Μετάβαση σε περιεχόμενο

poies perimenoume didimakia? Νο2


lena

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 957
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλα της κοσατο ειναι πολυ τελειο!!!παρειγγειλε το!!!

εμας μας εχουν δωσει τις μακ λαρεν.εμφανιασιακα δεν τρελαινομαι γιατι προτιμω να εχει και το προστατευτικο καγγελακι μπροστα για να κρατιουνται τα μωρακια οταν μεγαλωσουν λιγο...αλλα μην τα θελουμε κ ολα δικα μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ εμενα να σου πω την αληθεια μου αυτο ειναι το προβλημα μου η προστατευτική μπαρα μιας κ απ οτι ειδα με της μικρής το καροτσι που ειχε με βολεψε απιστευτα οταν αρχισε κ στεκοταν πιο στητή. Θα δεις ομως λιονταρακι οτι ειναι πολυ ευχρηστο αυτο της μακ λαρεν. Με την εμφάνιση δεν τρελαινομαι κ εγω με κανένα αλλα τελος πάντων λεεει γαιδαρο σου χαριζανε τον κοιταζες κ στα δοντια. Ετσι κάνω κ εγω αντι να λέω οτι γλιτωσα ενα σωρο λεφτα που δεν αγόρασα καροτσι αλλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλά ζετούλα η πεθερά σου είναι απίστευτη, πολύ αναισθησία!!! κι εγω γίνομαι τουρμπο στο λεπτο και μάλιστα με ασήμαντες αφορμές αλλά μου περνάει αμέσως! ευτυχώς ο αντρούλης μου καταλαβαίνει και δεν δίνει πολύ σημασία!

Μάρα καλωσήρθες, με το καλό τα μωράκια σου! ούτε εγω έκανα αμνιο και απ΄οτι θυμάμαι δεν πρέπει να έχει κάνει καμια κοπέλα σ΄αυτό το θέμα. γιατί το σκέφτεσαι, υπάρχει κάποιος ιδιαίτερος λόγος? αν όλα ήταν καλά στην αυχενική και στη β΄επιπέδου δε χρειαζεται να ρισκάρεις, ειδικά με την εμπειρία που έχεις φαντάζομαι είναι πολύ δύσκολο να πάρεις τέτοια απόφαση.

Βασιλική εμεις πήραμε το καροτσάκι TFK, πολύ ωραίο μας φάνηκε αλλά είναι λίγο ογκόδες πρέπει να έχεις πολύ χώρο στο πορτ μπαγκαζ. το cossato μου είχε αρέσει κι εμένα πολύ αλλά προτιμήσαμε το TFK γιατί φαίνεται πίο στιβαρό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aliky

Ευχαριστώ!

Η αυχενικη ηταν πολυ καλη και περιμενω τη β επιπεδου. Αλλα ξερεις τωρα... αγχακια... Απλα ηθελα να ξερω απο περιεργεια τι εχετε κανει οι υπολοιπες διδυμομανουλες γιατι οντως βλεπω οτι δυσκολα κανουν αμνιο σε διδυμακια.

Ευχαριστω και παλι. Με το καλο ολες μας!

as1cF5v0g410030NTkxNTBifDAxNjM3N2J8dHdpbnM.gif

5 χρόνια:6 ivf+18 φυσικοί.4 εγκυμοσύνες.1η 3διμα-22 εβδ εσπασαν νερά από αμνιο.2η παλλίνδρομη.3&4 βιοχημικές.5η σε εξελιξη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

με το καλό και η β΄επιπέδου! ο γιατρός μου είναι της άποψης ότι δύσκολα γίνεται αμνιο σε δίδυμα. ειδικά αν η εγκυμοσύνη προέκυψε με εξωσωματική έχεις πολύ περισσότερα να χάσεις και μεγαλύτερες πιθανότητες να αποβάλλεις απ΄οτι να έχουν κάποιο πρόβλημα τα μωράκια. κι εγω είχα για λίγες μέρες το δίλειμμα αλλά αποφάσισα να μην κάνω (το ίδιο μου συνέστησαν και οι 2 γιατροί που πηγαίνω) και δεν το μετανιώνω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ZETOYLA Η ΠΕΘΕΡΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΓΑΪΔΟΥΡΑ??? ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ???

