Μετάβαση σε περιεχόμενο

εγκυουλες Δεκεμβρη 2010


Recommended Posts

Natali μου ειναι η 2η εγκυμοσύνη μου, η πρωτη σταμάτησε στην 6η εβδομάδα για άγνωστο λόγο και ελπίζω να είναι το πρώτο μου παιδάκι....

όπως καταλαβαίνεις μετά την πρώτη πίκρα έχω φοβηθεί λίγο και με το παραμικρό που νιώθω φοβάμαι κάπως... Ελπίζω να μην είναι κάτι!!!!!!

Εσύ natali μου από ότι βλέπω και στη φωτο πρέπει να έχεις και άλλο παιδάκι 2ο να φανταστω?? :):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 242
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Natali μου ειναι η 2η εγκυμοσύνη μου, η πρωτη σταμάτησε στην 6η εβδομάδα για άγνωστο λόγο και ελπίζω αυτό να είναι το πρώτο μου παιδάκι....

όπως καταλαβαίνεις μετά την πρώτη πίκρα έχω φοβηθεί λίγο και με το παραμικρό που νιώθω αγχώνομαι... Ελπίζω να μην είναι κάτι!!!!!!

Εσύ natali μου από ότι βλέπω και στη φωτο πρέπει να έχεις και άλλο παιδάκι 2ο να φανταστω?? :):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια εκανα την αυχενικη σημερα κ ολα πηγαν καλα..την τεταρτη θα εχω κ τα αποτελεσματα απο το παπ α...μας ταλαιπωρησε λιγο γιατι μας ειχε γυρισμενη την πλατη κ μετα απο αρκετη δοση σοκολατας κατι καταφεραμε...φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mariareti, ola kala tha pane. Prospathise na eisai iremi kai na skeftesai thetika!!

Asteria, bravo!! Ti omorfa nea! Emas o mikros, mas eixe talaiporisei sti b'epipedou. Ti sokolata, to perpatima.. Ante, ki ego perimeno me agonia tin auxeniki tin alli Triti!! Filakia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον...ειναι η τριτη και τελευταια φορα που γραφω ακριβως τα ιδια!!! Αν δεν τα παρει και τωρα τα παραταω :angry:

Νικα χαιρομαι πολυ που ολα πηγαν καλα κριμα ομως που μεινατε τοσο λιγο! Οσο για τις εξετασεις που λες ο δικος μου γιατρος δεν μου τις ζητησε. (ασχετο τον γιοκα σου, που ειναι ενας γλυκας, πως τον λενε:)

Ναταλι καλα τρεχαματα! Εμεις μετακομισαμε στο καινουριο μας σπιτι Δεκεμβριο και ακομη θυμαμαι το καθαρισμα και την ξεπατωμαρα που ειχαμε τραβηξει και σε συνδυασμο με το κρυο...αστα...μεγαλη πικρα...Το αποτελεσμα βεβαια μας δικαιωνει αλλα κι αυτη η κουραση και το τρεξιμο δεν πληρωνονται!!!

Μαριαρετι ευχομαι ολα να πανε τελεια αυτη τη φορα (και γιατι να μην πανε δηλ???? :P )

Αστεριας μπραβο. Ολα καλα! Μηπως ειδατε και τι ειναι το μωρακι σας?

Τα δικα μας νεα εχουν ως εξης: χθες η μικρη μου κοιμηθηκε πρωτη φορα σε κρεβατι και οχι στην κουνια και το καταχαρηκε! Ειπαμε με τον αντρα μου να αποσυρουμε σιγα σιγα την κουνια ωστε οταν ερθει το μωρο να μην εχουμε "διπλωματικα" επεισοδια!!! Ειδαμε και το μωρακι μας, ειναι μια χαρα.Μεγαλωνει...Υπομονη τωρα μεχρι 15 που εχουμε την αυχενικη...Εχω μια αγωνια...

φιλακια :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσουδιααα

Αστεριαα μου..τι ωραιαα νεα..σας κανειι ναζια απο τωρα το μικρουλιι..

Θεανω ωραια μια χαρα αφου η μικρη το πηρε τοσο ελαφρα "την ολη αλλαγη" μια χαραα ειστε..με το καλο και η αυχενικη..

Μαριαρετι στην φωτογραφια ειναι το μικροο μας οπου σημερα..

ΚΛΕΙΝΕΙ ΤΟΝ ΜΙΣΟ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟ..ναι ναι παρακαλω..

εχω και αλλα 2 παιδακια την θαλεια και τον αχιλλεα που ειναι διδυμα..οποτε αυτο ειναι το τεταρτο απ οτι καταλαβες..

ααχ σημερα πηγα εξω με μια φιλη μου πηρα και τα μικραα και ολη την ωρα ετρεχα.. :/ μονο το μωροο εκατσε στο καροτσι και αυτο γιατι καναμε τον καραγκιοζι τα μεγαλαα τα κηνυγαγα..

