Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΟΙΕΣ ΘΑ ΒΑΦΤΙΣΟΥΜΕ ΤΟ 2010?


mariagl

Recommended Posts

γεια σας κοριτσια ,σημερα πηγα και κανονισα για τα μπαλονια της εκκλησιας

μη φανταστειτε πολλα πολλα δεν τρελαινομαι κιολας,εκλεισα 2 ωραιες μαργαριτες

σε χρωμα ροζ-φουξια με κορμο πρασινο που θα εχουν σαν βαση μια γλαστρα ντυμενη με πρασινο τουλΙ,ζητησα να μου διακοσμησουν και το τραπεζι στην μπροστινη πλευρα με τουλι στο οποιο αν διαστηματα θα εχει μικρα μπαλονακια μαργαριτουλες.

Αυριο ξεκιναω να φτιχνω και τα προσκλητηρια οταν θα εχω ετοιμο θα σας βαλω φωτο! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 778
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα, με πηρε Βουλα χθες το πρωι αλλα ελειπα, θα μιλησουμε σημερα αν και εχω μαλλον καταληξει. Ακουσα στην τηλεοραση ότι στο Porto Platanias θα γινει μια εκθεση με νυφικα Βαπτιστικα απο καποια Αθηναικη εταιρια, 10-11-12 Μαιου και θα παω. Να πατε και σεις αν θελετε.

Purple καλη δυναμη με τα προσκλητηρια, περιμενουμε φωτο. Τα μπαλονια λουλουδια ειναι πολυ ωραια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια, θελω να αναφερω κατι που εμαθα μολις χθες.οποιος θελει μπορει να φτιαξει τις μπομπονιερες η τα προσκλητηρια του στο χαμογελο του παιδιου, τους πας τα υλικα και τις φτιαχνουν αφηνοντας οτι εχεις ευχαριστηση. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!!!!!!!!!!!!

Μαρια μου,εχω ερωτηση....δεν θυμαμαι αν το ειχες πει εσυ,αλλα επειδη ειναι πολλες οι σελιδες κ βαριεμαι να τις ψαξω ολες....

υπαρχει καποιο μαγαζι με υλικα για μπομπονιερες κοντα στην πυροσβεστικη??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!Μολις εκλεισα το στολισμο!!Εβαλα τελικα ενα μεγαλο λευκο ποδηλατο κασπω,φαναρακια και ενα μεγαλο δεντρο στολισμενο!Χρωμα στα υφασματα διαλεξα ο φουξια!!

Μπαλονακια θα βαλω εξω απο τον προαυλιο χωρο και στα παιδακια θα δινω μπαλονια μεγαλα με ηλιο σε διαφορα χρωματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

VOYLA έγραψε:

Καλημερα!!!!!!!!!!!!!!!

Μαρια μου,εχω ερωτηση....δεν θυμαμαι αν το ειχες πει εσυ,αλλα επειδη ειναι πολλες οι σελιδες κ βαριεμαι να τις ψαξω ολες....

υπαρχει καποιο μαγαζι με υλικα για μπομπονιερες κοντα στην πυροσβεστικη??

Ναι ειναι λιγο πριν την πυροσβεστικη και λεγεται Ξεζωνακη. και εγω απο εκει θα παρω ο,τι θα μου χρειαστει. εχει πολλα πραγματα μεσα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sophiak έγραψε:

Καλημερα κοριτσια!!Μολις εκλεισα το στολισμο!!Εβαλα τελικα ενα μεγαλο λευκο ποδηλατο κασπω,φαναρακια και ενα μεγαλο δεντρο στολισμενο!Χρωμα στα υφασματα διαλεξα ο φουξια!!

Μπαλονακια θα βαλω εξω απο τον προαυλιο χωρο και στα παιδακια θα δινω μπαλονια μεγαλα με ηλιο σε διαφορα χρωματα!

