Μετάβαση σε περιεχόμενο

Παιδάκια του 2007 !!!


Recommended Posts

maria76 πολύ καλά είναι ο γιος σου. Εμένα είναι 13 κιλά, χάλια δηλαδή. Όσο γαι το φαγητό στο σχολείο, όχι μην περιμένεις να ασχοληθούν μαζί του, έχουν τόσα παιδιά, το διαπίστωσα από κοντά αυτό που σου λέω, σε όσους ιδιωτικούς κι αν έψαξα. Εγώ προσωπικά έχω πάντα φαγητό το μεσημέρι που γυρίζει σπίτι και πάντα τρώει. Ασε που το τελευταίο γεύμα στον παιδικό είναι 12:30, πολύ νωρίς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 610
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Άρτεμη έξαψα λίγο στο site της εργατικής εστίας, αλλα θα το δώ καλύτερα από το σπίτι γιατί τώρα είμαι στην δουλειά.

Καλά που με ενημέρωσες, θα δώ τι μπορώ να κάνω...γιατί θα κοίταγα κατευθείαν για ιδιωτικό.

maria 76 να τα εκατοστήσει ο γιόκας σου!!! :)

Από άλλες μαμάδες που συζητάω λένε πως τα παιδάκια τους που είναι δύσκολα στο φαγητό στον παιδικό σταθμό στρώνουν με την έννοια ότι "παρασύρρονται" από τους συμμαθητες τους και συμμετέχουν και εκείνα στην ώρα του φαγητού.

Άλλωστε εγώ που ρώτησα σε έναν ιδιωτικό, με ενημέρωσαν ότι κάθε μέρα θα μου δίνουν το πρόγραμμα του παιδιού με την συμμετοχή του στις δραστηριότητες του σχολείου και αν έφαγε ή όχι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοριτσακια εμενα το ακρως αντιθετο απο εσας....πολυ φαγανο...ειναι 20 κιλα και 1.16 υψος...τρωει τα παντα...

Το προγραμμα της εργατικης εστιας ουτε εγω το ηξερα...ειμαι επαρχια ,θα περιμενω να μας ενημερωσεις...και συμφωνω οτι δεν τα πιεζουν και φοβερα για να φανε...φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αρετη1 έγραψε:

Αχ κοριτσακια εμενα το ακρως αντιθετο απο εσας....πολυ φαγανο...ειναι 20 κιλα και 1.16 υψος...τρωει τα παντα...

Το προγραμμα της εργατικης εστιας ουτε εγω το ηξερα...ειμαι επαρχια ,θα περιμενω να μας ενημερωσεις...και συμφωνω οτι δεν τα πιεζουν και φοβερα για να φανε...φιλακια

Μπράβο βρε Αρετή, εσύ καλή μου δεν έχεις γιό...άντρακλα έχεις!!! :lol::lol::lol:

Πω-πω θηριάκι, φτου-φτου μην σας ματιάσω!!! :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

EMENA Ο ΓΙΟΚΑΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 24/12/2007 ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΤΡΕΛΛΑ.ΑΠΟ ΓΛΩΣΣΑ ΑΛΛΟ ΤΙΠΟΤΑ.ΤΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΑΝ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΠΑΝΑ ΘΑ ΠΑΜΕ ΠΑΙΔΙΚΟ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΩΡΑ ΣΕ ΩΡΑ ΕΡΧΕΤΕ ΚΑΙ Ο ΔΕΥΤΕΡΟΣ ΓΙΟΣ.ΕΣΕΙΣ ΦΟΡΑΤΕ ΠΑΝΑ? ΠΩΣ ΤΗ ΒΓΑΛΑΤΕ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!! Πω, πω μεγάλωσε η παρέα B) !! Χτές δε πρόλαβα να μπω..

Λοιπόν σκέφτομαι κι εγώ να στείλω τα δικά μου παιδικό το Σεπτέμβρη. Οι εγγραφές γίνονται το Μάϊο για τους δημόσιους ενώ στον ιδιωτικό μπορείς να τα πας όποτε θέλεις.

