Μετάβαση σε περιεχόμενο

poies perimenoume didimakia? Νο2


lena

Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,

ΠΡΟΧΘΕΣ ΠΗΓΑΜΕ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ Ο ΕΝΑΣ ΕΙΝΑΙ 1070ΓΡ. ΚΑΙ Ο ΑΛΛΟΣ 1060ΓΡ. ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΤΟΥΣ? ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 27 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΚΑΙ ΑΓΧΩΝΟΜΑΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 957
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεια σας κοριτσια! :)

Φροσω μου η αλήθεια ειναι οτι με τρεχουν οι μικρες, αλλά ειναι το πιο ωραιο τρεξιμο της ζωης μου! Μεγαλη υπόθεση τα παιδια! Μόνο που σε κοιτάνε με αυτά τα αθωα ματακια, θελεις να τους δωσεις όλα τ'αστερια του ουρανού για να παιζουν κι όλων των αγγελων τις μελωδιες για να τα νανουριζουν...!

Ευλογια μεγάλη. Συναισθήματα πρωτογνωρα.. αγνοουσα την υπαρξη αυτων των συναισθηματων... Ευχαριστω το Θεό γι αυτη την ευλογια!

Με το καλό κορίτσια όσες περιμενετε.

Να σας ζησουν σε όσες ηρθαν τα μπεμπάκια!

:):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μουυυυυυυυυυυυ. Ολα οκ παει κ το παρτυ. Ηρθαν ολα τα παιδακια εγινε ο κακος χαμός κ η μαμα οφ.

Δεν αντεχω δεν μπορώ να σταθώ πουθενά. Τώρα στο τέλος αρχισε να μ ενοχλει η πλατη μου, μ επιασε πονοκεφαλος τρομερος κ πιεση στην κοιλιά. Κυριολεκτικά ψοφισα. Κ ειχα κ την μαμα μου κ τον αδερφό μου που με βοηθησαν παρα πολύ αλλα κ μονο η ορθοστασία απο το πρωί φτανει.

Ηταν συνολο 15 παιδάκια κ 20 μεγάλοι.

Εγινε πανζουλισμός στην αυλή κ εφυγαν πριν απο λίγο δηλ τις 10 η ώρα κλαψ κλαψ. Αυριο δεν με βλέπω να κάνω τιποτα μιας κ το μαζεψα κατευθειαν το σπιτι επιτηδες για να μην εχω κ αυριο τετοια κ ετσι θα προσπαθήσω να χαλαρώσω για να μήν γεννησω πριν απ την ώρα μου.

Που εισαστε καλέ ολες κ χαθήκατε σημερα?

Αντε τωρα να περασουν οι μέρες να παω κ εγω την Πεμπτη στον γιατρο

Ναταλακι που χαθηκες

πιτερ παν τελειο αυτο που γραφεις για τα συναισθηματα κ πραγματικά δεν περιγραφεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ζετουλα αντε κ του χρονου γενεθλια σε τρια παιδακια!

να σου ζησει η μικρη!

πιτερ παν κ εγω περιμενω πως κ πως να νιωσω αυτα τα συναισθηματα!

εμεις τωρα γυρισαμε!

ειχαμε παει για πιτσα.εφαγα κ μια παγωταρα!διαιτιτικα πραγματα δηλαδη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Τι κάνετε; Να σου ζήσει η κόρη, Ζετούλα! Αλίκη, τα μωρά έχουν πάρα πολύ καλό βάρος, οι δικοί μου είναι πολύ πιο αδύνατοι.

Σήμερα θα πάω στη γιατρό να τους δούμε ξανά, να μετρήσει και τις συσπάσεις, γιατί το πρωί ένιωθα κάτι πονάκια. Θέλω να τις πω και για τα χέρια μου, που έχουν πρηστεί πολύ και πονάν πολύ.

Καλή βδομάδα σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ καλη βδομαδα!

πηγα λαικη κ εφοδιαστηκα φρουτα.

μιλαμε για τρελη ζεστη.

