Μετάβαση σε περιεχόμενο

HOME SWEET HOME!!!


ΜΑΡΑΚΙ

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εβγαλα και εγω μερικες φωτο...

το σαλονι...

η τραπεζαρια (η οποια δεν ταιριαζει με το μπουφε γιατι ηταν της πεθερας μου αλλα δε βαριεσαι καλα να ειμαστε)

η κουζινα

η κρεβατοκαμαρα μας ειναι λιγακι ανω κατω γιατι εχω μεσα την κουνια του μπεμπη κ γινετε χαμος, γιαυτο θα σας τη δειξω μολις επανελθει στην κανονικη της μορφη!

ελπιζω τωρα να βγουν κανονικα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εβγαλα και εγω μερικες φωτο...

το σαλονι...

η τραπεζαρια (η οποια δεν ταιριαζει με το μπουφε γιατι ηταν της πεθερας μου αλλα δε βαριεσαι καλα να ειμαστε)

η κουζινα

η κρεβατοκαμαρα μας ειναι λιγακι ανω κατω γιατι εχω μεσα την κουνια του μπεμπη κ γινετε χαμος, γιαυτο θα σας τη δειξω μολις επανελθει στην κανονικη της μορφη!

ελπιζω τωρα να βγουν κανονικα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εβγαλα και εγω μερικες φωτο...

το σαλονι...

η τραπεζαρια (η οποια δεν ταιριαζει με το μπουφε γιατι ηταν της πεθερας μου αλλα δε βαριεσαι καλα να ειμαστε)

η κουζινα

η κρεβατοκαμαρα μας ειναι λιγακι ανω κατω γιατι εχω μεσα την κουνια του μπεμπη κ γινετε χαμος, γιαυτο θα σας τη δειξω μολις επανελθει στην κανονικη της μορφη!

ελπιζω τωρα να βγουν κανονικα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εβγαλα και εγω μερικες φωτο...

το σαλονι...

η τραπεζαρια (η οποια δεν ταιριαζει με το μπουφε γιατι ηταν της πεθερας μου αλλα δε βαριεσαι καλα να ειμαστε)

η κουζινα

η κρεβατοκαμαρα μας ειναι λιγακι ανω κατω γιατι εχω μεσα την κουνια του μπεμπη κ γινετε χαμος, γιαυτο θα σας τη δειξω μολις επανελθει στην κανονικη της μορφη!

ελπιζω τωρα να βγουν κανονικα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια χιλια συγνωμη για τις χαζομαρες μου δε ξερω γιατι μου βγαινουν ετσι! παντως το δωματιο του μπεμπη και την κουζινα μου τα εμπεδοσατε φανταζομαι! :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια χιλια συγνωμη για τις χαζομαρες μου δε ξερω γιατι μου βγαινουν ετσι! παντως το δωματιο του μπεμπη και την κουζινα μου τα εμπεδοσατε φανταζομαι! :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια χιλια συγνωμη για τις χαζομαρες μου δε ξερω γιατι μου βγαινουν ετσι! παντως το δωματιο του μπεμπη και την κουζινα μου τα εμπεδοσατε φανταζομαι! :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια χιλια συγνωμη για τις χαζομαρες μου δε ξερω γιατι μου βγαινουν ετσι! παντως το δωματιο του μπεμπη και την κουζινα μου τα εμπεδοσατε φανταζομαι! :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Zoglag να είστε γεροί και να χαίρεστε το σπιτάκι σας...Πολύ ωραίοι χώροι! Μόνο το δωμάτιο του μπέμπη δεν είδαμε το ξαναστέλνεις λίγο σε παρακαλώ;:laugh: :laugh: :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Zoglag να είστε γεροί και να χαίρεστε το σπιτάκι σας...Πολύ ωραίοι χώροι! Μόνο το δωμάτιο του μπέμπη δεν είδαμε το ξαναστέλνεις λίγο σε παρακαλώ;:laugh: :laugh: :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Zoglag να είστε γεροί και να χαίρεστε το σπιτάκι σας...Πολύ ωραίοι χώροι! Μόνο το δωμάτιο του μπέμπη δεν είδαμε το ξαναστέλνεις λίγο σε παρακαλώ;:laugh: :laugh: :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Zoglag να είστε γεροί και να χαίρεστε το σπιτάκι σας...Πολύ ωραίοι χώροι! Μόνο το δωμάτιο του μπέμπη δεν είδαμε το ξαναστέλνεις λίγο σε παρακαλώ;:laugh: :laugh: :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lena έγραψε:

