Μετάβαση σε περιεχόμενο

poies perimenoume didimakia? Νο2


lena

Recommended Posts

Aliky, χωρίς να ξέρω πολλά βρήκα το εξής

Each mL of Celestone Chronodose Injection contains betamethasone 5.7 mg, as betamethasone sodium phosphate 3.9 mg (in solution) and betamethasone acetate 3 mg (in suspension) in an aqueous vehicle.

εγώ είχα κάνει 4 x 1000mg δόση που δεν συγκρίνεται με 4 x 5.7 mg, από την άλλη υπάρχουν πολλές ουσίες που ανήκουν στα κορτικοστεροειδή, οπότε μάλλον δεν μπορεί κανείς να βγάλει άκρη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 957
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημέρα κοριτσάκια!!!ξυπνήστε, βαριέμαι!!!

τί αϋπνίες είναι αυτές, τα νεύρα μου! κοιμήθηκα 1.30 και ξύπνησα 6! και να φανταστείτε όταν δούλευα έκανα τρελά γλέντια έστω και για μια ώρα πρωινού ύπνου και τώρα που μου προσφέρεται απλόχερα έχω αϋπνία :angry:

επίσης τη νύχτα και προς το πρωί είχα ασυνήθιστα πολλές συσπάσεις, όταν πάω νοσοκομείο για την ένεση θα τους το πω μήπως και με βάλουν στο non stress. τα νεύρα μου μ' αυτές τις συσπάσεις, ρωτάω όποιον γιατρό βρω μπροστα μου και κανένας δεν μου απαντάει με σαφήνεια πόσες πρέπει να είναι για να ανησυχήσω. αν και πιστεύω ότι δεν υπάρχει λόγος να ανησυχώ ιδιαίτερα γιατί τις έχω πολύ καιρό, αν υπήρχε πρόβλημα θα είχε φανεί!

Σούλα μπέρδεμα είναι με την ένεση αν και δε χρειάζεται και πολύ ψάξιμο γιατί έτσι κι αλλιώς θα την κάνουμε. οι οδηγίες λένε ότι πρέπει να γίνονται μέχρι την 32η εβδομάδα, μετά δεν είναι αποδεδειγμένη η χρησιμότητά τους και πρέπει να σταθμιστούν από το γιατρό τα οφέλη και οι κίνδυνοι για τη μητέρα και το έμβρυο. οι πιό πολλοί γιατροί όμως τη δίνουν αργοτερα. εγω είμαι οριακά στην 32η εβδομάδα. πάντως μου έχει φτάσει το ζάχαρο στα ύψη παρόλη την τρελή δίαιτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!

εγω δεν ειμαι και στα καλυτερα μου σημερα.αγχωθηκα χτες με το γιατρο,αγχωθηκε και ο αντρας μου με αποτελεσμα να ξεσπασει ο ενας στον αλλον και να γινουμε κωλος συγνωμη για την εκφραση.εγινε συρραξη.βεβαια μετα απο δεκα λεπτα ζηταγαμε ο ενας στον αλλον συγνωμη αλλα εγω ακομα δεν εχω συνελθει.τελοσπαντων θα μου περασει.συμβαινουν αυτα.

αλικη χτες που ρωτησα το γιατρο για τις συσπασεις μου ειπε αν δεν ειναι περισσοτερες απο τρεις την ωρα δεν ειναι ανησυχητικο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι εγω τελευταία με τα διάφορα θεματάκια και το κλείσιμο στο σπίτι είμαι μέσα στα νεύρα, φουντώνω σε χρόνο μηδεν ενώ ποτέ δεν ημουν νευρική! ευτυχώς ο αντρούλης μου τις περισσότερες φορές δείχνει κατανόηση αλλά ποσο να αντέξουν κι αυτοί, μερικές φορές η σύρραξη είναι αναπόφευκτη!

συσπάσεις πολλές φορές έχω πολύ περισσότερες από 3 την ώρα αλλά μου είπε ο γιατρός ότι έχει σημασία και η ένταση! όταν με έβαλε στο μηχάνημα τις περισσότερες δεν τις έπιανε γιατί ήταν πολύ ήπιας έντασης οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα. εγώ όμως πώς θα βγάλω άκρη, δεν μπορώ να μετρήσω ένταση!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μα πού χαθηκατε σήμερα κοριτσάκια?

