Μετάβαση σε περιεχόμενο

Παιδάκια του 2007 !!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 610
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

εγω εδω παρον....η αληθεια ειναι οτι εγω χαθηκα αυτες τις μερες....βρε κοριτσια πολυ εμετο...δεν βαζω γλωσσα μεσα.ο γιατρος μου εδωσε κατι ενεσεις εδω κ δυο μερες κ χτυπαω κ η αληθεια ειναι οτι πεταωωωωωω...απο αυριο προβλεπεται ανωμαλη προσγειωση γιατι τελος οι ενεσεις....αντε να δουμε.σημερα γιορταζε το κοριτσακι μου.....ΝΑ ΤΟ ΧΑΙΡΟΜΑΙ κ με το καλο κ το αδερφακι του....το παιδακι μου το τιμησανε ολοι σημερα...η αληθεια βρε κοριτσια ειναι οτι αυτη την μερα την θυμαμαι απο μικρο παιδι σαν μια μεγαλη γιορτη...με πολυ κοσμο στο σπιτι...γλυκα κ πιτες...να πεφτω για υπνο νωρις...κ απο το σαλονι να ακουγονται φωνες κ γελια μεχρι αργα...μετα να ακουω την μαμα μου να μαζευει πιατα κ ποτηρια....κ την αλλη μερα ,ολη μερα να σκουπιζει κ να συμαζευει....κ ολα αυτα για την γιορτη του.για μερικα χρονια αυτη η μερα ειχε μια γλυκοπικρη γευση...χωρις γλεντια κ φωνες...μεχρι που ηρθε στο κοσμο το κοριτσακι μου κ απο τοτε καθε τετοια μερα ειναι κ παλι μεγαλη γιορτη....κ θα ειναι για μια ζωη...ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ...ΑΘΑΝΑΣΙΑ ΜΟΥ!!!.....ΔΕΝ ΣΕ ΞΑΧΝΑΜΕ ΠΟΤΕ...ΜΠΑΜΠΑ....

sorry για το λυπητερο της ιστοριας μου....αλλα μου βγηκε.καλο βραδυ κοριτσακια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να την χαιρεσαι την ζουζουνα σου ! πολυχρονη κ με υγεια , με το καλο να υποδεχτειτε κ το μπεμπε !

Λυπηθηκα πολυ με την ιστορια σου ..ειδες ομως οτι ο ερχομος της μικρουλας σου τα εβαλε ολα σε μια γραμμη κ ολα εγιναν γιορτη παλι ? Σιγουρα η απωλεια δεν σβηνει ομως μετριαζεται ..με την παροδο του χρονου ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sisi2007 χρόνια πολλά για την Αθανασία σου!!!Να είναι γερή και καλότυχη!!!Και 'συ να την καμαρώνεις μαζί με το αδερφάκι της που 'ρχεται!!! Και όλους μαζί να σας προστατεύει ο φύλακας άγγελός σας...ο μπαμπάκας σου!!!

Να είσαι γερή να τον θυμάσαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας!! Σίσσυ να χαίρεσαι το κοριτσάκι σου!

Τι κάνετε κούκλες? Τα μπουμπουκάκια σας??

Εμένα τα δικά μου είναι στο σπίτι και τα παλεύει η καημένη η μαμά μου.. :roll:

Την άλλη εβδομάδα έχουμε ραντεβού με παιδοωρυλά να δούμε τι θα μας πει κι αυτός και ευελπιστώ από τον άλλο μήνα να επιστρέψουμε στο σταθμό :-B

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς πάλι άρρωστοι είμαστε.... :evil:

Βασικά η Μαρία από την Κυριακή είχε διάρροια, όχι πολλά πράγματα, μια φορά την ημέρα. Αλλά ήταν γενικά κακοδιάθετη, δεν έτρωγε, είχε πολύ γκρίνια και αναγούλες. Αυτό συνεχίστηκε και την Δευτέρα, μαζί με εμετό. Τρίτη έκανε μόνο εμετό....και σε γενικές γραμμές σήμερα είναι αρκετά καλά.

Ο δε Λεωνίδας από χθές έκανε εμετό το γάλα του, ακόμα και το νεράκι που ήπιε μετά ο καημενούλης, συνέχισε με διάρροιες, πυρετό και όλο γκρίνια για την κοιλίτσα του.

Βασικά καιρό μου λέει ότι πονάει η κοιλιά του, αλλά στον γιατρό μας που πήγαμε δεν είδε κάτι. Μια χαρά μας βρήκε.

Έτσι λοιπόν τα πήγα στο νοσοκομείο να κάνουμε κάποια εξέταση να δούμε τελικά τι έχει και πονάει τόσο η κοιλίτσα του.

Όλα καλά βγήκαν....αλλά τουλάχιστον μου έφυγε η έννοια και για το παραμικρό.

Πολύ ταλαιπωρία βρε παιδί μου τα νοσοκομεία....

