Μετάβαση σε περιεχόμενο

Παιδάκια του 2007 !!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 610
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα κ απο μενα.οι μυξουλες ειναι το μονιμο αξεσουαρ του χειμωνα.πως ειναι ο σκουφος κ τα γαντια....ενα τετοιο πραγμα. :lol::lol: δεν βοηθαει κ ο καιρος.αυτη η υγρασια κ ο νοτιας μας εχει κουρασει.κανε λιγο κρυο να χουχουλιαστουμε,να βαλουμε τα ζεστα μας,να ψωφισουν κ τα μικροβια.βεβαια πως αγοραζεις πετρελαιο....αλλο θεμα αυτο.το μονο καλο που εχει αυτος ο καιρος ειναι οτι κανουμε οικονομια στο πετρελαιο.χιχιχι! οσο για τις μυξουλες...μπολικο φυσιολ. ορο κ φυσιομερ.κ για τον βηχα οταν κοιμουνται ενα κρεμμυδι κομμενο στην μεση διπλα στο κρεβατι.μπορει να βρομαει ολο το δωματιο αλλα κανει θαυματα.επισης στο καλοριφερ βρεγμενο πανι ή μπολακι με νερο κ λιγο βιξ μεσα.κ σταγονες ευκαλυπτου,βοηθανε στην αναπνοη το βραδυ που κοιμουνται κ δεν βηχουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το πετρέλαιο είναι ένα θέμα κι αυτό....ιδιαίτερα δαπανηρό.... :?:?:?

Αλλά κι αυτή η καλοκαιρία μου την δίνει....πολύ όμως!!

Χριστούγεννα έρχονται, πως θα το καταλάβουμε????? :shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άσπα όντως θα ξεκουραστώ λιγάκι γιατί τα' χω παίξει!!

Σίσσι αυτό με το κρεμμύδι πρώτη φορά το ακούω!! Θα το δοκιμάσω ;)*-:)

Εγώ βάζω σε κατσαρόλα με νερό που βράζει φύλλα ευκάλυπτου ή φασκόμηλο και τους κάνω εισπνοές και το βράδυ έχω λίγο ανοιχτό το παράθυρό τους στο δωμάτιο που κοιμούνται γαι να μπαίνει μέσα οξυγόνο και όταν ανάβουμε τα καλοριφέρ βάζω πάνω βρεγμένες πετσέτες ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Αρρωστημένος καιρός πράγματι αλλά με τα μωρά με βολεύει για να πω την αλήθεια.

Χθες γράψαμε γράμμα στον Αι Βασίλη, στον κύριο όπως τον λέει το καμάρι μου.

Λοιπόν θέλουμε πολλά τρένα τόμας και γραμμές (έχει τρελό έρωτα με τον τόμας), οδοντόβουρτσα και οδοντόκρεμα τόμας :shock::lol: , τσάντα για το σχολείο τόμας και.... ένα σάντουιτς με μπιφτέκι :-o .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ εγω δεν το ηξερα κ μου το ειπε ο παιδιατρος κ να φανταστεις αργοτερα μου το ειπε κ η γιαγια μου.οσες φορες το εκανα επιασε κ το βραδυ δεν εβηχε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! Τι κάνουν τα μικρά σας "αγγελούδια"??? :lol::lol::lol:

Καλέ, γράψατε από τώρα γράμμα στον Αϊ¨Βασίλη???

Μήπως πρέπει κι εμείς να του γράψουμε γράμμα???

Αυτή τη φορά λεώ να του γράψω κι εγώ, άραγε θα με θυμηθεί??? :-?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!!!

Τι κάνετε;Εμείς εδώ...το Βασίλειο της Μύξας!!! Εχουμε και τον μπαμπά μας αρωστό [smilie=sad4.gif]

Βοήθεια μας!!!

Καλημέρα!

Αρρωστημένος καιρός πράγματι αλλά με τα μωρά με βολεύει για να πω την αλήθεια.

Χθες γράψαμε γράμμα στον Αι Βασίλη, στον κύριο όπως τον λέει το καμάρι μου.

Λοιπόν θέλουμε πολλά τρένα τόμας και γραμμές (έχει τρελό έρωτα με τον τόμας), οδοντόβουρτσα και οδοντόκρεμα τόμας :shock::lol: , τσάντα για το σχολείο τόμας και.... ένα σάντουιτς με μπιφτέκι :-o .

=))=))=))=))=))=))

...και άντε τώρα παραμονη πρωτοχρονιάς μες την νύχτα να τρέχεις για σάντουιτς!!!!!!!!!!

