Μετάβαση σε περιεχόμενο

κλαματα στον υπνο.


Recommended Posts

γεια σαςκοριτσια.εχω ενα γιο 5,5 μηνων.την προηγουμενη πεμπτη πηγαμε εκδρομη στην καβαλα γαι 5 μερουλες<μεχρι την τριτη>.την δευτερα ο μικρος κοιμηθηκε κατα της 9 το βραδυ,κατα τις 11 που λετε αρχιζει κατι κλαματα με λυγμους,δεν μπορουσαμε να τον υσηχασουμε,μετα απο ενα τεταρτο ξανακοιματαισε 10 λεπτα το ιδιο αυτο γινοταν μεχρι τις 3.ανα 10 λεπτα με ενα τεταρτο ξυπνουσε κι εκλαιγε,κοιμοταν ομως,μεσα στον υπνο του δηλαδη.τον πηγαμε τελικα στο νοσοκομειο και δεν τον βρηκαν τιποτα.απο εκεινη την ημερα,μου ειναι λιγο κακοκεφος<ενταξει,παιζει,γελαει,αλλα οχι οπως πριν>κ καθε βραδυ τωρα ετσι κανει αλλα οχι συνεχεια,ανα 2 με 3 ωρες κλαιει.λετε να τον τρομαζει κατι?στην γιατρο του που τον πηγα τον ειδε κ αυτη,δεν τον βρηκε κατι.βοηθηστε με κοριτσια,τι μπορει να εχει ο μικρος μου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχχχχ εμενα μου το κανει αυτο ο δικος μου ετσι στο ξαφνικο το μεσημει που κοιμαται.

ανα μιση με μια ωρα πεταγεται και κλαιει σπαρακτικα,με λυγμους...αυτο γινεται εδω και μια βδομαδα και δεν μπορω ουτε κι εγω να καταλαβω τον λογω

εσενα ειναι και μικρουλης μπορει να περναει αλμα αναπτυξης η να ειναι σε φαση που αισθανεται τον αποχωρισμο(οτι δηλαδη κοιμαται και δεν εισαι διπλα του και φοβαται)ισως να τον φοβησε η αλλαγη περιβαλοντος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και σκεφτηκα κ εγω αυτο για τον αποχωρισμο κ οτι δεν με βλεπει,αλλα εχει 2 μηνες που κοιμαται στο κρεβατι του,πρωτη φορα μου το κανει.σου μιλαω λες και βλεπει κατι και τρομαζει τοσο πολυ!!!την πρωτη ημερα ειπα μηπως βλεπει ονειρο,αλλα τις επομενες?

οταν λες αλμα αναπτυξης δηλαδη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

newmama έγραψε:

και σκεφτηκα κ εγω αυτο για τον αποχωρισμο κ οτι δεν με βλεπει,αλλα εχει 2 μηνες που κοιμαται στο κρεβατι του,πρωτη φορα μου το κανει.σου μιλαω λες και βλεπει κατι και τρομαζει τοσο πολυ!!!την πρωτη ημερα ειπα μηπως βλεπει ονειρο,αλλα τις επομενες?

οταν λες αλμα αναπτυξης δηλαδη?

εμενα μου φαινεται πως ο μικρουλης σου ποναει απο τα δοντακια του

ειναι σε αυτη την ηλικια που ξεκινανε να κατεβαινουν και πονανε τα καημενα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τον βαζουμε αληφουλα για τα ουλα του που τα μουδιαζει κ παλι κλαιει,δεν ξερω ρε κοριτσια!!παλι πριν ενα τεταρτο εκλαιγε μεσα στον υπνο του,τωρα ειναι ησυχος.θα τρελαθω γιατι δεν ξερω τι εχει το μωρο μου.αυτο το καθημερινο με ανχονει πολυ.κ στο νοσοκομειο αλλα κ η γιατρος μας,μας λεει οτιδεν εχει τιποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτη η αλοιφη τα ανακουφιζει λιγο

