Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΝ ΤΟΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ ΤΟΥ 2010


Recommended Posts

της medela ειναι δυνατό?

εμενα τωρα που συζητούθσα με μια συνάδελφο μου είπε να βγάζω πρώτα με το θήλαστρο και μετα να βάζω το μωρο να τρώει για να αδειάζει τελείως το στήθος

για της Αvent το θήλαστρο εχετε ακούσει και το πήρα πριν λίγο καιρό 100 ευρω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 651
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα κοριτσαρες και μπεμπακια!!!

Μαρία Σ. η ferrari των θηλαστρων ειναι τα νοσοκομειακα της medela!!Εγω εχω το mini eletric της medela και βγαζω 150-180μλ!

Νοικιαζε νοσοκομειακο να σωθεις!Πριν γυρισω στην δουλεια θα νοικιασω και εγω για να κανω μια τραπεζα...δουλευω περιεργες ωρες :(

Εγω ενα σιδερο.......φτανει τον Ολυμπο σε υψος!!!!!!!!!!! :silly: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Firfiriko λες ότι κάνεις σκουπισμα-σφουγγαρισμα-ξεσκονισμα. Κατάλαβες ότι οι υπόλοιπες κάνουμε περισσότερα; Εγώ χτες έκανα και τα παντζουρια μιας μπαλκονοπορτας...μετα κουράστηκα :laugh: :laugh: Τώρα που καλοκαίριασε είναι χειρότερα γιατί πρέπει να γίνεται και ο κήπος..πώς θα κάτσουμε έξω; Δεν έχω χειρότερο!!!! Τα φορτώνω συνέχεια στη μανα μου. Ειμαστε δικαιολογημένες όμως. Τα μωράκια μας θέλουν την αμέριστη προσοχή μας. Δεν ξέρω πώς τα καταφέρνουν τα κορίτσια που δουλεύουν. Ούτε θέλω να το σκέφτομαι πώς θα είναι όταν επιστρέψω :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα τα καταφέρεις ανθή μου όπως όλες κάνουν απλά δεν θα τα κάνεις όπως πριν θα κάνεις τα βασικά και τα υπολοιπα όταν μπορούμε ή θα τα κάνουν οι άντρες μας που καμια δεν τους αναφέρει γιατι αυτοι έχουν μεινει στη ζωή πριν το μωρο που ολα τα κάναμε εμεις χωρις κανενα πρόβλημα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΡΑΚΙ ΑΥΤΟ ΞΑΝΑΠΕΣΤΟ. ΑΝ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΟΙ ΣΗΜΕΡΙΝΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΒΕΛΤΙΩΜΕΝΗ ΕΚΔΟΣΗ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΑΤΕΡΑΔΕΣ ΜΑΣ.

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΜΕΡΑΣ, ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΡΗΛΑΞ ΚΑΙ ΚΟΥΝΙΑ ΠΟΥ ΑΛΟΥ ΤΑ ΑΦΗΝΕΤΕ ΝΑ ΠΑΙΞΟΥΝ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑΙ...ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΚΑΤΑΛΗΞΩ. ΑΛΛΟ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΒΑΖΕΙΣ; ΕΧΕΤΕ ΠΑΡΕΙ ΠΑΡΚΟ; ΛΕΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΚΑΤΣΕΙ ΠΡΩΤΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ. ΑΝ ΚΑΙ ΠΗΡΑΜΕ ΠΑΡΚΟΚΡΕΒΑΤΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ, ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΡΚΟ; ΜΑΡΑΚΙ, ΟΤΑΝ ΛΕΣ ΚΟΥΝΙΑ, ΕΝΝΟΕΙΣ ΕΥΤΗ ΤΗΣ FICHERPRICE ΜΕ ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΠΟΥ ΚΟΥΝΙΕΤΑΙ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αθηνα κουκλα ειναι η μικρη σου!!!! :):):)