λιλαλου για θυμησε μου σε ποια βδομαδα εισαι;με το καλο να δεις τα μωρακια σημερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

hereee i am..

εδωω ειμαι φιλεναδα..

καλησπερααα σας..τι μου κανετε?

ετρεχα σημερα πηγα σουπερ μαρκετ..με τον μικρο γιατι δεν με αφηνε να φυγω..κλαιει απο το βραδυ ολη μερα και δεν ξερω τι τον εχει πιασει με τα χιλια ζορια τον ηρεμουμε.. πφφ κουρασηη..παλι καλα τα μεγαλα καθονται καλαα και δεν με κουραζουν..

αυριο εχω αυχενικη εχουμε και παμε και εμεις σε γεννεθλια μιας φιλης μου..δεν εχει ομως παιδακια και να δω ποσο θα αντεξουνε τα μικρα..

αντε και παρασκευηη παμε στο σπιτι την τεταρτη θα πανε τα επιπλα πεμπτη θα παω με την μαμα να ταχτοποιησουμε να κανουμε διαφορα εκει εχουμε να γεμισουμε ντουλαπιαα πο πο εχουμε πολλα να κανουμε και παρασκευη τα ιδια και με το καλο το Σαββατο αν το εχουμε ετοιμο θα παμεε εκειι οολοι..

αυτα τα δικα μου..

φιλεναδαα κουρασηη σε καταλαβαινωω και εγω 1η Δεκεμβρη που θα κλεισουμε τον πρωτο μας χρονο [που δεν λεει να μην το γιορτασουμεε τα πρωτα μας γεννεθλια θα ναι] θα εχω μπει και στο μηναα μου για την ακριβεια 38+ θα μαιι αν δεν εχω γεννησει θα πρεπει και εγω να κανω παρτυ..τελως παντων αργουμε ακομα..

τα χαιρετισματαα μου σε οολεςς..

φιλιαα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μουυυυυυυυυυυυυυυυυ.

Τι μου κάνετε?

τι ζεστη ειναι αυτή?????????

Ναταλάκι κοντευεις να μπεις στο σπιτι σου αντε με το καλό. Αχ κοριτσια μου αφου περασε κ η χθεσινή μερα τωρα χαλαρά γιατι δεν παει αλλο.

Σας ευχαριστώ για τις ευχές η μικρή περασε τελεια.

Αφηστε που μαζεψαμε ενα σωρό ρουχα χαχα ευτυχώς κ μου τα εφεραν ολα μεγαλύτερα γιατι φετος ειμαι καλυμένη απ αυτα που εχω απο περυσι απο την βάφτιση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!! ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΤΕ ΚΑΝΕΝΑ ΝΕΟ ΑΠ ΤΗΝ KLEOXX??? ΕΧΕΙ ΧΑΘΕΙ ΚΙ ΑΝΗΣΥΧΩ....ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΑ ΔΙΔΥΜΑΚΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΛΕΥΤΕΡΙΑ!!!!!!!! :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πραγματικά χαθηκε αυτο το κοριτσι. Δεν μας εχει πει νεα της καθόλου. Κ ουτε η katekargi που εμπαινε στην αρχη κ μετα χαθηκε. Ευχομαι να ειναι καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειά σας κοριτσάκια!

ζετούλα να σου ζήσει η μικρή σου και με το καλό να έρθουν και τα αγοράκια σου!

