Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΝ ΤΟΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ ΤΟΥ 2010


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 651
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλησπερα κοριτσια ειμαι καινουρια στο forum.....ευχομαι να κερδισω πολλα απο τα chat μας...γεννησα κι εγω μια μπουμπουκα στισ 21 ιανουαριου.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΩΣ ΟΡΙΣΕΣ ΛΟΥΛΟΥΔΟ...ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ Η ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΣΟΥ...ΜΑΣ ΠΑΙΡΝΑΤΕ 10 ΜΕΡΕΣ!!!

ΣΟΦΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΤΑ ΣΤΕΙΛΕΙΣ ΘΑ ΜΑΣ ΒΓΟΥΝ ΤΡΙΠΛΑ...ΛΕΣ ΝΑ ΠΩ ΤΟΝ ΒΑΣΙΛΗ ΠΟΥ ΚΑΤΕΒΑΙΝΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΝΑ ΜΠΕΙ ΣΕ ΚΑΝΑ ΜΑΡΚΕΤ???? :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: ...ΚΟΙΤΑ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΤΙ ΣΟΥ ΕΦΕΡΑ???ΕΝΑ ΠΟΡΤ - ΜΠΑΓΑΖ ΠΑΝΕΣ!!! :laugh: :laugh: :laugh:

ΑΣΕ ΕΥΤΥΧΩΣ Η ΜΙΚΡΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΚΕ...ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΤΗΣ ΣΠΙΤΙ...ΑΜΑΝ ΑΥΤΗ Η ΜΥΡΩΔΙΑ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΕΤΕ!!! :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

...ΕΔΩ ΤΑ PROTON K O MAΣΟΥΤΗΣ ΠΟΥ ΠΗΓΑΙΝΩ ΕΙΧΑΝ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΤΑ ΠΡΟΔΕΡΜ 1+1 ΔΩΡΟ Κ ΣΤΑ ΜΑΛΑΚΤΙΚΑ Κ ΣΤΑ ΑΠΠΟΡΥΠΑΝΤΙΚΑ...ΠΗΡΑ ΑΡΚΕΤΑ...ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΜΟΥ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΝ...ΕΧΩ ΤΟΝ ΚΥΝΗΓΟ ΠΡΟΣΦΟΡΩΝ ΤΗΝ ΜΑΜΑ ΜΟΥ(Η ΟΠΟΙΑ ΨΩΝΙΖΕΙ ΜΑΡΙΝΟΠΟΥΛΟ) Κ ΜΟΥ ΤΑ ΛΕΕΙ...ΠΑΛΙΑ ΔΕ ΤΑ ΕΔΙΝΑ ΣΗΜΑΣΙΑ ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΤΑ ΚΟΙΤΑΩ ΟΛΑ...ΙΣΩΣ ΕΙΝΑΙ Κ ΟΙ ΕΠΟΧΕΣ ΤΕΤΟΙΕΣ!!! :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπερα και απο μενα!!!Εχω καιρο να σας γραψω αλλα σας διαβαζω καθε μερα.Εγω παιρνω τα babylino και ειμαι πολυ ευχαριστημενη.Εχω γινει μελος και μου στελνουν εκπτωτικα κουπονια και μια χαρα.Επαιρνα libero και μας εβγαιναν τα τσισακια απ'εξω και τα pampers που εχω δοκιμασει δεν εχω βρει καμια διαφορα.Ισα ισα που δεν μου αρεσει η πολιτικη τους.Δηλαδη και ειναι τα πιο ακριβα χωρις λογο και δεν στελνουν εκπτωτικα κουπονια(νομιζω πως πρεπει καθε μηνα να τους περνεις εσυ τηλ).

Σημερα εβαλα για πρωτη φορα να κοιμηθει η μπεμπα στο δωματιο της.Εσεις τα εχετε βαλει 'η θεωρειτε πως ειναι ακομα νωρις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΞΑΝΘΗ...

ΜΠΗΚΑ ΣΤΟ SITE THS PAMPERS Κ ΕΓΙΝΑ ΜΕΛΟΣ , ΜΠΑΣ Κ ΣΤΕΙΛΟΥΝ ΚΟΥΠΟΝΙΑ...ΑΥΡΙO ΠΑΝΤΩΣ ΘΑ ΠΑΡΩ LIBERO...MIKRH ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ ΝΑ ΤΑ ΔΟΚΙΜΑΣΩ!!!

