Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΟΙΕΣ ΘΑ ΒΑΦΤΙΣΟΥΜΕ ΤΟ 2010?


mariagl

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 778
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα!

Εμεις κλεισαμε εκκλησια για 08/08/10.Τραπεζι δεν θα κανουμε.Το θεωρουμε περιττο και προτιμω να δωσω τα χρηματα που θα ξοδευα για τραπεζι για να παρω οτι θελω για την μικρη μου,να φτιαξω μπομπονιερες οπως τις θελω και γενικα να ετοιμασω την βαπτιση της χωρις να δυσκολευτω οικονομικα.

Τωρα αν θα με παρεξηγησουν δεν με απασχολει καθολου!Ειναι το πρωτο μου παιδακι και θελω να το χαρω!Να βλεπω τις φωτογραφιες της οταν μεγαλωσει και να τις χαιρομαι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΧΕΤΕ ΦΤΙΑΞΕΙ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΟΛΕΣ ΣΑΣ!!!

ΤΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΜΟΥ!!! ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΕΣ Κ ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΑ ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΑ!!!ΜΠΡΑΒΟ ΣΑΣ! ΔΕΝ ΣΧΟΛΙΑΖΩ ΜΙΑ ΜΙΑ ΓΙΑΤΙ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΟΧΑ!!!!

ΘΑ ΣΑΣ ΒΑΛΩ Κ ΕΓΩ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ θα γίνω νονά στην νεραιδούλα της καλυτερής μου φίλης και όπως καταλάβατε το θέμα της βάφτισης θα είναι νεράιδες,μάλιστα βρήκα και το κατάλληλο site....www.neraidorama.gr κολλημένη........Το καταπληκτικό είναι ότι με 150 ευρώ κλείσαμε και τον στολισμό από το ίδιο μαγαζί ενώ ο ανθοπώλης μας είχε πει από 300 και πάνω.Ευτυχώ όλα είναι πλέον έτοιμα για τον Ιούλιο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KOΡΙΤΣΙΑ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΑ

24052010632.jpg

Uploaded with ImageShack.us

ΑΥΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΠΑΙΔΙΚΕΣ ΜΠΟΜΠΟ,ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΑΠΟ ΕΝΑΝ ΣΕΛΙΔΟΔΕΙΚΤΗ Κ ΜΕΣΑ ΕΒΑΛΑ ΖΕΛΕΔΑΚΙΑ Ε ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΓΕΥΣΕΙΣ.

24052010630.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Κ ΑΥΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΜΠΟΜΠΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΜΕΓΑΛΟΥΣ ΜΕ ΜΠΡΕΛΟΚ ΠΡΙΓΚΗΠΑ ΕΠΑΣΗΜΩΜΕΝΟ Κ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΔΕΛΙΤΣΑ.ΣΑΣ ΑΡΕΣΟΥΝ?? :)

24052010634.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καταπληκτικα τα προσκλητηρια! εμενα μου εκανε η δασκαλα του γιου μου δειγμα μια πεταλουδα για προσκλητηριο, και ειναι πολύ ομορφη, θα την τραβηξω να τη δειτε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο ανεμομυλος ειναι προσκλητηριο?

Πολυ σουπερ... το εχω δει για μπομπο αλλα δεν το ειχα σκεφτει για προσκλητηριο?

Το κειμενακι που το γραφεις? Θα βαλεις τυλιγμενο χαρτακι απο κατω?

νεραιδα τι περιλαμβανει ο στολισμος? και εγω θεμα με νεραιδες εχω. Και ψαχνω ιδεες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ντινα εμενα μου αρεσει παρα πολυ το προσκλητηριο.. ειναι πολυ χαρουμενο κ ταιριαζει με αισθητικα με τις μπομπονιερες κ τα χρωματα που εχεις επιλεξει παρα πολυ..

Εγω παντως οσες φορες εχω παρει προσκλητηριο με φωτογραφια παιδιου δεν το πεταξα.. τα εχω κρατησει.

Αλλωστε πιστευω πως στις βαφτισης καλεις ανθρωπους που ειναι πιο κοντα σε σενα κ στο παιδι σου κ θελουν να εχουν μια φωτογραφια του παιδιου σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

NAI O ANEMOΜΥΛΟΣ ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΟ ΕΙΝΑΙ Κ ΟΙ ΚΟΡΩΝΕΣ ΚΑΝΑΜΕ 2 ΣΧΕΔΙΑΚΙΑ.