λοιπόν κορίτσια σήμερα μου συνέβη κάτι πολύ αστείο...για λίγο νόμιζα ότι γεννάω...ξυπνάω το πρωί και πάω στο μπάνιο να βάλω την κρέμα για τις ραγάδες(επιμένω εγω κι αας μην υπάρχει άλλος χώρος για ραγάδες!). όπως την απλώνω στην κοιλιά νιώθω έναν έντονο πόνο χαμηλά δεξιά στην κοιλιά και αντικρυστά στη μέση. πολύ έντονος όμως. ε, τί άλλο να υποθέσω, νόμισα ότι γεννάω! φτάνω με το ζόρι στο κρεβάτι και ξυπνάω τον άντρα μου. ξάπλωσε 2 λεπτά μου λέει μήπως σου περάσει και βλέπουμε. με το ζόρι κατάφερα να ξαπλώσω και μετά από 5 λεπτά μου περνάει. από τη μια νόμιζα ότι γεννάω από την άλλη δεν έμοιαζε καθόλου με συσπαση ο πόνος. καθομαι κανένα τέταρτο στο κρεβάτι και αποφασίζω να σηκωθώ να δω αν θα με ξαναπιάσει. σηκώνομαι και με ξαναπιάνει. ξαναξαπλώνω και μου ξαναπερνάει!ε, δεν παει άλλο παίρνω τηλ το γιατρό μου...του περιγράφω τον πόνο και μου λέει ατάραχος"τουαλέτα πήγες σήμερα, μου φαίνεται ότι είναι το έντερό σου, μάλλον κολικός!!!". με το που το λέει αρχίζω και χαλαρώνω και πάω τουαλέτα...3 φορές συνεχόμενες και τέρμα ο πόνος!!!!

ναι κορίτσια το παραδέχομαι.....μπέρδεψα το κόψιμο με τη γέννα :blush::blush::blush:

πάντως έκανα καλή πρόβα για να τσεκάρω την ετοιμότητα του αντρούλη και του γιατρού μου :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aliky έγραψε:

γειά σας κοριτσάκια!

ζετούλα να σου ζήσει η μικρή σου και με το καλό να έρθουν και τα αγοράκια σου!

λοιπόν κορίτσια σήμερα μου συνέβη κάτι πολύ αστείο...για λίγο νόμιζα ότι γεννάω...ξυπνάω το πρωί και πάω στο μπάνιο να βάλω την κρέμα για τις ραγάδες(επιμένω εγω κι αας μην υπάρχει άλλος χώρος για ραγάδες!). όπως την απλώνω στην κοιλιά νιώθω έναν έντονο πόνο χαμηλά δεξιά στην κοιλιά και αντικρυστά στη μέση. πολύ έντονος όμως. ε, τί άλλο να υποθέσω, νόμισα ότι γεννάω! φτάνω με το ζόρι στο κρεβάτι και ξυπνάω τον άντρα μου. ξάπλωσε 2 λεπτά μου λέει μήπως σου περάσει και βλέπουμε. με το ζόρι κατάφερα να ξαπλώσω και μετά από 5 λεπτά μου περνάει. από τη μια νόμιζα ότι γεννάω από την άλλη δεν έμοιαζε καθόλου με συσπαση ο πόνος. καθομαι κανένα τέταρτο στο κρεβάτι και αποφασίζω να σηκωθώ να δω αν θα με ξαναπιάσει. σηκώνομαι και με ξαναπιάνει. ξαναξαπλώνω και μου ξαναπερνάει!ε, δεν παει άλλο παίρνω τηλ το γιατρό μου...του περιγράφω τον πόνο και μου λέει ατάραχος"τουαλέτα πήγες σήμερα, μου φαίνεται ότι είναι το έντερό σου, μάλλον κολικός!!!". με το που το λέει αρχίζω και χαλαρώνω και πάω τουαλέτα...3 φορές συνεχόμενες και τέρμα ο πόνος!!!!

ναι κορίτσια το παραδέχομαι.....μπέρδεψα το κόψιμο με τη γέννα :blush::blush::blush:

πάντως έκανα καλή πρόβα για να τσεκάρω την ετοιμότητα του αντρούλη και του γιατρού μου :P

:silly: :silly: :silly: :silly: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω νομιζω οτι αρχισα να καταλαβαινω πως ειναι οι συσπασεις... :unsure::unsure::unsure:

λιγο νωρις δεν ειναι?????

σημερα που πηγα στο γιατρο του το ειπα, μου εδωσε μαγνησιο και μου ειπε οσο μπορω να ξαπλωνω και να ξεκουραζομαι... :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχα aliky πολύ γελασα με την ιστορία σου.

