Μετάβαση σε περιεχόμενο

HOME SWEET HOME!!!


ΜΑΡΑΚΙ

Recommended Posts

...και τέλος αυτή είναι μία λεπτομέρεια από το τραπεζάκι του σαλονιού... Καλοκαίρι γαρ, είπα να φέρω λίγη θάλασσα στο χώρο μας... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τέλος, τέλος, τέλος.... αυτή είναι η Τυνησιακή γωνιά μας! Ίσως την έχετε ξαναδεί... όλα αυτά τα φέραμε από την Τυνησία, μετά από καλοκαιρινές διακοπές εκεί...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τέλος, τέλος, τέλος.... αυτή είναι η Τυνησιακή γωνιά μας! Ίσως την έχετε ξαναδεί... όλα αυτά τα φέραμε από την Τυνησία, μετά από καλοκαιρινές διακοπές εκεί...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τέλος, τέλος, τέλος.... αυτή είναι η Τυνησιακή γωνιά μας! Ίσως την έχετε ξαναδεί... όλα αυτά τα φέραμε από την Τυνησία, μετά από καλοκαιρινές διακοπές εκεί...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sandy7280 έγραψε:

Τέλος, τέλος, τέλος.... αυτή είναι η Τυνησιακή γωνιά μας! Ίσως την έχετε ξαναδεί... όλα αυτά τα φέραμε από την Τυνησία, μετά από καλοκαιρινές διακοπές εκεί... tinisia.JPG

ΚΑΛΑ ΒΡΕ ΣΑΝΤΥ ΜΟΥ ΟΛΗ ΤΗΝ ΤΥΝΗΣΙΑ ΦΕΡΑΤΕ? ΧΑ ΧΑ ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΩ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΑ ΕΙΝΑΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sandy7280 έγραψε:

Τέλος, τέλος, τέλος.... αυτή είναι η Τυνησιακή γωνιά μας! Ίσως την έχετε ξαναδεί... όλα αυτά τα φέραμε από την Τυνησία, μετά από καλοκαιρινές διακοπές εκεί... tinisia.JPG

ΚΑΛΑ ΒΡΕ ΣΑΝΤΥ ΜΟΥ ΟΛΗ ΤΗΝ ΤΥΝΗΣΙΑ ΦΕΡΑΤΕ? ΧΑ ΧΑ ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΩ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΑ ΕΙΝΑΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sandy7280 έγραψε:

Τέλος, τέλος, τέλος.... αυτή είναι η Τυνησιακή γωνιά μας! Ίσως την έχετε ξαναδεί... όλα αυτά τα φέραμε από την Τυνησία, μετά από καλοκαιρινές διακοπές εκεί... tinisia.JPG

ΚΑΛΑ ΒΡΕ ΣΑΝΤΥ ΜΟΥ ΟΛΗ ΤΗΝ ΤΥΝΗΣΙΑ ΦΕΡΑΤΕ? ΧΑ ΧΑ ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΩ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΑ ΕΙΝΑΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι... όπου και να πάμε, όλο λέμε δεν θα πάρουμε τίποτα για να μην κουβαλάμε, κι όλο τα καταφέρνουμε και κουβαλάμε ό,τι βρούμε... Πλάκα είχε στο αεροδρόμιο που θέλανε να πάρουνε τον ναργιλέ αποσκευές και δεν τον δίναμε!!! :):):):) Και φέραμε 3(!) στα χέρια... οι άλλοι δύο ήταν δώρο για τις οικογένειές μας.... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι... όπου και να πάμε, όλο λέμε δεν θα πάρουμε τίποτα για να μην κουβαλάμε, κι όλο τα καταφέρνουμε και κουβαλάμε ό,τι βρούμε... Πλάκα είχε στο αεροδρόμιο που θέλανε να πάρουνε τον ναργιλέ αποσκευές και δεν τον δίναμε!!! :):):):) Και φέραμε 3(!) στα χέρια... οι άλλοι δύο ήταν δώρο για τις οικογένειές μας.... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι... όπου και να πάμε, όλο λέμε δεν θα πάρουμε τίποτα για να μην κουβαλάμε, κι όλο τα καταφέρνουμε και κουβαλάμε ό,τι βρούμε... Πλάκα είχε στο αεροδρόμιο που θέλανε να πάρουνε τον ναργιλέ αποσκευές και δεν τον δίναμε!!! :):):):) Και φέραμε 3(!) στα χέρια... οι άλλοι δύο ήταν δώρο για τις οικογένειές μας.... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

SOFIA έγραψε:

Πολύ όμορφα τα σπιτάκια σας ... σας στέλνω και εγω κάποιες φώτο ..

