαζονται τις βολτουλες και τον καθαρο αερα....αυτον που εχουμε τελοσπαντων!!

Εμεις μολις ξυπνησει και φαει θα παμε την πρωινη βολτουλα!!

Πεθερα χακερ...ε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

SOPHIAK ΧΑΚΕΡ...Κ ΛΙΓΑ ΛΕΩ...ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ ΠΛΑΚΑ...ΞΕΡΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ SITE, FB, FARMVILLE!

ΤΟ ΔΙΑΣΚΕΔΑΖΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ...

ΕΜΕΙΣ ΑΠΟ ΑΕΡΑ ΕΔΩ ΕΧΟΥΜΕ ΜΠΟΛΙΚΟ...ΚΑΘΑΡΟ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ...ΕΛΑΤΕ ΚΑΝΕΝΑ ΤΑΞΙΔΑΚΙ!

ΑΤΗΙΝΟULI ΘΕΛΕΙ ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΟΧΗ, Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΖΩΗΡΗ(ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ) Κ ΟΛΟ ΠΕΡΑ ΔΩΘΕ ΕΙΝΑΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια χαρά! Ε όσο να'ναι καλύτερο αέρα έχετε εκεί από εμάς εδώ στην Αθηνα. Εγώ μάλιστα μένω και έξω από Αθήνα σε βιομηχανική περιοχή και είναι αστα να πανε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΟΝ ΑΕΡΑ ΔΕΝ ΤΟΝ ΛΕΩ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΗΝ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΗ ΑΛΛΑ Κ ΜΕ ΤΗΝ ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΗ ΤΟΥ ΕΝΝΟΙΑ...ΦΥΣΑΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ...ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΙΓΟΜΑΣΤΕ ΟΛΗ ΜΕΡΑ...ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΤΟ ΖΑΚΕΤΑΚΙ ΣΟΥ ΤΟ ΘΕΣ...ΑΛΛΑ ΔΟΞΑ ΤΟΝ ΘΕΟ Μ ΑΡΕΣΕΙ , ΕΧΕΙ ΠΡΑΣΙΝΟ, ΕΧΕΙ ΚΟΝΤΑ ΘΑΛΛΑΣΑ -ΜΙΚΡΗ ΠΟΛΗ ! ΓΙΑ ΕΝΗΛΙΚΑ ΔΕ ΞΕΡΩ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ- ΟΤΑΝ ΕΦΥΓΑ ΦΟΙΤΗΤΡΙΑ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΞΑΝΑΓΥΡΙΣΩ - ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ!

ΕΙΣΑΙ ΔΙΟΡΙΣΜΕΝΗ Κ ΘΑ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΓΕΝΑΡΗ? ΙΑ ΤΗΝ ΣΤΕΙΛΕΙΣ ΠΑΙΔΙΚΟ?Η ΕΧΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΝΑ ΣΤΗΝ ΚΡΑΤΗΣΕΙ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ.ΑΘΗΝΟΥΛΙ ΝΑ ΜΗΝ ΣΕ ΣΤΕΝΑΧΩΡΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΦΑΕΙ ΚΡΕΜΕΣ.ΚΑΛΥΤΕΡΑ.ΕΜΕΙΣ ΛΟΓΩ ΑΛΛΕΡΓΙΑΣ ΘΑ ΦΑΜΕ 6 ΜΗΝΩΝ Κ ΦΥΣΙΚΑ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΤΙ.ΑΛΛΑ ΣΤΑΝΤΑΡ ΟΧΙ ΚΡΕΜΕΣ ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΘΕΙ ΣΟΚ Κ ΝΑ ΠΕΘΑΝΕΙ.ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΟΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΦΡΟΥΤΑ Κ ΛΑΧΑΝΙΚΑ.ΕΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΗΣΥΧΟΣ ΤΟ ΓΙΑΒΡΑΚΙ ΜΟΥ.ΤΩΡΑ ΤΟ 2 ΕΜΒΟΛΙΟ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ.ΤΕΛΗ ΤΟΥ ΜΗΝΟΣ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ Κ ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ Κ ΑΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΕΜΒΟΛΙΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλο απογευμα κοριτσια !