Σοφια μπραβο, ακουγεται τελειο! λοιπον, τα παιδια τρελαινονται για μπαλονια, αυτη τη συζήτηση ειχα την Παρασκευη με την δασκαλα του Αλεξανδρου. Κανονιζαμε για τα γενεθλια του στο σχολειο και μου ειπε να φουσκωσω μπολικα μπαλονια και να τους τα παω, ειναι το αγαπημενο τους παιχνιδι! οσο για το χρωμμα και εγω το φουξια εχω επιλεξει, ειναι πολυ κοριτσιστικο και πεχνιδιαρικο χρωμμα! Και εγω θα εχω ενα μεγαλο ποδηλατο τοσο για ντεκορ οσο και για τις φωτογραφιες της μικρης με εμας και τη νονα, αλλα και τα αλλα παιδια(ειναι ολα πολυ κοντινα και αγαπημενα προσωπα!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια, θα ήθελα λιγη βοηθεια... ξεκινησα να φτιαχνω το ευχολογιο και θελω να συμπεριλαβω μεσα καποια στιχακια ή ποιηματακια που εχουν να κανουν με παιδια, ετσι μερικες τρυφερες λεξουλες να στολιζοουν τις ευχες. εχετε κατι υποψιν σας??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια πειτε μου καμια ιδεα....εκτος απο το στολισμο της κολυμπηθρας τι αλλο ομορφο μπορω να βαλω?Εκτος απο την κλασικη ανθοστηλη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!!!

εχει καιρο που λεω να σας γραψω αλλα...

ειμαι η Χαρα, ειμαι απο τις "Μανουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2010" και εχω μια πριγκιπισσα που την λενε Νάγια! σε λιγες μερες θα γινει 2 μηνων!

θα την βαπτισουμε με το καλο, στις 10/10/10!!! ωραια ημερομηνια ε???

και μιας και ειμαι γενικως ... επι της διοργανωσης...

ηδη εκλεισα εκκλησια και ενα παρα πολυ ωραιο εστιατοριο!!!...Α! και φωτογραφο και ανθοπωλειο(ελαχιστα θα βαλω απο το ανθοπωλειο!...πχ στεφανι γυρω απο την κολυμβηθρα!)... τα πιο σημαντικα!

οσο για θεμα... μαλλον θα ειναι πριγκιπισσες...

τα προσκλητηρια σκεφτομαι να τα φτιαξω εγω...

για κειμενακι δεν ξερω αν υπαρχει κατι σχετικο περι πριγκιπισσες... εσεις ξερετε?

για δωρακι για τα παιδακια ...... για μπομπονιερα... ακομη δεν γνωριζω....... ολες οι ιδεες ευπροσδεκτες!!!

εσεις ποτε θα βαπτισετε με το καλο?

αντε και θα τα λεμε!!! ;)

:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου πάλι,

Αυτό το σαίτ έχει και θέμα για πριγκίπισσες θα το χρησημοποιήσει και η φίλη μου. Εχει υπέροχα πράγματα,ελπίζω να σε βοήθησα.

http://www.evendi.gr/D18BC640.el.aspx

:)B);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!!!!!!!!

τι κανετε???

Μαρια μου δυστυχως δεν ξερω να σε βοηθησω.

Χαρουλινι τι κανεις???

ειχα πολυ καιρο να σε πετυχω.τι κανει το μωρακι σου??

για το θεμα της βαφτισης σας μπορεις να βρεις πολλα πραγματα.

θα ψαξω να βρω κατι μπομπονιερες που ειχα δει με πριγκηπισες κ θα τις βαλω να τις δεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου Βουλα μου! πραγματι δεν ετυχε να ... "βρεθουμε"!!! σε λιγες μερες γινομαστε 2 μηνων!

σ'ευχαριστω για την βοηθεια! θα περιμενω να δω τις φωτο σου!

αντε και θα τα λεμε απο δω περα !!!

