Μετάβαση σε περιεχόμενο

poies perimenoume didimakia? Νο2


lena

Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ,

ΑΠ ΟΤΙ ΒΛΕΠΩ ΕΧΕΤΕ ΚΑΝΕΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΓΟΡΕΣ. ΕΜΕΙΣ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΡΕΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΤΗ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΙΗΜΕΡΟ ΘΑ ΠΑΜΕ ΑΙΓΙΝΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΣΠΙΤΙ ΕΧΕΙ ΜΑΓΑΖΙ Η ΚΟΥΜΠΑΡΑ ΜΑΣ ΜΕ ΕΠΙΠΛΑ (ΑΠΟ ΒΡΕΦΙΚΑ ΗΡΑ ΚΑΙ CHICCO) ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΟΥΜΕ ΤΙΣ ΚΟΥΝΙΕΣ, ΚΑΘΙΣΜΑΤΑΚΙΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ, ΠΑΡΚΟΚΡΕΒΒΑΤΟ ΚΑΙ 2 ΜΑΡΣΙΠΠΟΥΣ. ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ ΑΚΟΜΑ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 957
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα κοριτσια!!! καλημερα και στα μωρακια σας!!!!

πωπω βλεπω οτι ολες εσεις που ειστε απο 29η εβδομαδα και μετα εχετε ολες τα ζορια σας.... απο οτι καταλαβαινω λιγες εβδομαδες ακομη θα ειμαι χαλαρη...

εχω δυο ερωτησεις βρε κοριτσια να σας κανω

πως κοιμαστε??? διοτι εμενα ηδη με σκουντανε τα μικρα οταν ειμαι στο πλαι.. γυρναω αριστερα κλωτσαει το ενα.. γυρναω δεξια ενοχλω το αλλο...

επισης τι αιματοκριτη και σιδηρο εχετε??? γιατι επεσαν τρελα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koukou μου δεν ξέρω αν είναι νωρίς, μερικές κοπέλες ψωνίζουν γρήγορα και άλλες περιμένουν να ψωνίσουν στο τέλος. εγω ξεκίνησα να ψάχνω στον 6ο και τα παρείγγειλα όλα όταν μπήκα στον 7ο. τα έπιπλα και οι πρόικες ήρθαν αλλά τα καθισματάκια αυτοκινήτου και τα πορτ μπεμπε δεν έχουν έρθει ακόμη. γνώμη μου είναι να μην περιμένεις πάρα πολύ γιατί μετά τον 7ο δυσκολεύουν τα πράγματα και όλο διάφορες ενοχλησούλες παρουσιάζονται.

βασιλική δεν έχεις άλλη επιλογή, μόνο στο πλάϊ. δε νομίζω ότι ενοχλούνται τα μωράκια απλά προσπαθούν κι αυτά να βολευτούν. μετά τον 5ο δεν κάνει ανάσκελα γιατί πιέζεται η αρτηρία που περνάει από την κοιλιά. έχω πάρει το μαξιλάρι εγκυμοσύνης-θηλασμου και με έχει βολέψει πολύ, πριν ήθελα 3-4 διαφορετικά μαξιλάρια. βέβαια με αυτό δεν ξέρω αν θα ενθουσιαστεί ο αντρούλης σου γιατί στο κρεβάτι πιάνει το χώρο ενός ανθρώπου :P

από αιματοκρίτη αστα, 29 από τον 4ο και δεν ανεβαίνει με τίποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κουκου εγω τα εχω ολα ετοιμα.οχι οτι τρεχει τιποτα να τα παρεις πιο μετα αλλα εγω δεν δουλευα και δεν ειχα και τι να κανω οποτε ασχολουμουν με τις αγορες!

βασιλικη εγω απο αιματοκριτη σκιζω!ξεκινησα με 47!!

βεβαια τωρα εχει πεσει στα 37 αλλα και παλι πολυ καλος θεωρειται.περνω και 2 gyntraτοτετοιο πως το λενε αυτο το συμπληρωμα την ημερα!

