Μετάβαση σε περιεχόμενο

poies perimenoume didimakia? Νο2


lena

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 957
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

MARDIO έγραψε:

Καλημέρα κορίτσια!Η μαμά μου πάντως μας γέννησε δίδυμα εμένα και την αδερφή μου 3250 εκείνη και 2950 εγώ.Και εκείνη πήρε σύνολο 9 κιλά.Μέχρι τον 5ο όμως είχε ήδη χάσει 5 κιλά από εμετούς και αδιαθεσίες.Όταν δε βγήκε απο το νοσοκομείο ήταν και 4 κιλά μέσα από πριν μείνει έγκυος.Μη με ρωτήσετε δεν έχουμε το ίδιο σωματότυπο..κλαψ κλαψ..Στον 5ο μπήκα πριν μια βδομάδα και έχω βάλει ήδη 6 κιλά.Και μάλλον έχω κοριτσάκια!!Στη Β επιπέδου τον άλλο μήνα θα σας πώ 100% σίγουρα αν και ο κόσμος γύρω μου έχει ήδη αρχίσει και βάφεται ροζ!

απίστευτα ζουμουρλούδικα διδυμάκια εσυ κι η αδερφούλα σου :woohoo: :woohoo: ελπίζω έτσι να βγουν κι οι δικές σου μπεμπούλες!!! πάντως περίμενε λίγο για να τα βάψεις ροζ γιατί κι εμας έτσι μας είπαν στη αυχενική αλλά τελικά η μια μπέμπα έβγαλε τσουτσουνακι :P

εγώ πήρα μέχρι το τέλος του 6ου 10 κιλά και από τότε έχω χάσει 1 λόγω δίαιτας για το ζάχαρο! ρωτάω συνέχεια το γιατρό μήπως φταίει αυτό που δεν πήραν τόσο πολύ βάρος τα μωράκια τις τελευταίες 2 βδομάδες και μου λέει όχι. εμένα πάντως μου έχει κολλήσει και προσπαθώ να πάρω ένα κιλό να δω τί θα γίνει αλλά δεν τα καταφέρνω με τίποτα (ποτέ δεν το πίστευα ότι θα το έλεγα αυτό!!!!!) με αυτά τα νερόβραστα που τρώω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πιτερ παν, new mammy,kleoxx κ γιαννα σας χασαμε που εισαστε καλε πειτε μας τα νεα σαςςςςςς τι κανουν τα διδυμομωρουλινακια σας? λινταρακι τι εγινεεεεεε περιμενουμε νεα που εισαστε καλεεεε

marsoupilami που εισαι κ εσυ κ ανησυχουμεεεεεε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tζα και πάλι!!!!

Είμαι στη δουλεια και σα να αρχισα να βαριεμαι.

Να ερθει το τριημερο να αραξουμε και να απολαυσουμε το ζουζουνι μας!!!!

Χθες εκανα δουλειες στο σπίτι , ευτυχως με βοηθησε ο αντρας μου,αμεσως τσιτωσε η κοιλια μου...Αμαν και ειμαι μολις 13 εβδομάδων...

Κορίτσια πολύ μεγάλωσε....

Μάλλον είμαι η πιο μικρή σε μήνες εδω μεσα ε?

Ερώτηση....Ειπε ο γυναικολόγος την επόμενη φορα θα μου μετρήσει τον τράχηλο...Αντε καλα λεω.

Πονάει όμως?????????? :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

evipapa έγραψε:

Tζα και πάλι!!!!

Είμαι στη δουλεια και σα να αρχισα να βαριεμαι.

Να ερθει το τριημερο να αραξουμε και να απολαυσουμε το ζουζουνι μας!!!!

Χθες εκανα δουλειες στο σπίτι , ευτυχως με βοηθησε ο αντρας μου,αμεσως τσιτωσε η κοιλια μου...Αμαν και ειμαι μολις 13 εβδομάδων...

Κορίτσια πολύ μεγάλωσε....

Μάλλον είμαι η πιο μικρή σε μήνες εδω μεσα ε?

