Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΝ ΤΟΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ ΤΟΥ 2010


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 651
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Νανούκα σου έχω στείλει τα στοιχεία μου.

Και τώρα θέτω ένα άλλο θέμα: Τι μπιμπερό χρησιμοποιείτε; γυάλινα ή πλαστικά; έχω ακούσει ότι υπάρχει ένα θέμα με τα πλαστικά...ξέρει κάποια λεπτομέρειες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nana ναι για τις Αθηναιες ρωτησα :):):)

Εγω γεννησα στο Λητω!

Τα προδερμ ποσες φορες σου εχουν στειλει κουπονια?

Αthinouli εγω εχω παρει μπιμπερο της chicco γυαλινα με την τρυπα για να βγαινει ο αερας!Βγαινουν σκετα και με σχεδιακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτά τα έχω πάρει και εγώ. Μου έχουν φέρει όμως και 3 πλαστικά, 1 της chicco και 2 της Avelit. Τα χρησιμοποιώ κανονικά.

Κορίτσια το παιδί μου έχει αρχίσει να γίνεται super κοινωνικό. Μάλλον της αρεσει να έχει παρέα γιατί και χτες και προχτες που ήρθαν κάποιοι φίλοι να τη δουν είχε λυθεί στα γέλια και τσίριζε από τη χαρά της. Πολύ παιχνίδι το φουσκαλακι μου :laugh: Εκεί που δεν ήθελε ούτε τους γονείς μου ξαφνικά θέλει όλο τον κόσμο! Είμαι τρομερά χαρούμενη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΜΕΙΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΚΟΛΙΚΟΥΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΣΑΜΕ ΤΑ ΚΙΚΟ ΤΑ ΑΝΤΙΚΟΛΙΚΑ - ΠΛΑΣΤΙΚΑ -ΕΚΕΙΝΑ ΤΑ ΛΟΞΑ!

ΤΩΡΑ ΕΧΩ Κ ΓΥΑΛΙΝΑ Κ ΠΛΑΣΤΙΚΑ -ΓΥΑΛΙΝΑ ΚΙΚΟ Κ ΠΛΑΣΤΙΚΑ ΑΒΕΝΤ

Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΕΜΑ!

ΣΟΦΙΑ ΜΟΥ ΕΣΤΕΙΛΕ 2 ΦΟΡΕΣ ΝΟΜΙΖΩ, ΑΠΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΣΤΕΛΝΟΥΝ Κ ΣΤΗΝ ΑΔΕΦΗ ΜΟΥ Κ ΤΑ ΕΧΩ ΟΛΑ ΕΓΩ ΙΣΩΣ ΝΑ ΚΑΝΩ Κ ΛΑΘΟΣ...

ΔΕΝ ΓΡΑΦΩ ΣΤΑ ΑΓΓΛΙΚΑ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΓΙΑΤΙ ΒΑΡΙΕΜΑΙ ΝΑ ΑΛΛΑΖΩ ΤΗΝ ΓΡΑΜΜΑΤΟΣΕΙΡΑ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχαχαχαχα με εκανες και γελασα βρε Νανα!Πως πατε με το φαι σημερα?

Εμενα τωρα στο τελευταιο γευμα εφαγε λιγο παλι!

Αthinouli εχω και εγω κουπονια libero αν θες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΗΜΕΡΑ ΠΑΛΙ ΧΑΛΙΑ...ΕΙΔΙΚΑ ΤΟ ΕΝΑ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ Κ ΧΤΕΣ Κ ΣΗΜΕΡΑ , ΠΛΑΝΤΑΖΕΙ ΜΕ ΤΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ!

ΠΗΡΑ ΤΗΝ ΓΙΑΤΡΟ Κ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ...ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΩΣ ΘΑ ΠΑΕΙ Κ ΑΠΟ ΔΕΥΤΕΡΑ ΤΑ ΛΕΜΕ...ΘΑ ΣΚΑΣΩ!!!

ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΕΤΣΙ!ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ Η ΕΝΤΑΣΗ ΠΟΥ ΝΙΩΘΩ...ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΗΝ ΠΙΕΣΩ ΚΙΟΛΑΣ- ΜΗ ΜΙΣΗΣΕΙ ΤΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ, ΑΛΛΑ ΤΡΩΕΙ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ!

ΕΙΠΕ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΑΝ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΒΑΡΟΣ ΑΛΛΙΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΡΙΖΑΛΕΥΡΟ ΣΤΟΥΣ 4,5 ΜΗΝΕΣ ΑΝΤΙ ΓΙΑ 5!

ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΤΡΩΕΙ!!!!!!!!ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΤΙ ΕΧΕΙ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα, καλημερα!

Νανα μου ποσα ml πινει?Το στοματακι της το κοιταξες μεσα?Παντως αν σε κανει να νιωθεις καλυτερα και μενα ετσι ακριβως εκανε.Τωρα εχει σταματησει αλλα εχει ελλατωσει σε γενικες γραμμες την ποσοτητα που επινε!Οχι τεραστια διαφορα βεβαια!

Κοριτσια προσεξτε αυτο το γκρουπ στο fcb που απαιτει να σβηστει η σελιδα i hate children γιατι τελικα αν πατησεις πανω στη φωτο με ομορφο μωρακι απο κατω εχει 2 φρικτες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσακια!! Νανούκα, ευτυχώς που μου διευκρίνισες οτι εισαι εσυ στο fcb γιατι θα το απερριπτα. Σου εκανα αποδοχη. Τι έγινε βρε κοριτσια με τα κουπόνια; καμία δε τα χρησιμοποιεί; Επιμένω ότι συμφέρει. Χτες τελικά το βράδυ καναμε κλισματακι, δε γινόταν τίποτα ούτα με το χαμομηλι. Η κακομοιρα σφιγγοταν όλη μερα και τίποτα και το βράδυ άρχισε ένα σπαραχτικό κλάμα. Διαβασα ότι το almiron προκαλει δυσκοιλιότητα και το βραδυ που θα παω παιδιατρο θα της πω να μου το αλλαξει. Εχουμε και εμβολιάκι σήμερα. Nanabill κανε υπομονουλα, φαση θα περναει με το φαγητο. Tελικα όλες κατι θελουμε...εσυ θες να φαει επιτελους, εγω να αρχισει να κανει κακακια....θεματα πολλα.... :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

athinouli... τι ανακουφιση το μπεμπακι αλλα κ εσυ φανταζομαι!!!

τα κουπονια οπως σου ειπα τα χρησιμοποιω αλλα εχω πραγματικα παρα παρα παρα πολλα γιατι στελνουν κ στην αδερφη μου κ ειναι κριμα θα ληξουν δε θα προλαβω να τα παρω...κ δε θελω να παρω μαζικα γιατι φοβαμαι με το νουμερο- ειμαι κ γεματη παμπερσ!!!ακριβως γι αυτο εγραψα ποια ειμαι γιατι κ εγω δεν δεχομαι αγνωστους!!!

σοφια μου συνηθωσ τρωει 160 με 180 μλ κ στο συνολο τησ μερασ κατα μεσω ορο περιπου 750 -800 μλ

εεε

κ τρωει τωρα απο 30μλ μεχρι 120...δηλαδη τπτ...ασε που ειδικα στο απογευματινο,πλανταζει στο κλαμα...!

ασε που δε πιανει μπιμπερο απο την μαμα μου ενω απο την πρωτη στιγμη που γεννηθηκε την ταιζει. μολισ πιασει το μπιμπερο η μαμα μου , αυτη ξεκαρδιζεται στα γελια τησ κανει ναζια κτλ!!!

θα κανω υπομονη...δε μπορω κ αλλιωσ...

εχει μια τρελλη βροχη εδω...!!!