Το σπίτι ήταν το πατρικό μου και με τον άντρα μου το ανακαινήσαμε όλο και το κάναμε ακριβώς όπως το θέλαμε ...

Αυτή είναι η κρεβατοκάμαρα την ημέρα του κρεβατιού..

Τώρα είναι λίγο πιο γεμάτη ,, έχει φωτογραφίες κτλ κτλ.. καταλαβαίνετε!!! :)_____________18____________________2007__________________003.jpg

ΚΑΛΑ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ΤΟ ΞΥΛΟ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ. ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΔΑ ΤΡΕΛΛΑΘΗΚΑ ΕΧΩ ΚΟΛΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΞΥΛΟ ΚΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΑ ΞΥΛΙΝΑ ΣΠΙΤΑΚΙΑ ΣΤΗΝ ΟΡΕΙΝΗ ΝΑΥΠΑΚΤΙΑ. ΚΑΛΑ ΕΚΕΙ ΜΕ ΤΑΞΙΔΕΨΕ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΣΟΥ ΑΧ ΑΧ ΑΧ ΤΕΛΕΙΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

SOFIA έγραψε:

Πολύ όμορφα τα σπιτάκια σας ... σας στέλνω και εγω κάποιες φώτο ..

Το σπίτι ήταν το πατρικό μου και με τον άντρα μου το ανακαινήσαμε όλο και το κάναμε ακριβώς όπως το θέλαμε ...

Αυτή είναι η κρεβατοκάμαρα την ημέρα του κρεβατιού..

Τώρα είναι λίγο πιο γεμάτη ,, έχει φωτογραφίες κτλ κτλ.. καταλαβαίνετε!!! :)_____________18____________________2007__________________003.jpg

ΚΑΛΑ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ΤΟ ΞΥΛΟ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ. ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΔΑ ΤΡΕΛΛΑΘΗΚΑ ΕΧΩ ΚΟΛΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΞΥΛΟ ΚΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΑ ΞΥΛΙΝΑ ΣΠΙΤΑΚΙΑ ΣΤΗΝ ΟΡΕΙΝΗ ΝΑΥΠΑΚΤΙΑ. ΚΑΛΑ ΕΚΕΙ ΜΕ ΤΑΞΙΔΕΨΕ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΣΟΥ ΑΧ ΑΧ ΑΧ ΤΕΛΕΙΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

SOFIA έγραψε:

Πολύ όμορφα τα σπιτάκια σας ... σας στέλνω και εγω κάποιες φώτο ..

Το σπίτι ήταν το πατρικό μου και με τον άντρα μου το ανακαινήσαμε όλο και το κάναμε ακριβώς όπως το θέλαμε ...

Αυτή είναι η κρεβατοκάμαρα την ημέρα του κρεβατιού..

Τώρα είναι λίγο πιο γεμάτη ,, έχει φωτογραφίες κτλ κτλ.. καταλαβαίνετε!!! :)_____________18____________________2007__________________003.jpg

ΚΑΛΑ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ΤΟ ΞΥΛΟ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ. ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΔΑ ΤΡΕΛΛΑΘΗΚΑ ΕΧΩ ΚΟΛΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΞΥΛΟ ΚΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΑ ΞΥΛΙΝΑ ΣΠΙΤΑΚΙΑ ΣΤΗΝ ΟΡΕΙΝΗ ΝΑΥΠΑΚΤΙΑ. ΚΑΛΑ ΕΚΕΙ ΜΕ ΤΑΞΙΔΕΨΕ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΣΟΥ ΑΧ ΑΧ ΑΧ ΤΕΛΕΙΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sandy μου, η κουρτίνα μας είναι σχεδόν η ίδια .. εσένα όπως φαίνεται στη φωτο εχει πιο γήινους τόνους απο τη δική μου ! η δική μου παει πολυ προς το πορτοκαλοκόκκινο... !! Πάντως είναι σχεδόν ίδιες ! απίστευτο εε??