Ερώτηση....Ειπε ο γυναικολόγος την επόμενη φορα θα μου μετρήσει τον τράχηλο...Αντε καλα λεω.

Πονάει όμως?????????? :blush:

Η ΜΕΤΡΗΣΗ ΤΡΑΧΗΛΟΥ ΔΕΝ ΠΟΝΑΕΙ. ΤΗΝ ΚΑΝΟΥΝ ΣΥΝΗΘΩΣ ΚΟΛΠΙΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΝ ΑΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΠΕΡΙΔΕΣΗ. ΕΜΕΝΑ ΜΠΟΡΕΣΑΝ ΚΑΙ ΤΟΝ ΜΕΤΡΗΣΑΝ ΜΕ ΚΟΙΛΙΑΚΟ ΥΠΕΡΗΧΟ. ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ ΜΕ ΤΟ ΠΟΣΟ ΛΙΠΟΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΣΗΜΕΙΟ. ΣΚΕΨΟΥ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑΔΑ ΜΟΥ ΗΤΑΝ 100 ΚΙΛΑ ΚΑΙ 1,55 ΥΨΟΣ ΟΧΙ ΤΡΑΧΗΛΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΦΑΙΝΟΤΑΝ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΕΓΚΥΟΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επεστρεψα!!!

ετοιμαστειτε για κατεβατο....

τα κοριτσακια δοξα τω θεω ειναι μια χαρα!!!1370 περιπου και οι δυο.θα ειναι λιγο μικρουλια αλλα αναπτυσσονται κανονικα!!ουφ!

αμνιακο υγρο πολυ καλο και καναμε και ντοπλερ πολυ καλο και αυτο!

ο ντοκ επαθε σοκ με τον αιματοκριτη μου και δεν ξανακανω αλλες εξετασεις.

μου λεει:αλλη μια φορα σε βλεπω και μετα κανονιζουμε για τη γεννα!σοβαρα του λεω;;;ε βεβαια λεει αφου ολα πανε τελεια!!!

αχ ειμαι πολυ χαρουμενη!

το σκεφτοταν λιγο για τις κορτιζονες αλλα τελικα θα τις κανω.εκανα σημερα την πρωτη και αυριο την δευτερη!παει και αυτο!!

και μετα πηγα στο ικα για να καταθεσω τα χαρτια για την αδεια κυησης.και σας παραθετω τη σειρα των γραφειων που περασα:εσοδα, παροχες,προισταμενη παροχων,διευθυντης,ταμειο,λογιστηριο,διευθυντης,ταμειο,προισταμενη παροχων!!!!και ολα αυτα για να μου δωσουν μια επιταγη και να παω στην αλφα να τα παρω!!!ΕΛΛΑΔΑΡΑ!!!!

ουφ!τα ειπα ολα!!

α...γιορταζει και ο αντρουλης μου σημερα!!φιλια σε ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω για τις ευχες!!!

δεν μου ειπε κατι τετοιο.ακομα κ αυτες που εκανα σημερα και τις αυριανες με το ζορι μου της εδωσε γιατι μου ειπε πως δεν υπαρχει κανενα δειγμα προωρου τοκετου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λιονταράκι, πολύ χάρηκα με τα νέα σου!!

Ολα τέλεια!Μπράβο στις κοράκλες σου!!Αντε με το καλο τώρα!

Να χαίρεσαι και τον αντρούλη σου!

Κουκου ευχαριστώ για τις πληροφορίες σου!!!

Είμαι αρκετα λεπτουλα,αλλα θα φανει πως θα μου την κάνει!! :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο λιονταράκιιιιιιιι τελεια τα νεα οι κορακλες μια χαραααααα. Κ αφου ειναι κ ο γιατρος ευχαριστημενος εισαι τζαμι. Πονεσαν οι ενεσεις?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια σας εβαλα την κοιλουμπα μου (μπομπα Την λεεει η κόρη μου) οπου πανω ειναι χαραγμενο το εθνικό οδικό δικτυο που σας έλεγα αλλα κ το τσιμπημα απο την γλυκια σφιγγουλαααααα καταραμενη με εχει πεθανει η φαγουρα κ προσπαθω να μην το αγγιζωωωω)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mωρε μωρε!!!!

