Μετάβαση σε περιεχόμενο

poies perimenoume didimakia? Νο2


lena

Recommended Posts

καλημέρα υπναρουδεςςςςςςςςςςςςςς εγώ αποψε δεν κοιμηθηκα πολύ καλά μιας κ με ετσουζε το τσιμπημα αλλα ειδα κ ενα ηλιθιο ονειρο. Τώρα ειμαι πτώμα αλλα τι να κανουμε θα ξαπλώσω το μεσημέρι. Που εισαστε καλε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 957
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα!!!

ζετουλα καινουργια φωτο βλεπω!!καλε τι επαθες με τη σφιγγα;εβαλες τιποτα επανω;;

παω στοι ικα τωρα να παρω τις εξετασεις και μετα παω για καφεδακι με την κολλητη μου που ηρθε απο την ιθακη!!!

τα λεμε το μεσημερακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα εγκυουλες..

Αγαπη μου τι επαθες καλε?

υποθλο πραγμα η σφιγγα πως δεν εχεις καμια αλεργια να λες παλι καλαα..

μα και αυτη στην κοιλια βρηκε..

τελως παντων περαστικουλια..

τα χαιρετσματα μου σε ολα τα κοριτσια..

εγω μια χαρα ειμαι η μικρη μου εχει λιγο βηχα αλλα κατα τ'αλλα οκ..

τα φιλια μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κοριτσακια μου η ατιμη η παλισφιγγα με εφαγε. Πρηστικε η κοιλιά αλλα ο γιατρος με διαβεβαιωσε οτι δεν εχουν αναγκη τα μωράκια. Κ να πειτε οτι την ειχα εξω την κοιλια θα ελεγα ε πηγαινα γυρευοντας. Παντως ακομα με παιδευει γιατι ειναι ενα κομματι σαν δυο παλαμες σε μεγεθος πρησμένο κ κοκκινο κλαψ.

Τι μου κάνετε εσεις κοριτσακια μουυυυυ. Εδώ εχει παλιοκαιρο βρεχειιιιιι. Ξαναχειμώνιασε ειναι για χουχουλιασμα.

Λιονταράκι ειδες κ εγω τινκερμπελ γιατι με το θεματακι που εγινε μ αυτο με το σαιτ που μισουν τα παιδια ανατριχιασα. Κ με βλεπω τωρα να σβηνω κ απο το φεισμπουκ τις φώτος.

Τα νεα σαςςςςςςςςς. Ναταλακι περαστικά στην μικρή σου κ προσεξε την ειναι ατιμη εποχή τώρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ!!! ΖΕΤΟΥΛΑ ΚΟΥΡΑΓΙΟ!!! ΑΤΙΜΟ ΠΡΑΓΜΑ Η ΣΦΙΓΓΑ ΑΛΛΑ ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΑΛΕΡΓΙΚΗ!

ΝΑΤΑΛΑΚΙ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΤΗ ΜΙΚΡΗ ΣΟΥ!!! ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΕΡΓΟΣ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΣ! ΚΑΙ ΕΓΩ ΦΤΕΡΝΙΖΟΜΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ!!!

ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΩΣ ΚΙΝΗΤΙΚΑ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΞΕΤΡΕΛΕΝΟΜΑΙ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μολις μαζευτηκα.πηγα πηρα τις εξετασεις.ποσο αιματοκριτη εχω λετε;;;;

41!!!!!ειναι δυνατον;πριν απο ενα μηνα ειχα 37.ανεβηκε!η σουπεργουμαν ειμαι;;;

ολα καλα δηλαδη.αντε να παω και το πρωι στον ντοκ να μου πει πως ειναι τα μωρακια γιατι εχω πολυ αγχος με το βαρος τους.

η marsoupilami τι να κανει;εχει μερες να μπει.

θα πεσω για υπνο μου φαινεται.και εδω πολυ μουνταμαρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nα μαι παλι εδω ειμαι..ευχαριστω κοριτσακια..