Πάντως έχουμε το ίδιο γούστο!!! :) :) :) :)

Μ'αρέσει πολύ το σαλόνι σου και ειδικα το τραπεζάκι που το έχει στολίσει τόσο ωραία .. καλοκαιρινά .. !

Όσο για το ξύλο και τη ζέστη , η αλήθεια είναι ότι είναι αρκετά ζεστό σε σχέση με τ'άλλα σπίτια .. αλλά το χειμώνα γίνεται φούρνος :)

Zoglag, σ'ευχαριστώ και εσένα για τα καλά σου λόγια ... !!! να χαίρεσαι τον μπέμπη σου ! ΕΙΝΑΙ ΚΟΥΚΛΟΣ ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sandy μου, η κουρτίνα μας είναι σχεδόν η ίδια .. εσένα όπως φαίνεται στη φωτο εχει πιο γήινους τόνους απο τη δική μου ! η δική μου παει πολυ προς το πορτοκαλοκόκκινο... !! Πάντως είναι σχεδόν ίδιες ! απίστευτο εε??

Πάντως έχουμε το ίδιο γούστο!!! :) :) :) :)

Μ'αρέσει πολύ το σαλόνι σου και ειδικα το τραπεζάκι που το έχει στολίσει τόσο ωραία .. καλοκαιρινά .. !

Όσο για το ξύλο και τη ζέστη , η αλήθεια είναι ότι είναι αρκετά ζεστό σε σχέση με τ'άλλα σπίτια .. αλλά το χειμώνα γίνεται φούρνος :)

Zoglag, σ'ευχαριστώ και εσένα για τα καλά σου λόγια ... !!! να χαίρεσαι τον μπέμπη σου ! ΕΙΝΑΙ ΚΟΥΚΛΟΣ ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sandy μου, η κουρτίνα μας είναι σχεδόν η ίδια .. εσένα όπως φαίνεται στη φωτο εχει πιο γήινους τόνους απο τη δική μου ! η δική μου παει πολυ προς το πορτοκαλοκόκκινο... !! Πάντως είναι σχεδόν ίδιες ! απίστευτο εε??

Πάντως έχουμε το ίδιο γούστο!!! :) :) :) :)

Μ'αρέσει πολύ το σαλόνι σου και ειδικα το τραπεζάκι που το έχει στολίσει τόσο ωραία .. καλοκαιρινά .. !

Όσο για το ξύλο και τη ζέστη , η αλήθεια είναι ότι είναι αρκετά ζεστό σε σχέση με τ'άλλα σπίτια .. αλλά το χειμώνα γίνεται φούρνος :)

Zoglag, σ'ευχαριστώ και εσένα για τα καλά σου λόγια ... !!! να χαίρεσαι τον μπέμπη σου ! ΕΙΝΑΙ ΚΟΥΚΛΟΣ ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΙΜΙ μου, σ'ευχαριστώ και εσένα για τα καλά σου λόγια ..! τωρα το είδα το δικό σου μήνυμα !! μάλλον μου κόλλησε το internet !! :)

Πάντως κορίτσια , για να σας πω και την αλήθεια δεν περίμενα ότι θα σας άρεσε τόσο πόλύ το ξύλο !! εγω περίμενα ότι θα το βρείτε κάπως "μουντό" και "βαρύ".

Ίσως το βλέπω εγω έτσι γιατί τόσα χρόνια που μένω το έχω συνηθίσει .. !! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΙΜΙ μου, σ'ευχαριστώ και εσένα για τα καλά σου λόγια ..! τωρα το είδα το δικό σου μήνυμα !! μάλλον μου κόλλησε το internet !! :)

Πάντως κορίτσια , για να σας πω και την αλήθεια δεν περίμενα ότι θα σας άρεσε τόσο πόλύ το ξύλο !! εγω περίμενα ότι θα το βρείτε κάπως "μουντό" και "βαρύ".

