Μετάβαση σε περιεχόμενο

poies perimenoume didimakia? Νο2


lena

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 957
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα σε ολες!!

marsoupilami υπομονη και θετικη σκεψη.και εγω θυμαμαι στις αρχες και μεχρι προσφατα δηλαδη ζουσα με το φοβο της υποκλοπης.καθε βημα που καναμε ηταν τοσο αγχωτικο.οσο κεφτομουν ομως τα κοριτσακια μου γλυκα δεν φοβομουν τιποτα.και τωρα υπαρχει περιπτωση να εμφανιστει το συνδρομο υποκλοπης (μακρια απο μας!!!) αλλα θα ειναι αντιμετωπισιμο.

ΘΕΤΙΚΗ ΣΚΕΨΗ!!!!

ζετουλα στο ριο στο πανεπιστημιακο θα γεννησω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια μου. Τι μου κάνετε? εγω σημερα πηγα κ ειδα τα αντρακια μου. Ειναι καλά ειναι 1050 ο ενας κ 1120 ο αλλος. Μου ειπε συμφωνα με τις καμπύλες οτι μεγαλώνουμε μια χαρουλα. Απο δω κ μπρος μ εβαλε να μετραω την πιεση πρωί βραδυ κ να προσεχω να μην κουραζομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παρεπιπτοντως κατι λαθος εκανε κ εγραψε στο χαρτι που μου σημειωνει οτι ειμαστε 27 εβδομάδων αλλα κ απο το πινακάκι εδω κ απο τις μετρησεις τις δικες του τις προηγουμενες βγαινει 28 κ μαλιστα απο τα δικά του βγαινει 28 κ 1 οποτε την επομενη φορα θα πρεπει να του το πώ. Ραντεβου εχουμε παλι σε 2 εβδομάδες. Μου ειπε οτι θα κάνουμε τις ενεσεις κορτιζόνης εκει στις 32 εβδομάδες κ θα κανουμε κ το ντοπλερ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας και από εμενα!!!!!

Διάβασα τα νέα σας....Υπομονη και επιμονή κοριτσάκια,το έργο μας είναι

δύσκολο αλλα ιερο!

marsoupilami,ελπίζω να συνεχίσεις να είσαι δυναμική και αισιόδοξη πάντοτε.

Με την καθο΄δήγηση του γιατρού ,όλα θα πάνε καλα και θα είναι ελεγχόμενα!Καλή συνέχεια στην εγκυμοσύνη σου!!

Zετούλα,μπράβο στα αντράκια σου...!!!!!που ζεις?

Τέλειες οι προίκες ε?Φαντάζομαι :woohoo: :woohoo:

Natali,τον μικρό τον λεω έλα να χαιδέψεις τα μωράκια στην κοιλίτσα και εμαθε και χαιδευει μια τη μία πλευρά και μία την άλλη!!!!1 :laugh:

Οταν του λεω δώσε ένα φιλάκι,με χτυπάει....δεν έδωσα σημασία μέχρι να το ξανατσεκάρω!!!

Ερώτηση!Τ διδυμάκια έχετε?Στον ίδιο σάκο ή όχι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ κοριτσακι μου μένω Ιθάκη δυσκολα τα πραγματα. Κ εχω δυο αγορακια σε χωριστους σακους με φυσιολογική κ μαλιστα απροσμενη συλληψη.

Να ναι καλά κ εσενα ολα σου τα παιδακια. Ειχα ανχωθει λιγο για το βαρος τους αλλα τοση ωρα που διαβάζω στο ιντερνετ δεν διαβασα κατι ανησυχητικό αλλα παιδακια γενιουνται μεγαλύτερα κ αλλα μικροτερα. Τωρα θα ψαξω να βρω τους υπερηχους της μικρής να δω ποσο ηταν η μικρη μου περιπου σ αυτην την εβδομάδα.

Την ωρα που ημουν εκει ο ενας μπεμπης ειχε οργιασει. Προσπαθουσε να μετρησει τον αλλον που κοιμοταν κ ο αλλος ηταν κ χορευε ειχε πλακα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιθακη!Αγαπημένο,όμορφο νησί αλλα δύσκολα ρε συ το καταλαβαίνω...

Και εμένα είναι σε δύο σάκους αλλα είναι νωρίς και δεν ξέρουμε φύλοφύλα

Και για μας ήταν επιθυμητό το να μείνω έγκυος αλλα απρόσμενο το ότι θα ήταν δύο.Η συλληψη έγινε φυσιολογικα.Στην αρχή τρόμαξα και έκλαιγα αλλα

τώρα αν και είναι νωρίς και ευχομαι να πάνε όλα καλά, τα λαχταρω τόσο πολύ...Να τα δω,να τα αγκαλιάσω,να τα θηλάσω,μακάρι!!!!