Χαίρομαι που θα τα λέμε.. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mairybaggelhs έγραψε:

EMENA Ο ΓΙΟΚΑΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 24/12/2007 ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΤΡΕΛΛΑ.ΑΠΟ ΓΛΩΣΣΑ ΑΛΛΟ ΤΙΠΟΤΑ.ΤΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΑΝ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΠΑΝΑ ΘΑ ΠΑΜΕ ΠΑΙΔΙΚΟ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΩΡΑ ΣΕ ΩΡΑ ΕΡΧΕΤΕ ΚΑΙ Ο ΔΕΥΤΕΡΟΣ ΓΙΟΣ.ΕΣΕΙΣ ΦΟΡΑΤΕ ΠΑΝΑ? ΠΩΣ ΤΗ ΒΓΑΛΑΤΕ?

Την πάνα την έχουμε κόψει λίγο πριν κλείσει τα 3!!! :lol: ακόμα και την νύχτα.

Βέβαια από τα 2,5 την είχαμε βγάλει, αλλά με ατυχήματα μερικές φορές, βλέπεις ήταν καλοκαίρι και δεν μαζευόταν σπίτι για την ανάγκη της, χαχαχαχα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εμείς τώρα το καλοκαίρι θα ξεκινήσουμε την εκμάθηση του γιο-γιο. Πέρσι το καλοκαίρι ήταν ακόμη μικρά (2 χρονών) και αν και είχα κάνει κάποιες προσπάθειες, δεν ήταν έτοιμα ακόμη και δε το δέχτηκαν και μου είχε πει τότε ο παιδίατρος να μη τα πιέσω. Φέτος όμως...τελιώσαν τα ψέμματα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή προσπάθεια Κυριακή!!!!

Βέβαια λένε πως τα αγοράκια αργούν λίγο να μάθουν την τουαλέτα. Και η κόρη μου δηλαδή δεν με πολυάκουγε, αλλά από ένα σημείο και μετά όταν σταμάτισα να την αγριοκοιτάζω κάθε φορά που τα έκανε πάνω της, άρχισε να πηγαίνει μόνη της τουαλέτα και να με φωνάζει.... ;)

Υπομονή ....πω-πω τι με περιμένει κι εμένα αργότερα με τον γιό!!! :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ Άσπα!! Προς το παρόν κάθονται στο γιο-γιο και παίζουνε (μοιάζουν με καρεκλάκια) αλλά από βδομάδα που θα σηκώσω τα χαλιά, θα τους ξεβρακώσω και ο Θεός βοηθός!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kyriaki78 έγραψε:

Ευχαριστώ Άσπα!! Προς το παρόν κάθονται στο γιο-γιο και παίζουνε (μοιάζουν με καρεκλάκια) αλλά από βδομάδα που θα σηκώσω τα χαλιά, θα τους ξεβρακώσω και ο Θεός βοηθός!!

Εγώ βασικά της είχα πάρει γιο-γιο αλλά το έβλεπε σαν παιχνίδι, καθότανε, το έβαζε καπέλο ...και λέω άσε καλύτερα μην έχουμε ατυχήματα και κάνει καμιά μέρα την ανάγκη της και μετά τα βάλει καπέλο, χαχαχαχα :lol::lol::lol::lol: και έτσι το καταργήσαμε.

Της πήρα στεφανάκι που εφαρμόζει στην λεκάνη και ένα σκαλοπατάκι να ανεβαίνει και είναι βασίλισσα ....στον "θρόνο" της, :laugh: :laugh:

Έχουμε δύο τουαλέτες κι έτσι δεν πηγαίνει κανένας σε αυτην, είναι η δικιά της.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σκέφτηκα κι εγώ να τους μάθω κατευθείαν στη τουαλέτα αλλά μου φαίνεται πώς θα είναι πιο εύκολο γι' αυτά το γιο-γιο καθώς θα έχουν πιο άμεση πρόσβαση σε αυτό παρά στη λεκάνη, μέχρι να μάθουν τουλάχιστον. Θα δούμε...:S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλημερα

συγνωμη που παρεμβαινω μιας κι εγω ειμαι μανουλα του 2008(χιχι)

αλλα ειδα το θεμα γιογιο που λετε και δεν κρατηθηκα...