τελικά χαλάρωσαν αρκετά οι συσπάσεις και δεν πήρα το γιατρό, έκανα και τη 2η ένεση κα ξεμπέρδεψα και πήγα και για ψώνια. πήρα μικρά σεντονακια για τα πορτ μπεμπε και 2 πανέμορφες κουβερτούλες, καλτσάκια και γαντάκια για τα μπεμπάκια μου! μου έφτιαξε απίστευτα η διάθεση. μου είπαν ότι τα επιπλάκια μας ήρθαν και θα μας τα φέρουν όποτε θέλουμε, μάλλον την άλλη βδομάδα να οργανωθούμε λίγο ακόμη!

marsoupilami μου τί εγινε με τις εξετάσεις και τον β΄ επιπέδου? ελπίζω να μη σε πρήζω που ρωτάω συνέχεια αλλά πραγματικά ανησυχώ. μπορεί να μην έχουμε γνωριστεί αλλά όλες σας αισθάνομαι σαν φίλες μου, ειδικά εμεις που περάσαμε κι απο τη διαδικασία της εξωσωματικής αισθάνομαι ότι έχουμε πάρα πολλά κοινα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω ειχα παει στο ικα να μου γραψουν εξετασεις και τη βεβαιωση για την πιθανη ημερομηνια τοκετου να παω να τα καταθεσω.εχουμε κι αυτα τα γραφειοκρατικα!

και μετα πηγα να παρω δωρο του αντρα μου για την γιορτη του στις 21.τι μου ζητησε ρε κοριτσια;;;;

μαξιλαρι!!! :laugh: :laugh:

παει αυτος τρελαθηκε.θελει λεει καινουργιο μαξιλαρι πολυ μεγαλο.ε,τι να τον κανω πηγα και του το πηρα!!!

αλικη πανε και οι ενεσεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μουυυυυυυυυυ. Τι μου κάνετε? εμεις καλά. Εβαλα τις κουνιες στο δωματιο μαςςςςς χιχι. Χωρος μηδέν.

Εγώ σκεφτομαι τωρα καποια στιγμη να παω να παρω την ληξιαρχική πραξη γαμου κ οτι αλλο χρειαζεται για να τα εχω κ αυτα ετοιμα. Αλικη μου εμενα θα με βάλει στις 27 στο μηχανημα για τις συσπάσεις. Αν κ απο τοτε με το μαγνησιο δεν καταλαβαινω.

Ευχομαι να παιρνουμε βαρος οσο γινεται. Οχι εγω δηλαδη τα μωρα χαχα.

Λιονταρακι μια χαρα τον βρισκω τον ανθρωπο ξερει τι κάνει σου λεει ασε να το χαρώ πριν ερθουν τα μωρουλινια χιχι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα, κοριτσάκια μου!!! Δεν έχω λόγια να εκφραστώ για το ενδιαφέρον σας!!!! Χίλια ευχαριστώ!!!!! Να είμαστε όλες καλά με υγιή μωράκια στις κοιλίτσες μας!!!

Τα νέα μου ... οι αιματολογικές εξετάσεις του ήπατος δυστυχώς ανέβηκαν κι άλλο ... έκανα χθες και τον ειδικό υπέρηχο, επίσης ο γιατρός μου έκανε και doppler!!! Τα μωράκια μου είναι μια χαρά, έχουν πολύ καλή ανάπτυξη και οι κινήσεις τους είναι φυσιολογικότατες!!! Το ένα κοριτσάκι μας είναι 1208 γραμ. και το άλλο 1273 γραμ.!!!!! Είναι δύο πανέμορφες μπεμπούλες!!! Και ζωηρότατες!!!!! Ευτυχώς τα μωρά είναι καλά και αυτό έχει σημασία!!! Ο γιατρός μου είπε να είμαι ήρεμη και θα παρακολουθούμε τις ηπατικές τιμές, θεωρεί ότι αν και αυξημένες οι τιμές, έχουμε πολύ δρόμο ακόμα για να γίνουν επικίνδυνες ... τι να πω ... αύριο θα πάω στον γιατρό και σίγουρα θα το συζητήσουμε εκτενέστερα, γιατί έχω πολλές απορίες ... Απ' ότι κατάλαβα, άμεσος κίνδυνος δεν υπάρχει!!! Μακάρι, Παναγίτσα μου!!!