ΒΑΣΙΛΙΚΗ, ΕΜΕΙΣ ΚΑΤΑΛΗΞΑΜΕ ΣΤΟ ARIA TWIN ΓΙΑΤΙ ΑΠ' ΟΤΙ ΕΙΔΑΜΕ ΓΙΑ ΔΙΔΥΜΑ ΚΑΝΕΝΑ ΚΑΡΟΤΣΙ ΔΕΝ ΞΑΠΛΩΝΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ. ΤΗΣ MOTHERCARE ΤΟ ΤΡΙΡΟΔΟ ΤΟ ΕΙΔΑΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΧΩΡΑΓΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ.

ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ ΓΙΑ ΤΑ ΔΙΔΥΜΑ. ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΟΙ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΕΣ. ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΠΑΙΔΕΥΤΗΚΑΜΕ ΠΟΛΥ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΗΞΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΤΗ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΜΙΣ ΦΙΛΗΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΕ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΔΙΔΥΜΑ ΤΩΡΑ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΚΑΙ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΟ ΣΥΣΤΗΣΕ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΗ, ΤΟ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑΜΕ ΤΕΛΙΚΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω για τη γνωμη σας..

παντως βλεπω βρε κοριτσια σε ολες ειπαν για αποφυγη αμνιο προφανως και τροφοβλαστη.. μονο εμενα μου ειπαν οτι επρεπε να κανω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακιαααα

2002 κ αλικη οντως ειναι .... η πεθερα. Δεν βοηθαει καθολου δυστηχώς απλα μια φορα τα χιλια χρονια που θα τυχει να βρεθουμε πουθενα θα παρει την μικρή για δεκα λεπτα για να την κάνει βολτα στον κόσμο κ να δουν οτι το παιζει καλή γιαγια απο κει κ περα δεν φαινεται πουθενά. Σ ολη την εγκυμοσυνη μου την κράτησε μόνο μια φορα για να πάω μιση ώρα που ειχα ραντεβού στον γιατρό.

Τελος πάντων.

Τι μου κάνετε?

Βρε κοριτσια η marsoypilami λετε να ναι ολα καλά?

Εγώ κοριτσια μου λές κ εχω ξυπνητήρι 3 μέρες τώρα σηκώνομαι 5 η ώρα το χαραμα για τουαλέτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα διδυμομανουλες!!!

πηγα και για την καμπυλη, αυριο θα ξερω ποσο γλυκια ειμαι!!!! :P

2002 βρηκα το καθισματακι της britax που θελουμε στο mothercare με 259,00 ευρω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vasiliki ΔΕΣ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗΣ ΣΕΖΟΝ, ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΣΙΝΑ ΕΧΟΥΝ 249 ΚΑΙ ΤΑ ΦΕΤΙΝΑ 289. ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΣΕΖΟΝ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΒΡΩ ΚΑΠΟΥ ΑΠΟΘΕΜΑ ΓΙΑ 2 ΜΩΡΑΚΙΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κάνετε κοριτσάκια???

Που εισαστε καλέ ολες σήμερα?

Αχ εγώ παλι σκεφτομουν αυτο που συζητάγαμε χθες για τα καροτσια ειδα σημερα ενα σωρό καροτσάκια κ αυτα για τα διδυμα πραγματικά ειναι χάλια μπροστά στα μονά αλλα τι να κάνουμεεεε???????

Τα αντρακια μου ειναι αρκετα κινητικά αυτες τις μέρες αν κ καταλαβαινω μεγαλυτερες κινήσεις λετε να μεγαλωσαν?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τζα!!!!!

Να μαι και εγω!!!!

Ολες είστε καλα και χαίρομαι!!!!

Αισίως μπήκα στην 14 εβδομάδα και από οτι είδα βαζίζουμε κοντα με την

Βασιλική 75 και τη Ναταλι!

Να ευχηθώ στη Γιάννα καλή λοχεια και να τις ζήσουν τα θαυματάκια της!!!!

Να είναι γερά και χαρούμενα!!

Ζετούλα οταν είναι να πάμε καπου ετοιμάζομαι εγω ,μετα ετοιμάζω το γιο μου και ο αντρας μου αιωνίως δεν ξέρει τι να βάλει,ολα του βρωμάνε.Επαψα να ασχολούμαι γιατί το μόνο που κατάφερνα ήταν ο καβγάς!!!

Η καλοντυμένη και ο λετσάκος....