ΤΟ ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΟ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΡΙΖΟΧΑΡΤΟ Κ ΘΑ ΤΟ ΒΑΛΩ ΕΠΑΝΩ ΤΥΛΙΓΜΕΝΟ ΡΟΛΑΚΙ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια και απο εμενα!Ειμαι καινουρια στο φορουμ αλλα μανουλα εδω και 15 χρονια!Πριν ενα ομως χρονο εγινα μανουλα για τριτη φορα μετα απο δυο γιους 15 και 13 με μια κορουλα τωρα που μας εχει ξετρελανει ολους.Θατην βαφτησουμε στης 16 Ιουλιου και ετοιμαζομαστε.Θελω να μοιραστω μαζι σας οσα εχω σκεφτει και εχω σχεδον τελειωσει για την βαφτηση.Εχω λοιπον φτιαξει προσκλησεις σε σχημα κορονας κολιμενη σε στικ και απο την μια μερια ειναι τυπωμενο το καλεσμα ,απο την αλλη μερια γραμμενο το ονομα της,Μαρια,γυρω γυρω χρυσοσκονη και το ονομα του καλεσμενου να κρμεται απο μια κορδελα.Οι μπομπο ειναι ανεμομυλοι απο χοντρο διπλης οψης χαρτονι ασπρο με χρωματιστες βουλες για τους μεγαλους και κιτρινες με χρωματιστες βουλες για τους μικρους που στους μεγαλους εχω κρεμασει κορδελες με τρια κουφετα και κορδονι για τον λαιμο που κρεμεται μια κορονα ι ενα λουλουδακι σε ασιμι χρωμα και στους μικρους θα βαλω γλιφιτζουρι το οποιο δεν εχω ακομα αποφασισει ειμαι αναμεσα στο παλιο κοκορακι και σε κατι λουλουδακια και παπακια.για γλυκο θα φτιαξουμε ξεροτυγανα με την μαμα γιατι ειμαι κρητηκια και τα προτιμαμε που θα το βαλω διπλα σε καθε πιατο.Εχω φτιαξει απο χρυσο χαρτονι κορονες με το μονογραμμα της μικρης που θα δεσω τις πετσετες και στα τραπεζια στη μεση μαλλον θα παρω απο το τζαμπο κατι υπεροχα φαναρια που ειδα ασπρα και θα τους δεσω φουξια κορδελες που ειναι και το κυριο χρωμα της βαφτησης.Ελπιζω να μην σας κουρασα και οποτε τα καταφερω 8α σας βαλω φωτο να τα δειτε και να μου πειτε και την γνωμη σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!

Χαρουλα με το καλο η βαπτιση της κορουλας σου! Και εγω Κρητικια ειμαι!! Μενεις Κρητη? Εγω Χανια.

Ολα αυτα που περιεγραψες πρεπει να ειναι πολυ ομορφα! Να μας δειξεις φωτογραφιες. Οσο για το γλυφιτζουρι προτεινω το κοκορακι, κλασικο και αγαπημενο. Εγω πηρα κατι φαναρακια απο το Jumbo επισης σε φουξια και επειδη δεν ησουνα μελος οταν ανεβασα φωτο θα το ξανακανω. Εμεις εχουμε θεμα πεταλουδες και λουλουδια. Λοιπον να η φωτο και περιμενουμε και τις δικες σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΧΩ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΜΠΩ ΑΛΛΑ ΤΟ ΤΡΕΞΙΜΟ ΔΕ ΜΟΥ ΑΦΗΝΕΙ ΠΕΡΙΘΩΡΙΑ :dry:

ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΤΙ ΕΤΟΙΜΑΣΑ..ΑΝΕΒΑΖΩ ΦΩΤΟ Κ ΦΥΣΙΚΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΙΝΗ ΣΑΣ ΑΠΟΨΗ Κ ΒΟΗΘΕΙΑ

*ΝΑ ΤΟΝΙΣΩ ΠΩΣ ΕΔΩ ΔΕΝ ΔΙΝΟΥΜΕ ΞΕΧΩΡΙΣΡΗ ΜΠΟΜΠΟ Κ ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΟ...ΕΙΝΑΙ ΜΑΖΙ!!ΣΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΔΙΝΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΤΟ ΓΛΥΚΟ Κ ΟΤΙ ΜΟΙΡΑΖΟΥΜΕ ΣΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ!!

ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΘΕΛΩ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΟ-ΜΠΟΜΠΟ..ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΟ??ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΑΚΟΜΗ ΣΤΑ ΠΟΥΓΚΑΚΙΑ ΤΑ ΚΟΥΦΕΤΑ..ΘΑ ΒΑΛΩ 3 ΚΟΥΦΕΤΑΚΙΑ Κ ΑΠΟ 2 ΜΕΓΑΛΑ ΖΑΧΑΡΩΤΑ(ΠΡΑΣΙΝΟ-ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ)

ΑΥΤΑ.. ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΜΑΝΟΥΛΙΤΣΕΣ ΜΟΥ :P:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ντίνα μου είναι πάρα πολύ όμορφο!!! αλήθεια μπράβο σου κοπέλα μου!!

κ δεν είναι καθόλου απλό! είναι φτιαγμένο όμορφα,περιποιημένο κ πάνω απ'όλα με πολύ αγάπη!! θελω κ εγώ ένα!! χι χι χι

άντε με το καλό κοπέλα μου!! κ να μου φιλήσεις τον μπεμπέκο σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ,ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΦΙΡΦΙΡΙΚΟ!!Κ ΤΟ ΕΙΧΑ ΕΝΑ ΑΓΧΟΣ...ΔΕ ΦΑΝΤΑΖΕΣΑΙ :dry::blush:

ΤΙΣ ΕΣΤΕΙΛΑ Κ ΣΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΜΕ ΕΜΑΙΛ Κ ΤΗΣ ΑΡΕΣΑΝ Κ ΕΚΕΙΝΗΣ

ΟΥΦΦΦ..ΜΕ ΕΧΕΙ ΠΙΑΣΕΙ ΑΓΧΟΣ ΜΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΕΣ,ΙΣΩΣ ΕΠΕΙΔΗ ΤΙΣ ΚΑΝΩ ΕΓΩ Κ ΜΟΥ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ "ΠΡΟΧΕΙΡΕΣ"

ΤΙ ΚΑΝΕΙ Ο ΠΑΙΔΑΡΑΣ ΣΟΥ??ΠΩΣ ΠΕΡΝΑΤΕ??

:kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsia :)

thelo na mpo kai ego stin parea sas.tha vaftisoume tin beba mas sto telos tou kalokairiou kai exo polu anxos gia tis etoimasies.

akoma imerominies den kseroume giati perimenoume na mathoume pote tha parei adeia o antras mou apo tin douleia tou gia na voithisei.

exo dei kapoia apo afta pou exete etoimasei gia ta morakia sas kai itan ola katapliktika :) .episis exo diavasei polles apo tis idees sas kai exo mia eikona gia tis etoimasies pou exete kanei.

ego sigoura tha xreiasto tin voithia sas :blush: , giati os tora apla exo paragilei ta ylika gia na ftiakso tis bobonieres moni mou.skeftomai to thema tis vaftisis na einai oi petaloudes kai ta louloudia-kai ta xromata roz,fouksia.

vevaia to pos tha stoliso tha eksartithei apo to pou tha kanoume tin vaftisi(an telika kanonistei mesa stin adeia tou sizigou, tha tin kanoume sto nisi mou-an oxi edo stin athina).

ta filia mou se oles :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τιποτα βρε Ντινα μου τι ευχαριστω λες,σιγα!! αφου ειναι πολυ ομορφα μην εχεις καθολου αγχος! κ εγω εχω βασικα επειδη τα εκανα ολα μονη μου,τα εχω βαλει κ εγω φωτο τα ειδες??

μια χαρα ειναι κ ο παιδαρακος!!σου στελνει φιλακια πολλα κ γλυκα!!!!!