Κορίτσια, μην φοβάστε τις κορτιζόνες!!! Δεν παθαίνουμε τίποτα, μια τσιμπιά είναι που ίσα ίσα την καταλαβαίνεις, βάρος δεν παίρνουμε, αλάτι απαγορεύεται για να αποφύγουμε το πρήξιμο και να σκέφτεστε ότι το κάνουμε για το καλό των μωρών μας!!!! Εγώ θα ξανακάνω αυτή την εβδομάδα, θα μου πει ο γιατρός πότε ακριβώς!! Θα κάνω τα πάντα για να τα προστατεύσω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχομαι να πανε ολα καλα και να κρατησεις ακομη τις ζουζουνες στην κοιλιτσα μεχρι να αναπτυχθουν αρκετα!!

μια χαρα παντως τα πανε οι φαγανουλες σου ;)

αν εχω καταλαβει καλα βρε κοριτσια στα διδυμα ξεκινουν απο νωρις οι συσπασεις??? απο ποτε αρχισατε να τις νιωθετε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marsoupilami θα πανε ολα τελεια θα το δεις κ οι μικρουλες σου θα ερθουν οταν ειναι ωρα ασε που νομιζω οτι κ σ αυτες αρεσει να μεινουν λιγο παραπανω στην κοιλιτσα σου. Ειμαστε μαζί σου κ σε σκεφτομαστε

Βρε λιονταρακι μια χαρα τον κοβω τον αντρα σου σου λεει ασε να μου παρει τωρα το μαξιλάρι να κοψω κατι υπνους ξεγυρισμένους γιατι οταν με το καλό ερθουν τα μωρά μαλλον θα το χρησιμοποιώ για να κλεινω τ αυτια μου χιχι.

Πλακα κανω ε?

Τι κανετε κοριτσια μουυυυυυ. Εγω παω τωρα για νανακια λιγο λιγο γιατι τωρα το απογευμα κ μεχρι τωρα τα αγορακια μου μαλλον επαιζαν μπουνιες. Αντι να βλεπω το εργο στην τηλεοραση καθομουν κ κοιταζα την κοιλια μου που κουνιοταν ολοκληρη χαχα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου καλημερα. Σημερα ειμαι ψόφιααααααααα δεν εκλεισα ματι ολη νύχτα. Εχω ενα κρύωμα μα τι κρυωμα. Βήχα ποναει ο λαιμός μου απιστευτα κ συναχι. Δεν μπορεσα να κοιμηθώ καθολου κ υπεφερα ολη νύχτα κ οπως καταλαβαινετε τωρα το πρωί ειμαι πτώμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ. MARSOUPILAMI ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΤΕΛΕΙΑ. ΝΑ ΜΙΛΑΣ ΣΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΛΕΣ ΝΑ ΚΡΑΤΗΘΟΥΝΕ!!!!!

ΓΙΑΤΙ ΑΓΧΩΝΕΣΤΕ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΟΡΤΙΖΟΝΕΣ??? ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΔΥΟ, ΔΕΝ ΑΛΛΑΞΑ ΤΙΠΟΤΑ ΣΤΗ ΔΙΑΤΡΟΦΗ (ΓΕΝΙΚΑ ΔΕΝ ΤΡΩΩ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΑΛΜΥΡΑ) ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΠΡΗΣΤΗΚΑ ΟΥΤΕ ΠΑΧΥΝΑ. ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΓΙΑ ΤΑ ΜΩΡΑ ΜΑΣ ΟΠΟΤΕ ΥΠΟΜΟΝΗ!!! ΟΣΟ ΓΙΑ ΠΟΝΟ, ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΘΑ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΕΝΕΣΗ. ΕΓΩ ΔΕΝ ΠΟΝΕΣΑ ΚΑΘΟΛΟΥ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!! Καλημέρα μωράκια!!!!!!!

Ζετούλα, περαστικούλια σου!!! Που το βρήκες το κρύωμα με τέτοια ζέστη?? Υπομονή και κάνε τα απαραίτητα για να είσαι περδίκι αύριο!!!

Εγώ θα πάω το απόγευμα στον γιατρό μου και θα ξαναδώ και τα μικρούλια μου!!! Δυστυχώς από εχθές έχει αυξηθεί πάλι η φαγούρα και δεν είναι μόνο ενοχλητικό, αλλά ανησυχώ μήπως ανέβηκαν πολύ οι τιμές ... ουφ ... την Παρασκευή μου είπε ο γιατρός να επαναλάβω τις εξετάσεις ... μεγάλη αγωνία να περιμένεις κάθε λίγο και λιγάκι αποτελέσματα ...

