Μετάβαση σε περιεχόμενο

poies perimenoume didimakia? Νο2


lena

Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!

MARSOUPILAMI ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΕΠΙΜΟΝΗ!!!! ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΣΟΥ, ΑΛΛΑ ΣΚΕΨΟΥ ΠΟΣΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΓΕΝΝΙΟΥΝΤΑΙ ΠΡΟΩΡΑ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΠΑΡ' ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΑΝΑΠΤΥΣΟΝΤΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ, ΣΚΕΨΟΥ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΩΝ ΜΩΡΩΝ ΣΟΥ!!!!

ΕΓΩ ΜΙΛΟΣ ΓΥΡΙΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ. ΟΛΑ ΚΑΛΑ. Η ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ ΕΙΝΑΙ 1500ΓΡ ΚΑΙ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ 1380 (ΠΡΟΦΑΝΩΣ Η ΜΠΕΜΠΑ ΤΟΥ ΤΡΩΕΙ ΟΛΟ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ).

ΕΚΑΝΑ ΑΛΛΕΣ 2 ΕΝΕΣΕΙΣ ΚΟΡΤΙΖΟΝΗΣ ΚΑΙ ΘΑ ΞΑΝΑΠΑΩ ΣΕ 3 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΝΑ ΜΕ ΔΕΙ ΠΑΛΙ.

ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΟΥ ΣΤΡΙΜΟΧΝΩΝΤΑΙ ΛΙΓΑΚΙ ΓΙΑΤΙ Η ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΜΙΚΡΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ. ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ ΚΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΝΕΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΤΟ ΑΜΝΙΑΚΟ ΥΓΡΟ.

ΑΥΤΑ ΤΑ ΝΕΑ ΜΟΥ. ΤΗΝ ΕΡΧΟΜΕΝΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΘΑ ΦΤΙΑΞΩ ΤΗ ΒΑΛΙΤΣΟΥΛΑ ΜΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΗ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 957
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μπράβο κοριτσάκι πολυ ευχάριστα τα νέα σου.

Μια χαρά το βάρος των μωρών σου.

Κ εγώ το ιδιο προβλημα η κοιλια μικρή κ τα μωρά μεγάλα κ τώρα που κουνιουνται με ξεπατώνουν λίγο. Τώρα το βράδυ δεν μπορώ να ηρεμίσω γιατι εχουν ξυπνήσει κ δεν μπορώ ουτε να φάω μιας κ μου πιεζουν το στομάχι. 2002 μαζί δεν ειμαστε αν δεν κανω λάθος?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!

πρωινη πρωινη σημερα.μολις γυρισα απο το ικα εκανα αιματος,ουρων και ουρικο οξυ.αντε την παρασκευη παω να δω τα μωρακια μου.

ξυπνηστε υπναρουδες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!! ΝΑΙ ΖΕΤΟΥΛΑ ΜΑΖΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΕΡΙΠΟΥ. ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ 29+5 ΣΗΜΕΡΑ. ΕΜΕΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗΣ ΟΤΑΝ ΞΑΠΛΩΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ ΔΕΝ ΚΟΥΝΙΟΥΝΤΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ!!!!! ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΤΟ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΝ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΘΑ ΓΕΝΝΗΘΟΥΝ (ΧΙΧΙΧΙΧΙΧΙΧΙΧΙ). ΑΠΟΨΕ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΕΠΙΑΣΕ ΑΓΧΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΑ!!!! ΑΡΧΙΣΑ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝΑ ΕΝΑ ΣΩΡΟ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ. ΕΧΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΕΝΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΠΛΥΝΤΗΡΙΟ ΜΕ ΜΩΡΟΥΔΙΑΚΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΣΙΔΕΡΩΣΩ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΘΙΣΜΑΤΑΚΙΑ, ΚΑΙ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΜΑΣ ΣΕ ΒΑΛΙΤΣΑ....ΟΥΦ ΑΓΧΩΘΗΚΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεραααααααα

Καλέ κοριτσακι μην ανχώνεσαι εχουμε χρόνο ακομα. Εγώ οπως ειπα βαλιτσα θα φτιάξω αρχες Ιουνίου. Ετσι λέω γιατι ολο το αναβάλω για να μην ανχώνομαι.

