Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΝ ΤΟΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ ΤΟΥ 2010


Recommended Posts

Kαλημερα!!!Νανα μου να ειστε παντα ευτυχισμενοι, σας ευχομαι ο,τι καλυτερο!!!Να χαιρεστε το λουλουδι σας!

Αθηνα μου οπως ειπα νομιζω τα 3-4 χρονια ειναι η καλυτερη διαφορα...παει και το πρωτο παιδικο :P . ..τωρα οποτε θελει ο Θεουλης!

Οντως ταλαιπωρια η καισαρικη, εβλεπα την κοπελα διπλα μου...ενεσεις, πονοι και εμεις απο τη 2η μερα ειμασταν στην καφετερια του λητω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 651
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Eννοείται Σοφάκι μου όποτε μας το στείλει ο Θεός. Εγώ και για την πρώτη εγκυμοσύνη νιώθω απίστευτα τυχερή γιατί ήμουν προετοιμασμένη ψυχολογικά να παιδευτώ, όπως μου είχαν πει και 2 γιατρόι, γιατί έχω πολυκυστικές. τελικά έμεινα έγκυος στο 2ο μήνα προσπάθειας και όπως προείπα δεν μπορούσα να το πιστέψω με τίποτα. Αφού και στο γιατρό που πήγα νόμιζα ότι παράκουσα αυτό που μου είπε. Τόσο πολύ. Άσε που στο μαιευτήριο ήμουν στο θάλαμο με 1 κοπέλα που είχε κάνει εξωσωματική. Έχει δυσκολία το θέμα. Οπότε εμείς που τα καταφέραμε είμαστε ευλογημένες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ...

Κ ΕΓΩ ΑΘΗΝΑ ΚΑΠΩΣ ΕΤΣΙ...ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ...ΔΕ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΑ...ΧΡΟΝΙΑ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ ΜΕ ΤΙΣ ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΕΣ, ΑΝΤΙΣΣΥΛΗΨΗ ΓΙΑ ΘΕΡΑΠΕΙΑ!ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΤΗΝ ΑΝΤΙΣΥΛΛΗΨΗ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟ ΔΙΑΦΡΑΓΜΑ -Κ ΕΙΠΑ ΑΣ ΤΟ ΚΑΝΩ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΓΑΜΟ ΜΗ ΠΑΕΙ ΚΑΤΙ ΣΤΡΑΒΑ Κ ΕΙΜΑΙ ΠΡΗΣΜΕΝΗ!!!Κ ΣΤΟΝ 2ο ΜΗΝΑ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ!

ΝΙΩΘΩ ΕΥΛΟΓΗΜΕΝΗ Κ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΟΝ ΘΕΟ ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΛΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΤΑΛΑΙΠΩΡΟΥΝΤΑΙ!!!ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ!!!

ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ...Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΘΑΡΡΕΙΣ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΣΤΑΣΙΜΗ...ΙΣΩΣ ΤΩΡΑ ΤΟ ΕΧΩ Κ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΓΙ ΑΥΤΟ...

ΚΑΛΑ ΜΑΡΑΚΙ...ΤΙ ΚΟΥΚΛΑ ΕΙΝΑΙ Η ΚΟΡΗ ΣΟΥ???ΤΙ ΜΑΤΑΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΕΣ?

ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ ΟΤΙ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ Η ΦΩΤΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΕΔΩ ΗΤΑΝ ΑΠΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗΣ!!!ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ!!!Κ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΤΗΣ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια γεια σας!!!!ανηκω και εγω σε αυτην την κατηγορια μιας και την πρωτοχρονια εφερα στον κοσμο ενα πανεμορφο αγορακι!!!θηλαζουμε-και για οσες το προσεξαν εχουμε το προβλημα του μπιμπερο-και σιγα σιγα λεμε-η παιδιατρος ο μπαμπας και οοοοολοι οι υπολοιποι- να ξεκινησουμε και τα φρουτακια μας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανά όταν λες ότι σου φαίνεται στάσιμη τι εννοείς; Σε κιλα; Σε υψος; Ιωάννα22 να σου ζήσει και εσένα το μωράκι! Ήταν από τα πρώτα παιδιά του χρόνου; Το θέμα σου είναι ότι δε θέλει το μπιμπερό; Υπομονή και προσπάθεια. Όταν πεινάσει για τα καλά θα το πάρει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ioannα22 ΚΑΛΩΣ ΟΡΙΣΕΣ!!!ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΤΟ ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