Μαριαννα με το καλο η βαφτιση σας κ εσας!! οτι θελεις αν κ εχω αγορακι(εχω πολλες ιδεες ομως)κ αν μπορω να βοηθησω οπως κ ολα τα κοριτσια εδω να μας πεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Firfiriko.....δε σου λεω ότι είναι τελεια, προσκλητηρια και μπμπνιέρες, γιατί στο έχουν πει όλες και θα το ξερεις και εσυ. Που τα πήρες τα υλικά; Πήρες κάτι απο jumbo; Πώς κολλησες την κορόνα στο στικ; Μου έδωσες ιδεες τώρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • @Ελενη βιδ και εσύ δεν είχες αυχενική χθες;;;; Που είσαι;;; Πως πήγε;;; Τα νέα σου;!!!
    • Αχου θα σε μαλωωωσωωω!! Βρε απ' το πρωί δεν λέμε θετική σκέψη και ενέργεια;!! Ούτε να κλαίς ούτε να γελάς!! Έχουμε περιπτώσεις που άκουσαν καρδούλα αργότερα και εξελίχθηκαν όλα κατ'ευχήν!! @Κατερίνα!!!βοήθα λίγο!!! @Παρασκευαιδουεσύ που κοντεύεις 10ετια εδώ μέσα όλο και κάποιο παράδειγμα θα έχεις για το κορίτσι μας!!! Ναι οκ μπορεί να μην εξελιχθεί.. και τι θα κάνεις;;; Μέχρι τη Δευτέρα θα μαραζωνεις;;; Βρε κοριτσάκι μου έχεις και τα παιδάκια σου.. ασχολησου εκεί μαζί τους όσο μπορείς να γελάσει το χειλακι σου!! Πάρτα αγκαλίτσα να γεμίσει η αγκαλίτσα σου!! Γέμισε αισιοδοξία από τα χαμόγελα τους και την αγάπη τους και στείλε όμορφες σκέψεις στο σπορακι σου!! Τι θα γίνει αν προχωρήσει;;; Θα σκέφτεσαι μέσα στις τύψεις που στεναχωριοσουν πόσο το αδικησες!! Ότι είναι να γίνει θα γίνει!! Υπομονή και πίστη στο σπορακι σου!!!  Όχι εννοείτε ότι δεν χρειάζεται να κλείσεις ραντεβού με όλο το λεκανοπέδιο Αττικής!! Εφόσον έχεις ήδη ραντεβού για Δευτέρα κομπλέ, άραξε, χαλάρωσε.. μη το σκέφτεσαι συνέχεια και πήγαινε τη Δευτέρα να δείς τι γίνεται..! Τον άλλον την Πέμπτη πάρε ακύρωσε τον, πες του ότι σου έτυχε κάτι και θα τον πάρεις εκ νέου να κλείσετε ραντεβού όταν θα μπορείς!  Καλά θα κάνεις, όσο μπορείς ξάπλωσε ξεκουράσου! Σ' ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια!! Μακάρι το σκατουλι μου να φτάσει να γεννηθεί υγιέστατο και τελειομηνο!! 🙏🙏🙏 Όλων μας τα σπορακια να γεννηθούν υγιή και τελειόμηνα θεέ μου!! 🙏🙏🙏 Μωρέ αν δεν ήταν και ο γιατρουλης μου έτσι καθησυχαστικος δεν θα ήμουν έτσι εγώ τώρα.. έτσι εγώ είμαι ψύχραιμη που με βλέπεις!! 😂😂😂 Γενικότερα είμαι που είμαι ιδιοψυχαναγκαστικη και τα ψάχνω όλα, αν είχα και το γιατρό μου να με αγχωνει θα είχα πηδήξει από κανά μπαλκόνι!! 😝🤣🤣🤣 Και εσύ πιστεύω αν είχες έναν γιατρό να σε στηρίξει από την αρχή, δεν θα ήσουν τόσο καιρό μέσα στο άγχος!! Δεν σου λέω ότι θα ήσουν και μες την τρελή χαρά αλλά σίγουρα δεν θα το είχες καταδικάσει όπως έκανες.. Πες μας λίγο για τα παιδάκια σου.. πόσο χρονών είναι; Πάνε σχολείο; Πως είναι η ιδιοσυγκρασία τους.. έλα να συζητήσουμε κάτι ποίο ευχάριστο βρε παιδί μου!! Τι ζώδια είναι πχ;!! 😂😂 Έλα να σου πω εγώ αν θέλεις για τα σκυλάκια μου και τις γατούλες μου σκηνικά να ξεραθουμε στα γέλια!! Έλα να περάσουμε παρέα τις επόμενες μέρες λέγοντας βλακείες να περνάει η ώρα.. ότι χρειάζεσαι για να μην το σκέφτεσαι όλη την ώρα και σε πιάνει η μαυρίλα... Και γενικά όποτε νοιώθεις ότι χρειάζεσαι boostαρισμα στείλε μας!!
    • Εύχομαι μια τεράστια χοριακη!!! Πιστεύω ότι λόγω φαρμάκων δεν μπορούμε να έχουμε συμπτώματα στο μυαλό μας.. οκ πρήξιμο σε κοιλιά, στήθος κ ενοχλήσεις στη μήτρα είναι φυσιολογικό λόγω προγεστερονης. Εμένα μετά την 6η εβδομάδα ξεκίνησαν τα συμπτώματα. Το μόνο που είχα ήταν 3 μερες πριν τη χοριακη είχα λίγα καφέ στο σκούπισμα που λογικά ήταν το αιματακι εμφύτευσης.  Εύχομαι ότι καλύτερο !! 
    • Σε μια εβδομάδα πρέπει να κάνω αιματολογικές! Για να δούμε 😀
    • Ναι έχεις απόλυτο δίκιο!!! ❤️❤️❤️ Σευχαριστω πολύ για την ευχή!!! ❤️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...