Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΝ ΤΟΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ ΤΟΥ 2010


Recommended Posts

ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ Κ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ!!!

ΠΟΙΟ ΧΡΩΜΑ ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ?

ΠΟΣΑ ΚΙΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΗΛΑΔΗ?

ΕΓΩ ΣΗΜΕΡΑ ΤΗΝ ΖΥΓΙΣΑ...ΠΕΡΙΠΟΥ 6400 ΑΡΑ ΠΗΡΕ ΠΕΡΙΠΟΥ 100 ΓΡ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ! ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΠΑΙΡΝΕΙ ΣΤΑΘΕΡΑ 500-600 ΓΡ. ΤΟ ΜΗΝΑ...ΘΑ ΤΗΝ ΖΥΓΙΣΩ Κ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗ ΓΙΑΤΡΟ...

ΠΟΣΟΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 651
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

νανακο κι εγω το υγρα βαζω για τα κουνουπια.τι να παθουν μωρε.μακαρι να ναι αυτα τα μοναδικα χημικα που θα ερθουν σε επαφη αλλα εχουν να ερθουν...οχι εγω τον ταιζω οποτε πειναει.δεν εχω προγραμμα και ουτε ειχα στην κορη μου.αν πεινανε το λενε.ξερεις.ουα ουα.τα γραμμαρια πρεπει να ειναι κανονικα γυρω στα 25 την μερα που παιρνουν.αλλα δεν υπαρχει πρεπει.καποθιον μηνα ιοσως να παρουν πιο πολυ κ καποιον οχι.πανω κατω τοσο.καλως ηρθες μαρια η νεφελη?να σου ζησει!!!!νεφελη λενε την κορη μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?? ΚΑΙ ΓΩ ΓΕΝΝΗΣΑ ΤΟΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ 29 ΕΝΑΝ ΜΠΕΜΠΑΚΟ 3400. ΣΗΜΕΡΑ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΣΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΟΥ.ΕΣΑΣ ΠΩΣ ΤΑ ΠΑΝΕ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσάκια μου!!! Βλέπω όλα τα μπεμάκια τα έχει πιάσει η παλιοζέστη και τα δοντάκια :) Εμείς ευτυχώς έχουμε 2 βράδια που κοιμόμαστε κανονικά. Χτες βγήκα για πρώτη φορά έξω βράδυ χωρίς την μπέμπα. Είχαμε τραπέζι για τη γιορτή του άντρα μου. Σα χαμένη ήμουν. Αφήστε που ένιωθα ένα τεράστιο κενό και συνέχεια σκεφτόμουν διάφορες καταστροφές που μπορεί να συμβουν ενώ ήμουν μακριά από την μπέμπα :laugh: Τελικά γυρίσαμε 12.30 και τη βρήκαμε να κοιμάται του καλού καιρού :P:P Tselinka, νομίζω έχεις δίκιο για το αντικουνουπικό. Μακάρι να μπορούσαμε να τα προστατέψουμε αλλά δε γίνεται....οπότε το έβαλα και εγώ στο διάδρομο. Αν και με την κουνουπιέρα δεν υπάρχει θέμα κουνουπιού. Μαρία και Μαρακι-Νεφέλη να σας ζήσουν και εσάς τα μπεμπάκια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κι απο μενα.Μαρια να σου ζησει.κι εγω 29 γεννησα.λοιπον.πηγαμε παιδιατρο.ρωτησα για τα κουνουπια ειπε ταμπλετα κανονικα.λεω εγω εχω υγρο.λεει υγρο.μια χαρα.ρωτησα για θαλασσα.ειπε να παμε οποτε θελουμε.δεν υπαρχει προβλημα.αρκει αν τον βαλω και χαρει κ κουναει τα ποδαρακια του να κανει .αν κλαιει να μην κανει.μπορει να κανει 5 με 10 λεπτα.καλυτερα μετα τις 5 και παντα με καπελο.αυτα.ειναι 6900 και 67,5 εκατοστα.φαγητο θα αρχισουμε 6 και μηνων και θα ξεκινησουμε απο λαχανικα τελικα.αυτα τα νεα μας.α. καναμε και εμβολιο μηνιγγιτιδας κ ο μικρος κοιμαται πολυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ

ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ???

