Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΝ ΤΟΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ ΤΟΥ 2010


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 651
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αθηνα αν θες να συνεχισεις το θηλασμο βαλε ξανα συνεχεια το παιδι στο στηθος!Οταν κανεις αντικατασταση ενος θηλασμου με ενα ξενο γευμα σιγα σιγα θα αποθηλασεις!Για αυτο σου εχει μειωθει το γαλα!Αφου εχεις ακομα γαλα προλαβαινεις!Συνεχεια στηθος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, θα το κάνω. Το θέμα είναι ότι και πριν 1 μήνα αυτό έκανα, και εκείνη τραβιόταν και έκλαιγε επειδή δεν ρούφαγε τίποτα. Οπότε αφού επέμενα λίγο, και έβλεπα το στόμα της άδειο, κατέληγα στο ξένο. Έβαλα τα χέρια μου και έβγαλα λίγο τα ματια μου ε;;; :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ioanna78 έγραψε:

Αληθεια Αθηνα πως και αρχισες να δινεις συμπληρωμα? :huh:

ναι....τι να σου λέω τώρα. Είχα ένα κουτί στο σπίτι που μου το είχαν δώσει απο το μαιευτήριο, επειδή η μπέμπα μου γεννήθηκε λίγο μεγάλη και η μαια του γιατρού μου προσπαθούσε να με πεισει ότι το παιδί αυτό δε χορταίνει μόνο από μητρικό γάλα. Εγώ την αγνόησα και θήλαζα αποκλειστικά, αλλά για το φόβο των Ιουδαίων είχα και ένα κουτί Almiron στο σπίτι, σε περίπτωση που...Έτσι, πριν κανα μήνα που άρχισε να μειώνεται η ροή, γιατί είχα πολύυυυυυυ γάλα, (έτρεχε ποτάμι και το μωρό για να καταλάβεις πνιγόταν από τη μεγάλη ροη)αφού είδα ότι δεν ήταν πια έτσι και το μωρό σούφαγε αλλά τζίφος, χρησιμοποίησα το μαγικό κουτάκι. Αυτααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αθηνα μου δεν μπορει να μη ρουφαγε τιποτα, μηπως απλα ειχει εκνευρισμο?Μη στεναχωριεσαι για ονομα του Θεου!!Θελει δυναμη και υπομονη για να τα καταφερεις!Μια αλλη λυση ειναι να νοικιασεις ενα νοσοκομειακο και να ξεκινησεις αντλησεις να αυξησεις την παραγωγη!Βεβαια η καλυτερη λυση ειναι να την βαλεις στο στηθος, το μωρο σου μπορει να αυξησει το γαλατακι σου περισσοτερο απο οποιοδηποτε θηλαστρο!Επεισης υπαρχουν και καποια χαπακια...περιμενε μισο λεπτο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρεεεε τι είσαι εσύ;;;; Έχεις ένα Link για όλα!!!!Καταπληκτική :laugh: :laugh: Λοιπόν, για την υπόλοιπη μέρα θα τη βάζω στήθος όσες φορές θέλει για να χορταίνει. Κορίτσια χίλια ευχαριστώ!!! Το άμεσο ενδιαφέρον σας με συγκινεί :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΦΙΛΕΣ ΜΟΥ ΚΑΛΕΣ!!! ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ!!!

ΧΑΘΗΚΑ ΓΙΑ ΜΙΑ ΜΕΡΑ Κ ΚΑΤΙ...ΠΡΟΧΤΕΣ ΠΟΝΟΥΣΑ Κ ΞΑΠΛΩΝΑ ΣΥΝΕΧΕΙΑ(ΑΘΗΝΑ ΜΟΥ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΛΙΤΙΔΑ - Η ΜΑΡΙΑ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΜΕΣΗ)