ολο με πιανει και ολο με αφηνει η ενοχληση χαμηλαα..

αυτα απο εμενα..

Τα φιλια μουυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κι απο εμενα. Μπηκα στην 11 εβδομαδα!!

Μπραβο αστερια!!

Εγω εχω 11 ιουνιου την αυχενικη και αγχωνομαι λιγακι να πω την αληθεια.

Ειμαι και γενικα λιγο απαισιοδοξος ανθρωπος...

Πολλα φιλια σε ολες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάρες μου δεν αντεχω θέλω να μοιραστώ τα ευχάριστα μαζί σας!!! Χτες πήγα για αυχενική διαφάνεια, το μωράκι μας είναι υγειέστατο και μαλλον ειναι μπέμπης γιατι κατι ειδαμε να προεξέχει....χαχαχαχαχα!!!!!!

όσο για τα λιγα πονάκια αυτές τις 2 μερες που είχα ο γιατρος με καθησύχασε και μου ειπε οτι ειναι επειδη μεγαλώνει η μήτρα μου και το μωρο.....

Εύχομαι σε όλες καλά αποτελέσματα στις εξετάσεις και να νιώσετε όσο ευτυχισμένη νιώθω εγω τώρα με τον γιόκα μου!!!! Ο γιατρος τελικα μου εδωσε ΠΗΤ 20/12/2010 Αυτα από εμένα..... Φιλάκια σε όλες!!!! :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

2010.pngMake a pregnancy ticker

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα ..

γεα σου μαριαρετι χαιρομαι που ολα ειναι καλαα..

εγω που ειμαι 11 και 4 σε εβδομαδες εχω πητ 19/12 εσυ πως εισαι 12 και 1 και εχεις 20/12? χαχαα μαλλον κατι δεν εχω καταλαβει καλα..χαχα ειμαι και χαζουλα..

εγω εχω αυχενικη στις 8..[εχουμε να παμε και σε γεννεθλια εκεινη την μεραα :P ]

μια χαρα ειμαι σημερα πριν λιγο ξυπνησα..

τα φιλια μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas koritsia mou!!

Mariareti TELEIA!! Ante, me to kalo o agoraros!!!!! Perimeno ki ego tin auxeniki mou tin Triti pou mas erxetai... Ego eixa paei sto giatro mou stin Ellada, tin proigoumeni Paraskevi kai ton rotisa gia to fylo (oloi m'exoun zalisei oti tha einai koritsi) kai mou eipe pos einai poly noris akoma, alla mia proti ektimisi einai oti den to vlepei gia agoraki. Ti na po.. Tin proti fora ithela koritsi me ta xilia, tora eilikrina den me noiazei. Gero na einai kai an einai agoraki tha paizei me to Nikolaki mou. Kata ta alla ola kala, xthes piga sti maia edo kai emeina poly euxaristimeni. Me entharyne kai gia fysiologiko toketo (ekana kaisariki sto gio mou). Leei oti efoson i egymosini einai fysiologiki oi pithanotites kati na paei strava einai 0,003%... Stin Ellada teleiws ma teleiws diaforetiki antimetopisi.. Afou arxizo kai to xanaskeftomai na meino edo na genniso. Signomi, sas zalisa... Filakia polla se oles xxxxxxxxxx :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια να'μαι και παλι...χαθηκα αρκετο καιρο,αλλα τωρα εχω νεα μαζεμενα να σας πω:

25/5 εκανα την αυχενικη και την εξεταση αιματος Pap-A,ολα ειναι καλα!!

ο γιατρος που μου εκανε την αυχενικη(πηγα στο "Εμβρυο" στο Κολωνακι και πληρωσα 200€ με αποδειξη,το λεω για οσες κοπελες θα πανε σε λιγο καιρο και τυχει να κανουν την αυχενικη στο Εμβρυο)μου ειπε οτι κατα 80% ειναι μαλλον κοριτσακι!!

Προχθες πηγα στον γιατρο μου,ολα καλα και τα αποτελεσματα απο το πακετο εγκυμοσυνης που εκανα στο ΙΑΣΩ ειναι καλα και αρχισα απο χθες ασβεστιο και σιδηρο...

Δε θελει ακομα να μου πει το φυλλο του παιδιου..χαρακτηριστικα ειπε οτι ειναι ακομα νωρις κι ας λεει ο αλλος γιατρος οτι μαλλον ειναι κοριτσακι...

Παντως την αμνιοπαρακεντηση δε θα την γλυτωσω,πιο πολυ λογο ηλικιας (ειμαι 38),αλλα και λογω του ιστορικου που ειχα με την παλλινδρομη περυσι...Η αληθεια ειναι οτι φοβαμαι τον κινδυνο που υπαρχει με την αμνιοπαρακεντηση...

