Μετάβαση σε περιεχόμενο

poies perimenoume didimakia? Νο2


lena

Recommended Posts

Καλημερα κοριτσουδια..σημερα πρωινη πρωινη..δεν μπορεσα να κοιμηθω και πολυ :( στον "κρεβατι"-"καναπε" :angry:

πραγματικα δεν θελω να σας μεταφερω σκηνες γιατι θα βγω εγω παρανοϊκη..

:dry:

τελως παντων ποναει η πλατη μου..εχω νευρα δεν ειμαι καλααα και γενικαα δεν μπορωωωω :angry::angry:

Υ.Γ:Λιονταρακι μου αν αισθανεσαι καλα εγω λεω να πας για μπανακι..

τα φιλια μου σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 957
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα κοριτσια μπηκα κ εγω να σας πώ μια καλημέρα κ να παω για δουλεια παλι αργοπορημένη.

Λέω κ εγω σημερα μηπως πάω για μπανακι για να δούμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!!

πηρα τα αποτελεσματα της καμπυλης και απο εκει που με ειχαν φοβησει για διαβητη κυησης.... βγηκα με υπογλυκαιμια....

σας ζηλευω που πατε για μπανιο.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο Βασιλικουλα..τωρα πρεπει να κανεις κατι για την υπογλυκαιμια?

ααχ ασε και εγω ζηλευωω θελω μπανιοο..αλλα που να πας εδω για μπανιοο?

και πως να πας?αντεχω να ντυνω και να ξεντυνω 3 μωρα?

τλως παντων Καλημερουδια φιλεναδααααααααααααααααα καλη δουλεια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα!

Και εδώ εχουμε τελειο καιρο!!!!

Βασιλική , είδες ολα καλα λοιπον,πλακωσε τα παγωτα!!!

Ζετούλα,καλη δουλεια , να πας για μπανακι,τι ωρα ξυπνησες??????????????

Ελα ρε Ναταλια,ντυσε τα τρια αστερια και πατε για μπανακι,θα ερθω και εγω με το Θανουλη για βοηθεια!!!!

Λιονταρακι,ελπιζω ολα καλα με τις συσπασεις και να πλατσουρισεις στα νερακαι σημερα!

Τι μαγειρεψατε?

Εγω βουκιτσες κοτοπουλο με κοκκινη,πρασινη πιπερια,κρεμμυδακι,μανιταρια και κρεμα γαλακτος.Θα το συνοδεψω με χιλοπιτες.

Μμμμμμ,θα το τσακισω,τωρα ειμαι στη δουλεια!

Φιλακια σε ολα τα νινακια σας και σε εσας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα για σημερα δεν το νομιζω..αλλα μεσα στην βδομαδα θα το προσπαθησω..καλη ευκαιρια να φυγουμε και απο το σπιτι..

ευη μου ελατε και εσεις ναι ναι..ποσο ειναι ο μικρουλης σου?

Εμενα μαγειρευει μαμα σημερα..χαχα..και θα φτιαξει κοτοπουλακι στον φουρνο και πατατες τηγανιτες που δεν τρωω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια,

ελπίζω να βρήκατε την αλλαγή του θέματος μας, στην αρχή λίγο ψαχνόμουνα. Περιττό να σας πω ότι κάθε πρωί που ανοίγω το φόρουμ περιμένω να διαβάσω από την marsoypilami.

Αυριο πάμε και εμείς στο γιατρό για να δούμε τι θα δούμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κοριτσια,ολες κοντα εχετε καλη θαλασσα??????

Εγω μενω Θεσσαλονικη και φυσικα πολυ κοντα δεν εχει καλη θαλασσιτσα,πρεπει να πας μετα την Επανομη( και εχω χρονια να παω)

ή να τρεχεις στη Χαλκιδικουλα,αλλα καθημερινες αυτο δεν ειναι εφικτο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!! ΠΟΛΥ ΣΑΣ ΖΗΛΕΥΩ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΤΕ ΓΙΑ ΜΠΑΝΙΟ!!!!ΣΝΙΦ! ΕΓΩ ΕΧΩ ΒΑΡΕΘΕΙ ΤΗ ΚΛΕΙΣΟΥΡΑ!!!! ΕΧΘΕΣ ΣΙΔΕΡΩΝΑ ΚΑΠΟΙΑ ΜΩΡΟΥΔΙΚΑ ΑΚΟΜΑ ΑΛΛΑ ΜΕ ΕΠΙΑΣΕ Η ΠΛΑΤΗ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙ ΝΑ ΣΙΔΕΡΩΝΩ ΚΑΘΙΣΤΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΕ ΒΟΛΕΥΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ!!!

ΕΧΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΠΕΙΝΑ ΑΠΟ ΕΧΘΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΛΕΓΕΤΑΙ. ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ ΚΡΑΤΙΕΜΑΙ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω μενω προς το παρον αγια παρασκευη και δεν εχουμε κατι πολυ κοντα..βεβαια οταν εμενα αθηναα πριν παω καλαματα με τους γονεις μου πηγαιναμε για μπανιο στην αγια μαρινα..μακρια βεβαιαα αλλα την θεωρουσαν καθαρη και καταλληλη για μας..τωρα με τα μικρα δεν ξερω μαλλον εκει θα παμε..θα ναι και το πρωτο μπανιο του μικρου αντε να δουμεεεε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μολις ηρθα απο λαικη!!πηρα βερικοκα,φραουλες,πεπονι,αχλαδια και εχω κατσει και τα τσακιζω!τα καλοκαιρινα φρουτα με τρελαινουν!