Εγω για παρκο σκεφτομαι να της παρω οταν καθισει.Γυμναστηριο εχω ενα της FICHERPRICE και του εχει αλλαξει τα φωτα!! :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΙΩΑΝΝΑ ΜΟΥ! ΟΛΑ ΤΑ ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΤΟΥ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ ΕΧΟΥΝ ΒΓΕΙ ΜΟΥΡΛΙΑ :) ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΚΙ ΕΓΩ ΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ, ΑΦΟΥ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΤΟ ΕΧΕΤΕ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟΔΙΔΕΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αθηνα μου εγω την βαζω στην κουνια της fisher price(να ειναι καλα αυτος που το σκεφτηκε) και της εχω 2 γυμναστηρια, ενα ειχα παρει εγω και ενα της εφεραν δωρο!Να παρεις ενα που να μπορει να χρησιμοποιηθει και για μωρο πανω απο 6 μηνων!Α, της αρεσει να καθεται και στο καροτσι, βαζει τα ποδια πανω στην μπαριτσ και τα τραβαει....σε λιγο θα τα βαζουν και στο στομα :laugh: :laugh: :laugh:

Κουκλακι το λουλουδι σου!

ΜαριαΣ πριν 4-5 σείδες εχω βαλει ενα λινκ στην Αθηνα για το θηλασμο θα τα βρεις εκει τα τηλ.Αν δυσκολευτεις στα στελνω και σε pm!Δεν εχω νοικιασει ακομα θα νοικιασω ενα μηνα πριν επιστρεψω στη δουλεια νοσοκομειακο!Τωρα χρησιμοποιω το μινι που το εχω αγορασει απο το λητω 90ευρω, δεν ειναι νοσοκομειακο ομως! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΟΦΑΚΙ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΙΧΑΝ ΦΕΡΕΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ, ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΜΟΥΗ ΕΙΧΑΝ ΦΕΡΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΡΗΛΑΞ ΤΗΣ FISHERPRICE ΠΟΥ ΚΟΥΝΙΕΤΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΤΗΝ ΑΛΛΑΞΑ ΓΙΑΤΙ ΘΕΩΡΗΣΑ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΑΓΜΑ. ΑΣΕ ΠΟΥ ΕΛΕΓΕ ΜΕΧΡΙ 9 ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΦΟΒΗΘΗΚΑ ΟΤΙ ΔΕ ΘΑ ΤΗ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΣΑΜΕ ΚΑΘΟΛΟΥ. ΒΛΑΚΕΙΑ ΜΟΥ ΤΩΡΑ, ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ. ΑΛΛΟ ΤΟ ΡΗΛΑΞ ΚΑΙ ΑΛΛΟ Η ΚΟΥΝΙΑ. ΤΟ ΡΗΛΑΞ ΕΝΤΩΜΕΤΑΞΥ ΤΟ ΒΑΡΕΘΗΚΕ ΚΑΙ ΚΑΘΕΤΑΙ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΞΥΠΝΑΕΙ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΜΙΣΑΩΡΟ. ΤΗΝ ΥΠΟΛΟΙΠΗ ΜΕΡΑ ΔΕ ΘΕΛΕΙ ΟΥΤΕ ΝΑ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙ. ΣΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ ΘΕΛΕΙ ΑΜΑ ΜΠΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΥΝΑΜΕ ΚΙΟΛΑΣ. ΚΑΛΟΜΑΘΕ Η ΚΥΡΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΕΙ ΣΥΝΔΕΣΕΙ ΜΕ ΒΟΛΤΑ ΜΑΛΛΟΝ. ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΒΑΖΕΙ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΣΗΤΝ ΜΠΑΡΑ ΚΑΙ ΚΑΘΕΤΑΙ ΠΟΛΥ ΑΡΑΧΤΗ Η ΚΥΡΙΑ :laugh: ΚΑΙ ΕΣΕΝΑ Η ΔΙΚΙΑ ΣΟΥ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΠΙΣΩ ΜΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΧΙΣΤΑ ΜΑΤΑΚΙΑ!!!! ΜΠΟΥΚΙΤΣΑ ΣΚΕΤΗ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΡΙΑ ΚΟΙΤΑΞΕ ΣΤΟ ΛΙΝΚ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΔΩΣΑ,ΕΧΕΙ ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΕΚΕΙ.

ΚΑΛΑ ΑΘΗΝΟΥΛΙ Η ΚΟΡΗ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΕΜΟΡΦΗ!!!ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ ΥΠΕΡΟΧΗ!!!!