Ακομα παιρνω αδεια,οποτε γενικα ειμαι σπιτι και χαλαρη...Οι αηδιες στο στομαχι και η πικριλα στο στομα καπως χαλαρωσαν,αλλα τα ουλα ματωνουν απιστευτα...

Α!!!οσον αφορα στην ΠΗΤ τα πραγματα αλλαξαν λιγο! Οποια κοπελα διατηρει την λιστα με τις ΠΗΤ βαλτε 6/12/10!!!

Φιλια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια,ειμαι και εγω στο κλαμπ!!!!!εχω εναν γιο που ειναι 2 ετων και 7/12 πρωτα ο Θεος θα φερω στον κοσμο και τον δευτερο γιοκα μου!!!!σημερα εκανα αυχενικη,ειμαι 11εβδ και 6 ημ!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να τη η λιστουλα μας..αναναιωμενη..

katerinatel --> 02/12

asterias --> 09/12

marinax --> 06/12

αγαπακι83-->15/12

mariareti --> 20/12

natali.str --> 19/12

nika --> 20/12

kbotzo --> 21/12

Jada --> 21/12

theano --> 22/12

Demi80 --> 22/12

zwoula_ --> 25/12

maraki82 --> 27/12

papa.s --> 27/12

panayiota --> 29/12

irva9 --> 30/12

μαμα παναη --> 7/12

margaritalim ???

με το καλοο και απο εδω μαμα παναη..να εχεις μια υπεροχη και ηρεμη εγκυμοσυνη..

μαρινακι μου μια χαρα ειναι τα νεα σου..οσο για τα ουλα το εχω ξανα ακουσει αλλα δεν μου εχει τυχει ποτε

νικα μου οντως στην ελλαδα τα παραφουσκωνουν λιγο..

εγω μια χαρα ειμαιι..

τα φιλιαα μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειμαι πολυ χαρουμενη,ειχα σκηνοθετησει τα χειροτερα σεναρια για την αυχενικη....λογω του οτι τον Οκτωβριο ειχα μια παλλινδρομη 12εβδ 3ημερ!!!!!ευτυχως ολα καλα...βεβαια για να πω την αληθεια ηθελα πολυ ενα κοριτσακι,αλλα δεν πειραζει...πως θα συνεχιστουν τα επεισοδια στις 7 θανασιμες πεθερες ε??????? :blink: κοριτσακια,καλα αποτελεσματα σε ολες ........ :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sygxaritiria kai stis dyo sas koritsia!! Me to kalo ta morakia sas!!

Marinax, oson afora tin parakentisi, mia poly kali mou fili ekane to proto tis paidaki sta 39 kai tora sta 41 einai pali egyos. Se kamia apo tis 2 egymosynes den ekane/oute tha kanei parakentisi. Tis eixe/exei pei o giatros tis oti efoson i auxeniki einai kali den krinei aparaitito na ti valei se auti ti diadikasia. Apo tin alli an den mporeseis na tin apofygeis, min agxonesai. Autes oi exetaseis einai routinas stis meres mas. Xero enan poly kalo giatro pou einai exeidikeumenos se auto, me ekpaideusi stin Agglia. An se endiaferei mou les. Ola tha pane mia xara, opos kai na'xei. Sou euxomai ta kalytera mesa apo tin kardia mou kai to idio euxomai kai se ola ta koritsia!! xx

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nika έγραψε:

Sygxaritiria kai stis dyo sas koritsia!! Me to kalo ta morakia sas!!

Marinax, oson afora tin parakentisi, mia poly kali mou fili ekane to proto tis paidaki sta 39 kai tora sta 41 einai pali egyos. Se kamia apo tis 2 egymosynes den ekane/oute tha kanei parakentisi. Tis eixe/exei pei o giatros tis oti efoson i auxeniki einai kali den krinei aparaitito na ti valei se auti ti diadikasia. Apo tin alli an den mporeseis na tin apofygeis, min agxonesai. Autes oi exetaseis einai routinas stis meres mas. Xero enan poly kalo giatro pou einai exeidikeumenos se auto, me ekpaideusi stin Agglia. An se endiaferei mou les. Ola tha pane mia xara, opos kai na'xei. Sou euxomai ta kalytera mesa apo tin kardia mou kai to idio euxomai kai se ola ta koritsia!! xx

Nika σε ευχαριστω για τα ενθαρρυντικα σου λογια και για την προταση σου για τον γιατρο που λες...Ευχομαι τα καλυτερα και σε εσενα!! Και σε ολες τις κοπελες στο mammy!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να τη η λιστα μας.Μας βάζω συμφωνα με τη ΠΗΤ :)

katerinatel --> 02/12

marinax --> 06/12

μαμα παναη --> 7/12

asterias --> 09/12

αγαπακι83-->15/12

natali.str --> 19/12

mariareti --> 20/12

nika --> 20/12

kbotzo --> 21/12

Jada --> 21/12

theano --> 22/12

Demi80 --> 22/12

zwoula_ --> 25/12

maraki82 --> 27/12

papa.s --> 27/12

panayiota --> 29/12

irva9 --> 30/12

margaritalim ???