Ίσως το βλέπω εγω έτσι γιατί τόσα χρόνια που μένω το έχω συνηθίσει .. !! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΙΜΙ μου, σ'ευχαριστώ και εσένα για τα καλά σου λόγια ..! τωρα το είδα το δικό σου μήνυμα !! μάλλον μου κόλλησε το internet !! :)

Πάντως κορίτσια , για να σας πω και την αλήθεια δεν περίμενα ότι θα σας άρεσε τόσο πόλύ το ξύλο !! εγω περίμενα ότι θα το βρείτε κάπως "μουντό" και "βαρύ".

Ίσως το βλέπω εγω έτσι γιατί τόσα χρόνια που μένω το έχω συνηθίσει .. !! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφία όντως καταπληκτικό το ξυλο! Δίνει άλλη ζεστασια! Μοιριζει... ΣΠΙΤΙ!

Σάντυ μου μου αρέσουν πολύ οι στολισμοί και οι συνθέσεις που κάνεις! Έχεις πολύ φαντασία!

Μπράβο κορίτσια! Δεν περνάτε λίγο και από το δικό μου να βαλετε το χεράκι σας! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφία όντως καταπληκτικό το ξυλο! Δίνει άλλη ζεστασια! Μοιριζει... ΣΠΙΤΙ!

Σάντυ μου μου αρέσουν πολύ οι στολισμοί και οι συνθέσεις που κάνεις! Έχεις πολύ φαντασία!

Μπράβο κορίτσια! Δεν περνάτε λίγο και από το δικό μου να βαλετε το χεράκι σας! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφία όντως καταπληκτικό το ξυλο! Δίνει άλλη ζεστασια! Μοιριζει... ΣΠΙΤΙ!

Σάντυ μου μου αρέσουν πολύ οι στολισμοί και οι συνθέσεις που κάνεις! Έχεις πολύ φαντασία!

Μπράβο κορίτσια! Δεν περνάτε λίγο και από το δικό μου να βαλετε το χεράκι σας! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΠΟΛΥ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ "ΞΑΝΑΖΩΝΤΑΝΕΨΕ"ΑΥΤΗ Η ΕΝΟΤΗΤΑ.ΤΗΝ ΕΙΧΑΜΕ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΠΡΙΝ,ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΝΑ ΒΑΖΟΥΝ ΦΩΤΟ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΙ "ΕΜΕΙΝΕ ΠΙΣΩ"!!

ΘΑ ΞΑΝΑΒΑΛΩ ΤΙΣ ΦΩΤΟ ΚΙ ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΣΠΙΤΑΚΙ ΝΑ ΤΟ ΓΝΩΡΙΣΟΥΝ ΚΑΙ ΟΣΕΣ ΒΑΡΙΟΥΝΤΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΣΤΙΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΕΣ ΣΕΛΙΔΕΣ.

ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΚΟΥΖΙΝΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΠΟΛΥ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ "ΞΑΝΑΖΩΝΤΑΝΕΨΕ"ΑΥΤΗ Η ΕΝΟΤΗΤΑ.ΤΗΝ ΕΙΧΑΜΕ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΠΡΙΝ,ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΝΑ ΒΑΖΟΥΝ ΦΩΤΟ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΙ "ΕΜΕΙΝΕ ΠΙΣΩ"!!

ΘΑ ΞΑΝΑΒΑΛΩ ΤΙΣ ΦΩΤΟ ΚΙ ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΣΠΙΤΑΚΙ ΝΑ ΤΟ ΓΝΩΡΙΣΟΥΝ ΚΑΙ ΟΣΕΣ ΒΑΡΙΟΥΝΤΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΣΤΙΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΕΣ ΣΕΛΙΔΕΣ.

ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΚΟΥΖΙΝΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΠΟΛΥ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ "ΞΑΝΑΖΩΝΤΑΝΕΨΕ"ΑΥΤΗ Η ΕΝΟΤΗΤΑ.ΤΗΝ ΕΙΧΑΜΕ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΠΡΙΝ,ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΝΑ ΒΑΖΟΥΝ ΦΩΤΟ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΙ "ΕΜΕΙΝΕ ΠΙΣΩ"!!

ΘΑ ΞΑΝΑΒΑΛΩ ΤΙΣ ΦΩΤΟ ΚΙ ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΣΠΙΤΑΚΙ ΝΑ ΤΟ ΓΝΩΡΙΣΟΥΝ ΚΑΙ ΟΣΕΣ ΒΑΡΙΟΥΝΤΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΣΤΙΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΕΣ ΣΕΛΙΔΕΣ.

ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΚΟΥΖΙΝΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωωωωω συγχαρητήρια κορίτσι μου μπράβο !!! Κι εις ανώτερα!!! Καλά κανεις κ παίρνεις το χρόνο σου.. Καλοκαιράκι τώρα, βόλτες, παραλία, ποτά κ θα έρθει κ το σποράκι!! Εγώ σήμερα ξύπνησα απαισιόδοξη.. Ενώ το στήθος επιμένει τα υγρά υποχώρησαν όποτε μάλλον έρχεται η αχώνευτη !
    • Κορίτσια μου, στα υπόλοιπα νέα.. εγώ χθες έκανα την αυχενική!! Δόξα σύ όποιος και αν άκουσε τις προσευχές μου εκεί πάνω, φαίνεται να είναι υγιές! Περιμένω φυσικά σήμερα και τα αποτελέσματα των αιματολογικών για ολοκληρωμένη εικόνα..  Χθες ημερολογιακά ήμουν 12+2, βάση τερ έχουμε Πητ 5/1/25 σύμφωνα με τις μετρήσεις το έβγαλε ο γιατρός 12+5 και Πητ μας έδωσε για 2/1/25..!! Μας είπε φυσικά ότι αυτό θα αλλάξει μελλοντικά και στους επόμενους μεγάλους υπερήχους.. 160 χτύποι, 32mm τράχηλος, ρινικό οστό ορατό, κεφαλουραιο μήκος 63,5mm, μέσο PI μητριαιας αρτηρίας 1.000 ισοδύναμο με 0,622 ΜοΜ (ότι και αν σημαίνει αυτό..) όλα τα υπόλοιπα φυσιολογικά..  Σύμφωνα με τις υπερηχογραφικές μετρήσεις μας έδωσε πιθανότητες για: Τρισωμια 21: 1/4.217 Τρισωμια 18: 1/5.083 Τρισωμια 13: <1/20.000 Προεκλαμψία πριν τις 37 εβδομάδες: 1/300 Περιορισμός εμβρυϊκής ανάπτυξης πριν τις 37 εβδομάδες: 1/494 Αυτόματος τοκετός πριν τις 34 εβδομάδες: 1/109 Οι πιθανότητες προεκλαμψιας, περιορισμός ανάπτυξης και αυτόματου τοκετού με ανησύχησαν, ο εμβρυομητρικος είπε ότι είναι λόγο του αιματωματος το οποίο παραμένει ακόμα εκεί, του ιστορικού και του Doppler μητριαιων αρτηριών αλλά από τις μετρήσεις είναι πολύ ευχαριστημένος γενικά με την εικόνα του εμβρύου.. ο γιατρός μου πάντως δεν φαίνεται να ανησυχεί, μου είπε ότι θα περιμένουμε και τις αιματολογικές να έχουμε ολοκληρωμένη εικόνα και θα το συζητήσουμε τότε.. τα κορίτσια που έχετε εμπειρία, τι πιστεύετε;;; Θα στείλω και στην αιματολογο μου μόλις έχω όλα τα αποτελέσματα.. αλλά μέχρι τότε αγωνιώ λίγο.. Αααα!!!! Και το πλέον σημαντικό!! 😝🤣🤣🤣🤣 Μάλλον κοριτσάκι!!! Θα ξέρουμε σίγουρα πιο μετά αλλά έτσι όπως το είδε ο εμβρυομητρικος, πιθανολογεί κοριτσάκι!! Δεν το έλεγα ότι θα είναι κοριτσάκι;; 😂😂😂😂 Ο καημένος ο συζυξ ακόμα κρατιέται στη περίπτωση να είναι αγόρι γιατί ο γιατρός δεν μπορούσε να πει από τώρα με βεβαιότητα... 🤣🤣🤣🤣 Πάντως ο γλυκός μου ντιπ για ντιπ κοσμαρα!! Εγώ να είμαι με το άγχος της εξέτασης και εκείνος με το άγχος του αν θα βρούμε να παρκάρουμε στο Κολωνάκι!!! 😂😂😂😂 Δεν μπορώ ώρες ώρες!! Κλαίω!! 🤣🤣🤣🤣 Επόμενο ραντεβού σε ένα μήνα!!!! 