Τι κοιλουμπα χορταστική είναι αυτή?

Μεταξύ μας μια χαρα τη βρίσκω.

Εγω στην πρωτη μου εγκυμοσυνη είχα τεραστια κοιλια και αναρωτιεμαι που θα φτάσω τώρα.

Καλα ρε που σε βρηκε η κ@λ@σφιγγα?Σε τσάκισε....

Κρίμα για τις ραγαδες και δεν φευγουν μετα οι κακουργες!!!

Στην πρωτη σου εγκυμοσυνη ειχες κάνει και εγιναν πιο έντονες τώρα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΙΟΝΤΑΡΑΚΙ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΤΑ ΝΕΑ ΣΟΥ!!! ΕΜΕΝΑ ΠΡΟΧΘΕΣ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΑΛΛΕΣ 2 ΚΟΡΤΙΖΟΝΕΣ!!! ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ ΟΛΕΣ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΟΥΜΕ ΤΑ ΜΩΡΑ ΜΑΣ ΟΣΟ ΤΟ ΔΥΝΑΤΟΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.

ΡΕ ΣΕ ΖΕΤΟΥΛΑ, ΠΟΥ ΣΕ ΒΡΗΚΕ Η ΠΑΛΙΟΣΦΗΚΑ!!!!! ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΓΑΛΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΕΝΘΥΜΙΟ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τις ραγάδες κοριτσακι τις απεκτησα στην κόρη μου αλλα μετα ασπρισαν κ δεν φαινοντουσαν καθόλου ενώ τώρα παλι ειναι κατακοκκινες τεραστιες αντιαισθητικές κ δεν ξέρω τι άλλο να πώ. Γενικά έχω πολύ ευαισθητο δερμα αλλα... ειναι χαλια.

Οσο για την σφιγγα μόνο εκει περισσευε ενα κομματακι βρε παιδια αλλα με τσιμπησε η άτιμη. Απο κει φαινεται πόσο ευαισθητο ειναι κ το δέρμα μιας κ υποχώρησε το πρήξιμο αλλα συνεχίζει κ απλώνει η κοκκινήλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οσο για το ενθύμιο 2002 τι να σου πώ ναι αν με τραβήξει κανεις απο μπροστά φωτογραφία μπορει να βρει δρόμο στον χάρτη που εχω με τις ραγάδες κ να φτασει κ μεχρι Κοζάνη χιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λιονταράκι τέλεια νέα, δεν υπάρχει καλύτερο να πηγαίνεις στο γιατρό και να σου λέει ότι όλα είναι τέλεια!

ζετούλα πολύ διακριτική η κοιλίτσα σου, χωράνε εκεί μέσα διδυμάκια??? με τν πρώτη ευκαιρία θα σας βάλω τη δική μου να πάθετε ταραχή! αχ, κι εγω έβγαλα τις πρώτες ραγάδες πριν 1-2 βδομάδες και από τότε δε λένε να σταματήσουν, κάθε μέρα βλέπω καινούριες :( μου κακοφάνηκε πάρα πολύ αλλά τί να κάνω? πόσο τέντωμα ν' αντέξει αυτό το δέρμα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αστα Αλικη κ εγω εχω παθει παρακρουση με τις ραγαδες ειναι πολύ αντιαισθητικό αλλα δυστηχώς αν ειναι το δερμα ευαισθητο ακομα κ οι καλύτερες κρεμες δεν κάνουν κάτι. Διακριτική? χιχι τελος πάντων παντως απο το πολύ τσιτωμα αρχισε να γεμιζει αυτες τις κοκκινες τεραστιες ραγάδες. Αισθανομαι το δερμα μου σαν να σκιζεται κλαψψψψψ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ασε να γεννησουμε με το καλό κ κατι θα γινει μετα. Στο κάτω κατω δεν θα ειναι ετσι εντονες αφου θα μαζέψει κ το δέρμα

Αχ παρηγορια στον αρρωστο λενε?

