Μετάβαση σε περιεχόμενο

poies perimenoume didimakia? Νο2


lena

Recommended Posts

zetoyla μιση ντροπη δικη τους μιση ντροπη και παλι δικη τους!!!

εγω πηρα στη babylino kai libero και ειπα:γεια σας.ειμαι μελλουσα μαμα και περιμενω διδυμα.εμαθα πως σε αυτο το νουμερο που πηρα μπορω να αφησω τα στοιχεια μου και να μου στελνετε εκπτωτικα κουπονια και δειγματα των προιοντων της εταιρειας σας.βεβαιως μου λενε!

κρατησαν τα στοιχεια μου και ειπαν πως θα στειλουν δειγματα και κουπονια.

πηρα και στην προδερμ βγηκε μια τηλεφωνητρια της ειπα τα ιδια και μου λεει να σας συνδεσω με το καταλληλο τμημα.βγηκε τηλεφωνητης και ειπα παλι τα ιδια και αφησα τα στοιχεια μου και ο θεος βοηθος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 957
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στην pampers που πηρα εγινα ρομπαααααααααα ηταν γραμμη για μελλουσες μαμαδες δεν ειχαν κουπονια κλαψ κλαψ ειναι επειδη ελεγα οτι ντρεπομαι χιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πηρα λιμπερο κ μπειμπιλινο.

Οτι στειλουν καλο ειναι. Και στα μαιευτηρια δινουν συνηθως παμπερς κουτια.

Κ στο μητερα που γεννησα αλλα κ στην ρηγα φεραιου που ειχα παει να δω την φιλη μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από μένα. Εδώ είμαστε που να είμαστε. Όλη μέρα μες στο σπίτι. Σήμερα παρήγγγειλα κάτι αυτοκόλλητα τοίχου για το παιδικό, αλλά πρέπει να αποφασίσω τό χρώμα του τοίχου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσάκια!!

σήμερα είμαι πολύ χαρούμενη γιατί ξεμπέρδεψα από πολλά σπαστικά που είχα να κάνω! μόλις γύρισα από τη μικροβιολόγο. έκανα την καμπύλη ζαχάρου, τελικά ήταν των 50 γραμμαρίων με 2 αιμοληψίες, καθόλου ταλαιπωρία, τσάμπα το άγχος! τα μωράκια στριφογυρνούσαν σαν τρελά με τη γλυκόζη!

χθες πήγα στο γιατρό να ξανασυζητήσουμε για τις συσπάσεις!μου είπε ότ εκτος απότον αριθμό έχει σημασία και η ένταση και για να είμαστε σίγουροι με έβαλε για μισή ώρα στο μηχάνημα(no stress νομίζω) που εκτός από την πίεση που δέχονται τα μωρά δείχνει καιτις συσπάσεις της μήτρας. βγήκε τέλεια, οι συσπάσεις ήταν τόσο απαλες (κατά τον γιατρό) που το μηχάνημα δεν τις κατέγραφε! τράχηλος οκ, μου έδωσε και yotopar(μίσο 3 φορές τη μέρα), τί άλλο να κάνω η μέλλουσα μάνα? ελπίζω τώρα να είμαι οκ. πάντως τώρα είμαι πιο ήσυχη, έχω τσεκάρει τα πάντα, ουφ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλημερα!!

πολλα τα πλυντηρια για δυο μωρα!!!

τα βαζω και λιγα λιγα και τελεωμο δεν εχουν!

το απογευμα θα ξεκινησω σιδερωμα!!!

aliky σου ειπε τιποτα για νοσηλεια πριν τη γεννα.μια γνωστη μου που ειχε κανει εξωσωματικη προληπτικα νοσηλευτηκε για κανα 40 μερες πριν γεννησει και τις τα πηρε μια μερα πριν μπει στην 36η βδομαδα.το κανουν λεει συχνα.

εμενα ο γιατρος ου δεν μου εχει αναφερει κατι τετοιο και ευχομαι να μην μου συμβει.απο οτι καταλαβα μαλλον για να τα παιρνουν τα ιδιωτικα γινονται αυτα.αν δεν υπαρχει σοβαρος λογος φυσικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νοσηλεύτηκε δηλαδή χωρίς κάποιο συγκεκριμένο λόγο??? μήπως ήταν λίγο υπερβολικός ο γιατρός τυης? συνήθως αυτό γίνεται όταν υπάρχουν έντονες ενδείξεις πρόωρου τοκετου.