οσο για το υπνο και εγω εχω γυρω γυρω κανα τριαρι μαξιλαρια.δεν ξερω γιατι αλλα τελευταια παιρνω αγκαλια ενα μαξιλαρι και βολευομαι.σαν να προστατευεται η κοιλια μου νιωθω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ

ΕΓΩ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΜΕ ΑΙΜΑΤΟΚΡΙΤΗ 37 ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΧΩ 34,3 ΠΑΙΡΝΩ 3 ΦΟΡΕΣ ΤΗ ΜΕΡΑ ΣΙΔΗΡΟ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΥΠΝΟΥ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΜΑΞΙΛΑΡΙ ΥΠΝΟΥ ΚΑΙ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΜΕ ΕΧΕΙ ΒΟΛΕΨΕΙ ΠΟΛΥ ΜΟΥ ΤΟ ΕΔΩΣΑΝ ΔΩΡΕΑΝ ΣΕ ΕΝΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΠΡΙΝ 2 ΜΗΝΕΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι εμενα επεσε στο 30 ο αιματοκριτης απο 39 που ειχα και κουραζομαι πολυ ευκολα... και επεσε και ο σιδηρος πολυ, παρα το συμπληρωμα..

μου ειπε ομως ο γιατρος μου να μην το αυξησω.

βρε κοριτσια το μαξιλαρι το εχω κι εγω αλλα δεν με βολευει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mπηκα να ευχηθώ καλή εβδομάδα!!!

Ολες καλα βλέπω.... :)

Μιας και δεν εβαλα ακόμη τικεράκι να πω οτι είμαι στην 13η εβδομαδα και

φυσικα δεν εχω αγοράσει τίποτα...Προς το παρων πρέπει να βρούμε αλλο σπίτι γιατί δεν θα χωράμε μετα!!!Και αυτη τη βδομαδα ξεκιναμε το ψαξιμο...

Για τα στατιστικά ο αιματοκρίτης μου είναι 35 - ελεγχος πριν ένα μήνα-

και ακομα δεν παίρνω τίποτα...Που θα φτασω,δεν γνωρίζω!!!!

Κατα τα αλλα είμαι καλυτερα απο αναγούλες και τα σχετικα!!

:kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσαρες κ παλι. Εγω εχω 30 αιματοκριτη με το συμπληρωμα.

Συσπασεις καθολου τωρα με τα χαπια αλλα οφειλω να ομολογησω οτι κουραζομαι πολυ γρηγορα κ ιδιως με τη μικρη που απαιτει ολη μου την προσοχη κ ενεργεια.

Τελικα θα τα βγαλω με τα καθισματακια αυτοκινητου τ αντρακια μου.

Οσο για τον υπνο τωρα που περναει λιγο λιγο τοκρυωμα κοιμαμαι μια χαρα με το μαξιλαρι αγκαλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειαα σας κοριτσακιαα..

με μιαγρηγορη ματια ειδα πως ολες ειστε καλα..

κατι για αγορες για αιματοκριτες και για υπνο ακουσα..χαχα

υπνος..χαχα τι ειναι αυτοο?τα τελευταια βραδια κοιμαμαι πολυ λιγο δεν ξερω γιατιι ξυπναω και νιωθω πως δεν μπορω να καθομαι αλλο στο κρεβατι..τι να πω? εχω σαλεψει τελειως..

Σημερα πηγα σουπερ μαρκετ ειδα και μια φιλη μου εγκυουλα και κανονισαμε να παμε το απογευμα για καφε..

αυτα τα νεα μου..

Εσεις ολα καλα?

φιλεναδα το κρυωμαα εφυγε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΜΕΝΑ Ο ΑΙΜΑΤΟΚΡΙΤΗΣ ΜΟΥ ΤΟΝ ΠΕΡΑΣΜΕΝΟ ΜΗΝΑ ΗΤΑΜ 34 ΜΕ 2 GYNOTRADYFERON ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ. ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΙΣ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ, ΔΕΝ ΤΙΣ ΕΧΩ ΜΕΤΡΗΣΕΙ ΒΕΒΑΙΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΠΕΡΝΑΩ ΤΙΣ 10 ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ Ν ΚΑΝΩ ΔΟΥΛΕΙΕΣ. ΠΑΙΡΝΩ 4 ΦΟΡΕΣ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΑΠΟ ΜΙΣΟ YOTOPAR ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ TROFOCARD. ΕΧΩ ΣΚΥΛΟΒΑΡΕΘΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΟΛΗ ΜΕΡΑ!!!!! ΕΝΤΑΞΕΙ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΚΑΛΟ ΣΚΟΠΟ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΚΛΕΙΣΜΕΝΗ ΜΕΣΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναταλάκι ειμαι καλύτερα πολύ καλυτερα. Εχουν παραμεινει βεβαια ολα τα συμπτωματα δηλ βηχας κ καταροη κ ανοιγει κ η μύτη μου αλλα το χειρότερο ειναι κλαψ κλαψ οταν ζορίζομαι που μου φευγουν κ τσιτσα κλαψ κλαψ κ αισθανομαι χειροτερα απο την κόρη μου που προσπαθώ να ξεκατουρήσω.

