Μετάβαση σε περιεχόμενο

Θέλω να γίνω μαμά


dreamgirl

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια εύχομαι καλή πρωτομαγιά για αύριο!!!!!

Ελπίζω ο Μάιος να μας φέρει επιτελούς τον καρπό του ερωτά μέσα μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 234
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κοριτσια με το καλο σε ολες. Εγω την περιμενω την Κυριακη. Δυο μερες ομως τωρα εχω φοβερους πονοκεφαλους και πονακια στη μεση. Η μεση με ταλαιπωρει πολυ. Πρωτη φορα με πιανει. Σημερα ειπα να παρω ενα self clear να δω αλλα τελικα δεν πηρα. Αν κανω τεστακι 2 μερες πριν την αναμενομενη θα δειξει σωστα? Ειναι ο πρωτος μηνας προσπαθειας και δεν ξερω τι μου γινεται... :) και τι προσπαθειας δηλαδη... 3 φορες βρεθηκαμε ολες κι ολες...αλλα λεμε τωρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

to self einai to pio euaisthito.. logika tha prepei na dixei... alla tha elega na kartereutis ligo.. gt k auta ta test dn einai k ftina!!

...!!! egw perimenw stis 10 toy mina! brika tin worixia me test .. alla exw dio meres k me troei tromera to stithos stis thiles.. k exw k kapia tsimpimata sto afalo!! makari napane ola kala.......... kai na nai to mpempe pou me tsimpaei!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tetoulina Κούκλα μου χαθήκαμε

Κοπέλα μου θα σου έλεγα να μην πάρεις ακόμα τεστ και να περιμένεις

Ελπίζω σύντομα να μας πεις τα ευχάριστα νέα σου Όλες να έχουμε ευχάριστα νέα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tetoulina χωρις να θελω να σε επιρεασω, μια φιλη μου ειχε πονο στην μεση και φαγουρα στο στηθος της και ηταν εγκυος.Μακαρι να εισαι κ εσυ!! Σου το ευχομαι. Αντε να μας πεις τα ευχαριστα!!! :cheer::cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου τι κανετε?ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΤΥΧΕΡΟ ΜΗΝΑ!!!!!!εσυ τετουλινα ειμαι σιγουρη οτι το πετυχες το ζουζουνοσπορο σου!!!! :P:P

λοιπον κι εμεις ξεκινησαμε αυτο το μηνα πρωτη φορα για πρωτο μωρακι.τελευταια περιοδο ειχα 13-04 και ΔΕΝ περιμενω 10-05..εχω σταθερο κυκλο 28 ημερων και καναμε ελευθερα τις εξης μερες του κυκλου μου,5η 6η 8η 9η 11η 12η 14η 16η και 18η μερα.πειτε μου εχω πιθανοτητες εεεε??? :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gia sou mixaela mou !!! kalo mina me polla mwrakia!!!!

kali epitixia stis prospatheies sou sou euxomai! k ola na pane kala!! k makari na exw zouzounosporaki!! an exw tha trelatho!!! filakiaaaaaaa k exeis pithanotites polles pleess!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για σου Μιχαελα-Ν σου εύχομαι να είσαι έγκυος και όλα να σου πάνε καλά και όλες μας ρε κορίτσια να είμαστε αυτό το μηνά και να μην μας έρθει η ακατανόμαστη αλλά ένα σποράκι :):):kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια εδώ και μια εβδομάδα με πόνεϊ η πλατύ μου και μου έχει άνοιξη η όρεξη Που εγώ δεν τρώω συνεχεία αλλά και η πλάτη μου δεν στάματα ένα ψήλο πονάκι λέτε αλλά δεν έχω αλλά συμπτώματα :(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χε χε χε!!! :laugh: εχετε πλακα!!λοιπον σας ευχαριστω οκες σας και θελω νεα σας :silly: για να βλεπω να φουσκωνουν οι κοιλιτσες τωρα ;) αντε γρηγορα B) κοριτσακια μου εγω θα σας ενημερωσω ουτως η αλλως..