Κ εγω θελω να το ψάξω για μετα. Εχεις καποια συγκεκριμένη κρεμα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν εχω ιδεα αλλα ακουσα οτι οι κρεμες αναπλασης κανουν για καθε ειδους σημαδι στο δερμα. ελπιζω να περιοριστουν λιγο γιατί τις βλεπω και μου πεφτει η ψυχολογια :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντε να βλεπουμε ωραιες κοιλιτσες!!

εγω εχω βγαλει με κινητο μια που ημουν στη θαλασσα και εχει πολυ πλακα.αλλα δεν μπορω να την περασω στο pc γιατι μου την εχουν στειλει με μυνημα.θα βγαλω ομως και θα σας τη βαλω.

εγω κοριτσια δεν εχω βγαλει ουτε μια ραγαδα.βαζω που και που μια κρεμα του κορρε που εχω αλλα νομιζω οτι αμα ειναι να κανεις θα κανεις.

και μενα η κοιλια δεν ειναι μεγαλη...σε αντιθεση με τον κ...ο μου!!!!

αχ κοριτσια δεν μπορειτε να φανταστειτε ποσο χαρουμενη ειμαι!!!!!!ολα πανε πολυ καλα!!

υποθετω πως η marsoupilami μαλλον εκανε εισαγωγη.εχουμε μερες να την ακουσουμε.μακαρι να της πανε ολα καλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λιονταράκι προσπαθησε παλι αν ειναι για την φωτο πηγαινε ανοιγμα με ζωγραφική κ μικρυνέ την.

Καλά εμενα δεν ειναι ωραια κοιλια αλλα ηθελα να σας δειξω το τελευταιο σουβενιρ δηλ το τσιμπημα.

Παντως εχω μικροτερη κοιλια απ οτι στην κόρη μου παρολο που την προηγουμενη εβδομαδα ηταν κοντα 1600 τα αντρακια.

Ελπιζω να συνεχιζουν να παιρνουν σωστα βαρος.

Βρε κοριτσια μακάρι απο μια αποψη να εχει κανει εισαγωγή η marsoypilami για να ειναι πιο ηρεμη κ να χαλαρώσει. Καλα ειμαι βεβαιη οτι με τα μωρακια της ειναι ολα τέλεια αλλα να ειναι κ η ιδια λιγο πιο ηρεμη. Αλλα κ η γιαννα εχει πολλες μέρες να εμφανιστει κ σκεφτομαι μηπως γεννησε. Ποσο εβδομάδων ηταν τελευταια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα διδυμομανουλες!!!

πως πατε απο αντοχες βρε κοριτσια??? πολυ νωρις μου φαινεται οτι με εγκαταλειπουν οι δικες μου....

αληθεια το βραδυ οταν ξυπναω για πιπι καθως και το πρωι πονανε απιστευτα οι γοφοι μου.. το παθαινει καμμια σας????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα :):):)

κι εγω νομίζω ότι η marsoupilami έκανε εισαγωγή τελικά...όλα να τις πάνε καλά και να ακούσουμε ευχάριστα μόλις μας ξαναγράψει :)

η γιάννα λέτε να γέννησε? πρέπει να είναι περίπου 10 μέρες πριν απο μένα, δηλαδή γύρω στις 35 εβδομάδες.

αχ, μακάρι να πάνε όλα καλά για όλες μας...

λιονταράκι είσαι πολύ τυχερή που δεν έκανες ραγάδες. νομίζω ότι είναι θέμα δέρματος και θέμα μεγέθους :P εμένα άντεξε καλά μέχρι πριν λίγες μέρες αλλά μιλάμε για πολυ τέντωμα...είναι τεράστια και ειδικά σε αντίθεση με τον υπόλοιπο σωματότυπο που είναι πολύ μικροκαμωμένος φαίνεται σαν να είναι έτοιμη να εκραγεί :P

βασιλική κι εμένα με πονάνε τα κόκαλα των γοφών και της λεκάνης ειδικά όταν σηκώνομαι τη νύχτα, αλλά ξεκίνησε τον τελευταίο μήνα. εσένα σου ξεκίνησε μάλλον λίγο νωρίτερα...υπομονή!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...