Μόνο το δωμάτιο του μπέμπη δεν είδαμε το ξαναστέλνεις λίγο σε παρακαλώ;:laugh: :laugh: :P

Ναι αλλη μια παρακαλω, και την κουζινα αν γινεται!!!:laugh: :laugh: :silly: :P

Φιλακια Ζoglag! Το σπιτακι σου ειναι πολυ ωραιο γεματο αγαπη!ημειωση για την τραπεζαρια:

Για να ,μην φαινεται σαν ασχετη με το χωρο, σκεφτηκες να φτιαξεις καλυματα για τις καρεκλες και να βαλεις ενα μη διαφανες τραπεζομαντηλο???

Πχ τις καρεκλες αν τις ντυσεις καπως ετσι...31W1QRQN9HL._AA280_.jpg

και βαλεις και ενα ωραιο τραπεζομαντηλο μακρυ και σκουρο στο τραπεζι, κανεις δεν θα καταλαβαινει οτι δεν ταιριαζει με τον μπουφε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lena έγραψε:

Μόνο το δωμάτιο του μπέμπη δεν είδαμε το ξαναστέλνεις λίγο σε παρακαλώ;:laugh: :laugh: :P

Ναι αλλη μια παρακαλω, και την κουζινα αν γινεται!!!:laugh: :laugh: :silly: :P

Φιλακια Ζoglag! Το σπιτακι σου ειναι πολυ ωραιο γεματο αγαπη!ημειωση για την τραπεζαρια:

Για να ,μην φαινεται σαν ασχετη με το χωρο, σκεφτηκες να φτιαξεις καλυματα για τις καρεκλες και να βαλεις ενα μη διαφανες τραπεζομαντηλο???

Πχ τις καρεκλες αν τις ντυσεις καπως ετσι...31W1QRQN9HL._AA280_.jpg

και βαλεις και ενα ωραιο τραπεζομαντηλο μακρυ και σκουρο στο τραπεζι, κανεις δεν θα καταλαβαινει οτι δεν ταιριαζει με τον μπουφε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lena έγραψε:

Μόνο το δωμάτιο του μπέμπη δεν είδαμε το ξαναστέλνεις λίγο σε παρακαλώ;:laugh: :laugh: :P

Ναι αλλη μια παρακαλω, και την κουζινα αν γινεται!!!:laugh: :laugh: :silly: :P

Φιλακια Ζoglag! Το σπιτακι σου ειναι πολυ ωραιο γεματο αγαπη!ημειωση για την τραπεζαρια:

Για να ,μην φαινεται σαν ασχετη με το χωρο, σκεφτηκες να φτιαξεις καλυματα για τις καρεκλες και να βαλεις ενα μη διαφανες τραπεζομαντηλο???