ΟΤΑΝ ΑΝΕΦΕΡΑ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΕΙΠΑ ΤΟ ΒΑΣΙΚΟ 'ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ' ΠΟΥ ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΟΤΙ ΨΑΧΝΩ ΝΑ ΒΡΩ ΕΣΤΩ ΜΙΣΗ ΩΡΑ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΩ ΑΛΛΑ ΠΟΥ....ΧΙ ΧΙ ΧΙ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΜΩΡΕ ΘΑ ΜΕΓΑΛΩΣΟΥΝ Κ ΜΕΤΑ ΘΑ ΤΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΛΑ!

ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΚΑΘΕΤΑΙ ΣΤΟ ΡΙΛΑΞ ΔΥΣΤΗΧΩΣ...ΑΝΤΕ ΤΟ ΠΟΛΥ 5-10 ΛΕΠΤΑ Κ ΑΥΤΟ ΕΑΝ ΤΟ ΒΑΛΩ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ ΤΗΣ ΚΟΥΖΙΝΑΣ ΜΕ ΤΟΝ ΑΠΟΡΟΦΗΤΗΡΑ ΑΝΟΙΧΤΟ Κ ΕΜΕΝΑ ΝΑ ΤΟΥ ΜΙΛΑΩ ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΑ.ΚΑΡΟΤΣΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΚΑΘΟΛΟΥ ΕΚΤΟΣ Κ ΕΑΝ ΤΟΥ ΔΕΙΧΝΩ ΠΑΙΧΝΙΔΑΚΙΑ Κ ΤΟΝ ΚΟΥΝΑΩ ΚΙΟΛΑΣ! ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΒΑΡΥΜΑΓΚΑΣ Ο ΑΝΤΡΟΥΛΗΣ ΜΟΥ ΤΙ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΝΩ? ΕΛΠΙΖΩ ΟΤΑΝ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΚΑΘΕΤΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΓΕΜΙΣΩ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΤΟ ΠΑΡΚΟ Κ ΝΑ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΕΣΤΩ ΛΙΓΟ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΑΛΛΙΩΣ ΜΑΡΣΙΠΟ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ ΟΠΩΣ ΤΩΡΑ Κ ΧΟΡΟ Κ ΤΡΑΓΟΥΔΑΚΙΑ ΚΛΠ :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

firfirikos έγραψε:

ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΜΩΡΕ ΘΑ ΜΕΓΑΛΩΣΟΥΝ Κ ΜΕΤΑ ΘΑ ΤΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΛΑ!

)

Γιατι κατι μου λεει πως θα ειναι ιδια τα πραγματα και τοτε???? :P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ...ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ ΤΑ ΚΟΥΚΛΙΑ???

ΕΧΤΕΣ ΕΜΕΙΣ ΤΗΝ ΕΙΧΑΜΕ ΕΞΩ ΜΕΧΡΙ ΑΡΓΑ...ΜΙΣΗ ΩΡΑ ΚΟΙΜΗΘΗΚΕ Κ ΜΕΤΑ ΤΟ ΜΑΤΙ ΓΑΡΙΔΑ...ΕΝΙΩΣΑ ΛΙΓΕΣ ΤΥΨΕΙΣ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΕΙΠΑ...Ε ΑΝ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΗΕΙ ΘΑ ΚΟΙΜΟΤΑΝ...ΚΑΝΑΜΕ ΜΠΑΝΙΟ ΣΤΙΣ 11 ΠΟΥ ΓΥΡΙΣΑΜΕ...ΜΕΤΑ ΦΑΓΗΤΟ Κ ΥΠΝΟ!!!

ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΤΩΡΑ ΒΑΖΩ ΤΟ 3ο ΠΛΥΝΤΗΡΙΟ ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΧΑΜΟΣ!!!

ΜΕ ΒΟΗΘΑΕΙ ΠΟΛΥ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ! Κ ΣΗΜΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΛΕΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ: ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΧΑ Κ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΙ ΘΑ ΕΚΑΝΑ???????

