Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΟΙΕΣ ΘΑ ΒΑΦΤΙΣΟΥΜΕ ΤΟ 2010?


mariagl

Recommended Posts

Kalhmera k apo mena.

K emeis etoimazoume ton gamo mas k tis vaptiseis twn didymwn pou tha ginoun 12 Iouniou.Ta exw kanonisei ola ektos ton stolismo ekklhsias.

Exw magazi me eidh gamou vaptiseis opote einai ola eukola gia mena.Gia to nyfiko exw psiloagxwthei an tha einai etoimo ktl alla pisteuw ola tha pane kala.

Haroulini eixa ena keimeno me prigkipissa,to psaxnw re gmt k de to vriskw :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 778
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Egw evala auto to keimeno...gia gamo vaptiseis mazi.Ta mwra proskaloun!

K apo katw typwsa th parakatw photo...syndyazei ta dyo themata pou exw valei sta mwra.Prigkipissa gia th mpempa kai prigkipas vatraxos gia ton mpemph.

Peite mou gnwmes!!

Αγάπη είναι…

Να βλέπουμε τον μπαμπά μας να παντρεύεται την μαμά μας μετά από τόσο καιρό και να αισθάνονται το ίδιο ερωτευμένοι!

Ευτυχία είναι…

Να έχουν και εμάς δίπλα τους επίτιμους καλεσμένους και πρωταγωνιστές, αφού αμέσως μετά θα ακολουθήσουν τα Ιερά Μυστήρια της Βάπτισης μας.

Χαρά μας θα είναι να είστε όλοι δίπλα μας σ’ αυτή τη μέρα γιορτής για την οικογένεια μας!

Σας περιμένουμε λοιπόν το Σάββατο 12 Ιουνίου και ώρα 6 μμ στον Ιερό Ναό .......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα σου πω τι θα εχω εγω αν σου αρεσει..

Μια φορά και έναν καιρό ένα μικρό κοριτσάκι ευχήθηκε να γίνει πριγκίπισσα. Τότε εμφανίστηκε η καλή της νονά και της είπε: «Θα σου φέρω τον ουρανό για φόρεμα, θα στολίσω τα μαλάκια σου με αστέρια, θα σου χαρίσω τον ήλιο για να λάμπεις από ομορφιά. Για μια ολόκληρη μέρα θα είσαι πραγματική πριγκίπισσα!»

Σας περιμένουμε στην βάπτιση της μικρής μας πριγκίπισσας .......

δεν ειναι τελειο???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsakia geia sas...na mpw kai egw stin parea sas na antallaksoume kai idees??polu wraio to themataki k xrisimo.....egw tha vaftisw ton mpoumpouko mou stis 10-10-10 arxisa ereuna agoras an kai telika kateliksa na ftiaksw ta prosklitiria moni mou!!eimai dimiourgikos tupos panathema me...xixixixi!!!!mou aresei polu o sundiasmos laxani portokali k mallon auta ta xrwmata tha paiksoun.....g tin wra de skeftika kati allo mono merika poiimatakia g ta prosklitiria kai vevaia to pws tha ta dimiourgisw...auta apo emena!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενι22 καλως ηλθες! και γω θα βαφτισω την κορουλα μου 10/10/10!!! τελεια ημερομηνια!

ωραια επιλογη των χρωματων σου!ζωντανα και ευθυμα χρωματα!

και γω λεω να φτιαξω μονη μου τα προσκλητηρια! το θεμα μου θα ειναι πριγκιπισσα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενα333 σ'ευχαριστω για την βοηθεια αλλα ηθελα κειμενο με πριγκιπισσα!

το δικο σου κειμενο ειναι πολυ ωραιο και ... ρομαντικο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nanabill έγραψε:

ΜΙΣΗ ΝΤΡΟΠΗ ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΜΙΣΗ ΔΙΚΗ ΤΟΥΣ...

ΕΓΩ ΠΟΤΕ ΔΕ ΖΗΤΗΣΑ...ΚΑΙ ΑΝΤΕ ΛΕΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΟΙ ΓΕΡΟΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ Κ ΟΙ ΝΕΟΙ?