Μέσα σε όλα να ρωτήσω κάτι ...??? Εδώ και κάμποσες μέρες αισθάνομαι το ακόλουθο: σφίγγεται η κοιλιά μου και γίνεται πολύ σκληρή και μάλιστα αλλάζει και σχήμα ... νιώθω ότι π.χ. τεντώνονται τα μωράκια ή ότι έχουν τουρλώσει το πωπουδάκι τους ... ή μήπως είναι συσπάσεις??? Αυτό διαρκεί όντως για ελάχιτον χρόνο, δευτερόλεπτα ή έστω ένα λεπτάκι ... Για να ακούσω τις έμπειρες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οταν μου το εκαναν εμενα μου ειπε ο γιατρος οτι ειναι οι συσπάσεις γιατι τα μωρα τα καταλαβαινεις σαν συρσυμο ενω οταν πετρωνει ετσι αποτομα δηλ οταν σκληραινει κατα πασα πιθανοτητα ειναι συσπασεις.

Οσο για το κρυωμα τι να σας πω μας κολλησε ο αντρουλης μου. Κ το μπουρμπουληθρακι μου που τρεχει η μυτουλα μας αλλα κ εμενα που με σκοτώνει ο λαιμος μου κ τρεχει η μύτη μου ποταμι. Δεν μας βλέπω να κοιμομαστε παλι αποψε κλαψψψψψψψψ.

Οσο για τις ενεσεις οκ το πηρα αλλιως κ αφου ειναι για τα μωρακια μου θα παω χωρις διαμαρτυριες οταν ερθει η ώρα. Σήμερα δεν εχω διαθεση για δουλειες μεχρι ώρας οπότε θα παω να ξαπλώσω να χορτασω υπνοοοο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marsoupilami μου τέλεια από βάρος τα μωράκια σου, κι αφού οι τιμές ανεβαίνουν αργά όλα δείχνουν υπό έλεγχο! βέβαια είναι ψυχοφθόρο αυτό με τα αποτελέσματα των εξετάσεων αλλά σημασία έχει το αποτέλεσμα.

νομίζω ότι ευτό που περιγράφεις είναι συσπάσεις, σε μένα τουλάχιστον έτσι ακριβώς εκδηλώνονται. οι δικές μου αυξήθηκαν κι άλλο απ΄όταν μπήκα στον 8ο :( αυξησα και τα yotopar αλλά μετά από 5-6 ώρες που περνάει η επίρρειά τους έχω πάρα πολλές. συνέχεια με ένα άγχος είμαστε ρε κορίτσια...σχεδόν όλη μέρα μετράω συσπάσεις, έχω πάθει ψύχωση!

για ν' αλλάξουμε κλίμα που λένε και στις ειδήσεις...σήμερα πήγα και πήρα και τις τελευταίες προίκες που είχα παραγγείλει, κουνουπιέρες, πάντες και σεντονάκια κι έχω ξετρελαθεί :laugh: είναι όλα τέλεια! βέβαια χρειάζονται πολλά πλυντήρια ακόμη για να τελειώσω, τουλάχιστον είναι έτοιμα αυτά που χρειάζονται για τη βαλίτσα. έχουμε τόσες προετοιμασίες κι εγω μόλις κουνηθώ κάνω συσπάσεις οπότε δίνω μόνο διαταγές, δεν με αφήνουν να κάνω τίποτα...με χαλάει λίγο που δεν συμμετέχω όσο θα ήθελα αλλά είπαμε, τα μωράκια πάνω απ΄όλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσουδια μου φουσκωτα..

τι κανετε?ολα καλαα ακουω..

φιλεναδα περαστικα για το κρυομα θα περασει που θα παει..περαστικα δλδ σε οοολη την οικογενεια..να προσεχετε..

μαρσουπιλαμι χαιρομαι που ολα ειναι καλα..ετσι να συνεχισετε..

αλικυ με γεια και τα τελευταια σας πραγματακια..να ξεκουραζεσαι γλυκια μου οσο μπορεις..αφου εχεις ανθρωπους να σε βοηθανε..

εγω σημερα πηγα στην Γλυφαδα..και ψωνισααααα μαζι με μια φιλη μου..και ρε κοριτσια τι ειδα???