ΕΧΤΕΣ ΕΙΧΑ ΑΡΑΔΙΑΣΕΙ Κ ΕΓΡΑΦΑ ΤΑ ΠΡΟΣΛΗΤΗΡΙΑ Κ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΑΦΗΣΑ ΤΟ ΜΠΕΜΠΑΚΙ ΣΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ ΤΗΣ Κ ΠΗΓΑ ΣΙΝΕΜΑ SEX AND THE CITY ΚΑΙ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΕΝΩ ΕΙΜΑΙ ΤΡΕΛΛΗ ΑΚΟΜΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΕΙΡΑ Κ ΤΗΝ ΤΑΙΝΙΑ ΝΟ1 ΑΥΤΗ ΠΕΡΑΣΕ ΒΑΣΑΝΙΣΤΙΚΑ!!!ΔΕ ΞΕΡΑΝΕ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΝΑ ΓΕΜΙΣΟΥΝ ΤΗΝ ΤΑΙΝΙΑ!ΗΤΑΝ ΣΑΝ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ...ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΑΞΙΖΕ ΗΤΑΝ ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ ΤΑ ΡΟΥΧΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΑ ΤΟΠΙΑ...ΑΑΑΑ Κ Ο ΕΙΝΤΑΝ!!!

ΣΟΦΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ LINK...!!!

ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΝΑΜΕ Κ ΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑΚΙΑ ΜΑΣ!!!

ΠΗΡΑΜΕ 650 ΓΡ...ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΣΤΑΘΕΡΑ ΥΨΟΣ Κ ΒΑΡΟΣ!

ΕΙΜΑΣΤΕ 6500 Κ 65 ΠΟΝΤΟΥΣ !ΣΤΟ ΒΑΡΟΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΚΑΜΠΥΛΗ ΣΤΟ 75 Κ ΣΤΟ ΥΨΟΣ ΣΤΟ 90 ΝΟΜΙΖΩΗ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ!!!

ΤΟ ΜΠΙΖΟΥΔΑΚΙ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ!ΜΙΑ ΤΣΙΡΙΑ ΕΒΓΑΛΕ ΟΤΑΝ ΤΗΣ ΕΒΑΛΕ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ Κ ΜΕΤΑ ΓΕΛΟΥΣΕ ΣΤΗΝ ΤΑΠΕΤΣΑΡΙΑ!!!

ΛΟΙΠΟΝ...ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΩΣ ΣΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΝ

ΜΠΑΝΙΟ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΣΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΟΥΜΕ ΜΕ ΑΝΤΗΛΙΑΚΟ Κ ΜΠΛΟΥΖΑΚΙ...ΕΓΩ ΤΗΣ ΕΧΩ ΙΣΟΘΕΡΜΙΚΑ...ΑΡΑ ΕΙΜΑΙ ΚΟΜΠΛΕ

Η ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΦΑΓΗΤΟΥ ΑΠΟ 800 Κ ΠΑΝΩ...ΜΕ ΕΞΑΙΡΕΣΕΙΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΜΕ ΠΟΛΥ ΖΕΣΤΗ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΛΟΓΙΚΟ ΝΑ ΜΗΝ ΤΡΩΕΙ

ΤΗΝ ΡΩΤΗΣΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΤΗΣ ΠΙΠΙΛΑΣ Κ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΟΣΟ ΠΙΟ ΜΙΚΡΗ Η ΠΙΠΙΛΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!

Κ ΑΛΛΑ ΕΙΠΑΜΕ ΘΑ ΜΟΥ ΕΡΘΟΥΝ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ...

ΑΘΗΝΑ ΤΑ ΚΟΥΠΟΝΙΑ ΤΑ ΠΑΡΕΛΑΒΕΣ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανούκα μου ουυυπςςς. Ναι. όλα καλα; σου πέρασε; Όχι δεν έχω παραλάβει κάτι ακόμη. Και εγώ ρε θέλω σα τραλή να δω το sex and the city... αφού λέω να πάω μόνη μου, γιατί κανείς δεν έρχεται :P:P Καλύτερα, να πάω και ό,τι ώρα θέλλω εγώ. Και καλή να μην είναι, δεν πειράζει....΄θέλω τόσο πολύ να πάω σινεμα που θα μου φανεί οσκαρικη :laugh: :laugh: Μια χαρά η μπουμπού σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κανετε κοριτσια μου?Σημερα πηγαμε για φαγητο με τον Κωστη και τη μπουμπου σε ενα ταβερνακι εδω κοντα....καλα τρελαθηκαμε στο γελιο ειχε χαζεψει με τα αυτοκινητα και τα μηχανακια(καθομασταν πανω στο πεζοδρομιο)τα ακολουθουσε με τα βλεμμα!Σα τη διαφηιση με το τεννις :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Νανα ειδες?Μια χαρα ολα!!Εσενα 750-850 δεν τρωει?Μια χαρα και το φαι λοιπον!Αλλωστε δε μπορει να τρωνε ολα τα παιδια το ιδιο!

