Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΓΕΝΝΑ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ....ΤΡΕΜΩ ΣΤΗΝ ΙΔΕΑ!!


Recommended Posts

ΡΟΥΜΠΕΛΑ ΜΟΥ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ! ΧΑΡΗΚΑ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΑ ΟΠΩΣ ΓΡΑΦΩ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΓΙΝΑΝΕ ΕΤΣΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ, 1000 ΦΟΡΕΣ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΤΟ ΞΑΝΑΖΗΣΩ ΧΑΧΑΧΑΧΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ, ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΜΑΚΑΡΙ ΑΛΛΗ ΜΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρουμπελα εγω εχω δει απο κοντα καισαρικη...live πραγματα...τι να λεμε τωρα;;;αλλο ο φυσιολογικος τοκετος και αλλο καισαρικη...ευχομαι να ζησεις την μαγεια οποια και να ειναι αυτη... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ είμαι από τις μέλουσες μανούλες του Ιουλίου.

Δεν μπορώ να πω ότι αγχώθηκα με το βιντεάκι. Δεν είχα ξαναδεί άλλα δεν με τρόμαξε. Βέβαια ούτε φυσιολογικό τοκετό έχω δει. Υπάρχει κανένα βιντεάκι να κατεβάσει καμία για να δούμε ή δεν κάνει? Αν γίνετε θα το ήθελα πολύ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η αλήθεια νομίζω είναι οτι η στιγμή-ες ( βλ ώρα-ώρες) την γέννας δεν είναι οτι πιο ρομαντικό και εύκολο...με τα μέσα όμως που διαθέτει η σημερινή τεχνολογία-ιατρική, το πιο βασικό ειναι οτι βγαίνουν παιδιά και μητέρες υγιή, γεροί και καλά...για σκέψου πως κάνανε καισαρικές παλιότερα, χωρις αναισθησία, ορους, φάρμακα κτλ...η συγχωρεμένη η γιαγιά μου ήταν μαία και μου έχει πει τα απίστευτα...

Και εγώ με καισαρική γέννησα και πίστεψε με, δεν το ήθελα..Απογοητεύτηκα γιατί τα είχα αλλιώς στο μυαλό μου...(τρομάρα μου) Αλλά αυτό δεν είναι δικιά σου επιλογή, αν για κάποιο λόγο το παιδί είναι σε "λάθος" προβολή, ή δεν προχωράει ο τοκετός ή αν δούμε οτι "ζορίζεται" η καισαρική είναι η επόμενη λύση. Δεν μπορείς να κάνεις κάτι άλλο.

Αν γεννήσεις φυσιολογικά πονάς κατά την διάρκεια και σίγουρα την ώρα των εξωθήσεων, με την επισκληρίδιο όμως τα πράγματα γίνονται πολυ πιο ανεκτα.

Το κακό για μένα με την καισαρική είναι οτι έχει μια ταλαιπωρία μετά την γέννα, ( τουλάχιστον οπως την βίωσα εγώ ) δεν μπορείς να σηκωθείς, να περπατήσεις, τραβάνε τα ράμματα κτλ κτλ..

Παρ όλα αυτά, εκεινες τις στιγμές να είσαι σίγουρη οτι θα νιώθεις τόσο πλήρης και ευτυχισμένη που ειλικρινά δεν θα σε νοιάζουν αυτά..το μικρό σου πλασματάκι θα είναι όλος σου ο κόσμος και ο λόγος υπαρξης που θα εκπλαγείς και η ιδια με το ποση δύναμη κρύβουμε μέσα μας....

Να μην φοβάσαι καθολου !! Μια χαρά θα πάνε όλα !

