Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΓΕΝΝΑ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ....ΤΡΕΜΩ ΣΤΗΝ ΙΔΕΑ!!


Recommended Posts

Θύμισέ μου να σε μαλώσω αύριο... :P

Θα έρθεις τελικά στη συνάντηση;;;

Τι κάθεσαι και τα ψάχνεις και τα κοιτάς αυτά τώρα;;;; Για πες μου;!

Καταρχήν δεν ξέρεις ακόμα το πως θα γεννήσεις, είναι νωρίς.

Και σε τελική ανάλυση, άμα πρέπει να γεννήσεις με καισαρική τι θα κάνεις, θα πεις "εγώ δε θέλω!";;;!!

Περιττό να σου πω, ότι δεν κάθομαι να δω το βιντεάκι γιατί το πιο πιθανό είναι ότι αν ποτέ.. όταν τπ.. βρεθώ σ'αυτή τη φάση, το πιο πιθανό είναι ότι θα γεννήσω με καισαρική λόγω μυωπίας. Ποιος ο λόγος λοιπόν να δω τι θα μου κάνουν και να αγχώνομαι;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nα σου πω την αληθεια ανατριχιασα και εγω!!!Εγω ευτυχως γεννησα φυσιολογικα και δεν τα ειδα ολα αυτα!!!Παντως μην φοβασαι,εσυ δεν θα τα βλεπεις αυτα γιατι βαζουν σεντονι νομιζω,σημασια εχει στην τελικη να γεννησεις ενα υγιες μωρα με οποιοδηποτε τροπο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα πιο πολύ με αγχώνει η νάρκωση (είχα λίγο άσχημη εμπερία το καλοκαίρι που έκανα για την ωοληψία) και η ανάρρωση μετά. Αν θα πονάω, αν θα μπορώ να σηκωθώ κ.λ.π.

Το μόνο που με ηρεμεί είναι ότι το μωρό δεν θα ταλαιπωρηθεί. Ας ελπίσουμε να πάνε όλα καλά. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ενταξει ρε ρουμπι ετσι θα εβγαινε και απο κατω, δηλ αν υπηρχε βιντεο που δειχνει απο τον κολπο πως βγαινει το παιδι λιγοτερο νομιζεις θα πανικοβαλοσουν; αυτα δεν τα βλεπουμε εκεινη την ωρα κοριτσακι μου ουτε τα νιωθουμε μονο το κλαμα του μωρου ακουμε και οτι επιτελους ηρθε και θα το κρατησουμε αγκαλιτσα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Crazy έγραψε:

Θύμισέ μου να σε μαλώσω αύριο... :P

Θα έρθεις τελικά στη συνάντηση;;;

Τι κάθεσαι και τα ψάχνεις και τα κοιτάς αυτά τώρα;;;; Για πες μου;!

Καταρχήν δεν ξέρεις ακόμα το πως θα γεννήσεις, είναι νωρίς.

Και σε τελική ανάλυση, άμα πρέπει να γεννήσεις με καισαρική τι θα κάνεις, θα πεις "εγώ δε θέλω!";;;!!

Περιττό να σου πω, ότι δεν κάθομαι να δω το βιντεάκι γιατί το πιο πιθανό είναι ότι αν ποτέ.. όταν τπ.. βρεθώ σ'αυτή τη φάση, το πιο πιθανό είναι ότι θα γεννήσω με καισαρική λόγω μυωπίας. Ποιος ο λόγος λοιπόν να δω τι θα μου κάνουν και να αγχώνομαι;;;

ΝΑΙ ΛΕΩ ΝΑ ΕΡΘΩ ΤΕΛΙΚΑ....ΝΑ ΣΕ ΠΑΡΩ ΜΑΖΙ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marianda έγραψε:

Ενταξει ρε ρουμπι ετσι θα εβγαινε και απο κατω, δηλ αν υπηρχε βιντεο που δειχνει απο τον κολπο πως βγαινει το παιδι λιγοτερο νομιζεις θα πανικοβαλοσουν; αυτα δεν τα βλεπουμε εκεινη την ωρα κοριτσακι μου ουτε τα νιωθουμε μονο το κλαμα του μωρου ακουμε και οτι επιτελους ηρθε και θα το κρατησουμε αγκαλιτσα

ΜΑΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΕΧΩ ΔΕΙ ΚΑΙ ΒΙΝΤΕΑΚΙ ΜΕ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΑΝΙΚΟΒΛΗΘΗΚΑ....ΤΑ ΜΑΧΑΙΡΙΑ ΤΡΕΜΩ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ ΚΑΠΟΙΕΣ ΜΕΡΕΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΓΛΥΚΟ ΤΙ ΜΟΥ ΘΥΜΙΣΕΣ ΜΕ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ!!ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΓΕΝΝΗΣΑ!!!ΔΕ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ!!!! ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΣ ΓΡΗΓΟΡΑ ΤΟ ΝΙΝΑΚΙ ΣΟΥ!!!!ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΡΟΥΜΠΕΛΑΚΙ ΜΟΥ !!! ΝΑ ΜΗ ΦΟΒΑΣΑΙ ΕΧΕ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟΥΛΗ ΣΟΥ!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τώρα κατέβηκε το βιντεάκι και το είδα. Εγώ συγκινήθηκα!!! :)

Δεν δείχνει κάτι τρομακτικό. Έχεις δει βιντεάκι από κανονική γέννα που να δείχνει τι συμβαίνει από κάτω; Είναι πολύ χειρότερο.

Εμείς ούτως ή άλλως δεν πρόκειται να βλέπουμε τίποτα εκείνη την ώρα. Εκτός του ότι στο Έλενα κάνουν ολική νάρκωση, βάζουν και σεντόνι μπροστά.

Το μόνο άσχημο είναι ότι δεν βλέπεις το μωρό αμέσως μόλις βγαίνει. Αλλά δεν το σκέφτομαι αρνητικά. Ας πάνε όλα καλά, να βγει το μωρό υγιές και ας το δω και σε μία ώρα! Θα το δει ο σύζυγος πρώτος!!! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marygeo έγραψε:

Τώρα κατέβηκε το βιντεάκι και το είδα. Εγώ συγκινήθηκα!!! :)

Δεν δείχνει κάτι τρομακτικό. Έχεις δει βιντεάκι από κανονική γέννα που να δείχνει τι συμβαίνει από κάτω; Είναι πολύ χειρότερο.

Εμείς ούτως ή άλλως δεν πρόκειται να βλέπουμε τίποτα εκείνη την ώρα. Εκτός του ότι στο Έλενα κάνουν ολική νάρκωση, βάζουν και σεντόνι μπροστά.

Το μόνο άσχημο είναι ότι δεν βλέπεις το μωρό αμέσως μόλις βγαίνει. Αλλά δεν το σκέφτομαι αρνητικά. Ας πάνε όλα καλά, να βγει το μωρό υγιές και ας το δω και σε μία ώρα! Θα το δουν οι σύζυγοι πρώτοι!!! :laugh:

ΣΥΜΦΩΝΗΣΑ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΓΙΑ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ...ΑΛΛΑ ΞΕΡΩ ΓΩ.... :unsure:

ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΜΗΠΩΣ ΤΟ ΞΑΝΑΣΥΖΗΤΗΣΟΥΜΕ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΚΑΙ ΑΛΑΞΕΙ ΓΝΩΜΗ... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και τους πονους εκεινη την ωρα θα τρεμεις ρουμπελακι οπως και να γενησεις παιδι κανουμε και δεν γινεται να μην πονεσουμε καθολου, αρχισε να τα χωνευεις ολα αυτα για να πας πανετοιμη να γεννησεις, και στο ξαναλεω εκεινη την ωρα το μονο που σκεφτεσαι ειναι να βγει το παιδακι σου να ακουσεις το κλαμα του και να το δεις τιποτα αλλο, οταν ερθει η ωρα θα με θυμηθεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επισκληριδιο να κανεις εγω ετσι εκανα και τις δυο καισαρικες τιποτα δεν ειδα υπηρχε σεντονι μπροστα, βεβαια εγω ειχα βρει κολπο και εβλεπα αλλα δεν στο λεω, ουτε ενιωθα τιποτα και το μωρο το ειδα αμεσως μολις το εβγαλαν απο την κοιλια την καθαριζαν διπλα μου και μου την εδειξαν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Crazy έγραψε:

Οκ, ραντεβού στο γνωστό μέρος στις 10.45, οκ;;; ;):)

ΕΓΙΝΕ ΡΟΥΛΑΚΙ....ΕΚΛΕΙΣΕ ΣΤΟ ΓΝΩΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΜΑΣ!! ;););)

ΜΗΝ ΜΕ ΜΑΛΩΣΕΙΣ ΟΜΩΣ.... :P:P

ΤΑ ΛΕΜΕ ΕΚΕΙ ΤΟ ΠΡΩΙ ΑΝ ΑΛΛΑΞΕΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΕ ΜΕ! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ δεν τον ρώτησα ακόμη για τη νάρκωση. Αλλά διάβασα τα μηνύματα από άλλες κοπέλες για το Έλενα που λένε ότι κάνουν μόνο ολική και το θεώρησα δεδομένο. Όταν ξαναπάω θα τον ρωτήσω να δω τι θα μου πει.