θα κατσω λιγο να χαζεψω και θα σηκωθω να μαγειρεψω γεμιστα σημερα.μπαινει το καλοκαιρι επιτελοΰς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

natalaki σε ειχα ρωτησει κ χτες.μηπως θυμασαι τι ειχες παρει στο νοσοκομειο μαζι σου για τα διδυμακια;δλδ ποσα φορμακια,εσωρουχακια και τετοια;

η αδερφη μου μου λεει να παρω κανα δεκαρια ρουχαλακια για το καθε παιδι;πολλα δεν ειναι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσάκια! δυσκολεύτηκα λίγο να σας βρω αλλά τα κατάφερα!

σήμερα πήγα για non stress και υπέρυχο. όλα ήταν μια χαρά, τα μωράκια έχουν ακόμη λίγο χώρο και καλό αμνιακό υγρό και ο γιατρός μου είπε ότι οι αρκετές συσπάσεις τα απογευματα και τα πονάκια πού και πού χαμηλά στην κοιλιά δεν τον προβληματίζουν, είναι συνιθισμένα σε αυτη την εβδομάδα. οπότε χαλάρωσα λίγο! σήμερα κλείνω και την 34η, ουφ πάει κι αυτή!!!

προσπαθώ εδω και μια ώρα να επικοινωνήσω με την Ακαδημια Αθηνών για τα βλαστοκύτταρα αλλά είναι αδύνατο, μια ώρα αναμονή και μετά κλείνει η γραμμή!

λιονταράκι η βαλίτσα είναι έτοιμη επιτέλους! εχω πάρει σχεδόν τα πάντα γιατί θα γεννήσω σε δημόσιο νοσοκομείο και δεν σου δίνουν τίποτα! η βαλίτσα είναι τεράστια λες και θα πάω ένα μήνα διακοπές! για τα μωράκια έχω πάρει σεντόνια, κουβέρτες, μπουρνούζια, κάθε είδους καλλυντικό, πάνες, ρουχαλάκια, μπιμπερό (μόνο που δεν τα έχω αποστειρώσει, ελπίζω να έχουν εκει αποστειρωτή). για μένα μπυτζάμες για πριν, για μετά, νυχτικό και ρόμπα, παντόφλες, άφθονες πετσέτες, καλλύντικά, σουτιεν θηλασμού, εσωρουχα...αυτά!και να ξέχασα τίποτα δεν αγχώνομαι ιδιαίτερα, το νοσοκομείο είναι 10΄ από το σπίτι οπότε δεν είναι πρόβλημα. ααα, την τελευταία στιγμή θα πάρω μαζί και τη φωτογραφική μηχανή να απαθανατίσουμε κάθε λεπτό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aliky απο ποσα ρουχαλακια τους εβαλες;

αθηνα εισαι;δεν θυμαμαι!

εδω στην πατρα που θα γεννησω εγω δινουν ετοιμα μπιμπερο μιας χρησης με γαλα αλμιρον.πας το παιρνεις εχουν μπεν μαρι και ζεσταινεις το γαλα και ταιζεις τα μωρακια.

τα ξερω απο την αδερφη μου που γεννησε εκει.

με το θηλασμο δεν ξερω τι γινεται.μου εχει πει πως τις τρεις πρωτες μερες λογω ναρκωσης δεν την αφησαν να θηλασει γι αυτο και εδινε αλμιρον.απο αλλες κοπελες εχω διαβασει πως θηλασαν κατευθειαν.

απ οτι καταλαβα ολοκληρη μετακομιση θα κανουμε!

δεν πειραζει!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επιτέλους μίλησα με την Ακαδημια Αθηνών!

ναταλί μου ο μπαμπάς τρέχει και δε φτάνει, κάνει προπόνηση...εγω είμαι αραχτή όλη μέρα κι αυτός έχει αναλάβει όλες τις δουλειές εντος και εκτός σπιτιού!

λιονταράκι στα γιάννενα μένω κι εκει θα γεννήσω στο Πανεπ-κο Νοσοκομείο. απ΄ότι μου έχουν πει άλλες κοπέλες δεν σε αφήνουν να θηλάσεις μόνο την ίδια μέρα αλλά από την επόμενη ξεκινάς κανονικά.

εσεις καισαρική με ολική ή με επισκληρίδιο θα κάνετε? εγω ρώτησα σημερα το γιατρό και μου είπε ότι το σύνηθες είναι ολική νάρκωση αλλά αν θέλω μπορώ να κάνω και επισκληρίδιο. φοβάμαι με επισκληρίδιο γιατί είμαι πολύ φοβιτσιάρα και αγχώνομαι μην πάθω κανένα πανικό αν ακούω και βλέπω. αυτός είναι και ο λόγος που συστίνουν ολική. όμως την επισκληρίδιο την αφήνουν και 1-2 μέρες μετά και γλιτώνεις πολύ πόνο. δεν ξέρω τί να κάνω :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααα ξέχασα, τους έβαλα από 5 εσώρουχα και 5 φορμάκια. δεν έχω ιδέα πόσα χρειάζονται αλλά σκέφτηκα ότι καθόμαστε στο νοσοκομείο 5 μέρες άρα έβαλα από ένα την ημέρα!

εσεις τί θα κάνετε με τα βλαστοκύτταρα? εμεις θα τα δωρίσουμε στη δημόσια τράπεζα και θα φυλάξουμε στην Ακαδημια Αθηνών τα μεσεγχυματικά κύτταρα γιατί δεν ξέρουμε ποια θα είναι η εξέλιξη της επιστήμης μέσα σε 25 χρόνια. στοιχίζει 1250 ευρώ για 25 χρόνια και για τα 2 μωράκια. σε 3-4 μέρες θα μου στείλουν τους ασκούς περισυλλογής και φυλλάδια με πληροφορίες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...