Μετάβαση σε περιεχόμενο

Παιδάκια του 2007 !!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 610
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εγώ φέτος θα στολίσω το δέντρο στο φυσικό του περιβάλλον...έξω στη βεράντα. :P

Φοβερό αυτό το ιου ιου :lol: . Ο δικός μου σηκώθηκε τη νύχτα και έκλαιγε ότι τον πονούσε το πόδι του.

Και το πρωί μου έλεγε ότι τον καίει αλλά δεν φαινόταν να είχε κάτι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια χαρα κ απο εμας ..

σημερα η μεσαια μου κορη ηρθε απο τον παιδικο πουα ...Κατι την εχει δαγκωσει παλι , καποιο κουνουπι η σκνιπα κ εχει γινει στο προσωπο κ τα χερια χαλια το καημενο..Την επλυνα καλα καλα κ της εβαλα την φουσιντιν που μας εχει συστησει ο γιατρος για τετοιες περιπτωσεις , αντε να δουμε ποτε θα υποχωρησει ολο αυτο ..Οταν λεμε εχει φουντωσει ειναι σ'ολο της το προσωπο κ ιδιαιτερα στο δεξι της χερι ..Τρεμω ρε γμτ , το καλοκαιρι που μας ειχε δαγκωσει μολυσμενο κουνουπι ειχε γινει αγνωριστη κ μαλιστα καταληξαμε να παρουμε αντιβιωση στο τελος εξαιτιας ολου αυτου ..Αν δεν υποχωρησει μεχρι αυριο θα την παω μια βολτα μεχρι τον παιδιατρο να την δει..Η μεγαλη μου , περα βρεχει ..δεν την ακουμπαει τιποτα ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Την καημένη την μικρή και φαντάζομαι φαγούρα που θα έχει!!!

Πολύ άτιμα αυτά τα τσιμπίματα.Το προηγούμενο καλοκαίρι ο Δημήτρης έκανε σταφυλόκοκκο απο κουνούπι που μολύνθηκε και φυσικά πήραμε αντιβίωση!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια.τι ακουω?κουνουπια?τι πραγμα ειναι αυτο βρε παιδια?ποτε θα χειμωνιασει να ψοφησουν ολα!!!δεν μπορεις να ανοιξεις πορτα,καθονται πανω κ βουρ μεσα.προχθες κυνηγουσα ενα ποση ωρα κ τελικα το καταφερε η μικρη μου στην πορτα με ενα κουκλακι.χαρα μεγαλη που το σκοτωσε.....μολις ομως το ειδε πανω στο κουκλακι αρχισε το κλαμα κ την γκρινια.κ φυσικα τι αλλο θα μπορουσαμε να κανουμε απο το να το πλυνουμε να καθαρισει.ολο το απογευμα ειχαμε να κανουμε με το κουκλακι κ το κουνουπι. :lol::lol::lol: ευτυχως που μεχρι τωρα δεν ειχαμε θεμα με τις μολυνσεις.ξερω ομως απο την κολλητη μου που η μικρη της ταλαιπωρειται συνεχεια απο τα κουνουπια με αντιβιωσεις,κορτιζονες κ τετοια.κ εμεις βρε κοριτσια βραζει ο τοπος απο αυτα.εχουμε καμπο με ρυζια κ γινεται ο κακος χαμος το καλοκαιρι.μολις παει 8 αρχιζει η επιδρομη.καλοκαιρακι κ δεν μπορουμε να καθησουμε στο μπαλκονι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια χαρα κ απο εμας

τα κουνουπια εγιναν ο εφιαλτης μας το καλοκαιρι ..δεν περιμενα ρε γμτ οτι κ τωρα θα ειχαμε κατι αναλογο να παλευουμε ..Αν δεν ηρεμησει μεχρι αυριο θα την παω στον γιατρο ..