ΚΑΛΑ ΤΣΕΛΙΝΓΚΑΣ...ΔΙΑΒΑΣΑ ΤΑ ΧΤΕΣΙΝΟΒΡΑΔΥΝΑ ΣΑΣ Κ ΓΕΛΑΣΑ... ΠΟΝΗΡΟΥΛΑ Η ΜΙΚΡΗ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ασε ασε ναι.χαχα.κ ακομα παλι δεν κοιμηθηκε.και σχολαει ο αντρας μου σε μιση ωρα και παλι τον βλεπω να μενει στα ...κρυα του λουτρου.χαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανούλες και νινάκια!!!!

Και εμείς με τα σκεπάσματα μια από τα ίδια. Τις τελευταίες μέρες με τον νότο, είχαμε 35 βαθμούς και ψηθήκαμε... ο μπέμπης κοιμάται μόνο με το φανελάκι και ένα σεντονάκι το οποίο με το που κλείνει το φως ακους ένα "φσουτ - φσούτ" και το βγάζει από πάνω του!!! Χαχα συνήθως κάνει ποδήλατο με πολύ γρήγορες κινήσεις ενώ άλλες φορές σηκώνει και τα δυο πόδια συγχρόνως και ξεσκεπάζεται τάκα τάκα!!!!

Οστόσο έχουμε θέμα με τις ... πορδούλες μας...! Τώρα τελευταία, κάνει κακάκια του κάθε 2-3 μέρες (που όταν τα κάνει τότε, γεμίζει έναν πλανήτη! ). Όταν κάνει πρίτς μυρίζουν πολύ, ενώ οταν έκανε καθημερινά τα κακάκια του δεν μύριζαν καθόλου. Παίζει ρόλο αυτό ή μήπως μου κρύωσε;

Το Γλυκερία και το Αλεξάνδρα είναι πάρα πολύ ωραία ονόματα!!! Εμείς θα τον ονομάσουμε Χριστόφορο, όπως τον πεθερούλη μου!

Επίσης η πρόσκληση - μπουκάλι είναι πολύ ωραία ιδέα!

Όσο για τις πάνες, χρησιμοποιούμε Pampers baby dry Νο 3 και είμαι πολύ ευχαριστημένη. Μόνο με το new born είχα πρόβλημα που έκανε πληγούλες στο ποπουδάκι του από το διχτάκι που είχε στο εσωτερικό και μόνο τότε χρησιμοποίησα babylino.

Αχ βρε κορίτσια ανυπομονώ να μεγαλώσει!!!!! Να αρχήσει να μιλάει, να περπατάει, να παίζουμε μαζί, κλπ! Βέβαια έχουμε σκοπό, αν θέλει ο Θεός, να βάλουμε μπροστά για το αδελφάκι του μπέμπη αμέσως μετά το γάμο μας! Δηλαδή του χρόνου τέτοιο καιρό θα ήθελα να είμαι έγκυος!!!!

Το θέμα των κιλών είναι "βαρύ" αλλά αξίζει τον κόπο! Είμαι που είμαι γεματούλα... αστα να πάνε! Ευτυχώς έχασα τα κιλά της εγκυμοσύνης και επιπλέον δικά μου, πάρα πολύ γρήγορα και χωρίς δίαιτα (μόνο τα γαλακτοκομικά έκοψα λόγω αλλεργίας του μωρού).

Είχα πάρει 16 κιλά και τον πρώτο μήνα έχασα 21!!! Τώρα έχω χάσει άλλα 4 και είμαι πολύ πολύ χαρούμενη!!!! Ελπίζω μέχρι τη γαμοβάφτηση μας να έχω κάνει κορμί θανατηφόρο!!!!!

Ούπς, το νινί μου ξύπνησε και πάω για άρμεγμα!!!

Φιλάκια στα μπουμπουκάκια σας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσάκια και μπεμπάκια! Nanabill και εγώ τα liberoχρησιμοποιώ από την αρχή γιατί μου είχαν δώσει μια κούτα από το μαιευτήριο και τώρα πια μου στέλνουν κουπόνια. Συμφέρει. Και είμαστε πολύ ευχαριστημένοι. Δεν έχουν διαφορά από τα Pampers( είχα πάρει μια κούτα για να το δοκιμάσω αλλα είναι πανάκριβα). Εγώ έχω τον Κώστα που ψάχνει τις προσφορές...είχε ο Βασιλοπουλος την προηγούμενη βδομάδα 50% στα libero και πλημμυρίσαμε τα ντουλάπια της κουζίνας. Μέχρι τον Ιούνιο μας βλέπω πλήρεις :laugh: :laugh: Maraki85 ήπως σας έβγαιναν τα τσισάκια γιατί το νούμερο ήταν μικρό; Το είχαμε πάθει κι εμείς στην αρχή αλλά μόλις αλλάξαμε νουμερο όλα οκ. Βρε κορίτσια, τώρα που θίξατε το θέμα με τα κιλά, εγώ είχα πάρει 11, τα έχασα, αλλά δεν μου κάνουν τζιν παντελόνια και φούστες. Έχετε ακούσει πότε θα μπάσει το σώμα; Ή να τα αποσύρω αυτά τα ρούχα; 4,5 μήνες πέρασαν....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα φιλεναδες!!Τι κανετε?Εμεις χθες παλι τα ιδια με τα σκεπασματα...κατι πρεπει να γινει...ολο το βραδυ την σκεπαζα!!