Κι εγώ έχω αρχίσει να προετοιμάζομαι ψυχολογικά για τη διαδικασία! :laugh: :laugh:

Πάντως και οι κοπέλες που γέννησαν φυσιολογικά και έχουν αρκετά ράμματα, πονάνε για κάποιες μέρες μετά. Η μαμά μου μου είπε ότι (όταν γέννησε εμένα) για πολλές μέρες μετά δεν μπορούσε ούτε να καθίσει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marianda έγραψε:

επισκληριδιο να κανεις εγω ετσι εκανα και τις δυο καισαρικες τιποτα δεν ειδα υπηρχε σεντονι μπροστα, βεβαια εγω ειχα βρει κολπο και εβλεπα αλλα δεν στο λεω, ουτε ενιωθα τιποτα και το μωρο το ειδα αμεσως μολις το εβγαλαν απο την κοιλια την καθαριζαν διπλα μου και μου την εδειξαν

ΑΥΤΟ ΛΕΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΟΤΑΝ ΤΡΩΣ ΤΟ ΜΑΧΑΙΡΑΚΙ??? :blink::blink:

ΤΟ ΚΟΛΠΟ ΓΙΑ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΜΗΝ ΜΟΥ ΤΟ ΠΕΙΣ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑΑΑΑ :P

ΤΡΕΜΩΩΩ.... :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω παλι που το ειδα συγκινηθηκα! Σκεψου οτι υπαρχει στην εισοδο του ιασω φωτογραφια μου με λεζαντα¨"απαγαρευετε η εισοδος"! :P Πηγα να γεννησω και τους τα εκανα λαμπογυαλο! Ειχα παρει τον ορο κι οποιος με πλησιαζε την ετρωγε στο κεφαλι! Παρ ολα αυτα τωρα ΔΕΝ φοβαμαι με οποιον τροπο κι αν ξαναγεννησω! Απολαυσε την καθε στιγμη γιατι ειναι μοναδικη με οποιον τροπο κι αν φερεις το παιδι σου στον κοσμο. ουτως η αλλως ηλικρινα δεν θα θυμασαι τιποτα μετα. Μονο την φατσουλα του την πρωτη φορα που την ειδες. ΜΗΝ ΦΟΒΑΣΑΙ!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marygeo έγραψε:

Εγώ δεν τον ρώτησα ακόμη για τη νάρκωση. Αλλά διάβασα τα μηνύματα από άλλες κοπέλες για το Έλενα που λένε ότι κάνουν μόνο ολική και το θεώρησα δεδομένο. Όταν ξαναπάω θα τον ρωτήσω να δω τι θα μου πει.

Κι εγώ έχω αρχίσει να προετοιμάζομαι ψυχολογικά για τη διαδικασία! :laugh: :laugh:

Πάντως και οι κοπέλες που γέννησαν φυσιολογικά και έχουν αρκετά ράμματα, πονάνε για κάποιες μέρες μετά. Η μαμά μου μου είπε ότι (όταν γέννησε εμένα) για πολλές μέρες μετά δεν μπορούσε ούτε να καθίσει!!!

ΚΟΙΤΑ ΤΟ ΒΑΣΙΚΟΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΒΓΟΥΝ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΚΑΛΑ....ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΥ ΦΟΒΑΜΑΙ....ΤΕΣΠΑ ΑΣΕ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΡΑΣΕΙ.... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΡΙΣΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ έγραψε:

Εγω παλι που το ειδα συγκινηθηκα! Σκεψου οτι υπαρχει στην εισοδο του ιασω φωτογραφια μου με λεζαντα¨"απαγαρευετε η εισοδος"! :P Πηγα να γεννησω και τους τα εκανα λαμπογυαλο! Ειχα παρει τον ορο κι οποιος με πλησιαζε την ετρωγε στο κεφαλι! Παρ ολα αυτα τωρα ΔΕΝ φοβαμαι με οποιον τροπο κι αν ξαναγεννησω! Απολαυσε την καθε στιγμη γιατι ειναι μοναδικη με οποιον τροπο κι αν φερεις το παιδι σου στον κοσμο. ουτως η αλλως ηλικρινα δεν θα θυμασαι τιποτα μετα. Μονο την φατσουλα του την πρωτη φορα που την ειδες. ΜΗΝ ΦΟΒΑΣΑΙ!!!!!!!!!!!!