Απο δουλείες κάνω ακομα οτι μπορώ. Τέλος πάντων. Κοντευει ο καιρός το εχετε πάρει χαμπάρι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο καλη μου χαιρομαι που εισαι καλυτερα..θα σε παρω καμια μερα τηλεφωνακι να τα πουμε..

οντως εσεις κοντευεταιιι και εγω σε λιγο καιρο θα φουσκωσω..

ααχ δεν ξερω και τι να βαλω για το απογευμα...χαχα τι προβλημματα εχω και εγω. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου παω να δώ Παπακαλιάτη να ηρεμίσω. Σήμερα ηταν μια δύσκολη μέρα η μικρή μ εφτασε στα ορια μου. Ολο λέω να μην συνχίζομαι αλλα ειναι τοσο ζωηρή κ επιμονη που δεν αντεχω κ καταλήγω συνεχεια να φωνάζω. Τώρα μόλις την εβαλα με το ζόρι για υπνο γιατι μου πέταξε κάτω το λάπτοπ.

Η υπομονή μου οσο περναει ο καιρος ολο κ μειωνεται. Αντε να δώ μετά. Ελπίζω μετα την γέννα να ηρεμίσω λιγο γιατι...

Που χαθήκατε ολες?

τα λέμε αυριο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!!

πριν λιγο γυρισαμε εμεις απο τη β΄επιπεδου!!

ολα τελεια!!! τα μωρα μια χαρα!! μονο που ο γιατρος μου ειπε οτι πρεπει να κανω την καμπυλη ζαχαρου πιο γρηγορα γιατι θεωρει οτι μαλλον παω για διαβητη κυησης...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!! ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?

ΖΕΤΟΥΛΑ ΥΠΟΜΟΝΗ ΜΕ ΤΗ ΜΙΚΡΗ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΤΗΣ!!!! ΟΝΤΩΣ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΚΑΙ ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ ΝΑ ΤΑ ΣΦΙΞΩ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΜΟΥ!!! ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΝΑ ΤΑ ΔΩ ΚΑΙ ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ!!!

VASILIKI ΤΕΛΕΙΑ ΤΑ ΝΕΑ ΓΙΑ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΟΥ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΜΠΥΛΗ ΖΑΧΑΡΟΥ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ, ΕΙΔΙΚΑ ΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗ ΜΙΚΡΗ ΤΩΝ 50ΓΡ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ. ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΜΠΛΙΑΧ, ΑΛΛΑ ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΟΚ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσακια μου. 2002 περιμένουμε τα νέα σουυυυυυυ.

Ολο κ καλύτερα καθε μέρα αλλα φταιει κ ο καιρος. Εδώ ξαναχειμώνιασε εχει ψύχρα φυσαει κ βρέχει. Ετσι αναγκαστικά κλεινόμαστε μέσα κ τα νευρα τσανταλια. Τελος πάντων εχουμε ξεκινήσει πιο ήρεμα σήμερα.

Δεν βλέπω κ εγώ την ώρα να ερθει η επομενη Πέμπτη να πάω κ εγω στον γιατρό για τα αντρακια μου κ να μου πεί ποτε θα κάνω κ το ντοπλερ κ πότε τις ενέσεις.

Να πώ την αληθεια μου εκει που δεν τις ήθελα τις ενέσεις τώρα περιμένω πως κ πώς να τις κάνω για να έχω τουλαχιστον το κεφάλι μου ήσυχο.

Ο προηγουμενος γιατρος μου ειπε στην κουνιαδα μου οτι δεν πρεπει να κοιταω λεει μονο το βάρος των μωρών αλλα να κοιτάξω να προσέξω να κρατήσω την εγκυμοσύνη οσο περισσοτερο γίνεται. Τελος πάντων αυτο δεν νομιζω οτι ειναι 100% στο χέρι μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!

εγω σημερα δεν ειμαι πολυ καλα.απο χτες δηλαδη ειμαι μεσα στα νευρα και τη γκρινια χωρις λογο.μου φταινε τα παντα και δεν ηρεμω με τιποτα.