Αθηνα ειπα στον Κωστα οτι αν δε μου κατεβασει και σημερα το sex and city να το δω...αυριο δεν εχει μαμ :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αθηνα μου κανονικα επρεπε να ειχαν ερθει ...εχει εβδομαδα σχεδον που τα εστειλα...!

τα εδωσα σε μια υπαλληλο του αντρα μου-που εχει ο αντρασ τησ ταχυδρομικο πρακτορειο να τα στειλει ελπιζω να μην τα ξεχασε! το πρωι θα επιβεβαιωσω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας.απο που κατεβαζετε ταινιες?εγω κατεβαζα απο γαματο αλλα τωρα παει.νανακο εμες καναμε τωρα τηςς μηνιγγιτιδος.ελπιζω να ειστε ολες καλα.φιλια.α αθηνουλι μπραβο που θα συνεχισεις τον θηλασμο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Τι μου κάνετε; Νανά μου μην αγχώνεσαι, σιγά το πράμα. Δεν έγινε και τίποτα. Εμείς της μηνιγγίτιδας θα το κάνουμε 19/6.

Σοφάκι από που κατεβάζει ο άντρας σου ταινίες; Και εγώ ήμουν γραμένη στο γαμάτο και τα έβλεπα όλα και τώρα που το έκλεισαν έμεινα ξεκρέμαστη :P Πάνε οι ταινίες, πάνε και οι σειρές. :unsure: Όχι ότι είχα και πολύ χρόνο να τα δω, αλλά αν με βαράει καμιά αϋπνία, είχα κάτι να κάνω. Ειδικά όσο ήμουν έγκυος, η καλύτερή μου!! Πάντως δε θα με χάλαγε να έβλεπα το sex and the city στο village cool B)

Όσον αφορά το θηλασμό την έβαλα χτες 2 φορές, τη μία είχα να φάει, την άλλη ρούφαγε ρούφαγε, τίποτα. Την έβαλα και στις 4.30 το πρωί που ξύπνησε και έφαγε. Θυμήθηκα τα παλιά μεγαλεία που δε σηκωνόμουν για μπιμπερό και κοιμόμουν καθιστή όσο η μπεμπα θήλαζε :) Τέλεια ήταν. Μακάρι να κατέβει και άλλο γάλα, να αυξήσουμε τα γεύματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!!Χθες ηταν πολυ ησυχη η μικρη μου και ευχαριστηθηκαμε παιχνιδι! :lol::lol::lol:

Αθηνα ειδα η Σοφια σε βοηθησε.Το προσπαθησες?

Παντως ειναι λιγο απιθανο ενω ειχες πολυ γαλα ξαφνικα να σταματησε.Απλα η μικρη σιγα σιγα σου ρυθμιζε την παραγωγη.Και εμενα ετσι πνιγοταν .Ειναι και λαιμαργη....Εμενα ακομα και τωρα ενω θηλαζει για 2-3 λεπτα ξαφνικα πεταγεται κλαιγοντας και αυτο που θελει ειναι να κοιμηθει.Μετα απο κανα μισαωρο ξυπναει και ηρεμη ηρεμη τρωει. :) Παντως πιστευω με λιγη υπομονη θα τα καταφερεις :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε κορίτσια, εδώ όμως δε μιλάμε για αρχή θηλασμού, αλλά για 5 μήνες μετά. Δεν έχω ξανακούσει καμία να θηλαζε, να σταματησε και να ξαναρχισε. Κι όμως Ιωάννα, ενώ είχα πολύ γαλα, σταδιακα περιορίστηκε. Πολύ είχα για 3 μηνες. Μετα σταματησα τις σουπες, το πολύ γαλα και τις πολλες πορτοκαλαδες και εκεί είδα σταδιακή μείωση. Γι'αυτό σε ρώτησα αν κάνεις ακόμα διατροφή. Εγώ κάποια στιγμή κουραστηκα να ασχολούμαι με το τι θα φάω και θα πιω όλη μέρα για να έχω γάλα. Σκέφτηκα ότι το στήθος μου έχει μπει σε μια πορεία και δε θα χρειαζόταν να τρωω όπως όταν ήμουν λεχώνα. Και εκεί μαλλον την πάτησα. Μπορεί να έχει να κάνει με το δικό μου οργανισμό και να μην ισχύει για όλες το ίδιο. Τέλοσπάντων, θα της δίνω όσο έχω, 1-2 φορές τη μέρα, και αυτό καλό είναι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω πινω κανονικα γαλα ,χυμους και αφθονο νερο ακομα.Σουπες δεν εφαγα ποτε.Γι'αυτο σου ειπα οτι συνεχιζω να τρωω οπως οταν ημουν εγκυος.