αλλα ο πονος ειναι πολυ μεγαλος μωρε τα σουβλιζει γιαυτο

αφου σε καθησυχασαν και οι γιατροι μην στεναχωριεσαι

πιστευω οτι ειναι απο τα δοντακια ειναι φυσιολογικο σε αυτη την ηλικια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκι μου κ εγώ το αποδίδω στην αλλαγή περιβάλλοντος...Στην ηλικία του γιου σου είχα πάει κ εγώ στη μαμά μου κ μείναμε εκεί,κ ενώ η μικρή μου δεν είχε πρόβλημα με τον ύπνο μέχρι τότε,ξύπνησε μες στα μαύρα μεσάνυχτα κ μπορεί να μην έκλαιγε αλλα δεν ήθελε ούτε να κοιμηθεί!! :dry: Διαφορετικά,μπορεί να βλέπει όνειρα ή ν πονάνε τα δοντάκια του...

Ότι κ να ναι πάντως μην αγχώνεσαι κ μη στεναχωριέσαι,θα περάσει κούκλα μου!!Έχε πάντα την αγκαλίτσα σου ανοιχτή κ όλα θα στρώσουν..

Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΙ ΓΩ ΝΟΜΙΖΩ ΑΠΟ ΤΑ ΔΟΝΤΑΚΙΑ ΤΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΚΕΦΟΣ ΔΕΝ ΤΟΥ ΔΙΝΕΙς ΛΙΓΟ ΝΤΕΠΟΝ ΞΕΡΩ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΥΣΗ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΑΛΛΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΝΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΠΟΝΑΕΙ ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΕΙΝΑΙ ΕΠΟΜΕΝΟ ΝΑ ΝΑΙ ΚΑΙ ΕΚΝΕΥΡΙΣΜΕΝΟ.ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΟΙΦΕΣ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΔΟΝΤΑΚΙΑ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΘΑ ΤΟΥ ΜΑΛΑΚΩΣΟΥΝ ΤΟ ΠΟΝΟ ΔΟΝΤΑΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ.ΕΜΕΝΑ Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΜΕ 39.8 ΠΥΡΕΤΟ ΚΑΙ ΤΙ ΜΠΑΝΙΑ ΤΗΣ ΕΔΙΝΑ ΤΙ ΑΝΤΙΠΥΡΕΤΙΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΣ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΙ ΟΛΗ ΝΥΧΤΑ ΕΚΛΑΙΓΕ ΚΑΙ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ ΕΒΓΑΛΕ ΕΝΑ ΔΟΝΤΑΚΙ ΜΠΡΟΣΤΑ.ΕΝΩ ΠΟΙΟ ΜΩΡΟ ΠΟΥ ΕΒΓΑΖΕ 4-4 ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ ΜΑΖΕΜΕΝΑ ΟΥΤΕ ΠΥΡΕΤΟ ΕΚΑΝΕ ΟΥΤΕ ΓΚΡΙΝΙΑΖΕ ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΤΟ ΒΡΙΣΚΕΙ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΚΑΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΔΟΝΤΑΚΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Gia sou k apo mena!!!!min stenaxoriese ta dontia ine sigoura ..i boubou mas ine 5,5minon k edo k mia evdomada pername ta idia klei ston ipno tis k genika exi krinia k ine akefi eki pou to ksexname eki tin piani!!!!akoma den vlepo sto stoma tipota alla fadazome oti mexri na skasi to proto tha zoristi poli...ti pono na travane ta mikroulia mas ???edo emis k ama arxisoun ta dontia na ponane mas erxete trela...ama dis kapio vradi k ine poli anisixo dose ligo depon den pirasi gia mia fora sto kato kato gia autes tis periptosis ine k auto ine k elauri siropi tha iremisi to agoraki sou ..ade me to kalo to proto dontaki sas!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...