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΒΛΕΠΩ ΓΙΑ ΛΕΖΑΝΤΑ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ :P:P:P:P:P :silly: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑΣ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ! ΚΑΛΕ ΕΒΛΕΠΑ ΤΟ ΒΙΝΤΕΑΚΙ ΚΑΙ ΘΥΜΗΘΗΚΑ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΓΕΝΝΗΣΑ ΚΑΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΟΙΑΖΕ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΟΥ. ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΚΑΝΑΝΕ ΟΛΙΚΗ ΝΑΡΚΩΣΗ, ΜΕ ΤΗΝ ΕΠΙΣΚΛΗΡΗΔΙΟ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΑΚΟΥΣΑ ΚΑΙ ΤΟ ΚΛΑΜΑ ΤΟΥ ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΒΓΑΛΑΝΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΙΔΑ, ΠΟΣΟ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΗΝ ΞΑΝΑΖΗΣΩ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΕΙΝΑΙ Η ΠΙΟ ΤΕΛΕΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΟΥ, ΓΙΑΥΤΟ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΗΝ ΦΟΒΑΣΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΤΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΤΙ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΘΑ ΦΕΡΕΙΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΑΠΟΛΥΤΟΣ ΤΙΠΟΤΑ. ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΑ ΝΙΝΑΚΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΜΗΝ ΦΟΒΑΣΤΕ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ ΣΟΥΠΕΡ! ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΣΥΝΤΟΜΑ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΝΑ ΤΑ ΞΑΝΑΖΗΣΩ ΞΑΝΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι ρουμπελακι μου δεν καταλαβαινεις τιποτα απολυτος, το μονο που καταλαβαινεις ειναι οτι αδειαζει η κοιλια σου την ωρα που στο βγαζουν ειναι πολυ ωραιο γιατι μπορει να μην πονας να μην βλεπεις αλλα με καποιο τροπο νιωθεις οτι γεννιεται το παιδακι σου και βγαινει στον κοσμο εκεινη την ωρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ rirena ποσο σε νιωθω, εγω τα εζησα δυο φορες και τωρα μου καθεται ασχημα που δεν θα το ξαναζησω, μακαρι να γυρνουσα τον χρονο πισω και να το ξαναζουσα ειναι ανεπαναληπτες στιγμες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

RIRENA έγραψε:

ΓΕΙΑΣ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ! ΚΑΛΕ ΕΒΛΕΠΑ ΤΟ ΒΙΝΤΕΑΚΙ ΚΑΙ ΘΥΜΗΘΗΚΑ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΓΕΝΝΗΣΑ ΚΑΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΟΙΑΖΕ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΟΥ. ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΚΑΝΑΝΕ ΟΛΙΚΗ ΝΑΡΚΩΣΗ, ΜΕ ΤΗΝ ΕΠΙΣΚΛΗΡΗΔΙΟ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΑΚΟΥΣΑ ΚΑΙ ΤΟ ΚΛΑΜΑ ΤΟΥ ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΒΓΑΛΑΝΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΙΔΑ, ΠΟΣΟ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΗΝ ΞΑΝΑΖΗΣΩ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΕΙΝΑΙ Η ΠΙΟ ΤΕΛΕΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΟΥ, ΓΙΑΥΤΟ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΗΝ ΦΟΒΑΣΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΤΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΤΙ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΘΑ ΦΕΡΕΙΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΑΠΟΛΥΤΟΣ ΤΙΠΟΤΑ. ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΑ ΝΙΝΑΚΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΜΗΝ ΦΟΒΑΣΤΕ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ ΣΟΥΠΕΡ! ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΣΥΝΤΟΜΑ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΝΑ ΤΑ ΞΑΝΑΖΗΣΩ ΞΑΝΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ

ΣΟΥ ΕΔΩΣΑ ΕΝΑ ΚΑΡΜΑΤΑΚΙ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΧΑΛΑΡΩΣΕΣ ΛΙΓΟ.... :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑΙ ΜΑΡΙΑΝΤΑ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΤΕΛΕΙΑ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΤΟ ΞΑΝΑΖΗΣΩ ΤΟ ΘΕΛΩ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ!ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΓΩ ΗΘΕΛΑ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΜΟΥ ΕΙΧΑΝ ΠΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΑΛΛΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΑΛΛΑΞΑΝΕ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΙΧΑΝ ΜΕΙΩΘΕΙ ΤΑ ΑΜΝΙΑΚΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑΞΕ ΚΑΙ ΘΕΣΗ Ο ΜΙΚΡΟΥΛΗΣ ΕΙΧΕ ΤΟ ΧΕΡΑΚΙ ΤΟΥ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΠΛΕΧΤΕΙ Ο ΛΟΡΟΣ ΣΤΟ ΠΟΔΑΡΑΚΙ ΤΟΥ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΜΕΣΗ ΤΟΥ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ζητάω συγκεκριμένα την μπροστινή μπάρα ασφαλείας ενός παλιού καροτσιου 3 σε 2 μάρκας cangaroo sharah verde (του μεγάλου καροτσιου και όχι του καθίσματος αυτοκινήτου). Έχω μόλις γεννήσει το δεύτερο παιδάκι μου και το ξέχασα στην παιδική χαρά και χάθηκε και έτσι γίνεται άχρηστο και μη ασφαλές για το μωρό. Δεν έχω την οικονομική δυνατότητα να πάρω καινούργιο... Εάν έχει κάποια μαμά ένα παρόμοιο μοντέλο και δεν το χρειάζεται και μπορεί να μου βγάλει την δική της μπάρα ( με πληρωμή) το χρειάζομαι επειγόντως. Σας ευχαριστώ!
    • Κορίτσι μου καταρχάς συγχαρητήρια! Πλέον και υπερηχογραφικά επιβέβαιωσες την εγκυμοσύνη σου κι όλα δείχνουν ό,τι έπρεπε να δείξουν με βάση την εβδ κύησης. Αυτό για τη μέτρηση μη σε απασχολεί, ούτως ή άλλως το βίωσες και με προηγούμενη εγκυμοσύνη όπως λες κι όλα πήγαν καλά! Κι εμένα μου το μετρήσαν 6 μέρες μικρότερο απ' την μέτρηση με βάση την ΤΕΡ, αλλά μεγαλώνει σταθερά με αυτό το ρυθμό μέχρι στιγμής. Επίσης, να έχεις κατά νου ότι η μέτρηση με βάση την ΤΕΡ λαμβάνει υπόψη έναν ιδανικό κύκλο 28 ημερών και με ωορρηξία 14η μέρα, που είναι το φουλ ιδανικό σενάριο. Μπορεί να είχες καθυστερημένη σύλληψη - επίσης, σ αυτή τη φάση το έμβρυο είναι τοσοδούλικο οπότε είναι δύσκολο να μετρηθεί με ακρίβεια.  Όσο για την τομή, δεν έχω γνώση να σου απαντήσω, αλλά καλώς πιστεύω σκέφτεσαι να μιλήσεις με κάποιον γιατρό ίσως πιο εξειδικευμένο σε εγκυμοσύνη μετά από καισαρική που ίσως σε κατατοπίσει καλυτερα 😊 
    • Ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου! ❤️ μ' έπιασε και μια μικρότερη κρίση σήμερα στο σούπερ πάλι, αλλά αυτή τη φορά έπραξα αμέσως και έκανα αυτό με τις αναπνοές, ευτυχώς όλα καλά 😊 Αύριο έχω βιντεοκλήση με τη γιατρό μου (εν τω μεταξύ αυτή το π΄ροτεινε, δε ξέρω γιατί 😅, μάλλον για να τσεκάρει πως πάω με τη λοίμωξη) και θα της το αναφέρω ως γεγονός. Εγώ τώρα έχω κλείσει ένα ακόμα υπέρηχο την άλλη βδομάδα 18 του μηνός που θα έχω μπει με το καλό στην 11η εβδ και μετά από 2 εβδ έχω την αυχενική. Εύχομαι να φτάσουμε αισίως σ' αυτό το στάδιο όλες μας 🙏 κι εμένα δε σας κρύβω μ επιασαν κάτι ανασφάλειες πάλι, κυρίως γιατί φοβήθηκα μην η κρίση πανικού το Σάββατο έκανε κακό στο μωράκι, αλλά πρέπει να εμπιστευτώ το σώμα μου και το μωρό μου 💖 
    • Πραγματικά δε με πτοεί τίποτα. Ας είναι καλά η μπουμπού... εγώ αντέχω!!! 2,5 μήνες είναι... θα περάσουν! 🙂
    • Ωχ βρε κορίτσι μου υπομονή δεν είχα θέμα με Γοπ εγω πριν λιγες μερες με έπιασε το στομάχι μου βράδυ έκανα πολύ εμετό δεν ξέρω τι είχα πάθει ευτυχώς την επομενη ήμουν καλά  Φτάνουμε σιγά αίγα στο τέρμα και θα ηρεμήσουμε 😊  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...