ΑΘΗΝΑ ΜΟΥ ΣΤΑ ΚΙΛΑ...ΓΙΑΤΙ ΥΨΟΣ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΒΛΕΠΩ- ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΠΟ ΤΑ ΡΟΥΧΑ-ΤΗΝ ΑΛΛΑΞΙΕΡΑ-ΤΟ ΜΠΑΝΑΚΙ!!!

ΚΑΠΟΙΑ ΔΙΝΕΙ Κ ΑΥΤΗ ΗΑ ΣΤΟ ΜΩΡΟ ΔΕ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΟΙΑ ΑΠΟ ΕΣΑΣ...

ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΗΝ ΒΑΛΩ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΕΙΝΗ...

ΑΧΧΧΧ ΤΟΣΕΣ ΜΑ ΤΟΣΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ Κ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΤΑ ΒΡΙΣΚΟΥΜΕ???

ΕΓΩ ΑΘΗΝΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΚΑΘΑΡΙΖΩ ΜΕ ΒΑΜΒΑΚΙ Κ ΝΕΡΟ...ΠΡΙΝ ΠΑΩ ΝΑ ΤΗΝ ΑΛΛΑΞΩ ΒΡΕΧΩ ΕΝΑ ΒΑΜΒΑΚΑΚΙ ΣΤΗ ΒΡΥΣΗ Κ ΤΗΣ ΠΑΙΡΝΩ ΤΑ ΤΣΙΣΑΚΙΑ!

ΜΩΡΟΜΑΝΤΗΛΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΟΤΑΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΚΑΤΖΕΛΑΚΙΑ Κ ΜΕΤΑ ΜΕ ΛΕΚΑΝΑΚΙ!!!

ΣΤΟ ΜΠΑΝΙΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΤΑΙ ΣΦΟΥΓΓΑΡΙ?ΕΜΕΙΣ ΟΧΙ!

ΤΗΣ ΕΧΩ ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΣΦΟΥΓΓΑΡΙ ΠΟΥ ΣΤΗΡΙΖΕΙ ΤΟ ΣΩΜΑ ΤΗΣ ΑΠΟ ΤΑ MOTHERCARE-

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα και απο μενα..

Νανα να ζησετε και να χαιρεστε το παιδακι σας..

ΗΑ χρησιμοποιουμε εμεις.ΤΟ Aptamil.

Παντως και γω γεννησα με καισαρικη και δεν ηταν και πολυ καλη η εμπειρια της γεννας .

Ιωαννα καλωσηρθες και να χαιρεσαι το ζουζουνι σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nanabil να ζησετε!!!Ειδα τις φωτογραφιες του γαμου σου και εισαστε και οι 2 υπεροχοι.Καλα ποσο κοσμο ειχατε?

Ουτε εγω χρησιμοποιω σφουγγαρακι στο μπανιο γιατι λεει η παιδιατρος οτι μαζευει μυκητες.Αθηνα μενεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΞΑΝΘΗ ΜΕΝΩ!!!

ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΗΤΑΝ ΣΤΡΩΜΕΝΟ ΓΙΑ 1050 Κ ΕΙΧΕ ΑΔΕΙΑ 100 ΚΑΘΙΣΜΑΤΑ ΠΕΡΙΠΟΥ...ΑΡΑ 950 ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ...ΥΠΟΘΕΤΩ ΣΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ!

ΤΙ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΜΠΕΜΠΕ ΣΟΥ?ΠΩΣ ΤΑ ΠΑΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ?