Λιονταρακι μια χαρα εισαι..ολα ΟΚ..Με το καλο και αυριο να ειναι ολα καλα με τα μωρακια σου..

Αυριο ειναι κωνσταντινου και ελενης..και εχω την κολλιτη μου που την λενε κωνσταντινα και θα κανει γιορτη..οποτε παλι εξω..χαχα θα παρω ομως και τα μικρα αυτη τη φορα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

natali να σε ρωτησω κατι;τα διδυμακια σου αναπτυσσονται κανονικα σε σχεση με τα παιδακια τα "μονα";

εχω πολυ αγχος σχετικα με αυτο γιατι ξερω οτι τα διδυμακια περπατανε,μιλανε και γενικα η αναπτυξη τους ειναι πιο αργη απο των αλλων παιδιων.οχι οτι ηρθε η καταστροφη αν περπατησουν λιγους μηνες αργοτερα αλλα το σκεφτομαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λιονταρακι μας εχεις βαλει τα γυαλια. Κ αυριο ολα σουπερ θα ναι.

2002 ειναι πραγματικά φανταστικά οταν κινουνται συνεχεια. Εμένα μετα το χθεσινό τσιμπιμα ειναι ησυχούλια ελπιζω πιο μετα να ξυπνήσουν. Ναταλια καλα να περασεις αυριο.

Κ εγω εχω να πάω στην νονά της μικρής μου αλλα μιας κ φευγει ο αντρας μου αυριο για τριημερο δεν ξέρω αν θα πάω. Κ το Σάββατο μας εχουν καλέσει σε παιδικά γενέθλια αλλα πάλι δεν ξέρω τι θα κάνω. Κυριακή εχουμε να πάμε σε βαφτιση οποτε αν ειναι καλός ο καιρος θα πάμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λιονταρακι δεν το εχω ακοσει αυτο που λες μια χαρα ειναι τα μικρουλια μου παντως δεν βλεπω κατι που να μην το κανουν σε σχεση με παιδακια της ηλικιας τους..

τα δικα μου περπατησαν 10 μηνων και κατι..σχετικα γρηγορα θα ελεγα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μην με παρεξηγησεις ναταλι για αυτο που ειπα.σε καμια περιπτωση δεν θελω να προσβαλλω τα μωρακια σου.ασε που αυτα ειναι σουπερ!!!απο 10 μηνων ε;;

απλα καπου το ειχα διαβασει και εχω δει και της κουνιαδας μου τα διδυμα αγορια που ειναι δυο χρονων,δεν λενε λεξη και τωρα μολις αρχιζουν να περπατανε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι οντως περπατησαν πολυ γρηγορα..και της ξαδερφης μου η κορη που τωρα βεβαια παει δημοτικο απο 9 μηνων περπατησε..

Εμεις μιλαμε τωρα βεβαια δεν τα λεμε ολα τελεια..αλλα μιλαμεε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ ρε ζετούλα, τί άτυχη!δεν πρόλαβε να περάσει το κρύωμα ήρθε η σφήκα???

εγω σήμερα πήγα και είδα τα μικρούλια μου :) έχουν λίγο χώρο ακόμη, καλό αμνιακό υγρό και καλό ντοπλερ. ο μπέμπης είναι 2 κιλά και η μπεμπούλα 1870. ο γιατρός μου είπε ότι έχει πέσει λίγο ο ρυθμός αναπτυξής της. θα προτιμούσε να έχει πάρει λίγο βάρος παραπάνω αλλά πάλι δεν υπάρχει πρόβλημα. σαν κοριτσάκι είναι λίγο λιτοδίαιτη :P ααα, ο μπέμπης έχει και μαλλάκια, αρκετά πυκνά και μακρυά μου είπε ο γιατρός :woohoo: δεν πήραν πόζα όμως ούτε για μια φωτογραφία...θέλουν να κρατήσουν το σασπενς για τη γέννηση!!!

