Μετάβαση σε περιεχόμενο

εγκυουλες Δεκεμβρη 2010


Recommended Posts

Καλησπερα και απο εδω..

εδω νικα μου δεν εχει ζεστη ειναι ολιγον χαλια ο καιρος δεν βρεχει αλλα εχει συννεφα και φυσαει..

δεν μου αρεσει καθολου..

σημερα το πρωι ειχαα κατι πονους χαμηλα και ξαπλωσα..τι στο καλο? τελως παντων.. αντε μπαινουμε σε λιγο στο 2ο τριμηνω και ελπιζω να ησυχασουμε..

αυτα απο εμενα εσεις τα νεα σας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 242
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Kalispera sas. To proi mou esteile i maia mou apo Athina ena mail, to opoio aforouse tis exetaseis tou progennetikou. Ola apsoga leei, alla to zaxaro einai ligaki tsimpimeno. Sigekrimena einai 91 (to orio gia tis egyous einai 90). Den einai anysixitiko (ego vevaia exo anysixisei), kai apla prepei na prosexo ti diatrofi mou kai na min paro polla kila. Etsi loipon apo simera pira kapoies apofaseis. Oxi poly psomi, oxi glyka, liga zymarika... Entometaxy den eimai katholou glykatzou (mono otan me pianei), antithetws protimo ta almyra.. Auti pantos i sterisi mou ti spaei, giati to exo synexeia sto myalo mou.... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα νικα μου δεν πειραζει για το μωρουλινι σου θα στερηθεις καποια πραγματα αλλωστε οταν θα γεννησεις θα επανελθεις και παλι..

κοριτσουδια τα υπολοιπα που ειστε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia mou geia sas! Prin apo ligo mpika. Loipon, simera ekana tin auxeniki, ola pigan poly kala ektos apo to gegonos oti o plakountas epeidi ap'oti mou eipe akoma sximatizetai den exei to kanoniko augouloeides sxima (prospatho na kano mia metafrasi apo ta agglika). Mou eipe den einai kati anisixtiko kai pos efoson den exo aima ola pane roloi, apla thelei na me xanadei stis 16 evdomades... Pira opos katalavainete tin ellinida maia mou AMESOS, i opoia mou eipe na tis steilo ta apotelesmata kai oti ap'oti mporei na katalavei, o plakountas tha exei kapos diaforetiko sxima, alla auto den simainei kati, efoson to moro trefetai sosta. Apla thelei mia parakolouthisi. Perimeno aurio apantisi pio analytiki, giati tis esteila me mail ta apotelesmata. Ti na po re gamoto? Ti koulo einai pali auto? Kai pos na min to skeftomai kai na min anisixo? Enas logos einai autos... :( Mou allaxe kai tin PHT gia tis 18/12. Auta. Mipos exei tyxei se kamia paromoia periptosi? Sas filo xx :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!!!!

Τι κανετε;;;

Νικα και εγω ζάχαρο νηστειας 93!!!! :S:S:S

Αυριο εχω γιατρό.Να δω τι θα μου πει.

Για τον πλακουντα δε ξερω τιποτα.

Εγω στην πρώτη μου εγκυμοσυνη ειχα αιμολιμνες και μου ειχαν πει οτι ειναι φυσιολογικο.

Ευχομαι να μην ειναι τιποτα.

Αυχενικη δεν εχω κανει ακομη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα εγκυουλες,ειδατε μια μια θα ξεμπερδευουμε με τις εξετασουλες!!!!και εγω εχω αγχωθει με το σακχαρο!!!η φυσιολογικη τιμη ηταν 110,μετα οι ενδοκρινολογοι την εριξαν στο 100 και τωρα στο 95!!!ανοιχτοχεριδες,ολο εκπτωσεις ειναι χαχαχα! :woohoo: ελεος εγκυες ειμαστε...μην μας τρελενετε!! :dry: 98 εχω...καλα κρασια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παντως το εψαξα και καποιος ειναι σε υποψια σακχαρου οταν οι τιμες ειναι 110-125 και διαγνωση σακχαρου >125...ας μην ακουμε υπερβολες και αγχωνομαστε χωρις ιδιαιτερο λογο...απλα πρεπει να προσεχουμε και να τρωμε συμφωνα με την μεσογειακη διαιτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπεριζωωωωωωωωωωωωω..

αα ρε και αυτο το ζαχαροο μας τρελενει χαχα

παναγιωτα αυριο με το καλο ο γιατρος αυριο..

νικα ολα καλα ειναι..don't worry

και εμεις πηγαμε χθες για αυχενικη..

το επομενο ραντεβου στις 16 βδομαδες..