Σε ποιο νησί ζείτε?Ερχομαιιιιιιιιι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σόρυ για τα πισωγυρίσματα , αλλα είχα μέρες να μπω- λείπαμε- και καθόμουν και σας διάβαζα πριν!

Κρέμα ή λαδάκι για τις ραγάδες από πότε??Σα να αρχισε να με φαγουρίζει η κοιλιά μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα σας κοριτσιαα δεν μπηκα το πρωι γιατι ειχαμε α-φ-η-ξ-ε-ι-ς απο οτι καταλαβατε..

Βασιλικουλα μου ολα καλα να πανε με την καμπυλη..

Φιλεναδα διαβασα για την πεθερα σου..πραγματικα δεν εχω να πω κατι..τετοιοι ανθρωποι δεν νομιζω πως μας αξιζουν..λιγο να βοηθησει δηλαδη δεν μπορει? για καφε θα πας για την διασκεδαση σου? ε μαα τι ν απω τωρα..

ηρθε η αδερφη μου ρε κοριτσιαα.. πφφ να την σκοτωσω μου ρθε..ειμαι στους γονεις μου μεχρι να παμε στο σπιτι και εχω σε ενα δωματιο τα παιδια στο αλλο κοιμουνται οι γονεις μου και στο τριτο εγω.. και εχουμε αλλο ενα με εναν καναπε[που γινεται κρεβατι] μικρος ειναι ο χωρος και εκει εχουμε την σιδερωστρα και ηρθε η κυριαα με τον αντρα της και ειχε την α-π-α-ι-τ-η-σ-η να φυγω απο το κρεβατι μου για να κοιμηθουν εκεινη γιατι λεει δεν μπορει να κοιμαται στο αλλο μεσα..κοριτσια ενα εχω να σας πω ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΣΠΑΣΕΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ..και ακομα δεν αρχισαμεεε..

ααχ παλι τα πηρα..τι να κανωω ρε κοριτσιαα πειτεε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΙΘάκη ειμαστε έλααααααα.

Ναι ασε με το ντυσιμο κ εγω του ετοιμαζω 500 αλλαξιες μεχρι να διαλέξει ο γαμπρός. Τελος πάντων κ στο τέλος φευγω πάντα ψόφιαααα.

Βάλε απο τώρα για να προλάβεις να μην γίνεις σαν εμένα που καταντησα σαν ακορντεόν.

Αντε να ρθει κ η Πεμπτη σας εχω φάει να δω τι θα μου πει γιατι τωρα ειναι επιτελους η ώρα να μου πει να κάνω κ εγω τις ενέσεις κ να δώ αν θα με στειλει το Σάββατο για το ντοπλερ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζετούλα,νομίζω πως μου το είχες ξαναπεί για την Ιθάκη!!

Συγχωρέστε με,δεν φημίζομαι για την μνήμη μου,ναμην παρεξηγηθώ...

Αφου η μαμα μου ανησυχεί!!!!!!

Εσύ αυτή την Πέμπτη και εγω την επόμενη!!!

Θα μου μετρήσει τον τράχηλο και αγχώνομαι αν είναι όλα οκ!

Ναταλίτσα μου,σε καταλαβαίνω απόλυτα!!!!!!

Αναίσθητη η αδερφή σου,όπως ο αδερφός μου,στην καρακοσμάρα του πάντα!!!!

Μην εξοργίζεσαι,με ηρεμία ολα και αν δεν καταλαβαίνει ε,ρίξε κανένα,ώρες ωρες χρειάζεται!!!!

Ζετούλα,γέλασα με το ΄΄ ακορντεον΄΄ , δεν πιάνεσαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναταλι σε ευχαριστω για τις ευχες σου...

γινε λιγο αναισθητη και γραψε την ;) ξερεις που.... :silly: :silly:

την αλοιφη για τις ραγαδες καλο ειναι να την ξεκινας στον τεταρτο και μετα, αναλογως της κοιλιας..

παντως οχι το πρωτο τριμηνο..

εμενα παντως βρε κοριτσια ο αντρας μου φοραει τα πρωτα που θα βρει μπροστα του...

μονο αμα τον πιεσω να ντυθει καλυτερα ασχολειται... :unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nαταλιαααααααααααα καλμα μην δινεις σημασια καθολουυυυυυυ. Θα σκεφτεσαι θετικά κ θα προχωράς αστους αλλους να κουρευονται γουλί χιχι.