ΕΓΩ ΤΗΝ ΕΧΩ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ...ΑΜΑΝ ΔΕ ΤΗΣ ΑΡΕΣΕΙ... ΤΗΣ ΑΡΕΣΕΙ ΡΙΛΑΞ , ΚΑΡΟΤΣΙ, ΚΡΕΒΒΑΤΙ (ΜΕΓΑΛΟ) Κ ΑΓΚΑΛΙΑ!!!ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΑΝ ΕΧΕΙ ΚΑΛΟ ΚΑΙΡΟ ΒΓΑΙΝΟΥΜΕ ΣΤΙΣ 11.30 ΓΥΡΝΑΜΕ 13.30 ΜΕ 14.00 Κ ΜΕΤΑ ΒΓΑΙΝΟΥΜΕ ΣΤΙΣ 19.30 Κ ΓΥΡΝΑΜΕ ΣΤΙΣ 21.00 ΕΚΤΟΣ Κ ΑΝ ΕΧΩ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟ ΠΡΩΙ...ΑΛΛΑ ΠΑΛΙ ΟΛΟ Κ ΚΑΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΘΑ ΤΗΝ ΠΑΕΙ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ! Η ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΒΑΡΙΕΜΑΙ Κ ΔΕ ΒΓΑΙΝΟΥΜΕ!

ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΙΝΑΙ Κ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΜΑΣ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΕΔΩ Κ ΤΗΝ ΠΑΙΖΕΙ!!!ΟΛΟ Η ΜΠΕΜΠΑ ΜΟΥ Κ Η ΜΠΕΜΠΑ ΜΟΥ!!!

ΟΛΟ ΣΕ ΠΑΡΚΑ ΕΙΜΑΣΤΕ Κ ΑΥΤΗ ΤΡΕΛΛΑΙΝΕΤΑΙ!!!

ΑΑΑΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΧΩ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΠΑΙΔΟΨΥΧΟΛΟΓΟ Κ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΤΑ ΕΞΗΣ:

ΝΑ ΤΗΣ ΜΙΛΑΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ...ΑΡΓΑ Κ ΚΑΘΑΡΑ!!!ΝΑ ΤΗΝ ΕΝΘΑΡΡΥΝΩ...ΠΧ ΜΠΡΑΒΟ ΚΤΛ

ΟΤΑΝ ΤΙΣ ΔΙΑΒΑΖΩ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ ΝΑ ΜΗ ΤΗΣ ΔΕΙΧΝΩ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΕΙΚΟΝΕΣ...ΝΑ ΤΙΣ ΚΡΑΤΑΩ ΣΕ ΝΟΡΜΑΛ ΑΠΟΣΤΑΣΗ!

ΚΑΙ ΤΟ ΒΑΣΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΖΩΗΡΟ ΑΛΛΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΕΓΡΗΓΟΡΣΗ ΔΛΔ ΝΑ ΔΕΙΧΝΕΙ ΟΤΙ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ!

ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕ Κ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΚΟΙΤΑΝΕ ΤΑ ΧΡΩΜΑΤΑ Κ ΤΟΥΣ ΗΧΟΥΣ!ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΠΟΔΕΙΧΘΕΙ ΤΠΤ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΥΣΛΕΞΙΑ ΑΠΛΑ ΕΠΕΙΔΗ Η ΔΥΣΛΕΞΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΝΕΑ "ΠΑΘΗΣΗ" ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΤΗ Η ΕΙΚΑΣΙΑ!

ΑΥΤΑ...ΟΤΑΝ ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΗΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ(ΑΚΟΜΗ ΔΕΝ ΑΞΙΩΘΗΚΑ) - ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΓΙΑ ΤΟ ΦΥΛΛΑΔΙΟ !!!

ΣΟΦΙΑ ΕΣΥ ΠΟΥ ΑΝΟΙΞΕΣ ΤΟ ΘΕΜΑ...ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙ ΝΟ2?????

ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΤΑ ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΑ????

ΦΙΛΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sophiak έγραψε:

firfirikos έγραψε:

Γιατι κατι μου λεει πως θα ειναι ιδια τα πραγματα και τοτε???? :P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P[/quote:3v2wfxhx]

ε καλα κ εσυ τωρα...κανε λιγο τα στραβα ματια καπως πρεπει να δικαιολογηθουμε κ εμεις!! :P :laugh: :laugh: :laugh:

καλημερα κοριτσια!!! γιατι ανοιγετε κιολας Νο2??

θα ψαξω να το βρω παντως!