καραμελενια κ μεις το καλοκαιρι απο μολυσμενο κουνουπι τον τσιμπησαμε τον σταφυλοκοκκο κ τρεχαμε κ δεν φταναμε ..

Ελπιζω να μην ειναι παλι τα ιδια ..κοριτσια αν το βλεπατε το καημενο εχει γεμισει..ακομα κ τα δαχτυλακια της ειναι πρησμενα .. :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά βρε κορίτσια, δεν ήξερα ότι από μολυσμένο κουνούπι μπορείς να πάθεις τόσο κακό!! :ohmy::ohmy:

Σταφυλόκκοκο και αντιβίωση....μά τόσο πολύ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παθαίνεις και μαθαίνεις ;)

συμφωνω απολυτως ..ετσι ειναι , κ γω δεν ειχα ιδεα οτι θα φταναμε μεχρι εκει κ ομως..Ταλαιπωρηθηκαμε τοτε για ενα μηνα κ κατι ..Σημερα ειναι λιγο καλυτερα η μικρη , κ εχουν αρχισει να σβηνουν σιγα σιγα ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια γεια κ απο μενα.μολισ κοιμηθηκαμε κ εχω επιτελους ολο το χρονο δικο μου.σημερα το καμαρι μου που γυρισε απο το σχολειο μου ειπε οτι θα κανουν γιορτη στο παιδικο κ οι δασκαλες θα τους ντυσουν αγγελακια,ελαφακια κ αλλα τετοια χαριτωμενα.η δικια μου εχει κολλησει κ θελει να ντυθει καλιτσαγκαρος :lol::lol: (εννοωντας καλικατζαρος)αλλα η δασκαλα λεει οτι ετσι θα ντυθουν μονο τα αγορακια.γκρινια ολο το απογευμα!!! :evil::evil: την ρωταω τι αλλο υπαρχει για να ντυθουν τα κοριτσακια κ μου ειπε χιονονιφαδες,δεντρακια κ ελαφακια.μα να μην θελει κανενα,στραβωσε με τον καλιτσαγκαρο.με τα πολλα πες πες την επεισα κ αποφασισε τελικα οτι θελει να ντυθει ελαφακι.(να βοηθαει τον αη βασιλη με τα δωρα)ελπιζω μεχρι την γιορτη να μην αλλαξει παλι γνωμη κ εχουμε γκρινιες.ω θεε μου!!!

κ το πιο κορυφαιο δεν ξερω αν το εχω αναφερει ποτε.εχει κολλησει εδω κ λιγους μηνες με οτι αγοριστικα υπαρχουν.εχει γεμισει ο τοπος απο αμαξακια κ οπλα.εχουμε παρει φανελακια μακουιν κ σπαμενταν :lol::lol: (κοινως σπαιντερμαν).μου ειχε δωσει δειγματα απο πολυ μικρη αλλα οχι κ τετοια.περιτο να το πω οτι δεν φοραμε φουστες.περυσι τον οκτωβρη παντρευτηκε η κουνιαδα μου κ ειπαμε να ντυθει παρανυφακι να την καμαρωσω η καψερη η μανα κ αυτη εσκασε στο κλαμα να μην βαλει το νυφικο.εσκασε κ εμας κ τελικα πηγαμε στην εκκλησια με το τζην :lol::lol: τι αλλο εχω να ακουσω!!!λετε να μου το γυρισει σε λιγα χρονια κ να μην μαζευεται?ολα τα περιμενω απο το σισουλινι μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η δικια μου εχει κολλησει κ θελει να ντυθει καλιτσαγκαρος :lol::lol: (εννοωντας καλικατζαρος).

Ωραία η μικρή, με έκανε και γέλασα... :lol::lol::lol::lol::lol:

Κοίτα, ως αναφορά το αγορίστικο γούστο της μικρής εμένα δεν θα με ανησυχούσε.