Εμεις ακόμα δεν γράψαμε γράμμα...ένας θεός ξέρει τι θα ζητήσει!!! Με βλέπω με ολόκληρη ορχήστρα στο σπίτι!!!!! :shock::shock::shock: Εχει φάει κόλημα με τα μουσικά όργανα!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κ απο εμας

τι κανετε ? Εμεις αναρρωνουμε απο την ..μυξα ..Καραμελενια κ μεις περασαμε κατι αναλογο με τις μεγαλες μου ευτυχως για μια μερα ταλαιπωρηθηκαν αλλα ο ορος δουλεψε εντατικα ..Το μικρο μας δυστηχως κ αυτο μυξα απο την αλλαγη του καιρου κ τον νοτια που μας ταλαιπωρουσε τις προηγουμενες μερες ..

Φροσω γραψατε κιολας γραμμα στον αη Βασιλη ? Μπραβο σας προετοιμασμενους σας βρισκω μια χαρα ..φοβερος ο μικρος με το μπιφτεκι ..

Μας φανταζομαι φετος οταν θα παμε τζαμπο για το δωρα των παιδιων τι κακο χαμο θα κανουμε κ με τις τρεις μαζι ..

Κοριτσια ποτε λετε να ξεκινησετε το χριστουγεννιατικο στολισμα ? Εγω λεω Δευτερα να στολισω ..δεν αντεχω αλλο αρχισαν κ οι βιτρινες σιγα σιγα τα γιορτινα τους , ενα κατι μ'επιασε κ μενα ..

Παρεπιπτωντως τι ειναι αυτο με το κρεμυδι που γραφετε ? Εχω την εντυπωση οτι το εχω ξανακουσει αλλα μπορει καποια να μου πει τι ακριβως κανουμε οταν εχουν προβλημα με μπουκωμα κ καταρροη ?

Μερσι εκ των προτερων..

Επισης απο τοτε που ξεκινησαμε παλι τον παιδικο η μεγαλη μου κορη εκοψε την συνηθεια να κανει τσισα πανω της για να μου τραβηξει την προσοχη ..Θελω να πιστευω οτι φαση ηταν κ περασε ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ πάντως λέω, πρώτα ο θεός, να στολίσουμε τέλος του μήνα.

Να το ευχαριστηθούμε από νωρίς, όλοι μας!!!

Τρελλαίνονται τα παιδία όταν βλέπουν το σπίτι στολισμένο και το μεγάλο μας δέντρο...κι εγώ φυσικά. :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι mirlitsa , εχεις απολυτο δικιο ειναι απολαυση τα σπιτια στολισμενα με τα χριστουγεννιατικα τους ..Φετος λεω να ξεκινησω το στολισμα νωρις αλλα με την Αριαδνη να μπουσουλαει πρεπει να βρω θεση για το δεντρο εκτος του πεδιου δρασης της ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όσο είχα τα παιδιά μωρά, πάντα στόλιζα το δέντρο πάνω στο τραπεζάκι του σαλονιού το οποίο το είχα μπροστά στην μπαλκονόπορτα. Μακρυά από τον καναπέ που σκαρφαλώνανε.

Και την βγάζαμε καθαρή όλα τα χριστούγεννα, μέχρι τέλους!!! :ymapplause::ymapplause::ymapplause:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμας ευτυχως γλιτωσε την εποχη της ..επελασης των διδυμων :lol: ..τωρα για το τι θα κανει η Αριαδνη δεν ξερω αλλα φανταζομαι οτι θα της αρεσει ολος αυτος ο στολισμος ..

Εμεις εχουμε ενα τραπεζακι μικρο μεν , εννοω χαμηλο σε μια γωνια την οποια σκεφτομαι να εκμεταλλευτω κ να το βαλω εκει μιας κ βρισκεται κοντα σε πριζα για τα φωτακια .Πρεπει ομως να μπλοκαρω με καποιο τροπο την προσβαση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

με την φορα που εχει παρει μεταξυ μας κ γω το βλεπω το σκηνικο αλλα τι να κανω ..

Χτες την βρηκα με δυο κοκκινες βουλες στο κουτελο απο τις διδυμες .. :roll: ποτε θα μου την στολισουν χριστουγεννιατικα δεν ξερω παντως ουτε να γυρισω την πλατη μου δεν μπορω .. :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έυα μην την βρείς τυλιγμένη με λαμπάκια και στην πρίζα να φοβάσε :lol::lol::lol::lol:

Το ίδιο πρόβλημα με το δέντρο έχω και εγώ, και πήρα και καινούργιο τρομάρα μου :shock::shock::shock:

Μάλλον το βλέπω πάνω στο μπουφέ γιατί τα καμάρια μου σηκώνονται κιόλας οπότε το τραπεζάκι δεν αρκεί!!