αν εχετε το Θεο σας..ηταν 2 κοπελες σε μια καφετερια και η μια με ενα νινι αγκαλια

οταν λεω νινι εννοω ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ καλε θαταν δε θα ταν 2 βδομαδων παραα πολυ μικρο και το θαυμασαμε ρε παιδι μου..και τι ειδα????????????????

τοου ειχαν φορεσει ΣΚΟΥΛΑΡΙΚΙ πραγματικα δεν το πιστευα..

αυτα τα νεα μου..κουραστικα βεβαια λιγο αλλα ενταξει ππηρα διαφορα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δικροκες μανουλες καλησπερα!!

να ξαναρωτησω λοιπον γιατι δεν μου απαντησατε :(

ποτε αρχισατε να εχετε συσπασεις???

οταν λετε οτι σκληραινει η κοιλια σας ειναι αισθητη δηλαδη η διαφορα????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια σημερα εκανα το πρωτο μου μπανιο!!!!

πηρα το οκ απο το γιατρο και μπλουμ!!!ηταν τελεια!με τετοια ζεστη δεν παλευεται!

βασιλικη οταν εχεις συσπασεις νιωθεις σαν μπουκωμα χαμηλα και η κοιλια γινεται πετρα για λιγα δευτερολεπτα.τουλαχιστον ετσι εχω νιωσει εγω τις λιγες φορες που εχω παθει.ο γιατρος μου ειπε αν δεν ειναι περισσοτερες απο τρεις ανα ωρα δεν ειναι ανησυχητικο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κόριτσια μου. Δυστηχως το κρυωμα παραμενει. Βασιλική εγώ το αισθανομαι σαν πετρωμα με ψιλοδυσφορια κ δεν εχει πολυ καιρο που αρχισε.

Ναταλιτσα μια χαρα τα ψώνια περναει η ώρα αλλα κ μωρο με σκουλαρικι τι να πω. Εγω στην κόρη μου δεν εχω βάλει ουτε κ το σκεφτομαι κάν ακομα.

Αχ κοριτσια μου οπως με βλέπω παλι δεν θα κλεισω μάτι. Κ εγωσημερα ημουν στο τσακ να κάνω μπανιο αλλα κρατηθηκα λογω κρυωματος κ φαρυγγιτιδας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια, κοριτσάκια μου!!!! Καλημέρα, μικρά πλασματάκια μέσα στις κοιλίτσες μας!!!! Τι κάνετε???

Εγώ επισκέφτηκα χθες τον γιατρό μου - δεν αλλάζει κάτι από αυτά που σας είχα πει, συνεχίζουμε την στενή παρακολούθηση των ηπατικών τιμών ελπίζοντας να κερδίζουμε χρόνο ... τα μωράκια είναι μια χαρά και αυτό είναι σπουδαίο!!!! Το βάρος τους χθες ήταν 1.232 γραμ η μια κοπελάρα μου και η άλλη 1.343 γραμ!!!!! Αυξήθηκε από προχθές!!! δυστυχώς όμως έχει αυξηθεί και η φαγούρα στο σώμα μου ... σήμερα κάνω και την δεύτερη δόση με τις δύο ενέσεις κορτιζόνης!!! Επίσης εφεξής θα επαναλαμβάνω κάθε δύο εβδομάδες και το doppler!!! Τις αιματολογικές εξετάσεις θα τις ξανακάνω την Δευτέρα, εκτός και αν έχω τρομερή φαγούρα οπότε θα τις επισπέυσω ... μεγάλο ζόρι αλλά παρακαλώ να μας βοηθήσει η Παναγία να περάσουν όσο το δυνατόν περισσότερες μέρες ...

Και μέσα σε όλα ... ε, ναι, λοιπόν, έχω και συσπάσεις!!!!!! Το είχα υποψιαστεί, είχα καταλάβει την διαφορά και μου το επιβεβαίωσε ο γιατρός ... μου είπε να τις παρακολουθήσω για 2-3 μέρες μετρώντας πόσες φορές την ημέρα συμβαίνουν, ώστε - αν χρειαστεί - να μου δώσει χάπια ... Εσείς πόσες συσπάσεις μετράτε την ημέρα??? Πήρατε αμέσως χάπια???

Τυχερούλες όσες κάνετε μπανάκια!!! Εμένα ο γιατρός και με τις συσπάσεις μου είπε αυστηρότατα καμία δραστηριότητα ... σνιφφφφ!!!