Θα ανησυχούσα αν ο γιός μου είχε κοριτσίστικο γούστο....εκεί θα έσκαγα.

Πλάκα πλάκα βέβαια τον βλέπω πολλές φορές να φοράει την στέκα της κόρης μου και τα βραχιόλια της και να μου γελάει. Ξέρει ότι θα τον κυνηγίσω και με προκαλεί....

Εκεί τι έχεις να πεις??? :shock::?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νομιζω πως σάυτην την ηλικια μιμουνται κ κανουν πραγματα απο τα αλλα παιδια που συναναστρεφονται καθημερινα.η δικια μου εχει κολλησει με ενα αγορακι τον δημητρη κ ολιμερις κ ολινυχρις αναλυουμε τι εκανε ο δημητρης στο σχολειο.ο δημητρης εκεινο κ εγω εκεινο.ακομα κ τουαλετα μαζι πανε :idea: .εχω παρατηρησει διαφορα πραγματα που παλιοτερα δεν τα εκανε κ απο τοτε που πηγε παιδικο εχει αλλαξει.νομιζω πως με το τροπο αυτο μαθαινουν κ αυτα.κ ας μην μας αρεσει εμας.οσο για το γιο σου να μην ανυσηχεις.ο αδερφος μου (ειναι 4 χρονια μικροτερος) μου ελεγε η μαμα μου οτι επαιζε συνεχεια με τις κουκλες μου.αφου το καημενο δεν ειχε αλλον να παιζει κ ειμασταν μαζι καθημερινα τι να εκανε?με οτι ειχε.κ μαλιστα ελεγε κ το κορυφαιο.οταν ηθελε να κανει κατι μονος του ελγε στην μαμα μου <μονη μου, μονη μου>. :lol::lol: ακουγε εμενα να το λεω κ το ελεγε κ αυτος.κ τωρα ειναι ενας αντρακλας που τον κυνηγανε ολες οι γυναικες.οποτε μην αγχωνεσαι.οσο μεγαλωνουν θα αλλαζουν συμπεριφορες κ συνηθειες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για να είμαι ειλικρινής, δεν ανησυχώ. Άλλωστε είναι λογικό να συμπεριφέρεται έτσι και να παίζει με κοριτσίστικα πράγματα αφού όλη μέρα με την αδελφή του είναι.

Παίζουν και τα δύο μαζί με τις κούκλες, όπως και με τα αυτοκινητάκια!!!

Ο μικρός δεν πηγαίνει παιδικό, και σαν πρότυπο έχει την αδελφή του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια ;) Μπήκα να σας πω μια καλημέρα μιας και αυτές τις μέρες έχω αρκετή δουλίτσα στο γραφείο και δε προλαβαίνω να μπαίνω συχνά. Τι κάνετε? Τα μικράκια σας? Εγώ είχα τους δικούς μου πάλι άρρωστους :cry: Ο ένας μου έκανε πάλι ωτίτιδα (δεύτερη φορά σ' ένα μήνα :!: ) και ξεκίνησε πάλι αντιβίωση και τον άλλο τον είχα δυο μέρες με πυρετό και διάρροια..

Ευτυχώς που ήρθε η μανούλα μου και βοηθάει λίγο τη κατάσταση :|

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ απο εμενα

περαστικα σας kyriaki78 , ειπαμε ειμαστε στην εποχη της μυξας τελικα ..Αντιγριπικο κανατε ? Εμας ο παιδιατρος μας ειπε να μην τις επιβαρυνουμε με κατι που δεν χρειαζονται ομως η μεσαια μου εχει θεμα με τις ωτιτιδες κ ομολογω οτι φοβαμαι μην ξεκινησει παλι απο την αρχη ..