Η μερα μου σημερα ηταν ενα διαρκες τρεξιμο..Το πρωι το σχολικο ξεχασε να μας παρει οποτε πηγα τα κοριτσακια μου εγω στον παιδικο. Με την ψυχη στο στομα γυρναω κ παιρνω την μπουμπου στον παιδιατρο .Τελικα κοριτσια ισως η μικρη να ειναι αλλεργικη . Ειναι η δευτερη φορα που το παθαινει αυτο , κ την προηγουμενη με τον νοτια ειχε τα ιδια συμπτωματα.Τα αυτακια της πεντακαθαρα , ακροαστικα δεν εχει , αντιβιωση δεν πηρε. το αερολιν θα χρησημοποιησουμε παλι οπως κ μπολικο φυσιολογικο ορο. Βλεποντας κ κανοντας ... Μεγαλο πραγμα ομως τα γονιδια κοριτσια , ο αντρας μου ειναι αλλεργικος οπως κ η πεθερα μου επισης .. Θα την ξαναπαω στο τελος της εβδομαδας να δουμε πως τα παει .. Εν τω μεταξυ τρωει ελαχιστα η καημενη , καθε μια ωρα περιπου 50 - 60 μλ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΟΛΥΤΡΟΦΙΚΗ.ΣΧΕΔΟΝ ΣΤΑ ΠΑΝΤΑ ΠΟΥ ΕΤΡΩΓΑ ΒΓΑΖΕΙ ΑΙΜΑ Κ ΕΚΖΕΜΑ.ΑΠΛΑ ΟΤΑΝ ΕΡΘΕΙ Η ΩΡΑ ΤΟΥ ΦΑΓΗΤΟΥ ΓΑΛΑ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΘΑ ΤΟΥ ΔΩΣΟΥΝ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ.ΓΙΑ ΝΑ ΧΟΥΝ Κ ΕΝΕΣΗ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΣΟΚ.ΟΤΑΝ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΜΕ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΘΑ ΧΟΥΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟ ΧΩ ΕΓΩ ΓΙΑΤΙ ΘΗΛΑΖΩ Κ ΔΕΝ ΤΡΩΩ ΣΧΕΔΟΝ ΤΙΠΟΤΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

υπομονή μωρε!!! Για πόσο σου είπαν ότι θα κρατήσει αυτό; Πάντα δηλαδη θα πρέπει να προσέχει στο φαγητό του; Ομολογουμενως δεν έχω ξανακούσει τέτοια περίπτωση. Πρέπει να είναι πολύ σπάνια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μας ειπαν οτι απο ενα μιση χρονο σε καλη περιπτωση μεχρι 7 χρονων μπορει να τραβηξει.αν θηλαζεις λενε 2 χρονια περναει πιο γρηγορα απ οτι αν δινεις ξενο.φυσικα ξενο μονο υπαλλεργικο.οχι.αλλεργιες εχουν πολλα μωρα.αυτην την πολυτροφικη ποπυ βγαζει αιμα σε ολα ειναι σπανια.και βρηκε και ατομο να τυχει.εμενα που ειμαι πολυ του φαγητου... :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tselinkas ΚΑΝΑΤΕ ΚΑΠΟΙΟ ΤΕΣΤ? ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ ΘΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΑΠΛΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΟΠΛΙΣΤΕΙΣ ΜΕ ΥΠΟΜΟΝΗ Κ ΚΟΥΡΑΓΙΟ...ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!

ΣΑΣ ΜΙΛΑΕΙ ΤΟ ΠΙΟ ΑΛΛΕΡΓΙΚΟ ΑΤΟΜΟ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ, ΕΧΩ ΑΛΛΕΡΓΙΑ ΣΕ ΧΙΛΙΑ 2 ΠΡΑΓΜΑΤΑ,,,ΑΠΟ ΤΑ ΕΝΤΟΜΑ ΜΕΧΡΙ Κ ΤΟ ΑΠΟΡΡΥΠΑΝΤΙΚΟ- ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΠΡΟΔΕΡΜ ΠΟΛΥ ΠΡΙΝ ΓΕΝΝΗΣΩ!

ΤΟ ΜΩΡΟ ΤΟ ΕΔΩΣΑ ΥΠΟΑΛΛΕΡΓΙΚΟ ΓΑΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ Κ ΜΕΤΑ ΤΗΣ ΕΔΩΣΑ ΑΚΟΜΗ ΠΙΟ ΕΛΑΦΡΥ, ΧΩΡΙΣ ΠΟΛΥ ΠΡΩΤΕΙΝΗ ΓΑΛΑΚΤΟΣ, ΠΡΟΛΗΠΤΙΚΑ , ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΜΠΟΡΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΗΨΙΟ ΜΟΥ ΜΕ ΑΛΛΕΡΓΙΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑΜΕ ΟΤΑΝ ΗΤΑΝ 8 ΜΗΝΩΝ Κ ΑΚΟΜΗ Κ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ 3 ΕΤΩΝ ΕΙΝΑΙ ΛΙΠΟΒΑΡΗΣ ΑΛΛΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΟΥΤΕ ΕΧΕΙ ΑΡΡΩΣΤΗΣΕΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ Κ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΠΑΙΔΑΚΙ-ΑΠΛΑ ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΠΟΛΥ ΑΓΧΟΣ - ΠΙΟ ΠΟΛΥ Η ΜΑΜΑ ΤΟΥ!

ΕΠΙΣΗΣ Κ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑ ΔΥΣΑΝΕΚΤΙΚΟΣ ΣΤΗ ΛΑΚΤΟΖΗ...ΟΠΟΤΕ ΣΥΜΜΕΡΙΖΟΜΑΙ ΤΕΤΟΙΑ ΑΓΧΗ...!!!

ΜΑΜΑΜ ΕVA ΠΕΡΑΣΤΙΚΟΥΛΙΑ ΣΑΣ...!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...