επίσης μου μέτρησε τον τράχηλο και βγήκε 19 χιλιοστά από 33 που ήταν πριν από ένα μήνα! μειώθηκε αισθητα πράγμα που σημαίνει ότι πλησιάζουμε! 1-2 βδομάδες πάντως τις έχουμε μου είπε κι έπαθα σοκ!!!περίμενα πολύ παραπάνω. με ρώτησε και αν έχω φτιάξει βαλίτσα και αγχώθηκα, λέτε να είμαι τόσο κοντα και μου το είπε με τρόπο???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσιαααα που ειναι η Γιαννα οεο? θ αρχισουμε να ψαχνομαστε τωρα μια μια να δουμε αν ειμαστε ολες εδώ.

Αλίκηηηηηηηηη μαλλον πλησιαζεις ε?

Αχ κοριτσακια λιγο λιγο παιρνουμε ολες σειρααααα. Εγώ εχω την ερχομενη Πέμπτη ραντεβού πρωτα ο Θεός. Ποιος περιμένειιιιιιιιιιιιι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nα μαι και εγω..

αχ καλε η μαμα μοηυ εφτιαξε παστα φλορα..σας αρεσει???γιατι εγω τρελενομαι..

Πολυ χαρηκα σημερα μιλησα με την καρμεν το απογευματακι και εχει μια γλυκητατη φωνουλα..ακουσα και την μικρουλα της που ελεγε κατι δικα της..χαχαχ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναταλιτσα εσυ να δεις τι φωνουλα εχεις σαν μικρουλακι ακουγεσαι καλεεεε.

Ηρεμη κ γλυκιά. Κ εγω χαρηκα που τα ειπαμε καλή μου.

Κοριτσακια μου εχει ξεπατωθει να βρεχει μιλάμε για πολυυυυυυυυυυυ νερό. ΕΙμαστε μεσα κλεισμενες σαν τα ποντικιαααααααααααα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κορίτσια, κι εσεις λέτε ότι πλησιάζω εεε? δεν θέλω ακόμη, θέλω τουλάχιστον να κλείσω και την 36η, είναι μικρούλια ακόμη τα μωράκια μου! ασε που προηγείται η γιάννα, δεν είναι σωστό να της πάρω τη σειρά! ξεκουράζομαι σχεδόν όλη μέρα κι ελπίζω να το παρατείνω λίγο!

ναταλί, το ξέρω ότι μας έχεις ξαναπεί αλλά σε ποια βδομάδα γέννησες τα διδυμάκια σου, αργα αν θυμάμαι καλά. πόσα κιλά βγήκαν?

ζετούλα άσχετο αλλά τώρα που το θυμήθηκα...με έστειλές χθες, έσκαβες, φύτευες και έπλενες αυλές??? διάβασα σωστά??? εμένα μου πέφτει κάτι κάτω και το σκέφτομαι να το σηκώσω!!! γιατί δεν εκμεταλλεύεσαι λίγο την καταστασή σου να ξεκουραστείς κιόλας? δε σε μαλώνει ο γιατρός σου, εμένα μου λέει συνέχεια ότι όσες έχουμε διδυμάκια δεν πρέπει να κουραζόμαστε καθόλου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χιχι ναι κοριτσακι καλά διαβασες. Ναι ο γιατρος μου εχει βάλει χέρι εδώ που τα λέμε κ μου λεει οτι αν γινει κατι θα φταις εσυ. Αλλά δεν εχω καθόλου βοηθεια κ ηθελα να ειναι ομορφα για οταν ερθουν τα μωρακιαααα μιας κ θα ρθει κ κοσμος μετα να ευχηθει κ η περιεργεια δεν λειπει. Κ μαλλον θα κάνω κ τα γεννεθλια της μικρής μου πριν γεννησω στην αυλή οποτε ειπα να τα κάνω παρολο που μετα μ επιασαν τυψεις γιατι εσερνα κατι τεραστιες γλαστρες κ μετα που το σκεφτομουνα λεω παραειμαι ηλιθια.

Α Αλικη μια γνωστή μου γεννησε αν δεν κάνω λάθος 36 προς 37 κ βγηκαν 3 κιλά το καθένα!!!!!!!!!!!! τελεια ε?