αυτα τα νεα μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κανετε κοριτσακια?τα νινακια ? εγω εδω πειναωωω αλλα προσπαθω να μην παρω κιλακια ,μιας και στην προηγουμενη εγκυμοσυνη μου πηρα 20 παρακαλω!!!παντα θυμαμαι τι μου ελεγε ο γιατρος μου καθε μηνα που με ζυγιζε ¨τωρα εισαι μια ωραια εγκυουλα,οταν γεννησεις ομως θα εισαι μια χοντρουλα κοπελιτσα! μεχρι 9 μου ειπε να παρω...μωρε και 12 να παρω δεν με πειραζει!εχουμε κανενα νεο απο καμια αυχενικη????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas koritsia!! Ti mou kanete? Emeis kala. Mama Panah ki ego simera peinao para poly, re gamoto Skeftomai ta kila, skeftomai kai to zaxaro 91. Einai pantos meres pou de me pianei katholou kai alles (san ti simerini) pou psomolyssao. Ego stin proti egymosini pira 16, ek ton opoion exasa ta 13. Ta 3 ta ekana gargara. Pantos pros to paron exo parei 2. Pali kala. Esy poson evdomadon eisai?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απο εμενα κουκλες!!!

Πολυ χαιρομαι για τις αυχενικες σας.

Εμεις θα παμε αυριο.. :unsure:

Εχετε παρει κιλα εσεις? Εγω παιζω με 0.5-1 κιλο

Θα επρεπε να εχω παρει?

Εχω φουσκωσει αρκετα βεβαια και το σωμα μου αρχισε να ανοιγει αρκετα.

Φιλακια σας. :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nika έγραψε:

Geia sas koritsia!! Ti mou kanete? Emeis kala. Mama Panah ki ego simera peinao para poly, re gamoto Skeftomai ta kila, skeftomai kai to zaxaro 91. Einai pantos meres pou de me pianei katholou kai alles (san ti simerini) pou psomolyssao. Ego stin proti egymosini pira 16, ek ton opoion exasa ta 13. Ta 3 ta ekana gargara. Pantos pros to paron exo parei 2. Pali kala. Esy poson evdomadon eisai?
γεια σου Νικα,ειμαι 13 εβδ και ευτυχως δεν εχω παρει κιλα,βεβαια εχω περισσευμα απο πριν οποτε δεν βιαζομαι να παρω!!!!σημερα πηρα καινουργια ρουχαλακια εγκυμοσυνης ,γιατι στην προηγουμενη ηταν χειμωνας και καλοκαιρινα δεν ειχα!!στο τριτο θα τα εχω ολα χαχαχα.....φιλακια
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα σας..

μαμα παναη μην ανησυχεις για τα κιλα ενταξει απλα πρεπει να προσεχουμε δεν θα πεινασουμε κιολας..

jada περιμενουμε νεα σου απο την αυχενικη σας..

εμεις χθες και σημερα καθαριζαμε με την μαμα μου το καινουργιο σπιτι αλλα κουραστικα και εφυγα θα ξαναπαω το απογευμα εχουν παει ολα τα επιπλα και αυριο θα παει και το πλυντηριο ρουχων και πιατων.. και με το καλο την κυριακη θα παμε οοοολοι εκει..

κουραστηκα και εχω ενοχλησεις τωραα γαμωτο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

προσεχε ρε ναταλακι!!!δεν πρεπει να κουραζεσαι?με τα μωρα πως τα βγαζεις περα????

νοικιασατε καινουργιο σπιτι?ποσα νινακια εχεις σκοπο να κανεις?εγω οταν λεω στον αντρα μου οτι θελω και 3ο με αποπερνει...εσυ πως τον καταφερες????φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλες.

Τωρα γυρισαμε απο το γιατρο.

Το σπορακι μας ειναι ολοκληρο ανθρωπακι.

Πολυ συγκινηθηκα.

Η αυχενικη μας ειναι 0.112cm.

Καλη δεν ειναι? Η papp-a θα βγει την Τεταρτη-Πεμπτη.

Φιλακια σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

jada τελεια η αυχενικη σου!!!!!! :):):) Natali μου δεν κανει να κουραζεσαι, να προσεχεις!!!!!!! ;););) εγώ κορίτσια εδω και 2-3 μέρες νομίζω ότι το αισθάνομαι στην κοιλίτσα μου.... λέτε να ειναι η ιδέα μου, μήπως ειναι πολύ νωρίς??? Το έχει ακούσει καμιά σας???? :)

dev348pf___.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια γεια σας και απο μενα.