Με το καλό το μωράκι σου !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρουμπελιτσα μου καλη μην αγχωνεσαι καλε! και εγω με καισαρικη γεννησα αλλα με ολικη..και επειδη ειμαι και λιγο φοβητσιαρα την ωρα που με ετοιμαζανε τους λεω 'παιδια ολικη θα μου κανετε ετσι?' και μου λενε ναι! επειδη σιγουρα θα αγχωνομουν με την επισκληρηδιο επειδη ειμαι λιγο φοβητσιαρα...αλλα δεν ειναι τιποτα καλε...απλως πονας την πρωτη μερα και μετα τις επομενες θα σε τραβανε τα ραμματα και θα πονας λιγο οταν περπατας....εγω την δευτερη εβδομαδα κοιμηθηκα και μπρουμητα δεν αντεχα αλλο ανασκελα :P

και οπως λενε τα κοριτσια αυτο που μετραει εκεινη τη στιγμη ειναι που θα παρεις το μωρακι σου αγκαλιτσα...και δεν εχει σημασια το πως θα γεννησεις :)

με το καλο το μπεμπακι σου!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Min anisixis, den ine toso tragika ta pragmata!

to xirotero apo OLA ine na perasis OLOUS tous ponous tis fisiologikis gennas kai sto telos na kanis kaisariki...afou eksantlithis! opote kai diskola tha anarrosis!

eno otan pigainis gia katefthian kaisariki ine kalitero!

min ksexnas tin simerini texnologia stin iatriki!

ola tha pane kala!

bourique1983 έγραψε:

ρουμπελα εγω εχω δει απο κοντα καισαρικη...live πραγματα...τι να λεμε τωρα;;;αλλο ο φυσιολογικος τοκετος και αλλο καισαρικη...ευχομαι να ζησεις την μαγεια οποια και να ειναι αυτη... :)

vevaia diskoleftikes ston proto toketo apo oti egrapses se allo post poli me to proto sou moro, pou den evgaine o plakountas sou kai pou opos ipes ixes toso diskolo toketo pou den ton perigrapses giati oi egkies tha thelane na xonepsoun ta mora tous! kai meta ta provlimata igias me to moro sou kai tin egxirisi pou ekane stin 2i-3i mera...

perases k si polla i kaimenoulla!

alla i defteri sou genna egrapses pos itan efkoli egrapses...

PANO APO OLA INE H IGIA TOU PAIDIOU MAS KAI META H DIKIA MAS!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ είδα το βιντεο και συγκινήθηκα...αξέχαστη εμπειρία όντως. Και εγώ γέννησα με καισαρική και επισκληρίδιο και θα το ξανάκανα ευχαρίστως. Είναι μαγική εκείνη η ώρα, μόνο το μωρό σου σκέφτεσαι, ούτε μαχαίρια, ούτε τίποτα άλλο. Εντάξει πονάς λίγο μια ,δυο μέρες μετά αλλά δεν είναι και τίποτα φοβερό. Όλα καλά να σου πάνε, όπως και αν γεννήσεις! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Thetida έγραψε:

Min anisixis, den ine toso tragika ta pragmata!

to xirotero apo OLA ine na perasis OLOUS tous ponous tis fisiologikis gennas kai sto telos na kanis kaisariki...afou eksantlithis! opote kai diskola tha anarrosis!

eno otan pigainis gia katefthian kaisariki ine kalitero!

min ksexnas tin simerini texnologia stin iatriki!

ola tha pane kala!

bourique1983 έγραψε:

vevaia diskoleftikes ston proto toketo apo oti egrapses se allo post poli me to proto sou moro, pou den evgaine o plakountas sou kai pou opos ipes ixes toso diskolo toketo pou den ton perigrapses giati oi egkies tha thelane na xonepsoun ta mora tous! kai meta ta provlimata igias me to moro sou kai tin egxirisi pou ekane stin 2i-3i mera...

perases k si polla i kaimenoulla!

alla i defteri sou genna egrapses pos itan efkoli egrapses...