Το ίδιο ευχομαι για όλες τις εγκυούλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλε μην αγχώνεσαι για το βάρος τους...Και μικρούλικα να γεννησθούν δεν εχουν φόβο!!!!

Εμείς που είχαμε τη Δευτέρα γιατρο και τα μετρούσε,το ένα ήταν αραχτό και το άλλο έκανε τούμπες!!!!Πολύ γέλιο είχανε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλε μην αγχώνεσαι για το βάρος τους...Και μικρούλικα να γεννηθούν δεν εχουν φόβο!!!!

Εμείς που είχαμε τη Δευτέρα γιατρο και τα μετρούσε,το ένα ήταν αραχτό και το άλλο έκανε τούμπες!!!!Πολύ γέλιο είχανε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ασε στην αρχή το περασα κ εγω αυτο το ανχος. Πρωτα απ ολα λεγαμε να βαλουμε μπρος για δευτερο παιδακι μετα το καλοκαιρι δηλ Σεπτεμβρη και βάλε αλλα πήγαμε ταξιδάκι με τον αντρα μου κ με παρεα κ μαλλον παραχαλαρώσαμε. Μετα απο εναν μήνα που ειχα μια δυο μερες καθηστρηση λεω μπα αφου δεν εκανα τιποτα κ για την μικρή μου παλεβα 7-8 μήνες αποκλειεται λεω θα ναι κρυωμα αλλα τσακ ειχανε σκασει μυτη τα αντρακια μου. Οταν πηγαινα στον γιατρο τις πρωτες φορες ημουν για κλαμματα κ ελεγα αποκλειεται να συμβαινει σε μενα κ αποκλειεται να τα καταφέρω κ ιδως με 3. Μετα χαλάρωσα κ τωρα ειμαι μες στην τρελή χαρά. Θα χουμε ενα σπίτι γεμάτο παιδιά και ναι δεν λεω οτι δεν εχουν ανχος κ αγωνία κ κουραση αλλα οταν θα τα βλεπουμε να παιζουν ολα μαζί κ να τα αγκαλιαζουμε νομιζω οτι θα φουσκωνει η καρδια μας απ την αγαπηηηηηηηηηηηηη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ μωρέ ετσι οπως τα λες θα κλάψω....

τι όμορφα που τα σκεφτόμαστε....Να είναι τα παιδάκια όλα καλα....

Ομως εγώ θα πρέπει να εργάζομαι.... :(

Χάρηκα που τα είπαμε...σχολάω και πάω στο γιόκα μου,μετα θα ξανακατεβούμε στο κεντρο γιατι έχει εμβόλιο!!!

Θα τη φάει την τσιμπιά του!!!!!χι!χι!ποιος τον ακουει!!

Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

zetoyla μεγαλωνουν τα παιδακια σου!!για την πιεση τι σου ειπε;ποσο ειναι φυσιολογικο;εγω προχτες ενιωθα φουντωμα και φοβηθηκα μην εχει ανεβει και μετρηθηκα και ειχα 11.ενταξει ηταν.πρεπει να την τσεκαρουμε την πιεση απο εδω και περα.

evi εμενα τα κοριτσακια μου ειναι στον ιδιο σακο!και εγω οπως και εσεις επαθα ενα σοκ στην αρχη.καμια φορα ακομα μου ερχονται οι αρχικοι φοβοι.μετα σκεφτομαι ομως οτι ειναι ευλογια που ο θεουλης μας εστειλε δυο μωρακια την ωρα που αλλοι ανθρωποι προσπαθουν πολυ καιρο να συλλαβουν.

τωρα ειμαι κουλ.βεβαια ξερω πως θα υπαρξουν διπλες δυσκολιες αλλα το νιωθω πια πως η μανα ειναι γεννημενη για να κανει τα παντα για τα παιδια της οσα κι αν ειναι.

το πρωι εβλεπα στη μενεγακη μια γυναικα που μολις ειχε γεννησει το 10 παιδι της!!!!!!

και μεις θα κολωσουμε με δύο ή με τρια;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!!1

χαιρομαι πολυ που ειστε ολες καλα και τα μπεμπακια σας το ιδιο!!!

marsoupilami μου, όλα ειναι υπο ελεγχο λοιπόν! να εχεις εμπιστοσυνη στο γιατρο σου, να ακολουθησεις το προγραμμα και ολα θα πανε καλα, θα το δεις!