ΜΑΡΑΚΙ ΤΙ ΜΙΚΡΟΒΙΟ ΒΡΗΚΕ Η ΚΑΛΛΙΕΡΓΕΙΑ?ΕΙΧΕ Κ ΠΥΟΣΦΑΙΡΙΑ?

ΟΛΙΑΧ ΕΧΕΤΕ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΜΕΝΗ ΑΛΛΕΡΓΙΑ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα φιλεναδες!!Τι μου κανετε?Καλως ηρθες Ιωαννα!Να σου ζησει!

Μαρακι πως παει η λουλουδιτσα?

Νανα μου ετσι ειναι καθε μερα και κατι καινουριο!Επειδη δεν εχω καταλαβει το γαλα που της δινεις ειναι υποαλλεργικο ενω τα αλλα που δεν ειναι εχουν την πρωτεινη?Νανα μου προσπαθησε να της βαλεις ενα παλιο φορμακι, κοιτα τις φωτο απο το μαιευτηριο ή καλυτερα κοιτα τις πατουσιτσες που ειναι ετοιμες να εκραγουν και θα καταλαβεις ποσο παχυνε!!Καλα ποσο κοσμο ειχατε στην εκκλησια οεο????

Αθηνα μου με συγκινησες!!Εγω ειμαι απο τις πολυ τυχερες ή για να το πω σωστα δεν θα το πω τυχη αλλα ευλογια!Η μπουμπου χρειαστηκε μονο ΜΙΑ φορα για να δημιουργηθει!!Να φανταστεις δεν το ειχαμε καν συζητησει με τον Κωστη!!Το εκανε αυθορμητα!Λιγο πριν κοιμηθουμε γυρναω και του λεω "το ξερεις πως με αυτα που κανεις θα γινεις πατερας,ε?" και γελασαμε και οι δυο!!

Εγω κοριτσια δεν χρησιμοποιω σφουγγαρι!Την πλενω παντα στη βρυση αν και τωρα που εχει ψηλωσει λεω σιγα σιγα να βαζω το μπανιερο στην μπανιερα μας πανω στη βαση και να την πλενω εκει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑ

ΣΟΦΙΑ ΝΑΙ ΕΙΧΑΜΕ ΠΟΛΥ ΚΟΣΜΟ!!!ΕΙΠΑΜΕ ΜΙΚΡΗ Η ΠΟΛΗ...ΠΟΛΛΟΙ ΟΙ ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ-ΦΙΛΕΙ-ΓΝΩΣΤΟΙ-ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ!

ΤΟ ΥΠΟΑΛΛΕΡΓΚΟ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΛΙΓΟΤΕΡΗ ΠΡΩΤΕΙΝΗ -ΠΙΟ ΕΛΑΦΡΥ ΥΠΟΘΕΤΩ!

ΣΗΜΕΡΑ ΕΧΕΙ ΩΡΑΙΑ ΜΕΡΑ...ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ...Κ ΕΧΤΕΣ ΕΤΣΙ ΗΤΑΝ Κ ΜΕΤΑ ΕΠΙΑΣΕ ΜΙΑ ΒΡΟΧΗ!ΑΛΛΟ ΠΡΑΓΜΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν νομιζω να βρεξει παλι!

Πρωι πρωι νευριασα με αυτα που διαβαζω εδω μεσα :angry:

