Μετάβαση σε περιεχόμενο

Παιδάκια του 2007 !!!


Recommended Posts

επειδή έχει περάσει και κάποια πραγματα οχι κ τόσο καλα όσο δεν ήμουνα καλά εγω(τα εχω συζητησει με την υπευθυνη) η προσέγγιση του παιδιού θα είναι λίγο ιδιαίτερη για να μην το δει αρνητικα.

Tότε βρε Λένα μου, αφού έχεις ήδη συζητήσει για το "πρόβλημά σου", και έχεις το ελεύθερο από εκείνη στο να λέτε τα πάντα, κάνε της θέμα για την στάση του παιδιού με την συγκεκριμένη δασκάλα.

Αφού θεωρεί ότι η προσέγγιση του παιδιού θα είναι λίγο ιδιαίτερη, μπορεί να συμβάλει σ΄αυτό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 610
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

σιγουρα ολες οι δασκαλες δεν ειναι ιδιες κ η καθεμια εχει το τροπο της.κ φυσικα ολα τα παιδακια τις βλεπουν με τα δικα τους ματακια.αλλες αρεσουν κ αλλες οχι.κ εμεις εχουμε μια δασκαλα η οποια ειναι πολυ καλη κοπελα(την γνωριζω προσωπικα) αλλα οταν μιλαει στα παιδια μιλαει πολυ δυνατα.ειναι ετσι το στυλ της,βροντοφωνη.η δικια μου παρολο που την ξερει κ πριν απο το παιδικο οταν μας υποδεχεται αυτη το πρωι καταβαζει τα μουτρα της.ενω για την δικια της δασκαλα πεταει την σκουφια της.αν θελεις προς το παρον μην λες τιποτα κ αν δεις οτι συνεχιζεται μιλα στην ιδια την δασκαλα.πες κ καλα οτι το μικρο σου του αρεσουν τα γλυκολογα κ οι αγκαλιες κ επειδη δεν ειναι αυτος ο τροπος της αν θα μπορουσε την επομενη φορα που θα δει την μικρη να της κανει μια αγκαλια,για να σπασει ο παγος.κ αν δεις οτι αντιδραει αρνητικα τοτε παει να πει οτι ειναι οντως απο τις αδιαφορες δασκαλες που ασκουν δουλεια κ οχι λειτουργημα.λεω τωρα εγω μια ιδεα,δεν ξερω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν θέλω να δημιουργήσω θέμα αλλα ούτε κ να το αφήσω έτσι.Βασικά είναι το πρωτο κ δεν ξέρω ούτε πως λειτουργουν οι παιδικοι,αν ειναι ή οχι σωστη η σταση της,αν ειμαι εγω υπερβολικη...Απλά ζήτησα τη γνώμη καποιων που έχουν παραπάνω ''εμπειρια'' απο μένα σ'αυτο.Δεν ξέρω αν πρεπει να το αφησω έτσι,να μιλησω στην υπευθυνη ή να μιλήσω απευθειας στη συγκεκριμενη.