πολλα φιλια σε ολες! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειστε πολυ τυχερες κτα εμενα ειναι τυχη να εχεις διδυμα.ο παππους μου ηταν διδυμος αλλα κανενα απο τα εγγονια δεν εκανε ακομα διδυμα.εχω ενα κοριτσακι κ εχασα αλλα 3 μετα κ παρακαλαω ο θεος να μου δωσει διδυμα η αλλα 2 τελος παντων γιατι παντα ηθελα 3 παιδια δεν ηξερα ομως τι θα μου συμβει στην ζωη μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας! Εγώ είμαι ήδη μανούλα με διδυμάκια! Ένα αγοράκι και ένα κοριτσάκι ! Είναι τώρα 11 μηνών και έχω τρελαθεί τελείως! Χαζομαμά άλλο πράγμα αλλά και τρέξιμο βέβαια!

Γεωργία μου πόσο χρονών είσαι εαν επιτρέπετε;; Αν δεν είναι αργά τότε μην χάνεις τις ελπίδες σου ... και εγώ πέρασα πολλά για να καταφέρω να έχω τα μικρά μου (απο εξωσωματική) αλλά ούτε μια στιγμή δεν σκέφτηκα να τα παρατήσω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα,

μόλις πήρα τα αποτελέσματα των αιματολογικών.

Σάκχαρο (νηστεία) 84

Σάκχαρα (1 ώρα μετά 50 γλυκόζη) 134

Οριακά μου φαίνονται, μήπως έπρεπε να κάνω την μεγάλη καμπύλη?

Ο αιμοτοκρίτης όσο πάει και πέφτει (37 -> 33) 30,8 έφτασε παίρνω και 2 δόσεις Legofer ημέρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσιαααααααααααααααα τι κάνετε?

εγω μια χαρουλα ειμαι τώρα το εχω παρει πιο χαλαρά το θέμα κ με το βάρος τους ετσι κ αλλιως ξέρω κ απο την κόρη μου οτι τον τελευταιο καιρο παιρνουν το περισσοτερο βάρος. Πιτερ Πάν τι κανεις????????????????

Σουλα μια μερα διαφορα εχουμε γιατι εκανες την πενηνταρα καμπύλη?

εγω ειχα κάνει την πενητναρα κ τωρα εκανα την μεγάλη. Καπου πιο πριν εχω γραψει τα αποτελεσματα μαλιστα. Αιματοκρίτη εχω κ εγω το ιδιο ακριβώς κ παιρνω 3 resoferon. Το ειπα κ του γιατρου κ τελικά οντως ειχε κάνει λάθος.

Βάσια να σου ζήσουν τα διδυμακια σου και Γιωργια μου γιατι το βαζεις κάτω? αφου θελεις 3 βουρ στο ψητό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Zetoula,

είπα στο γιατρό να κάνω τη μεγάλη καμπύλη και μου είπε δε χρειάζεται, του είπα και οτι η μικρή βγήκε 134 και μου είπε είναι ΟΚ, τι να πω, δεν θα ασχοληθώ άλλο.

Για τον αιματοκρίτη που λες έχεις και εσυ κοντά στο 31? Μου αύξησε την δόση σε 3 legofer και μόλις μου τελειώσουν αυτά που έχω, είπε να πάρω Gynotardyferon.

Τα μωράκια σου πάντως έχουν μια χαρά βάρος, κάτι στατιστικές που βρήκα στο Internet λένε ότι για την 28 εβδομάδα πάνω από 1000gr είναι μια χαρά.

Καληνύχτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι κοριτσακι μου μην ανχωνεσαι αλλο. Οτι σου πει ο γιατρος σου. Κ ναι κ εγω εχω 30,7 αλλα νομιζω οτι απο δώ κ περα δεν πεφτει αλλο μενει στασιμο.

Μην ανυσυχεις λιγο μας μενει κ μας ακομα κ θα πάνε ολα καλά.

Κ εγω για το βάρος στο ιντερνετ καπου εκει βρήκα κ μιλάνε για ενα μωρό οποτε κ για διδυμα πιστευω καλά ειναι. Αντε να μας πάνε ολα καλάαααα. Παω κ εγω να ψάξω ποσο ηταν η κόρη μου καπου εκει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κι απο μενα!!!

εχω ηδη βαλει ενα πλυντηριο, ποτισα τις γλαστρες μου, εβαλα να πλυνω κατι ρουχαλακια των μωρων και τωρα πινω καφεδακι!!