Μόλις γύρισα σπίτι από την δουλειά, τα πήρα καπάκι και τα δύο και πήγα κατευθείαν νοσοκομείο. Να φανταστείς από τις 5:00, γυρίσαμε 9:00!!! ουφφφφφφφφφφφ...........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς πάλι άρρωστοι είμαστε.... :evil:

Βασικά η Μαρία από την Κυριακή είχε διάρροια, όχι πολλά πράγματα, μια φορά την ημέρα. Αλλά ήταν γενικά κακοδιάθετη, δεν έτρωγε, είχε πολύ γκρίνια και αναγούλες. Αυτό συνεχίστηκε και την Δευτέρα, μαζί με εμετό. Τρίτη έκανε μόνο εμετό....και σε γενικές γραμμές σήμερα είναι αρκετά καλά.

Ο δε Λεωνίδας από χθές έκανε εμετό το γάλα του, ακόμα και το νεράκι που ήπιε μετά ο καημενούλης, συνέχισε με διάρροιες, πυρετό και όλο γκρίνια για την κοιλίτσα του.

Βασικά καιρό μου λέει ότι πονάει η κοιλιά του, αλλά στον γιατρό μας που πήγαμε δεν είδε κάτι. Μια χαρά μας βρήκε.

Έτσι λοιπόν τα πήγα στο νοσοκομείο να κάνουμε κάποια εξέταση να δούμε τελικά τι έχει και πονάει τόσο η κοιλίτσα του.

Όλα καλά βγήκαν....αλλά τουλάχιστον μου έφυγε η έννοια και για το παραμικρό.

Πολύ ταλαιπωρία βρε παιδί μου τα νοσοκομεία....

Μόλις γύρισα σπίτι από την δουλειά, τα πήρα καπάκι και τα δύο και πήγα κατευθείαν νοσοκομείο. Να φανταστείς από τις 5:00, γυρίσαμε 9:00!!! ουφφφφφφφφφφφ...........

Περαστικά σας γλυκιά μου!! Το πιθανότερο είναι να αρρώστησε πρώτα η μικρή και μετά να κόλλησε και ο γιος σου. Αν είναι γαστρεντερίτιδα κολλάει στο πιτσ-φιτίλι!!

Τα νοσοκομεία είναι πράγματι μεγάληηηη ταλαιπωρία!! Πας και ξέρεις ότι θα χάσεις όλη σου τη μέρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πας και ξέρεις ότι θα χάσεις όλη σου τη μέρα.

Καλά αυτό εννοείται, πάς προετοιμασμένος!!! Ελλάς στο μεγαλείο σου!!!!

Όσο για την γαστρεντερίτιδα, έτσι είναι …όλα τα καλά μας τα φέρνεις η μικρή.

Βέβαια ότι αρρώστια και να μας φέρει η ίδια την περνάει ελαφρά, ενώ τον μικρό τον «ρίχνει» πολύ…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα ο Σταύρος έχει πάθει φέτος τρείς φορές γαστρεντερίτιδα :!::o και περιέργως ο Στέφανος δε τη κόλλησε καμία απ' τις τρείς φορές #-o !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι στο καλο ρε κοριτσια οι ιωσεις εγιναν κ κολλητικες απο το μαμυ? :lol::lol::lol: η μικρη μου σημερα ηρθε απο το παιδικο κ μου παραπονιοταν οτι ποναει κ κοιλια της...μετα εκανε μια φορα διαροια κ σε μιση ωρα αρχισε κ ο εμετος...μεχρι της 6 ξερνοβολουσε το καημενο,εκανε κ 38 πυρετο.κ μου ελεγε συνεχεια μαμα εσυ με κολλησες που κανεις ολη την ωρα εμετο :lol::lol: (ακομα δεν τις ειπαμε οτι ειμαι εγκυος)τις εβαλα ενα υποθετο για τον εμετο κ κατι καψουλες για την διοαροια κ λιγο ηρεμησε.εφαγε κ μια φρυγανια με κασερι κ λιγες γουλιτσες μαυρο τσαι κ ηταν λιγο καλυτερα.αχ τα καημενουλικα τι ζορι τραβανε.να φανταστειτε κοπηκε τοσο πολυ που κοιμηθηκε απο τις 7,30...ξερη.αντε να δουμε ποιος εχει σειρα...ευχαριστω για τις ευχες!!!καλο βραδυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πλάκα στην πλάκα ρε κορίτσια τώρα καταλαβαίνω πως νιώθουν οι έγκυες που έχουν ζαλάδες και τάση εμετού.

Το έπαθα εχθές λόγω ίωσης και ένιωθα χάλια όλη μέρα…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!