Οσο για την Γιάννα ψιλοανησυχώ δεν μας εχει πει νεα της. Λέτε να γεννησε κ να μην πηραμε χαμπάρι τιποτα? καλα λεω εγω απο δώ κ μπρος θα ψαχνομαστε. Μηπως να φτιαχναμε λίστα ποιες εχουμε σειρα για να ξέρουμε τι μας γίνεται?

1. Γιάννα

2. aliky

3. Λιονταράκι? η marsoypilami για βοηθάτε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια,

χθες μου είπαν μια μπαρούφα, είναι λέει καλύτερα να γεννηθεί ένα μωρό 7 μηνών παρά 8 μηνών. Έχετε ακούσει κάτι σχετικό, μεγάλη βλακεία μου ακούγεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι βέβαια! όσο περισσότερο καθίσουν τα μωράκια στην κοιλίστα τόσο καλύτερα είναι, αυτό παλεύουμε όλες να τα κρατήσουμε όσο γινεται περισσότερο!

3 κιλά το καθένα, απίστευτο!!!δεν έχω ξανακούσει τόσο μεγάλα διδυμάκια! εγω δεν έχω ελπίδα για τόσο αλλά θέλω να φτάσουν περίπου τα 2.500. ελπίζω να προλάβω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!Η μαμά μου πάντως μας γέννησε δίδυμα εμένα και την αδερφή μου 3250 εκείνη και 2950 εγώ.Και εκείνη πήρε σύνολο 9 κιλά.Μέχρι τον 5ο όμως είχε ήδη χάσει 5 κιλά από εμετούς και αδιαθεσίες.Όταν δε βγήκε απο το νοσοκομείο ήταν και 4 κιλά μέσα από πριν μείνει έγκυος.Μη με ρωτήσετε δεν έχουμε το ίδιο σωματότυπο..κλαψ κλαψ..Στον 5ο μπήκα πριν μια βδομάδα και έχω βάλει ήδη 6 κιλά.Και μάλλον έχω κοριτσάκια!!Στη Β επιπέδου τον άλλο μήνα θα σας πώ 100% σίγουρα αν και ο κόσμος γύρω μου έχει ήδη αρχίσει και βάφεται ροζ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λιονταρακι έγραψε:

μην με παρεξηγησεις ναταλι για αυτο που ειπα.σε καμια περιπτωση δεν θελω να προσβαλλω τα μωρακια σου.ασε που αυτα ειναι σουπερ!!!απο 10 μηνων ε;;

απλα καπου το ειχα διαβασει και εχω δει και της κουνιαδας μου τα διδυμα αγορια που ειναι δυο χρονων,δεν λενε λεξη και τωρα μολις αρχιζουν να περπατανε.

Ασε Λιονταράκι,πάρε παράδειγμα το γιο μου που ηταν μονή κύηση.

Περπάτησε λίγο μετα το χρόνο , τώρα είναι δύο χρονων και δ λέει ουτε μια λέξη...

Αφου ρώτησα τον απιδίατρο και μου ειπε να χαλαρωσω και να περιμένω μέχρι τα 2,5!!!Τα καταλαβαίνει όλα και μας δίνει να καταλάβουμε και λίγο καθησυχάστηκα!!!!