κ αυτος ο παπακαλιατης ρε ζετουλα μας πεθανε χτες.τους εχει ξεπαστρεψει ολους!δεν εχει αφησει και κανεναν ζωντανο!αλλη συγχυση εκει! :angry:

το βραδυ δε εξαιρετικο.φυσικα δεν βολευομουν πουθενα,πηγα στον καναπε να κοιμηθω και εκει που με πηρε ο υπνος ηρθε και με μαζεψε το μωρακι ο αντρας μου γιατι λεει δεν μπορει να κοιμηθει χωρις εμενα.και μετα αντε να ξανακοιμηθω.αφου δυο φορες που σηκωθηκα να παω τουαλετα πεταγοταν και μου ελεγε:κατσε αγαπη μου μην πας μεσα.σιγα μωρε λεω μην με χασεις και παθεις τιποτα :angry::angry::angry:

σας μουρλανα πρωι πρωι

Θ Ε Λ Ω Ν Α Γ Ε Ν Ν Η Σ Ω!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!! Βλέπω ότι είστε όλες καλά και χαίρομαι πολύ!!! Να προσέχετε πολύ και να προσέχετε και τα μωράκια σας!!!

Εγώ δεν είμαι πολύ καλά ... χθες τα αποτελέσματα των ηπατικών εξετάσεων ήταν φρικτά ... οι ήδη ανεβασμένες τιμές τετραπλασιάστηκαν μέσα σε λίγες ημέρες ... οι συσπάσεις βέβαια σταθερές με τα χάπια (κατά μέσο όρο 15 την ημέρα) ... θα τις επαναλάβω την Πέμπτη, θα ξανακάνω την Πέμπτη το απόγευμα και το ντόπλερ και θα αποφασίσουμε τότε για το πως θα δράσσουμε ... βέβαια ο γιατρός δεν ήταν πολύ ευχαριστημένος, μου είπε ότι ίσως χρειαστεί να κάνω εισαγωγή στο νοσοκομείο για να με παρακολουθεί ώστε να γεννήσω την σωστή στιγμή χωρίς να κινδυνεύει κανένας μας ... προσπαθώ να σκέφτομαι αισιόδοξα, παρακαλάω τον θεό τουλάχιστον να κρατηθώ μέχρι την 32η εβδομάδα ... έχω πέσει πολύ και τόση αγωνία δεν υποφέρεται, δεν μπορώ να σκέφτομαι τα παιδάκια μου μέσα στην θερμοκοιτίδα, αισθάνομαι ότι δεν έχω αυτή την δύναμη ... άυπνη είμαι πάλι και πολύ ταλαιπωρημένη ... είμαι και μόνη μου όλη την ημέρα στο σπίτι και μου έρχεται να τρελαθώ ...

Σας φιλώ και εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να μας πάνε όλα καλά μέχρι τέλους!!! Σας ευχαριστώ πολύ για όλα και ζητώ συγγνώμη που δεν μπορώ να πολυσυμμετέχω στις ωραίες συζητήσεις σας!!! Τις παρακολουθώ φυσικά και χαίρομαι πάντα με τα καλά σας νέα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Marsoupilamiκαι εγω δεν θελω να σκεφτομαι τη θερμοκοιτιδα αλλα μαλλον αυτο ειναι δικος μας φοβος και ολα καλα θα ειναι αν χρειαστει να μεινουν.

την τελευταια φορα που πηγα στο γιατρο και του ειπα εχω μια φοβια με τις θερμοκοιτιδες μου λεει αστειευομενος και εγω εχω μια φοβια με τις αραχνες τι να κανουμε τωρα;δεν ειναι κατι τραγικο δηλαδη.

οποτε παρτο αλλιως.τα μωρακια και τωρα να γεννηθουν μια χαρα θα ειναι.και εσυ μια χαρα θα εισαι.

να μας πεις τα νεα σου οκ;

φιλια και stay cool ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλημερα

marsoupilami μην αγχωνεσαι :) ολα καλα θα πανε!! πολλα παιδακια μπαινουν στη θερμοκητιδα και σκεψου πως ειναι για καλο τους!!! ολα τα προωρα μωρα αναπτυσσονται στην πορεια μια χαρα!! σου ευχομαι τα καλυτερα!!! :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από εμενα!

marsoupilamaki καλο , αν και τα αποτελεσματα σου δεν ηταν τοσο καλα.θα κάνεις οτι λεει ο γιατρουλης και ολα θα πανε καλα.

Μη φοβασαι τις θερμοκοιτιδες,ολα τα προωράκια που μπαίνουν,μια χαρα αναπτυσονται και ξεπεταγονται.