φιλακια στην μαγουλινα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kouklitsa έγραψε:

Γειά σου πάλι,

Αυτό το σαίτ έχει και θέμα για πριγκίπισσες θα το χρησημοποιήσει και η φίλη μου. Εχει υπέροχα πράγματα,ελπίζω να σε βοήθησα.

http://www.evendi.gr/D18BC640.el.aspx

:)B);)

σ'ευχαριστω και για το πιο πανω σάιτ αλλα και για το www.kouklitsa.gr

μ'ενδιαφερει η διακοσμηση, μπομπονιερες κτλ... για τα ρουχαλακια του μωρου θα τα διευθετησει η νονα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαρουλινι με το καλο η βαφτιση σας! τον στολισμο θα τον κανεις εσυ ή θα απευθυνθεις σε γραφειο? αν το κανεις εσυ για υλικο κοιτα στο www.elxisdoro.com εχει πολλα πραγματα.

Σοφια ισως αν εβαζες αντι για ανθοστηλη, ενα μπουκετακι λουλουδια με φουξια κορδελα σε καποια απο τα κολωνακια του διαδρομου μεσα στην εκκλησια... ασε να το σκεφτω λιγο καλυτερα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αν ο χωρος ειναι μικρος θα ελεγα να μην βαλεις κατι αλλο, και να στολισεις μονο εξω απο την εκκλησια. τα ξωκλησια ειναι και γραφικα απο μονα τους... ποσο μικρο ειναι μεσα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mariagl σ'ευχαριστω για την ιστοσελιδα, θα την ελεγξω! εγω θα κανω την διακοσμηση...

το ανθοπωλειο σιγουρα θα με βοηθησει και στην διακοσμηση.... πχ θα στολισω απο ανθη την κολυμβηθρα.

για τα τραπεζια σκεφτηκα να ειναι μονο ενα λουλουδι και τα υπολοιπα διακοσμηση...

Σοφια μηπως γινεται να στολισεις την πορτα? ή κανενα δεντρο απ'εξω απο το ξωκλησι... πχ με λουρια μεγαλα που θα ανεμιζουν....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia geia sas!Eiste oles kala?Ta mwrakia sas?

Sophiak afou i ekklisia einai xwkslisi kane ti girlantra tis kolympithras k mia aspida girw girw apo ti porta k tipota allo.Ew proswpika auto proteinw pantws.Opws eipe k i Mariagl efoson einai mikros o xwros den xreiazetai k kati allo.Episis an se pairne einai wraia k i idea tis Mariagl na kaneis mpouketakia stous stylous pou odigoun sti kolympithra.

To evendi pou to symvouleueste arketes einai poly kalo grafeio k exei poly wraies douleies.

Haroulini me to kalo i vaftisi sas k i imerominia sas teleiaaaa!!