PANO APO OLA INE H IGIA TOU PAIDIOU MAS KAI META H DIKIA MAS![/quote:t2j8ixwj]καπως ετσι ειναι οπως τα γραφεις αλλα δεν καταλαβαινω τι σχεση εχει η εγχειρηση του παιδιου με το θεμα;;;;;

και τελος και 3 μερες να κοιλοπονουσα παλι φυσιολογικο θα επελεγα γιατι εχουν δει πολλα τα ματια μου και αλλα τοσα εχουν ακουσει τα αυτια μου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ μην τεθει παλι θεμα φυσιολογικου η καισαρικης σας παρακαλω! εννοειται οτι ο φυσιολογικος τοκετος ειναι κατι που ολες θα θελαμε αλλα εδω το θεμα καθαρα ηταν ο φοβος της ρουμπης για την καισαρικη οποτε ας μεινουμε σε αυτο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

rubela sugklonistiko to videaki eee ????kai ego ka8omai kai vlepo fusiologikes kaisarikes ....

min agxonese ka8olou glykia m rubela :)

k ego me kaisariki gennisa logo proeklampsias ...ola kala nio8is ti ginete alla den ponas nio8is to adeiasma molis vgainei to moraki sou :)

to pio dyskolo gia mena itan pou me sikosane na perpatiso meta apo 8 ores ...eee entaksei ponas tis protes meres alla einai ypoferto :)

simasia exei na einai kala ta morakia mas kai to pos 8a genni8i einai to ligotero ,nomizo oles elpizoume se mia fusiologiki genna alla ..

ayta apo emena filia polla me to kalo to moraki sou !!!

3Ha1m4.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εεεεεε ρουμπη καλα στα λεει η ρουλα!!!!!!!!!!!!!!!

αντε τωρα δεν ειναι τιποτα καλε ρωτα κι εμας που το καναμε χιχιχιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mh fobasai tipota giati den katalabaineis tipota!apo th mia giati exeis thn episklhridio ki apo thn allh epeidh h stigmh einai magikh!8a parakalas meta na thn 3anazhseis pisteje me!!!

egw gennhsa fusiologika me episklhridio kai h kollhth mou me kaisarikh kai episklhridio!tipota den katalabame!ligo h mesh se pianei meta apo 3 meres ki auto einai apo thn episklhridio!tipota allo omws!mh fobasai loipon!na do3azeis to 8eo pou 8a zhseis mia tetoia sugklonistikh empeiria!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι ανησυχεις καλε?

Ειδες? Μπαμ μπαμ, τιποτα δεν καταλαβε! Εγω οταν ειδα βιντεο με φυσιολογικο τοκετο ειχα παθει πλακα!

Δεν συζηταμε για την περινεοτομη..καλα εκεινη την ωρα, δεν καταλαβαινεις τιποτα ιδιαετερο, μετα που δεν μπορεις να ...κατσεις??

Μια χαρα η καισαρικη, γρηγορα κι ευκολα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλε πως πεταχτηκε ετσι το κεφαλακι :blink: ???

Δεν ειχε τυχει να δω κανενα βιντεακι πριν την καισαρικη μου,αυτο ειναι το 1ο αλλα μια χαρα μου φαινεται μωρε!

Αν υπαρχει λογος κ πρεπει να γεννησεις με καισαρικη μη στεναχωριεσαι κ μην αγχωνεσαι!!!Εγω ειμαι μεγα φοβιτσιαρα...δεν ειχα κανει ποτε οχι χειρουργιο,ουτε ενεσεις καλα καλα πριν την εγκυμοσυνη!Ολα καλα!!Γερο να ειναι το αγγελουδι κ ας ερθει οπως ειναι καλυτερα γι'αυτο κ για σενα!Με το καλο :)

Ε και μην ξεχνας....μωρο φερνουμε στον κοσμο...δε γινεται να μην πονεσουμε κ λιγο ;) !Ειτε ειναι καισαρικη ειτε φυσιολογικος!

:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρούμπη,Ρούμπη, Ρούμπη...πόσο σε νιώθω, εύχομαι όταν έρθει εκείνη η στιγμή να μπορέσω κι εγώ να γεννήσω φυσιολογικά.

Βέβαια εγώ φοβάμαι το μετά κι όχι την ίδια την επέμβαση..παραδόξος!!!