ΜΑΡΑΚΙ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ!!!

ΕΜΕΝΑ ΤΙ ΜΠΕΜΠΑΚΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΟΥΣΚΕΜΑ ΑΠΟ ΤΗ ΖΕΣΤΗ...ΕΧΕΙ Κ ΑΥΤΗ ΤΗ ΧΑΖΗ ΥΓΡΑΣΙΑ!!!

ΣΗΜΕΡΑ ΜΕ ΣΥΓΚΙΝΗΣΕ ΠΟΛΥ Ο ΑΝΗΨΙΟΣ ΜΟΥ...ΟΠΩΣ ΞΕΡΕΤΕ - Η ΕΧΕΤΕ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ...ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΥΠΟΦΕΡΩ ΑΠΟ ΠΟΝΟΥΣ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΑ-ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΝΑΙ ΚΟΛΙΤΙΔΑ...ΣΗΜΕΡΑ ΠΟΝΟΥΣΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΗΡΘΕ Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ...Κ ΛΕΕΙ Ο ΜΙΚΡΟΣ...ΜΗ ΦΟΒΑΣΑΙ ΜΠΕΜΠΑΚΙ ΜΟΥ, Η ΜΑΝΟΥΛΑ ΣΟΥ ΠΟΝΑΕΙ ΛΙΓΟ ΑΛΛΑ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΛΑ!ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ ΘΑ ΣΕ ΦΡΟΝΤΙΖΕΙ Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ Η ΜΑΝΟΥΛΑ! ΔΕ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΑ ΣΥΓΚΙΝΗΘΗΚΑ ΜΕ ΤΟ ΠΟΣΟ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΜΟΣ ΕΙΝΑΙ Κ ΠΟΣΟ ΤΗΝ ΑΓΑΠΑΕΙ! ΕΡΧΟΤΑΝ ΜΟΥ ΧΑΙΔΕΥΕ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ Κ ΕΛΕΓΕ ΜΗ ΠΟΝΑΣ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΜΑΙ!!!

ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΥΠΟΘΕΣΗ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΔΕΜΕΝΕΣ ΟΙ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ! Κ ΕΝΑΣ ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ!

Ο ΜΙΚΡΟΣ ΒΕΒΑΙΑ ΔΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ...ΜΕΝΟΥΜΕ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ Κ ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΝ ΜΑΖΙ...Κ ΟΤΑΝ ΤΟΥ ΛΕΝΕ ΕΧΕΙΣ ΑΔΕΡΦΗ?ΛΕΕΙ ΟΧΙ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΞΑΔΕΡΦΗ Κ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ το καλο μου!Ο γιος του κουμπαρου μου(ειναι πρωτα ξαδερφια με τον Κωστη) λεει στην κουμπαρα μου πως θελει να παρουν την μπεμπα σπιτι μαζι τους να παιζουνε, να την κουναει στην κουνια, να την κανει μπανιο και να της χτενιζει τα μαλλακια.....αυτα τα πολλα που εχουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΜΕΡΑ ΜΟΥ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ. ΕΙΜΑΙ ΚΑΠΩΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ. ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΚΑΝΤΕ???? ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΘΗΛΑΖΕΤΕ?? ΕΓΩ ΘΗΛΑΖΩ ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΛΥ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ.

ΚΟΥΝΟΥΠΑΚΙΑ ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΑΚΟΜΗ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΝ ΤΣΙΜΠΙΣΟΥΝ ΤΟΝ ΚΑΗΜΕΝΟΥΛΗ ΜΟΥ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κοριτσια μου!Τι κανετε?Καλο μηνα! :):):) Τα μπεμπακια τι κανουν?

ΜαριαΣ, απο τωρα σκεφτομαι πως θα ειμαι οταν επιστρεψω στη δουλεια...ασ' τα!Εχεις κανει τραπεζα?Θα πρεπει να κανεις αντλησεις στη δουλεια,ε?Δεν με εχει προβληματισει αυτο με το θηλασμο και τη δουλεια γιατι τον Οκτωμβρη θα εχουμε μπει στις στερεες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια και καλο μηνα!