nanabill εχω αρκετα κουπονια libero αν θες στα στελνω!Οσο για τα pampers μη περιμενεις...εχω παρει και εχω ρωτησει!Μετα το βαλιτσακι στελνουν τον 4ο!Δεν ισχυει πια αυτο με τα κουπονια και τα μελη λογω μεγαλης ζητησης!

Λουλουδο καλως ηρθες!!21/1 ηταν η πητ μου...τελικα γεννησα 22/1!!

maraki85 τι κανει το κουκλι με τις ματαρες?

maryloo μπααααααβο για τα κιλα!!Αντε να παρουμε και εμεις σειρα!Τα baby dry τι διαφορα εχουν απο τα active fit?

athinouli λενε....θεωρητικα παντα...οτι θελει 6 μηνες το σωμα να επανελθει....!!Θα δουμε!

tselinkas σχολεια του κανεις του αντρουλη σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

SophiaK τώρα με απογοήτευσες με τα Pampers :dry: και εγώ γράφτηκα για κανένα κουπονάκι...έχω καλομάθει με τα Libero γιατί μου στέλνουν κουπόνια και αφρόλουτρα, κρέμες, μωρομάντηλα...μια χαρα!!Εσένα το βαλιτσάκι στο μαιευτήριο σου το έδωσαν; Άσχετο, είδα στο forum "Ποιες βαφτίζουμε το 2010" ότι βρήκες ευχολόγιο σε καλή τιμή. Πού το πήρες; Πρέπει να αρχίσω και εγώ τη γύρα για τέτοια πράγματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια χαρα κοιμηθηκε εχτες τελικα στο κρεβατακι της!!!

Βρε κοριτσια εχει 2 μερες που δεν μου πινει γαλα.Πινει 100 μλ και μετα το σφραγιζει το στομα της,κανονικα επινε γυρω στα 140-150!!Να φταιει η ζεστη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Maraki85μήπως διψάει; Πήρα προχτές την παιδίατρο και την ρώτησα. Μου είπε ότι λίγο νερό είναι απαραίτητο και για να ξεδιψάνε και για να δροσίζονται. Εννοείται βρασμένο και κρυωμένο σε θερμοκρασία δωματίου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

athinouli το πηρα απο το βιβλιοπωλειο της γειτονιας!Θα σου στειλω τη φωτο να το δεις!Ουσιαστικα ανηκει στην κατηγορια λευκωματα αλλα ειναι ιδιο με τα πανακριβα ευχολογια που εχω δει στα καταστηματα με τα βαπτηστικα!Εχει μια νεραιδα στο εξωφυλλο και μεσα λευκες σελιδες με περιγραμμα και σχεδιακια της νειραιδας...ραβδακια...φτερα...τετοια!!

Να φανταστεις μου αρεσει οπως ειναι δε θα του βαλω κατι εγω!Εσυ δινεις νερο?

maraki85 εμενα αν διαβασες ειχε μειωσει το γαλατακι την προηγουμενη εβδομαδα 2-3 μερες γυρναμε σιγα σιγα στο φυσιολογικο!Τι σου ειπε η παιδιατρος για το νερο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι της δίνω λίγο νεράκι, αφού μου το είπαν γιαγιά μου, μαμά μου, θείες και όλο το σόι, πήρα την παιδίατρο και μου είπε να της δώσω οπωσδήποτε λίγο νερό γιατί και τα μωρά χρειάζονται υγρά. Πού βρίσκεται αυτό το βιβλιοπωλείο; Με εξυπερετεί να πάω από εδώ που είμαι; Maraki85 μια εικασία κάνω. Μπορεί να είναι κάτι άλλο, ή μπορεί και λόγω της ζέστης να μην έχει και πολλή όρεξη. Πάρε για καλό και για κακό. τα μπεμπάκια μας είναι ήδη 4 μηνών. Νομίζω ότι λίγο νεράκι δεν κάνει κακό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τωρα θα παω κ εγω στην παιδιατρο να αφησω το βιβλιαριο, θα κανω κ εγω μια ερωτηση!Ειμαστε λιγο μακρια βρε...ειμαι Νικαια!Θα σου στειλω τη φωτο κ αν σου αρεσει βλεπουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...