Παντως σκεφτείτε λίγο την εικόνα:να είστε εσείς με ένα μωρό στην αγκαλιά,να ζητήσετε την βοήθεια της δασκαλας να το ντυσετε γιατι δεν μπορειτε κ για μια διαδικασία του λεπτου κ ουτε,να του μιλαει του παιδιου αποτομα κ εκνευρισμένη μπροστα σας.Πως θα νιωθατε?Δεν ήτανε μεσα στην ταξη κ δεν εκανε κατι σωστα.Δεν ξέρω...Ίσως κάποιες με θεωρείτε υπερβολική..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελένη μου γειά σου και από μένα και γειά σε όλες τις μαμάδες του 2007. Εγώ είμαι μαμα του 2006 αλλά επειδή έτυχε να διαβάσω λίγο το θέμα για αυτό και μπαίνω σφήνα.Λοιπόν δε νομίζω ότι είσαι υπερβολική ούτε ότι φταίει το παιδί σου.Και μένα πέρσι που πήγαινε 1η χρονιά στο παιδικό,κάποια στιγμή άρχισε να κλαίει και να λέει ότι δε θέλει να πηγαίνει.Δε ήξερα όμως το λόγο.Η μαμά μου όμως έμαθε από την μια του δασκάλα ότι εκείνες τις ημέρες είχαν βάλει στο τμήμα μια δασκάλα της οποίας η συμπεριφορά ήταν απαίσια στα παιδιά.Τους φώναζε,τα τρόμαζε με κάτι μούτρα απαίσια,απότομη και απαράδεκτη.Και αυτα ήταν λόγια της δασκάλας και όχι δικά μου και τα είπε εμπιστευτικά στην μαμά μου.Όλα τα παιδάκια είχαν αποκτήσει πρόβλημα μαζί της και δε θέλαν να πάνε στον παιδικό.Όταν το έμαθα εγινα πυρ και μανία και ήμουν έτοιμη να πάω να παραπονεθώ και να ζητήσω να την βγάλουν.Και όχι δεν θα μίλαγα με καλά λόγια στο παιδί μου για την συγκεκριμένη,επειδή κάπου αναφέρθηκε παραπάνω κάτι τέτοιο.Ευτυχώς όμως έμαθα ότι τελικά την απομάκρυναν αλλιώς.....Λοιπόν νομίζω ότι θα πρέπει να το συζητήσεις με την υπεύθυνη με ωραίο τρόπο στην αρχή και να της εξηγήσεις ότι το παιδάκι μου,με την συγκεκριμένη δεν αισθάνεται καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελένη καησπέρα!

Θα μπορούσες ίσως να συζητήσεις το θέμα μα την υπευθηνη του σταθμου λέγοντας της αρχικά ότι το παιδάκι είναι λίγο αρνητικό με την συγκεκριμένη δασκάλα, να δεις τί θα σου πει πάνω σε αυτό και μετά να αναφέρεις το περιστατικό!Είναι λίγο ύπουλη τακτική αλλά θα πιάσει καλύτερα πιστεύω αν δεν δείξεις απο την αρχή ότι έχεις προσωπική αρνητική εμπειρία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ!Πραγματικά!Είχα αρχίσει να πιστεύω ότι ειμαι απλά μια υπερβολικη κ υπερπροστατευτικη μαμα.Θα μιλήσω με την υπεύθυνη.Εξάλλου εχω την εντύπωση οτι η δασκαλα δεν ειναι για να ανοιγει κ να κλεινει την πορτα κατα την υποδοχη.Πιστευω πως πρέπει να πει μια καλημερα στο παιδι.Να νιωσει ευπροσδεκτο.

(geo-r-gia σε εχασα!!!τι γινεται?που εισαι?)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φυσικα κ δεν εισαι υπερβολικη.ολες οι μανες θελουμε το καλυτερο για τα παιδια μας.κ θελουμε οι δασκαλες στις οποιες τα εμπιστευομαστε να τα προσεχουν,να τα αγαπουν κ να ασχολουνται μαζι τους.αλλιως αν ειναι να τα κρατουσαμε στο σπιτι.θα μου πεις τι γινεται οταν δεν υπαρχει η δυνατοτητα επιλογης........καλο ειναι να επεμβαινουμε με οποιο τροπο θεωρουμε εμεις σωστο.νομιζω πως καθε μια απο μας σιγουρα δεν θα αφηνε κατι τετοιο στην τυχη του.κ παλι μην νοιωθεις οτι εισαι υπερβολικη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ απο εμενα !

τι κανετε ? Πηγα τις ζουζουνες μου πρωι πρωι στον παιδικο κ επεστρεψα για να παμε για εμβολιο την Αριαδνη μας ..

Εσεις τι κανετε ? τα ζουζουνια σας ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς δόξα τω θεό είμαστε πάρα πολύ καλά!