Πολυ γκρινια ειχαμε χθες, πολυ ζεστη...ολα πολυ!Και σημερα η μπουμπου μου ξυπνησε απο τις 6 και θελαμε κουβεντουλα και λιγο γαλατακι!!!!

Μαρία Σ. μια χαρα θα τα καταφερεις .Το κανω ηδη 2,5 μηνες.Στην αρχη ηταν λιγο δυσκολο αλλα με λιγη υπομονη ολα θα παρουν το δρομο τους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια! Και εμέις απόψε άυπνες μείναμε από τη ζέστη. Αφού στο τέλος την είχα με το πάμπερ. σκουντουφλάω τώρα. Μπήκα στον πειρασμό να ανάψω air-contition με ανοιχτά τζάμια βέβαια, αλλά δεν το έκανα. Σήμερα την πήγα μια βόλτα από το σχολείο και τρελάθηκε με τα παιδάκια. Έχει από το περασμένο Σαββατοκύριακο που διασκεδάζει με τα ξαδέρφια της. Πριν 1 μήνα δεν έδινε καμία σημασία, τώρα τρελαίνεται!!! Μόλις δει παιδάκι κάνει αμπρρρρρρ και καλά κάτι λέει. Πολύ πλακα έχει :P Μαράκι αυτό με τη δουλεια πρέπει να είναι θέμα. Το βγάζεις με θήλαστρο; Νιώθω τυχερη που αργώ να γυρίσω γιατί μέχρι τότε μάλλον θα περπατάει. Θα τρώει ότι τρώμε κι εμείς, θα είναι πιο εύκολο όσο να'ναι. Ηρωίδες οι κοπέλες που πάνε δουλειά και θηλάζουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξέχασα να ευχηθώ καλό μήνα!!!!! Κορίτσια έχουμε ένα θεματάκι: Επειδή έχει πολλές δίπλες, συγκρατεί πολλή υγρασία και έχει συγκαεί κάτω από το λαιμό και σε κάποια άλλα σημεία. Εδώ και 2 μήνες αυτό. Η γιατρός μας έδωσε τη Fucidin αλλά μόλις τη σταματάω αυτόματα ξαναφουντώνει με αποτέλεσμα μόλις σηκώνει το κεφαλάκι της και αποκαλύπτεται ο λαιμός να τρομάζεις με την κοκκινίλα. Πλέον έχει αρχίσει να σκάει το δέρμα. Δν ξέρω και κατά πόσο την πονάει :( Το έχει αντιμετωπίσει κάποια αυτό; έχετε ιδέα τι να της βάλω;;; Έχω απηυδήσει πια με αυτό το θέμα. Μέχρι και sudocream της έβαλα που βάζω και στο ποπάκι, αλλά είναι πολύ λιπαρό και δεν απορροφάται με τίποτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aθηνα και εγω εχω ενα θεμα με αυτο και της βαζω sudocream και τωρα με τη ζεστη συνεχεια της βρεχω το λαιμουδακι και το σκουπιζω καλα!Τα πατουσακια και τα χερακια δεν ειναι ετοιμα να εκραγουν ? :P :P :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγω ειχα προβλημα με τον λαιμο της. Της εβαλα bepanthol για το συγκαμα (αυτη χησιμοποιω για τον πωπο της) και εφτιαξε.Βεβαια δεν ηταν πολυ.Τωρα προληπτικα της βαζω μια κρεμουλα σωματος που ειναι για μετα το μπανιο.

sophiak απιστευτα πολυ!!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!

Στην αρχη Σοφια εκανα.Τωρα οχι.Εχει προσαρμοστει το στηθος μου.Αντλω οταν παω σπιτι το μεσημερι (περιπου 150-170ml),σπανια το βραδυ και μετα το πρωι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα, καλημερα μανουλες!Τι μου κανετε?

ioanna νομιζα πως ακομα και μετα την εδραιωση θελει καθε 3 ωρες αντληση για να μη μειωθει η παραγωγη!Δηλαδη ουσιαστικα τρωει 2-3 γευματα απο το μπουκαλι,ε?Τι να κανεις...ταλαιπωρια!Παντως δε νομιζω οτι υπαρχει περιπτωση να βρεις αφεντικο στην Ελλαδα να αφησει μαμα να κανει 2 αντλησεις κατα τη διαρκεια του 8ωρου!