Πάντως κ εγω τωρα τελευταια οτι νιώσω νομιζω οτι κοντευει η γέννα. Με την κόρη μου ειχα παει με προκληση δηλ με ραντεβού αλλα το πρωί απο το ανχος μου με ειχαν πιασει κ δικοι μου αλλα οχι τοσο εντονοι.

Κοριτσια δεν ξέρω αλλα δεν το εχω συνηδητοποιησει οτι φτανει η τελική ευθεια κ σε λιγο θα παρω αγκαλίτσα τ αλλα δυο παιδακια μου. Τι αλλο να ζητήσει ενας άνθρωπος? μια αγκαλιά γεματη παιδιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

aliky, το ίδιο περίπου έπαθα κι εγώ πριν μερικές μέρες. Μάλλον το άγχος είναι που μας κάνει να σκεφτόμαστε ότι κάθε πόνος είναι λίγο πριν τη γέννα.

Εμείς πήγαμε χτες στη γιατρό, οι μπόμπιρες είναι πολύ καλά, ο ένας είναι 2172γρ και ο άλλος 2290γρ. Το αμνιακό υγρό κι ο τράχηλος είναι οκ, οπότε θα πάρουμε καμιά 10 μέρες ακόμη - εκτός απροόπτου βέβαια.

Η αλήθεια είναι ότι έχω αγχωθεί αρκετά, είναι κι η πρώτη μου γέννα...

Την καλημέρα μου σ΄όλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!

ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΧΘΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΕΝΑΣ ΠΟΝΟΣ ΧΑΜΗΛΑ ΔΕΞΙΑ ΑΛΛΑ ΜΕΣΑ ΣΕ ΛΙΓΑ ΛΕΠΤΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ. ΑΣ ΜΑΣ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΩΣ ΘΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΜΕ ΟΤΑΝ ΚΟΝΤΕΥΕΙ Η ΩΡΑ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ. ΖΕΤΟΥΛΑ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΔΕΧΤΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΟΥ.

ΕΧΘΕΣ ΠΗΓΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΜΟΥ. ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΕΧΩ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΜΕ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ!!!!!

ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΟΙ ΠΟΝΟΙ ΤΗΣ ΓΕΝΝΑΣ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΑΛΛΑ ΠΙΟ ΕΝΤΟΝΟΙ!!!! ΕΓΩ ΜΟΛΙΣ ΜΠΗΚΑ ΣΤΗ 33η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΡΑΤΗΘΟΥΝ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ ΑΚΟΜΑ!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσια μην ανχωνεστε θα το καταλαβουμε.

Ειναι εντονοι πόνοι περιοδου αν τακτα χρονικά διαστηματα. Ερχονται κ φευγουν. Κατι σαν σφαξιματάκια.

2002 μαζί εχουμε ραντεβού. Κ εγω Πεμπτη κ εχω τρομερη αγωνία να δω αν πηραν καθολου βάρος αν παμε καλά.

Εμενα κοριτσια γενικώς με ανχωνει οτι τα διδυμακια γενιουνται μικρουλια.

Η κορη μου γεννηθηκε 3350 κ παλι ειχα ανχος στην αρχη οταν την επαιρνα αγκαλιά οποτε φανταστειτε τα διδυμακια που θα ναι μικροτερα. Βεβαια μολις τα παρουμε πρωτη φορα αγκαλιά αυτο ξεπερνιεται αλλα...

Στα γενεθλια της μικρης μου κραταγα αγκαλιά την κορη της κολλητης μου η οποια ειναι ακριβώς 3 μηνών κ μου λεει ο αντρας μου πωπω μικρη που ειναι τι θα κάνουμε με τα μωρα΄? χαχα του λεω τα δικα μας θα ναι ακριβώς το μισο απο την μπεμπα που κραταω τώρα.