Καλα μερικες γυναικες ειναι πολυ κολλημενες με το θηλασμο!!Ακου να λενε αποκρουστικα τα μωρα με πιπιλες και μπιμπερο!Ελεος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!! Τέλεια μέρα σήμερα! Επιτέλους θα βγούμε με το καροτσί καμια βολτιτσα να πάρουμε τον αέρα μας! Κορίτσια έχει αδιαθετήσει κάποια; Εμένα μου ήρθε προχτές και έχω τόσο αίμα που έβαλα τις σερβιέτες λοχείας. Ποτάμι μιλάμε!!!! Σοφάκι τι τυχερούλα!!! Με τη μία;;;;; Με έκαινες και γέλασα με το σκηνικό :laugh: Εμείς δε χρησιμοποιούμε σφουγγάρι. Τη βάζω στο μπανιερό της που το έχουμε εδώ και 2,5 μήνες στην μπανιέρα. Αφού τώρα θα το βάλεις στην μπανιέρα πού την έπλενες ως τώρα; αγκαλια;;; Εμάς το μπανιερό έχει ειδικό μαξιλαράκι και την κρατάει ημιξαπλωμένη. Έχει πολυυυυυυυυ πλάκα! Είναι και σε σχήμα φάλαινας. Οι καλύτερες φωτογραφίες έχουν τραβηχτεί εκεί μέσα :P Τι διάβασες και νευρίασες με το μπιμπερό και την πιπίλα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω αδιαθετησα μετα απο 40 μερες αφου γεννησα και μου ερχεται κανονικα τωρα καθε μηνα.Εσυ θηλαζεις?Εγω δεν θηλαζω γι αυτο μου ηρθε αμεσως.

Οντως ειναι μερα για βολτα σημερα,επιτελους να φυγει αυτος ο κωλοκαιρος!!!

Εγω εχω το μπανιερακι της fisher-price που εχει ενα υφασματακι με μαξιλαρακι και μετα τους 6 μηνες το βγαζεις.Εγω την κανω μπανιο εκει απο τοτε που της επεσε ο αφαλος και ττελαινεται για μπανακι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκιτη θήλαζα αποκλειστικά μέχρι πρότινος και τις τελευταίες εβδομάδες επειδή έχει μειωθεί πολύ το γάλα μου της δίνω και ξένο. Μάλλον γι'αυτό αδιαθέτησα ή μάλλον γι'αυτό περιορίστηκε το γάλα. Δεν ξέρω τι επηρεάσε τι. Κι εμείς απο τη FisherPrice πήραμε το μπανακι. Το ίδιο έχουμε; Και εσεις τη φάλαινα πήρατε; Και εμείς με το μπάνιο έχουμε τρέλα. Κάνει και το άλλο τώρα. Της το γεμίζω μέχρι τη μέση, βάζει κόντρα τα πόδια, σηκώνει το ποπάκι και μετά κάθεται με δύναμη και εκσφεδονίζει το νερό. Ξεκαρδίζεται με όλο αυτό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Διαβασα Αθηνα οτι ενα μωρο με πιπιλα ή με μπιμπερο ειναι αποκρουστικο θεαμα...επεισης οτι οι μαμαδες που δινουν ξενο γαλα ειναι ανευθυνες!!!Εχω πραγματικα αρχισει να πιστευω πως μερικες θηλαζουσες θελουν ντε και καλα να περασουν οτι ειναι καλυτερες μανες απο αυτες που δεν θηλαζουν...και ρωτω τι κανει εμενα ή εσενα καλυτερη μανα απο την Νανα ή το Μαρακι για παραδειγμα????Εμενα η μαμα μου με θηλασε 15 μερες αλλα πως να το κανουμε καλυτερη μανα δεν θα μπορουσα να εχω!!!!!

Πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω τι μας δινει το δικαιωμα να κρινουμε τις αλλες μανουλες...σιγα μην ειμαστε και κριτες των αλλων επειδη θηλασαμε 5-6 μηνες ή 1-2 χρονια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ...

ΜΑΡΑΚΙ ΔΕ ΞΕΡΩ ΚΑΤΙ-ΑΠΛΑ ΤΟ ΥΠΕΘΕΣΑ ΓΙΑΤΙ ΣΑΣ ΕΔΩΣΕ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ Κ ΤΩΡΑ ΘΥΜΗΘΗΚΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΟΤΙ ΑΝ ΒΓΑΛΕΙ ΚΑΤΙ Η ΓΕΝΙΚΗ ΔΕ ΤΟ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΟΥΝ(ΕΧΩ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΦΙΛΗ ΣΕ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ -ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΣΤΩ ΤΗΝ ΠΑΙΡΝΩ Κ ΤΗΝ ΡΩΤΑΩ...ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΤΗΝ ΠΑΡΩ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΚΑΝΕΙ - ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΙΡΝΩ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΘΕΛΩ ΚΑΤΙ- Κ ΑΝ ΘΕΣ ΤΗΝ ΡΩΤΑΩ!!!)