Πάντως πήρα φέτος και ένα μικρούλι για το δωμάτιο τους!!!

Κάθε χρόνο στολίζω αρχές Δεκέμβρη και στην επέτειο μας στις 6 είναι πάντα στολισμένο το σπίτι!!

Εκτός απο πέρισυ που το στολίσανε οι άντρες μου μια μέρα πριν βγώ απο το νοσοκομείο και μου 'κάναν έκπληξη :):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καραμελενια η αληθεια ειναι οτι δεν μπορεις να τους εχεις εμπιστοσυνη .. :lol: Εχουν φαντασια καλπαζουσα κ καθε μερα σκεφτομαι πως να τις προλαβω ..

Το δεντρο κ γω το εχω υπο σκεψη για το μερος που θα το βαλω ..Λεω ναι μεν για το μικρο τραπεζακι αλλα ποιος μου λεει οτι θα ειναι οκ ? Ενταξει οι μεγαλες δεν πλησιαζουν για να πειραξουν , ηδη απο περισυ που ηταν κ μικροτερες απλα το χαζευαν γιατι τους αρεσε το θεαμα ..Η Αριαδνη τωρα υποθετω οτι θα θελει να δει τα πως κ τι του δεντρου κ θα ψαχνει τροπο προσβασης οποτε θελει σκεψη ..

Και μεις συνηθως αρχες Δεκεμβρη στολιζαμε παντα ετσι ωστε στην γιορτη του καλου μου κ της μεσαιας μου κορη το σπιτι μας να φοραει γιορτινα .

Φετος ομως δεν κρατιεμαι ..εχω τρελη χριστουγεννιατικη διαθεση φταινε κ οι διδυμες που κοπανουσαν σημερα οοοοοολη μερα τον Ρουντολφ το ελαφακι , ηρθε κ εδεσε το γλυκο ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο Δημήτρης μου το πουλάκι μου ποτέ δεν το πείραξε απλώς το χάζευε,ακόμα και την 1η χρονια που ήταν μωράκι και μπουσουλούσε!

Οι τσούπρες όμως δεν είναι το ίδιο αυτές πάνε παντου!!!!!!

Σήμερα το καμάρι μου το μεγάλο μ' έσκασε βραδιάτικα...του έφτιαξα το γάλα και μετά απο λίγο του ξέφυγε το ποτήρι και έπεσε στο πάτωμα, τέλως πάντων λέω σύμβαίνουν αυτά και του φτιάχνω άλλο.Δεν πρόλαβα να γυρίσω την πλάτη μου και του φεύγει και το 2ο ποτήρι ~x(~x(~x(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ειναι τιποτα μην ανησυχεις , μπορει να νυσταζε πολυ ο καημενος κ να του επεσαν ..Κ μεις οταν κουτουλαμε απο την νυστα με μεγαλη δυσκολια φτανουν μεχρι το δωματιο τους ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σίγουρα απο αυτό ήταν!!!

Τονέβαλα για ύπνο με συνοπτικές διαδικασίες και κλαψούριζε με αποτέλεσμα να ξυπνήσει η Ελένη, η οποία για να νανουριστεί τραγουδάει ιου ιου ιου!! Ερχεται ο Δημήτρης και μου λέει κλαψουρίζοντας η Ελένη κάνει ιου ιου και δεν μπορώ να κοιμηθώ...την ξύπνησες του λέω τώρα θα κάτσεις να την ακούς.Σε 2΄είχε κοιμηθεί και μας έμεινε το....ιου ιου ιου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σίγουρα απο αυτό ήταν!!!

Τονέβαλα για ύπνο με συνοπτικές διαδικασίες και κλαψούριζε με αποτέλεσμα να ξυπνήσει η Ελένη, η οποία για να νανουριστεί τραγουδάει ιου ιου ιου!! Ερχεται ο Δημήτρης και μου λέει κλαψουρίζοντας η Ελένη κάνει ιου ιου και δεν μπορώ να κοιμηθώ...την ξύπνησες του λέω τώρα θα κάτσεις να την ακούς.Σε 2΄είχε κοιμηθεί και μας έμεινε το....ιου ιου ιου

:lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...