😱😱😱😱😱 Καλά ούτε καν..!! Και επόμενη άμεση αγορά το doppleraki και να πάει να απαυτωθει που θα κάτσω να σκάω!! Ευτυχώς ο πλακούντας είναι οπίσθιος αν και είναι χαμηλός.. πιστεύω θα ανέβει όμως μετά.. ε;!  Ήθελα να σας γράψω από χθες το πρωί που ξύπνησα μέσα στην αγωνία από τα χαράματα.. αλλά είπα να το παίξω ψύχραιμη..!! 😂😂😂 Καταπιάστηκα με δουλίτσες στο σπίτι (μα να μην μπορώ να στρώσω κωλο κάτω..!!) και ευτυχώς πέρασε η ώρα.. έμπαινα διάβαζα τα όμορφα νέα σας αλλά τώρα κατάφερα να σας γράψω!  @Θέτις Κ.μου ευχαριστώ για την σκέψη κοριτσάκι μου! Ναι και εμένα δεν μου είχαν δώσει καμία οδηγία και επειδή φίλη μου που γέννησε πρόσφατα στην αυχενική της είχε δώσει ένα σωρό οδηγίες ανησύχησα.. και εγώ πάντως που περίμενα πόση ώρα στο ιατρείο πήγα τουαλέτα, δεν άντεχα άλλο (!) και μια χαρά φάνηκαν όλα του μωρού με άδεια κύστη ενώ σκέψου είμαι και λίγο τσουποτουλα αυτή τη στιγμή..! Καλά για κρέμες κτλ τα έχω σταματήσει όλα.. φοβάμαι τα συστατικά τους.. θέλω να πάρω από το φαρμακείο αλλά δεν φτάνουν τα κουκιά και είναι και πανάκριβα!!  Οπότε θα υπάρχει διαφορετική οδηγία στη Πορτογαλία.. ότι οδηγίες σου δίνουν κοριτσάκι μου!! Θυμάμαι έχεις και εδώ στην Ελλάδα γυναικολόγο.. όταν θα έχεις τα αποτελέσματα και της αυχενικής με το καλό, δεν του τα στέλνεις να πάρεις και αυτού την άποψη; Που θα γεννήσεις αλήθεια με το καλό; Εκεί ή εδώ;  Ρε σου λέω πήγε η ψυχή μου στη κουλουρη με το σκατουλι!! Κράτησε μερικά δευτερόλεπτα μέχρι να μου εξηγήσει ο γιατρός τι βλέπουμε αλλά δεν θέλει περισσότερο να πάθεις το εγκεφαλικό!!! 🤣🤣🤣 Κοίτα να δεις εντωμεταξυ, ακόμα δεν έβγαλαν δόντια, θα τα χαλάσουν!! 😝🤣🤣🤣🤣
    • Θα πεταχτώ τώρα λίγο και θα πω πως είναι φοβερή η ιστορία μου μας είπες και πως στο τέλος πήγαν όλα καλά είναι τόσο ενθαρρυντικό να το διαβάζουν κοπέλες και να παίρνουν δύναμη από την ιστορία σου να την χαίρεσαι την κορούλα σου κορίτσι μου 🩷🌈 οσο για την περιπέτεια που περνάς τώρα δώσε λίγο χρόνο ακομα και αν δεν θέλεις να κλεισεις ραντεβού για αποξεση πες του πως θέλεις λίγο χρόνο να καταλάβεις τι εχει γίνει και θα το πάρεις τηλ εσυ να κλείσετε ραντεβού  εγω αυτό έκανα πάντως όταν χρειάστηκε να κάνω αποξεση ειδα 7εβδ +3 μερες καρδιά να κουνιέται αλλά δεν είχαμε ήχο .. ξανά πήγα 8 εβδ η καρδούλα σταμάτησε ήταν ημέρα Δευτέρα  και αποξεση έκανα την Πέμπτη, πήγα σε άλλον γιατρό γιατί ο ιδιώτης ήθελε 700 ευρώ για να την κάνω όποτε όταν μου είπε να κλείσουμε ραντεβού του ειπα πως θέλει λίγο χρόνο και ότι θα τον παρω τηλ εγω δεν έκλεισα εκείνη την ώρα ηθελα λίγο να ηρεμήσω πρώτα και να σκεφτώ με καθαρο μυαλό τι θα κάνω να ζυγίσω τα πράγματα τότε θηλαζα κιολας + να σκεφτώ το κόστος ..  εσυ μπορείς να θες να περιμενεις μέχρι την Δευτέρα πηγαινε και σε άλλον να κανείς υπέρηχο να σιγουρευτείς 