ασχετο...μου πεφτουν τα μαλλια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nanabil και εμενα δεν τρωει καθολου το σκατο,απο εκει που ετρωγε γυρω στα 120 μλ την φορα τωρα πινει 80-90.Πηρα τηλ την παιδιατρο και μου ειπε να παω να της κανω αυριο μια καλλιεργεια ουρων να δουμε μηπως ειναι ουρολοιμωξη.

Καλα με τις τριχες ειναι μια πονεμενη ιστορια,εμενα να δεις πως πεφτουν.Αφου καθε μερα βαζω ηλεκτρικη σκουπα για να μαζεψω τις τριχες μου!!!!Θα πρεπει να παρουμε σιδητο γιατι μετα την εγκυμοσυνη ξε συντονιστικαμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΜΕΙΣ ΜΑΡΑΚΙ ΚΑΝΑΜΕ ΓΙΑ ΟΥΡΟΛΟΙΜΩΞΗ ΠΡΙΝ ΔΕΚΑ ΜΕΡΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ Κ ΗΤΑΝ ΑΡΝΗΤΙΚΗ...Κ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΩΣ ΑΝ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ ΕΤΣΙ ΙΣΩΣ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΤΟ ΕΠΑΝΑΛΑΒΟΥΜΕ! ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΑΝ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ Κ ΒΑΡΟΣ.

ΤΩΡΑ ΘΑ ΑΝΟΙΞΩ ΤΙΣ ΘΗΛΕΣ ΜΠΑΣ Κ ΒΑΡΙΕΤΑΙ Κ ΔΕ ΡΟΥΦΑΕΙ!!!

ΧΑΜΟΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ ΛΕΜΕ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΑΑ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΗ!!! ΤΟ ΤΕΣΤ ΟΥΡΟΛΟΙΜΩΞΗΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΔΙΠΛΟ Η ΤΡΙΠΛΟ, ΝΑ ΤΟ ΠΛΥΝΕΙΣ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΜΠΑΝΑΚΙ ΤΟΥ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΜΕ ΣΑΠΟΥΝΑΚΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΣΚΟΥΠΙΣΜΑ ΜΕ ΠΕΤΣΕΤΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΣΙΔΕΡΩΜΕΝΗ!

ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΑΙΣΘΗΤΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΤΕΣΤ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΥΠΟΛΛΕΙΜΑ ΚΡΕΜΑΣ Κ ΝΑ ΒΓΕΙ ΘΕΤΙΚΟ - Η ΑΚΟΜΗ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΑΣ Η ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΒΙΟΛΟΓΟΥ ΝΑ ΠΙΣΑΟΥΝ ΛΑΘΟΣ ΤΟ ΣΑΚΟΥΛΑΚΙ Κ ΝΑ ΑΛΟΙΩΣΣΕΙ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ

ΕΓΩ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΤΗΝ ΕΠΛΥΝΑ ΜΟΝΟ ΜΕ ΝΕΡΟ ΧΩΡΙΣ ΣΑΠΟΥΝΙ Κ ΒΓΗΚΕ ΘΕΤΙΚΟ, ΜΕΤΑ ΕΠΑΝΕΛΑΒΑ ΑΛΛΕΣ 2 ΦΟΡΕΣ Κ ΗΤΑΝ ΑΡΝΗΤΙΚΗ!