Λίγο ο μικρός έπαθε μια μικρή μόλυνση στο ματάκι και βγάζει τσίμπλα, αλλά με ένα κολλήριο που μας είπε να βάλουμε ο γιατρός μας είναι ήδη πολύ καλύτερα.

Το Σαβ/κο επιτέλους θα στολίσουμε και θα έρθουμε φίλοι μας για παιχνίδι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμεις που το ειχαμε προγραμματισει να στολισουμε σημερις να ειναι κ ομπαμπας μας παρον δυστηχως το αναβαλλουμε για μια ακομα φορα γκρρρρρρ, γιατι ο Νικος εχει συναντηση στην δουλεια ..Θα το κανουμε λοιπον αυριο να το ευχαριστηθουμε ..

ποτε θα ξυπνησει κ αυτο το μικρο μου να παμε στον παιδιατρο ...μετα θα την παω κ μια καροτσαδα εχει τελεια λιακαδα εξω ..ετσι για να της φυγει ο πονος ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλημερα,εμας εδω απο χθες ολη μερα μεχρι κ τωρα βρεχει ασταματητα.εκανε κ λιγο κρυο.επιτελους μπας κ καταλαβουμε οτι πλησιαζουν κ χριστουγεννα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια.ειμαι η μαρια 33 ετων μενω θεσσαλονικη και εχω δυο αγορακια.τον αντωνη γεννημενο στις 21-2-2007 και τον γιωργο γεννημενο στις 8-9-2008.ασπα εμεις εχουμε μιλησει παλιοτερα που ημουν και στη λιμπερο.εχω καιρο να γραψω αλλα σας παρακολουθω.τωρα τα μικρα βλεπουν μπαγκς μπανυ dvd και εγω χαλαρωνω.το μεσημερι θα ερθει ο μπαμπας μας απο τη δουλεια θα φαμε και το απογευμα θα παμε στους γονεις μου μια βολτα.εσεις πως θα περασετε τη μερα σας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια χαρα κ απο εμας

εμεις εχουμε πααααλι νοτια ..αμαν πια μας εχει τρελανει ..εχει κ συννεφια λιγακι μουντος ο καιρος σημερα ..

Αχ το απογευμα στολιζουμε το δεντρακι μας ολοι μαζι τι καλα ..ελπιζω να αρεσει στα παιδια ολο αυτο το τζερτζελο ..

Δεν μας βλεπω να κανουμε βολτιτσα το απογευμα , ο καιρος ειναι λιγο παραξενος κ δεν ειναι οτι καλυτερο για την μικρη μας ..

καλο σκ σε ολες !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ασπα εμεις εχουμε μιλησει παλιοτερα που ημουν και στη λιμπερο.

Σε θυμάμαι, είσαι καλά Μαρία μου????

Καλως ήρθες κι εδώ... :)

Σε λίγο φεύγουμε για θέατρο με την κόρη μόνο. Ο γιός δεν είναι ακόμα σε φάση να παρακολουθίσει θέατρο.

Το απόγευμα θα πάμε στο χωριό του Αη Βασίλη στο θέατρο badminton.

Δείτε το σχετικό λίνκ, αξίζει....http://www.infokids.gr/2010/11/christmas-farytale