εγω να σας πω παντως για την τηλεοραση διαβασα καπου πως ειναι πιθανον λογω των γρηγορων εναλαγων χρωματων κλπ να σχετιζεται με επιληψια κ δεν σας κρυβω οτι φοβηθηκα αρκετα ασχετα αν αληθευει η οχι κ δεν αφηνω τα ματακια του να κοιτανε απο εκει. εχουνε πολλα χρονια μπροστα τους να δουνε τηλεοραση ετσι κ αλλιως οποτε φυλαγε τα ρουχα σου λεει ο λαος! ;)

φιλια στα μωρακια σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

FIRFIRIKO ΜΟΥ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ, ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΘΑ ΒΛΕΠΟΥΝ ΜΙΑ ΖΩΗ, ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΩΡΑ. ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΑΠΟΡΙΑ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΠΑΜΕ ΣΕ ΝΟΥΜΕΡΟ 2;;;; ΝΑΝΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΖΗΤΗΣΕΣ;;; ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ....Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΑΠΟ ΧΤΕΣ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΑΤΕΛΕΙΩΤΑ...ΟΛΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΣΕΡΙ ΑΠΟ ΤΙΣ 11 ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 10 ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ 12, ΕΙΝΑΙ 1.40 ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΝΑ ΞΥΠΝΗΣΕΙ. ΝΑ ΑΝΗΣΥΧΗΣΩ;;;; ΔΕΝ ΠΕΙΝΑΕΙ;;;; ΑΦΗΣΤΕ ΠΟΥ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΑΛΛΑΖΕΙ ΜΟΝΗ ΤΗΣ ΠΛΕΥΡΟ, ΝΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΜΠΟΡΟΥΜΥΤΑ ΚΑΙ ΑΠΟΨΕ ΓΥΡΙΣΕ ΚΑΙ ΑΝΑΠΟΔΑ, ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΣΤΟ ΜΑΞΙΛΑΡΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αθηνουλι μου ολες για ενα τετοιο προγραμμα παλευουμε! ασε το παιδι να κοιμηθει οταν πεινασει σιγουρα θα ζητησει! μεγαλωνουν αλλαζουν... μονο εμενα δεν λεει να λλαξει με τιποτα!! σταθερα ανα μια ωρα ξυπναει την νυχτα! ειμαι πτωμα...χάλια μαυρα! γι αυτο σου λεω κανε στον Σταυρο σου!! φτου φτου το μαναρι σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

firfirikos έγραψε:

Αθηνουλι μου ολες για ενα τετοιο προγραμμα παλευουμε! ασε το παιδι να κοιμηθει οταν πεινασει σιγουρα θα ζητησει! μεγαλωνουν αλλαζουν... μονο εμενα δεν λεει να λλαξει με τιποτα!! σταθερα ανα μια ωρα ξυπναει την νυχτα! ειμαι πτωμα...χάλια μαυρα! γι αυτο σου λεω κανε στον Σταυρο σου!! φτου φτου το μαναρι σου!!!

ΛΕΣ ΜΩΡΕ; ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗ; ΠΑΝΤΩΣ ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΩ ΕΛΠΙΔΑ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΜΕΧΡΙ ΠΡΟΧΤΕΣ ΕΤΣΙ ΗΜΑΣΤΑΝ, 1 ΦΟΡΑ ΣΤΑΝΤΑΡ ΓΙΑ ΦΑΓΗΤΟ + ΤΗΝ ΠΙΠΙΛΑ, ΟΛΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΗΜΟΥΝ ΣΤΟ ΠΟΔΙ ΚΑΙ ΤΑ ΞΗΜΕΡΩΜΩΤΑ ΧΑΛΑΡΩΝΕ. ΧΤΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΧΤΕΣ ΟΥΤΕ ΚΙΧ! ΜΟΛΙΣ ΜΠΗΚΕ ΣΤΟΝ 5Ο ΜΗΝΑ ΕΙΔΑ ΦΟΒΕΡΕΣ ΑΛΛΑΓΕΣ.ΟΠΟΤΕ ΑΝΑΜΕΝΕ ΚΑΙ ΕΣΥ ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΚΛΕΙΣΕΤΕ ΜΗΝΑ. ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΑ ΤΟ ΚΑΙ ΠΕΣ ΜΟΥ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΟΝΤΩΣ ΕΤΣΙ. ΧΤΕΣ ΕΙΠΕ ΚΑΙ ΣΥΛΛΑΒΟΥΛΕΣ: ΠΛΙ, ΑΦΑ, ΜΠΕ. ΠΟΛΥ ΓΕΛΙΟ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειας σας πολυλογούδες μου (ενώ εγώ πάω πίσω ε; )!!!!