εμένα ακόμη και για την κορτιζόνη που τον ρώτησα μου είπε ότι δίνει όταν υπάρχουν ενδείξεις πρόωρου τοκετού, κάτι που στην περίπτωση μου δεν υπάρχει. διαφορετικά ξεκινάμε κορτιζόνες μετά την 34η εβδομάδα. γενικά είναι κατά των πολλώς φαρμάκων. με το ζόρι σχεδόν μου έδωσε και τα yotopar παρόλο που έχω συσπάσεις. μου είπε ότι είναι προπαρασκευαστικές και ήπιες και δεν εμπνέουν ανησυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι δεν υπηρχε ιατρικος λογος.καθαρα προληπτικα μηπως κανει εντονες συσπασεις και δεν την προλαβουν!βεβαια ο γιατρος αυτος εδω στην πατρα θεωρειται απο τους κορυφαιους και το πιστευω οτι ειναι αλλα η κλινικη ειναι δικη του οποτε σιγουρα παιζουν και οικονομικοι λογοι.

και ο δικος μου ειναι πολυ κατα των φαρμακων.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σίγουρα παίζουν οικονομικοί λόγοι, δεν εξηγείται διαφορετικά! εγώ πάντως σε παρόμοια περίπτωση δε νομίζω ότι θα καθόμουν στην κλινική!

σήμερα η μικροβιολόγος με ρώτησε αν είμαι στο μήνα μου, το ίδιο και μια μαία χθες!τερας η κοιλία μου!!!βρήκα στο νοσοκομείο μια συμφοιτήτριά μου που μόλις της είχαν σπάσει τα νερά(στον 9ο) και η κοιλιά της ήταν όπως ήταν η δική μου στον 5ο!!!πάντως εδω και 3 βδομάδες δεν έχω πάρει γραμμάριο με τη δυσπεψία και τις καούρες που έχω!

άρχισα να αγχώνομαι με τα πλυσίματα, θα ξεκινήσω την άλλη βδομάδα να ξεμυρίσει τελείως το δωμάτιο από τα χρώμματα που βάψαμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια που θέσατε θέμα κοιλιάς, εχώ περιφέρεια κοιλιάς 108εκ. Εσείς πως τα πάτε?

Χθες με είδε ο κουνιάδος πρώτη φορά έγκυο και μου λέει πάχυνες και τον ρωτάω πόσα κιλά νομίζει ότι έβαλα και μου λέει 16, ενώ εγώ έβαλα μόλις 7, μου ήρθε να του σπάσω το κεφάλι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω έχω 100 ακριβώς!!!με μένα συμβαίνει ακριβώς το αντίθετο, όλοι μου λένε ότι δεν πήρα καθόλου κιλά γιατί μεγάλωσε μόνο η κοιλιά μου αλλά έχω πάρει 10. τα πόδια μου και όλο το υπόλοιπο σώμα εξακολουθούν να είναι πολύ αδύνατα, μάλλον γι΄αυτό έχω τόσο έντονο πρόβλημα με τη μέση. τις τελευταίες μέρες άρχισε να με ποναει και όταν κάθομαι :( εσεις πώς πάτε από μεση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πριν κανένα μήνα είχα ένα μικρό πρόβλημα στη μέση, αλλά τώρα είμαι μια χαρά, είμαι κανονική στο ύψος αλλά έχω βαρύ σκελετό και πλάτες και μάλλον με βοηθάει αρκετά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσιααααααααα τι μου κάνετε. Σημερα ειδα κ εγω μια γνωστη μου που ειναι μικροτερη εναν μήνα κ ειναι εγκυος στο πρωτο της παιδακι κ εχει βαλει 22 κιλά. Μου λεει εσυ ποσα εβαλες? λεω 4. Α ωραια μου λεει κ με την κορη σου κ μ αυτα κ παλι σε περνάω. Κ εχει δικιο γιατι στην κόρη μου ειχα βάλει σχεδόν 7. Βεβαια η κοιλιτσα καλα κρατεί. Δεν ειναι τεραστια για διδυμα ειναι μια χαρα οι κοπελες που ειμαστε μαζί με ενα μωρο ειναι ιδιες οι κοιλιες μας κ τα μωρακια μου σαν βάρος ειναι μια χαρουλα δοξα τον Θεό. Μακαρι να μην γινει αποτομα το μπαμ κ να μην μπορώ να κουνηθώ. Παντως οσο για την κλινική δεν θα μπορουσα να παω να κατσω νωριτερα μεσα. Εγώ με την κορη μου εκατσα μια βδομαδα λογο ικτερου κ κοντεψε να τρελαθώ κ να τα σπασω ολα εκει μεσα οχι κ να παω νωριτερα απαπα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εμενα η κοιλια μου περιμετρο εχει 102 εκ. δεν ειναι πολυ μεγαλη απο οτι μου λενε.