Ω νεες αφίξεις βλέπω ε;;;;Με το καλό!!!!!

Συγχαρητηρια για τα καλα αποτελεσματα!!!!Αντε και στα δικά μας οι υπολοιπες!!!!

Εγω την άλλη Πέμπτη εχω γιατρό και σε κανα 2 βδομάδες αυχενικη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια sos με πείρανε τηλ για την Papp-A και εκτος του ότι ανέβηκαν τα ποσοστα απο 1:27048 σε 1:2500 περιπου μου είπε ότι θα χρειαστεί να παρακολουθήσουμε λίγο το doppler γιατι μπορεί να έχει πρόβλημα η ανάπτυξη του μωρού, αν υπάρχει καποια κοπέλα με ανάλογη εμπειρία θα βοηθήσει πολύ γιατι πραγματικά εχω αναστατωθεί και με έχει πάρει πολύ απο κάτω.....

:(:(:( ... :(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mariareti έγραψε:

Κορίτσια sos με πείρανε τηλ για την Papp-A και εκτος του ότι ανέβηκαν τα ποσοστα απο 1:27048 σε 1:2500 περιπου μου είπε ότι θα χρειαστεί να παρακολουθήσουμε λίγο το doppler γιατι μπορεί να έχει πρόβλημα η ανάπτυξη του μωρού, αν υπάρχει καποια κοπέλα με ανάλογη εμπειρία θα βοηθήσει πολύ γιατι πραγματικά εχω αναστατωθεί και με έχει πάρει πολύ απο κάτω.....

:(:(:( ... :(:(:(

Για το πρωτο (το ποσοστο) θα κανεις αμνιοπαρακεντηση και ολα καλα θα πάνε.

Για το 2ο δε πολυκαταλαβα τι εννοουνε;;;Απο τωρα πώς βλέπουνε την αναπτυξη του μωρου;;;Συνηθως στο Β επιπεδου τα βλέπουν αυτά.

Ενταξει γλυκια μου.Μην αγχώνεσαι.Θα κάνεις το doppler και θα σου πούνε ότι χρειαστει.

Να εισαι αισιοδοξη .Ειμαι σιγουρη οτι δε θα ειναι τιποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εδω ειμαιιστεε γλυκια μου..

εγω σημεραα δεν θα σας κανω παρεα..θα παωστην γλυφαδα 5 η ωρα να παρω κανενα ρουχαλιακιι..χωρις τα μικρα βεβαιως βεβαιαως γιατι αλλιως δεν μπορω να ψωνισω..

Λοιπον απολαμβαμωω την μικροσκοπικη κοιλιτσαα μου χαχα και με κολλιτες μπλουζες φαινεται και χαιρομαιι χαχαχα..

τα φιλια μου σε ολες θα ερθω το βραδυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κοριτσακι,σε θαυμαζω!πως τα καταφερνεις με 3 μωρα,και πως εχεις κουραγιο για 4 ο?εχεις βοηθεια?Συνειδητα αποφασισες να τα κανεις σε τοσο κοντινες ηλικιες????δεν εχεις ρουχαλακια απο τις προηγουμενες εγκυμοσυνες σου????καλα ψωνια :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas kai apo emena!! Piga ki ego simera mia voltitsa sta magazia, alla eipa na koitaxo gia rouxa egymosinis meta tin auxeniki. Sto gio mou, epidi eixa PHT Septemvri, olo to kalokairi tin evgala me foustanakia. Dyo pantelonakia eixa parei egymosinis, ek twn opoiwn to ena den mporo na to vro meta apo oles autes tis metakiniseis, Ellada Agglia. Kali dikaiologia gia nees agores... ;) Simera o gios mou den paei paidiko, pire enan ypnako sto karotsi kai me to pou ftasame spiti...xypnise akmaiotatos... Tha ton pao kamia voltitsa se ligo giati exei zesti tora. Nai, koritsia exei kai edo zesti, gyro stous 25 vathmous parakalo!!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia! Ti kanete? Emeis xypnisame stis 7:30...To kako einai oti koukouvagiasa xthes kai evlepa "sex and the city" mexri ti 1. Opos katalavainete imouna poly freskia otan me xypnise o mikros... :S

Ekana apopeira na ftiaxo tiganites gia proino, alla vgikan sa sfougaria kai poly ladila. Exo ginei poly paraxeni me to fagito. Eseis ti nea? Exei zesti na pate gia kanena mpanaki? Filakia xx

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...