    • Καλημέρα κορίτσια! @Kiddo και @Θέτις Κ. Ποσο σας ευχαριστώ για την υποστήριξη. Δεν φαντάζεστε ποσο βάλσαμο ειναι τα λογια σας αυτές τις στιγμές. Μπαίνω και τα διαβαζω σε άσχετες ωρες τις ημέρας ξανα και ξανα να παίρνω δύναμη. Ειμαι σε δίλημμα για το αν θα του πω την αλήθεια οτι δηλαδή " ξέρεις κατι, θέλω να δώσω 5 ημέρες περιθώριο και όχι 2 οπότε θελω να έρθω Δευτέρα". Αλλά φοβάμαι οτι θα αρχίσει τα "δεν έχει νόημα και την τρομοκρατία, οπως ήδη εκανε απ το 1ο ραντεβού". Η αν θα αναγκαστώ να του πω καποιο ψέμα και να μην του δώσω περιθώρια για νωρίτερα και τη Δευτέρα. Να είναι απόλυτο. Γιατι ο ιδιος μου είπε πως αν δεν ακουστεί καρδια την Πέμπτη, Παρασκευή πρωί με βαζει για απόξεση. Οσο για τα ουτρο μου ειχε πει 1 των 200 3 φορες την ημερα. Χθες μεσημερι και βράδυ πηρα απο 2 και ήδη βλέπω λιγοτερη ροη στο αιμα. Εχω άσχημη εμπειρία με λαθη ιατρών. Ειναι λιγο μακρυναρι το κείμενο, αλλά αξίζει να το διαβάσετε... Στην κορη μου... Έβγαινε κι εκείνη 10 ημερες μικρότερη (βεβαια είχαμε ακούσει καρδια στην 7η βδ) ομως απο β επιπέδου και μετα εζησα την απόλυτη κόλαση. Ενω πιο πριν την β επιπέδου ειχε ανεβει σε ημέρες , δλδ καποια στιγμή πρέπει οι 10 ημερες να ειχαν γίνει 4-5 , στην β επιπέδου βρεθηκαν 3 ευρήματα ... Εβγαινε ξαφνικά παλι 2 βδομάδες μικρότερη, υποπλαστικο οστο μυτης(!!!!) -νούμερο ενα καμπανακι για σύνδρομο ντάουν- και υγρό στην καρδια!!!   Μετα τον γυναικολόγος μου που ειναι και εμβρυολογος, πηγα σε αλλους 3 εμβρυολογους , μεγάλα ονόματα ολοι και ασχολούνται αποκλειστικά και μόνο με αυτό. Ο πρώτος μου είπε τα ιδια, ο 2ος μου ειπε πως το μωρο ειναι μια χαρα και να μην κάνω τπτ και πως απλα πρόκειται για μικρόσωμο μωρο και δεν χρειάζεται ολα τα μωρα να γεννιούνται 3 και 3,5 κιλα και ο 3ος ηταν η χειρότερη εμπειρία της ζωης μου. Που μεχρι και σήμερα, νιώθω συναισθήματα μισους!! Μου ειχε πει πως δεν υπάρχει περίπτωση το έμβρυο να επιβιώσει και τα πασα πιθανότητα, σε λιγες ημέρες θα το γεννησω νεκρό!!! Ειχε βγάλει τις χειρότερες μετρήσεις απ'ολους, μάλιστα τον επιασα καποιες φορες να μην πηγαίνει τον κέρσορα μέχρι την άκρη της μέτρησης, εντωμεταξυ ειχα παει και σε ειδική εμβρυοκαρδιολογο που κι εκεινη ήταν απολυτως βέβαιη , πως το μωρο ειναι μια χαρα και το υγρό στην καρδια δεν θα έπρεπε να με απασχολεί καν!!! Και αυτος ο αθλιο εμβρυολογος, κακολογουσε μεχρι και την εμβρυοκαρδιολογο, πως λεει βλακείες πως