Εγώ πιο πολύ εχω ανχωθει με την γεννα χιχι. Και δεν ειμαι κ πρωτάρα αλλα... Λιονταρακι καλά αποτελέσματα να χεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,

σήμερα αισθάνομαι μια ατονία, μια βαρεμάρα δεν θέλω να κάνω τίποτα, όχι οτι τις άλλες μέρες κάνω κάτι, από καρέκλα σε καναπέ πάω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μέλλουσς διδυμομανούλες!!!!!!! Πως είστε???

Εγώ αύριο πάω πάλι για εξετάσεις αίματος και ντόπλερ, η φαγούρα καλά κρατεί!! Οι συσπάσεις μειώθηκαν αισθητά, χθες όλη την ημέρα μόνο 5!!! Σήμερα θα πάει η μαμά μου να μου ψωνίσει για τα μωράκια ό,τι μου λείπει, κυρίως από προίκα!!! Λυπάμαι που δεν θα πάω εγώ, όμως περιμένω πως και πως την στιγμή που θα μου τα φέρει και θα ανοίγω τις τσάντες!!!! Βαλίτσα ούτε εγώ δεν έχω ετοιμάσει ... που θα έπρεπε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΖΕΤΟΥΛΑ ΔΙΚΙΟ ΕΧΕΙΣ, ΑΛΛΑ ΕΧΘΕΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ ΚΑΙ ΓΥΡΝΑΓΑΝΕ ΟΛΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ!!!! ΚΑΛΑ ΤΟ ΟΤΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΤΗ ΓΕΝΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΝΟΗΤΟ!!!!!!

ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΗΜΟΥΝ ΠΟΛΥ ΧΑΛΑΡΗ, ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΓΥΡΙΣΑΜΕ ΑΠΟ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΑΓΧΩΘΗΚΑ!!! ΚΑΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΙΣ ΟΤΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΗΡΕΜΟΣ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΦΑΤΣΟΥΛΑ ΠΟΥ ΣΕ ΧΑΛΑΡΩΝΕΙ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας και από μενα κοριτσάκια!

εγω ρίχνω τρελούς ύπνους τις τελευταίες εβδομάδες, όπως στην αρχή!!!

τα μωράκια κουνιούνται και χτυπάνε σαν τρελά όλη τη μέρα, έχουν μεγαλώσει τόσο που αισθάνομαι πολύ έντονα ότι κάνουν!αχ, πότε θα περάσει ο καιρός να τα πάρω αγκαλίτσα...

εγω το μόνο άγχος που έχω είναι να γεννηθούν υγειή τα μωράκια μου, το άγχος για τη γέννα έρχεται σε δεύτερη μοίρα αν και είμαι απίστευτα φοβιτσιάρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλό μεσημέρι και από εμένα!!!!

Βρε διδυμοεγκυούλες μου καλές όλε είστε σπίτι??

Δουλευατε πριν?

Εγω είμαι στη 12η εβδομάδα και εργάζομαι στον ιδιωτικό τομέα και

για όσο αντέχω θα είμαι εδω.

Ξέρω πως θελουν ιδιαιτερη προσοχη τα διδυμακια και οτι ισως θα βαρυνω απότομα και νωρίτερα.

Στην πρώτη εγκυμοσύνη μου δουλευα μέχρι να μπω στον ένατο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α!Και άλλη απορία!!!

Χθες πήρα τα αποτελέσματα από το PAPP A και παρατηρώντας την ηλικια των εμβρυων είδα οτι το ένα είναι 11,4 εβδομάδων και το άλλο 11,6.

Παίζει να έγινε η σύλληψη διαφορετικές μέρες?

Για πείτε γιατί στο γιατρό πάω 3/6

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ παω ακομα στο μαγαζί μαζί με την μικρή χιχι. Θα γενναω κ ακομα θα ειμαι στον δρόμο με το αυτοκίνητο απο το μαγαζί στο σπιτι η αντιθετα.

Κ εγω δεν εχω παραπονο απο τον υπνο. Κοιμαμαι μια χαρά παρολο που το κρυωμα ακομα δεν μ αφηνει καλα καλά αλλα μαλλον φροντιζει ο οργανισμός να ξεκουραζομαι λιγο γιατι μετα...

Καλε κοριτσακια σε λιγο καιρο θα καθομαστε (οποτε προλαβαινουμε) κ θα λέμε για τα νινάκια μας????????????

Εγώ οταν θα πάω για το ντοπλερ τώρα στο τέλος της επομενης εβδομάδας θα τον ρωτήσω τον γιατρό ποτε θα πρέπει να φυγω για Πάτρα αν κ νομιζω οτι αν συνεχισουμε να πηγαινουμε καλά θα παω μια βδομαδουλα πριν την γένννα για να μην αφήσω κ την μικρή

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

evipapa έγραψε:

Kαλό μεσημέρι και από εμένα!!!!