Ψυχραιμια και ευχομαι ολα να πανε αψογα και να μην αγχωνεσαι..

2002 αντε να μας πεις τα νεα σου σημερα και σου ευχομαι να κρατησεις σύντομα δύο γερα μωράκια!!

Λιονταρακι,τι σε επιασε?Περίμενε βρε λιγακι και μετα γεννας....

:)

Αχ ο αντρουλης σου που δεν μπορει χωρις εσενα!!!!Πες του μετα τη γεννα θα μπορείς??? :P

Εγω είμαι καλα δεν εχω κατι νεοτερο να σας πω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από μένα,

Marsoupilami, να σου πω μια οικογενειακή ιστορία για να μην αγχώνεσαι από τους 4 παππούδες και γιαγιάδες που είχα (όπως ο καθένας άλλωστε), αυτός που έζησε τα περισσότερα χρόνια και ήταν ο πιο υγειής από όλους ήταν ο παππούς μου, που γεννήθηκε 7 μηνών πρόωρος και αυτό έγινε το 1920. Επομένως μην αγχώνεσαι καθόλου για τα μωράκια, ωστόσο αν κερδίσεις και καμιά μέρα παραπάνω καλό είναι. Όσο για την εισαγωγή σε νοσοκομείο μπορεί να φαντάζει αγχωτική και ανησυχητική, αλλά αν το προτείνει ο γιατρός μην το σκέφτεσαι καθόλου, γιατί εκεί θα αισθάνεσαι πολύ μεγαλύτερη σιγουριά. Σου εύχομαι να είσαι καλά εσύ και τα μωράκια σου.

Πολλά φιλιά και στα άλλα κοριτσάκια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marsoupilami μου μην απογοητεύεσαι. καμια μας δεν θέλει να σκέφτεται τα μωράκια της στη θερμοκοιτίδα αλλά η πραγματικότητα είναι ότι κι εκεί αναπτύσονται χωρίς κανένα πρόβλημα. σου έυχομαι να τα κρατήσεις όσο περισσότερο γίνεται στην κοιλίτσα σου και αφού δεν μπορείς να κάνεις τίποτα για τις τιμές των εξετάσεων προσπάθησε τουλάχιστον να είσαι ήρεμη. σ΄αυτό βοηθάει λίγη παρεούλα στο σπίτι, μαμάδες ή καμια φίλη γιατί όταν είσαι μόνη σου το μυαλό ταξιδεύει και δεν βοηθάει στην ηρεμία.

2002 κι εγω βαριέμαι απίστευτα στο σπίτι, είμαι και συνέχεια μόνη μου...αφού σκέφτομαι ότι όταν γεννήσω και περάσει κανένας μήνας δεν θα τα αφήνω σε ησυχία τα μικρούλια μου, όλο βόλτες θα κάνουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marsoypilami μου ευχομαι να εισαι καλά. Κοιτα να εισαι καλά ψυχολογικά κ παρε καποιον να σου κάνει παρέα. Και τώρα να γεννηθουν τα μωράκια σου δεν θα εχουν αναγκη οποτε μην σκεφτεσαι ασχημα. Και κάθε μέρα που κερδίζεις ειναι το καλύτερο.

Λιονταράκι μου περνάει ο καιρος μην ανησυχεις. Εγώ καμια φορα καθομαι κ βλέπω τηνμικρή μου, ναι το θηριακι που σας ελεγα χθες, και λέω παναγια μου ποτε περασε ο καιρος κ γεννησα κ κοντευει να γίνει ήδη δυο χρονών?????

θα δεις που θα περασει γρηγορα ο καιρος απλα τώρα στο τέλος μας φαίνεται οτι περνάει λιγο πιο αργά.