πηγα με την πεθερα μου χτες να μου κανει δωρο τα πρωτα ρουχαλακια των μωρων για το μαιευτηριο.ρε κοριτσια 4 φορμακια,4 εσωρουχακια, 2 μπουρνουζακια και 2 μπιμπερο chicco 160 ευρω!απο benetton kai prenatal!

ευτυχως που υπαρχουν και τα jumbo γιατι δεν την βγαζαμε καθαρη!!!

εγω οταν ξεκινησα την εγκυμοσυνη ειχα αιματοκριτη 47!!!!σουπερ γουμαν!!ο γιατρος δεν το πιστευε!τωρα βεβαια εχει πεσει στο 37 αλλα και παλι καλο ειναι!παιρνω ομως και συμπληρωμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ!!! Ο ΑΙΜΑΤΟΚΡΙΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΝΕΜΕΝΗ ΙΣΤΟΡΙΑ. ΕΓΩ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΜΕ 40 ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΧΩ 33!!!ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΜΗΝΑ ΠΑΙΡΝΩ 2 GYNOTRADYFERON ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ. ΕΓΩ ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΙΣ 18/5 ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ. Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΑΡΧΙΣΑΝ ΝΑ ΚΛΩΤΣΑΝΕ Η ΑΝΑΜΟΝΗ ΓΙΑ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΗ.

ΛΙΟΝΤΑΡΑΚΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΑ ΜΩΡΟΥΔΙΑΚΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΓΛΥΚΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΠΑΡΑΣΥΡΘΕΙ ΚΑΝΕΙΣ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα,

έριξα κάτι ύπνους το βράδυ από τις 12 μέχρι τις 9:30. Λιονταράκι τι αιματοκρίτης είναι αυτός 47, έχω ακούσει για 42 αλλά 47 όχι, μπράβο τέλειο. Εμένα στα καλύτερα μου να φτάσει 38, αίμα κυλάει στις φλέβες μου ή νερό :laugh: :laugh: :laugh:.

Από αγορές: παραγγείλαμε τα κρεβατάκια, από φορμάκια και τέτοια ψωνίζουν όλοι εκτός από μένα η μαμά μου, η πεθερά μου, η θεία μου. Αυτά που τα βάζουν γύρω γύρω στο κρεβάτι θα πάρετε? "Πάντες" νομίζω λέγονται. Στο internet λέει από τη μια πάρτε για να μην χτυπήσει το μωρό στα κάγκελα, από την άλλη να μην έχετε πολλά πολλά μες στο κρεβάτι και δημιουργηθεί πρόβλημα στην αναπνοή. Τελικά είναι μόνο διακοσμητικά αυτά ή έχουν πρακτική αξία?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μουυυυυυυ. Εγώ πηρα πάντες κ ειχα πάρει κ στην κόρη μου κ να πω την αληθεια μου γινεται το εξής. Στην αρχή ειναι απλώς διακοσμητικά μιας κ τα μωρά δεν κουνιουνται για να χτυπήσουν μετα ομως ειναι καλά γιατι προστατευουν κ απο την αλλη αυτο που ξέχασα ειναι οτι στην αρχή τα κάνει κ αισθανονται ασφάλεια γιατι αν το καλοσκεφτειτε 9 μήνες στην κοιλια ο χώρος τους ειναι περιορισμενος κ αισθανονται ασφάλεια ετσι κ οι παντες περιοριζοντας λιγο τον χώρο τους πιστευω οτι τα κάνει να αισθανονται πιο άνετα.

Απλα οτι ειναι ακριβά ολα αυτά ειναι κ μπορώ να πώ οτι ειναι φοβερη η εκμεταλευση μ αυτα τα πραγματα.

Σήμερα οιμπεμπηδές μου ειναι κεφατοι κ ειναι τελειαααα.

Παρεπιπτοντως η πεθερα μου εμενα για την μικρή επειδη θα επαιρνε το ονομα της ηθελε τοτε να μου ψωνίσει ενα σωρό πραγματα. Τωρα για τα δίδυμα μιας κ εχει δηλώσει απο νωρίς οτι δεν θα τ αγαπάει δεν εχει πάρει ουτε μια πιπίλα. Αυτά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε ζετουλα συγνωμη για την αδιακρισια τι ακριβως εννοεις εχει δηλωσει οτι δεν θα αγαπαει τα παιδια;το εχει πει ετσι απεριφραστα;και καλα εσυ σκοτιστηκες.ο αντρας σου τι λεει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...