Να μαστε ολες καλα κ να χουμε ευκολη γεννα οσο αυτο γινεται.

Λιλαλου μια χαρα τα αντρακια σου κ δεκα μέρες ακομα τωρα θα παρουν αρκετο βαρος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!!!

λιλαλου τέλεια είναι 10 μέρες ακόμη, θα έχεις μπει στην 38η! εγω αύριο πάω πάλι για non stress και βλέπουμε! εγω δεν έχω ακόμη ιδιαίτερο άγχος για τη γέννα, πίο πολύ ανυπομονώ. κυρίως αγχώνομαι για τα μωρά. αλλά είμαι σίγουρη ότι όταν πλησιάσει η στιγμή θα πανικοβληθώ γιατί δεν φημίζομαι και για την ψυχραιμία μου!

χθες που συζήτησα το θέμα των πόνων με το γιατρό μου είπε ότι είναι σας πόνος περιόδου ανα διαστήματα και η κοιλιά γίνεται σκληρή.

ζετούλα δεν πειράζει που γεννιούνται λίγο μικρότερα τα διδυμάκια, θα μεγαλώσουν γρήγορα. το θέμα είναι να έχουν πάρει αρκετό βάρος ώστε να μην χρειάζονται θερμοκοιτίδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aliky αυτο ακριβώς ειναι το μεγάλο μου ανχος η θερμοκοιτιδα. Ολα τ αλλα γινονται αρκει να μην χρειαστει να μπουν εκει.

Για τους πόνους ναι ετσι ειναι.

Εγώ κοριτσακια μου σήμερα πηγα για μπανιο με την μικρή ολο το πρωί κ χαλάρωσα. Φαγαμε κ χορτα κ κολοκυθακια που μ αρεσουν πολύ κ τωρα παω να κάνω κ λιγο νανάκιαααα. Που εισαστε οι υπολοιπες κοπελιτσες? ολες για μπανιο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια!!!!

Λυπάμαι που δεν μπαίνω πιο συχνά,αλλα σας διαβάζω!!!

Δεν προλαβαίνω να σχολιάσω...

Εχω πολλή δουλειά στο γραφείο αυτό το διάστημα και δεν μπαίνω πολύ πολύ!

Τα απογευματα τρέχουμε με το νέο σπίτι.

Χθες πήραμε χρωματα για τα δύο παιδικα και σήμερα ο σύζυγος θα μεγαλουργίσει :lol::lol::lol:

Ευτυχως όλο το σπίτι είναι φρεσκοβαμμένο!

Το ΣΚ θα το καθαρίσουμε και το επόμενο ΣΚ με το καλό,μπαίνουμε!

Οποτε από σήμερα ξεκινάω να μαζευω πράγματα!

Χαίρομαι που ολες είστε καλα και μια που αναρωτιέστε για τις συσπάσεις,είναι σαν πονάκια περιόδου που ερχονται και φευγουν αλλα τα οποία στην πορεία γίνονται όλο και πιο συχνα!

Επίσης η κοιλια σφίγγει-την ώρα της σύσπασης - και χαλαρώνει μετα το πέρας της!!!Αυτα!!!!!

Και επειδή μπορεί κάποιες να νιώθετε τις λεγόμενες ψευδεις συσπάσεις,που προετοιμάζουν απλα τη μήτρα για τον τοκετο, μπορείτε να κάνετε ένα χλιαρό ντουζάκι.Αν μετα το ντουζ σταματήσουν , δεν ήταν αληθινές!!!!!!!!!!!!!!! :kiss::kiss::kiss:

Τα λεμε αυριο,αν τα καταφέρω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

διδυμομανουλες,

ηθελα την εμπειρια σας. Ειμαι 22 και 5 και σημερα εκανα β επιπεδου. Ειδαμε οτι ειναι κοριτσακια, το ενα ειναι 505 γρ και το αλλο 420γρ.

Γενικα τα δικα σας ειχαν διαφορες στο βαρος τους.

Επισης εκανε καποια απο σας υπερηχο καρδιας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...