Βρε διδυμοεγκυούλες μου καλές όλε είστε σπίτι??

Δουλευατε πριν?

Εγω είμαι στη 12η εβδομάδα και εργάζομαι στον ιδιωτικό τομέα και

για όσο αντέχω θα είμαι εδω.

Ξέρω πως θελουν ιδιαιτερη προσοχη τα διδυμακια και οτι ισως θα βαρυνω απότομα και νωρίτερα.

Στην πρώτη εγκυμοσύνη μου δουλευα μέχρι να μπω στον ένατο....

Ευακι μου...!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: Τωρα ειδα και διδυμα??μπραβο !!!!ευχομαι μια υπεροχη εγκυμοσυνη!

Παντως για τις διαφοερες που θα βλεπεις στα μωρακια μην ανησυχεις ..ετσι συμβαινει ..ειδικα οταν ειναι σε διαφορετικο σακο!! ;);)

Το αστερακι σου ο Θανος τι κανει?πως το εχει παρει?΄΄Ή δεν το εχετε πει ακομα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

evi εγω σταματησα να δουλευω καπου εκει στην 14η βδομαδα με αναρρωτικες του ικα.το ενα καλο ηταν οτι το ικα οταν βλεπει διδυμα δεν το πολυεξεταζει και δινει ευκολα τις αδειες και το δευτερο καλο ηταν πως ενω στην αναρρωτικη αδεια πληρωνεσαι απο το ικα μονο και παιρνεις λιγοτερα απο τον κανονικο μισθο σου,στον οργανισμο που δουλευω εγω μας συμπληρωνουν το ποσο και ετσι και καθομουν και επαιρνα κανονικα το μισθο μου.

ζετουλα θα μεινεις σε καποιον δικο σου οταν ερθεις πατρα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινάκι, πηγαίναμε για το δευτερο και μας ήρθαν διδυμάκια!!!!

Είναι σε διααφορετικο σάκο παρεπιπτοντως.

Ο Θανούλης είναι καλα του εχω πει οτι η μαμα εχει δυο μωράκια στην κοιλια και ερχεται και την χαιδευει μια απο δεξια και μια απο αριστερα!!!!!Αλλα δεν εχει καταλάβει τι τον περιμένει τον καημενούλη!!!!

Η κοράκλα σου τι κάνει?Περιμένει τον αδερφούλη ε?

Εμενα στη 12 εβδομάδα μου έκαναν πρόβλεψη οτι κατα 60-70 % είναι δύο αγόριααααααααααααααααααααααααααααααααα!!!!!

Λιονταράκι μου άρεσε η δουλεια σου!!!!

Οσο αφορα το ΙΚΑ το φανταζομαι οτι ακουγωντας δίδυμα τα ψιλοπερνανε πιο ευκολα...Θα δουμε!!!!

:kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λιονταράκι θα μεινω στο σπιτι που εχει νοικιασει ο αδερφός μου που ειχε μεινει εκει κ εκανε φροντιστηρια τον χειμώνα. Τώρα εχει ερθει εδώ κ ετσι θα εχω το σπίτι δικό μου. Μόνη μου θα ρθώ.

Αλλα ίσως ειναι καλύτερα γιατι εχω σκοπό να κάνω τις βόλτες μου κ τα ψώνια μου κ να το ρίξω στην ξάπλα κ στην μάσα. Εχω υποσχεθει στον εαυτό μου πως οταν ερθει εκεινη η ώρα με το καλό δεν προκειται να αγγιξω κατσαρόλα θα παραγγελνω απ εξω κ γενικώς θα κανω ριλάξ. Το κακό ειναι οτι δεν έχει ιντερνετ αλλα λεω να παρω μαζί μου το λαπτοπ κ να πηγαινω οποτε μπορώ στον σταθμό να μαθαινω νεα σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΙΚΑ έγραψε:

ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΑ ΜΩΡΟΥΛΙΝΙΑ ΣΑΣ!!!!! ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΤΕ ΚΑΝΕΝΑ ΝΕΟ ΑΠ ΤΗΝ KLEOXX? TI KANEI, ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΜΑΘΟΥΜΕ ΝΕΑ ΤΗΣ :):):) ΦΙΛΙΑ!

κι εμένα μου έλειψε, ελπίζω να είναι μια χαρά και αυτη και τα μωράκια της και απλά να μην έχει ιντερνετ.

