Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΝ ΤΟΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ ΤΟΥ 2010


Recommended Posts

Αθηνα ο μικροβιολογος της εβαλε το σακουλακι για να της κανει την εξεταση .Πριν φυγουμε απο το σπιτι την ειχα πλεινει και μετα την καθαρισε και ο μικροβιολογος με βαμβακι και νερο.Τι να πω.....ολο κλαιω!!!

Οντως Σοφακι εσενα ο μπεμπης ειναι παιδαρος φτου φτου να μην τον ματιαξω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 651
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα μανουλες, τι κανετε?

Μαρακι περαστικα, ευχομαι να εχει δικιο η Νανα και να μην ειναι ουρολοιμωξη!!

Αθηνα πες μας εντυπωσεις απο τις πανες, αν και να σου πω την αληθεια ψιλο φοβαμαι να τις αλλαξω....αφου δεν εχουμε προβλημα κανενα με τα παμπερς..ειναι ομως πανακριβα!

Νανα μου τρωει καλυτερα το λουλουδι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΑΝ ΝΑ ΤΡΩΕΙ ΛΙΓΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!!!

ΕΓΩ ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΛΙΜΠΕΡΟ...ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ!!!ΕΧΕΙ ΠΙΟ ΩΡΑΙΑ ΥΦΗ ΑΠΟ ΟΤΙ ΟΙ ΠΑΜΠΕΡΣ...ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΟΙ ΠΑΜΠΕΡΣ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΑΠΟΡΡΟΦΗΤΙΚΕΣ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοριτσια τετοια ωρα πριν 4 μηνες ημουν στο λητω και θηλαζα για 2η φορα στη ζωη μου!!!!Πως περασαν 4 μηνες? :laugh:

Καλα ποσο εχουν αλλαξει απο τοτε που γεννηθηκαν και ποσο θα αλλαξιυν ακομα....!!!Στανταρ θελω κι αλλο παιδακι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε Σοφάκι τι μου θύμισες τώρα....μαγικές μέρες...μου φαίνονται πολύ μακρινές! Τόσες εμπειρίες μαζεμένες μαζί!

Firfiriko σε καταλαβαίνω απόλυτα τι άγχος περνάς. Εμένα μετα από την Τετάρτη που της έκανα κλίσμα, δεν έχει ξανακάνει κακάκια. Κοντεύω να φλιπάρω. Η κουνιάδα μου όμως μου είπε ότι είμαστε μέσα στο επιτρεπτο όριο και να μην ανησυχω. Μου ειπε επίσης να βουτήξω μια μπτονετα σε babyoil και να τη βάλω λίγο στο ποπάκι της. Θα το κάνω άυριο. Δεν ξέρω αν σε βοήθησα. Θηλάζεις αποκλειστικά; Τις καινούριες πάνες δεν τις άνοιξα ακόμα γιατι εχω πολύ αποθεμα απο τις άλλες. Οταν τις χρησιμοποιήσω θα ενημερώσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ATHINOULI ΜΟΥ ΝΑΙ ΤΟ ΞΕΡΩ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΟΝ ΠΟΠΑΚΟ ΤΟΥ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΑΝΑ 2 ΦΟΡΕΣ ΑΛΛΑ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΟΛΥ ΣΥΧΝΑ ΓΙΑΤΙ ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΝΑ ΜΗΝ ΣΦΙΓΓΕΤΑΙ Κ ΝΑ ΤΟ ΒΟΗΘΑΕΙ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΕΝΑΣ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ Κ ΦΟΒΗΘΗΚΑ ΛΙΓΟ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ...

ΘΗΛΑΖΩ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΝΑΙ Κ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΝΑ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ ΕΦΟΣΩΝ ΔΕΝ ΖΟΡΙΖΕΤΑΙ Κ ΔΕΝ ΥΠΟΦΕΡΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΑΛΛΑ ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΠΑΥΕΙ ΝΑ ΜΕ ΑΓΧΩΝΕΙ..ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΜΕΡΕΣ ΜΩΡΕ...