Σας φιλω ξυπνησε το μπεμπουλακι μου κ θελει μανουλα !! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστούμε mama eva ;) Ναι κάναμε το αντιγριπικό (και πέρσυ το είχαμε κάνει) αλλά έτσι κι αλλιώς οι ωτίτιδες είναι άλλο θέμα καθώς το εμβόλιο προστατεύει μόνο από τη γρίπη και όχι από τις ιώσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα,τι ακουω ωτιτιδες? παρονννννν!!! κ εμεις δοξα το θεο μπορει να μην αρρωσταινουμε με κατι σοβαρο αλλα την ωτιτιδα μας ολο το χρονο θα μας πιανει αρκετες φορες.συμφωνω για το εμβολιο.τα προφυλασει μονο απο την γριπη.αλλωστε η ωτιτιδα οπως μου λεει κ ο παιδιατρος ειναι <υδραυλικο θεμα>μολις την πιασει λιγο συναχι,αν την παραπαρει το γυρναει σε ωτιτιδα.εχει να μας ξαναπιασει ευτυχως απο τα μεσα σεπτεμβριου.τοκ τοκ χτυπα ξυλο.κ παρολο το χαζοκαιρο δεν εχουμε συναχωθει καθόλου.τοκ τοκ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια χαρα κ απο μενα

ναι βρε κοριτσια το ξερω οτι το αντιγριπικο δεν εχει να κανει με την ωτιτιδα ..Μαλλον δεν το διατυπωσα καλα αυτο που ηθελα να πω :oops:

Η μεσαια μου λοιπον με τα συναχακια εχει ενα θεμα ..Περισυ μπορω να πω οτι σχεδον ολη την σχολικη σεζον ηταν μονιμως με την μυξα να τρεχει ..Ειμασταν λοιπον με τον ορο στην μυτη καθημερινα κ πολλες φορες ..Κ παλι ομως την ωτιτιδα δεν την γλιτωσαμε κ φορτωθηκαμε κ απανωτες αντιβιωσεις ..

Τεσπα ..πανω που ελεγα οτι το μικρο μας ειναι καλυτερα με τον Νοτια κ οτι παει περασε να φυγει να μην ξαναρθει ..ξαναπιασε παλι τρελονοτια στα μερη μας κ θα μας την κανει παλι την μπουλουκα κουρκουτι ...Ηδη βλεπω οτι ξεκιναει να μπουκωνει παλι κ τρομαζω ..

Τελικα κοριτσια στολισατε χριστουγεννιατικα η ακομα ? Εμεις τελικα το αναβαλλαμε για την Παρασκευη το απογευμα να συμμετεχει κ ο μπαμπας στην ολη διαδικασια ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτο το μπούκωμα!!!

Και οι τρείς με μύξες εδώ και πόσες μέρες!!! Εχθες που πήγαμε παιδίατρο δεν βρήκε τίποτα στα αυτιά ούτε ακροαστικά,ευτυχώς!!

Το στόλισμα θα το κάνουμε αν όχι αυτο το σ/κ σίγουρα το άλλο!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Καλά να 'μαστε, πρώτα ο θεός, λέμε να στολισουμε το Σαβ/κο και να έρθουν μετά οι φίλοι μας με τα παιδάκια τους να παίξουμε!!!!

Τι καλά, φαντάζομαι το σπίτι και χαίρομαι από τώρα....πόσο μάλλον τα παιδιά μου όταν τα δουν!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κι από εμένα!

Εμείς στολίσαμε την Κυριακή!Να το χαρούμε λίγο παραπάνω ειδικά αν λείπουμε τα χριστούγεννα.