Με συγχωρείτε που μπάινω ετσί μέσα στην συζήτηση αλλά ήταν πολύ αστείο και ήθελα και εγώ να πώ κάτι που έγινε στην βάπτιση της κόρης μου.

Μια καλεσμένη ( που λέγετε οτι είχε λεφτά) ήθελε να πάρει το μπόλ απο το τραπέζι μας που ειχε λουλούδια και το είχα νοικίσει 50 ευρώ. Το έμθα μετά , μου το είπε μια θεία μου που το ζήτησε σε αυτήν !!!

Μάλον δεν θα είχε μπόλ με λουλούδια σπίτι της !! :laugh: :cheer::) :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στην εκκλησια δεν γινεται να μην εχω γλυκο γιατι δεν θα ειναι ολοι καλεσμενοι στο τραπεζι μετα.. ο αντρας μου τα εχει παρει στο κρανιο οπως σας ειπα κ δεν θελει να κανουμε καθολου τραπεζι.. οποτε στο τραπεζι θα ειναι λιγοτερα απο 100 ατομα.. στην εκκλησια πανω απο 250.

Επειδη το τραπεζι θα γινει σε μουσικο μεζεδωλειο (με πολυ ωραιο φαγητο οφειλω να ομολογησω) κ οχι σε καποια αιθουσα δεξιωσεων δεν θα εχω για φαγητο το κλασσικο πχ μπριζολα ή κοτοπουλο ή μπιφτεκι για ολους κ καποια ορεκτικα..

θα κανω ενα μενου με το μαγαζι να εχει τους καλυτερους απο τους μεζεδες του ανα 4 ατομα..

και επειδη εχουν πολυ ωραιο δικο τους χαλβα κ σιροπιαστα σκεφτομουν στο τελος να βγουν παλι τετοια πιατα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

haroulini nai teleia imerominia egw tin thewrw simadiaki gti 09-09-09 akousa prwti fora tin kardoula tou..:)egw thelw to themataki mou na einai vatraxakia k priggipopoulo idi vrika kai stoixaki...na sas to pw kale?????

alla o antras mou psaxnete kai gia autokinitakia(exei kollima me ta spor-grigora autokinita)alla pisteuw pws tha kataliksoume sto diko mou gti einai o prigipas mas...

doragli wraia tha einai se mezedwpoleio prwtotupo!!!egw i alitheia skeftomoun na tous paw se kafetereia g poto kai anapsiktiko ta mikra(logw oikonomikis krisis)alla o antras mou thelei na kanoume trapezi.......tha doume....esas pws tha sas fainotan gia tin kafetereia???xalia idea???lete na me sxoliasoun?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα δεν θα με χαλαγε κ σε καφετερια...

Οπως επισης ωραια ιδεα που το εκανε μια φιλη ήταν να κανει το τραπεζι μετα σε παιδοτοπο..βεβαια δεν ειχε παρα πολλα ατομα (καμια 50αρια μαζι με τα παιδια) κ ειχε παραγγειλει απο κετερινγκ παρα πολλα φαγητα που της μεινανε.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!! πως πανε οι ετοιμασιες σας?? διαβαστε περιστατικο που μου συνεβει. προχθες πηγα σε μια φιλη μου και ηταν εκει η μαμα της. Ενω γνωριζε σε ποια αιθουσα εκδηλωσεων εχω κλεισει για το τραπεζι, μου το εθαψε κανονικά χωρις καν να εχει παει σε βαφτιση εκει!! δεν της αρεσε τιποτα, ουτε λεει το φαγητο, η περιποιηση, οι σερβιτοροι, το περιβαλλον! μου ανεβηκε το αιμα στο κεφαλι, αλλα ημουνα καλεσμενη στην κορη της αλλιως θα της απαντουσα καταλληλα! τι ψωνια υπαρχουν, θεε μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Vaftizw kai egw 10/10/10!! Ti egien me auth thn hmeromhnia vre paidi mou... xamos apo vaftiseis tha einai ekeinh hmera!!!Eseis twra pou eiste pio empeires apo mena.. gia enhmerwste me gia olh thn diadikasia kai ti prepei na agorasw na kanw kai ola ta sxetika... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