ΣΟΦΙΑ Κ ΕΓΩ ΕΧΩ ΣΧΟΛΙΑΣΕΙ ΕΚΕΙ...ΑΣΤΑ ΝΑ ΠΑΝΕ!!!

ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΗΡΘΕ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΜΟΛΙΣ ΕΚΟΨΑ ΤΟ ΓΑΛΑ!!!

Κ ΠΑΛΙ ΕΧΩ -ΑΡΧΙΣΑ Κ ΤΗΝ ΑΝΤΙΣΣΥΛΗΨΗ - ΜΕ ΧΑΠΙΑ Κ ΓΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Κ ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΥΣΤΕΣ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!!

ΣΟΦΑΚΙ ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΘΗΛΑΣΜΟ,ΕΝΩ ΕΙΜΑΙ ΥΠΕΡ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΩ ΦΑΝΑΤΙΚΗ ΜΕ ΤΟΝ ΘΗΛΑΣΜΟ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΟΤΙ ΜΙΑ ΜΑΝΟΥΛΑ ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ ΦΟΡΜΟΥΛΑ Η ΠΙΠΙΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΙΑ ΜΑΝΟΥΛΑ!!ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ!!!!!!!

Η ΚΑΘΕ ΜΑΜΑ ΚΑΝΕΙ ΟΤΙ ΘΕΩΡΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΤΗΣ Κ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΟ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ,ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΠΟΡΩΜΕΝΑ ΑΤΟΜΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΔΙΑΦΩΝΩ Κ ΕΓΩ...ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΦΑΝΑΤΙΣΜΟΣ ΣΕ ΤΙΠΟΤΑ...

ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΕΛΠΙΖΩ Κ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ!!! ΤΑ ΦΙΛΙΑ ΜΟΥ ΣΕ ΟΛΕΣ Κ ΦΥΣΙΚΑ ΣΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ετσι ειναι οπως τα λες Σοφια!Διαβαζω θεματα για το θηλασμο εδω απο τοτε που ημουν εγκυος και εχω ευχαριστησει τη LaLa για τις συμβουλες οταν τις χρειαστηκα...αλλα ΕΛΕΟΣ πια!!!!Η αληθεια παντως ειναι πως το στρατοπεδο "θηλαζουσες" αναβει τις φωτιες....και στο λεω εγω που τις πρωτες 2 εβδομαδες που η μικρη δεν επαιρνε ικανοποιητικο βαρος εριξα πολυ κλαμα μεχρι να τα καταφερω...μα πολυ κλαμα, ηθελα ποοολυ να θηλασω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες σας!!! Σοφάκι σε αυτά που λες για το θηλασμό, έχεις απόλυτο δίκιο. Φυσικά ο θηλασμός είναι αναντικατάστατος για το μωράκι, αλλά υπάρχουν και οι ειδικές συνθήκες που τον εμποδίζουν. Καλό είναι να μη κρίνει κανείς και κανέναν. Ξέρω μάνα που θηλάζει και καπνίζει σα φουγάρο. Δεν είναι αυτή καλύτερη από εκείνη που δε θηλάζει επειδή έπρεπε να επιστρέψει νωρίς στη δουλειά της γιατί θα απολυόταν. Όλοι ξέρουμε πόσο ανταγωνιστικός είναι ο ιδιωτικός τομέας. Νανά ξεκίνησες τα χάπια; Εγώ αφού έκανα την μπουμπού δε θα τα ξαναβάλω στο στόμα μου! Βαρέθηκα τόσα χρόνια! Την ίδια τακτική θα ακολουθήσω και όταν θα θελήσω το 2ο παιδάκι: υπομονή και δε θα το σκέφτομαι :) Δεν μπορώ άλλο δηλητήριο στον οργανισμό μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλημερα και απο μενα..