Την πέμπτη ειχα πάει στο γιατρό και την Τεταρτη 16-06 εχω να κανω την αυχενικη.Μακαρι να πάνα όλα καλά.

Τζαντα ειναι πάρα πολυ καλη η αυχενικη σου!!!

Ναταλι μην κουραζεσαι οσο μπορεις.Πω πω 3 παιδια και όλα μικρα!!!Μπράβο!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!

Πως νοιωθετε σημερα?

Εγω λιγες καουρες αλλα ενταξει.

Παναγιωτα μου μια χαρα θα πανε.

Θα δεις και το μωρακι σου ξανα!!!

Φιλακια :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσιαα συγνωμη που εχω ψιλοχαθει απλα εχουμε ερθει στο σπιτι και επικρατει ενας μικρος χαμος..

τελως παντων χθες ποναγα χαμηλα αλλα σημερα μονο μια σαν σουβλια κατα τις 12 το μεσημερι..

απο την κουραση ειναι..

αλλα ενταξει ελπιζω απο εδω και περα θα ξεκουραστω..

λοιπον τα φιλια μου..

τα λεμεεε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια...μου φαινεται ειμαστε οι λιγοτερο πολυλογουδες απο ολες τις μανουλες ,ολων των αλλων μηνων!!!!!τι εγινε που χαθηκατε?ολα καλα?εγω σημερα ξαναεκανα εξετασεις αιμα-ουρα(βαρεθηκα καθε μηνα τα ιδια)και την τεταρτη θα παω στον γιατρο μου!αχ θα δω τον μπεμπουκο μου,ελπιζω να ειναι καλα!!! :woohoo: η αηδια για το φαγητο δεν μου εχει περασει,ενω στον παναη 12 βδομαδα δεν ειχα τιποτα!!!μωρε λες να εκανε λαθος ο γιατρουλης και να εχω καμμια μπεμπουλα??? :dry: μπα...το ειδαμε το λιλακι του πολυ καθαρα.....φιλια σε ολες και αντε να γεμισουμε καμμια σελιδουλα!!!Παναγιωτα καλη καλη επιτυχια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΕ ΘΕΛΕΤΕ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ???

ΕΙΜΑΙ Η ΜΑΡΙΝΑ 29 ΕΤΩΝ ΑΠΟ ΤΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ ΜΕ ΠΗΤ 12/12/2010

ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΚΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΕΙΚΟΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΟΥ ΑΙΜΑΤΟΣ---

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό απόγευμα κορίτσια :laugh: είμαι νέο μέλος κι εγώ και χάρηκα πολύυυυ πολύυυυ πολύυυυυυ που βρήκα κάποια ομάδα με το πιο όμορφο κοινό. Περιμένω το πρώτο μου παιδάκι γεμάτη χαρά. την ακριβή ημερομηνία ΠΗΤ δεν την γνωρίζω ακόμη, την επόμενη Δευτέρα θα την μάθω. Μέσα στην τόση χαρά και αγωνία ταυτόχρονα το μόνο που δεν ρώτησα το γιατρό μου ήταν αυτό , ξέρω όμως οτι θα είναι κάπου αρχές Δεκεμβρίου.Αγωνία έγραψα γιατι ταλαιπωρήθηκα λιγάκι μέχρι να φτάσω εδώ, είναι η δεύτερη φορά που μένω έγκυος, στην πρώτη ατύχησα.Τώρα περιμένω ένα υγιέστατο αγόραρο λέω :laugh: το ξέρω σίγουρα γιατι έκανα λήψη τροφοβλάστη πριν λίγο καιρό.

Εύχομαι η παρέα σας να είναι ζεστή και να ανταλάξουμε γνώμες και εμπειρίες :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλως ηρθατε στην παρεα μας μαρινα και μερουλα..με το καλο τα νινακια σας..

μαμα παναη οντως εχεις πολυ δικιο..χαχα παλια εγραφα πολυ τωρα ομως μια με το σπιτι μια με τα μικρα δεν μπορ..ε τωρα το καλοκαιρακι νομιζω θα τα λεμε πιο συχνα..

μια χαρα ειμαστε εμεις σημερα.. το απογευμα θα κρατησει η μαμα τα μικρα και θα βγουμε καμια βολτα..

αυτα τα νεα μου..εσεις ολα καλα?

φουσκωσατε?φουσκωσατε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βδομαδα την βδομαδα ,μεγαλωνει η κοιλιτσα που σε λιγο θα λεγεται κοιλουμπα!!!!!!αχ κοριτσια εγω που ειμαι κρυουλιαρα,εχω πεθανει στη ζεστη...πως θα το βγαλω το καλοκαιρι ο ε ο???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...