Καταρχήν θέλω να πω πως όντως τα μωράκια Ιανουαρίου είναι σκέτα κουκλιά!!!! Αθηνούλι σε παρακαλώ μια μικρή δαγκωνίτσα στο μπουτάκι της ζουζούνας σου και εσύ Σοφάκι μου μια φιλούμπα στο μαγουλίνο της!!! Με το μικρό φιρφιρικάκι νομίζω πως μοιάζει λίγο ο δικός μου!!!! Και της Ιωάννας είναι μια γλύκα!!!!!! Καλέ η Ολιαχ έχει να γράψει καιρό...

Χθες το βράδυ πολύ ξαφνικά, ενώ ήμουν με τον μπέμπη στο κρεβάτι μου και τραγουδούσαμε κάνει μια και γυρνάει μπρούμυτα! Γελάω εγώ και κάνει με τσαχπινιά μια κίνηση και γυρνάει ανάσκελα!!! Τρελάθηκα! Μέχρι τώρα γυρνούσε μόνος του μπρούμυτα αλλά όχι συχνά και νόμιζα πως το έκανε τυχαία. Χθες λοιπόν με που ανακάλυψε και το μπρούμυτα - ανάσκελα, χαχάνιζε και το έκανε συνέχεια, πάνω από 10 φορές! Μετά βαρέθηκε και πιάσαμε τον χορό (του αρέσουν πολύ τα Κρητικά παρόλο που εγώ δεν τρελένομαι) !!! Ανυπομονούμε να έρθει η Κυριακή να κάνουμε το πρώτο μπανάκι στη θάλασσα!!!!! Ελπίζω μονο να έχει καλό καιρό και δεν μας χαλάσει τα σχέδια!

Πάω να δω το φαγητό γιατί σήμερα είχα δουλείες στο κέντρο και άργησα να γυρίσω σπίτι.