ΑΠΟ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΩΣ ΠΑΕΙ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΣΟΥ? ΕΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΥΔΙΑΘΕΤΟ ΓΕΝΙΚΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανακουφίστηκε λεει;;;;;;; Παιδιά δεν το κρύβω, χτες έβαλα τα κλάματα που δεν μπορούσα να τη βοηθήσω :(Νανούλι, αφού δεν τα χρησημοποιείς δεν αισθάνομαι τυψεις που θα στα παρω ;)Η ποσοτητα που τρώει η δικια σου μου φαινεται ικανοποιητικη. Σου εχει πει ο γιατρος οτι πρεπει να τρωει περισσοτερο; Γυρω στο κιλο πρεπει, αυτο ξερω. Αυτό με τα μαλλιά το έχω ξαναπει....και εγώ με μια σκουπα στο χέρι ειμαι. Σοφάκι ειμαι ανυπομονη :silly: εγώ περιμενα σε μιση ώρα να δω αποτελεσμα :silly: :silly: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ ΚΛΕΙΣΜΑΤΑΚΙ ΣΩΤΗΡΙΟ...ΕΓΩ 2 ΦΟΡΕΣ ΤΗΣ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ!!!ΕΚΛΑΙΓΑ Κ ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΣΦΙΓΓΟΤΑΝ Η ΚΑΗΜΕΝΟΥΛΑ!!!ΧΑΜΟΜΗΛΙ ΕΓΩ ΕΦΤΑΣΑ ΝΑ ΔΙΝΩ 2 ΦΟΡΕΣ ΤΗΝ ΜΕΡΑ-ΠΡΙΝ ΕΔΙΝΑ ΜΑΡΑΘΟ ΓΙΑ ΚΟΛΙΚΟΥΣ!!!

Κ ΕΓΩ ΠΗΡΑ ΤΙΣ 4+ ΘΑ ΔΟΥΜΕ...

ΟΤΑΝ ΤΡΩΕΙ ΕΙΜΑΙ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΗ...ΑΛΛΑ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ...30 ΜΛ...Κ 80 ΜΛ...ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ?ΟΥΤΕ ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΕΠΙΝΕ ΤΟΣΟ!

ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ Κ ΟΤΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΤΕΤΑΡΤΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΙΟΥΜΕ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΛΙΤΡΟ...

ΑΠΛΑ Κ ΤΟΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΜΗΝΑ ΠΗΡΕ ΒΑΡΟΣ ΟΡΙΑΚΑ...! 2 ΙΟΥΝΙΟΥ ΞΑΝΑΠΑΜΕ...ΕΧΩ ΑΓΩΝΙΑ...

ΠΑΝΤΩΣ Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ,,,ΕΙΝΑΙ Η ΠΙΟ ΜΙΚΡΗ ...ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΜΕΡΑ ΓΕΝΑΡΗ...31/01/'10!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ααααααααααααααααα εχουν συννενοηθει σημερα!Ουτε εμενα τρωει τωρα!!Να κανω μια ερωτηση αν ηταν ουρολημωξη δεν θα εκαναν πυρετο?

Νανα ποσο βαρος πηρε τον περασμενο μηνα?

Αθηνα δινε της δυο-τρεις φορες την ημερα στην αρχη και μετα αφου "λειτουργησει" το κανεις μια!Παντως ειμαι σιγουρη πως φταιει η μικτη διατροφη!

Μαρακι85 ποσα γευματα σου κανει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα κανει 5-6 γευματα την ημερα.Δεν ειναι απαραιτητο να εχει πυρετο οταν εχει ουρολοιμωξη το μωρο,ετσι μου ειπε η παιδιατρος!!Εμενα μονο τον 1ο μηνα πηρε 1 κιλο,τους επομενους περνει απο 600 γραμμαρια.Θα δουμε αυριο τι θα γινει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΟΙΠΟΝ ΠΗΡΕ 600...ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΗΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΡΙΑΚΑ...ΗΤΑΝ ΣΤΙΣ 2 ΜΑΙΟΥ 5865...

ΣΤΑ ΜΩΡΑ Η ΟΥΡΟΛΟΙΜΩΞΗ ΕΙΝΑΙ ΑΣΥΜΠΤΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eμενα μου εχει πει η παιδιατρος οτι αν παιρνει βαρος δεν ειναι ουρολοιμωξη, δεν ισχυει?Για αυτο κιολας δεν κανουμε καλλιεργεια επειδη παιρνει βαρος!

Μαρακι ποσο ηταν πριν ενα μηνα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δηλαδη αν παιρνουν βαρος κανονικα τι μπορει να παιζει?Απλα δε θελουν να πιουν παραπανω?Λες βρε Νανα μου να φτιαχνουν σιλουετα απο τωρα οι κυριες?? :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...