αλλα και μεγαλη να μην ειναι τωρα εγω κανω πεντε λεπτα να γυρισω πλευρο στο κρεβατι!!!φανταστειτε τι θα γινει αργοτερα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χιχι αυτο με τον υπνο ειναι ενα θέμα. Εμενα πιανονται τα μπουτια μου. Δεν αντεχω αλλο πραγματικά ωρες ωρες πονανε.

Α κοριτσια σημερα μου εστειλαν εμενα ενα πακετο που ειχα παρει τηλ στο care direct μπειτε συγνωμη αν ειναι διαφημιση αλλα αν θελετε μπειτε στο babyspace.gr κ γραφτειτε για να σας το στειλουν. Το περιμενα καιρο αλλα αξιζε. Μου εστειλαν για την ακριβεια δυο μιας κ ειναι διδυμακια κ ειχαν μεσα διαφημιστικά ειχαν διαφημιστικές κρεμουλες σουντοκρεμ ειχαν μαντηλακια νιβεα κ κρεμμα συγκαματος νιβεα κ δυο παρα πολυ ωραια μπουκαλια της avent που για να σας πω την αληθεια μου επειδη αυτα χρησιμοποιουσα κ χρησιμοποιω κ στην κορη μου οπως ανοιξα τα κουτια κ ειδα τα μπουκαλια καταχάρηκα. Α επισης εχει κ εκπτωτικά κουπονια για τα περιστρεφομενα της fishre price μια χαρα ειναι οτι ειναι δωρεαν καλό ειναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!! ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ? ΕΓΩ ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΚΑΠΟΙΑ ΨΒΝΙΑ ΓΙΑ ΤΑ ΜΩΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΥΖΑΜΕΣ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΜΟΥ ΝΑ ΞΕΜΠΕΡΔΕΥΩ ΚΑΙ ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ ΝΑ ΦΤΙΑΞΩ ΤΗ ΒΑΛΙΤΣΟΥΛΑ ΜΟΥ. ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΣΕΝΤΟΝΑΚΙΑ ΚΑΙ ΚΟΥΒΕΡΤΟΥΛΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΜΟΥ!!!! ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΑ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΜΕΝΗ!!!! ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΑΡΧΙΣΩ ΤΑ ΠΛΥΝΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΣΙΔΕΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΒΑΛΩ ΣΤΙΣ ΝΤΟΥΛΑΠΕΣ ΤΟΥΣ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κοριτσακια μουυυυυυυυυυυυ αποφασισα να παω αυριο να κάνω την καμπύλη ζαχάρου να τελειωνω. Παρολο που δεν προσεξα κ ιδιαιτερα αυτες τις μέρες λεω να παω να ξεμπερδεύω γιατι την αλλη Πέμπτη εχω παλι ραντεβου οποτε ας ειμαι κομπλέ.

