Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΟΙΕΣ ΘΑ ΒΑΦΤΙΣΟΥΜΕ ΤΟ 2010?


mariagl

Recommended Posts

γεια σας κοριτσια!

Στεφανια μου μια χαρα ειμαστε , δοξα τω θεω, σημερα πηγαμε και για εμβολιο, μας ακουσαν ολα τα Χανια!!

Χαρουλινι και εγω θα συνδιασω φαναρακια με λουλουδια τελικα. Και στην κολυμπηθρα θα βαλω λουλουδια, καθως και στο τραπεζι το δικο μας μια διαφορετικη συνθεση..

Ζουζουνιτσα με το καλο, πλησιαζει ο καιρος!! Και εγω θα εχω γλυκο του κουταλιου για μπομπονιερα!!

τελικα δεν ξερει καμμια σας ποιηματακια ή στιχακια για τα παιδια? αχ πως θα βρω? μαλλον θα πρεπει να παω στην δημοτικη βιβλιοθηκη να ψαξω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 778
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Mariagl emvolio?Ax to kaimeno to nini!Den peirazei vre exete dynati fwni giati eiste megala k gera paidakia!Den kserw poiimatakia i alitheia einai oti den eixa dei oti psaxneis.Tha kanw mia erwtisi sto typografo mas mipws mou vre tipota.Alla kouvalas megali trela gia na ftaseis ws ti dimotiki vivliothiki.Sto anagnwrizw!BRAVO SOU!

Mia wraia idea gia to trapezi an kai synithismeni einai apli kai poly chic einai keri mesa se gyalino skeuos k stefanaki me louloudia gyrw apo auto.Oso megalytero to louloudi toso pio entypwsiako.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω στεφανια μου, ναι θελω να ειναι τελειο και το κανω κεφι να ασχοληθω και να το τελειωσω πριν ξεκινησω τη δουλεια γιατι μετα δεν θα μπορω να ασχοληθω. παντως μη νομιζεις, τα Χανια ειναι μικρα σε 10 λεπτα ειμαι στη βιβλιοθηκη και ψαχνω δεν ειναι κοπος ουτε πολυ χρονο θελει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κούκλες!!!!!!

Λοιπόν,εγώ έχω ήδη βαπτίσει το γιό μου,

αλλά ανήκω σε αυτή την ομάδα,αφού τον βάπτισα 02/01/10!

Για όσες θέλουν να δουν τις φωτό που είχα ανεβάσει τότε:

http://www.mammyland.com/index.php?opti ... &id=274677

Το βιβλίο ευχών το χα φτιάξει μόνη μου!

Εγινε κ-α-τ-α-π-λ-η-κ-τ-ι-κ-ο!!!!!!

Εβγαλα όμως τις φωτό μετά από κάποιες υποκλοπές φωτογραφιών που είχαν γίνει από fake χρήστες εδώ στο μάμμυ!

Αν όμως θέλετε να πάρετε ιδέες θα προσπαθήσω να τις ξαναβάλω!

Γιατί ρε κορίτσια διάβασα στις συζητήσεις σας,τρελές τιμές

για βιβλία ευχών!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω molly θα το δω αμεσως! και εγω θα φτιαξω το ευχολογιο μονη μου γιατι όντως ειναι πανακριβα να στα φτιαξουν και εξαλλου προτιμω να ειναι κατι που θα κανω με αγαπη και πιστευω θα φανει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια πηρα και εγω ευχολογιο με νεραιδουλα σημερα!!!Οι σελιδες μεσα ειναι λευκες και εχουν φουξια περιθωριο και σε καθε σελιδα υπαρχει ενα κομματι απο τη νεραιδα που ειναι στο εξωφυλλο...ειναι υπεροχο και ειχε μονο 9,5 ευρω!Μεσα τι θα βαλετε εσεις?Φωτο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sophiak έγραψε:

Κοριτσια πηρα και εγω ευχολογιο με νεραιδουλα σημερα!!!Οι σελιδες μεσα ειναι λευκες και εχουν φουξια περιθωριο και σε καθε σελιδα υπαρχει ενα κομματι απο τη νεραιδα που ειναι στο εξωφυλλο...ειναι υπεροχο και ειχε μονο 9,5 ευρω!Μεσα τι θα βαλετε εσεις?Φωτο?