φιλακια ρουφηχταααα :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas k apo mena koritsia!!!kalo mhna k oles me ena mwraki h kai perissotera sthn koilia!!!k egw einai na mou erthei stis 16/05 me kuklo 28 hmerwn(an kai o dikos mou einai asta na pane)egw eixa teleutaia fora periodo stis 18/04 k me to pou mou teleiwse den stamathsa mera ektos apo 2(oxi omws sunexomenes)an krinw apo tous teleutaious mhnes pou eixa pariodo me 25-27 merres oi gonimes mou prepei na nai polu konta meta thn periodo..opote k egw elpizw oti exw sporaki!!!filia se oles!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

merykal Στο εύχομαι και σε σένα τελικά γίναμε πολλές!!!! άντε όλες με το σποράκι μας με ένα ζουζούνι η ζουζουνα να έρθει ρε κορίτσια :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Διαβαζοντας τα μηνυματα σας ειπα και εγω να κατα8εσω την δικη μου εμπειρια μηπως και σας βοη8ησω!Οπως εγραψαν και οι αλλες κοπελες το αγχος ειναι οτι χειροτερο!Αυτη η αγωνια κα8ε φορα που ερχεσαι σε επαφη,αν 8α αδιαθετησεις η οχι,οι γυρω σου που λενε διαφορα κτλ κτλ!Ενα δραμα!

Κατα την γνωμη μου και τα τεστ γονιμοτητας σου δημιουργουν αγχος!

Οι συμβουλες μου ειναι οι εξης!

Καταρχην βαλτε στον εαυτο σας ενα χρονικο περι8ωριο(6 μηνων-1 ετους) οπου 8α ερχεστε σε επαφη!Μη κανετε ακομα καμμια επισκεψη σε γιατρο!

Αγοραστε ενα ημερολογιο και παρακολου8ειστε,μα8ετε το σωμα σας πως αντιδρα κα8ε μερα μεχρι να σας ερ8ει η περιοδο!Σημειωστε.....

Εχετε βλεννα?Ειναι διαφανη?Ειναι ασπρη?Ειναι κολλωδη?ΠΟναει η κοιλιτσα σας σαν να περιμενετε περιοδο?Οτιδηποτε!Κρατωντας΄αυτες τις σημειωσεις 8α ειναι πιο ευκολο να βγαλετε μεσα σε διαστημα 2-3 μηνων μια εικονα για το πως αντιδρα το σωμα σας μετρωντας παντα απο την πρωτη μερα της περιοδου σας!

Εγω σας πληροφορω πως το εκανα και διαπιστωσα πως επειδη δεν εχω ιδιαιτερα σταθερο κυκλο(απο 28 μερες μεχρι και 32), δεν εχω ιδιες μερες γονιμοτητας με τις περισοτερες γυναικες!Για παιδι λοιπον,στον γαμο του καραγκιοζη.

Οταν λοιπον τσεκαρα οτι η βλεννα(τα υγρα) ειναι τετοια ωστε να φωναζουν ωοριξιααα....ωοριξια...(την 23η και 24η μερα)εβαλα κατω τον αντρα μου χωρις να του πω τιποτα(κριμα να αγχω8ει και αυτος!) :P

Ηρθαμε 2 μερες συνεχομενες σε επαφη,τελειως χαλαρα,μετα απο ενα ωραιο γευμα και λιγο κρασακι(εξακολου8ουσε να μη γνωριζει τιποτα) και να τααα!!!!

Ειμαι 8,5 μηνων,περιμενω ενα μπεμπουλη τον οποιο τον "επιασα"μολις στον δευτερο μηνα ελευ8ερου σΕΞ!

ΚΑΙ ΜΗ ΝΟΜΙΖΕΤΕ ΠΩΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΜΜΙΑ ΠΙΤΣΙΡΙΚΑ!