Πχ τις καρεκλες αν τις ντυσεις καπως ετσι...31W1QRQN9HL._AA280_.jpg

και βαλεις και ενα ωραιο τραπεζομαντηλο μακρυ και σκουρο στο τραπεζι, κανεις δεν θα καταλαβαινει οτι δεν ταιριαζει με τον μπουφε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Να να αυτό δεν ήθελα!! Να σε αγχωσω και άλλο!!! Θα σου πω ακριβώς αυτό που λέω και στον εαυτό μου! Ρεαλιστικά αισιόδοξη, ναι μεν είμαι προετοιμασμένη για παν ενδεχόμενο, δεν εστιάζω όμως σε όσα μπορούν να πάνε στραβά! Εστιάζω στο ότι το μωράκι πάει καλά παρά τις πιθανότητες, γιατί είναι αυτό ακριβώς.. πιθανότητες..! Ναι μεν έχω το φόβο στο πίσω μέρος του μυαλού μου αλλά μέχρι σήμερα όλα είναι καλά και μπορεί να πάνε όλα κατ'ευχήν μέχρι τέλους!! Και να σου πω, ούτε ο δικός μου γιατρός με αγχωσε με αυτές τις πιθανότητες το μόνο που μου είπε να μείνω στο κρεβάτι, να ξεκουράζομαι και με την τόση προγεστερόνη που παίρνω είμαι καλυμμένη..! Ενδομυχα τον ευχαριστώ ολόψυχα γιατί αν με αγχωνε και ο ίδιος τώρα θα ήμουν πίσω από τα κάγκελα!!! Από όταν σταμάτησα τη δουλειά και όσο μπορούσα έμενα στο κρεβάτι, αίμα δεν ξαναείδα! Επίσης διάβασα ιστορίες γυναικών ανά τα χρόνια που γράφουν στα φόρουμ και στις περισσότερες περιπτώσεις όλα πήγαν κατ'ευχήν! Οπότε κρατάμε την αισιοδοξία και απλά έχουμε γνώση των κινδύνων και πιθανοτήτων..!  Εσένα φαίνεται ότι παλεύει το σπορακι.. τώρα να δυσκολεύεται να αναπτυχθεί λόγο του αιματωματος; Ότι και να σου πω ψέμα θα είναι γιατί δεν είμαι γιατρός!! Μπορεί ναι.. μπορεί να μην έχει σχέση.. μπορεί απλά να έχει πιο αργή ανάπτυξη ως έμβρυο.. σίγουρα όμως πρέπει να πάρεις μια δεύτερη γνώμη γιατρού με περισσότερη γνώση και περισσότερη ευαισθησία που να θέλει να σε βοηθήσει πραγματικά.. ο συγκεκριμένος μόνο από το γεγονός της πιθανότητας 4ης κ.τ. σε γειωσε.... Τώρα θα σε στηρίξει;;;; Εγώ τουλάχιστον αυτό εισπράττω.. ότι δεν πολύ καίγεται για το την έκβαση.. θα έπαιρνα ένα τηλέφωνο και στον άλλον τον κυριουλη που βοήθησε τη φίλη σου με τις εγκυμοσύνες της να σου πω.. αναγνωριστικά περισσότερο για να έχεις εικόνα αντιμετώπισης και από τους δύο γιατρούς.. να δείς ποιος θα σου ταιριάξει.. και εύχομαι πραγματικά ολόψυχα να σε αναλάβει για τους επόμενους 9 μήνες!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏
    • Θα προσπαθήσω να χαλαρώσω και να μην το σκέφτομαι συνέχεια 🥴🙂 πάντως έτσι κι εμένα δεξιά ανεβαίνει πιο πολύ!!
    • Ωχ αγχωθηκα τωρα κι αλλο. Εμενα δεν εδωσε σημασία στο αιμάτωμα. Ουτε σαφή απάντηση απο που προέρχεται. Κατι για τόν φθαρτο μου ειπε. Οπως γράφει και στο αρχείο που μου εστειλες. Αλλα οκ... Ισως ηταν σκουντημα τωρα αυτο που έγινε  για να καταλάβω πως δεν τον πολυκαιει και για την έκβαση μου. Χθες φαντάσου δεν αναφερθηκε καν στο αιμάτωμα και τον ρώτησα εγω , ενω ηδη ειχε τελειώσει η εξέταση. Και μου εκανε κοιλιακό