Πλάκα κάνεις!!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Που το βρήκες και ήταν τόσο φθηνό?

Εγώ από κει που πήρα τις μπομπονιέρες που ρώτησα,μου είπαν 65 ευρώ

και ήταν ένα απλό βιβλίο με λευκές σελίδες που στο εξώφυλλο είχε ένα πριγκιπα!

Τσατίστηκα και πήγα σε βιβλιοπωλείο,πήρα άλμπουμ φωτογραφιών χωρίς θήκες,αυτά που έχουν λευκές σελίδες και μου κόστισε 25 ευρώ και άλλα 25 περίπου τα υλικά που χρησιμοπόιησα για να το διακοσμήσω!

Θα ξαναμπώ στο θέμα μου να σας βάλω φωτογραφίες να το δείτε!

Εγώ επειδή δεν ήθελα να γράψουν μέσα πολλοί άσχετοι,

το πήρα μαζί μου στο τραπέζι που κάναμε μετά.Είχα καλέσει 80 άτομα,συγγενείς και φίλους και μετά το γεύμα,κατά τη διάρκεια του γλυκού και του καφέ(ήταν μεσημέρι..)πέρναγε η μικρή μου αδελφή απο κάθε τραπέζι,το έδινε και έτσι έχω από αγαπημένα πρόσωπα ευχές!!!

Βέβαια οι φίλοι έκαναν πλάκα και έγραφαν για το πόσο ωραίο ήταν

το φαγητό και άλλα τέτοια...αλλά δεν πειράζει!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ...ΕΓΩ ΒΑΦΤΙΖΩ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ 27/6

ΠΗΡΑ ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΕΣ Κ ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΚΕΝΤΡΟ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΗΣ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗΣ ΑΤΟΜΩΝ ΜΕ ΕΙΔΙΚΕΣ ΑΝΑΓΚΕΣ!

ΤΟ ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΟ ΕΙΝΑΙ ΜΠΟΥΚΑΛΙ Κ Η ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΑ ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ...ΕΙΧΕ ΚΑΛΕΣ ΤΙΜΕΣ Κ ΠΗΓΑΝ Κ ΣΕ ΚΑΛΟ ΣΚΟΠΟ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ!

ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΕΧΩ ΦΤΙΑΞΕΙ ΗΔΗ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΚΑΤΙ ΚΟΥΤΑΚΙΑ -ΟΙΚΟΛΟΓΙΚΑ Κ ΕΒΑΛΑ ΜΕΣΑ ΕΝΑ ΚΟΥΤΑΚΙ ΣΜΑΡΤΙΣ - ΕΝΑ ΓΛΥΦΙΤΖΟΥΡΙ-ΚΑΡΑΜΕΛΕΣ-ΜΠΑΛΟΝΙΑ- Κ ΕΝΑ ΚΟΥΤΑΚΙ ΜΠΟΥΡΜΠΟΥΛΗΘΡΕΣ- ΘΑ ΤΥΛΙΧΤΟΥΝ ΣΕ ΧΑΡΤΙ ΑΦΗΣ...ΤΟ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΕΤΣΙ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΝΑ ΠΑΙΖΟΥΝ Κ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΠΑΙΔΙΚΗ ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΑ ΘΑ ΘΕΛΑΝΕ ΟΛΟΙ Κ ΑΠΟ ΤΙΣ 2... :laugh:

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΕΥΧΟΛΟΓΙΟ...ΕΓΩ ΘΑ ΚΑΝΩ ...ΠΙΝΑΚΑ ΕΥΧΩΝ...ΛΕΥΚΟΙ ΚΑΜΒΑΔΕΣ ΜΕ ΜΑΡΚΑΔΟΡΟΥΣ...!!!...Α ΤΟ ΘΕΜΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου σοφακι! εγω το ξεκινησα και μεσα βάζω αυτοκολλητα λουλουδια και πεταλουδες, φωτογραφιες και γραφω και ποιηματακια. και επειδη δεν βρηκα ακομα και μεχρι να παω στη βιβλιοθηκη εχω φτιαξει μονη μου μερικα. μη νομιζεις πολυ απλο'ι'κα ειναι, ετσι για να συνοδευουν της φωτογραφιες. πχ στην πρωτη φωτο που ειναι η μικρη νεογεννητο εχω γραψει