εμεις εχουμε ξεκινησει εδω και 1 1/2 μηνα και τα παμε καλα το πρωι ξυπναει και λεει κακα παμε κατευθειαν στο γιογιο μας.

εβγαλα και τα χαλια(μονο να φτιαξει λιγο και ο καιρος για να τον τσιτσιδωσω)

εχω μια απορια!!!!!!!!!!

εμενα τωρα λεει το 'κακα' και εννοει το γιογιο(γιατι παλια εννοουσε τα παντα χαχαχα)

στα τσισακια πως θα τον κανω να τα λεει??

και οταν το μαθει θα του φοραω πανα προλιπτικα???

ευχαριστω μανουλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ έγραψε:

κοριτσια καλημερα

συγνωμη που παρεμβαινω μιας κι εγω ειμαι μανουλα του 2008(χιχι)

αλλα ειδα το θεμα γιογιο που λετε και δεν κρατηθηκα...

εμεις εχουμε ξεκινησει εδω και 1 1/2 μηνα και τα παμε καλα το πρωι ξυπναει και λεει κακα παμε κατευθειαν στο γιογιο μας.

εβγαλα και τα χαλια(μονο να φτιαξει λιγο και ο καιρος για να τον τσιτσιδωσω)

εχω μια απορια!!!!!!!!!!

εμενα τωρα λεει το 'κακα' και εννοει το γιογιο(γιατι παλια εννοουσε τα παντα χαχαχα)

στα τσισακια πως θα τον κανω να τα λεει??

και οταν το μαθει θα του φοραω πανα προλιπτικα???

ευχαριστω μανουλες!!!

Καλώς και την μανούλα του 2008!!! :)

Κοίτα εμείς όταν ξεκινήσαμε την τουαλέτα της φόραγα πάνα βρακάκι, για τσίσα την πήγαινα πολύ συχνά και ας μην μου το ζήταγε...πάντα έκανε τελικά.

Βέβαια όσο καλοκαίριαζε τις περισσότερες μέρες δεν της φόραγα πάνα, είχαμε τα ατυχήματά μας αλλά από την άλλη στεναχωριόταν και λιγάκι και προσπαθούσε να μην της φεύγουν την επόμενη φορά. ;)

Όμως, γνώμη μου είναι, δεν ξεκινήσατε κάπως νωρίς????

Κι εγώ συμμετέχω στις μανούλες του 2008, έχω κι έναν γιό, και έχω διαβάσει το θέμα αυτό και πιστεύω ότι, ή βιάζεστε ή άργησα???? :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω για την απαντηση

πιστευω οτι ειναι καλη η ηλικια ειναι 22 μηνων

τον εβαλα στην αρχη για να το συνηθησει ετσι ωστε οταν ερθει η ωρα της εκμαθησης να μην ζοριστει αλλα....τελικα το δεχτικε μια χαρα!!!!

οποτε το συνεχισαμε.

αν αντιδρουσε δεν θα τον πιεζα ειναι κατι που δεν θελει με τιποτα ζορισμα.

πρεπει να παω να παρω πανες βρακακι τοτε!!!

και φανελακια μιας και σταματησω αυτα που κουμπωνουν απο κατω.