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλημερα σας.το σαβ/κο το περναμε σουπερ με την μικρη.αποφασισαμε να φτιαξουμε καρτουλες κ στολιδακια(απο ζυμη με αλατι κ αλευρι)για τους δικους μας.ειναι πολυ καλη ιδεα κ το απογευμα μας περασε χωρις να το καταλαβουμε.σημερα καναμε τις καρτουλες(απο παλια cd) κ χρωματιστα χαρτονια καναμε χιονανθρωπους,ταρανδους κ γραψαμε ευχες.θα βγαλω φωτο κ θα τις ανεβασω.αν δεν γνωριζετε την ζυμη σα λεω 1φλυτζ αλευρι,1 φλυτζ αλατι κ μισο περιπου νερο.το νερο το ριχνω λιγο λιγο για να γινει η ζυμη σφιχτη.σχεδιασα μετα διαφορα σχεδια(καμπανουλες,αστερακια,μποτες,δεντρακλπ) κ τα χρησιμοποιησα ως πατρον.τα ψηνω κ μετα τα βαφω με τεμπερες ή ακρυλικα χρωματα.πριν τα ψησω κανω με οδοντογλιφιδα μια τρυπα για να κρεμασψ κορδελιτσα.ελπιζω να σας εδωσα μια καλη ιδεα!ετοιμαζω τις φωτο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελπιζω να τα καταφερα.πρωτη φορα ανεβαζω φωτο. :P PA170730.JPG[/attachment:ftn9uwni]post-1311-13873934649868_thumb.jpgPA170731.JPG[/attachment:ftn9uwni]post-5130-13873934650118_thumb.jpgPA170729.JPG[/attachment:ftn9uwni]post-5130-13873934650118_thumb.jpgPA170729.JPG[/attachment:ftn9uwni]

post-13071-13873935586168_thumb.jpg

post-13071-13873935587796_thumb.jpg

post-13071-1387393558944_thumb.jpg

post-13071-13873935590934_thumb.jpg

post-13071-13873935592462_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστουμε πολυ mirlitsa.δοκιμαστε το κ εσεις,πολυ καλη απασχοληση για τα μικρα.η δικια μου ενθουσιαστηκε με την ζυμη περισσοτερο.περιμενουμε κ τα δικα σας εργα.φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα :)

Πώς περάσατε το Σαβ/κο? Εμείς ήσυχα!!

Σίσσυ πολύ όμορφα τα πράγματα που φτιάξατε! Μπράβο σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα & καλή εβδομάδα!!!!

Τι γεμάτο Σαβ/κο που περάσαμε!!!! Βέβαια δεν προλάβαμε να στολίσουμε, αλλά θα το κάνουμε κι αυτό μεσοβδόμαδα...

Το Σάββατο είχαμε κόσμο και παιδάκια σπίτι, οπότε δεν βγήκαμε, μαγειρέψαμε και καθίσαμε σπίτι όλοι μαζί.

Την Κυριακή πήγα με την κόρη μου και είδαμε την θεατρική παράσταση "Το βέλος που δεν πληγώνει", πολύ ωραία ήταν!!!! Το απόγευμα πήγαμε το χωριό του Αη Βασίλη στο θέατρο badminton, αξίζει να πάτε...μικροί και μεγάλοι!!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια κ απο εμας ..

ΣΤΟΛΙΣΑΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ !!!!

Τα πιτσιρικικα ξετρελαθηκαν , στην ουσια μαζι το στολισαμε το δεντρακι ..και το μικρο μας καθισμενο στο καρεκλακι φαγητου μας κοιταζε αφ υψηλου με μεγαλη εκπληξη κ σοβαροτητα , μαλλον σκεφτεται σεναρια προσβασης στο ελατακι..

Σημερα πρωι πρωι πηγα την μεγαλη μου στον παιδιατρο ..Ειχε ενα σπυρακι στο μαγουλο , αυτη η κουνουποσκνιποδαγκωματια τι ηταν τελοσπαντων κ δυστηχως μας κατεληξε σε μολυνση ..Την ειχα παει κ την Πεμπτη το απογευμα κ μας ειχε πει ο γιατρος να το παρακολουθουμε ..Το καημενο δεν εχει ξαναπαρει αντιβιωση κ γενικα πολλα θεματα με το Σοφακι μας δεν εχουμε αντιμετωπισει χτυπαω παντα ξυλο κ εχει ο θεος ..

Σισσυ εισαι πολυ χρυσοχερα μπραβο σας φτιαξατε τελεια πραγματακια !

Γενικα το σκ το περασαμε ηρεμα χαλαρα στο σπιτι μαγειρεψαμε , στολισαμε ηρθε κ η νονα της μιας μου κορης κ τα λεγαμε ..