"Γεννηθηκα πολυ μικρουλα

και εντελως ξαφνικα

ειμαι ομως ζωηρουλα

για ρωτηστε τη μαμα!"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νανα με το καλο! και σενα πεταλουδες το θεμα ε? εχεις δικιο για τις μπομπονιερες αλλα εγω θα πω στην αδερφη μου και στη κουμπαρα μου που θα δινουν τις μπομπονιερες να δινουν απο ενα βαζακι στον καθενα. οχι επειδη θα εχω 3 γλυκα να παιρνουν και απο τα 3!! πωπω βρε κοριτσια εγω ντρεπομαι να ζηταω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας.. με λενε dora κ τον Νοεμβρη θα βαφτισω κ εγω την κουκλιτσα μου.. μπαινω καιρο στο σαιτ αλλα δεν εχω γραψει ποτε

Η βαφτιση θα γινει 28/11 κ η μικρη μου θα κλεισει χρονο 25. Και σκεφτομαι στο τραπεζι της βαφτισης να κοψω κ τουρτα.. Ομως θελω να κανω μια πιο ιδιαιτερη τουρτα (απο αυτες με τη ζαχαροπαστα κ φιγουρες νεραιδας πανω που θα ειναι κ το θεμα της βαφτισης )

Ομως αυτες οι τουρτες ειναι μικρες συνηθως κ στο τραπεζι θα εχουμε καμια 100 ατομα.

Εγω θελω το μωρο να σβησει τα κερακια του για το καλο που λενε μιας κ 2-3 μερες πριν τη βαφτιση κ καθημερινη μαλιστα δεν παιζει να κανουμε τιποτα (δουλευω κιολας)

θα φανει ασχημο αν το μωρο σβησει τα κερακια κ μετα δεν κοψω καθολου τουρτα να κερασω τους καλεσμενους? Αλλωστε θα εχουμε δωσει προηγουμενως κ γλυκο στην εκκλησια.

Γιατι αν πω στον αντρα μου που ειναι ουτως η αλλως αρνητικος στο να κανουμε τραπεζι παλι (2ο παιδι κ εν μεσω οικονομικης κρισης) οτι θα δωσω πχ αλλα 200 ευρω για τουρτα μας βλεπω να μην κανουμε καθολου το τραπεζι..

θελω να ακουσω την αποψη σας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mariagl έγραψε:

νανα με το καλο! και σενα πεταλουδες το θεμα ε? εχεις δικιο για τις μπομπονιερες αλλα εγω θα πω στην αδερφη μου και στη κουμπαρα μου που θα δινουν τις μπομπονιερες να δινουν απο ενα βαζακι στον καθενα. οχι επειδη θα εχω 3 γλυκα να παιρνουν και απο τα 3!! πωπω βρε κοριτσια εγω ντρεπομαι να ζηταω....

:laugh: :laugh: :laugh: στο γαμος μιας φιλης μου ενας παππους ειχε κατσει διπλα στα καλαθια με τις μπομπονιερες της ανοιγε κ ετρωγε τα κουφετα.ο γαμος εγινε βραδυ εξω κ οι μπομπονιερες ηταν διπλα σε κατι παρτερια.. ο παππους λοιπον εχε κατσει κ καλα στο παρτερι να ξεκουραστει κ μαλλον θα επαθε καμια υπογλυκαιμια γιατι τα κοριτσια που μοιραζαν τις μπομπονιερες (κ την ωρα του μυστηριου στεκοταν μπροστα απο τα καλαθια για να βλεπουν κ αυτες ) βρηκαν μετα τουλια τουλαχιστον απο 10 μπομπονιερες.. :laugh:

Επισης σε βαφτιση αλλης φιλης που μοιραζα εγω μπομπονιερες ηρθαν 4-5 γιαγιαδες που καθοταν στην πλατεια (με τις ρομπες) και τα εγγονακια τους να παρουν μπομπονιερες.. εννοειτε δεν τους εδωσα.