Φιλάκια σε όλες!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mπραβο μαρσουπιλαμι μου..!πολυ χαιρομαι για σενα.και μην στεναχωριεσαι για τα μπανακια..τα νινακια να ναι καλα..και θα εχετε χρονο και για αυτα καποια στιγμη..

κοριτσουδια τα υπολοιπα τι κανετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα και από μένα,

τελικά από όσα περιγράφετε και εμένα συσπάσεις πρέπει να είναι. Τις 2 τελευταίες μέρες έκανα μερικές βόλτες, ήρθε και μια κοπέλα να με βοηθήσει στις δουλειές και κάτι έκανα και εγώ και χθες όλη μέρα είχα συσπάσεις καμιά 15αριά. Με το μαγνήσιο είδα μια διαφορά τον τελευταίο καιρό, αλλά μου φαίνεται ότι θέλει και πολύ ξεκούραση.

Marsoupilami τα κορίτσια σου έχουν τέλειο βάρος, κουράγιο όλα θα πάνε καλά. Α, θα πάω να πάρω και την κρέμα που είπες για τις αιμορροΐδες γιατί δεν αντέχω άλλο.

Έχω ένα άλλο θέμα τώρα, ο γιατρός μου ξεγεννάει μόνο σε ιδιωτικό νοσοκομείο.Χθες που τηλεφώνησα στο νοσοκομείο μου είπαν ότι εκτός από την αμοιβή του γιατρού, θα κοστίσει γύρω στα 3000, εκτός από τα έξοδα στην περίπτωση που τα μωρά μπουν σε θερμοκοιτίδα.

Η αμοιβή του γιατρού, τα βλαστοκύτταρα και το νοσοκομείο σίγουρα θα κοστίσουν πάνω από 8000 και σκέφτομαι τώρα μήπως να αλλάξω γιατρό και να γεννήσω σε δημόσιο νοσοκομείο. Ο προηγούμενος γιατρός ήταν πανεπιστημιακός και μπορούσε να ξεγεννήσει σε δημόσιο νοσοκομείο, αλλά ντρέπομαι να πάω πάλι σε αυτόν.

Ζετούλα περαστικά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σουλα μου να μην ντρεπεσαι λεω..ανθρωποι ειναι καταλαβαινουν..

κανε οτι εσυ θεωρεις σωστο..

και ειναι καλυτερο να χρεισημοποιησεις αυτα τα παραπανω λεφτα που θα εδινες σε ενα ιδιωτικο για τις αναγκες των μωρων σου..

κανε οτι πιστευεις γλυκια μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νομίζω ότι όλα τα κοριτσάκια μας πήγαν για μπανάκια!!! Τις τελευταίες μέρες έχουμε απουσίες!!!!!! Καλά κάνετε!! Κάντε βουτίτσες και για εμάς!!!!

Κορίτσια, απλά να σας ενημερώσω ότι ήδη από τον Αύγουστο 2009 όλα τα ασφαλιστικά ταμεία καλύπτουν τις θερμοκοιτίδες στα ιδιωτικά μαιευτήρια!!! Μια σχετική ερώτηση στο ταμείο σας θα σας πείσει!!!!!

Όσον αφορά τα βλαστοκύτταρα εγώ δεν έχν καταλήξει ακόμα, αλλά κατευθύνομαι προς την δημόσια τράπεζα. Εσείς έχετε αποφασίσει???

Αλήθεια έχουμε καιρό να μάθουμε νέα της Kleoxx και της new-mammy!!!

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΣΑΣ!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!

δεν πηγα σημερα για μπανιο γιατι εδω στην πατρα εχει ενα κωλοκαιρο τι να πω.κανει τρελη ζεστη αλλα φυσαει και εχει συννεφια.σκονη απο τη σαχαρα!!

marsoupilami (ηθελα να ξερα απο που το βγαλες αυτο το ψευδωνυμο!!!!!)

μια χαρα ειναι τα μωρακια.σου εχει βαλει ο γιατρος καποιο οριο για τις ηπατικες ενδειξεις;;και αν δηλαδη τις ξεπερασουν θα πρεπει να γεννησεις;μακαρι να πεσουν οι παλιοτιμες!

σουλα δημοσιο και παλι δημοσιο!!!