καλημερουδια σε ολες !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • να σαι καλά κορίτσι μου ❤️  ωχ δύσκολη πίστα..όταν είχα πάθει και έπρεπε να βγω μου είχαν δώσει ενα σιρόπι..δεν θυμάμαι όνομα τώρα..σταμάτησε για λίγες ώρες τα συμπτώματα..ελπίζω να μην σε πιάσει στη δουλειά..
    • Καλημέρα κορίτσια. Ξεκίνησα χτες τα cyclacur. Από σήμερα νιωθω ζάλη και πονοκέφαλο. Για πείτε παρενέργειες που είχατε;
    • Καλημέρα κορίτσια μου!!  Σας γράφω για να σας ενημερώσω πως χθες το απόγευμα πήγαμε και είδαμε το μικρακι μας!! Έχει μεγαλώσει!! Είναι όλα καλά δόξα τω Θεώ ❤️. Ο υπέρηχος με έβγαλε 8+2 χθες ποτέ κρατάμε αυτό σε αντίθεση με την τελευταία ημερομηνία περιόδου που με βγάζε 7+6. Οοολα καλά λοιπόν 🤗
    • Ποιο πολύ ξέρεις τι με ενόχλησε; Οταν με εραβε στην τελευταία μου καισαρική, μου ειχε πει πως μου εκανε ειδικό ράψιμο για να κανω κι αλλο αν θελήσω και χθες αρχισε τα "αποκλείεται να στο ειπα αυτο!!!!" Μεχρι πέρσι (και σε ολες τις γέννες μου) ηταναζι και ο μπαμπάς. Το ιατρείο ηταν του μπαμπά και τα τελευταία χρόνια ηρθε και ο γιος. Οπου μέχρι πρόσφατα χειρουργούσαν παρέα... Το μονο που μπορώ να σκεφτώ ειναι πως νιώθει ανασφάλεια χωρις τον μπαμπα του τωρα. Την αλλη Πέμπτη που θα παω, θα σε δει και ο μπαμπάς... Αν δω οτι και εκεινος τα μασαει, θα παω σε γιατρο που ειδικεύεται σε κυήσεις υψηλού κινδύνου. Εντωμεταξυ για ποση ωρα μου μιλουσε για την πιθανότητα να εχω διεισδυτικό πλακούντα, ενα σεναριο που μπορει να γινει και σε γυναίκες που εχουν μια καισαρική και εν πάση περιπτώσει, ενα σεναριο που μπορεί και να μη συμβεί. Για το παχος της μήτρας, στην αρχή μου ειπε πως δεν τον απασχολεί και πως απλα θα με παρακολουθεί πιο συχνα. Λιγο πριν φύγω, άρχισε και για το παχος και θα δουμε στην αυχενική αν θα φαίνονται οι συνδετικοί ιστοι. Ενα μπαχαλο. Εφυγα αποκαρδιωμενη. Οπως και να εχει εγω του ειπα πως δεν την σταματάω και εν ανάγκη θα ψαξω για πιο εμπειρο (αυτο δεν του το ειπα βεβαια). Ψυχοφθόρο... Ιδίως το να περιμένω απαντήσεις, ως την αυχενική. Νομίζω κι εσυ στο ιδιο καζάνι βράζεις;
    • Καλημέρα κορίτσι μου και καλώς ήρθες στην παρέα μας!!! Και εγώ έχω το ίδιο θεματάκι (ενδομητρίωση). Την Παρασκευή, μετά από έναν χρόνο προσπαθειών, πήγα στον γιατρό μου και είδαμε σάκο. Τώρα αναμένω να έρθει η Παρασκευή μήπως και καταφέρουμε να δούμε εμβρυικά στοιχεία και να καθησυχαστώ λίγο. Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά και να κρατήσεις στα χέρια σου ένα γερό μωρό!!!!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...