Επισης προσοχη στις νεοκορισσες.. στο γαμο μου η νεοκορισσα πηγε με σακουλα να παρει μπομπονιερες.. ευτυχως ειχα εκει τη θεια μου που εκανε τον μπαμπουλα.. της εδωσε μια κ την ξαποστειλε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς βαφτίζουμε στις 6 ιουνίου.Τα προσκλητήρια τα εκανε ο αντράς μου(θα σας τα δείξω οταν εκτυπωθούν).Μπουμπουνιέρες για παιδία πήραμε κούπες και χωνάκια με ζαχαρωτά αντί για παστάκι πάλι για τα παιδιά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα αυτο λετε...???Στο γαμο των κουμπαρων μας το σοι του αντρα μου(ο κουμπαρος μας ειναι 1ος ξαδερφος του) οση ωρα χαιρετουσε το ζευγαρι βουταγανε τα κασπω!!!Να φανταστειτε στο δικο μου γαμο,λιγο αργοτερα,επειδη πηγαμε στο ιδιο μαγαζι για το στολισμο...η ιδιοκτητρια και οι δυο υπαλληλοι της εκαναν τους security!!!Πηρα εκδικηση για την κουμπαρα μου και δεν τους εδωσα ουτε ενα...ολο το στολισμο τον εδωσα στους φιλους μας!!Μα τα λαμογια.....λουλουδια και φαναρια ειναι πως κανουν ετσι!!! :angry::angry::angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

doragli έγραψε:

Γεια σας.. με λενε dora κ τον Νοεμβρη θα βαφτισω κ εγω την κουκλιτσα μου.. μπαινω καιρο στο σαιτ αλλα δεν εχω γραψει ποτε

Η βαφτιση θα γινει 28/11 κ η μικρη μου θα κλεισει χρονο 25. Και σκεφτομαι στο τραπεζι της βαφτισης να κοψω κ τουρτα.. Ομως θελω να κανω μια πιο ιδιαιτερη τουρτα (απο αυτες με τη ζαχαροπαστα κ φιγουρες νεραιδας πανω που θα ειναι κ το θεμα της βαφτισης )

Ομως αυτες οι τουρτες ειναι μικρες συνηθως κ στο τραπεζι θα εχουμε καμια 100 ατομα.

Εγω θελω το μωρο να σβησει τα κερακια του για το καλο που λενε μιας κ 2-3 μερες πριν τη βαφτιση κ καθημερινη μαλιστα δεν παιζει να κανουμε τιποτα (δουλευω κιολας)

θα φανει ασχημο αν το μωρο σβησει τα κερακια κ μετα δεν κοψω καθολου τουρτα να κερασω τους καλεσμενους? Αλλωστε θα εχουμε δωσει προηγουμενως κ γλυκο στην εκκλησια.

Γιατι αν πω στον αντρα μου που ειναι ουτως η αλλως αρνητικος στο να κανουμε τραπεζι παλι (2ο παιδι κ εν μεσω οικονομικης κρισης) οτι θα δωσω πχ αλλα 200 ευρω για τουρτα μας βλεπω να μην κανουμε καθολου το τραπεζι..

θελω να ακουσω την αποψη σας..

γεια σου Δωρα! με το καλο !! θα σου μιλησω ειλικρινα, ναι θα φανει λιγο ασχημο γιατι όλοι θα περιμενουν να φανε τουρτα. τι γλυκο θα εχετε στο τραπεζι? μπορεις να σερβιρεις τουρτα αντι για αλλο γλυκο ή να μην δωσεις γλυκο στην εκκλησια, αφου κανεις τραπεζι με επιδορπιο δεν χρειαζεται. δυο πραγματα μπορεις να κανεις

1) να σβησει την τουρτα , ας ειναι και μικρη και να ζητησεις μπαστουνια απο το ζαχαροπλαστειο με ιδια γευση, 'η