πρεπει να παρω και εσωρουχακια???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι καλέ βρακάκι από τώρα, άλλωστε θα φοράτε συνέχεια την πάνα βρακάκι...πω-πω ίσως ξεκινήσω κι εγώ από το καλοκαίρι που θα γίνουμε ακριβώς 2, για να δούμε??? :blush::S:blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mairybaggelhs ούτε εμείς βγάλαμε την πάνα, κάνω κάτι απόπειρες αλλά είναι αποτυχημένες. Όμως την άλλη εβδομάδα θα ξεκινήσουμε πιο εντατικά γιατί όπω ςλες κι εσύ σε λίγο έρχεται και η κόρη και δεν μπορώ οικονομικά να αγοράζω τόσες πάνες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια. εμεις καθαρισαμε ηδη απο το καλοκαιρι με την μεσαια μου αλλα για σιγουρια της βαζω ακομη πανα το βραδυ. αυτο το σαββατο γινεται τριων. η αληθεια ειναι πως ο γυιος μου καθαρισε λιγο πριν τα τρια του. συνηθως τα αγορια τα κανουν ολα πιο αργα. με την μικρη μου την κορη θα ξεκινησω του χρονου το καλοκαιρι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MINA3 έγραψε:

γεια σας κοριτσια. εμεις καθαρισαμε ηδη απο το καλοκαιρι με την μεσαια μου αλλα για σιγουρια της βαζω ακομη πανα το βραδυ. αυτο το σαββατο γινεται τριων. η αληθεια ειναι πως ο γυιος μου καθαρισε λιγο πριν τα τρια του. συνηθως τα αγορια τα κανουν ολα πιο αργα. με την μικρη μου την κορη θα ξεκινησω του χρονου το καλοκαιρι

κι εμείς όταν κλείσαμε τα 3 κόψαμε την βραδινή πάνα με μεγάλη επιτυχία μάλιστα!!!! :huh::ohmy:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kai emeis koritsia kopsame tin pana apo to persino kalokairi ...forousame vevaia ston upno...eixame polla atiximata alla apo ton septembrio itan apsogos...den kaname katholou se giogio ...ithele tin toualeta opote kai den tou tin sterisa....ston mesimeriano upno itan to epomeno stadio kai meta ston bradino...polloi lene oti gia na kopseis tin vradini pana prepei na kataferei to paidi na meinei stegni i pana tou to vradi...se emas den isxise auto....to thema thelei polu upomoni kai i katallili epoxi na ksekinisei mia mama pisteuo einai to kalokairi....kali epitixia se oles pou prospatheite...filakia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια, :)

σήμερα φεύγουμε για το χωριό, πάμε να πάρουμε τα παιδάκια μας που παραμείναμε από το πάσχα εκεί. Πόσο μου έχουν λείψει, δεν λέγετε!!!! :(

Περνάνε όμως καταπληκτικά...και κορίτσια δεν φαντάζεστε πόσο τρελλαίνομαι και λιώνω όταν ακούω την κόρη μου να μου λέει στο τηλέφωνο "μαμά μου, σ΄αγαπώ πολύ"!!! :):)

Σήμερα επιτέλους θα τα αγκαλιάσω!!! :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κι από μένα!! Mirlitsa με το καλό να δεις τα παιδάκια σου!! :)

Σίγουρα θα πέρασαν υπέροχα στο χωριό. Πιστεύω πώς είναι ότι καλύτερο για τα παιδιά να έρχονται σε επαφή με τη φύση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kyriaki78 έγραψε:

Καλημέρα κι από μένα!! Mirlitsa με το καλό να δεις τα παιδάκια σου!! :)

Σίγουρα θα πέρασαν υπέροχα στο χωριό. Πιστεύω πώς είναι ότι καλύτερο για τα παιδιά να έρχονται σε επαφή με τη φύση.

Αχ, δεν φαντάζεσαι Κυριακή μου πόσο καλά περνάνε!!!! Όλη μέρα παιχνίδι στην φύση, τι καλύτερο???? :) Βέβαια να δούμε τώρα πως θα προσαρμοστούν πάλι στο διαμέρισμα της Αθήνας...αλλά και τι να κάνουμε, ευτυχώς έρχεται καλοκαίρι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...