Οσο για το ακορντεον αστα να πανε κοριτσακι αυτο λεω εχω το εθνικό οδικό δικτυο στην κοιλιά, εχω γίνει σαν φουστα πλησέ οτι θελεις λέω με το που βλέπω αυτο το μάυρο χάλι. Τελος παντων χαλαλι δεν πειραζει δυο ανθρωπακια θα βγαλω δεν θα βγάλω ορτυκια.

Oσο για το θέμα μνημης αφηστε το καλύτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να μαι και εγω!

ετρεχα ολο το πρωι σε ικα,τραπεζες και τζαμπο και μετα τα παιξα οπως ηταν φυσικο.εχω αρχισει και βαραινω αρκετα και ειμαι λιγο δυσκινητη.τι να κανουμε;υπομονη!

βλεπω ολα τα κοριτσακια ειναι καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια και από μένα! σήμερα μετά από μέρες πέρασα ωραία, πήγα κομμωτήριο και μετά για καφεδάκι, είχε και τέλειο καιρό και το ευχαριστήθηκα! κάτι μου λέει όμως ότι είναι από τις τελευταίες μου βολτίτσες, κουράζομαι εύκολα και αγχώνομαι! τώρα όπως και κάθε απογευμα έχω πολλές συσπάσεις, προς το βραδάκι θα χαλαρώσουν.

ζετούλα ελπίζω κι εγω η marsoupilami και οι μπεμπούλες της να είναι μια χαρά και απλά να μην έχει ιντερνετ να μας πει νέα της.

Πητερπαν, new mammy και γιάννα τί κάνουν τα μωρουλίνια σας? πού είστε να πείτε καμιά λεπτομέρεια για τη γέννα, αγχώνομαι :unsure:

την πέμπτη θα μας φέρουν τις κούνιες και την αλλαξιέρα και θα τα βάλουμε κατευθείαν στο δωμάτιό μας. αντε να τελειωνουμε με τις εκρεμμότητες γιατί αγχώνομαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλίκη μου μην ανχώνεσαι ολα καλά θα πάνε. Ειναι φυσικό να εχεις βαρύνει κ να κουράζεσαι. Εδώ κ εγώ που ειμαι 3 εβδομάδες μικρότερη κ πάλι ωρες ώρες τα φτηνω. Και οσο σκεφτομαι οτι αυριο το απογευμα εχω δειγματισμό στο μαγαζί μου ρχεται εγκεφαλικό. Καλά εκανες πάντως κ πηγες βολτουλα κ κομμωτήριο.

Εγώ λιονταράκι λέω οτι οταν ερθω με το καλό Πάτρα αν μπορώ κ μ αφηνουν τα αντρακια μου θα πάω τις τσαρκες μου σε jumbo, sprider, κ γενικώς εκει στα μαγαζιά στην Αγ Νικολάου για ψώνια για μετά την γέννα. Ετσι λέω βεβαια γιατι μπορεί κ να μην μπορώ να κουνηθώ οποτε να ναι ολα αυτά απλα ονειρα χιχι. Σκεφτομαι να αγορασω κ μια ζυγαριά για τα μωρά αν δεν ειναι πολύ ακριβές επειδη δεν εχουμε παιδιατρο κ ερχεται μια φορα τα χιλια χρονια να μπορώ να παρακολουθώ αν παιρνουν σωστά βάρος.

Ναι κοριτσακια Πιτερ Παν, new mammy, kleox, gianna πειτε μας τα νεοτερα σας με τα μωρουλινια κ την γέννα καλά λεει η Αλίκη να ξέρουμε κ εμεις τι μας γινεται. Ευχομαι να ειναι καλα τα μωρουλινακια σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου μολις κοιμηθηκε το ζιζανιο μου κ παω κ εγω επιτελους να χαλαρώσω. Ελπίζω να κοιμηθουμε ολες καλά αποψε κ παρακαλάω να μην με ξαναπιάσει 5 ηώρα να σηκωθώ για τουαλετα ημαρτοννννννννν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καθε φορα ψαχνω να βρω την ενοτητα!!την ανακαλυψα ομως!!!

καλημερα!

εχει τελεια μερα εδω!!

σκεφτομαι να παω για μπανιο το μεσημερι αν και χτες απο το βραδακι ειχα καποιες συσπασεις και ψιλοφοβηθηκα ρε γμτ.αλλα σημερα ολα καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...