2) να εχεις τρεις τετοιες τουρτες και να τις παρουσιασεις σε κατι δισκους που εχουν τα ζαχαροπλαστεια. ρωτα αν εχει ποδηλατο ειναι πολυ ωραιο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tati έγραψε:

Εμείς βαφτίζουμε στις 6 ιουνίου.Τα προσκλητήρια τα εκανε ο αντράς μου(θα σας τα δείξω οταν εκτυπωθούν).Μπουμπουνιέρες για παιδία πήραμε κούπες και χωνάκια με ζαχαρωτά αντί για παστάκι πάλι για τα παιδιά.

τατι γλυκα το μωρο σου να σου ζησει! ναι να μας τα δειξεις, τα περιμενουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

TSELINKAS 1,20 ΒΓΗΚΕ ΤΟ ΜΠΟΥΚΑΛΙ...ΕΚΤΥΠΩΜΕΝΟ ...ΜΕΣΑ ΜΕ ΠΕΤΡΑΔΑΚΙΑ Κ ΧΟΡΤΑΡΑΚΙΑ ΧΡΩΜΑΤΙΣΤΑ...ΑΠ΄'ΕΞΩ ΚΟΡΔΕΛΕΣ...Κ ΘΑ ΚΡΕΜΕΤΑΙ ΕΝΑ "ΑΣΗΜΕΝΙΟ" ΚΟΣΜΗΜΑΤΑΚΙ ΠΕΤΑΛΟΥΔΙΤΣΑ Κ ΚΑΤΙ ΧΑΝΤΡΟΥΛΕΣ...Κ ΕΝΑ ΚΑΡΤΕΛΑΚΙ ΠΟΥ ΘΑ ΓΡΑΦΩ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ...

ΝΟΜΙΖΩ ΞΕΚΙΝΟΥΣΕ ΑΠΟ ΤΑ 60-70 ΛΕΠΤΑ...Κ ΕΓΩ ΠΡΟΣΘΕΣΑ ΤΗΝ ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ + 20 ΛΕΠΤΑ + ΤΙΣ ΧΑΝΤΡΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ 10 ΛΕΠΤΑ...

DORA ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΤΟΥΡΤΑ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ...Κ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ...ΠΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΣΕ ΓΛΥΚΟ...Η Κ ΠΑΓΩΤΟ

ΕΓΩ ΣΤΑ ΤΡΑΠΕΖΙΑ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΘΑ ΒΓΑΛΩ ΠΙΑΤΕΛΕΣ ΜΕ ΣΙΡΟΠΙΑΣΤΑ ΓΛΥΚΑ...

ΣΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΘΑ ΔΩΣΩ Η ΚΑΡΓΙΟΚΕΣ Η ΚΑΣΣΕΤΙΝΕΣ...(Η ΠΕΡΙΟΧΗ ΕΧΕΙ ΤΕΛΕΙΑ ΓΛΥΚΑ)

ΕΝΑ ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ...ΣΤΟΝ ΓΑΜΟ ΜΟΥ ΕΙΧΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΟΣΜΟ...ΠΕΡΙΠΟΥ 1000 ΑΤΟΜΑ...ΣΤΙΣ ΓΛΑΣΤΡΕΣ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΜΕΙΝΕΙ ΟΥΤΕ ΛΟΥΛΟΥΔΙ...ΑΣΕ ΠΟΥ ΖΗΤΟΥΣΑΝ ΑΛΟΥΜΙΝΟΧΑΡΤΟ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝΕ ΤΙΣ ΠΑΣΤΕΣ...ΕΞΩ ΔΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΕΙΧΑ ΚΑΤΙ ΣΟΚΟΛΑΤΑΚΙΑ Κ ΚΑΤΙ ΓΙΑΓΙΑΔΕΣ ΒΓΑΖΑΝΕ ΧΑΡΤΟΜΑΝΤΗΛΑ Κ ΒΑΖΑΝΕ ΜΕΣΑ...ΧΑΧΑΧΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nanabill έγραψε:

ΕΝΑ ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ...ΣΤΟΝ ΓΑΜΟ ΜΟΥ ΕΙΧΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΟΣΜΟ...ΠΕΡΙΠΟΥ 1000 ΑΤΟΜΑ...ΣΤΙΣ ΓΛΑΣΤΡΕΣ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΜΕΙΝΕΙ ΟΥΤΕ ΛΟΥΛΟΥΔΙ...ΑΣΕ ΠΟΥ ΖΗΤΟΥΣΑΝ ΑΛΟΥΜΙΝΟΧΑΡΤΟ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝΕ ΤΙΣ ΠΑΣΤΕΣ...ΕΞΩ ΔΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΕΙΧΑ ΚΑΤΙ ΣΟΚΟΛΑΤΑΚΙΑ Κ ΚΑΤΙ ΓΙΑΓΙΑΔΕΣ ΒΓΑΖΑΝΕ ΧΑΡΤΟΜΑΝΤΗΛΑ Κ ΒΑΖΑΝΕ ΜΕΣΑ...ΧΑΧΑΧΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια και καλως να ορισουν οι καινουριες...

οσο για αυτα που λετε περι γλυκων κερασματων... καθε περιοχη εχει τα δικα της εθιμα! εδω περα... ειμαι απο κυπρο,... δινουμε ενα ατομικο γλυκο κεραστικο στον καθενα... στα παιδια δινουμε προσωπικα επισης κατι σε παιχνιδι στυλ, παλι ατομικα... και επισης δινουμε μπομπονιερα .... 1 στην καθε οικογενεια.

οσο για την τουρτα, την εχουμε κι εμεις, σε μεγαλο μεγεθος αναλογως των καλεσμενων... και σερβιρεται σε συνοδεια με αλλα γλυκα μετα το φαγητο, ως επιδορπιο....

το χαιρετισμα-συγχαρητηρια ... γινονται στο εστιατοριο/κεντρο/ξενοδοχειο, μετα την εκκλησια-βαπτιση, πριν καθησουνε οι καλεσμενοι,... και εκει περα παιρνουν "δια χειρος" τα κεραστικα και την μπομπονιερα! τις μπομπονιερες και κεραστικα τα δινει η μαμα μαζι με την νονα.

αλλιως παλι... τα κεραστικα ειναι πανω στο πιατακι τους....

οσο για το αλλο θεμα περι "κλεψιας" απο γερους αλλα και απο νεους... πιστευω παντου συμβαινει.... αλλα αυτο που νευριαζω περισσοτερο ειναι οταν οι μεγαλοι "βαζουν" τα μικρα μωρα να πανε να "παρουνε" 2ο κεραστικο .... ή 2η μπομπονιερα... αχχχχ

οσο για τον αριθμο ατομων.... για τους γαμους... εδω περα εγινε επιχειριση το θεμα γαμος.... μεσος ορος... αριθμος καλεσμενων σε γαμο ειναι 3-4 χιλιαδες ατομα για χαιρετισμα (μαζι με καναπεδακια).... και μετα ακουληθει δειπνο σε στενο κυκλο...πχ 200-300 ατομα!!!

ετσι κι εγινε και στο δικο μου γαμο.... 4 χιλιαδες για χαιρετισμα και μετα δειπνο 300 ατομα!

οσο για τις βαπτισεις,... εξαρταται ... αλλοι κανουν σε στενο κυκλο και αλλοι ανοιχτο... χονδρικα θα ελεγα για στενο κυκλο ειναι μεχρι 150 ατομα.... πανω απο 150 θεωρειται ανοιχτου κυκλου...

εμεις θα κανουμε κλειστου κυκλου και μαλιστα μεχρι 100 ατομα!

επισης το βιβλιο των ευχων δεν το εχουμε σε βαπτισεις αλλα μονο στους γαμους... αν και μ'αρεσε η ιδεα του!

σας αφηνω τωρα... μου "φωναζει" κλαψιαρικα η πριγκιπισσα μου!