Και εννοειτε οτι ο καθε οργανισμος ειναι ξεχωριστος.Αν την βαζεις στο στηθος δεν ηρεμει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ioanna78 έγραψε:

http://www.mammyland.com/stiles/papadim ... alaktismos

Το ιδιο ειναι απλα εχει και τις εμπειριες απο αλλες μανουλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Τι κάνετε ρε κορίτσια; Εμένα με έχει φάει η αϋπνία τις τελευταίες μέρες από τους πόνους στη λεκάνη..δεν ξέρω πώς να κάτσω πια..και δε φτάνει αυτό θέλουν να μου φέρουν τώρα να κρατήσω και τα μικρά του αδερφού μου για πόσες ώρες για να πάνε για φαγητό. Μα καμία ενσυναίσθηση; Γκρρρ τα νεύρα μου..
    • Κορίτσια αποφάσισα να αλλάξω γιατρό. Ή τουλάχιστον να πάρω δεύτερη γνώμη. Τα PI της μητριαίας αρτηρίας είναι πάνω από 2..δν ξέρω. Έχω αγχωθεί με την απάθεια του γιατρού και ότι είναι τόσο απρόσιτος.  Θέλω να ξέρω ότι έχω κάνει ό,τι μπορώ για να προλάβω τις πιθανότητες. Έστω ασπιρίνη προληπτικά.. δεν ξέρω. Ακόμη και το μέτρο στο αλάτι εγώ του το ρώτησα.. καμία οδηγία.. απλά "συνεχίζουμε κανονικά".
    • Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου!! Ευτυχώς με τον άντρα μου έχουμε πολύ καλή επικοινωνία σαν ζευγάρι και η απόφαση για το δεύτερο μωράκι, πάρθηκε επειτα από πολλή συζήτηση και ανάλυση της υπάρχουσας και ενδεχόμενης μελλοντικής μας κατάστασης. Οπότε είμαι χαρούμενη που ξέρω ότι αυτό το μωράκι το θέλουμε εμείς οι δυο πάρα πολύ (όσο και να αγχωνόμαστε). Απλά, ξέρεις... Ίσως είναι και οι ορμόνες... απλά θα ήθελα ένα πιο υποστηρικτικό περιβάλλον, ειδικά όταν γνωρίζουν τι έχω περάσει. Τελοσπαντων, είμαι με κομμένη ανάσα μεχρι την Τρίτη 🙏🙏  Θα περιμένω και τα δικά σου νέα, θυμάμαι ότι έχεις ραντεβού να δεις το μικρουλι σου και εσύ την Τρίτη 🙏  Σε άλλα νέα, η μπέμπα σήμερα είπε πρώτη φορά μπαμπά, πολλές φορές κιόλας και συγκινήθηκα τόσο πολύ... Αχχχ τι ευτυχία που προσφέρουν αυτά τα μικρά πλάσματα, ξεχνάς αμέσως όλη την κούραση. Κάντε κουράγιο αγαπημένες μου, σε μερικούς μήνες θα έρθουν τα θαυματακια μας,και τότε ούτε που θα θυμόμαστε τις δύσκολες αυτές στιγμές του άγχους και του φόβου ♥️♥️  
    • Να μην αγχώνεσαι καθόλου!!! Έτοιμη είναι όταν αισθανθεί σίγουρη θα περπατήσει κ μόνη της!!!😍😍😍 Μεγαλώνουν πολύ γρήγορα!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...