κι εσύ βλέπω πλησιάζεις :woohoo: :woohoo: :woohoo: με το καλό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ζετούλα κι εγω σπούδαζα Πάτρα και μου έχει λείψει πολύ, εχω να πάω από πέρυσι τον ιούνιο. πέρασα πολύ ωραία εκεί και τώρα που ανέφερες βόλτες και ψώνια ζήλεψα :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσιααααααααααα κλαψ κλαψ ολα στραβα μονίμως.

Τώρα το απογευμα εκανα κηπουρική εσκαβα φύτευα επλενα αυλές κ τετοια.

Φοραγα σορτσακι κ στραπλες μπλουζάκι κ μια πορ..η σφιγκα δεν ειχε που αλλου να με τσιμπησει κ με τσιμπησε στην κοιλια αν ειναι δυνατον. Ηταν ολα εξω κ με τσιμπησε σ ενα κομματακι που περισσευε απο την κοιλια. Καλα που ανχώθηκα κ με επιασαν κλαμματα με πεθανε το τσουξιμο κ πρηστικα κλαψ κλαψψψψψψψψψψψψψ ειμαι καλυτερα αλλα απο τσουξιμο αλλο τιποτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Ναι ναι...έχω κάτι μικρές ενοχλήσεις πολύ χαμηλά από το κεφαλάκι θεωρώ και πιο πάνω γίνεται πάρτυ με τα ποδαράκια να χτυπάνε όπου βρουν 😁😁🧿🧿
    • Μακάρι μακάρι μακάρι...αν κ δύσκολο!! Είχαμε δύο επαφές μόνο 😭 που να φανταστώ ότι αποφάσισε να κάνει στην ώρα του ωορρηξία 🤣🤣🤣 ήταν κ λίγο άκυρες!! Δλδ  φαντάσου 8η και 11η ημέρα κύκλου...πφφφφ
    • Ναι μακάρι γτ όντως είναι πολύ δύσκολο... Χμμμμμ δεν ξέρω κατά πόσο ήταν καλές οι επαφές γτ λόγω δουλειάς καταφέραμε μόνο δύο και ίσως άκυρες μέρες!! Με λίγη βοήθεια όμως 🙏🏼 και ελπίδα....αυτή πεθαίνει τελευταία δεν λένε;; Χαχα  Μου είπε η γυναικολόγος πως λογικά σε 10 με 12 ημέρες θα πρέπει να έρθω περίοδο αν όντως έγινε η ωορρηξία!!   Για να δούμε;;!!!!
    • Αγαπη μου καλη επιτυχια ευχομαι κ το μικρακι σας να φωλιασει στην κοιλιτσα σου για 9 μηνες!!! 🙏🙏 Εγω δν ειχα καθολου συμπτωματα... ισως μια καποια συχνοουρια αλλα δν ξερω αν ηταν απ την εμφυτευση ή λογω του νερου π επινα... λιγο τα φατμακα, λιγο υο οτι πινω αρκετο νερο κ με τοση ζεστη επινα τλχ 2-3 λιτρα νερο τη μερα. Κ νομιζω καπου ειχα διαβασει οτι συστηνεται μετα την ετ αρκετο νερο γ να ενυδατωνεται η μητρα... Αλλα ουτε στηθος, ουτε κτ αλλο... α! Κι 1-2 βραδια ειχα εξαψεις.. εκει κοντα στη χοριακη... αλλα ισως φταινε κ τα φαρμακα.. μ τοση προγεστερονη.. Κι εγω προτεινω ν μεινεις σπιτι ν ξεκουραστεις!! Κι εγω πηρα την αδεια ειδικου σκοπου κ ξρκουραστηκα!! Βεβαια ολο ξυπνητηρια ειχα το πρωι γ τα φαρμακα αλλα τλχ ημουν ηρεμη...
    • Κοίτα η μπανάνα μυρίζει και "περίεργα". Η δικιά μου τους πρώτους μήνες της σιχαινόταν 😅 Νομίζω το ψωμί και τα μπισκότα τα λατρεύουν. Τουλάχιστον η δικιά μου τρελένεται. Οπότε αν θες άσε της ένα κομμάτι ψωμί κόρα ή ένα μπισκότο και άσε να δεις αν θα το φάει. Επίσης φροντίσε να πεινάει λίγο όταν θα της τα δώσεις. Να δεις αν θες δείξει περισσότερο ενδιαφέρον ετσι.  Μπράβο για την υπομονή και την ψυχραιμία 💪💪💪 Έτσι θέλει! Το χεις μανούλα!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...