eleni22 έγραψε:

koritsakia geia sas...na mpw kai egw stin parea sas na antallaksoume kai idees??polu wraio to themataki k xrisimo.....egw tha vaftisw ton mpoumpouko mou stis 10-10-10 arxisa ereuna agoras an kai telika kateliksa na ftiaksw ta prosklitiria moni mou!!eimai dimiourgikos tupos panathema me...xixixixi!!!!mou aresei polu o sundiasmos laxani portokali k mallon auta ta xrwmata tha paiksoun.....g tin wra de skeftika kati allo mono merika poiimatakia g ta prosklitiria kai vevaia to pws tha ta dimiourgisw...auta apo emen

a!!

Ελενη λαχανι κ πορτοκαλι ηταν τα χρωματα στη βαφτιση του γιου μου (κ κατα συνεπεια κ στο γαμο μου μιας κ το καναμε μαζι) . πολυ καλη επιλογη.

Δεν ειχαμε θεμα κ παιξαμε κ εμεις με τα χρωματα. Ακομα κ για τα ρουχα μας.. εγω δεν φορεσα νυφικο αλλα φορεμα με τιρκουαζ, πρασινες κ σωμον αποχρωσεις, ο αντρας μου κοστουμι γκριζογαλαζιο κ ο μικρος κουστουμακι τιρκουαζ με πορτοκαλι πουκαμισο.. τα υπολοιπα ολα σε λαχανι κ πορτοκαλι.. για λουλουδια ειχαμε ηλιους μονο.. το αποτελεσμα ηταν εξαιρετικο..

οι μπομπονιερες τις βαφτισης (λιγο ταλαιπωρημενες μετα απο τοσα χρονια) :laugh:

24-5-20107.jpg

το προσκλητηριο

DSC00008.jpg

DSC00007.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Michaelitsa έγραψε:

Vaftizw kai egw 10/10/10!! Ti egien me auth thn hmeromhnia vre paidi mou... xamos apo vaftiseis tha einai ekeinh hmera!!!Eseis twra pou eiste pio empeires apo mena.. gia enhmerwste me gia olh thn diadikasia kai ti prepei na agorasw na kanw kai ola ta sxetika... ;)

Εσυ σαν μαμα θα φροντισεις για το προσκλητηριο, τις μπομπονιερες τα γλυκα το τραπεζι κ το στολισμο της αιθουσας (αν θα κανετε) κ ισως για το στολισμο της εκκλησιας αν δεν τον αναλαβει η νονα

Τα υπολοιπα ειναι της νονας. εσυ θα της πεις τι θελεις κ τι θεμα θα εχεις στη βαφτιση (αν τελικα κανεις θεμα) η ποια χρωματα κ στυλ προτιμας κ θα τα παρει αυτη... η αν η σχεση σας ειναι τετοια που το επιτρεπει πατε κ μαζι.

Εγω θα σου προτεινα να διαλεξεις καποιο θεμα παντως.. και δεν ειναι μονο "μοδα¨" αλλα ουσιαστικα ενας τροπος που σε διευκοληνει πολυ να τα ταιριαξεις ολα μεταξυ τους κ να εχεις ενα αισθητικα ωραιο αποτελεσμα.

εχεις αγορακι η κοριτσακι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

doragl πολύ ομορφες οι μπομπονιερες και το προσκλητηριο.

michaelitsa με το καλο και η δική σας βαπτιση! οσο για το τι πρεπει να αναλαβεις σου τα ειπε ολα η dora. βρες ενα ωραιο θεματακι και ιδεες υπαρχουν πολλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΟΛΥΑ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΟΧΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ!!ΜΕΤΟ ΚΑΛΟ!!

ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΑ ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΑ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΣΑΣ ΑΡΕΣΟΥΝ??ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΕΙΛΗΚΡΙΝΑ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΚΑΝΩ ΜΟΝΗ ΜΟΥ...ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΚΑΤΙ ΟΣΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙΡΟΣ Η ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΚΑΠΟΙΑ ΙΔΕΑ ΣΤΟ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΩ ΚΑΤΙ ΕΠΑΝΩ

ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΑΛΛΙΩΣ ΤΑ ΕΙΧΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ Κ ΣΑ ΝΑ ΜΟΥ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ :dry::blush::P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ntina.ef

ειναι ολα πολυ ωραια!!! μονη σου τα κανες!!!! μπραβο !!!!

αλλα εγω εχω ενα κολημα και συγνωμη αν θα σε στεναχωρεσω... επειδη το προσκλητηριο πετιεται δε θελω να μπαινουν φωτο του παιδου ... το θεωρω γουρσουζια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Αχ Ιωάννα εγώ τη Δευτέρα που μας πέρασε αγοράσαμε τα πρώτα πράγματα του μπέμπη, χθες έκανα παραγγελία το μπανάκι του κ κάτι κάρτες παιχνίδια και στήσαμε το βρεφικό κρεβατάκι που το πήραμε από την αδερφή του άντρα μου κ την Παρασκευή θα πάμε να παραγγείλουμε το καρότσι του κ το στρώμα για το κρεβατάκι!!! Ακόμη κι εγώ δεν ξεκίνησα το πλύσιμο, είναι να ψωνίσω κάποια ρουχαλακια ακόμη, αλλά σκέφτομαι μετά τα μέσα Ιουλίου να τα κάνω, γιατι ξεκίνησα να ξεκαθαριζω πράγματα που χρειαζομαι ή όχι στο σπίτι για να έχω ελεύθερο χώρο. Σήμερα κλείνω την 28η εβδομάδα και αύριο ξεκινάω την 29η. Μήπως σου το πει στο επόμενο ραντεβού για το εμβόλιο, αλλά η αλήθεια είναι ότι δε το ζητάνε όλοι οι γυναικολόγοι. Επίσης το μωρό θα κάνει αυτό το εμβόλιο στο δεύτερο μήνα της ζωής του. Δες αν θα στο πει κι αν δεν αναφέρει κάτι ρώτησε τον τη γνώμη του.. έτσι κι αλλιώς μέχρι την 35η εβδομάδα μπορείς να το κάνεις! Παιδίατρο βρήκατε;; Εμείς τον ρωτήσαμε κ μας είπε να βρούμε κάποιον που να ειδικεύεται στη βρεφική ανάνηψη για να έχουμε μια ασφάλεια παραπάνω. Θέλει σιγά σιγά να πάρουμε να κλείσουμε ένα ραντεβού με τον παιδίατρο για να τον γνωρίσουμε, γιατί καλοκαίρι είναι κι επίσης μάλλον από βδομάδα θα πάμε να ρωτήσουμε στην κλινική. Επίσης, μας είπε κ για αναισθησιολογο ότι πρέπει να κλείσουμε στην κλινική, γενικά έχουμε πολλές εκκρεμότητες που πρέπει να τακτοποιηθούν!!
    • @Ελενη βιδ και εσύ δεν είχες αυχενική χθες;;;; Που είσαι;;; Πως πήγε;;; Τα νέα σου;!!!