Είσαι σίγουρη ότι είναι ίωσή;;;;; :lol::lol::lol:

Κάλα φρίκη αυτό με τις αναγούλες!!!!!Θυμάμαι στις δίδυμες είμαι στο κέντρο της πόλης (θεσσαλονίκη), περιμένω να περάσω το φανάρι και μου έρχεται η πρώτη αναγούλα...προσπαθώ να κρατηθώ αλλά δεν...εκεί στην μέση της Τσιμισκή τα έβγαλα όλα μπροστά σε όλο τον κόσμο!!!! :oops::oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι καλέ, ήταν αρχικά έτσι ο άντρας μου….διαφορετικά θα είχα μια υποψία ….λέμε τώρα, χαχαχαχα… :shock:

Εγώ ποτέ δεν είχα θέμα με τις εγκυμοσύνες, δεν καταλάβαινα τίποτα…και το χθεσινό ήταν άλλο πράγμα, κόντευα να σκάσω, ήθελα να τα βγάλω και δεν μπορούσα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ τους τρείς πρώτους μήνες της εγκυμοσύνης μου, τους πέρασα...στη τουαλέτα :lol::lol::lol:

Μου έφερναν τα πάντα αναγούλα (από φαγητό μέχρι η μυρωδιά του αφρόλουτρου!) και ξερνούσα συνέχεια.. :ymsick:

Τρείς μήνες έτρωγα μόνο κρακεράκια και κουλούρια Θεσσαλονίκης!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τουλάχιστον δεν πήρες κιλά, σωστά???

Μπαααααααα! Μη το λές!!!!

Μόλις μου πέρασαν οι αναγούλες άρχισα κι εγώ να τρώω!!!!

Μέχρι τον έβδομο είχα πάρει δέκα κιλά και μέχρι το τέλος της εγκυμοσύνης πήρα άλλα δέκα...το σύνολον ΕΙΚΟΣΙ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ και στις 2 εγκυμοσύνες τους 3 πρώτους μήνες έτρωγα απο το μέσημέρι και μετά...

Τους επόμενους που άρχιζαν οι βραδυνές καούρες έτρωγα μέχρι τις 5...αλλά και πάλι σωτηρία δεν βρήκα!!!

Τα κιλά τα πήρα όμως...όχι θα τ' άφηνα!!!!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Karamelenia καούρες είχα κι εγώ απ' τον όγδοο και μετά. Με πιάνανε τη νύχτα που κοιμόμουνα και σηκωνόμουνα και έτρωγα καραμέλες... :lol::lol::lol: (ε, μετά πώς να μη πάρεις κιλά.. :lol:;; )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ!!Όυτε να τις θυμάμαι θέλω...

στον γιό μου ξεκίνησαν κάπου στον 6ο στις δίδυμες...απο τον 4ο!!! Καθε βράδυ έπρεπε να κάνω εμετό για να μπορέσω να κοιμηθώ!!!! Τίποτα δεν με βοηθούσε!!!

Στις δίδυμες επειδή δεν έπρεπε να ζορίζομαι κιόλας στο τέλος έπαιρνα κάθε βράδυ μαλοξ σιρόπι...

Ο μόνος λόγος που χάρηκα που γέννησα πρόωρα ήταν ότι γλίτωσα απο τις καούρες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλό μήνα να' χουμε (άντε να ξεχειμωνιάζουμε σιγά-σιγά!).

Τη προηγούμενη εβδομάδα πήγαμε στο ραντεβού μας με τον παιδοωρυλά και είναι όλα καλά με τα αυτάκια του Στέφανου #:-s:) Έχει υποχωρήσει και το υγρό και είναι όλα οκ!!

Ωστόσο επειδή αυτό το καιρό οι ιώσεις είναι σε έξαρση και μάλιστα το νοσοκομείο είναι γεμάτο παιδάκια με γαστρεντερίτιδες και υψηλούς πυρετούς, είπα να τα κρατήσω ακόμη λίγες μέρες στο σπίτι (μιας και έχω ακόμη τη πολυτέλεια της μαμάς :-* ).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ απο εμενα κ καλο μηνα !

τι κανετε ? Εμεις επιστρεψαμε παιδικο μετα απο σχεδον 12 μερες μιας κ περασαμε ιωση κατι σαν ελαφρας μορφης γαστρεντεριτιδα ..

Κυριακη μου χαιρομαι που ολα πηγαν καλα με τον μικρο σου ..Ευχομαι να μην ταλαιπωρηθει αλλο ..καλα κανεις κ τα κρατας λιγακι ακομα στο σπιτι αν ειναι να αποφυγουν τυχον ιωσεις ..εμας ουσιαστηκα ηταν η πρωτη φορα που περασαμε ιωση βαρβατη φετος απο τον παιδικο κ ομολογω οτι παμε πολυ καλυτερα απο την περσινη χρονια στο θεμα αυτο ..

καλημερα σε ολες σας !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρααα!!!

Αντε πέρασε και αυτό κυριακή!!! Ευα όλα καλά με τις μικρες...χαίρομαι!!!

Την Παρασκευή ήταν η πρώτη μέρα που ο Δημ'ητρης 'ελειψε απο το σχολείο...πυρετό και βήχα...ευτυχώς ήταν για μια μέρα μόνο!!!Μεσολάβησε και το σ/κ οπότε απο Δευτέρα κανονικά!!

Χειμώνας είναι που θα πάει θα περάσει!!!!!

να έχετε μια όμορφη μέρα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...