Filia se oles sas k sta mpempakia sas!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ!!! ΘΑ ΒΑΦΤΙΣΩ ΚΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ ΜΟΥ 6 ΙΟΥΝΗ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΟ ΓΑΜΟ ΜΟΥ!ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ, ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ !!! ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΟΛΕΣ ΣΑΣ ΝΑ ΝΑΙ ΚΑΛΟΦΩΤΙΣΜΕΝΑ ΤΑ ΝΙΝΑΚΙΑ ΣΑΣ!!!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΠΙΣΗΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΣΤΟΛΙΣΜΑ ΕΓΩ ΘΑ ΒΑΛΩ ΜΙΑ ΚΑΜΑΡΑ ΑΠΟ ΛΕΥΚΑ ΚΑΙ ΡΟΖΑ ΜΠΑΛΟΝΙΑ ΟΠΟΥ ΚΑΘΕ ΛΕΥΚΟ ΜΠΑΛΟΝΙ ΘΑ ΓΡΑΦΕΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ!!! ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΟ ΑΛΛΑ ΜΙΑΣ ΚΑΙ Η ΓΑΜΟΒΑΦΤΙΣΗ ΘΑ ΝΑΙ ΣΤΙΣ 11 ΤΟ ΠΡΩΙ ΗΘΕΛΑ ΚΑΤΙ ΔΙΑΚΡΙΤΙΚΟ!! ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΓΛΥΚΑΚΙ ΘΑ ΝΑΙ ΒΑΖΑΚΙΑ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΧΡΩΜΑΤΑ ΜΕ ΑΣΗΜΕΝΙΑ ΚΟΥΤΑΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΧΟΥΝ ΜΕΣΑ ΓΛΥΚΟ ΚΕΡΑΣΑΚΙ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Αχ Ιωάννα εγώ τη Δευτέρα που μας πέρασε αγοράσαμε τα πρώτα πράγματα του μπέμπη, χθες έκανα παραγγελία το μπανάκι του κ κάτι κάρτες παιχνίδια και στήσαμε το βρεφικό κρεβατάκι που το πήραμε από την αδερφή του άντρα μου κ την Παρασκευή θα πάμε να παραγγείλουμε το καρότσι του κ το στρώμα για το κρεβατάκι!!! Ακόμη κι εγώ δεν ξεκίνησα το πλύσιμο, είναι να ψωνίσω κάποια ρουχαλακια ακόμη, αλλά σκέφτομαι μετά τα μέσα Ιουλίου να τα κάνω, γιατι ξεκίνησα να ξεκαθαριζω πράγματα που χρειαζομαι ή όχι στο σπίτι για να έχω ελεύθερο χώρο. Σήμερα κλείνω την 28η εβδομάδα και αύριο ξεκινάω την 29η. Μήπως σου το πει στο επόμενο ραντεβού για το εμβόλιο, αλλά η αλήθεια είναι ότι δε το ζητάνε όλοι οι γυναικολόγοι. Επίσης το μωρό θα κάνει αυτό το εμβόλιο στο δεύτερο μήνα της ζωής του. Δες αν θα στο πει κι αν δεν αναφέρει κάτι ρώτησε τον τη γνώμη του.. έτσι κι αλλιώς μέχρι την 35η εβδομάδα μπορείς να το κάνεις! Παιδίατρο βρήκατε;; Εμείς τον ρωτήσαμε κ μας είπε να βρούμε κάποιον που να ειδικεύεται στη βρεφική ανάνηψη για να έχουμε μια ασφάλεια παραπάνω. Θέλει σιγά σιγά να πάρουμε να κλείσουμε ένα ραντεβού με τον παιδίατρο για να τον γνωρίσουμε, γιατί καλοκαίρι είναι κι επίσης μάλλον από βδομάδα θα πάμε να ρωτήσουμε στην κλινική. Επίσης, μας είπε κ για αναισθησιολογο ότι πρέπει να κλείσουμε στην κλινική, γενικά έχουμε πολλές εκκρεμότητες που πρέπει να τακτοποιηθούν!!
    • @Ελενη βιδ και εσύ δεν είχες αυχενική χθες;;;; Που είσαι;;; Πως πήγε;;; Τα νέα σου;!!!