Κατα τα αλλα είμαστε καλα,σε μια βροχερή Θεσσαλονίκη σήμερα.Δε διάβασα τίπτα αλλο,sorry!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙ ΝΟΥΜΕΡΑ ΚΙΛΩΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ??????? ΕΔΩ ΛΕΜΕ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ ΝΑ ΦΤΑΣΟΥΝ ΤΟΥΛΑΧΙΣΟΝ ΤΑ 2 ΚΙΛΑ ΤΟ ΚΑΘΕ ΕΝΑ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΕΝΕΣ!!!!!! MARDIO ΦΟΒΕΡΗ Η ΜΑΜΑ ΣΟΥ!!!! ΕΓΩ ΚΟΙΤΑΩ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΤΟ ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ ΚΑΙ ΔΙΑΓΡΑΦΩ ΜΕΡΕΣ!!! ΜΕΤΑ ΜΙΛΑΩ ΣΤΑ ΜΩΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΛΕΩ ΝΑ ΚΡΑΤΗΘΟΥΝ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 5 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΑΚΟΜΑ!!!! ΑΣ ΕΛΠΙΣΟΥΜΕ ΟΤΙ ΘΑ ΑΚΟΥΣΟΥΝ ΤΗ ΜΑΝΟΥΛΑ ΚΑΙ ΘΑ ΚΡΑΤΗΘΟΥΝ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Ναι ναι...έχω κάτι μικρές ενοχλήσεις πολύ χαμηλά από το κεφαλάκι θεωρώ και πιο πάνω γίνεται πάρτυ με τα ποδαράκια να χτυπάνε όπου βρουν 😁😁🧿🧿
    • Μακάρι μακάρι μακάρι...αν κ δύσκολο!! Είχαμε δύο επαφές μόνο 😭 που να φανταστώ ότι αποφάσισε να κάνει στην ώρα του ωορρηξία 🤣🤣🤣 ήταν κ λίγο άκυρες!! Δλδ  φαντάσου 8η και 11η ημέρα κύκλου...πφφφφ
    • Ναι μακάρι γτ όντως είναι πολύ δύσκολο... Χμμμμμ δεν ξέρω κατά πόσο ήταν καλές οι επαφές γτ λόγω δουλειάς καταφέραμε μόνο δύο και ίσως άκυρες μέρες!! Με λίγη βοήθεια όμως 🙏🏼 και ελπίδα....αυτή πεθαίνει τελευταία δεν λένε;; Χαχα  Μου είπε η γυναικολόγος πως λογικά σε 10 με 12 ημέρες θα πρέπει να έρθω περίοδο αν όντως έγινε η ωορρηξία!!   Για να δούμε;;!!!!
    • Αγαπη μου καλη επιτυχια ευχομαι κ το μικρακι σας να φωλιασει στην κοιλιτσα σου για 9 μηνες!!! 🙏🙏 Εγω δν ειχα καθολου συμπτωματα... ισως μια καποια συχνοουρια αλλα δν ξερω αν ηταν απ την εμφυτευση ή λογω του νερου π επινα... λιγο τα φατμακα, λιγο υο οτι πινω αρκετο νερο κ με τοση ζεστη επινα τλχ 2-3 λιτρα νερο τη μερα. Κ νομιζω καπου ειχα διαβασει οτι συστηνεται μετα την ετ αρκετο νερο γ να ενυδατωνεται η μητρα... Αλλα ουτε στηθος, ουτε κτ αλλο... α! Κι 1-2 βραδια ειχα εξαψεις.. εκει κοντα στη χοριακη... αλλα ισως φταινε κ τα φαρμακα.. μ τοση προγεστερονη.. Κι εγω προτεινω ν μεινεις σπιτι ν ξεκουραστεις!! Κι εγω πηρα την αδεια ειδικου σκοπου κ ξρκουραστηκα!! Βεβαια ολο ξυπνητηρια ειχα το πρωι γ τα φαρμακα αλλα τλχ ημουν ηρεμη...
    • Κοίτα η μπανάνα μυρίζει και "περίεργα". Η δικιά μου τους πρώτους μήνες της σιχαινόταν 😅 Νομίζω το ψωμί και τα μπισκότα τα λατρεύουν. Τουλάχιστον η δικιά μου τρελένεται. Οπότε αν θες άσε της ένα κομμάτι ψωμί κόρα ή ένα μπισκότο και άσε να δεις αν θα το φάει. Επίσης φροντίσε να πεινάει λίγο όταν θα της τα δώσεις. Να δεις αν θες δείξει περισσότερο ενδιαφέρον ετσι.  Μπράβο για την υπομονή και την ψυχραιμία 💪💪💪 Έτσι θέλει! Το χεις μανούλα!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...