Εγω την βαλιτσα ακομα. Για τα μωρα εχω ετοιμάσει τα πραγματάκια τους αλλα δεν τα εχω τακτοποιησει ακομα κ αυτα στην βαλιτσα για να δω τι θα πάρω μαζί μου. Νομίζω οτι ειναι νωρις ακομα. Μου λειπει μόνο το θήλαστρο κ κανενα νυχτικάκι. Πηρα κ 3 σουτιεν θηλασμού κ σκεφτομαι τι αλλο μπορει να λειπει. Αρχες Ιουνιου που θα πλησιαζει ο καιρος θα παω απλα να φτιαξω κ οτι χαρτια χρειαζονται δηλ την ληξιαρχική πραξη γαμου κ το χαρτι για το ονομα των μωρών. Σκεφτομαι αν λειπει κατι αλλο αλλα πρωτα ο Θεος οταν θα ρθει η ωρα να φύγω να παω Πατρα να γεννησω θα παρω τα τελευταια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!

χτες πηγα jumbo!!!

πηρα βουρτσουλα να τους χτενιζω τα μαλλακια τους,νυχοκοπτη,ενα μεγαλο σφουγγαρι,κρεμα συγκαματος,πιπιλες,μωρομαντηλα,δοχειο που εχει τρεις θεσεις για το γαλα σκονη,θερμο!!!ψιλοπραγματακια αλλα τελεια!!

ρε κοριτσια εδωσε καποιος στη μανα μου ενα καθισματακι αυτοκινητου της chicco ολοκαινουργιο αλλα δεν ξερω πως δενουν οι ζωνες ουτε πως τοποθετειται στο αυτοκινητο!!πως θα το βρω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσάκια!

σήμερα έχω τις μαύρες μου!η καμπύλη ζαχάρου βγήκε πολύ ανεβασμένη :(:(:( αρχική μέτρηση 74, μια ώρα μετά 190 (με όριο το 130!). και όλα αυτά με 50 γραμμάρια γλυκόζης, αν πάρω τα 100 που θα φτάσει??? παίρνω το γιατρό μου αλλά δεν τον έχω βρει ακόμη, τί να κάνω?

επίσης από χθες χάλια οι αιμορροϊδες! βάζω μια φυτική αλοιφή αλλά δεν κάνει τίποτα. marsoupilami αν μπορείς γράψε μου αυτή που πάιρνεις γιατί δε θυμάμαι σε ποιά σελίδα το έχιες γράψει να ψάξω.

όλα θα μου τύχουν πιά σ΄αυτή την εγκυμοσύνη?

το καλό είναι ότι με τα χάπια οι συσπάσεις έχουν ελαχιστοποιηθεί αλλά δε βλέπω να ξεμπερδεύω με τους γιατρούς. για τον ένα ή τον άλλο λόγο πηγαίνω τουλάχιστον 1-2 φορές τη βδομάδα!

πολύ γκρίνια σήμερα, σορρυ σας έπρηξα :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aliky ανεβασμενη η τιμη του ζαχαρου οντως.λογικα θα σε βαλει σε καμια διαιτουλα ο γιατρος.μην ανυσηχεις.τελειωνουμε και θα εχουμε αλλα να ασχοληθουμε!!!

να σε ρωτησω κατι για τις συσπασεις;εγω καποιες στιγμες οχι καθε μερα εχω για ελαχιστα λεπτα κατι πονακια σαν αυτα τις περιοδου χαμηλα.ειναι συσπασεις;απο την κοιλια δεν μπορω να το καταλαβω γιατι εμενα ειναι σφιχτη και δεν αλλαζει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν ξέρω για πονάκια, εγω δεν έχω, δε νομίζω όμως να είναι συσπάσεις. εγω νιώθω σφύξιμο στην κοιλία που σκληραίνει αρκετά και πολλές φορές πετάγονται βουναλάκια και παραμορφώνεται το σχήμα της. επίσης ταυτόχρονα νιώθω ένα αίσθημα δύσπνοιας και ότι πρέπει να κάνω τσίσα (σόρρυ άλλά πως αλλίως να το περιγράψω?) επειγόντως! αυτό γίνεται γιατί πιέζεται το διάφραγμα και η ουροδόχος κύστη μου είπε η μαία. όλα αυτά κρατάνε περίπου 20-30 δευτερόλεπτα. νομίζω ότι αν είχες συσπάσεις θα το καταλάβαινες, μην ανησυχείς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...