    • Αχου θα σε μαλωωωσωωω!! Βρε απ' το πρωί δεν λέμε θετική σκέψη και ενέργεια;!! Ούτε να κλαίς ούτε να γελάς!! Έχουμε περιπτώσεις που άκουσαν καρδούλα αργότερα και εξελίχθηκαν όλα κατ'ευχήν!! @Κατερίνα!!!βοήθα λίγο!!! @Παρασκευαιδουεσύ που κοντεύεις 10ετια εδώ μέσα όλο και κάποιο παράδειγμα θα έχεις για το κορίτσι μας!!! Ναι οκ μπορεί να μην εξελιχθεί.. και τι θα κάνεις;;; Μέχρι τη Δευτέρα θα μαραζωνεις;;; Βρε κοριτσάκι μου έχεις και τα παιδάκια σου.. ασχολησου εκεί μαζί τους όσο μπορείς να γελάσει το χειλακι σου!! Πάρτα αγκαλίτσα να γεμίσει η αγκαλίτσα σου!! Γέμισε αισιοδοξία από τα χαμόγελα τους και την αγάπη τους και στείλε όμορφες σκέψεις στο σπορακι σου!! Τι θα γίνει αν προχωρήσει;;; Θα σκέφτεσαι μέσα στις τύψεις που στεναχωριοσουν πόσο το αδικησες!! Ότι είναι να γίνει θα γίνει!! Υπομονή και πίστη στο σπορακι σου!!!  Όχι εννοείτε ότι δεν χρειάζεται να κλείσεις ραντεβού με όλο το λεκανοπέδιο Αττικής!! Εφόσον έχεις ήδη ραντεβού για Δευτέρα κομπλέ, άραξε, χαλάρωσε.. μη το σκέφτεσαι συνέχεια και πήγαινε τη Δευτέρα να δείς τι γίνεται..! Τον άλλον την Πέμπτη πάρε ακύρωσε τον, πες του ότι σου έτυχε κάτι και θα τον πάρεις εκ νέου να κλείσετε ραντεβού όταν θα μπορείς!  Καλά θα κάνεις, όσο μπορείς ξάπλωσε ξεκουράσου! Σ' ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια!! Μακάρι το σκατουλι μου να φτάσει να γεννηθεί υγιέστατο και τελειομηνο!! 🙏🙏🙏 Όλων μας τα σπορακια να γεννηθούν υγιή και τελειόμηνα θεέ μου!! 🙏🙏🙏 Μωρέ αν δεν ήταν και ο γιατρουλης μου έτσι καθησυχαστικος δεν θα ήμουν έτσι εγώ τώρα.. έτσι εγώ είμαι ψύχραιμη που με βλέπεις!! 😂😂😂 Γενικότερα είμαι που είμαι ιδιοψυχαναγκαστικη και τα ψάχνω όλα, αν είχα και το γιατρό μου να με αγχωνει θα είχα πηδήξει από κανά μπαλκόνι!! 😝🤣🤣🤣 Και εσύ πιστεύω αν είχες έναν γιατρό να σε στηρίξει από την αρχή, δεν θα ήσουν τόσο καιρό μέσα στο άγχος!! Δεν σου λέω ότι θα ήσουν και μες την τρελή χαρά αλλά σίγουρα δεν θα το είχες καταδικάσει όπως έκανες.. Πες μας λίγο για τα παιδάκια σου.. πόσο χρονών είναι; Πάνε σχολείο; Πως είναι η ιδιοσυγκρασία τους.. έλα να συζητήσουμε κάτι ποίο ευχάριστο βρε παιδί μου!! Τι ζώδια είναι πχ;!! 😂😂 Έλα να σου πω εγώ αν θέλεις για τα σκυλάκια μου και τις γατούλες μου σκηνικά να ξεραθουμε στα γέλια!! Έλα να περάσουμε παρέα τις επόμενες μέρες λέγοντας βλακείες να περνάει η ώρα.. ότι χρειάζεσαι για να μην το σκέφτεσαι όλη την ώρα και σε πιάνει η μαυρίλα... Και γενικά όποτε νοιώθεις ότι χρειάζεσαι boostαρισμα στείλε μας!!
    • Εύχομαι μια τεράστια χοριακη!!! Πιστεύω ότι λόγω φαρμάκων δεν μπορούμε να έχουμε συμπτώματα στο μυαλό μας.. οκ πρήξιμο σε κοιλιά, στήθος κ ενοχλήσεις στη μήτρα είναι φυσιολογικό λόγω προγεστερονης. Εμένα μετά την 6η εβδομάδα ξεκίνησαν τα συμπτώματα. Το μόνο που είχα ήταν 3 μερες πριν τη χοριακη είχα λίγα καφέ στο σκούπισμα που λογικά ήταν το αιματακι εμφύτευσης.  Εύχομαι ότι καλύτερο !! 
    • Σε μια εβδομάδα πρέπει να κάνω αιματολογικές! Για να δούμε 😀
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...