    • Αχου θα σε μαλωωωσωωω!! Βρε απ' το πρωί δεν λέμε θετική σκέψη και ενέργεια;!! Ούτε να κλαίς ούτε να γελάς!! Έχουμε περιπτώσεις που άκουσαν καρδούλα αργότερα και εξελίχθηκαν όλα κατ'ευχήν!! @Κατερίνα!!!βοήθα λίγο!!! @Παρασκευαιδουεσύ που κοντεύεις 10ετια εδώ μέσα όλο και κάποιο παράδειγμα θα έχεις για το κορίτσι μας!!! Ναι οκ μπορεί να μην εξελιχθεί.. και τι θα κάνεις;;; Μέχρι τη Δευτέρα θα μαραζωνεις;;; Βρε κοριτσάκι μου έχεις και τα παιδάκια σου.. ασχολησου εκεί μαζί τους όσο μπορείς να γελάσει το χειλακι σου!! Πάρτα αγκαλίτσα να γεμίσει η αγκαλίτσα σου!! Γέμισε αισιοδοξία από τα χαμόγελα τους και την αγάπη τους και στείλε όμορφες σκέψεις στο σπορακι σου!! Τι θα γίνει αν προχωρήσει;;; Θα σκέφτεσαι μέσα στις τύψεις που στεναχωριοσουν πόσο το αδικησες!! Ότι είναι να γίνει θα γίνει!! Υπομονή και πίστη στο σπορακι σου!!!  Όχι εννοείτε ότι δεν χρειάζεται να κλείσεις ραντεβού με όλο το λεκανοπέδιο Αττικής!! Εφόσον έχεις ήδη ραντεβού για Δευτέρα κομπλέ, άραξε, χαλάρωσε.. μη το σκέφτεσαι συνέχεια και πήγαινε τη Δευτέρα να δείς τι γίνεται..! Τον άλλον την Πέμπτη πάρε ακύρωσε τον, πες του ότι σου έτυχε κάτι και θα τον πάρεις εκ νέου να κλείσετε ραντεβού όταν θα μπορείς!  Καλά θα κάνεις, όσο μπορείς ξάπλωσε ξεκουράσου! Σ' ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια!! Μακάρι το σκατουλι μου να φτάσει να γεννηθεί υγιέστατο και τελειομηνο!! 🙏🙏🙏 Όλων μας τα σπορακια να γεννηθούν υγιή και τελειόμηνα θεέ μου!! 🙏🙏🙏 Μωρέ αν δεν ήταν και ο γιατρουλης μου έτσι καθησυχαστικος δεν θα ήμουν έτσι εγώ τώρα.. έτσι εγώ είμαι ψύχραιμη που με βλέπεις!! 😂😂😂 Γενικότερα είμαι που είμαι ιδιοψυχαναγκαστικη και τα ψάχνω όλα, αν είχα και το γιατρό μου να με αγχωνει θα είχα πηδήξει από κανά μπαλκόνι!! 😝🤣🤣🤣 Και εσύ πιστεύω αν είχες έναν γιατρό να σε στηρίξει από την αρχή, δεν θα ήσουν τόσο καιρό μέσα στο άγχος!! Δεν σου λέω ότι θα ήσουν και μες την τρελή χαρά αλλά σίγουρα δεν θα το είχες καταδικάσει όπως έκανες.. Πες μας λίγο για τα παιδάκια σου.. πόσο χρονών είναι; Πάνε σχολείο; Πως είναι η ιδιοσυγκρασία τους.. έλα να συζητήσουμε κάτι ποίο ευχάριστο βρε παιδί μου!! Τι ζώδια είναι πχ;!! 😂😂 Έλα να σου πω εγώ αν θέλεις για τα σκυλάκια μου και τις γατούλες μου σκηνικά να ξεραθουμε στα γέλια!! Έλα να περάσουμε παρέα τις επόμενες μέρες λέγοντας βλακείες να περνάει η ώρα.. ότι χρειάζεσαι για να μην το σκέφτεσαι όλη την ώρα και σε πιάνει η μαυρίλα... Και γενικά όποτε νοιώθεις ότι χρειάζεσαι boostαρισμα στείλε μας!!
    • Εύχομαι μια τεράστια χοριακη!!! Πιστεύω ότι λόγω φαρμάκων δεν μπορούμε να έχουμε συμπτώματα στο μυαλό μας.. οκ πρήξιμο σε κοιλιά, στήθος κ ενοχλήσεις στη μήτρα είναι φυσιολογικό λόγω προγεστερονης. Εμένα μετά την 6η εβδομάδα ξεκίνησαν τα συμπτώματα. Το μόνο που είχα ήταν 3 μερες πριν τη χοριακη είχα λίγα καφέ στο σκούπισμα που λογικά ήταν το αιματακι εμφύτευσης.  Εύχομαι ότι καλύτερο !! 
    • Σε μια εβδομάδα πρέπει να κάνω αιματολογικές! Για να δούμε 😀
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...