Φιλιά σε όλα τα νινάκια!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MARYLOO ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΣΥ ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ ΕΝΑ ΦΙΛΑΚΙ ΣΤΟ ΣΤΡΟΓΓΥΛΟ ΜΥΤΑΚΙ ΤΟΥ!!! ΚΑΛΕ, Ο ΜΠΜΠΙΧΛΙΜΠΙΔΗΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΕΝΑ ΒΗΜΑ ΜΠΡΟΣΤΑ :laugh: :laugh: ΑΝΑΚΑΛΥΨΕ ΚΑΙ ΤΟ ΜΠΡΟΥΜΥΤΑ-ΑΝΑΣΚΕΛΑ;;; ΠΡΟΣΟΧΗ ΤΩΡΑ, ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΑΝΑΚΑΛΥΨΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΚΡΗ ΤΟΥ ΚΡΕΒΑΤΙΟΥ...ΔΕ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ!! ΣΕ ΠΟΙΑ ΠΑΡΑΛΙΑ ΘΑ ΠΑΤΕ ΓΙΑ ΜΠΑΝΙΟ;; ΟΤΑΝ ΗΜΟΥΝ 15 ΜΕΙΝΑΜΕ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΓΙΑΤΙ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΟΣ ΚΑΙ ΥΠΗΡΕΤΟΥΣΕ ΣΤΟ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ ΤΟΥ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ. ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΠΗΓΑΙΝΑΜΕ ΑΓ.ΠΕΛΑΓΙΑ ΓΙΑ ΜΠΑΝΙΟ!!! ΤΙ ΤΕΛΕΙΑ!!!ΑΚΟΜΑ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ; ΣΑΣ ΖΗΛΕΥΩ ΤΙΣ ΚΡΗΤΙΚΕΣ. ΠΟΣΟ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΚΡΗΤΗ!!! ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΑΛΛΟ ΝΗΣΑΚΙ ΒΕΒΑΙΑ ΔΕ ΘΑ ΜΕ ΧΑΛΑΓΕ...ΑΛΛΑ Η ΚΡΗΤΗ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟ ΠΡΑΜΑ!!!ΕΣΑΣ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΑΣ ΑΦΗΝΕΙ ΓΙΑ ΜΠΑΝΙΟ;ΠΕΣΑΤΕ ΣΕ ΚΑΛΟ, Ε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Γενικά ναι. Αλλά φέτος που είναι σε έξαρση είναι επικίνδυνο για τα νεογέννητα.
    • υπάρχει συγκεκριμένο χρόνος που σου λέει μέχρι ποτε πρέπει να ανακτήσει το βαρος γεννήσεις του αλλά δεν θυμάμαι ποσο χρόνο σου λένε 2-3  βδομάδες ; Δεν θυμάμαι τώρα 😅
    • Κορίτσι μου ούτε εμένα μου είπαν να το κάνω και δεν το έκανα ούτε στην πρώτη εγκυμοσύνη ούτε τώρα όλοι οι γιατροί δεν έχουν κοινή γραμμή σε αυτά, για αυτό σου είπε και όχι.. τώρα αν εσυ θέλεις να το κανείς πες του ότι θα το κανείς με δικιά σου ευθύνη και λογικά θα στο δώσει παιδιατρος δεν νομίζω ότι μπορεί να το συνταγογράφηση στην φάση που είσαι τώρα 🤷‍♀️
    • Καλημέρα κορίτσι μου! Καταρχάς χαίρομαι που νιώθεις πιο ήρεμη με την εγκυμοσύνη σου σήμερα ✨✨🌈🌈❤️❤️ Απ' αυτά που μας περιγράφεις ίσως αυτή η στάση των πεθερικών σου να σ έκανε κι εσένα υποσυνείδητα να αμφιβάλλεις για το μωράκι σου. Η απουσία της χαράς και της ενθάρρυνσης από την μεριά τους είναι δικό τους θέμα, σημασία έχει εσύ κι ο άντρας σου πως νιώθετε με το γεγονός ότι μεγαλώνει η οικογένεια σας και ποιο είναι το δικό σας πλάνο. Η απόκτηση ή μη παιδιών είναι μια απόφαση που αυστηρά αφορά εσάς και κανέναν άλλο. Μη στέκεσαι και αφήσεις να σε βασανίζει το ότι χάρηκαν λιγότερο ή περισσότερο, αν σε προβληματίζει τόσο πολύ κάνε μια κουβέντα με τον άντρα σου για να δεις και να τσεκαρεις ποια είναι η δική του στάση. Όχι να του πεις ευθέως αν συμφωνεί ή όχι με τον πατέρα του, απλά να τσεκαρεις μαζί του ότι εξακολουθείτε να είστε σύμφωνοι ότι θέλετε τα ίδια πράγματα (γεγονός που πιστεύω ήδη το ξέρεις, μιας κι αν είχε ο ίδιος ενδοιασμούς για το δεύτερο παιδί, θα σου το είχε πει). Σε κάθε περίπτωση, άσε τα πεθερικά εκεί που είναι, η αντίδραση τους είναι σεβαστή οποία κι αν ειναι, δε μπορείς να την αλλάξεις, αλλά εσύ να είσαι αφοσιωμένη στο στόχο και το πλάνο που έχεις δημιουργήσει με το σύντροφό σου για την οικογένεια ΣΑΣ.
    • ναι το έχω πάθει και εγω ειχα θετικο τεστ εγκυμοσυνης αλλά μετά από 2 μερες μου ήρθε περιοδος όπως και σε εσενα η χοριακη την μέρα που μου ήρθε το αίμα ήταν 8  δυστηχως λογικά είναι βιοχιμικη και συμβαίνει συχνα  😕 κρατησε το θετικό ότι υπήρχε σύλληψη αλλά για κάποιο λόγο δεν προχώρησε η φύση ξέρει και καλύτερα που έγινε νωρίς γιατί αργότερα είναι ακόμα χειρότερο  Παρε το χρόνο σου και όταν είσαι έτοιμη σήκωσε τα μανίκια και προχωρά δυνατά  εγω σκέψου περσυ τον Αύγουστο είχα παλινδρόμηση 8 εβδομάδων και έπρεπε να κάνω αποξεση άσχημη εμπηρια αλλά τον επόμενο μήνα με το που ήρθε η πρώτη περιοδος άρχισα αμέσως προσπάθειες και ξανά μενω εγκυος τώρα είμαι 7,5 μηνών τον Αύγουστο γεννάω   Σου εύχομαι σύντομα ένα θετικό αποτέλεσμα 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...