πανεπιστημιακος γιατρος και το ρωτας;;;

εχω ουτε στιγμη δεν ειχα ενδοιασμους για το που θα γεννησω.τα χρηματα που θα σου κοστισει απλα η ξενοδοχειακη υποστηριξη του ιδιωτικου να θα τα χρησιμοποιησουμε για τα μωρακια.και εχουμε και διπλα εξοδα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση κορίτσι μου ❤️ δεν έχω καθόλου ιδέα απ' αυτά, απλά ήταν η μόνη τιμή εκτός των φυσιολογικών κι είπα να ρωτήσω και δω. Να σαι καλά!  Πώς είσαι εσύ;
    • Κορίτσι μου στην κύηση ειναι φυσιολογικό να είναι χαμηλή αυτή η τιμή κ όσο προχωράει θα μειώνεται κι άλλο ώστε να αποφευχθεί η αιμορραγία κατά τον τοκετό. Όλα καλά μην ανησυχείς!!
    • Ωχ κορίτσι μου, τι τράβηξες κι εσύ με τις διεγέρσεις! Είχες κάνει πολλές; Εγώ μόνο 9 μέρες έπαιρνα gonal-F για διέγερση πριν την πρόκληση με οβιτρελ και θυμάμαι κι εγώ είχα πρήξιμο εκείνες τις μέρες όπως κατά τη διάρκεια της περιόδου. Αλλά η δόση ήταν αρκετά μικρή σε σχέση φαντάζομαι Μ αυτή που δίνουν για να γίνει ωοληψια... Όπως και να χει, κάνουμε τώρα όλες κουράγιο για τα μικρά μας! Δε θέλω να κοιτάω κιλά, και πέρυσι που έμεινα πρώτη φορά έγκυος δε με ένοιαζε καθόλου. Εκτός φυσικά αν τίθεται και θέμα υγείας για διαβήτη κύησης που είπες ή χοληστερίνη αν μου πουν. Όσο για τη φέτα, ναι ίσως είναι καλύτερα, είναι και πιο ακριβή εδώ στο εξωτερικό 🤣🤣 Σχετικά με τον υποθυρεοειδισμό δυστυχώς έχω διαβάσει ότι συνήθως κληρονομείται απ' την μητέρα όπως και η όραση. Αφήνω αυτό εδώ: έχω υπερμετρωπία, αστιγματισμο και στραβισμο. Παιδί μου συγχωρα με! 🥲
    • Εγώ έχω πάρει κοντά 5 κιλά από την ετ!!!! Ξεκάθαρα δεν είναι από εγκυμοσύνη όπως καταλαβαίνεις..!! Αλλά το πιθανότερο είναι από την κορτιζόνη που παίρνω, κατακράτηση και μαζί με το πρήξιμο νοιωθω σα παραγεμισμένο μπαλόνι έτοιμο να εκραγεί..!! 😅😅 γενικότερα με τις διεγέρσεις σύνολο έχω βάλει 10 κιλά και δεν σου κρύβω πόσο φοβάμαι για τυχόν ζάχαρο κύησης.. οπότε ξεκίνησα πάλι διατροφολόγο με στόχο να χάσω υγιεινά όσα μπορώ μέχρι να αρχίσω να βάζω ουσιαστικά από την εγκυμοσύνη.. πέρσι στην εγκυμοσύνη ξεκίνησα από τα 56 και δεν έβαλα ποτέ γραμμάριο.. τώρα...  Γιουβαρλακι!!!😂😂 Άσε με γιατί και εγώ καημό το έχω!!! Ο χειρότερος συνδυασμός αυτών των δύο βγήκα.. δηλαδή το DNA μου μέσα!!! Ευελπιστώ το παιδί να "σωθεί" λίγο γιατί οι δυνατότητες υπάρχουν.. πόσο χιούμορ έχει ο από πάνω δεν ξέρω..!!! 🤣🤣🤣🤣 Τη φέτα καλύτερα.. εμένα μου την απαγόρευσε ο γιατρός και γενικότερα όλα τα μαλακά τυριά.. όπως και όλα τα τυριά τα οποία δεν είναι τυποποιημένα.. Ακριβώς..
    • Τελικά μπορούμε να φάμε σολομό ψητό στο φούρνο μια φορά το μήνα; Τόνο σε κονσέρβα μια στο τόσο; Τι ισχύει βρε κορίτσια; Μένω στο εξωτερικό κι εδώ μου λένε ότι μπορώ μια φορά το μήνα να τα τρώω. Αλλά ο γυναικολόγος απ' την Ελλάδα είπε όχι. Για πείτε 🥲
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...