Οσο για την θερμοκοιτιδα ουτε εγω θελω να τηνσκεφτομαι καν. Ιδως απο προχθές που ειδα στα αποτυπωματα για το μωρο απο την Θεσσαλονίκη ξύπνησα 4 η ώρα την νύχτα κ του λέω του αντρα μου του κακομοιρη που δεν ηξερε γιατι τον ξύπνησα κ του λέω παρακαλα να πανε ολα καλά κ να μην χρειαστουν τα παιδια μας θερμοκοιτιδα γιατι αλλιως θα μ ακουσει ολο το μαιευτηριο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου, σας ευχαριστώ πάρα πολύ που νοιάζεστε για μένα!!!! Σούλα, είναι πολύ ενθαρρυντικό το παράδειγμά σου!!!! Χαίρομαι που όλες είστε καλά, παρά τις ενοχλησούλες, οι οποίες είναι μέσα στο πρόγραμμα!!!! Ααααααααα και μην βιάζεστε να γεννήσετε!!!! Ούτε για αστείο να μην το λέτε!!!!!! Απ' ότι βλέπω οι περισσότερες περνάμε την ημέρα μόνες μας στο σπίτι!!!! Ευτυχώς που υπάρχει και το μαμμυ!!! Εγώ πάντως τους γονείς μου δεν τους αντέχω για παρέα, είναι τόσο αγχωμένοι και με φορτίζουν απίστευτα ... οι φίλες μου εργάζονται ... το σκ είχε έρθει η φίλη μου και έμεινε σπίτι μου και ήταν πολύ όμορφα!!! Όλη μέρα χαζεύω στην τηλεόραση!!! Εγώ που έτρεχα σαν τρελή!! Τα έχω χαζέψει και αυτά, με τόσα που ακούν από την τηλεόραση!!!! Αφού τα παιδιά μου όταν γεννηθούν, δεν θα πουν "μαμά", "μενεγάκη" θα πουν!!! χιχιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Ναι ναι...έχω κάτι μικρές ενοχλήσεις πολύ χαμηλά από το κεφαλάκι θεωρώ και πιο πάνω γίνεται πάρτυ με τα ποδαράκια να χτυπάνε όπου βρουν 😁😁🧿🧿
    • Μακάρι μακάρι μακάρι...αν κ δύσκολο!! Είχαμε δύο επαφές μόνο 😭 που να φανταστώ ότι αποφάσισε να κάνει στην ώρα του ωορρηξία 🤣🤣🤣 ήταν κ λίγο άκυρες!! Δλδ  φαντάσου 8η και 11η ημέρα κύκλου...πφφφφ
    • Ναι μακάρι γτ όντως είναι πολύ δύσκολο... Χμμμμμ δεν ξέρω κατά πόσο ήταν καλές οι επαφές γτ λόγω δουλειάς καταφέραμε μόνο δύο και ίσως άκυρες μέρες!! Με λίγη βοήθεια όμως 🙏🏼 και ελπίδα....αυτή πεθαίνει τελευταία δεν λένε;; Χαχα  Μου είπε η γυναικολόγος πως λογικά σε 10 με 12 ημέρες θα πρέπει να έρθω περίοδο αν όντως έγινε η ωορρηξία!!   Για να δούμε;;!!!!
    • Αγαπη μου καλη επιτυχια ευχομαι κ το μικρακι σας να φωλιασει στην κοιλιτσα σου για 9 μηνες!!! 🙏🙏 Εγω δν ειχα καθολου συμπτωματα... ισως μια καποια συχνοουρια αλλα δν ξερω αν ηταν απ την εμφυτευση ή λογω του νερου π επινα... λιγο τα φατμακα, λιγο υο οτι πινω αρκετο νερο κ με τοση ζεστη επινα τλχ 2-3 λιτρα νερο τη μερα. Κ νομιζω καπου ειχα διαβασει οτι συστηνεται μετα την ετ αρκετο νερο γ να ενυδατωνεται η μητρα... Αλλα ουτε στηθος, ουτε κτ αλλο... α! Κι 1-2 βραδια ειχα εξαψεις.. εκει κοντα στη χοριακη... αλλα ισως φταινε κ τα φαρμακα.. μ τοση προγεστερονη.. Κι εγω προτεινω ν μεινεις σπιτι ν ξεκουραστεις!! Κι εγω πηρα την αδεια ειδικου σκοπου κ ξρκουραστηκα!! Βεβαια ολο ξυπνητηρια ειχα το πρωι γ τα φαρμακα αλλα τλχ ημουν ηρεμη...
    • Κοίτα η μπανάνα μυρίζει και "περίεργα". Η δικιά μου τους πρώτους μήνες της σιχαινόταν 😅 Νομίζω το ψωμί και τα μπισκότα τα λατρεύουν. Τουλάχιστον η δικιά μου τρελένεται. Οπότε αν θες άσε της ένα κομμάτι ψωμί κόρα ή ένα μπισκότο και άσε να δεις αν θα το φάει. Επίσης φροντίσε να πεινάει λίγο όταν θα της τα δώσεις. Να δεις αν θες δείξει περισσότερο ενδιαφέρον ετσι.  Μπράβο για την υπομονή και την ψυχραιμία 💪💪💪 Έτσι θέλει! Το χεις μανούλα!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...