Ίσως επειδή δεν μπήκα στο τρυπάκι να σκεφτώ τι ακριβώς γίνεται την ώρα που με θα με σφάξουν, επίσης δεν μπήκα καν στον πειρασμό να δω το βιντεάκι...βρε μην αγχώνεσαι για τέτοια πράγματα.

απόλαυσε την κοιλούμπα σου :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρουμπι μου θα συμφωνησω με το ρουλακι δε χρειαζετε να ψαχνεσε και να επηρεαζεσε απο ολα αυταοταν ερθει εκινη η στιγμη το μονο ποθα σκεφτις ειναι οτι σε μια ωρα απο τη στιγμη ου θα σε ετοιμασουν θα εχεις τομωρο σου .Εφω στο Σταυρο εκανα καισαρικη και με οοικη ναρκωση το μονο που καταλαβα ηταν την ωρα που τον εβγαζαν απο μεσα μου ενα τραβηγμα στα εντερα αλλα κατευθεια μια ζεστη κινηση στο στηθς μου ο γιατρος μου τον ακουμπησε γα λιγο παρολο που εγω ακομα κοιμομουν .Με που συνηρθα οι πονοιδεν ηταν αφορητοι ενιωθα ενα τραβηγμα κατω χαμηλα και απο εκει και περα με τ παυσιπονα δεν ποναγα ακομα και μετα που ηρθα σπιτι η μονηθυσια που εκαν δυο μερες στο νοσοκομειο ηταν καθετηρας και το την δεν ετρωγα. ΠΕΙΝΑ ΕΝΙΩΣΑ -ΠΟΝΟ ΟΧΙ .λΟΙΠΟΝ σταματα να βλεπεις τετοια πραγματα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ ψυχή μου.. Τι μεγάλο και όμορφο μωρό!

Εγώ δεν είχα δει επεμβάσεις καισαρικής πριν γεννήσω, γιατί νόμιζα ότι δε με αφορούσε. Όταν πήγα στο γιατρό μου για την εξέταση μετά τις 40 μέρες, του είπα να με δώσει κανένα dvd να δω καισαρική και με είπε... "Βρε χάκερ, τι το θέλεις το dvd, άνοιξε το youtube και θα βρεις πολλά".

Έτσι κι έκανα.. Ήθελα να δω τι μου κάνανε κι εμένα. :unsure:

Να πω την αλήθεια τα βιντεάκια που είδα ξεκινούσανε από την αρχή, από το νυστέρι. Εντάξει, όσο να πεις είναι ρεαλιστικές και λιγάκι σοκαριστικές οι σκηνές. Αυτό το βιντεάκι δείχνει το τελευταίο στάδιο της εξόδου, που δεν είχα δει. Το συγκινητικό!

Αφού σε χαλάνε Ρούμπη, μην τα κοιτάς! Και στην τελική, μπορεί και να μη χρειαστείς καν την επέμβαση. Μπορεί να γίνουν όλα τόσο φυσιολογικά και γρήγορα και τζάμπα να τρως τώρα την ανησυχία!

Με το καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΡΟΥΜΠΑΚΙ ΜΟΥ ΓΛΥΚΟ ΓΙΑΤΙ ΚΑΘΕΣΑΙ ΚΑΙ ΒΑΣΑΝΙΖΕΙΣ ΤΟ ΜΥΑΛΟΥΔΑΚΙ ΣΟΥ ΜΕ ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ!

ΜΑΚΑΡΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΝΑ ΓΕΝΝΟΥΣΑΝ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΑΛΛΑ ΚΑΚΑ ΤΑ ΨΕΜΑΤΑ Η ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΣΩΖΕΙ ΖΩΕΣ!

ΕΓΩ ΓΕΝΝΗΣΑ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ! ΕΙΧΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΤΟΚΕΤΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΤΟΜΗ!

ΕΚΑΝΑ ΡΑΧΙΑΙΑ ΝΑΡΚΩΣΗ ΚΑΙ ΕΖΗΣΑ ΟΛΟ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΤΗΝ ΓΕΝΝΗΣΗΣ ΤΟΥ ΓΙΟΚΑ ΜΟΥ!

ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΕ ΕΝΟΙΖΕ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΗΤΑΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ!

ΤΟ ΜΟΝΟ ΜΕΛΑΝΟ ΣΗΜΕΙΟ ΗΤΑΝ ΟΤΑΝ ΜΟΥ ΕΒΑΛΑΝ ΤΟΝ ΚΑΘΕΤΗΡΑ ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΠΑΘΑ ΚΑΙ ΕΜΑΘΑ ΠΡΩΤΑ Ο ΘΕΟΣ ΤΩΡΑ ΣΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΓΕΝΝΑ ΘΑ ΜΟΥ ΤΟΝ ΒΑΛΟΥΝ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΘΩ!

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΤΗΣ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗΣ ΤΟΝ ΕΧΩ ΞΕΧΑΣΕΙ! ΜΟΝΟ ΤΟ ΣΗΜΑΔΙ ΕΧΕΙ ΜΕΙΝΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΘΥΜΙΖΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΑΝ ΤΗΝ ΒΛΕΠΩ ΤΗΝ ΤΟΜΟΥΛΑ ΜΟΥ ΣΥΓΚΙΝΟΥΜΑΙ!

ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΤΑΤΑ ΕΝΑ ΥΓΕΙΕΣΤΑΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΚΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΟΠΩΣ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΟΝΕΙΡΕΥΤΕΙ!

ΠΑΝΤΩΣ ΜΗΝ ΤΡΕΛΕΝΕΣΑΙ ΝΥΣΤΕΡΙ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΤΟΚΕΤΟ ΟΠΩΣ ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΙ ΡΑΜΑΤΑ!

ΦΙΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΧΑΛΑΡΩΣΕ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαλάρωσε και ηρέμησε. Όπως έχουν πει και οι κοπέλες πιο πάνω το μόνο που μετράει είναι να πάρεις το μωράκι σου αγκαλίτσα και να 'στε καλά και οι δύο.

Γέννησα με καισαρική λόγω προβλήματος θρομβοφιλίας. Για μένα ο φυσιολογικός δεν ήταν επιλογή. Το μόνο που για μένα ήταν "ενοχλητικό". ήταν η ολική και αυτό γιατί δεν θα άκουγα αμέσως το ζουζούνι.

Όλα ξεχάστηκαν μόλις το άκουσα αρχικά και το είδα αμέσως μετά.

Και ναι μπορεί να πονάς λίγο μετά αλλά σε γεμίζουν παυσίπονα και είναι υποφερτός ο πόνος.

Πιο λίγο ταλαιπωρήθηκα εγώ παρά η κουνιάδα μου που χρειάστηκε τεχνητούς, 9 ώρες πόνους και τελικά 40 μέρες για να μπορέσει να μισοκάτσει σε καρέκλα...

Γι αυτό να μην στεναχωριέσαι. Σου εύχομαι ότι είναι για καλύτερο και σταμάτα να βλέπεις και να σκέφτεσαι πράγματα που σε αγχώνουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου ρουλιτσα συμφωνω μαυτα που γραφεις κ ειμαι κ γω παθουσα απλα εγω εχω εμα κοριτσακι κ μετα απο αυτο 3 παλιν οποτε το πως θα γεννησει η καθα μια να μη το σκεφτετε μονο γερα παιδια κ καλες εγκυμοσυνες δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα δικα μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελικα απ οσες μιλαμε αυτη τη στιγμη διαπιστωνω οτι αν οχι ολες οι περισσοτερες γεννησαμε με καισαρικη.σαν το φυσιολογικο δεν υπαρχει αλλα οταν πρεπει να γινει δεν μπορεις να κανεις τιποτα.αραγε ποσα παιχνιδια παιζονται πισω απο την πλατη μας?ποσα ψεμματα λεν οι γιατροι κ τους πιστευουμε?ειναι να τυχεις σε ανθρωπο! :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...