Νανα εμεις δεν εχουμε επιβεβαιωμενη αλλεργια αλλα επειδη ο μικρουλης μου ειναι πολυ ασπρος και εχει γενικα ευαισθητο δερματακι η παιδιατρος μας ειπε να του δωσουμε υποαλλεργικο.Εσεις εχετε αλλεργια?

Αυτα που λετε για το θηλασμο σε ποιο θεμα τα διαβασατε ?Δεν τα βρηκα.

Εγω παντως θηλασα δυο μηνες με θηλαστρο αλλα του εδινα και λιγο ξενο .Καθε μητερα πιστευω οτι κανει το καλυτερο για το παιδι της ειτε το θηλαζει ειτε το δινει ξενο γαλα..Δεν νομιζω οτι πρεπει να κρινουμε μια μανα απο αυτο .. Ανευθυνοτητα δεν ειναι το μπιμπερο η η πιπλα .. :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγγνώμη βρε κορίτσια για να καταλάβω. Γιατι είναι ανευθυνότητα η πιπίλα; Αν το παιδί χαλαρώνει με αυτή και κοιμάται ήσυχο γιατί να μη τη δώσουμε; Η μπέμπα μου τον πρώτο καιρό άρχιζε ένα κλάμα από τις 6 το απόγευμα μέχρι τη 1-2 τη νύχτα. Δεν ήθελε να φάει, ούτε να κάνει μπάνιο και γενικά έκλαιγε υστερικά. Κολλικούς δεν είχε, επιβεβαιωμένα. Τη στιγμή που δοκιμάσαμε να της δώσουμε την πιπίλα έγινε άλλο παιδί. Ηρέμησε, έτρωγε, την κάναμε κανονικά μπάνιο και το κυριότερο έπεφτε για ύπνο από τις 9. Είμαστε ανευθυνοι δηλαδή που τη βοηθήσαμε να χαλαρώσει;;;;

Κορίτσια, αυτές που βαφτίζετε εδώ κοντα, έχετε επιλέξει μπομπονιέρες; Έχετε να προτείνετε κανενα καλό μαγαζι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ...ΜΟΛΙΣ ΕΠΕΣΤΡΕΨΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ...

ΜΕ ΕΠΙΑΣΕ ΕΝΑΣ ΠΟΝΟΣ ΣΑΝ ΚΟΛΙΚΟΣ ΥΠΕΦΕΡΑ...

ΕΚΑΝΑ ΕΜ...ΤΟ...(ΣΟΡΥ)...Κ ΚΟΒΟΜΟΥΝ ΣΤΑ 2 ΑΠΟ ΠΟΝΟ

ΕΚΑΝΑ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΑΙΜΑΤΟΣ ΝΑ ΑΠΟΚΛΕΙΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΣΚΩΛΗΚΟΕΙΔΙΤΗ ΚΑΙ ΑΥΡΙΟ ΥΠΕΡΗΧΟ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΧΟΛΗ...

ΑΝ Κ ΜΑΛΛΟΝ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΑΠΟ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ -ΑΡΑΚΑ ΕΦΑΓΑ...-

ΤΕΣΠΑ...ΠΟΛΥ ΠΟΝΟΣ-ΕΙΜΑΙ Κ ΑΔΙΑΘΕΤΗ...ΑΣΤΑ ΝΑ ΠΑΝΕ!

ΟΛΙΑΧ ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΜΕΝΗ! Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΓΑΛΑΚΤΟΚΟΜΙΚΑ Κ ΕΧΟΥΜΕ Κ ΟΙ 2 ΠΟΛΛΕΣ ΑΛΛΕΡΓΙΕΣ!

ΑΣΕ ΠΟΥ ΡΩΤΗΣΑ ΠΟΛΛΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ Κ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΞΕΚΙΝΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΕ ΗΑ!

ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ Η ΜΠΕΜΠΑ ΣΗΜΕΡΑ...ΔΕ ΘΑ ΑΝΤΕΧΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...