φιλια σε ολες και τα λεμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι και εδω στην Κρητη κανουμε μεγαλα καλεσματα. εγω στο γαμο ειχα λιγο κοσμο, 400 ατομα αλλα οσοι ερχονται στην εκκλησια ειναι καλεσμενοι και στο κεντρο. στη βαφτιση θα εχουμε τελικα γυρω στα 120 ατομα, το προτιμω σε στενο κυκλο! που να δειτε σε γαμους 1500 ατομα στο κεντρο να γινεται ενας χαμος!! απα απα δεν τα μπορω γιατι δεν ευχαριστιεται κανεις!! ειναι ωραιο να μαθαινεις τα εθιμα του καθε τοπου,,,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτιτσια!

εχετε υποψη κανενα κειμενακι για την προσκληση με θεμα πριγκιπισσα?

λεω να φτιαξω εγω τις προσκλησεις οποτε λεω να τις αρχισω σιγα-σιγα το καλοκαιρακι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Αχ Ιωάννα εγώ τη Δευτέρα που μας πέρασε αγοράσαμε τα πρώτα πράγματα του μπέμπη, χθες έκανα παραγγελία το μπανάκι του κ κάτι κάρτες παιχνίδια και στήσαμε το βρεφικό κρεβατάκι που το πήραμε από την αδερφή του άντρα μου κ την Παρασκευή θα πάμε να παραγγείλουμε το καρότσι του κ το στρώμα για το κρεβατάκι!!! Ακόμη κι εγώ δεν ξεκίνησα το πλύσιμο, είναι να ψωνίσω κάποια ρουχαλακια ακόμη, αλλά σκέφτομαι μετά τα μέσα Ιουλίου να τα κάνω, γιατι ξεκίνησα να ξεκαθαριζω πράγματα που χρειαζομαι ή όχι στο σπίτι για να έχω ελεύθερο χώρο. Σήμερα κλείνω την 28η εβδομάδα και αύριο ξεκινάω την 29η. Μήπως σου το πει στο επόμενο ραντεβού για το εμβόλιο, αλλά η αλήθεια είναι ότι δε το ζητάνε όλοι οι γυναικολόγοι. Επίσης το μωρό θα κάνει αυτό το εμβόλιο στο δεύτερο μήνα της ζωής του. Δες αν θα στο πει κι αν δεν αναφέρει κάτι ρώτησε τον τη γνώμη του.. έτσι κι αλλιώς μέχρι την 35η εβδομάδα μπορείς να το κάνεις! Παιδίατρο βρήκατε;; Εμείς τον ρωτήσαμε κ μας είπε να βρούμε κάποιον που να ειδικεύεται στη βρεφική ανάνηψη για να έχουμε μια ασφάλεια παραπάνω. Θέλει σιγά σιγά να πάρουμε να κλείσουμε ένα ραντεβού με τον παιδίατρο για να τον γνωρίσουμε, γιατί καλοκαίρι είναι κι επίσης μάλλον από βδομάδα θα πάμε να ρωτήσουμε στην κλινική. Επίσης, μας είπε κ για αναισθησιολογο ότι πρέπει να κλείσουμε στην κλινική, γενικά έχουμε πολλές εκκρεμότητες που πρέπει να τακτοποιηθούν!!
    • @Ελενη βιδ και εσύ δεν είχες αυχενική χθες;;;; Που είσαι;;; Πως πήγε;;; Τα νέα σου;!!!