ΜΑΡΑΚΙ ΜΟΥ Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!!

ΣΟΦΙΑΚ ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΤΙΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ,ΜΕ ΚΟΙΤΑΕΙ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΓΕΛΑΕΙ ΜΕ ΤΟ ΜΕΜΕ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΠΑΝΤΑ,ΜΟΥ ΚΡΑΤΑΕΙ ΤΟ ΧΕΡΙ Η ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ...ΜΑΓΕΙΑ!! ΜΟΝΑΔΙΚΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ!!

ΑΥΡΙΟ ΕΧΟΥΜΕ Κ ΕΜΕΙΣ ΜΙΚΡΑ ΓΕΝΕΘΛΙΑ ΟΠΩΣ ΤΑ ΛΕΩ ΕΓΩ :)

ΠΩΣ ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΝ ΕΤΣΙ? ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΖΟΥΜΕ ΤΗΝ ΚΑΘΕ ΗΜΕΡΑ,ΔΕΝ ΞΑΝΑΡΧΕΤΑΙ Κ ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΝ ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΑ..ΠΟΤΕ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΠΟΤΕ ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ Κ ΠΟΤΕ ΤΑ ΚΑΜΑΡΙΑ ΜΑΣ ΕΓΙΝΑΝ ΚΙΟΛΑΣ 4 ΜΗΝΩΝ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KΟΡΙΤΣΙΑ ΕΙΣΤΕ ΣΤΙΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΜΟΥ!ΜΟΛΙΣ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ ΠΩΣ ΠΕΡΑΣΕ Ο ΚΑΙΡΟΣ!!!

ΑΘΗΝΟΥΛΙ Κ ΦΙΡΦΙΡΙΚΟ...ΕΓΩ ΤΗΝ ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΜΕ ΤΗΝ ΜΠΑΤΟΝΕΤΑ 2 ΦΟΡΕΣ Κ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΕΙΔΑ ΑΙΜΑΤΑΚΙ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟ ΣΑΝ ΑΠΟ ΠΛΗΓΟΥΛΑ Κ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΣΥΧΝΑ ΓΙΑΤΙ ΤΡΑΥΜΑΤΙΖΕΤΑΙ ΤΟ ΠΟΠΟΥΔΑΚΙ!

ΤΟ ΑΙΜΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΒΕΒΑΙΑ ΑΠΟ ΕΚΕΙ...ΜΑΛΛΟΝ ΑΠΟ ΤΟ ΣΦΙΞΙΜΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙ

ΓΙΑΤΙ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΦΟΡΑ ΕΙΧΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΣΦΙΧΤΕΙ ΠΟΛΥ!!!

ΜΑΡΑΚΙ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ???ΕΧΟΥΜΕ ΑΓΩΝΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΠΕΜΠΑΚΙ ΣΟΥ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα ειναι σιγουρα ουρολοιμωξη αφου κα τα κακακια της ειναι πρασινα.Ευτυχως η ζουζουνα μου δεν εχει συμπτωματα.Ξεκινησαμε την αντιβιωση και την Τεταρτη θα κανουμε ξανα καλλιεργεια.

Δεν εχω καταλαβει πως περασε ο καιρος πραγματικα,ποτε ειμασταν εγκυες,ποτε γεννησαμε.Ποτε λετε για 2ο μωρακι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ???????????????????

ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΔΕΝ ΤΗΝ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΓΙΑ ΣΥΝΤΟΜΑ...

ΘΕΛΩ ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΑΚΙ Κ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ Μ ΑΞΙΩΣΕΙ Ο ΘΕΟΣ...ΑΛΛΑ ΣΕ ΜΙΑ ΠΕΝΤΑΕΤΙΑ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΤΟ ΠΙΟ ΚΟΝΤΑ!!!

ΕΣΥ ΜΑΡΙΑ???

ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΤΟ ΜΠΙΖΟΥΔΑΚΙ ΣΟΥ!!!Κ ΚΑΛΗ ΥΠΟΜΟΝΗ Σ ΕΣΕΝΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακαρι να μας δωσει ο Θεος ενα παιδακι ακομα!!Το θελω πολυ, βεβαια ειναι ακομα νωρις...στα 3-4 χρονια νομιζω ειναι καλα...αλλα οτι θελει ο Θεος δεν κανω σχεδια γιατι θα γελαει μαζι μου!!

Η κολλητη μου-μαια μου σημερα ειχε τοκετο με μια γυναικα για 3η φορα σε 3 χρονια!!!!Μολις σαραντηζει πιανει το επομενο!!!!Αυτη τη φορα μολις σαραντησει...οχι σεξ...σπιραλ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απο μενα..Μαρακι εμενα οταν επαθε ουρολοιμωξη το μονο συμπτωμα που ειχε ηταν οτι δεν ετρωγε πολυ .Ειχα παρει κατευθειαν την παιδιατρο και μου ειπε να κανω εξεταση ουρων και καλλιεργεια και ειχε βγει θετικη.Τα πυοσφαιρια ηταν 100 .Στο νοσοκομειο που πηγαμε μετα του πηραν ουρα με καθετηρα για πιο συγουρα αλλα και μετον καθετηρα παλι βγηκε θετικη η καλλιεργεια.Στο νοσοκομειο του εδωσαν 6 μερες ενδοφλεβια αγωγη και μετα απο το στομα ..Καναμε και υπερηχο νεφρων για να δουμε αν εχει παλινδρομηση αλλα ευτυχως δεν εδειξε κατι ο υπερηχος.Με την αντιβιωση θα δεις διαφορα πολυ γρηγορα αρκει να την πινει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

To θεμα ειναι να δουμε απο που προερχεται,μακαρι να ειναι μην ειναι παλλινδρομηση,θα κανω και εγω υπερηχο σιγουρα για να δουμε!!!

Εγω περιμενω του χρονου το καλοκαιρι να κανουμε γαμοβαφτηση και να μεινω μετα εγκυος,δεν θελω να εχουν πολλα χρονια διαφορα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κοριτσια εμενα μου εχει μειωσει τις ποσοτητες αλλα βαρος παιρνει και η παιδιατρος μου λλει οτι αφου παιρνει βαρος δεν ειναι ουρολοιμωξη, λετε να παω να κανω μονη μου μια καλλιεργεια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το ξερω ,μακαρι να ειναι απο τα pampers και να μην ειναι ανατομικο.Και να παω ρε κοριτσια πως δεν την πλενω?μωρομαντηλα δεν χρησιμοποιω καθολου μονο οταν κανει κακα της για να σκουπισω τον πωπο της και μετα την πλενω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι εγω στην αρχη χρησιμοποιουσα τα pampers kai τωρα πηρα libero .Mωρομαντηλα συνεχιζω να χρησιμοποιω δεν γινεται αλλιως αλλα μια φορα το μηνα τον κανω καλλιεργεια και στον εκτο μηνα προληπτικα θα του κανω κυστεογραφια.

Sophia εφοσον παιρνει βαρος μην ανησυχεις.Και μενα αλλες μερες τρωει πολυ και αλλες πιο λιγο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια εγω οταν κανει κακα...3-4 φορες την ημερα :P:P:P της παιρνω τα πολλα με το pampers και κατευθειαν στη βρυση!Μωρομαντηλα μονο αν ειμαστε εξω.

Βρε Μαρακι μη νιωθεις τυψεις....ηθελες εσυ να αρρωστησει το λουλουδι?!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sophia εγω τον καθαριζω με μωρομαντηλα και μετα στη βρυση .Παντως στο νοσοκομειο μου ειπαν οτι ειναι μικροβια και δεν φταινε τα μωρομαντηλα.

Κοριτσακια τα λεμε αυριο Καληνυχτα !!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΩ ΠΩ!!!

ΜΙΣΗ ΩΡΙΤΣΑ ΕΛΕΙΨΑ ΚΑΙ ΕΙΧΕ 14 ΝΕΑ!!!

ΔΕ ΦΤΑΙΝΕ ΟΙ ΠΑΝΕΣ...

ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΥΠΟΛΛΕΙΜΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΚΑ Η ΑΠΟ ΚΡΕΜΑ!

Η ΚΑΠΟΙΟ ΜΙΚΡΟΒΙΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΓΕΝΝΑ ΑΚΟΜΗ!

ΤΑ ΜΩΡΟΜΑΝΤΗΛΑ ΕΧΟΥΝ ΕΝΟΧΟΠΟΙΗΘΕΙ ΓΙΑ ΟΥΡΟΛΟΙΜΩΞΗ ΑΛΛΑ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΠΑΝΙΑ!

ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΚΑ ΤΗΝ ΚΑΘΑΡΙΖΩ ΜΕ ΜΩΡΟΜΑΝΤΗΛΟ Κ ΜΕΤΑ ΒΡΥΣΗ Η ΛΕΚΑΝΑΚΙ!

Ε ΟΧΙ ΒΡΕ ΣΟΦΑΚΙ Κ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΠΑΙΔΙ!!!ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΕΜΕΝΑ ΤΟ ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ!

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΛΕΕΙ ΓΙΑ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΟΙ ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΕΣ ΚΥΗΣΕΙΣ!

ΝΑ ΕΠΑΝΕΛΘΕΙ ΤΟ ΣΩΜΑ-Η ΜΗΤΡΑ- ΟΙ ΟΡΜΟΝΕΣ Κ ΜΕΤΑ!

ΜΑΡΑΚΙ ΤΙ ΜΙΚΡΟΒΙΟ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑΝ?

Κ ΣΤΗΝ ΓΕΝΙΚΗ ΟΥΡΩΝ ΕΙΧΕ ΚΑΤΙ?

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΤΑ ΜΥΣΤΗΡΙΑ ΤΗΣ ΒΑΦΤΙΣΗΣ Κ ΤΟΥ ΓΑΜΟΥ!!!

ΕΓΩ ΣΑΝ ΑΥΡΙΟ ΠΕΡΙΣΥ ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΑ...23 ΜΑΙΟΥ 2009!!!Κ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΜΕΤΑ ΕΜΑΘΑ ΠΩΣ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!! Καταρχήν Νανα ΝΑ ΖΗΣΕΤΕ!!!!!! ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΤΕ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΑΣ!!! Και εγώ σήμερα έχω επαίτειο ανακάλυψης εγκυμοσύνης. Σαν σήμερα πάρσι έκανα το τεστ και βγηκε θετικό. Και η πλάκα ήταν ότι δεν το πήρα σοβαρά γιατί πέρσι η περίοδός μου ήταν σπάνια, σχεδόν κάθε 3 μήνες και θεώρησα ότι το τεστ ήταν λάθος :P:P:P Βλέπω πάλι άναψε η κουβέντα χτες. Με κάνατε και νιώθω τύψεις γιατί εγώ από τα τσισάκια την καθαρίζω με μωρομάντηλα και όταν κάνει κακά την βάζω ολόκληρη στο νερό. ΚΟΜΜΕΝΟ!!! Από εδώ και πέρα πάντα στο νερό. Διαβάζω για ουρολοιμώξεις και παθαίνω εφιάλτες. Όχι μωρέ τόσο μωράκια να ταλαιπωρούνται από το μικρόβιο. Κόλλησα ουρολοίμωξη από πισίνα πριν πολλάαααααα χρόνια (στα 17) και από τότε με το παραμικρό επανέρχεται το μικρόβιο και ταλαιπωρούμαι. Δεν νομίζω βέβαια να ισχύει άυτό για τα μπεμπάκια, αλλά έχει πολύ τρέξιμο. Εύχομαι γρήγορα περαστικούλια.

Από τώρα συζητάτε για 2ο παιδάκι;; Εγλω δε θέλω πριν γίνει η μπουμπού 2 ετών. Να φύγει λίγο αυτή από την αγκαλιά μου και μετά. Έχω κάνει και καισαρική και με τρόμο σκέφτομαι ότι θα το περάσω όλο αυτό 2η φορά :ohmy:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...