αυτος ειναι 40χρ σε αυτη τη δουλειά και εχουν δει τα ματια του άπειρα πράγματα και η εμπειρία του ξέρει καλά ότι δεν πέφτει έξω. Φυσικα φεύγοντας μου ειπε πως ΠΡΈΠΕΙ αυριο το πολυ μεθαύριο, να κανω αμνιοπαρακέντηση γιατι το εμβρυο αυτο εχει καποιο σύνδρομο . Μου ειπε κιολας πως αντι ναου πάρει 900€ για την αμνιο , θα μου παρει 600€😆 Εφυγα κλαίγοντας. Δεν θα ξεχάσω που είχα κρυφτεί στις σκαλες τις πολυκατοικίας και εκλαιγα εκλαιγα και της μιλούσα, την παρακαλαγα να σταματήσει ολο αυτο και πως την αγαπάω τοσο πολυ που δεν θελω να την χασω. Ειχα παει μονη μου, κρυφα απ ολους. Και η αλήθεια ειναι πως πηγα σε αυτον τοσο φοβισμένη που ετρεμε η φωνη μου. Μυριστηκε φόβο και θεωρω μεχρι και σήμερα , πωσ με εκμεταλλευτηκε. Για να μην μακρηγορώ, οταν πηγα σπίτι εβαλα κατω τις μετρήσεις του ο 2ου με του 3ου εμβρυολογου, ειχαν διαφορα μιας ημέρας δλδ πηγα στον ενα για παράδειγμα, τρίτη και τέταρτη στον άλλον. Οι μετρήσεις τους είχαν τρελή διάφορα. Και απλα επιβεβαιωθηκα σε αυτο που ειχα δει να κανει με τον κέρσορα!! Παρ'ολα αυτα θελησα να συνεχίσω με τον 1ο εμβρυολογο (οχι τον 2ο που ηταν σιγουρος πως δεν εχει κατι το έμβρυο). Ηταν διπλα μου όμως αυτος, εννοω ψυχολογικα. Μου εκανε καθε βδομάδα υπέρηχο καθε φορα ξανα και ξανα μετρήσεις και η επίσκεψη να κρατάει ώρα... Καποια στιγμή δεν με χρέωνε κιολας και μου ελεγε πως εγω θελω να βοηθήσω οπως μπορω. Ομως κι αυτος εφτασε καποια στιγμή να μου πει πως να κανω τον σταυρό μου μην γεννήσω πριν τις 28 βδ. Και πως μιλαμε για IUGR (υπολειπόμενη ανάπτυξη εμβρύου).. Τελικα γεννησα 39+2 μια υγιέστατη μπεμπα 2680 βαρος που δεν χρειάστηκε τπτ. Θηλασε απ την πρώτη στιγμή και απλα μεχρι και σήμερα ειναι ενα μινιον κορίτσι. Κοντούλα και αδυνατουλα. Δε συγκρίνω τις καταστάσεις. Αυτο που μου συμβαίνει τωρα ειναι κάτι τελείως διαφορετικό. Μεσα μου νιωθω οτι δεν θα παει καλα. Απλα ναι... Καλα τα στατιστικά καλες και οι εμπειρίες αλλα τα πάντα μπορούν να γίνουν!
    • Τι πιο καλή βαλίτσα σκέφτεσαι να κανείς εσυ κορίτσι των διακοπών για τώρα είναι ότι πρέπει 😊 που σκέφτεστε να πάτε διακοπές ; και εγω μαιευτηρίου δεν έχω κάνει μόνο παραγγελία έχω κάνει περιμένω να έρθουν τα πράγματα και αυτά γιατί τα παρήγγειλε ο αντρας μου αυτός θέλει να είμαστε έτοιμοι για κάθε ενδεχόμενο μας είπε και η μαία για γεννά στις 38 εβδ και κάπως το έχω δέσει κόμπο τώρα εγω ότι 9-10 Αυγούστου να με βάλει για γεννά 😂  και εγω 40 εβδ + 2 γέννησα το πρώτο είχα ετοιμάσει τζαντα και είχα βαρεθεί να την βλέπω μέσα στην ντουλάπα 😂
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...