    • Αχου θα σε μαλωωωσωωω!! Βρε απ' το πρωί δεν λέμε θετική σκέψη και ενέργεια;!! Ούτε να κλαίς ούτε να γελάς!! Έχουμε περιπτώσεις που άκουσαν καρδούλα αργότερα και εξελίχθηκαν όλα κατ'ευχήν!! @Κατερίνα!!!βοήθα λίγο!!! @Παρασκευαιδουεσύ που κοντεύεις 10ετια εδώ μέσα όλο και κάποιο παράδειγμα θα έχεις για το κορίτσι μας!!! Ναι οκ μπορεί να μην εξελιχθεί.. και τι θα κάνεις;;; Μέχρι τη Δευτέρα θα μαραζωνεις;;; Βρε κοριτσάκι μου έχεις και τα παιδάκια σου.. ασχολησου εκεί μαζί τους όσο μπορείς να γελάσει το χειλακι σου!! Πάρτα αγκαλίτσα να γεμίσει η αγκαλίτσα σου!! Γέμισε αισιοδοξία από τα χαμόγελα τους και την αγάπη τους και στείλε όμορφες σκέψεις στο σπορακι σου!! Τι θα γίνει αν προχωρήσει;;; Θα σκέφτεσαι μέσα στις τύψεις που στεναχωριοσουν πόσο το αδικησες!! Ότι είναι να γίνει θα γίνει!! Υπομονή και πίστη στο σπορακι σου!!!  Όχι εννοείτε ότι δεν χρειάζεται να κλείσεις ραντεβού με όλο το λεκανοπέδιο Αττικής!! Εφόσον έχεις ήδη ραντεβού για Δευτέρα κομπλέ, άραξε, χαλάρωσε.. μη το σκέφτεσαι συνέχεια και πήγαινε τη Δευτέρα να δείς τι γίνεται..! Τον άλλον την Πέμπτη πάρε ακύρωσε τον, πες του ότι σου έτυχε κάτι και θα τον πάρεις εκ νέου να κλείσετε ραντεβού όταν θα μπορείς!  Καλά θα κάνεις, όσο μπορείς ξάπλωσε ξεκουράσου! Σ' ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια!! Μακάρι το σκατουλι μου να φτάσει να γεννηθεί υγιέστατο και τελειομηνο!! 🙏🙏🙏 Όλων μας τα σπορακια να γεννηθούν υγιή και τελειόμηνα θεέ μου!! 🙏🙏🙏 Μωρέ αν δεν ήταν και ο γιατρουλης μου έτσι καθησυχαστικος δεν θα ήμουν έτσι εγώ τώρα.. έτσι εγώ είμαι ψύχραιμη που με βλέπεις!! 😂😂😂 Γενικότερα είμαι που είμαι ιδιοψυχαναγκαστικη και τα ψάχνω όλα, αν είχα και το γιατρό μου να με αγχωνει θα είχα πηδήξει από κανά μπαλκόνι!! 😝🤣🤣🤣 Και εσύ πιστεύω αν είχες έναν γιατρό να σε στηρίξει από την αρχή, δεν θα ήσουν τόσο καιρό μέσα στο άγχος!! Δεν σου λέω ότι θα ήσουν και μες την τρελή χαρά αλλά σίγουρα δεν θα το είχες καταδικάσει όπως έκανες.. Πες μας λίγο για τα παιδάκια σου.. πόσο χρονών είναι; Πάνε σχολείο; Πως είναι η ιδιοσυγκρασία τους.. έλα να συζητήσουμε κάτι ποίο ευχάριστο βρε παιδί μου!! Τι ζώδια είναι πχ;!! 😂😂 Έλα να σου πω εγώ αν θέλεις για τα σκυλάκια μου και τις γατούλες μου σκηνικά να ξεραθουμε στα γέλια!! Έλα να περάσουμε παρέα τις επόμενες μέρες λέγοντας βλακείες να περνάει η ώρα.. ότι χρειάζεσαι για να μην το σκέφτεσαι όλη την ώρα και σε πιάνει η μαυρίλα... Και γενικά όποτε νοιώθεις ότι χρειάζεσαι boostαρισμα στείλε μας!!
    • Εύχομαι μια τεράστια χοριακη!!! Πιστεύω ότι λόγω φαρμάκων δεν μπορούμε να έχουμε συμπτώματα στο μυαλό μας.. οκ πρήξιμο σε κοιλιά, στήθος κ ενοχλήσεις στη μήτρα είναι φυσιολογικό λόγω προγεστερονης. Εμένα μετά την 6η εβδομάδα ξεκίνησαν τα συμπτώματα. Το μόνο που είχα ήταν 3 μερες πριν τη χοριακη είχα λίγα καφέ στο σκούπισμα που λογικά ήταν το αιματακι εμφύτευσης.  Εύχομαι ότι καλύτερο !! 
    • Σε μια εβδομάδα πρέπει να κάνω αιματολογικές! Για να δούμε 😀
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...