Είπατε κάτι για μύξες??Από 10 Οκτωβρη παλευουμε με ορους,ακροαστηκα δεν έχει κανενα απο τα δύο αλλα οι μυξούλες επιμένουν! X(

Μία ερώτηση:Είναι μια δασκαλα στον παιδικό (η οποία δεν εχει την κόρη μου στο τμημα της απλα κάποιες φορες που λείπει η δικιά της δασκαλα που είναι κ η υπευθυνη του σταθμου υποδεχεται εκεινη τα παιδακια).Ενώ όλες οι άλλες τα υποδεχονται με χαμογελο,τα καλημερίζουν προσωπικά,τους βγαζουν τα μπουφάν κ τα κρεμανε,η συγκεκριμένη απλα ανοιγει την πορτα κ είναι γενικα απότομος ο τροπος της.Ενα που με στεναχωρησε είναι που πηγα να την παρω μια μερα μαζί με το μωρο αγκαλια,και της ζητησα αν μπορουσε να της βαλει το μπουφαν γιατι εμενα μου ηταν δύσκολο με το μωρο αγκαλα.Κ μου λεει:τι να της το βαλω?

Λέω :ναι.

Μου λέει(με υφάκι):όλες οι μαμαδες σημερα μου λέγανε να μην τους βαλουμε μπουφαν γιατι εχει ζεστη(φυσουσε εκεινη τη στιγμη)

Της λέω:εγώ είμαι αλλιώς,φοβαμαι.

Αν δειτε πως της εβαζε το μπουφαν κ ποσο απότομα κ εκνευρισμένα της μιλουσε....Εντάξει,δε λέω να μην την μαλώσει ποτε καμμιά αλλα να υπαρχει λόγος!κι επίσης ακομη έχουμε θεμα με τον παιδικό,κλαιει καποιες φορες.Δεν θα έπρεπε να είναι πιο γλυκιες στη συμπεριφορα τους?όλες οι άλλες ειναι,μολις βλεπει αυτή αμέσως κλαιει.Τι να κάνω?να μιλησω στην υπεύθυνη?Φοβάμαι μήπως ''βαλουν στο ματι'' το κοριτσακι μου κ δε συμπεριφερονται καλα μετα...Δεν ξέρω...Εσείς τι θα κάνατε?

Αυτά τα λίγα!

Κ πάλι καλημέρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Εμείς φέτος δυστηχώς δε θα στολίσουμε λόγω πένθους.. :(

Καλά να ήμαστε και θα στολίσουμε του χρόνου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά αυτό με τις μυξούλες και τον βήχα, το έχουμε από τότε που ξεκινήσαμε περίπου παιδικό σταθμό.

Έχουμε πάει κανα 2 φορές στον γιατρό και μας έχει βρεί μια χαρά.

Τίποτα δεν μας έδωσε, μόνο ορό βάζουμε και αυτό είναι όλο!!!

Τώρα όσο για τον παιδικό, γνώμη μου είναι να κάνεις λίγη υπομονή και να μιλάς με τα καλύτερα λόγια στην κόρη σου γι αυτή την δασκάλα, άλλωστε όπως λες δεν είναι η δικιά τους, απλά κάποιες φορές αναπληρώνει την άλλη.

Και στην τελική αυτός είναι ο τρόπος της, δεν είναι κακιά, αλλά όχι και τόσο γλυκιά όσο θα ήθελες εσύ.

Κάνε λίγο υπομονή, μάλλον η μικρή ακόμα δεν έχει "στρώσει"...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ασπα μου στην μικρή δεν έχω πεί ποτέ κατι κακό ούτε καν για τη συγκεκριμένη.Ίσα ισα το αντιθετο.Απλά εκεί που προοδεύουμε μόλις εχει αυτην τη δασκαλα κανουμε 2 βηματα πίσω.Δεν είναι κρίμα?Εγώ δεν λέω να τις μιλάνε όλη την ώρα γλυκα,απλά όπως μου είπε κ η υπεύθυνη εκεί επειδή είναι πολύ ευαίσθητο παιδάκι κι επειδή έχει περάσει και κάποια πραγματα οχι κ τόσο καλα όσο δεν ήμουνα καλά εγω(τα εχω συζητησει με την υπευθυνη) η προσέγγιση του παιδιού θα είναι λίγο ιδιαίτερη για να μην το δει αρνητικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...