36 ΚΛΕΙΣΜΕΝΑ!!!!!Ξερετε τι σημαινει αυτο!Οσο πιο μεγαλη ηλικιακα τοσο πιο δυσκολα ;) καλη επιτυχια σας ευχομαι :cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Πάντως κορίτσια έχει 3-4 μέρες που παρακολουθώ ένα φόρουμ εδώ που είμαι, μου είναι λίγο δύσκολο γιατί δε μιλάω άπταιστα τη γλώσσα, αλλά μου χρειάζεται γιατί έχω προφανώς απορίες με το σύστημα εδώ κτλ.  Αυτό που ήθελα να πω είναι ότι είμαστε 30 κοπέλες στο θέμα για τα μωράκια Ιανουαρίου, και, εκτός από 2-3, όλες οι άλλες συμφωνούμε ότι τα συμπτώματα έχουν φθήνει σημαντικά απ την 9η εβδ κι έπειτα. Αυτό κάπως με καθησυχάζει κι εμένα που φοβήθηκα κάπως τις προάλλες, και είπα να το μοιραστώ κι εδώ ❤️ Επίσης μιλάνε ήδη για το που να κάνουν babymoon και τις στέλνω Ελλάδα! Για πείτε πιο ελληνικό νησί έχει ανάγκη να κάνω την προπαγάνδα μου 🤣🤣🤣 αν και τις συμβούλευσα ήδη να προτιμήσουν μεγάλα νησιά όπως η Κρ΄ήτη για να έχουν υποδομές αν χρειαστεί κάτι, γιατί ποτέ δε ξέρεις στην εγκυμοσύνη!
    • περιμένουμε νέα σου! εγώ έχω Τετάρτη και ανυπομονώ!😍😍
    • Αυτό που σου είπε ο άντρας, αύτο να κρατήσεις κορίτσι μου ❤️ Είναι το πιο σημαντικό να είστε ενωμένοι και να συμφωνείτε για το ποιες είναι οι προτεραιότητες σας αναφορικά με την οικογένεια σας. Μπράβο και στη μαμα που ήρθε ν αναλάβει ευθύς αμέσως, θα ξεκουραστείς κι εσύ πιστεύω 🙏 Ήδη τα καφέ ελλατώθηκαν γιατί έριξες ρυθμούς, άρα πολύ πιθανόν να ΄ήταν από την εξάντληση. Αυτό που είπες για το έκτατο ραντεβού, το λέγαμε και με την Κίντο όταν μ έπιασε εμένα η κρίση 😅 και να πάμε στα επείγοντα, τίποτα δεν μπορούμε να αλλάξουμε αν έχεις συμβεί κάτι, δεν είναι στο χέρι μας δυστυχώς... Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να είσαι όσο πιο ήρεμη και ξεκούραστη γίνεται, θετικές σκέψεις κι αύριο με το καλό θα πας στο γιατρό σου και θα δεις ότι όλα θα είναι όπως πρέπει ❤️☘️💫
    • Έκλεισα ραντεβού με μία γιατρό που είναι και εμβρυομητρικός. Αλλά θα με δει την άλλη Παρασκευή. Το πρώτο που με ρώτησε όταν της είπα το ιστορικό και το λόγο της επίσκεψης. "Δεν είχε εντοπιστεί στην αυχενική?" Tι να της πω? Αυτό που καταλαβαίνω κι εγώ τώρα μετά το ψάξιμο που έκανα; Kαι στην αυχενική υπήρχε η αντίσταση στη μητριαία. Απλά ήταν στο όριο. Και ο κίνδυνος είχε πάλι βγει, απλά ήταν μικρότερος 1/160..στη β επιπέδου όμως έφτασε το 1/40. Αν είχε αξιολογηθεί τότε σωστά από το γιατρό, ίσως προλαβαίναμε κάτι με ασπιρίνη.. τώρα πλέον δεν ξέρω. Ελπίζω ως τότε όλα καλά γιατί έχω ανησυχήσει. Σαν να μην είναι τόσο ζωηρός όσο τον ένιωθα πριν τη β επιπέδου στις αρχές Ιουνίου.
    • Καλησπέρα! Όχι η κύστη δεν επηρέαζε πουθενά το τεστ. Αφού έκανα και χοριακη πριν πάω στο γιατρό κ ήταν 0,2. Ούτε καν υποψία εγκυμοσύνης!! Κάνε μια χοριακη να ξεμπερδευεις! Υπομονή 1-2 μέρες για να δεις τι γίνεται! Εύχομαι κάθε καλό!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...