Nana μου εισαι καλυτερα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφια η παραγωγη μου δεν εχει μειωθει καθολου.Την θηλαζω πριν φυγω απο το σπιτι(κατα τις 8-8:30),την ταιζει μετα η πεθερα μου μετα απο κανα 3ωρο που πειναει(τωρα τρωει 240γρ) και κατα τις 3 που επιστρεφω την θηλαζω παλι.Αν εχει φαει πιο νωρις το πρωι απο τις 8 μπορει να κανει αλλο ενα γευμα με την πεθερα μου αλλα σπανια συμβαινει.Μεχρι στιγμης αυτο το συστημα μου παει ρολοι

Εγω ειχα την ανεση να αντλω γαλα γιατι το μαγαζι ειναι δικο μου.Χρειαστηκε να επιστρεψω νωρις γιατι υπαλληλους δεν εχουμε. Εγω και ο αντρας μου ειμαστε και αυτος χρειαστηκε να πηγαινει στις εξωτερικες δουλειες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες!!! Γεια σου Σοφάκι μου!! Τι κάνετε; Επιτέλους δρόσισε λίγο και κοιμηθήκαμε!! Νανά χάθηκες...τι κάνεις;; Ακόμα με τη μέση;;

Ιωάννα, 240 γρ είναι δικό σου;; Τι κάνετε και έχετε τόσο γάλα; Κάνεις ακόμα διατροφή; Εγώ με τρόμο ανακάλυψα ότι το κουτί που αγοράσαμε την προηγούμενη βδομαδα, τελειωνει...σε λίγες μέρες θέλουμε άλλο. Πέφτουν βροχή τα 27€!!! Καλή οικονομία έκανα ως τώρα με το θηλασμό και μου κακοφαίνεται :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Αθηνα!

Ναι δικο μου.Δεν κανω τιποτα το ιδιαιτερο.Απλα προσεχω την διατροφη μου οπως οταν ημουν εγκυος.Εχω κανει τραπεζα με 25 μπουκαλακια των 150-170 ml.Οποτε τις αφηνω ενα κατεψυγμενο,ενα της προηγουμενης μερας και ενα το πρωινο.Και πινει οσο θελει.

Το δυσκολο ηταν να εκπαιδευσω την πεθερα μου να καταλαβαινει ποτε πειναει η μικρη και να μην πηγαινει με το ρολοι :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οπότε δεν τρως μεγαλύτερες ποσότητες για να κατεβάσεις γάλα; Και εγώ τρώω υγειινα όπως όταν ήμουν έγκυος και το γάλα μου εδώ και 1 μήνα περιορίστηκε σημαντικά, και την τελευταία βδομάδα την έχω θηλάσει 3 φορές. Μάλλον δε φταίει η διατροφή, ορμονικό θα είναι. Έχω στενοχωρηθεί και το ψάχνω, μήπως έκανα εγώ κάτι λάθος, γι'αυτό σε ρωτάω. Έχω λίγες τύψεις να την κόψω από τώρα από το στηθος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι,δεν τρωω περισσοτερο.Αρκετο νερο πινω με μετρο ομως.

Καποια στιγμη αντλουσα λιγοτερο γαλα αλλα εφταιγε το θηλαστρο(πιστευω) γιατι ηταν ενα της πλακας.Μετα πηρα το medela.Επισης καποια στιγμη ειχα λιγο ροζ και νομιζα οτι μου ερχοταν περιοδος.Ρωτησα την γιατρο μου και μου ειπε οτι και περιοδος να μου ερθει δεν ειναι απαραιτητο να μου κοπει το γαλα.Μπορει να μειωθει η παραγωγη του αλλα θα ειναι για λιγο.Προσφορα και ζητηση ειναι...Ξερω οτι αν τρωει και συμπληρωμα καποια στιγμη θα κοπει το γαλα της μαμας γιατι μειωνεται η ζητηση οποτε ο οργανισμος θα αντιδρασει....Γιατι δεν ρωτας την Lala?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...