υπέρηχο για να το δει και φαινόταν καλύτερα εκει. Φαίνονταν αρκετά μεγαλος αλλα ουτε που ασχολήθηκε. Το μονο που μου ειπε ηταν πως αν η κυηση πήγαινε καλά, δεν θα τον απασχολούσε καν! Και τωρα το αρχείο που έστειλες γραφει αλλο. Εσενα τι σου ειπε; Είδες γράφει και για την προγεστερόνη ότι βοηθάει και οταν την Παρασκευή τον είχα ρωτήσει αν θα βοηθούσε μου ειχε πει οχι αλλα καλου κακου παρε 3 την ημερα. Ποσο στεναχωρηθηκα τωρα .. Οκ... Θα παρω τηλ τον αλλον γιατρό (αυτον της Γερμανίας) και θα ζητήσω ραντεβού εκτάκτως. Μπορεί και στο αιμάτωμα να οφείλεται αυτή η καθυστέρηση;;
    • Δεν ξέρω τι να σου πω.. μόνο από αυτά που μας αναφέρεις εμένα προσωπικά μου έχει προκαλέσει ανασφάλεια.. πόσο μάλλον να το βίωνα κιόλας... Μήπως να κάνεις διπλό υπέρηχο σε διαφορετικούς γιατρούς την ίδια μέρα για μεγαλύτερη ασφάλεια;; Σίγουρα όμως πρέπει να πάρεις άμεσα δεύτερη γνώμη για τα ultro.. μπορεί να μην αρκεί αυτή η ποσότητα για τη περίπτωση σου με τόσο αίμα.. και μόνο γιατρός μπορεί να στο πει.. εγώ δεν θα έχανα χρόνο, ακόμα και αν "δεν είχε νόημα" κατά τα λεγόμενα του συγκεκριμένου κυρίου, θα ήθελα να του δώσω τις καλύτερες δυνατές ελπίδες.. Για το αιμάτωμα με είχες ξαναρωτησει και όσο και να σε ευχαριστώ για την εμψύχωση απέφυγα να απαντήσω.. κυρίως γιατί δεν θέλω να εστιάζω στις αρνητικές στατιστικές και σίγουρα στο να τις μεταδίδω.. χθες είχε μεγαλώσει σε σχέση με δύο εβδομάδες πριν αν και λεπταίνει σε πάχος όπου πιθανότατα σημαίνει ότι απορροφάται σιγά σιγά λέει ο γιατρός.. λίγο που το έψαξα όταν το βρήκαμε, το αιμάτωμα προκαλείται από αποκόλληση του σάκου.. αυτά που διαβάζω είναι αρκετά τρομακτικά αλλά ευτυχώς ο γιατρός μου δεν έδειξε ποτέ να ανησυχεί.. και δεν ένοιωσα με αυτή την έννοια τον φόβο ίσως και που θα έπρεπε..  "Ορισμένοι ερευνητές προτείνουν ότι τα μικρά αιματώματα δεν επηρεάζουν την έκβαση της εγκυμοσύνης. Ωστόσο, άλλες μελέτες υποστηρίζουν την άποψη ότι η έκβαση της εγκυμοσύνης εξαρτάται από το μέγεθος του αιματώματος, την ηλικία της εγκύου και την ηλικία κύησης. Η κλινική σημασία μιας SCH (υποχοριονικό αιμάτωμα) στο πρώτο τρίμηνο μπορεί να προσδιορίσει έναν σημαντικό πληθυσμό εγκύων γυναικών με αυξημένο κίνδυνο δυσμενούς βραχυπρόθεσμης ή μακροχρόνιας εγκυμοσύνης, όπως: κολπική αιμορραγία, αποβολή, υπέρταση, προεκλαμψία, αποκόλληση πλακούντα, πρόωρο τοκετός, ενδομήτρια καθυστέρηση ανάπτυξης (IUGR), εμβρυϊκή δυσφορία, ενδομήτρια θνησιμότητα και περιγεννητική θνησιμότητα. Το θεραπευτικό αποτέλεσμα της ανάπαυσης στο κρεβάτι εξετάστηκε από μια μελέτη η οποία σημείωσε λιγότερες αυτόματες αμβλώσεις και υψηλότερα ποσοστά τελειόμηνης εγκυμοσύνης σε γυναίκες με ανάπαυση στο κρεβάτι." Ένα από τα paper που έγιναν και δημοσιεύθηκαν στην Ελλάδα:  p21-3-15.pdf
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...